Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Dorian válasza thesound (#23300) üzenetére


Dorian
félisten

Minden sörről egyezik a vèlemènyünk, ùgyh jò az ìzlèsed! :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23302) #49155328 válasza thesound (#23300) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az össze Steam Brew egy rettenet. :(

(#23303) koxx válasza #49155328 (#23302) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A doboz design nemrossz, de a beltartalma a lefolyoba valo.

(#23304) #49155328 válasza koxx (#23303) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igen, rá is futottam a design miatt. ;]
Mondjuk én megittam, mert alkoholt nem öntünk ki, de többet nem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#23305) thesound válasza Dorian (#23301) üzenetére


thesound
őstag

Na majd visszaolvasok miket ajánlasz :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23306) Dilikutya válasza thesound (#23300) üzenetére


Dilikutya
félisten

Steam Brew-től mind rossz. Gyerekeknek célirányosan berúgni jó, ha a töményet nem bírod, a bor meg savat csinál. :)

Mad Scientist általában jókat csinál, 1-2 elborultabb ötletük nem talált be nálam, de az se a minőség, inkább ízlés miatt. Néha kicsit túltolják, IPA fronton el is vesztettem a fonalat náluk, elég sok egyszeri főzetük van, amik finomak, de nem tudnám megkülönböztetni őket.

Zirci szerintem sem éri meg a teljes árát rendszeresen, de egyszer-egyszer annyiért is belefér, kóstolni. Rendszeresen nem, mert minden sörtípusra van jobb alternatíva, a levendulást nem tudom csak, olyat csak tőlük ittam eddig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23307) Xuja válasza Dilikutya (#23306) üzenetére


Xuja
kezdő

A Mad-es ipák szerintem borzalmasan rossz irányt vettek, ezek az ultraszáraz, keserűkomlós főzetek nagyon nem az ízlésem.

(#23308) Dorian válasza Dilikutya (#23306) üzenetére


Dorian
félisten

Steam Brew-től egyszer volt (tehát nem az álladó szortiment része) session ipa ami teljesen jó volt ivósörnek (persze nem a 900/3dl-esekkel kell versenyeztetni).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23309) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

A Steam Brew-t azt hiszem ugyanaz a főzde csinálja mint a "majmos" söröket. Ez utóbbiak egész jók.
Eichbaum, Mannheim.

(#23310) Dorian válasza Aranypatkány (#23309) üzenetére


Dorian
félisten

Èn azokat se szeretem, meg az eleve eichbaumnak cìmkèzetteket sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23311) Dilikutya válasza Xuja (#23307) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szeretem, de teljesen egybemosódnak. Ugyanígy a különféle DDH és NE cuccok is. Ami meg jó, az is marad egyszeri főzetnek, mint a Blurry Face, talán hordóba még egyszer lefőzték, de nem palackozták.
De ott van mézes vonalról a Firefly, telitalálat volt, savanykás, jó piros bogyós, alacsony alkohol, az isten is nyárra teremtette. És elengedték.
Kísérleti vonalon több az emlékezetes sör, vagy azért, mert elmebeteg, vagy azért, mert olyan egyedi és jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23312) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23311) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Most allitolag az uj MadX uborkasalis soruk egeszen jo. Rendeltem is faterhoz egyet, majd karacsonykor kibontom paprikascsirke es nokedli melle.

(#23313) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23312) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha megegyezik a pár évvel ezelőtti Magyar Uborkasalátával, akkor az zseniális. Én imádtam, örültem is, amikor még egy körre visszahozták, úgy volt, ez is az alap szortiment része lesz. Sörhöz köze sincs. :) Ízében inkább kovászos uborka. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23314) Jhonny06 válasza thesound (#23300) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Laza Morált érdemes kipróbálni, az akciósak közül ez még egy jobb. Bár ha jól emlékszem ez 500 volt, nem 300 körül.

