Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Dorian válasza #49155328 (#23000) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam a kerti munka után jött egy barack pálinka, aztán most gyerekaltatás előtt egy Szarvasi Kotyogòs, majd vacsi után egy Pannonhalmi Quad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23002) F-ECT$


F-ECT$
titán

Sörfőző szimulátor készül.

Dive ever, work never.

(#23003) Dilikutya válasza F-ECT$ (#23002) üzenetére


Dilikutya
félisten

Társasjáték legalább egy már biztosan van. :) Ezzel mi játszottunk is, nem a legjobb, de végülis nem rossz, ha van a társaságban olyan, aki szereti a sört. Nálunk volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23004) NoLF


NoLF
addikt


9 eve e napon Cardiffban sorolgettunk...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23005) Dilikutya válasza NoLF (#23004) üzenetére


Dilikutya
félisten

6,5%-os imperial russian stout? :(

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23006) looser válasza Dilikutya (#23005) üzenetére


looser
addikt

Ezt nyárra főzték a cárnak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23007) Dilikutya válasza looser (#23006) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja jó, nyárra ivósörnek rendben van. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23008) jookomak válasza looser (#23006) üzenetére


jookomak
őstag

Vagy az orosz gyerekeknek. Ne maradjanak már ki a buliból.

(#23009) L4D1K


L4D1K
őstag

"Kicsit" combos árú és erejű sörike Reketyétől. Én szerintem ráugrom. [link]

BTW húsvétkor én lejárt szerb craft sört ittam. :))

# ANTAL Tuning #

(#23010) looser válasza Dilikutya (#23007) üzenetére


looser
addikt

:))

(#23008) jookomak: nekik max. iskolasör :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23011) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23005) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A hagyomanyos brit (jellemzoen kezipumpasan szervirozott) soroket tekintve 6% felett minden imperial. A kommentben is ilyen szerepel.

(#23012) NoLF válasza Dilikutya (#23005) üzenetére


NoLF
addikt

igen, a pumpásoknál nem igazán szoktak fölé lőni :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23013) proci985


proci985
MODERÁTOR

Lervig Original Sin Imperial (Pastry) stout

Ejfekete test nemi barnas habbal. Illatra praline miutan leharaptal belole es kierzodik az alkoholos toltelek is. Izre csokolade, kakao, tejcsokolade, porkolt malata, kave es a hatterbol ritkan, de elemi erovel atut az alkohol. Utoiz kb az ize lecsengese. Szajban olajos es kisse szaraz.

Minosegi praline, sor formajaban. Izre talan a szarazabb dan pastry stoutok, illetve az Evil Twin Biscotti Breakje all kozel hozza, illetve egy 80+%os minosegi csokolade. Van benne anyag, es jol all neki.

Ajanlott, ha szereted a pastry stoutot akkor pedig nagyon. A koncepciot kicsit szokni kell, de utana olyan, mint egy doboz kezmuves bonbon. Kb az Omnipollo Noa / Aon ligajaban jatszik, csak itt picit jobban jelen van az alkohol neha.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23014) koxx válasza proci985 (#23013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebbol kuldhettel volna nekem egy adaggal :DDD

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#23015) proci985 válasza koxx (#23014) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

:DDD egyebkent nemzetkozi release van, kapni eleg sok webshopban, remelhetoleg oda is eljut.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23016) olloczky


olloczky
senior tag

Rájöttem, hogy az APA-k nem az én stílusom. Nem nagyon tudom megkülönböztetni őket :D a legutóbbi egy Horizont Easy A, előtte pár nappal Monyo American Beauty-t ittam. Bár nem direktbe kóstoltam össze őket, nekem majdhogynem ugyanolyanok voltak. A soproni APA-ja tökéletes nekem, ivósörnek is jó.

