Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22597) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem azert 'kukazom' a belgat mert nem ujkeletu. Hanem mert egy bizonyos szerepet tolt be, amire mar letezik kifinomultabb alternativa. A belga quad valojaban egy barleywine, elesztosebb karakterrel. Egyebkent sem a stout, sem a barleywine (old ale / strong ale) nem uj sor, mindegyik evszazados multtal rendelkezik, csak ezek fejlodtek az utobbi evtizedekben, a belga nem. Ennek kulonbozo okai vannak - leginkabb az, hogy a kraft fejlodes angolszasz iranybol indult, ezert az angolszasz tipusu sorok (IPA, stout, pale ale, stb) kaptak a figyelmet.

Az hogy, kommersz es ki hogyan tudja megkulonboztetni, nem tudom hogy jon ide. Egy soros topikban beszelunk soros tapasztalatokrol egymas kozott, akik benne vannak a kraft sorben. Nem fogalmat iszok, hanem sort. Nem erdekel minek milyen hire van, iz alapjan itelkezem.

A plzeni / bajor pilsner/helles vonalra nincsen jobb kraft alternativa, nem valtja ki semmi. Az ivosor. A belga (quad / tripel) nem az.

(#22602) proci985 válasza [CsuCsu] (#22596) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a kerdes egyebkent szerintem az, hogy mi az a pont, amikor a potencial kapcsan borra vagy pezsgore (champagne) valt a fogyaszto, ha mar potencial. 40 eur / magnum aron mar egesz jo pezsgot lehet kapni.

dolog nekem ott jott egyebkent fel, hogy barati korben van aki borozik, es nekialltam izlelgetni egy bort ugy, ahogy sort (vagy geuzet) szoktam.

a 22601 "Nem fogalmat iszok, hanem sort. Nem erdekel minek milyen hire van, iz alapjan itelkezem.". kapcsan teljesen egyetertek minden szinten. a topiknak egyebkent ez az ereje szerintem, sokan probalunk sokfelet es alapvetoen mindenki azert tudja, hogy mit szeret es miert mennyit fizetne meg :). ugy, hogy elteroek az igenyeink es az izlesunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22603) mekker


mekker
őstag

Vettem pár belga karácsonyi sört, mikulásos Gauloise, Bush de Noel, és két elefántos főzet (Christmas és Nocturnum). A Delirium Nocturnum okés volt, a Bush de Noelben pedig az volt érdekes, hogy a 12% alkoholt szépen el tudták gereblyézni. Kicsit azért többre számítottam, lehetnének kicsit hatásvadászabbak.

Sparban sajnos még mindig nem találtam meg pár sört, amit ki akartam próbálni, pedig már legalább 5 (Inter)spart bejártam.. Volt viszont jó áron Guiness HopHouse 13 lager. Zirci Saison első pár kortyát úgy ittam, hogy ebből legközelebb jól betankolok, de a fél liter végére már alább hagyott a lelkesedés. Tőlük a nemrég említett Alevation rozsos pale ale a legjobb, esetleg még a türkiz címkés Alevation. Minden más felejthető.

Ha már apátsági sör, a levendulás, fűszernövényes vonal érdekes lenne itthon, csak jobb söröket kéne alájuk pakolni. Nagy ziccer. Most, hogy van vállalható Zirci, meg Pannonhalmi szenteltvíz, remélem látunk majd ilyet is.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22604) lektaab


lektaab
újonc

Karácsonyra meglepetésként egy Tescoban vásárolt Hoptop 3-as pakk jutott, ebből 2 futott, 1 egyértelműen romlott volt. Jó kis arány :W

