Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) NoLF válasza Dilikutya (#23050) üzenetére


NoLF
addikt

én semmiképp nem mondtam, hogy fröcsögés, szerintem is ihatatlan - de nem is nekünk készül. és mivel készül hektószám, ezért nyilván a megfelelő rétegnek közel sem ihatatlan.

a mi ízlésünk szerint ezek szarok, a megfelelő célközönség szerint pedig megfelelő, akár jó (!) is. ezt kell helyén kezelni - én továbbra sem innék ilyen löttyöt, s nem is fogok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23052) Jhonny06 válasza Dilikutya (#23050) üzenetére


Jhonny06
veterán

A tény, hogy mekkora felvevőpiaca van ezeknek a gyümölcsös söröknek, megcáfolja, hogy ihatatlan lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23053) OPiiPO válasza Dilikutya (#23050) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nyilván nem igaz hogy ihatatlan, több éve kinn vannak a boltok polcain, fogy is rendesen nyáron - ergó pontatlan fogalmazás hogy ihatatlan. A helyes az hogy számodra ihatatlan :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23054) Xuja válasza Jhonny06 (#23052) üzenetére


Xuja
kezdő

Ja, akkor végül is a Rákóczi és társai se rosszak, ilyen logikával, mert szépen fogynak a 4%-os petpalackos maláta mellékízű szódák..

(#23055) NoLF válasza Xuja (#23054) üzenetére


NoLF
addikt

persze, hogy nem rosszak. az adott rétegnek tökéletesen megfelelnek - ha nem így lenne, nem lennének a piacon.

az, hogy mi le se köpnénk, az égvilágon senkit nem zavar sem az adott cégnél, sem a célközönségnél :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23056) Xuja válasza NoLF (#23055) üzenetére


Xuja
kezdő

Nyilván, csak ebben a topikban ne (csak) üzleti szempontból közelítsünk, hanem az igényesebb sörfogyasztás kritikusaiként is alkossunk nyugodtan véleményt, az sokkal előremutatóbb és érdekesebb.

(#23057) koxx


koxx
MODERÁTOR

InVitro Noir

Nagyon kellemes meglepetés a mostanában kóstolt túlhájpolt fos magyar kraftsörök után. Kellemes vaníliás kakaós ízvilágú nem túl alkoholos porter egy kicsit kesernyés lecsengéssel. A vaníliás tonkababot elég sokáig érezni kortyolás után. Ennyiért mindenképp ajánlott a műfaj kedvelőinek.

(#23058) [CsuCsu] válasza NoLF (#23051) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem az a baja, hogy gyumolcsos session sor, hanem hogy szimplan szar. Gyumolcsot kozelrol sem latott, meg sort sem nagyon.

A gyumolcs a savanyu soralaphoz megy. Peldaul nezd a lenti Vault City sort - 4.5%, rendes gyumolcsbol (van nekik ezer mas gyumolcsbol is, kiragadott pelda, illetve mas fozdek is csinalnak). Nagyon jo ivosorok - elerhetosegrol pedig annyit, hogy a brit Tesco most kezdi forgalmazni oket. De Magyarorszagon meg ott tartunk, hogy a gyumolcsos egy aromaval megspekelt mezei lagert takar. Ami persze hogy hulladek, nincs min csodalkozni.

https://untappd.com/b/vault-city-brewing-blood-orange-session-sour/4163083

[ Szerkesztve ]

(#23059) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#23058) üzenetére


Jhonny06
veterán

Meg hát gyümölcsös sört nem lehet olcsón gyártani. Ez 200ft-ból sose fog kijönni. De még 3x annyiért se nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#23060) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#23059) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez meg a masik. Nem veletlenul a lager a legelterjedtebb sor. Az a legolcsobb is egyben... ha az ember belegondol, hogy manapsag 200Ft mennyi (0.55€), nem kell csodakat varni. Szerintem ezert is esik egyes sorok minosege... a forint gyengul, de a multik nem akarnak bemenni egy lelektani hatar fole, ezert a sor minoseget csokkentik inkabb.

