Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) olloczky válasza olloczky (#23787) üzenetére


olloczky
senior tag

Na az ajanlasotok alapjan megkostoltam a HP kelleribert. Nekem nagyon nem izlett.. szinre, illatra rendben volt, de ízében nekem savanykas volt. Már-már kukoricas borsodi, arany aszok szintu kortyerzete volt. Most vagy vmi szart fogtam ki megint mint anno az ogrebol ami először csapban vegezte, aztán meg nagyon izlett, vagy nem az en stilusom ez :D De ezen rajta van, hogy juliusi főzet tehat elvileg meg rendben van.

Ugyhogy ez most nekem nem jott be, ellenben a multkori munchener golddal.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23802) Jhonny06 válasza truefx (#23800) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Csakajó mindig ilyen lehúzós árakkal operált.

(#23803) red2652 válasza truefx (#23800) üzenetére


red2652
újonc

A Sparban is olcsóbbak az alap kraftok, mint a sörös boltokban/kocsmákban. Hol itt a gond?

(#23804) proci985 válasza SyMbioTe (#23799) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

amiket belgakat irtam azokat mind kapni ott egyebkent

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23805) looser válasza proci985 (#23804) üzenetére


looser
addikt

Rochefort 12 nincs :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23806) Jhonny06 válasza red2652 (#23803) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha elolvasod a kommentet, nem az a gond, hogy a Spar olcsóbb, hanem hogy a Csakajó iszonyat lehúzós árakkal operált mindig is, mindenkihez képest.

(#23807) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23806) üzenetére


Aranypatkány
tag

Régen nem volt azért ennyire drága, mármint úgy 5-6 éve. De azóta nagyon elszállt velük a ló.

(#23808) iatti


iatti
aktív tag

megint van budweiser 220? körül a lidliben. mi a vélemény róla? a nyáron vett széria vizesebb ízű volt,mint amit ittam előtte. ezt írták is itt páran .vagy ez most már mindig ilyen "olcsított verzió" marad?

(#23809) mekker válasza iatti (#23808) üzenetére


mekker
őstag

A barna best buy, a világos sosem volt kiemelkedő szerintem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23811) mekker válasza Espla (#23810) üzenetére


mekker
őstag

Végre a gémereknek is lesz söre

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23812) Dr.Zoo válasza iatti (#23808) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azt hittem csak én vagyok helikopter, de én is éreztem a víz ízt a barnában.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23813) [CsuCsu] válasza proci985 (#23798) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

"amiben a belgak a jok, az a dubbel es a quad"

Lambic? ;]

(#23814) proci985 válasza [CsuCsu] (#23813) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igaz, de azt a venenumban nem nagyon arulnak :DDD

talan van Lindemans Oude Geuze, de azt meg erdeklodoknek nem ajanlanam, mert nagyon savas. 3Fet es Rodenbachot meg kapni kb ket helyen az orszagban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23815) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megjott a teli sorpakkom, igazabol csak a Lorelei es a Dugges a visszatero tetel, a tobbi ujdonsag lesz

(#23816) proci985 válasza koxx (#23815) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mine is biggerbol nekem is jon majd egy

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23817) koxx válasza proci985 (#23816) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tegnap megpattintottam egy Omni Noa Scoopot, azért tudnak ezek a srácok. Illatra vanília, kakaó nagyon adja, ízben pedig tényleg jön az eper és csoki főleg pár perc pihi után.

(#23818) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Én egy First Juice Lee-t hörpintettem fel. Ismét meg kellett állapítanom, hogy a First egy teljesen jellegtelen főzde szépen csomagolt, de tökátlagos kraft sörökkel. Ez egy hazy IPA akart lenni, voltak is ráutaló jegyek, de össze sem hasonlítható pl. a Horizont Hazy Queen-nel, ami szerintem ebben a 700-800Ft-os ársávban verhetetlen ebben a stílusban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23819) olloczky válasza Dilikutya (#23818) üzenetére


olloczky
senior tag

A firstöt szerintem is jol osszefoglaltad. Viszont pont a napokban ittam egy hazy queent es anno az volt az elso neipám, nagyon imádtam. Igy most honapokkal kesobb mire ujra megkostoltam mar nem izlett annyira. Vagy az a szokasos dolog tortent, hogy sok ido utan vmi fenomenalisra szamitasz aztan rajossz, hogy csak az emlek szepiti meg. Vagy az volt a gond, hogy mult heten ittam a szentandras kodfelhojet. Na az szerintem isteni finom volt. Sokkal testesebb volt (nyilvan neipa keretek kozott) a hazy queennél es ez nekem nagyon bejott.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23820) Dilikutya válasza olloczky (#23819) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ködfelhőt még nem kóstoltam. Tavasszal, még leánykori nevén Nyúlon innen/túl ittam, a sima nekem olyan semmi extra volt, a rozmaringos meg fura. Nem tudom, mennyit változtattak rajta az akkori recepthez képest.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23821) olloczky válasza Dilikutya (#23820) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen nekem azok kimaradtak multkor

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23822) VIPowER


VIPowER
senior tag

Vettem ma egy Soproni Démont, egy Soproni IPA-t egy Borsodi IPA-t. Még mindig a Démon ízlik a legjobban. A két IPA közül a Borsodi nyert, de egyik sem lesz a kedvencem.

