Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) koxx válasza Jhonny06 (#23850) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2100 korul vettem oket en is. De a magyar kraftok ara egy kicsit megszaladt es nem mindig hozzak azt a szintet mint a nagyok.

(#23852) Aranypatkány válasza koxx (#23851) üzenetére


Aranypatkány
tag

Még Auchan is árulta, ott is 2 ezer körül volt.

Most meg vannak ezek a Birodalmi Baglyok a Balkezestől, biztos jók, szintén BA, de hogy érnek-e 3 ezret 0,33 l-ért hát nem tudom. Ennyiért már amerikait is veszek, az meg 0,355 vagy 0,473 l hehe :)

(#23853) L4D1K válasza Aranypatkány (#23849) üzenetére


L4D1K
őstag

Tegnap itt voltam, mert volt még pár db Bagoly 699-ért.

https://www.borfalu.hu/horizont-night-shift-vintage-2021-tennessee-bourbon-hordo-1631

2200. Bemész bepakolsz és távozol.

# ANTAL Tuning #

(#23854) looser


looser
addikt

Apropó, van egy 2020-as NS-em, és 1-1 palack 2019-es Fullers IS és Vintage ill. Monyo Franky BW. Ezeket érdemes tartogatni? "Alkalomra" tartogattam, de őszintén szólva inkább csak útban vannak, szóval gondoltam megünneplem a 3. oltást és bevágok egyet közülük :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23855) proci985 válasza looser (#23854) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Fullers / Monyo harmast nyugodtan bontsd ki, az imperial stouttal en mar nem varnek tovabb, mert el fog belole tunni a gyumolcs.

NS nem tudom mi.

#23848 Daneeka: egyebkent igen, lehetseges, hogy egy klasszikus receptet aldozata lettem. ahogy neztem egyebkent van, akinek bejon. egyebkent valszeg marhahoz vagy disznohoz kiseronek jo lett volna.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23856) looser válasza proci985 (#23855) üzenetére


looser
addikt

Night Shift, elnézést :-)
És köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23857) Dilikutya válasza Jhonny06 (#23850) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem minden variánst, de párat lehetett 2000 Ft alatt kapni.
De érezhetően drágultak a sörök, legalábbis bizonyos típusok és főzdék. Alap Monyo, Horizont sörök pl. nem, vagy csak kicsit, de imperial stout-ok igen, a Mad Scientist mead-jei is látványosan.
Békésszentandrás nem emelt még, meg talán az Ugar. Legalábbis amikkel szoktam találkozni. BYM nekem teljesen kiesik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23858) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23849) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem tudom hol latod azt a 2990 arat - az alapverzio 2290 a Horizont oldalan, a pastry 2390. Auchanban stb meg gondolom olcsobban is lesz kesobb.

(#23859) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Esthajnal 21': meggyes, mákos baltic porter ;]

(#23860) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

svedeknel holnap releasel a mad scientist, ami jo.

azt neztem lesz szilvás gombóc, ddh madhouse, rákóczi túrós es tropical space muffin.

mivel mindegyik ilyen 6+ euros, ugy vagyok vele a madhouse ennyiert felejtos, a masik harmon meg agyalok kiprobalni: szerintetek ebbol mi volt kulonleges? normal esetben a <3.9 / 6 eur@.0.33 soroket kihagyom, itt viszont max kiserletezek barati kor sorgeek klikkjen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23861) Dilikutya válasza proci985 (#23860) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Madhouse itthon valamikor kb. 3€-nyi forint lehetett. Most nem tudom, mennyibe kerül, a két sütit 1200 környékén vettem, a Space Muffin-hoz nem volt szerencsém. A Szilvás gombóc nem ízlett, mondjuk eleve nem szeretem a szilvát. A Rákóczi túrós jobb volt, de ezzel a savanyú-édes ízvilággal nem tudtam megbékélni. Lehet nem az én műfajom. Ezek közül nekem simán a Madhouse a legjobb, de 6+ €-t az se ér. :) De miért nem valami normális sört visznek? Egyáltalán, a MS-nek van még olyan? :) Vagy random tucat IPA, vagy döglött mókusos sour ale stout mead... vigyék a Liquid Cocaine-t, Jam72-t, NY Mocaccino-t, Blurry Face-t, bár utóbbihoz évek óta nem volt szerencsém.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23862) koxx válasza proci985 (#23860) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lol, az tobb mint 2 rongy/db, annyiert itthon duggest meg poppelst is lehet kapni ami valljuk be elegge nem egy liga. A szilvas gomboc es a rakoczi nekem amugy izlett mert desszertkent nagy kedvencek, de ilyen savanyu gyumis sorert egy kicsit tularazott.