[ Szerkesztve ]

(#23061) NoLF válasza [CsuCsu] (#23058) üzenetére


NoLF
addikt

Ugy latom meg mindig nem vilagos, hogy en nem vedeni akarom ezeket a szarokat, hanem en is utalom oket... en csak kifejtettem, hogy nem azert vannak a piacon, mert jok, hanem mert a sok parasztnak ez kell es kesz.

mas:



ik veglet :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23062) looser válasza looser (#23043) üzenetére


looser
addikt

Hülye kérdés volt, Tropical Ale.

Jaffa szörpös sörrel készül a nyárra a Borsodi

Szívesen olvasnám Kontár Komlókutató véleményét az új sörökről, de ő letette a lantot. Az egyik legjobb sörblog volt.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23063) L4D1K válasza NoLF (#23061) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezt én is megrendeltem.

Nem tudom mikor lesz alkalom rá h kibontsam :D

# ANTAL Tuning #

(#23064) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23031) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ez engem is bosszant a Csakánál. Nem értem, ha rendelek egy csomagot tőlük és van benne BYM, akkor azt nem küldik el nekem mert nem vagyok pesti? :U

(#23065) koxx


koxx
MODERÁTOR

Hidden Lake Paranormal Brewing Co

Ezek a fajta imperial stoutok a kedvenceim. Szinte harapni lehet annyira tömény, olajos, szirupos. Hab szinte 0, szénsav dettó. Tényleg adja ezt a csokis mogyorós ízvilágot nagyon minimál keserű ízzel a háttérben. 11%-os, de egyáltalán nem érezni az alkoholt mert nagyon édes, így elég becsapós. Nem egy könnyed nyári sör, de most úgyis hideg van :)

[ Szerkesztve ]

(#23066) mekker válasza Jhonny06 (#23059) üzenetére


mekker
őstag

Ezt már sokszor leírtátok, de nem látom át, hogy miért lenne drága. A meggy felvásárlási ára kevesebb, mint 500Ft/kg, abból minimum a fele meggylé, többi 70% gyümölcshús.
[link]
Itt ~ 10:1, 10:2 és 10:3-4 arányokról beszél, ahol már ki is érezni a gyümölcsöt.

A gyártási költség inkább kapacitás kérdése, és technológiáé. És szezonális sör, tehát ha érlelni kell vagy bármi, arra van idő.

A sör már inkább 300, mint 200. De nem is ez a lényeg. Akár egészen új brand alatt is árulhatnak drágább sört, ha szerintük nem illik a márka profiljába az árazása. Ott a KőbányaiX, megtalálható a szupermarketek polcain.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23067) [CsuCsu] válasza mekker (#23066) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A gyumolcsot fel is kell dolgozni, pucolni utana, erleleshez pedig hordok, raktarozas es menedzsment szukseges. Sokkal komplexebb es koltsegesebb munkafolyamat, nem csak az alapanyag nyomja meg.

(#23068) looser válasza mekker (#23066) üzenetére


looser
addikt

Szóba került FB sörfőzős topicban nemrég és még azzal is kell törődni, hogy le legyen nyomva a gyömölcs, mert ha feljön a cefre tetejére, könnyen megpenészedik.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23069) L4D1K


L4D1K
őstag

Marston's EPA-t ismeri valaki? Jövőhéten lesz lildben 450ért a 0.5l.

# ANTAL Tuning #

(#23070) NoLF válasza L4D1K (#23069) üzenetére


NoLF
addikt

Szvsz egy teljesen normalis, lagy, egyaltalan nem kulonleges de remekul ihato tucat-ale az angoloktol. Lehet vasarolok belole nosztalgaizni kicsit :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23071) [CsuCsu] válasza L4D1K (#23069) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kicsit sok annyiert - oke kommersz angol sor. 300ft max.

