Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ivosornek en a jol megkomlozott alacsony alkoholtartalmu Pale Ale-ket kedvelem. Lager nekem legtobb esetben tul malatas, es hianyzik a komlos frissesseg. De egy jo alap geuze is alternativa (ami egyebkent ivosor a belgaknal), pl 3F OG.

[ Szerkesztve ]

(#22752) proci985 válasza koxx (#22750) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mi csinaltunk olyat, de hamar leszoktunk rola :DDD. azota altalaban valami pale ale / session megy, esetleg nyaron 30+ fokban lager vagy kriek

karacsonykor grilleztunk (kinti tavolsagtartas FTW), akkor mondjuk 15-20%+os Amagereket es White Ponykat ittunk, igaz elosztva es esszel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22753) L4D1K válasza Dilikutya (#22749) üzenetére


L4D1K
őstag

Pár éve a lidl pont FEZEN előtt tolt be egy akciót. A sima argus 5.5dl kiszerelésben adták 175ft-ért. Kéne több ilyen. :)

# ANTAL Tuning #

(#22754) koxx válasza Dilikutya (#22749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Monyó One-Handed Stuntman

Hát ez brutáljó cucc :Y 1290-ért abszolút ár/érték arány győztes nálam ebben a kategóriában. Kicsit beüt a 13%, de annyi baj legyen. Ezekben a mínuszokban most ez esik jól. Tényleg hozza ezt a diós-aszaltszilvás brandys ízvilágot, az alkohol egy kicsit kilóg, de nem bántóan. Akinek habfétise van az kerülje el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22755) L4D1K válasza koxx (#22754) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi az ajánlást!

# ANTAL Tuning #

(#22756) divot


divot
veterán

Ezt (is) kóstoltam ma, és tök jó volt a sok ilyen-olyan kísérlet után egy ősi IPA-t inni. Megszerettem.

1050-ért vettem, annyiért szerintem tökre rendben van, ez a 0,44-es űrméret az egyik legjobb ár/érték dolog, ami történhetett velünk, magyar sörisszákkal.

(#22757) qltsar válasza andor80 (#22741) üzenetére


qltsar
addikt

Ha ez valoban az, akkor annak romlott a minosege, ez valami fortelmes borzadaj :DDD!

Epp most "iszom".

Ezennel uj rivalisra talalt a SteamBrew :C

(#22758) looser


looser
addikt

(#22759) Dilikutya válasza koxx (#22754) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem is van itthon egy még. :) Már vettem belőle párszor.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22760) Shade45


Shade45
senior tag

A jelenlegi készlet (Steam Brew elmaradhatatlan :P ;] ):

(#22761) andor80 válasza andor80 (#22734) üzenetére


andor80
senior tag

Kukoricásan édes szappanízű borzalom.....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22762) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mad Sci Apricot Madness

Nyáron 8 fokosra hűtve biztos nagyon kellemes, de ez a vonal sztem borzalom. Mintha ecetes baracklevet innék. Untappd 3,5 még sok is sztem.

[ Szerkesztve ]

(#22763) galervin93 válasza koxx (#22762) üzenetére


galervin93
őstag

Ferde az ízlésem, nekem bejött. :) Igaz valóban jól behűtve. Ahogy melegszik, úgy erősödik fel a savanya, de nekem úgy is ízlett.

Én most nem sok mindent találtam a Sparban, Primátor Stout, Hübris stout (stüt - he?), Szarvasi Kotyogós lesz a "menü".

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#22764) Dilikutya válasza koxx (#22762) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is értem, miért télre hozták ki. Bár egy hete én egy Apple 0-t pattintottam fel, és ízlett, jól is esett, pedig az aztán savanyú. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22765) mekker


mekker
őstag

Idén végre sikerült egy egész finom kvaszt főzni, most valami mást szeretnék. Mead vagy sör van tervben.
Tudtok"tuti" receptet, hasznos leírást ajánlani? Milyen eszközpark az elvárható minimum? Honnan érdemes eszközöket, alapanyagokat rendelni?
(Emlékszem, hogy egyszer valami sörös kalkulátor is lett linkelve a topikban)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22766) Jofi81 válasza mekker (#22765) üzenetére


Jofi81
őstag

Alapanyagok beszerzésére én a Főzőházat ajanlom, de vannak mások is (Sörfőzők boltja, BrewBro, Beerodalom).