(#23863) proci985 válasza koxx (#23862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt is, az a baj.

Saffron es BA Saffron (Golden midnight stout) jon ennyiert: a Saffron 3.77en all, de az egy lusekatt (saffron bun), sornek eladva, es eleg extrem (meg siman 4.5 ha engem kerdezel).

imperial pastry stoutbol kivancsi vagyok mit tudnak alkotni, de mindharom tulzasnak tunik. hazy IPAbol a Northern Monk Faith pont fele ennyibe kerul, es megkockaztatom latatlanba, hogy jobb a Madhousenal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23864) [CsuCsu] válasza proci985 (#23863) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azok a gyumis pastry sourok a kanyarban sincsenek egy rendes ETNYC / Mortalis / The Veil-hez kepest. Amik mostanaban rendszeresen elerhetoek EU shopokbol €10 koruli aron. Persze, dragabb meg minden, de nezz meg egy fotot roluk - gyakorlatilag smoothie. 3 Mad Scientist nem er nekem annyit, mint egy ezekbol.

(#23865) proci985 válasza [CsuCsu] (#23864) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

veilt anno probaltam, ez igaz.

itt inkabb arrol van szo, hogy topikban eleg sokat irtatok roluk es ki akartam probalni sajat magamnak is, Budapesten meg ki tudja mikor jarok legkozelebb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23866) [CsuCsu] válasza proci985 (#23865) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Erdekesek a magyar suti inspiracio miatt, de test nelkuli szirupos gejl. A turost alig birtam legyurni.

Ha valami tenyleg erdekes es jo magyar kell, ezt batran ajanlom: https://reketye.com/product/3-never-before/

[ Szerkesztve ]

(#23867) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23866) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyjából tényleg a magyar süti az egyetlen érdekességük, bár nekem a Rákóczi túrós pont nem adja vissza a sütit a savanyú miatt. Ha valami gejl, akkor az maga a Rákóczi túrós, évente egy szeletet bírok belőle megenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23868) mekker


mekker
őstag

Csapházban -40% blekk frájdéj
Csapon lesz BYM Peach Please

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23869) Nunder válasza Aranypatkány (#23852) üzenetére


Nunder
őstag

Auchanban tavaly volt hogy már 1200 forintért vettem a Night Shifteket, hordtam mindenkinek. Nyilván nem fogyott azt kiszórták, nekem még mindig van 4-5 üveggel vegyesen, 2 hete bontottam egy Sárga betűset, pazarul öszeért. Nem tudom, hogy most forgalmazni fogják-e őket mondjuk...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#23870) Frod válasza proci985 (#23860) üzenetére


Frod
addikt

Lehet későn szólok, de a Tropical Space Muffin nekem egy nagyon kellemes meglepetés volt idén. 11%-os, de ezt szinte nem is érezni benne, nincs ilyen bántóan erős alkoholos íze, mellé viszont szép kék, és a nyelved is befogja, szóval van egy kis retró érzése az embernek a nyelvfestős nyalókáról gyermekkorból :D Viszont édes/gejl (kinek mi ugyebár), csak akkor ajánlom, ha kedveled az ilyen söröket.

Rákóczi Túros nekem nem jött be, a túrót nem is éreztem rajta, inkább a barackot, de ennyi pénzért inkább hagytam volna a csapban. (~2e/3dl)

Do you see the white shadow?

(#23871) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Jól sikerült az idei Békésszentandrási Esthajnal? Ittátok már? Érdemes belőle többet venni?

(#23872) NoLF


NoLF
addikt

Tyuha, ezek egesz jok!