(#23823) olloczky válasza VIPowER (#23822) üzenetére


olloczky
senior tag

Egyszer ittam borsodi ipát csapolva, nekem az nagyon bejött, szerintem is jobb a soproninál.

Ma ittam az elso barley wineomat a fehér nyúltól. Nekem eddig ez nem nagy élmény, kb mint egy erosebb alkohol tartalmu kommersz láger. Na jo annyira nem, de valami ahhoz hasonlot erzekeltem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23824) #49155328 válasza VIPowER (#23822) üzenetére


#49155328
törölt tag

Oettinger Schwarz 159ft az Aldiban. Hasonló. Ennyiért BB.

(#23825) VIPowER válasza olloczky (#23823) üzenetére


VIPowER
senior tag

A szűretlenek nem az ízlésem úgy tűnik.
FPSTunker Ezt megnézem milyen ha alkalmam nyílik rá, de mint írtam...

(#23826) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

To Øl - Mine Is Bigger Than Yours Port & Bourbon BA 2021 (barley wine)

Karikaban minimalis mokka hab, barnasvorosesmahagonis test surun anyaggal. Szolo, toffee, malata, fekete gyumolcs, a hatterben vanilia, tolgyfahordo/portoi, kiegyensulyozva nemi bourbon hordoval. Alkohol a hatterben valamennyire megbujik, de csodak persze nincsenek. Ehhez merten viszont szeles es reszletgazdag a teste. Alacsony karbonacio es edes.

A honningkage varianst mar egy ideje ki akartam probalni, foleg, hogy a covid alatt a To Ol megint jobbnal jobb hordozott soroket tudott kihozni, jellemzoen remek ar/ertek aranyban.

Stiluson belul nagyon ajanlott, egyebkent ajanlott. Barley wine kategorian belul ilyet vagy ennel jobbat par fozde tud. Ha maximalista vagy a Lervig Paragon 2019 jobb, ami kb ennek es a Paragon 2018nak az erossegeit egyesiti, cserebe dupla aron megy, viszont azert minden kortya zsenialis es nem "csak" nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23827) VIPowER


VIPowER
senior tag

Mai : (Magyar) Kozel, Borsodi Mester, Soproni Meggy.
Meglepő, de egyik sem ihatatlan sör.

(#23828) Grave_444 válasza VIPowER (#23827) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy fárasztó nap után szomjasan tökéletesek. :)

Én most edzés után egy Zipfert és egy Paulaner búzát bontok.

(#23829) olloczky válasza VIPowER (#23827) üzenetére


olloczky
senior tag

Winklernek volt most egy videoja amiben azt mondta, hogy mar nem is lehet annyira szar sort kapni amit ne lehetne meginni es igy a mostanaban kezdo fiatalok mar nem ismerik meg a rettenetes kukoricas soroket :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23830) Dilikutya válasza olloczky (#23829) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hogyne lehetne. Kőbányai, Soproni, Borsodi, Arany Fácán, ezek konstans minőség, kocsmában is vannak. A nagyon olcsó szarokat nem tudom, a polcsoron nem jutok el soha odáig, de szerintem van bőven választék. :)
Rocky Cellar tuti létezik még. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23831) proci985 válasza olloczky (#23829) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Sárkány sör?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23832) Dilikutya válasza proci985 (#23831) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az már rég nincs. :)
De lássuk be, az egy maradandó alkotás lett. :) Random Mad Scientist IPA-ra meg stout-ra a franc se emlékszik, ellenben volt anno a Sárkány... :D

Pont ma ittam egy MS Midlife Chris-t, hozta a sablon milk stout jegyeket, de ezen kívül semmi, teljesen tucat kategórián belül, házon belül is csináltak már jobbat. Holnap már a nevére sem fogok emlékezni. Bezzeg a Sárkány... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23833) OPiiPO válasza proci985 (#23831) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze, pedig már majdnem elfelejtettem :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23834) galervin93 válasza proci985 (#23831) üzenetére


galervin93
őstag

Balatoni Világos? Pár éve egyetemistaként 79+betétért mekkora zsuga volt, volt olyan éjszaka hogy majdnem 20 üveggel megittam, aztán reggel még két Fácán utána kellett tolni, jó kis LAN-partyk. :DDD
Minap voltam a pesti éjszakában kocsmázni, szerencsére volt csapon Pilsner meg HB búza is, de kíváncsiságból toltam azért Dreherből is egyet, hát botrány, pedig önmagában még dicsérni is szokták a zöldet.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23835) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Bitburger, Radeberger, Krombacher hármasból nektek melyik jön be a legjobban? Egyáltalán van lényeges különbség köztük? :U :DDD

(#23836) jookomak válasza Aranypatkány (#23835) üzenetére


jookomak
őstag

Külön külön ittam őket, szeretem mindet, de meg nem tudom mondani. Azt vedd, amelyik elérhető, illetve a legjobb áron van.
Radebergert anno imádtam.