Sörös recepttervezőből szerintem a legjobb a Brewfather, de itt is van több lehetőség (Brewer's Friend, Beersmith, Brewtarget).

Ha megy az angol, millió receptet és leírást találsz. Kezdésnek mondjuk érdemes ránézni a HomeBrewTalk fórumára. Ha csak a magyar nyelv játszik, akkor pedig az Első Magyar Házisörfőző Egyesület csoportja Facebookon. Ide ettől függetlenül is érdemes lehet belépni.

(#22767) #49155328


#49155328
törölt tag

Holland alkoholisták söre, azt hiszem.
Az alkohol erősen dominál meg a glükóz szirup és a kukorica is adja az ízeket.
Borzalom, bár 50 cent darabja.
A téli hidegben bebaszcsizni tökéletes. ;]

(#22768) koxx válasza koxx (#22661) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez a Gulden nem jó, ill egy hajszállal jobb az origin GD-nál.

(#22769) Aranypatkány válasza #49155328 (#22767) üzenetére


Aranypatkány
tag

Uhhhpppffffff ez gyilkos lehet :Y

Már a 10-es Faxe se kutya, de ez???

(#22770) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22769) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez mar kukoricacefre, nem sor.

(#22771) proci985 válasza #49155328 (#22767) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lol, van 16os is :DDD

de ahogy nezem erre nincs raporogve a helyi untappd kozosseg mint a sved hasonlo szornyusegre, amit konkretan neha ilyen oten bottle sharelnek kostolokent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22772) #49155328 válasza proci985 (#22771) üzenetére


#49155328
törölt tag

Van az is , haver azt hoz legközelebb egy kartonnal. :DDD
Valami belterjes hollnand cucc lehet.
Amúgy az íze szörnyű de felütöttük lime-al, úgy már iható volt. Főleg a 3. doboz után. 😆🤣🥴

5en egy dobozt? Hahh. Pudingok. :DDD

[CsuCsu]

Van ebben minden jó:

[ Szerkesztve ]

(#22773) F-ECT$ válasza #49155328 (#22772) üzenetére


F-ECT$
titán

Vajon miért így látlak, hogy le van tiltva a hozzászólási jogod, közben pedig írhatsz :F

Dive ever, work never.

(#22774) [CsuCsu] válasza #49155328 (#22772) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szoval komlo nincs benne (csak kivonat), de glukozszirup az van :D Ez tenyleg csak berugni jo. De az a kor nalam elmult 22 evesen. Akkor viszont jol jott volna.

Mondjuk most is iszok 16 fokos sort (sot 20 fokosat is), de azok sotetek, suruek, csokisak es hordoban ertek 1-2 evig :P

[ Szerkesztve ]

(#22775) looser


looser
addikt

Addikt lettem, ezt itt, a kedvenc topicomban jelentem be, ahol ezzel együtt lesz közel 2000 hozzászólásom 20 év fórumozás után :D
Az elején még volt sok Index, HWSW, azután leragadtam itt. Emlékeim szerint nem nagyon írogattam, csak olvastam, de amikor lehetett regisztrálni azonnal megpróbáltam. Azért csak próba volt, mert még bugzott kicsit a PH, Parcival levelezgettem, hogy miért nem tudok bejelentkezni, aztán átírta a felhasználónevemet (nomen est omen) 100ser-re (száz ser :D ) de végül megmaradt ez a név, amelyre évek után döbbentem rá (talán amikor megjelent a Google translate :D ), hogy egy "o"-val írják (lúzer - vesztes). De így is tökéletes :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22776) proci985 válasza looser (#22775) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hoppa, meg a legelso forummotor alatt regisztraltal latom, szoval tobb lesz az, mint 20 :) :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22777) looser válasza proci985 (#22776) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva nem emlékszem pontosan, de aki hívott, talán "jurij" néven regizett be, lehet, hogy őt is megtalálod :-) Ilyen mélységben beleláttok a rendszerbe? :D
Van még egy emlékem, a '90-es évek végén egy cikk, de ez lehet, hogy nem a pre-PH volt, mintha egy Geocities vagy Yahoo subsite-on működött volna; a cikk a TNT2 és Geforce (1) közötti különbségeket elemezte (egy autógumin, ami előbbin szögletes volt, míg a GF-en szép kerek) és utóbbit mintha "ultimate 3D gyorsító"-ként jellemezte volna :D Azóta tudjuk, mi minden zajlott le. S hogy ontopic is legyek, hirtelen elröppent 12 év és beindult a magyar sörforradalom :DDD