(#22605) Dilikutya válasza proci985 (#22602) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megmondom én, mi az, amikor borra vagy pezsgőre vált valaki. Majd ha szereti. :) Nekem nem tudnának olyan jó bort adni olyan jó áron, hogy rászokjak. Elismerem, hogy van jó bor, még ízlik is valamelyest, de a sört semmi pénzért nem cserélném le rá. Vörös annyiban más, hogy azt nem is vagyok hajlandó meginni. Innentől mind az ár, mind az aktuális vagyoni helyzetem teljesen irreleváns.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22606) Dilikutya válasza lektaab (#22604) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk ez aligha a Hoptop hibája. Én az Auchanban ugyanilyen 2x2 pakkot vettem a Hedontól, Charlie és Johnny Firpo, bőven messze a lejárattól. A Johnny csak futott, de ízre nem éreztem problémát, az egyik Charlie futott, és annak már volt valami gyíkja, a párja is kifutott, de az ihatatlan is volt, tele valami maszatos üledékkel. Trehány tárolás valószínűleg, lehet napon is időzött valamennyit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22607) mekker válasza Dilikutya (#22605) üzenetére


mekker
őstag

Olcsóbb a bor, de egészen más világ, és talán társaságibb tevékenység is, mint bontani 1-1 üveg sört délután. És ha nem ismered a megfelelő embereket, akik bevezetnek a borok világába, a belépési küszöb az bizony magas, és hosszadalmas lesz a tudás elsajátítása.

Kis erőfeszítéssel lehetne informálni a vevőket (informatív katalógus a nagyobb kínálatú boltokban, döntéshozásra alkalmas címkék). Addig sajnos az emberek ad-hoc fognak választani, és sok csalódás fogja őket érni.

Ehhez képest a sörészet átláthatóbb, kevesebb az obskurus bullshit, és szinte bárki képes lekóstolni mondjuk 50-100 tételt egy év alatt, ami már jó kiindulási alap lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22608) koxx


koxx
MODERÁTOR

Még télire gyors berendeltem ezt a pakkot, remélem nem lesz csalódás :)

Wild babs II viszont már nem volt olyan jó mint pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#22609) Kergeboci válasza koxx (#22608) üzenetére


Kergeboci
tag

hát, azt a fésűset kár volt. Adom a címem ahova küldheted, én önköltségen megsemmisítem helyetted

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#22610) koxx válasza Kergeboci (#22609) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nah ennyire? :/

(#22611) Kergeboci válasza koxx (#22610) üzenetére


Kergeboci
tag

:irónia:

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#22612) koxx válasza Kergeboci (#22611) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:D én már bármit elhiszek ezekkel a sörökkel kapcsolatban

A pannonhalmi apátság quadrupele igen meglepően jól sikerült, most így hirtelen jobban esik mint múltkor a rochefort 10.

[ Szerkesztve ]

(#22613) looser válasza koxx (#22612) üzenetére


looser
addikt

Szerintem is jó volt. Winkler videó után kíváncsi voltam; a főzőmester el is mondja, hogy nincs semmiféle faxni, elég egyszerű sörök ezek, mégis nagyon jók.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22614) Jhonny06 válasza koxx (#22608) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én a Pöhjala-t egy ideje hanyagolom, a fura fűszerezéssel elég sok sörüket elrontják. Remélem Neked be fog jönni.

(#22615) Ereshkigal válasza koxx (#22608) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hm, ilyen van még? Nem találom sehol.

(#22616) koxx válasza Ereshkigal (#22615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hmhm, már én sem találom az oldalon.

(#22617) proci985 válasza koxx (#22616) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az osszes limitalt kb :DDD.

a kozepso pohjalat kostoltam, az jo, a cocoat imadni fogod, a BA lorelei meg elvileg a simanal is jobb amit mondjuk nehezebben hiszek el de kivancsi leszek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22618) koxx válasza proci985 (#22617) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már szóltak, hogy csak részben tudják teljesíteni a pakkot :o , de így is kell. Mikke, omni meg az egyik pöhjala lesz csak.

(#22619) L4D1K


L4D1K
őstag

Ha vkit érint, intersparban minden Pannonhalmi - 20%. Triple és quad 670.

# ANTAL Tuning #

(#22620) looser válasza L4D1K (#22619) üzenetére


looser
addikt

Szuper, köszi! Tripelt még nem kóstoltam. A dubbel is jöhetne lassan.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22621) looser


looser
addikt

Hetedik lépcső - Posztkarácsonyi sörcsomag-akció

6 x 0,75 liter 11 100 helyett 7500 forint
Matuška Vánoční American IPA (7,8%)
Matuška Vánoční Doppelbock (7,8%)
Matuška Dřevo Doppelbock (7,8%) (tölgyfachipszen érlelt)
Chříč Pazdrátor Imperial Lager (7,3%)
Chříč Nebožtík Irský Stout (5,5%)
Chříč Vánoční Scottish Red Ale (5,7%)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22622) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ezek jottek meg

(#22623) proci985 válasza koxx (#22622) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

majd szokas szerint ird meg hogy tetszettek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22624) koxx válasza proci985 (#22623) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenképp, sokat várok tőlük.

