Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) OPiiPO válasza mekker (#23550) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tankos csapolású PU-t próbáltad már? Egészen más élmény.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23552) #49155328 válasza OPiiPO (#23551) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az mi fán terem?

(#23553) #49155328 válasza OPiiPO (#23551) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az mi fán terem?
Vagy melyik polcon? ;]

[ Szerkesztve ]

(#23554) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Szerintetek a kaukázusi kefír az a tej alapú sör? :DDD :U

(#23555) OPiiPO válasza #49155328 (#23553) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hát polcon nem fogod megtalálni, csak csapolt állapotban leledzik.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23556) mekker válasza OPiiPO (#23551) üzenetére


mekker
őstag

Biztos jót tenne neki egy jó csapolás és a pasztőrözés elhagyása. Túl szénsavas a dobozos, csapolt szubjektíve jobb szokott lenni (már ahol van). Ahol van is, az szokott elfogyni először a csapról.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23557) #49155328 válasza OPiiPO (#23555) üzenetére


#49155328
törölt tag

Fehérváron esteleg :F
Onnan mászva is haza jutok. ;]
Bár 10 korsó /590-es áron az elég baráti! :K

[ Szerkesztve ]

(#23558) olloczky


olloczky
senior tag

Áh szoval ezt jelenti a tank sör kifejezes.. a stiflerben ha jol remlik dreher tank sör volt, es fingom nem volt mit takar ez. De igy mar ertem :) bar ott is PU-t ittam :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23559) #49155328 válasza olloczky (#23558) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor a szoci korszakban az összes sör PU volt.
Pár hetes szavatossággal voltak. ;]

(#23560) olloczky válasza #49155328 (#23559) üzenetére


olloczky
senior tag

Marmint az osszes tank sor volt? :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23561) #49155328 válasza olloczky (#23560) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jahh. :U

(#23562) OPiiPO válasza #49155328 (#23557) üzenetére


OPiiPO
addikt

Beeráló-ban van talán Székesfehérváron a legnagyobb csapolt kínálat, de ott sem láttam - mondjuk oda nem is illene.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23563) Xuja


Xuja
kezdő

Ebből a KRAFT BBPW sörfesztből lesz vmi? Nagy nehezen megvolt az első bejelentés 2 hete, és írták, hogy most már napi poszt lesz nevekkel, bejelentésekkel, de összesen volt kettő.. :D

(#23564) red2652 válasza Xuja (#23563) üzenetére


red2652
újonc

Majdnem minden nap bejelentenek egy nevet. Csak ne az eseményt, hanem a szervező (azaz a BPBW) oldalát nézd.

(#23566) Xuja válasza red2652 (#23564) üzenetére


Xuja
kezdő

Köszi, így már látom! Jó kis névsor eddig, a Beretának különösen örülök.

(#23567) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

North Coast Barrel-Aged Old Rasputin XXII rye BA russian imperial stout

Fekete test, dus, mokka hab. Illatra rozs whiskey es alkohol. Izre rozs (whiskey), hordo, porkolt malata.

Bottling date nincs, szoval nem tudom mennyire regi, de iz alapjan boven a csucspontja utan. Elvileg ez a tavalyi fozet ami kicsit lassan ert ide. Gyakorlatban a testebol nem sok maradt, az altalaban alkohol stabilizasara hasznalt rye whiskey meg egyaltalan nem biztos, hogy elony. Tetejeben ahogy melegszik ugy lesz egyre rosszabb, szobaho korul egy ora utan pedig az eredmeny kb vallalhatatlan.

Meh. 17 eur a fel liter, a 4.3mas untappd meg gondolom kostolokbol jott ossze. Ennyiert kategorian belul kb csak jobbat kaptok (negyedaron is!), hiaba tud a North Coast kifejezetten jo soroket is fozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23568) truefx


truefx
aktív tag

(BP) Belvárosi Sörfesztiválon mik az ajánlott/kihagyhatatlan sörök? Nem akarok melléfogni, rengeteg a szóra sem méltó tétel...

[ Szerkesztve ]

(#23569) red2652 válasza truefx (#23568) üzenetére


red2652
újonc

Brew Your Mind-tól bármi, illetve klasszikus vonalon a bajor búzák. Beerside-nál nem írják a konkrét söröket, de esélyes, hogy ott is lesznek jó cuccok.