[ Szerkesztve ]

(#23072) L4D1K


L4D1K
őstag

Ah köszi.

Csak kíváncsi voltam, nagy általánosságban milyen. :) Nyilván csodákat nem várok tőle, de hazai vonalon ennyiért nincs alternatíva.

Pont amúgy karácsonykor lett volna szükségem 2l ale-re, ahol fontos lett volna, hogy abszolút ne legyen komlóhangsúlyos. A fullers drága volt, ezért maradt a Dreher ale.

# ANTAL Tuning #

(#23073) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23071) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szlovákiában 1.3€, Angliában 1.59£.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23074) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23073) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Attol meg nem er tobbet. Meg az angol hagyomanyosak kozott is gagyi.

(#23075) NoLF válasza [CsuCsu] (#23074) üzenetére


NoLF
addikt

annyiért árulják, amennyiért megveszik - tehát ennyit ér. én 450ért venni fogok 1et, csak mert nem élek már odakint és nem ihatok ilyen semmiket minden nap - viszont elkapott a nosztalgia.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23076) looser


looser
addikt

Jövő hétfőtől visszatérnek a belgák (is) a LIDL-be! Nem, nem unom még őket, tökre örülök hogy ismét lehet kapni egy időre :D Ezen felül lesz még 1-2 újdonság.

"Kézműves" kínálat

Nemzetközi kínálat

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23077) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Friss és ropogós!!!

Other Halfok érkeztek....

....

A bécsi Beerloversbe :W

(#23078) Aranypatkány válasza looser (#23076) üzenetére


Aranypatkány
tag

Egyedül a 4-es GD 9000 éri meg, a többi felejtős.

(#23079) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23074) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, tudom, igazad van, és az itthoni bőséges 300 Ft-os hagyományos angol ale kínálatban nyilván vannak is ennél jobbak. Anglia is tele van 1€/1£ körüli ale-ekkel, és szállítási költséggel együtt is 450 Ft alatt marad, így biztos nem a legjobb vétel, de egyszer mindent ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23080) NoLF válasza Aranypatkány (#23078) üzenetére


NoLF
addikt

azért kruso 279ért nálam tuti nyerő legalább egy tálcával a kertipartik alapkellékekeként :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23081) Aranypatkány válasza NoLF (#23080) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hát amióta a Heineken átvette (4 éve?) azóta hanyagolható a Kruso :(

(#23082) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23081) üzenetére


Jhonny06
veterán

Random ki lehet fogni ezekből import változatot, bár már nem tudom követni, hogy melyik melyik. Az egyikből dobozos az import, a másikból az üveges :D

Szerk.: Ja várj, lehet, hogy a Staroval keverem.

[ Szerkesztve ]

(#23083) NoLF válasza Aranypatkány (#23081) üzenetére


NoLF
addikt

nyilván az ára is ezt tükrözi, de hogy néha leváltsam az argus maesticet, én bizony szoktam használni. de lehet, most hogy így mondod, hogy ezúttal inkább szalon lesz a befutó :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23084) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23079) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En csak arra reflektaltam, hogy 450Ft-ert nem eri meg ivosornek. Kiprobalni persze lehet. Amugy itt ez £1.00, az £1.59 lehuzas ezert a sorert.

(#23085) #49155328 válasza looser (#23076) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez milyen lehet vajon ?

v

(#23086) proci985 válasza #49155328 (#23085) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en szerintem ezt ittam tavalyelott, festes lehuzaskent enyhe belganak jo volt, de egyebkent van erdekesebb cucc is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23087) [CsuCsu] válasza #49155328 (#23085) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem jo. Untappd a baratod - 3.42 pont. Sok ilyen szep uveges belga van ami egyebkent semmilyen sort takar. Megcsak nem is strong ale/trappista vonal, hanem saison. Amibol boven vannak sokkal jobb eresztesek elerhetoek.