Szintén kipróbáltam a Horizont DIPA-ját. Az Ugar AgrárX után hasonló keserűségre számítottam, de közel sem volt olyan, pedig 80-as IBU-ja van. Finomnak találtam de pont a DIPA-k keserűssége hiányzott.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23017) proci985 válasza olloczky (#23016) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

BYM cuccokat probald ki, azok frissen Magyarorszagon kb verhetetlenek alekent. esetleg ott a Liquid cocaine es a Grey Joy, frissen, pale alekent. minden mas le van maradva kb.

az American Beauty es az Easy A egyike se kifejezetten jo sor.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23018) proci985


proci985
MODERÁTOR

Dugges Caramel Crunch imperial (pastry stout)

Fekete test, minimalis mokka hab. Illatra karamella. Izre karamella, kola, nemi pörkölt malataval es kaveval a hatterben. Alkoholt elfedi. Lecsengesre kave, csokolare, porkolt malata es cukornad.

Dugges 12%, testre kb karamellacukor, utoiz es lecsenges alapjan viszont valamennyire erzodik, hogy ez az Anagram (Omipollo collab) kozeli rokona, csak blueberry helyett karamellaval, amitol az egesz talalas meginkabb cukros orulette valtozik.

Ajanlott, bar ovatosan, a Duggesnel szokas szerint vegigvittek a koncepciot es es meg magyar desszert szinten is edes, nemhogy skandinav pastrykent. Ellenben ha szereted a karamellacukrot es/vagy az edes rumokat (pl double matured Plantationok) akkor ha talalsz erdemes kiprobalni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23019) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Alevation - 340Ft alatt van most a Spárban

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23020) OPiiPO válasza OPiiPO (#23019) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mára elfogyott (utolsó kettőt hoztam el), úgy tűnik többen is vagyunk rajongói - mellette a Monyó Flying Rabbit érintetlenül áll már hetek óta. Mondjuk eredeti árán (700+) ez sem fogy jól.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23021) Dilikutya válasza proci985 (#23017) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ilyet leírni, hogy az American Beauty és az Easy A nem jó sörök, nettó baromság. Nem különösebben innovatívak, de szerintem az american pale ale eleve nem az milliónyi komlóról és a belefőzött halott embrióról szól.
Easy A-t most ittam nemrég először, kimondottan ízlett, könnyű, frissítő sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23022) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megjött a csakajó sörpakk, ezekből csak a Omni Noát kóstoltam még jó régen, a többi tétel újdonság lesz.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#23023) proci985 válasza Dilikutya (#23021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nalam a "nem egy kifejezetten jo sor" az 3.0-3.5 koruli untappdot takar, emlitett sorok pedig oda esnek. egy nagyuzemihez kepest dragabbak, de alig adnak tobbet. egyikben sincs tul sok anyag, tehat felesleges ezek alapjan megitelni a stilust.

felreertesek elkerulese vegett, a "mennyi anyag van benne" merce itt a brewdog punk, meg 2 euro koruli mainstream sved (nem double) IPA/APA (Oppigårds, Beerbiblioteket, Poppels), es nem a BYM, a Verdant vagy a Stiegbergets 6+eur/can megoldasai. meg nem is az ellen mennek, 30 fokban nyaron elvetemultnek kell lenni egy TIPAhoz.

ha neked tetszik, akkor orulj, talaltal magadnak relative olcso es elvezetes ivosort.

koxx: szep pack. erdekes latni, hogy Bruery is dobozol, eddig csak uvegesen lattam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23024) koxx válasza proci985 (#23023) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyönyörű a doboza, élmény kézbefogni. A hoppin frog viszont egy vicc, van benne 4 korty :D

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#23025) looser


looser
addikt

Nem néztem a szabályozást, de a kocsmák még nem nyitottak ki, ugye?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23026) Dilikutya válasza looser (#23025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. Max azok, ahol lehet elvitelre csapoltatni, de azok eddig is folyamatosan nyitva voltak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23027) L4D1K válasza looser (#23025) üzenetére


L4D1K
őstag

Még nem. De KEG pl jól feltankolt BYM sörökből.

# ANTAL Tuning #

(#23028) [CsuCsu] válasza proci985 (#23023) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Verdant / Deya / Cloudwater / Kernel stb fozdeknek van Pale Ale az alapszortimentben, kb a legjobbak Europaban (3-4% abv). Es hatarozottan jobbak es tobb anyag van bennuk, mint a fentebb emlitettekben. Az American Beauty es tarsai egyszeruen csak pale ale-kent gyengek. A komlo minosege es frissessege is rengeteget szamit.