(#23570) proci985 válasza truefx (#23568) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Beerside: fugg attol, hogy mit hoznak, mind a negy fozdenek vannak zsenialis es tokatlagos fozetei is, nezz untappdet. Dugges es Omnipollo eseten stilus alapjan se egyertelmu, hogy mennyire erdemes kostolni, viszont sourbol es ipabol mindketto az epp rendben van es a remek kozott tud fozni sortol fuggoen. Pohjala es Tempest is hasonloan szor, Pohjala baltic/pastry stout vonalon szuper, Tempest is inkabb brown/stout vonalon remekel. ami miatt erdekesek, hogy emlitett negy fozdenek a jobb cuccaival egyedul a BYM tudja felvenni valamennyire a versenyt a magyarok kozul.
Brew Your Mind: ha meg nem kostoltad oke, untappd alapjan prioritalnek

mas ahogy nezem egyebkent is elerheto Budapesten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23571) olloczky


olloczky
senior tag

Mivel tavaly osszel kezdtem erdeklodni jobban a sorok irant, igy ilyen sor fesztivalokon sosem vettem reszt. Hogy mérik itt a sort? Mint az ujhullamos pubokban 2/4dl, vagy itt mint kostolo pl 1 decit is lehet kerni? Es milyen arakra lehet szamitani? Dragabb mint a pubokban?

Nincs bym big lies :(

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23572) looser válasza olloczky (#23571) üzenetére


looser
addikt

A 2/4 borítékolható, talán a klasszik kisüzemi vonalon lesz 3/5, illetve a cseh/német nagyoknál. Engem továbbra is a kötelező pohár zavar (belépőjegy nincs ugye...) mert már törtem el poharat és akkor ha tovább akarok inni, akkor újabb nem-belépőjegy poharat kell vennem. A műanyagmentesítést üdvözlöm, de ennél a repohár is jobb, tartósabb és - legalábbis nekünk - gazdaságosabb. Van vagy 10 söröspoharam otthon, nem akarok újat, vagy használnék azok közül, ha csak üvegbe csapolnak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23573) koxx


koxx
MODERÁTOR

Spencer Monk’s reserve

Nagyon kellemes kis itoka, klasszik belga quadrupel. Kicsit rumos szolos karamelles izvilag es illat. Rochefort 8-10-hez hasonlit(csak 2x annyiba kerul sajnos)

(#23574) proci985 válasza koxx (#23573) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Belgian happinessrol jon, vagy talaltal mashol is? arra 4 euro szoval nem feltetlenul annyival dragabb, viszont az stimmel, hogy nem nagyon kapni, pedig jo cucc.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23575) koxx válasza proci985 (#23574) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szegeden vettem egy belvárosi sörboltban. 2k körül volt ha jól rémlik.

(#23576) proci985 válasza koxx (#23575) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az szep, dicseretes, hogy volt nekik.

egyebkent ha az obskurusabbakat ki akarod probalni, akkor majdnem erdemes bevallalni valamelyik nagyobb belgian happiness csomagot. 60-90 euro + posta ami egyszerre sok, de nekik szokott lenni Engelszell, Spencer, Tre Fontane, Tynt Meadow es Westvleteren is, es arban kb verhetetlenre jon ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23577) koxx válasza proci985 (#23576) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Volt nála 2 palack BA-s Lorelei is, de nem kívántam 4800-at otthagyni érte :)
Áh ennyi belga nekem nem kell, ez pont elég volt. Duggesből akartam bevásárolni, de nem volt az amit szerettem volna.

(#23578) proci985 válasza koxx (#23577) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elall a polcon :).

BA lorelei sajnos nagyon draga lett. Omnipollonal gondolom szondaztak a piacot a Careme es Noa Four Roses BA variansokkal 22 euro korul aron a korabbi max 15 helyett. nekem erre az volt a megoldasom, hogy kihagytam az osszeset, bar a Lorelei 2021el szemezek az Elmer NMT mellett. mas kerdes, hogy a webshopjuk nem olcso, postaval meg foleg.

jo, ebben az is benne volt, hogy tavaly belefutottam toluk legalabb harom befertozodott BA/imperial sorbe, 10eur/uveg felett pedig valahogy nincs kedvem rulettezni.

ahogy neztem az Elmer lenyegesen olcsobb, megint probalnak ilyen 11 eur korulre beallni. valoszinuleg amiatt is, mert 15-18 eur korul egyszeruen nem volt kereslet, hiaba vilagszinten top fozde.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23579) Jhonny06 válasza truefx (#23568) üzenetére


Jhonny06
veterán

A BYM BA imperial stout-ra nagyon kíváncsi vagyok, meg IPA vonalon a Human Expirement #18 is biztos jól sikerült. Ezen kívül magyar vonalon nem látok semmi különöset. Még a Beerside házikót fogom meglátogatni, hátha lesz valami azok közül, amit most a webshopon árulnak, van pár jó imperial stout-juk.