(nem)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23873) thesound


thesound
őstag

Csak piszkálja mindig a fantáziám ez a kávés stout vonal. Nem igazán ízlettek eddig, de a Horizont féle Morning Joe nem is elvetendő ilyen téli estén.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23874) koxx válasza thesound (#23873) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Raadasul az meg nem is nagy szam sor. Olyan atlag semmi extra.

(#23875) VIPowER


VIPowER
senior tag

Gondoltam megízlelem eme sör bájait.
Ne vegyetek ilyet, nagyon csalóka a címke ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#23876) thesound válasza koxx (#23874) üzenetére


thesound
őstag

Igen, valószínűleg jobban bejönne olyan ami kakaósabb ízvilág. Láttam már itt a topicban, hogy vannak ilyenek is bőven.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23877) jegenye77 válasza VIPowER (#23875) üzenetére


jegenye77
addikt

Ilyet viszont vegyetek :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23878) [CsuCsu] válasza thesound (#23873) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jo kaves stoutot baromi nehez csinalni, mert vagy keseru vagy zoldseges/borsos ize lesz, ha a fozde nem profi ezen a vonalon. Europaban az Omnipollo csapolt jofelet geisha kaveval, de nem palackoztak. A Cloudwater Persistence is Utile szinten zsenialis UK-bol. USA-ban van par fozde aki csinal jot (pl Side Project - Coffee Shop Vibes), de azok nem jutnak el ide. A legtobb europai cucc eleg gyasz sajnos, tobbnyire a fent felsorolt gyakori hibak miatt.

(#23879) proci985 válasza [CsuCsu] (#23878) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Founders Kentucky Breakfast Stoutbol volt meg tavaly egy kaves verzio, az is kifejezetten jo volt, mondjuk nagyon ugy nez ki egyszer foztek es iden a CBSt kaveztak meg.

btw a Balkezes Bagoly ha jol emlekszem vallalhato (es beszerezheto es elfogadhato ar/erteku) volt amikor legutobb probaltam a vonalrol ha mar magyar fozdek. a BA variansban latok potencialt, igaz azt meg nem kostoltam (meg a simat is lassan harom eve).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23880) Dilikutya válasza thesound (#23876) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mad Scientist New York Mocaccino
Guri Keresztapa
Igaz ezek milk stout-ok, de könnyen elérhetőek, és finomak. A Morning Joe-nál lágyabb, tejeskávésabb ízvilág. Meg amúgy elég sok van, de nem ugrik be, miket ittam. Mad Scientist Catacombs, de az kihűlt éget Tchibo kávéra emlékeztet, annyira nem ajánlanám. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23881) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#23878) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezer éve ittam De Molen Kopi Loewak-ot, ami kifejezetten jó volt. De nem tudom, hogy sörös berkekben mennyire számít jónak.

(#23882) Frod


Frod
addikt

dr. Banghard (Rekettye)

Elvileg folyékony Snickers, gyakorlatilag végleg elfogadtam a tényt, ami már egy ideje körvonalazódott, hogy sajnos a fekete sör teljesen nem az én vonalam. Többször próbáltam, de ha nem, hát nem. (Még vár a hűtőben egy Mad Scientist Cin City, de gyakorlatilag elvárásom sincs felé)

Do you see the white shadow?

(#23883) proci985 válasza Frod (#23882) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo magyar fekete sor (imperial stout) nem nagyon van, vallalhato is alig. ha konkret tippeket akarsz tudunk segiteni, jellemzoen van olyan ami magyar webshopbol is elerheto.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23884) olloczky válasza Frod (#23882) üzenetére


olloczky
senior tag

én is erre jutottam pár porter és stout kipróbálása után. bárhogy magyarázzák a csokis, kávés, karamellás jegyeket, nekem mind ugyanolyan és nincs számomra élvezeti értéke. szóval én is elengedem :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23885) [CsuCsu] válasza proci985 (#23883) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a Horizont es Reketye uj BA cuccai tobb mint vallalhatoak, illetve a par darab BYM imperial stout. dr. Banghard meg oke. De itt ki is fujt lenyegeben, a tobbi veszett ugy.