(#23315) Dilikutya válasza Jhonny06 (#23314) üzenetére


Dilikutya
félisten

Laza Morál szerintem egy nagyon kellemes söröcske.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23316) olloczky válasza Dilikutya (#23315) üzenetére


olloczky
senior tag

+1 a laza morálra. nekem nagyon ízlett

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23317) Xuja válasza [CsuCsu] (#23312) üzenetére


Xuja
kezdő

Félrerakattam egyet én is. Nem az én világom a MadX, de a bizarrfaktor és az untappd alapján sem érdemes kihagyni :D

(#23318) L4D1K


L4D1K
őstag

Új Herr Lagert kóstolta már vki? Ahogy olvasom újraalkották a receptet és most már dekokciós eljárással készül.

Illetve, új Kecskeméti sörökkel találkozott már vki?

# ANTAL Tuning #

(#23319) Daneeka válasza Dilikutya (#23313) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én 2014-ben főztem egy Citra/Nelson (DH) APA-t amibe toltam erjedés után Orval "üveg alját" a brettért és házi savanyú uborka lét/sűrűjét a savanyúságért (akkor már tudtam, hogy lacto van a házi savanyított ubiban de azt nem, hogy erjedés után már nem nagyon alkot a lacto), még van belőle pár üveg, anno brutálisan ubis/kapros/fűszeresnek tartottam. (ma már lehet máshol van az ingerküszöböm) Ami érdekes volt, hogy a brett olyan jól konzerválta a sört, hogy (eszi az oxigént a palackban) több éves korában is friss dryhop illata volt. Ilyesminek képzelem el a MS Uborkasalit.

(#23320) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23313) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Allitolag annak a MadX verzioja (i.e. komolyabb sour alappal). Az ertekelesek alapjan muszaj volt megvegyem (nem pontszam, hanem a szoveges velemenyek), magyarkent nem tudom kihagyni.

(#23321) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideje követem a topikot, de csak olvastam. :)
Mondhatni elég nagy fogyasztó vagyok, ha már ennyien felhoztátok a Steam Brew söröket holnap én is veszek belőlük, ma pont láttam a Lidl-ben. ;] Eddig kimaradt, csak a mester videóját láttam róla kb 1 éve.

Búzasörben ki szereti a Paulanert?
Na és a duplabak Salvator? :))

[ Szerkesztve ]

(#23322) koxx válasza Grave_444 (#23321) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Inkabb rendes sört vegyel.
Pau buza es salvator is csuszik barmikor, utobbi talan kevesbe esik jol 30+ fokban.

(#23323) Grave_444 válasza koxx (#23322) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mi számít rendesnek..
Ha tehetném se szeretném elkényeztetni magam a 6-800 vagy 1000Ft-os sörökkel, annál több lecsúszik.
Dreher kivételével a három hazai nagy közül is vannak kedvenceim és bármikor vennék belőlük. :) Na jó, tőlük is jöhet néha gold vagy áfonya, esetleg a bak..

Van tőlem nem messze Tapolcán egy sörfőzde, a Stari is egész finom szerintem. Lehet számotokra ismeretlen, a fekete lovag nekem nagyon ízlett.

Holnap hozok mindegyikb Eichbaumból egyet azán meglátjuk. Annyira nem vagyok válogatós, egyik sem végzi a lefolyóban.

[ Szerkesztve ]

(#23324) proci985 válasza proci985 (#21261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Dugges 15bol lett iden egy uj varians, a 16 ami egy meghordozott 15.

totalis elmebaj, 18%ra fozve. ha talaltok belole nagyon ajanlott, kb a sved fuszeres pastry vonal megbolonditva hordozassal. egyetlen baja, hogy (nem meglepo modon) kisse atut az alkohol neha, de egyebkent stiluson belul remek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23325) Janusz001 válasza Grave_444 (#23321) üzenetére


Janusz001
őstag

Steam Brew -t bármikor becserélek 1:1 -ben egy sima kukoricás Borsodira. Csalódás. Csakúgy, mint a mostani cseh kraft válogatás. Lidl -ben most amúgy is hegyekben állnak a "különlegesebb" sörök.
Tavaly még majdnem verekedni kellett egy doboz Punk ipa -ért az első napon, most hetek óta ott van még 1-2 tálcával, de a többire is nagyjából igaz. Vagy a pénz fogyott el, vagy rájöttek az emberek, hogy nem ér annyit. Szerintem se. Ami számomra megérte, az a belga válogatás, abból mindig jól esett egy vacsora előtt.
Nálam az ivó sör +10 mennyiségben Borsodi hoppy, ipa, mester, Dreher gold,ipa , illetve a Staropramen, eredetit 5+ éve nem ittam, úgyhogy elvagyok vele.