@koxx
En hatarozottan orulnek neki, ha tobb fozde is igy csomagolna a 15%+ BA szornyetegeit a 750ml helyett. Es talan tobb embernek is jutna beloluk.

(#23029) proci985 válasza [CsuCsu] (#23028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Verdanttol ittam sessiont, az nagyon jo volt, de erre az is kb dupla arban ment egy szinten nagyon friss es rendesen megkomlozott Oppigårdshoz kepest. de ezek helyi sajatossagok, kb mint hogy Magyarorszagon meg BYM lesz verhetetlen ar/ertekben altalaban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23030) Dilikutya válasza proci985 (#23029) üzenetére


Dilikutya
félisten

BYM jó, volt már szerencsém sörükhöz, de problémás a beszerzése. Még pl. a Csakajósörön is csak budapesti kiszállítást írnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23031) Jhonny06 válasza Dilikutya (#23030) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez az, amit sose fogok megérteni. A saját webshopjukból gondoltam azért csak Pestre szállítanak, mert a saját embereik hozzák (ezt konkrétan tudom, rendeltem már tőlük) és nem éri meg máshogy, de az miért nem mindegy nekik, hogy pl. egy forgalmazó hova küldi? :F Totál agymenés.

(#23032) Daneeka válasza Jhonny06 (#23031) üzenetére


Daneeka
senior tag

Henteseknél kéne árulni, ott nem ismeretlen jelenség se a hűtve szállitás se a rövid lejárati idők. Sőt itthon szállítanak házhoz húst is, lehetne velük szövetkezni és akkor nem 1db hűtött kisautóval kene lefedni az országot. :D

(#23033) Jhonny06 válasza Daneeka (#23032) üzenetére


Jhonny06
veterán

Először nekem is a frissesség jutott eszembe, de a Csakajósör 1-3 nap alatt bárhova elküldi futárral, míg ők heti 1X jönnek Pestre. Meg hát ezeknek a frissessége sem napokban mérhető, hanem több hétben.

(#23034) koxx válasza [CsuCsu] (#23028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez igaz, egyszemélyesen is iható ellentétben a 440 meg 473ml-es verziókkal.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#23035) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#23033) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igy van, futar kiviszi 2 nap alatt. UK-ban a CW es tarsai overnight kiszallitast vallalnak. Szerintem csak maceras nekik, mert picik, es a felvevobazisuk tulnyomo resze Budapesten van.

DEYA is sokaig taproom only volt, illetve par apro sorbolt szemelyes atvetellel. Aztan bovitettek, jott a jarvany es most rendelheto online orszagosan. Igazabol a BYM-nek talalnia kene valami befektetot, boviteni es kiepiteni rendes logisztikat. Amennyivel az orszag tobbi fozdeje elott jarnak komlos sorok teren, lenne kereslet boven.

[ Szerkesztve ]

(#23036) divot


divot
veterán

Sarki trafik: First akció, vettem egy Countryside Buddha Dupla IPA-t, meg egy ilyet 650-ért darabonként. Baromi jó mindkettő, ez utóbbi DIPA kifejezetten izgalmas tétel:

(#23037) proci985 válasza [CsuCsu] (#23035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

lehet kapacitas sincs eleg fozni. felskalazni nem mindig egyszeru.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23038) jsk


jsk
Topikgazda

Beerselection: "A külföldi szállítmányoknál újdonság, hogy a termékoldalon szerepeltetjük a dobozolási és/vagy lejárati időt, így láthatjátok a sörök frissességét. Az új Garage söröknél már szerepelnek ezek az adatok. Ettől függetlenül mindenképp szeretnénk kihangsúlyozni, hogy a szuperprémium söröket teljes hűtött láncon szállítjuk, ezzel garantálva a legjobb minőséget, dobozolási időtől függetlenül."