[ Szerkesztve ]

(#23886) looser


looser
addikt

Esetleg a Fehér Nyúl BA vonal is kipróbálható most 20% kedvezménnyel :-)
(csak a Gemenc-et ismerem, attól elaléltam :D )

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23887) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#23885) üzenetére


Aranypatkány
tag

Monyo Boris Blade is elég jó, de a Rettegett Iván a Szentandrásitól is vállalható :)

(#23888) Dorian válasza Aranypatkány (#23887) üzenetére


Dorian
félisten

Fóti Romanov-ról mi a vélemény? Egyszer ittam, az volt az első imp. st. akkor oda meg vissza voltam tőle, de tapasztalat híján. Boris meg Iván is nagyon ízlett, a többi általam kóstolt nem igazán. Ja, még a Fehér nyúlnak volt egy ami bejött.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23889) koxx válasza olloczky (#23884) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk egy dugges cocoa cacaora próbálj rá vagy a 16 stoutra.

(#23890) Aranypatkány válasza Dorian (#23888) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nagyon régen ittam, már nem emlékszem. Akkoriban lehet jó sör volt, de már eljárt felette az idő, sokkal jobbakat főznek.

(#23891) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23887) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Onmagukban vallalhatoak, de ha mar valaki ivott jol osszerakott imperial stoutot, egyertelmuen gyenge eresztesek sajnos azokhoz viszonyitva. Meg ha USA-t nem is nezzuk, europai mezonyben sincsenek sehol.

(#23892) proci985 válasza [CsuCsu] (#23885) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, kb ezt ertettem a nem nagyon van alatt.

koxx: mondjuk azokat kezdoknek annyira nem mernem ajanlani. a cocoa siman csak nagyon edes, a 16! meg egy barokkos tulzas.

Noat lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23893) koxx válasza proci985 (#23892) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Noat vettem multkor valamelyik shopban

(#23894) looser


looser
addikt

Nem tudom, mennyire jó ez az észt főzde, de időről-időre szembejön FB-n. Holnap (ma éjféltől) akciósak a nem akciós tételek. Fizetéskor a BLACK25 kuponnal 25% kedvezmény.

Lehe Pruulikoda

A szállítás:
>12€ - 2,4€
>50€ - 0€

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23895) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

BYM - Human Experiment 20 - sikerült beszereznem. Állítólag messze veri a többi "kísérletet" magasra tették a lécet a fijjuk, jányok :) kíváncsi leszek rá, elvileg még szuperfriss.

(#23896) jsk válasza Aranypatkány (#23895) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szerintem nem veri, szokásos BYM szint, de nem kiemelkedő.

(#23897) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Vannak sörök, mint pl. ez:
https://untappd.com/b/von-seitz-theoreticales-never-leave-amsterdam/3100901#

amit alig pár százan csekkineltek évek alatt, úgy, hogy még az USA-n kívül is kapni (Csakajó),

Mi lehet ennek az oka? A 330 milliós országban alig van aki ismeri ezt a sört, pedig még külföldre is jut? Egy pár hetes főzetet többen értékelnek idehaza, pedig ez egy picsányi ország, nem Amerika. Oké, hogy nem hype, de pár százas csekkin egy kontinensnyi országból? :D

(#23898) proci985 válasza Aranypatkány (#23897) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csakajoban neha kapni kifejezetten ritka cuccokat is, amibol kapnak par uveggel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23899) Aranypatkány válasza proci985 (#23898) üzenetére


Aranypatkány
tag

De ennyire ritka? Vagy Amerikában lefőznek söröket, amiket csak külföldnek szánnak? :) Akkor sem értem ezt a minimális csekkin mennyiséget egy ekkora országból mint USA. Pedig már évek óta létező sör, nem friss cucc.
https://untappd.com/b/von-seitz-theoreticales-never-leave-amsterdam/3100901#

De mintha az értékelők zöme sem lenne amerikai...
furcsa ez na

(#23900) L4D1K válasza Aranypatkány (#23895) üzenetére


L4D1K
őstag

Most iszom csapolva. Nagyon jó de nem jobb sztem mint a No Memories vagy a Big Lies.

# ANTAL Tuning #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.