[ Szerkesztve ]

(#23088) koxx válasza #49155328 (#23085) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A GD 9000 nagyságrenddel jobb pedig az se egy nagy eresztés.

(#23089) #49155328 válasza koxx (#23088) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jólvan, majd bekóstolom őket.

Nem tudom ezeket a Faxe söröket ki veszi de nekem nagyon nem jött be.

(#23090) [CsuCsu] válasza #49155328 (#23089) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Dan alkeszek.

(#23091) Dilikutya válasza #49155328 (#23085) üzenetére


Dilikutya
félisten

800 Ft a 0,75L, a helyén kell kezelni. :) Valami ilyesmit én is ittam, egynek elmegy untappd csekklistára. :) Ha az Affligem a belga Soproni, ez a belga Arany Ászok lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23092) looser válasza #49155328 (#23085) üzenetére


looser
addikt

Szerintem érdekes, érdemes kipróbálni. Leffe szerű, csak több alkohollal. A hatos pakkot 2700 Ft-ért érdemes megvenni és végigkóstolni, remek válogatás. A Sörfigyelő blog elég sokat tesztel a kiskerben kapható hazai sörökből. Csucsu-ra meg (még) ne hallgass :D
Ahogy egy indiai guru mondta az LSD-ről: azonnal odarepít, ahova egy élethosszig tartó meditációval juyhatsz csak el. De nem fogsz tudni mit kezdeni vele, ha nincs meg mögötte az út és a tanulás.
:)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23093) [CsuCsu] válasza looser (#23092) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ahogy pedig bolcs nagyanyam mondta a vasarlasrol: nem kell minden losz*rt megvenni, csak azert, mert kaphato :))

Persze, lehet kiprobalni dolgokat, meg becsekkolgatni poen, ha az embernek ahhoz van kedve. De ha valaki azt kerdezi, ajanlom-e ezt a sort, a valasz nem. Ennyiert van sok jobb. Egyebkent meg a kezdoknek is a jobb (beszerezheto) sorokkel kezdest ajanlom, mivel ha a gagyival kezd, az egesz kraft vonaltol kepes elfordulni, mert abbol fog extrapolalni a tobbi kraft sorre vonatkozoan.

(#23094) csabulaxi válasza looser (#23092) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A hatos belga pakkot én is megvédeném.
Nekem mind ízlik.
"Sajnos" Winkler ezen lidis videója indított el a lejtőn, addig nem szerettem a söröket és ezeket a mai napig szívesen iszom. Mindig veszek egy nagy kartonnal az kibírja a követező akcióig.
És azt is nézzük, hogy a GD bármelyik másik helyen minimum a duplája, tehát itt és most árérték bajnok. A pannonhalminál is olcsóbb és szerintem jobb is.

Melyek azok a belga tripel, quadrupel sörök max 1000 forintig amelyek sokkal jobbak és akárcsak évente kétszer is megvehetők vidéken is?

Az azért nagy előnyük, hogy akár Ököritófülpösön (van ott egyáltalán Lidl vagy csak bikicsunáj?) mindenféle netes több tízeres forintos csomag összekészítése nélkül akár a minimálbérből élő melós is tudjon nagyon is jó minőségű belga sört inni.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#23095) looser válasza [CsuCsu] (#23093) üzenetére