(#22625) looser válasza koxx (#22624) üzenetére


looser
addikt

Ilyenkor hogyan alakul az ár? Ha jól emlékszem (amikor pár napja feltetted, akkor csekkoltam) 9e körül volt, de nyilván nem mindegy, hogy ezt felezték, de amit nem kaptál meg, az esetleg eleve drágább volt a pakkból. Ilyesmire gondoltam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22626) koxx válasza looser (#22625) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt nem tudom sajnos, a Mikke volt a legdárágbb arra emlékszem. A komplett pakk volt 17k eredetileg.

Primator Stout :D

[ Szerkesztve ]

(#22627) looser válasza koxx (#22626) üzenetére


looser
addikt

Hú, lehet, akkor kevertem a csomagokat, van nekik több is... De a stout az sötét, világos? Kivéve a white stout :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22628) divot


divot
veterán

Hatalmas kis bölcsességek: egy liter csapolt 9%-os imperial IPA jobban üt, mint három fél literes doboznyi 7,valahányas Lidl Steam Brew.

(#22629) Dilikutya válasza divot (#22628) üzenetére


Dilikutya
félisten

Attól függ. Azért ha gyorsan egymás után vágod hozzá az ellenséghez, akkor hatékony a Steam Brew is. Elfogyasztva kevésbé, nem hiszem, hogy meg bírnék inni bármilyen Steam-ből hármat egymás után. :)
Nagyjából a pénzért soha többet kategória. :)
De bármilyen csapolt imperial IPA jöhet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22630) looser


looser
addikt

IPA határozó

Csak hogy képben legyetek ezzel a vadi új stílussal, ami a most induló sörforradalmat is alapjaiban meghatározza. Vitorlát bonts!

:)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22631) koxx válasza looser (#22630) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eddig talan egyszer ittam olyan ipat amire azt mondtam, hogy na ez jo volt. Tovabbra is tavol tartom magam tole :) maradok a barley wine/imp stout vonalon.

(#22632) jsk válasza looser (#22630) üzenetére


jsk
Topikgazda

Hiányos, nincs benne a sour ipa, és a High Density Hop Charge ipa :).

(#22633) looser válasza koxx (#22631) üzenetére


looser
addikt

És a belga is kedvenced; pár éve terveztük a Király utcai Snapsot, hogy ott összejövünk egy topictalira :-)

(#22632) jsk: azért, mert ez régi cikk, 2021 januári, abban még nem is lehetett benne!
szerk.: rákerestem, hát erről még tényleg nem hallottam :-)
De mentségemre legyen mondva, egy régebbi sörös rádióinterjúban Kiss 'Hopfanatic' Tomival beszélgettek, aki elmondta, hogy van amerikai, angol meg még ki tudja hányféle ipa, de a belgát pont kifelejtette, ami az ő első (publikus) söre volt. És nagyon jó is. Bár újrakóstolhatnám a régi armando_otchoa-kat, Legendákat, Hopfanaticokat, csak úgy összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22634) koxx válasza looser (#22633) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Abbol is van meg nehany amit szeretek :)

(#22635) F-ECT$ válasza looser (#22633) üzenetére


F-ECT$
titán

Régi a cikk? Átaludtam volna pár évet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#22636) Dilikutya válasza looser (#22633) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hmm.... Legenda Jokerface... az volt az első IPA, amit ittam.
Armando-tól a Jozin Bazin-t is mai napig emlegetem, annyira zseniális komlós friss kenyér volt, minden porcikám tiltakozik a kraft árú lágerektől, de az egy annyira jó sör volt, kár, hogy eltűnt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22637) looser válasza F-ECT$ (#22635) üzenetére


looser
addikt

Csak szimplán (fárasztó) humor akart lenni 😎

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22638) looser válasza Dilikutya (#22636) üzenetére