(#23326) Dorian válasza Grave_444 (#23323) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan verzió nem lehet, h kevesebbet iszol de jobb söröket?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23327) Grave_444 válasza Dorian (#23326) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem elég jó sörnek számít a 300-350Ft-os kategória sok résztvevője. :B
Az említett két Paulaner szerintem extra és nem is drágák. 450-500Ft..

(#23328) NoLF válasza Grave_444 (#23327) üzenetére


NoLF
addikt

az extrától talán messze van, mindenesetre jónak jó :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23329) [CsuCsu] válasza Dorian (#23326) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezzel en is igy vagyok. Nekem tobb mint egy honap kene egy talca sor bedaralasahoz. Meg hat nekem unalmas is lenne mindig ugyanazt inni, ritkan veszek tobbet ugyanabbol.

Nem mondom azt, hogy mindenki tegyen igy (en a kraft soros spektrum extrem vegen vagyok), de szerintem sok elmenyrol maradnak le azok, akik legalabb alkalmankent nem vallalnak be egy dragabb sort, amihez hasonlo olcsobban nem kaphato.

@Grave444
A 300-350Ft kategoriaban maximum lager es buza sort kapsz, ami jo. De ittal mar jo IPA-t, stoutot, portert, sourt? Ezekbol nincsen ebben a kategoriaban (vagy vergagyi), teljesen mas izvilag es elmeny. 1000Ft egy lagerert sok, de pl egy stout-ert tok atlagos ar. Hasonlitani sem erdemes, mert egy 10%-os stoutot akar ket oran at szopogat az ember, ami alatt 2-3 lager is lecsuszik (i.e. arban ugyanott vagy). Csak ajanlani tudom, hogy egy picit mozdulj ki a komfortzonabol es kiserletezz.

[ Szerkesztve ]

(#23330) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelmébe ajánlom.
Pennyben lesz Duff sör, ha valakit érdekel.
Egészen pontosan mától van.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23331) NoLF válasza Dr.Zoo (#23330) üzenetére


NoLF
addikt

aldiban már van régóta, és ugyanennyiért. bár szerintem semmit nem ad, az árát megéri, megőrülni viszont nem kell érte :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23332) olloczky


olloczky
senior tag

Na múltkor én is kipróbáltam a Duffot. Először arra gondoltam, hogy hát ez tényleg egy nagyon lájtos sör, már-már, minden karakterességet mellőz. Aztán rájöttem, hogy ez tényleg ivósör, amit ha kimész a tópartra, megihatsz simán 4et 5öt és nem lesz gond :D szóval helyén kell kezelnem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23333) Grave_444 válasza [CsuCsu] (#23329) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen ittam már 2500Ft-ért is egy korsóval. :K
Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam, egyfolytában kísérletezek csak nem az 1000Ft feletti hazai kraft kínálatból. Legalábbis nem túl gyakran.
Nyáron haverokkal szoktunk bulizni a parton, legutóbb maradt majdnem 2 karton sör.
Borsodi hoppy, Soproni búza, ipa, 1895, Zippfer és Blanc.
Ezek szerintem mind kiváló ivósörök, ha ennyi maradt szerintem nem kell részletezni mennyit is vittünk.. :DDD Az a lényeg ilyen mennyiségben nyilván nem a különleges, otthon ivós söröket keressük.

(#23334) [CsuCsu] válasza Grave_444 (#23333) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az ugy korrekt, nem is kell oda mas :) Mondjuk a parton a melegben en manapsag jeges G&T, mojito vonalon mozgok, nem esik jol a malata olyankor.

(#23335) Aranypatkány válasza Janusz001 (#23325) üzenetére


Aranypatkány
tag

Az a Punk Ipa a Lidl-ben most 900 forint, ami tavaly még csak 650 volt. Ennyit erről. Nem csoda, hogy nem fogy.