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22778) proci985 válasza looser (#22777) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ennyire nem latunk bele, csak a regisztracios datum a legelso idokben regisztraltaknal fix ahogy tudom. en messze nem vagyok itt ennyi ideje :DDD.

egyebkent valami mintha lett volna a ketezres evek kozepen csak akkor meg kezmuves sor neven par evig. ha jol emlekszem az viszont valamikor a 2010es evek elejen teljesen kipusztult, koszonhetoen annak, hogy baromi dragan, kizarolag a marketingbol probalt par fozde megelni kifejezetten gyenge soroket arulva. jo, most is van ilyen, de boven nem az van, hogy kb kobanyai szintu euro lagereket adnak haromszoros aron.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22779) Dilikutya válasza proci985 (#22778) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nem is háromszorosan, csak duplán, de ott a Ria Ria láger, ami még rosszabb is szerintem, mint egy Kőbányai.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22780) koxx válasza Dilikutya (#22779) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én abból bevertem pár dobozzal nyáron :D nem éreztem annyira szarnak.

(#22781) Dilikutya válasza koxx (#22780) üzenetére


Dilikutya
félisten

200 Ft-ért teljesen rendben lenne, de csak ha épp nincs a 179 Ft-os Konrad-ból, mert akkor az aláz. 399-ért viszont nagyon gáz. Bár 200-ért sem venném meg, mivel abban a kategóriában már nem veszek jó ideje.

Kíváncsiságból vettem ma egy Borsodi Bivalyt, mert az íze az erőssége. Volt bennem félelem a kukorica miatt. 299 a Coopban, szerintem máshol is. Hát, ez betonszar. Az egész bőcsi gyárat a földdel kéne egyenlővé tenni, és a helyét sóval bevetni, a történelemkönyvekből is eltüntetni, nem is emlékezzenek rá az emberek, hogy ez valaha létezett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22782) proci985 válasza Dilikutya (#22779) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jag meg ott a Csiki, de Budapesten nekem valahogy mindig tul rovid az idom, hogy ilyeneket igyak :DDD.

plusz van egy olyan nagyon rossz szokasom, hogy ha nem a Belgaba megyunk, akkor untappdal nyitok ha nem vagyok biztos. tul sokszor futottam bele abba, hogy igazabol egy kukoricagriz elotti Dreher jobb lett volna fele annyiert. ami felreertes ne essek meg mindig nem jo ugy altalaban. Belgaban meg igazabol ~5 eve szisztematikus samplinget tartunk, ezen egy ponton kollegaim ki is rohogtek, hogy kb rendes systematic review metodikat hasznalunk teljes kepet kapni a teruletrol.

svedeknel hala egnek jobb a helyzet: ha mas teruleten jarok jellemzoen be szoktam szerezni a helyi specialitasokat, nagyon nem szoktam lyukra futni (ertsd sub <3.5), viszont ittam olyan 3.6os sourt ami egy 30fokos nyari este a balti tengerre nezo teraszrol egyszeruen tokeletes volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22783) L4D1K válasza looser (#22775) üzenetére


L4D1K
őstag

Gratula!

Beerselection szülinapon koccintás?

# ANTAL Tuning #

(#22784) looser válasza L4D1K (#22783) üzenetére


looser
addikt

Inkább egy nyári koccintásban lennék benne, beoltva, nyugodtan, problémáktól mentesen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22785) divot


divot
veterán

Nem vettem volna, mert nem vagyok gluténérzékeny, de kb. két hete féláron adják a sarki bótban, és 499 forintért miért ne kóstolnám meg. Azóta vettem belőle egy rakattal, tök jó sör. Friss, üde, kellemes.

(#22786) NoLF válasza divot (#22785) üzenetére


NoLF
addikt

hol az a sarki bót? :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22787) Freddycom


Freddycom
őstag

Újabb Spar gyöngyszem, füstölt csülök.