looser
addikt

Nem az volt, amit alsó meg felső élesztővel is elkészítettek? A városligeti nagyréten, az utolsó Főzdefeszten...ha jól rémlik.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22639) Dilikutya válasza looser (#22638) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jozin Bazin? Szerintem nem. Az egy nagyon klasszikus cseh ízvilágú pilsner volt, a név sem véletlen, a híres cseh dal címe. Még dalszöveges molinót is hozott Zsófi Szolnokra a Tiszavirág fesztiválra a Főzdebusszal. De az év nagyjából stimmel, 2015 esélyes, hogy akkor ittuk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22640) [CsuCsu] válasza jsk (#22632) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A HDHC-t nem neveznem kulon fajtanak, az csak egy Other Half brand a sajat komlozasi modszerukkel.

(#22641) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Na baszki 10 napra karanténba kerültem :( ez még egy kertes házban oké, de itt az emeletesben már problémás.
Ebből ivászat lesz rendesen.
Ilyen esetben muszáj/illik előre utalni a rendelés összegét? Mert amúgy utánvéttel szoktam fizetni.

(#22642) looser válasza Aranypatkány (#22641) üzenetére


looser
addikt

Mielőbbi jobbulást! Bakker, patkányok is elkaphatják... :D
Szerintem jelezd nekik (anélköl hogy megindokolnád) hogy előre utalnál vagy más módon kifizetnéd szállítás előtt. Esetleg megrendeled a szomszédhoz és odaadod neki vagy átutalod neki a pénzt. Ő lerakja a lakásod elé, becsönget és elszalad :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22643) Aranypatkány válasza looser (#22642) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nem nekem kell jobbulni, de köszönöm :), csak egy háztartásban élek.
Szerintem én már átestem ezen novemberben, csak akkor nem teszteltek.

Speciel semmi érdekes nincs most a magyar webshopokban, máshol nézelődök, ott úgyis csak az előre utalás működik. Még sosem vásároltam nemzetközi webshopból sört. Remélem jövő hét szerdáig megérkezik, ha ma leadok egy rendelést :)

[ Szerkesztve ]

(#22644) #49155328 válasza looser (#22642) üzenetére


#49155328
törölt tag

MX cuccokat rendeltem a múltkor, a tulaj bedobatta a lóvét a kapun, majd hozta a cuccomat azt kibaszta a kapun. :)) :D

(#22645) Dorian válasza Aranypatkány (#22641) üzenetére


Dorian
félisten

10 nap?
Mit nem adnèk, ha 10 napig nem kène senki más emberrel találkozom :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22646) Dilikutya válasza Dorian (#22645) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ráadásul, ha szerencséd van, elszámolják munkahelyi megbetegedésként, és az 100% táppénz. :) Igaz, első körben csak az alap 60%-ot kapod meg, a többit majd később.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22647) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22643) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Shoptol fugg. Onnan rendelj, ahol UPS, FedEx vagy DHL a futar, vagy van expressz szallitas. 3F shop, Etre, Beerdome ha jol tudom peldaul. De a COVID miatt semmi sem garantalt sajnos.

Nekem szerencsere van olyan 80 uveg imperial stout es lambic a sorhutomben, szoval ilyen problema engem sose fog erinteni. De eppen szunetelem az alkoholt Februar kozepeig.

(#22648) looser


looser
addikt

Soproni hoplager

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22649) Dilikutya válasza looser (#22648) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi leszek. A Borsodi Hoppy kivérzett, valószínűleg ez se fogja megszorongatni a Dreher Hidegkomlóst.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22650) looser válasza Dilikutya (#22649) üzenetére


looser
addikt

Nem igazán értem, ahogy árban és minőségben a két Kőbánya X-et sem. De ahol csak Soproni van, ott ez új lehet, viszont az ipa mellett véleményem szerint nem fog menni. Szerintem valahol hibáznak is ezzel a nagyok, mivel oké, hogy kipróbálják magukat új stílusokban, de a geekek nem fogják inni, a többség meg marad a bevált dolgoknál. Fura, de a tömegsörökből nekem a Dreher Red Ale ízlett, de egy ideje nem látom. Na azért kíváncsi vagyok, főképp, hogy melyik lager alapra készül. Lehet, hogy újítottak?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.