(#23336) Dilikutya válasza Grave_444 (#23323) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is a kényeztetésről van szó, csak a Stem Brew botrányszar. :) Alkoholízű rettenetek. Ők 350-ért adnak egy imperial stoutnak csúfolt valamit, míg egy alap imperial stoutot meg se mutatnak neked 1000Ft/0,33l alatt. Imperial IPA szintén.
300-400 Ft környékén mondj le a varázsszavakról, annyiért nagyon jó lágerek és búzák vannak.
Én mostanában újra Pilsner Urquell-t veszek grillezős sörnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23337) Grave_444 válasza Dilikutya (#23336) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csodát eddig se vártam tőlük, de még nem kóstoltam, egy próbát csak megér.
Általában megegyezik a véleményem a mesterrel, Ő nem mondott rosszakat róluk. :)
Ne vegyétek el a kedvem tőle. Majd írok nekem hogy ízlik. :P

[ Szerkesztve ]

(#23338) csabulaxi válasza Grave_444 (#23337) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ki az a mester?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#23339) proci985 válasza [CsuCsu] (#23334) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gin and tonic tenyleg remek igy 25-30 fokos skandinav nyarban :K

par hete vettem is jeg gepet, legjobb dontes volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23340) Grave_444 válasza csabulaxi (#23338) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Winkler Róbert, azaz Kulcsár Szabolcs. Ha Youtuberól nem is, Totalcarból biztos ismerős.

Dilikutya :K

[ Szerkesztve ]

(#23341) Dilikutya válasza csabulaxi (#23338) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, Winkler. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23342) looser válasza Grave_444 (#23340) üzenetére


looser
addikt

Bakker, nem is tudtam a polgári nevét :)
Gondolom a K&H botrány után változtatta meg...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23343) Jhonny06 válasza looser (#23342) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én azt se tudtam, hogy ez nem az eredeti neve :D

(#23344) M3oH válasza looser (#23342) üzenetére


M3oH
addikt

Winkler Róbert az íróneve, amit 30 éve használ. Személyiben Kulcsár Szabolcs áll. Videókban is előfordul, hogy le Szabiza magát.

(#23345) tranceplanet válasza Grave_444 (#23337) üzenetére


tranceplanet
addikt

A Paulaner búza verhetetlen! Hát még ha haver hoz München mellől 1 ojró alatt. Ár/érték arányban verhetetlen. Nekem amúgy a Kronenbourg búza is hatalmas kedvencem, Winkler hiába húzza le, mindegy, hogy dobozos vagy üveges. Az október fesztivál gyártói nagyot nem tudnak hibázni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23346) Dorian válasza tranceplanet (#23345) üzenetére


Dorian
félisten

Paulaner búza régen tényleg verhetetlen volt, de nemrég vettem többször, és tök átlagosra süllyedt. Titkon remélem, hogy csak egy rossz széria volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23347) Grave_444 válasza tranceplanet (#23345) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azért látom van, akivel könnyen megtalálom a közös hangot. :)

Dorian Első kóstolásnál nagyobbat üt, mint sokadjára ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#23348) looser válasza M3oH (#23344) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva nem ismertem őt, csak tavaly tavasszal kezdtem nézni a csatornáját és megkedveltem. Valamiért azt hittem, hogy olyan hülyegyerek-influenszer idősebb kiadásban, de elég nyugis és figyelmes, amit kedvelek benne.

(#23346) Dorian: Vagy már túl sok jót ismersz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23349) Dorian válasza looser (#23348) üzenetére


Dorian
félisten

Règebben (1 max 2 ève) a legjobbak közt volt. Ma közèpmezőny, ès nem lettek többen a jobbak.
De ha mondom, lehet, h volt egy rossz szèria.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23350) tranceplanet válasza Dorian (#23346) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egyéni ízlés. Azt vártam, hogy ellaposodik, de akárhányszor bontok egyet, mindig megjegyzem magamban hogy ez egy kiváló sör. Múltkor társaságban ittam egy Borsodi alap lágert, akkor pedig azt gondoltam hogy bírtam annyit meginni belőle. Mellesleg elég hamar átálltam Sopronira, ha ivósörről volt szó. Az alap láger Soproni is sokat változott mondjuk.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.