(#23837) NoLF válasza Aranypatkány (#23835) üzenetére


NoLF
addikt

Valahogy nekem a bitburger remlik kedvenckent

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23838) looser válasza Aranypatkány (#23835) üzenetére


looser
addikt

Az Intersparokban van még DAB, Hacker-Pschorr és Paulaner, érdemes lenne egy nagy német láger összehasonlítást tartanod. Nem viccelek, szerintem klassz lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23839) Dorian válasza Aranypatkány (#23835) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem pont ebben a sorrendben, Bit a legjobb.
Mondjuk egetverő különbség nincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23840) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Szerintem is nagyon halovány a különbség a 3 között. Talán a Radeberger a legszárazabb. de passz

A DAB egy kicsit más mint a másikak, ez ugye típusát tekintve is "dortmunder". Annyira nekem nem jön be.

(#23841) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Den Bryggande Holländaren - Nisse - Brett Fermented Barrel Aged Smoked Stout imperial stout ????

Fekete test, kozepes karbonacio, nagyon illekony mokka hab. Illatra porkolt malata es katrany. Izre dominansan katrany es malataecet, pajta es peneszes szena, dohos tolgyfa szolo (bourbon), fustolt hus, kave, csokolade es dio. Utoizre a szolo es brett lassan valtozik tolgyfa, hideg kave, csokolade kombinaciova.

Ez. Igy. Miez. Ket untappdja is van (egy illetve harom checkinnel), egyik szerint stout, masik szerint sour. Valojaban izre kb olyan, mintha egy kemenyvonalas braggot meadet brettel fermentaltak volna nemi stouthoz valo malataval, majd az egeszet a biztonsag kedveert meghordoztak volna. Masik, hasonloan lehetseges variacio egy 1:1:1es blend egy brett sour, egy smoked braggot es egy coffee stout kozott.

Harmadik, lehetseges magyarazat az, hogy ez annyira avantgard fozes, amit en mar befogadokent nem ertek, ami ugyan nem zarhato ki teljesen, de nem is valoszinu.

Keruld, ez igy koncepcio szinten van elszurva. A brett es a stout malatak normal esetben nem baratok, nem veletlenul csak egy kotegnyi fozde kepes ezt jol csinalni (Crooked Stave pl). Ugyan kellemetlen az ize, de befertozodve szerintem nincs: Amikor epp atut a coffee stout, az magaban meghordozva teljesen jo lett volna. Valszeg Magyarországon nem fogtok belefutni (es tippre svedeknel sem), de ez igy annyira szornyu volt, hogy ki kellett magambol irni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23842) koxx válasza proci985 (#23841) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez borzalmasan hangzik, nem hoztad meg a kedvem.
Holnapra betáraztam én is 3 komolyabb tételt, de 2-en fogjuk végiginni :))

(#23843) proci985 válasza koxx (#23842) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Izre is borzalmas, csak probaltam cizellaltan fogalmazni. Untappdon probalom beloni, de az a baj, hogy mig mondjuk 2.25 folott stabilan mukodik a sajat skalam, a koncepcio szinten nem mukodo avant-garde fozetekkel nem tudok mit kezdeni.

Az elso harom korty utan gondolkodtam kiontom egyebkent, de ahogy melegszik ugy valtozik. A 0.5 meg eros lenne. Bar vegulis realis. Mert a coffee stout resze vegulis er pontot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23844) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Mindenféle extrém mintájú CAN meg üveg szerintetek oké lakásdísznek (modern bútorzatú lakásba), vagy ostobaság? :U :B Pl. szekrény, polc tetejére, esetleg ragasztani valahova..
Főleg amcsi dobozok, üvegek, de van más országból is..

(#23845) NoLF válasza Aranypatkány (#23844) üzenetére


NoLF
addikt

Porfogonak tokeletes, aztan par takaritas utan mar elatkozod - en legalabbis igy tettem, es vagtam ki oket a picsaba :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23846) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23844) üzenetére


Jhonny06
veterán

Próbáltam hasonlót, de szerintem a can-ek nem néznek ki jól. Inkább pár jobban kinéző üveg (pl. a Noa üvegje), vagy a growler-t is ajánlom.

(#23847) galervin93


galervin93
őstag

A tegnapi, éjszakába nyúló off-whiskey-zés után ma csak egy kis finom lazítás, úgyis átfáztam a délutáni pecában. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23848) Daneeka válasza proci985 (#23841) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én ilyennek képzelem a sört mielőtt beépültek volna Pasteur, Sorensen és egyéb nagy koponyák ideái a gyártástechnológiába. (mindenben hemzsegtek a különféle vad élesztők, minden “barrel aged”, karbonáció szinte semmi, minden szűretlen stb.)

(#23849) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Csak hogy értse mindenki az inflációt:

Horizont Night Shift BA stoutok tavaly: 1990
Most: 2990
:O

(#23850) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23849) üzenetére


Jhonny06
veterán

Volt, ahol ténylegesen ennyiért meg lehetett venni? Én szerintem mindig jóval 2000 felett vettem, minden bolt rádobja a hasznát. Szóval biztos nem volt 50%-os emelkedés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.