(#22788) Ereshkigal válasza Freddycom (#22787) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Babgulyásba jó lesz. :DDD

(#22789) L4D1K válasza Freddycom (#22787) üzenetére


L4D1K
őstag

Folyékony füst :)

De ennyiért már van 0.5ös Schlenkerla is 😋

# ANTAL Tuning #

(#22790) koxx


koxx
MODERÁTOR

First Finlay Imperial Stout

Mondanám, hogy nice try, de 3500 ft-ért ez édeskevés. A horizont night shift szériája 6x körbeveri ezt a sört egy ezressel olcsóbban. Az alkohol üt mint az ipari áram, van az ízében valami tolakodó ami nem tetszik, talán túl whiskys (szeretem a jó whiskyt szóval alapvetően ez nem lenne probléma). A lecsengése meg talán kicsit kesernyés ami nem áll jól neki. Azt hiszem elengedem a whisky hordóban érlelt söröket, a rumos vonal sokkal jobb. Igaz még van a szekrényben egy Mikkeller George Bourbon BA, remélem az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#22791) Xuja


Xuja
kezdő

BYM - Evermind.

Csak nalam nem az igazi a mostani batch? Allagra okes teljesen, juicy, selymes stb, de utoizre olyan keseru mintha grapefruithejba harapnek.. iszonyat. Vagy ez csak siman a hop burn jelenseg amit eddig sikeresen elkerultem? :D (pedig kostoltam mar jopar untappd 4.1+ dupla neipat)

(#22792) [CsuCsu] válasza koxx (#22790) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ne engedd el semmikeppen a bourbon hordoban erlelteket, a legjobb BA stoutok mind bourbon - ez a sor viszont ir whiskey hordoban lett erlelve, ami nem all tul jol az imperial stoutoknak a legtobb esetben. Meg alapbol nem erdemes ilyen lagymatag probalkozasokbol kiindulni, ahol mar az alapsor is hagy boven kivannivalot maga utan.

A Night Shift-tel tenyleg nehez az arkategoriajaban versenybe szallni - meg az arral nem sulyozva is jo sornek tartom. Kb az egyetlen tenyleg jo magyar BA stout, a tobbi csak eroltetett probalkozas hozza kepest.

(#22793) Freddycom


Freddycom
őstag

Hát ezzel a Soproni Hoplagerrel sem hoztak semmi újat, nagyon enyhe tipik íz, fűnyíráshoz jó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#22794) divot


divot
veterán

899 a Sparban:

(#22795) andor80 válasza Freddycom (#22793) üzenetére


andor80
senior tag

Totál felesleges mosogatolé lett ez is.A dreher plae ale el van egy szinten ami egy rettenet gyenge valami.Mindig kapható de még nem láttam senki kosarában.
Erre a Red alet vonják ki a forgalomból ami egy teljesen iható cucc volt....Dráma.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22796) Freddycom


Freddycom
őstag

Ki ismer magára? :D

(#22797) andor80 válasza Freddycom (#22796) üzenetére


andor80
senior tag

Bőven a kettő közt vagyok.Nem iszok szart de nem is sznoboskodok 1500 hufos "sörökkel" ;]

De jó cucc amúgy és igaz is ez lefedi a 80 % át a servedelőknek!
Mondjuk a vendégeim nem szivatom soha :DD

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22798) L4D1K válasza Freddycom (#22796) üzenetére


L4D1K
őstag

Én is kettő között.

Havernál voltam vendégségben pár hete, vittem egy 6 argust meg más lagert/búzát túrázáshoz, este meg dupla ipa és nightshitft.

Tavaly születésnapomon csendben kiraktam délután közepén egy 5l-es hazy queen party hordót a grill mellé. Senki se ismerte rajtam kívül de utána kevesebb pálinka fogyott :D

Legjobb beersnob karakter eddig nálam: [Beer Brothers]

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#22799) [CsuCsu] válasza andor80 (#22797) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A vendegeket nalam en alig tudom visszatartani... meglatjak a sorrel teli borhutot, es azonnal elkezdenek matatni, es ugy kell oket a sima hutoben levo IPAk fele terelni.

Az a beer snob karakter eleg rohej, tipkus wannabe. En altalaban csak viszek valami 3F oude geuzet valamelyik pakkbol, szep uvege van, es altalaban mindenkinek izlik (foleg a borosoknak). Kinyitom szo nelkul, azt hadd fogyjon, nem kell melle szoveg.

(#22800) L4D1K válasza andor80 (#22734) üzenetére


L4D1K
őstag

Ma én is beszerezten egy ilyen trúváj borzadályt. Még nem pattintottam fel, neked milyen az első benyomás?

# ANTAL Tuning #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.