(#23580) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hétvégén úgy adódott, hogy egyszerre kellett sörözni, és nem alkoholt inni. Elkeserítő a felhozatal. Soproni, Borsodi, Heineken, Kozel volt polcon, ebből az első hármat alkoholosban se vennék, de a Kozeltől is féltem. Így lett Dreher Red 24, meg Paulaner búza. A Dreher simán csak ihatatlan, a Paulaner meg leginkább a Karamaltzra emlékeztetett, édeskés malátaital, de eszembe se jutott volna magamtól, hogy az búzasör.
Ha alkoholmenteset akarsz inni, a sör nem opció sajnos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23581) olloczky válasza Dilikutya (#23580) üzenetére


olloczky
senior tag

Én is így jártam múltkor, a Heinekennel próbálkoztam.. sajnos az alkohol érzetet nem tudják pótolni így tényleg felejtős az egész.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23582) OPiiPO válasza Dilikutya (#23580) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem is nagyon fog sikerülni, mivel az alkohol a sörben az íz érzet kialakulásáért is felelős.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23583) galervin93


galervin93
őstag

"Mentes iváskor" én a sima söröket el szoktam engedni, ilyenkor maximum a sör-forma dobozba töltött gyümölcsös leveket szoktam inni, ott nem vár az ember sör-élményt, nincs is miben csalódni. :D Vagy víz oszt kész, bele kell törődni, ha tilos a szesz. :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23584) koxx válasza proci985 (#23578) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja, de voltak ott még érdekes tételek :) Loreleit meg már ittam.
Szereztem még egy MMXXX-et a BrewDogtól, kíváncsi leszek.

(#23585) jsk válasza Jhonny06 (#23579) üzenetére


jsk
Topikgazda

A HE #18 nagyon bejött nekem. Az imperial stoutból az alap is finom, de a vaníliás egy fokkal jobb.

(#23586) perempe


perempe
addikt

Az egész EU-ban Magyarországon a legolcsóbb berúgni
Szerintem sörben le vagyunk maradva...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23587) red2652 válasza perempe (#23586) üzenetére


red2652
újonc

Az EU szinten vezető 27 %-os áfánk mellett ezt nehéz elhinni. Vagy a házipálinka árával számoltak?

(#23588) NoLF válasza perempe (#23586) üzenetére


NoLF
addikt

kizárt, hogy szloválkiában drágább legyen a sör, mint itt. mert nem az :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23589) perempe válasza NoLF (#23588) üzenetére


perempe
addikt

Számításaim szerintem itthon +80% ugyanaz a minőség. :W

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23590) #49155328 válasza NoLF (#23588) üzenetére


#49155328
törölt tag

Alkoholban van a mérce, az lehet olcsóbb.
Viszont a szlovákoknál illetve cseheknél legolcsóbb a sör.

(#23591) Dilikutya válasza olloczky (#23581) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Heineken alkoholosan is szar, azzal eleve nem próbálkoznék. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23592) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Srácok segítséget szeretnék kérni, Vácon volt nemrég egy sörfesztivál, amin az Asszony megkóstolta a Primátor alkoholmentes sörét. Égen földön nem találom kereskedelmi forgalomban, valami tipp, hogy merre keressem?
Emlékeim szerint ribizlis sör volt....

Előre is köszönöm!! :R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23593) #49155328 válasza Dr.Zoo (#23592) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#23594) Dr.Zoo válasza #49155328 (#23593) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megvan, hálás köszönet érte!
Rendelhetem is. 🤣

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23595) olloczky


olloczky
senior tag

Intersparban szerdaig akciosak az MS es hubris sorok. 15 es 20%

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23596) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lidl-ben 699 Ft a Hedon Charlie.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23597) Grave_444 válasza Dilikutya (#23596) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont megyek oda. ;]

(#23598) balintdavid


balintdavid
tag

Nem tudjátok mennyire igaz, hogy a Borsodi beszántja az IPA-t? Szomszéd kisboltban egy 100as kifutó áron, vettem pár tálcával:D Dreher Red Ale és a Soproni Porter után már semmin se lepődök meg.

kazuár

(#23599) OPiiPO válasza balintdavid (#23598) üzenetére


OPiiPO
addikt

Dreher Red Ale különösen fájdalmas csapás volt számomra, kedvelt ivósöröm volt . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23600) olloczky válasza balintdavid (#23598) üzenetére


olloczky
senior tag

Szomorú..

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.