looser
addikt

Én továbbra is vallom, hiszem, tudom, hogy érdemes szimpla, jól elkészített sörökkel kezdeni. Ha a fenti épp nem az, akkor egyetértek veled, hiszen egy konkrét darabról beszélünk, de - és ezt végül is írod, hogy vannak alternatívák - egy 300 Ft-os cseh smash láger is képes lehet olyan örömet okozni, mint egy komplex akármilyen csoda, amelyekről néha írtok itt. Nem szeretem leegyszerűsíteni a dolgokat, de ez esetben így érzek. Az olasz ételek jó része is egy rendkívül egyszerű étel pár össztevővel. Egyik kedvencem a cacio e pepe (sajt és bors), amihez ezeken felül csak tészta kell :-) Oké, önmagában a pecorino sajt már olyan komplex, hogy ezt talán így nehéz egyszerű ételnek nevezni... Na, hol is tartottam? (tök jó így írni, mintha az ember élőben beszélne :D ) Zenében szeretem ugyanúgy a Kraftwerket mint az Iron Maident (oké, legyen a másik is elektronikus: Tangerine Dream), pedig komplexitásban ott is elég nagy a különbség. Azt gondolom tehát továbbra is, hogy kóstoljon az ember mindenféle söröket és jobban rá fog érezni, mintha beszorítja magát a már kipróbált, Untappd 4+ kategóriába. Amelyet feltételezésem szerint a kérdező - feltehetőleg egyelőre - nem használ, de arról már régebben is szó esett, hogy a lágereket ott, lévén más közönségre tervezték, eléggé alulértékelik. Életem legjobb lágerei közelebb vannak a hármashoz, mint a négyeshez, így abszolút nem tartom releváns felületnek. Magam is csekkolgatok és néha örülnék, ha a kezdetektől (ez nekem 2011-ben volt, amikor a Csakajó a Kertészbe költözött) írtam volna mindent, de nem így történt. Nem is érdekes ez annyira, de az igen (és ígérem, utoljára írom le, legalábbis ebben a hozzászólásban :) ) hogy bátran ismerkedjen az ismeretlen sörökkel az ember.
Csak jót :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23096) jookomak válasza looser (#23095) üzenetére


jookomak
őstag

Néha nincs jobb, mint egy jó lager. Bármikor mentem a Bölcsőbe, mindig egy kori francin-nal indítottam, bármilyen csoda is volt esetleg csapon. Volt egy "kocsma" a közlekedési múzeum mellett, kötelező jelleggel radeberger volt az első rendelés.
El is gondolkodtam, hogy mit vegyek a hétvégi grillezéshez. Sajnos a környéken limitált a lehetőség, pilsner, budweiser (rendes cseh), warsteiner, krombacher. De lehet dead pony lesz, akkor talán nem égetem el a húst (és magam), plusz az asszony se fog rondán nézni rám. :)

(#23097) [CsuCsu] válasza looser (#23095) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nagyon felreerted amit irok. Jobb sorok alatt nem a high-end komplex darabokat ertem, hanem tipuson belul jo minoseget. Peldaul a belga sorrel ismerkedoknek egy La Trappe vagy Rochefort sort ajanlok kezdesnek az alkoholos Piraat, GD es egyebek helyett. Lambic eseten a cukros lonyal Timmermans helyett egy 3F Oude Kriek. Lager eseten egy Augustiner Helles-t az Arany Aszok helyett. (Hol mondtam en olyat, hogy a lager ne lenne jo sor?)

Random kiprobalgatni akkor erdemes, ha az embernek mar van tapasztalata. A kezdok viszont az elso sorok alapjan alkotnak velemenyt, ezert erdemes kifejezetten jol elkeszitett, de egyszeru darabokat ajanlani, amik megfelelo reprezentacioi a stilusnak.

Ismerkedni is erdemes uj sorokkel. En is azt teszem. Az ilyenek, mint a fenti, azert nem csusznak mar be, mert jelenik mar meg annyi ex ante jo sor, hogy azokkal sem birok.

Untappd relevans platform, csak ismerni kell. 3.5 lager siman tok jo, 3.5 stout viszont varhatoan hulladek. Egyebkent en szemelyesen tobbnyire a fozdek ismeretere alapozok, nem Untappd-re. Egyszeruen tudom, ki foz jo sort :))

@jookomak
Csapolt jo lager isteni tud lenni (uvegesen/dobozosan inkabb egy pale ale). A melohely mellett van egy nemet kocsma, aminek egy picike hagyomanyos bajor fozde fozi a sort (Mullerbrau Neuotting). Az alapitok bejartak bajororszagot, hogy megtalaljak a tokeletes sort a kocsmajuknak. Sok korso lecsuszott az evek alatt, maradjunk annyiban :D

[ Szerkesztve ]

(#23098) L4D1K válasza [CsuCsu] (#23097) üzenetére


L4D1K
őstag

Adom a jo lager temat.