[ Szerkesztve ]

(#23039) [CsuCsu] válasza jsk (#23038) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kiraly, tehat ha a Greyjoy egy evig van a polcon az mar nem problema :DDD

(#23040) NoLF


NoLF
addikt

valaki látott mát valahol borsodi tropical ale-t?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23041) Dilikutya válasza NoLF (#23040) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kérdés az, valaki akarja-e látni. :) Valahol gejl Jaffa szörpnek írják, talán a Szűretlen blogon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23042) Jhonny06 válasza Dilikutya (#23041) üzenetére


Jhonny06
veterán

A nagy melegben biztos jó lesz, kb. mint a gyümölcsös Soproni "sörök".

(#23043) looser


looser
addikt

Ez vajon a láger vagy az ale szortimentre alapul?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23044) Dilikutya válasza Jhonny06 (#23042) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azok melegben is ihatatlanok, ha meg ilyen szirpus szar, akkor ez is kuka. Nagy melegben majd a Hoplager, az tényleg jó lett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23045) NoLF válasza Dilikutya (#23041) üzenetére


NoLF
addikt

én akarok kicseszni valakivel, és venni neki egyet, úgyhogy én akarom látni :K

egyébként az ilyen fostarisznya gennyek is kellenek embereknek, nem hiába terjedt el annyira a sok gyümölcsös változat ebből és abból a márkából. nyilván nem nekünk van rá szükségünk, de a véleményed tiszteletben tartom - ami az én véleményem is egyébként, ihatatlan szar az összes. ettől még ismerősi körben, és a családban bizony fogyasztják.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23046) Jhonny06 válasza NoLF (#23045) üzenetére


Jhonny06
veterán

A 40 fokban senki nem fog rendes sört inni, arra tökéletes pl. a Soproni/Borsodi grapefruitos, mert legalább nem leszel szomjas tőle, mint egy Cola-tól. Felesleges ezeket rendes sörös mércével mérni, mert ezek kvázi üdítők. Mindig mosolygok, amikor egy ilyen release-t valaki komolyan vesz és elkezd fröcsögni, hogy ez mennyire ihatatlan sör :)

[ Szerkesztve ]

(#23047) NoLF válasza Jhonny06 (#23046) üzenetére


NoLF
addikt

így van, ezek alkoholos üdítők, ennek megfelelően kell hozzáállni. az én véleményem az, hogy (mivel nem szeretem az édes/cukros cuccokat) ha nagy a meleg, inkább egy laza lagert verek be vagy egy vékony fröccsöt, minthogy ilyenekhez nyúljak - ugyanakkor apám meg egyenesen rajong ezekért a cukros szarokért. :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23048) Dilikutya válasza Jhonny06 (#23046) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem az a baj, hogy nem sör, hanem, hogy a Borsodinak ez is szar. :) Kommerszek közül pl. a citromos Gösser egész vállalható ízű. Soproni, Borsodi felvizezi, szirupozza az ihatatlan alaplét.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23049) NoLF válasza Dilikutya (#23048) üzenetére


NoLF
addikt

de miért ne csinálná? így olcsóbb neki, így olcsóbb a vevőnek, a majsai lófingató mellé meg az olcsóbb cukros lötty dukál :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23050) Dilikutya válasza NoLF (#23049) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, olcsóbb, csak akkor ne mondja rá senki hogy fröcsögés, ha ihatatlannak minősítem, mert tényleg ihatatlan. :) Nyilván 40 fokban nem a döglött hódos juharszirupos bourbon hordóban érlelt csokis kávés kókuszos tigrispöcsös barley wine-t kell literszámra vedelni, de ami szar, az szar, tökmindegy, milyen termékről van szó. :)
Nem ez az a termékkategória, ahol craftot vennék, hiába jönnek ki páran radlerekkel is, de nagyüzemileg is lehet ezt jól csinálni. Bár továbbra is csak a citromos Gössert tudnám kiemelni. A Dreher még csinálhat jókat, azokból nem is ittam szerintem. Mint ahogy craft lagert is elvétve veszek, inkább csak kóstolni, érdeklődés jelleggel, és nem jellemző, hogy újra vennék bármelyikből is, mert nem tud többet egy átlagos árú német vagy cseh lágernél. Kivétel a Lehmann Világos, meg armando Jozin Bazin-ja, de utóbbihoz csak egyszer volt szerencsém.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.