Haverom miatt kezdek raszokni a vienna lagerre :))

# ANTAL Tuning #

(#23099) looser válasza [CsuCsu] (#23097) üzenetére


looser
addikt

Félreértettelek valóban, megkövetlek. Akkor ez más lesz, egy szimpla egyet nem értés a kísérletezést illetően :D Két láger volt az elmúlt évben, ami borzalom volt számomra: a LIDL-ben egy amerikai sasos fehér dobozos cucc. A másik pedig a Kőbánya X láger. Nem egyszerűen jellegtelen, hanem rossz sörök. Szerintem érdemes kísérletezni, de én pl. sohasem kóstoltam meg a Mikkeller vagy De Molen (más nem jut hirtelen eszembe, ami szembejött ismert főzde) lágereit, ahogy a hazai kraftoké sem igazán érdekel, mert felteszem (biztosra nem tudom) hogy nem nyújtják azt, amit egy jó cseh közép-nagyüzemi láger. Lehet, hogy van jó, de tőlük inkább ipákat és stoutokat ittam (ittunk, sokszor felezve, harmadolva), senkit nem izgatott a láger vonal. Egyszóval én kísérletezem láger téren, de ott is a <1000Ft kategóriában és elég jók a tapasztalataim, szívesen kipróbálom a nagyüzemiek újdonságait vagy ha szembejön a szupermarketben valami, amit nem ittam, akkor kipróbálom.
Most jövök az Inersparból és az immár szokásos szortiment részévé vált Trooper ale mellé bejött még egy Maiden sör, a Sun and Steel, 500 Ft-ért. Nem hagytam volna ott, akkor sem, ha 2 pont lenne az átlaga (még nem néztem meg :) ). Emellé bekerült a Pannonhalmi Dubbel és Tripel söre, hogy teljes legyen az apátsági sörsor, illetve egy CCP-770 porter a MS-től :)
Szóval értelek Csucsu, de akkor a kezdő sörkedvelő, témával ismerkedő ha épp egy egy jobban ellátott kiskereskedelmi egység söröspolcánál ácsorog, honnan merítsen ihletet? Az Untappd ugye a fentiek miatt nem releváns (tudom, te régebben is azt mondtad, hogy iránymutatónak kell használni) de mindig nem írhatnak rád vagy ide, hogy akkor most ez a jó árban lévő, szép dobozos cucc megvehető-e vagy sem? Marad az ismerkedés, aki el szeretne mélyedni, úgyis megteszi.
Én pl. néhány hónap alatt végigkóstolgattam sok elérhető hazai camembert sajtot és a Penny féle maradt versenyben (régebben Pére Eugene (Jenő bácsi :D ) néven futott (most valami más neve van és jellegtelen sárga csomagolása) és elképesztően jó textúrájú és elég magasan végzett a stinky/tasty tengelyen a temérdek szép, de íztelen holmi közt. Ugyanilyen jó 2,5x áron a Le Rustique, de a 600Ft vs 1500Ft két hasonló sajtnál viszonylag egyszerű döntés.
Na ez már csak ventillálás volt a végére, de a lényeget leírtam, amit erről gondolok. Szerintem tud a kettőnk elképzelése egymás mellett is működni :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23100) looser válasza jookomak (#23096) üzenetére


looser
addikt

A Francinuv lezak-ra gondolsz? Igen jó sör! Ahogy a Bohémiában mindig csapon lévő Kumburák is. Nekem sokáig a Primátor 12-es volt a kedvencem, de mindig úgy voltam vele, hogy szerettem végiginni a szortimentet. A hétvégi grillezéshez a Dead Pony mellé némi Argus alkoholmentes? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.