Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) proci985 válasza koxx (#22950) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazabol a paprika finoman megbujik a hatterben es amig nem keresed, addig max egy picit furcsa, femes izt ad a szajban. es tenyleg, nagyon alattomos, kb a fel pohar (Orrefors Tastert hasznalok) igy hip-hop eltunt kortyolgatva, mire elkezdett annyira melegedni, hogy je, az a fura extra iz az bizony a jalapeno lesz. meg egyszer, ez egy csuszos RBA mexican, ami akarmennyire fabol vaskarika, eszmeletlenul jo.

gyakorlatilag egy picit edesebb-melaszosabb USA imperial (a rum hordo miatt), megdobva meg egy extra layerrel. neked nem biztos ajanlanam mert jobban szereted a pastry vonalat, de ez tenyleg nagyon jo. es legalabb annyira alattomos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22952) [CsuCsu] válasza koxx (#22950) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezeknek nem szokott paprika ize lenni, csak egy kis csipes, ami jol all nekik a kakao, vanilia es fahej mellett. A BA Ambiente peldaul ancho csilivel keszul, ami csipest es egy keves fustosseget ad, remek stout (a BA Ambiente a mexican imperial legjobbja, a fazon aki fozi alkotta meg eleve a kategoriat).

[ Szerkesztve ]

(#22953) Freddycom


Freddycom
őstag

Verhetetlen árak.

(#22954) NoLF


NoLF
addikt



nos azt hiszem, a mai felhozatallal bepotoltam nemi minosegibb maszlagot :) (igen, az ichnusa non filtrata kakukktojas, de csak volt itthon hideg :D)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22955) Aranypatkány válasza NoLF (#22954) üzenetére


Aranypatkány
tag

Sorrend is ez volt? :)

(#22956) NoLF válasza Aranypatkány (#22955) üzenetére


NoLF
addikt

Igen, de utana hibaztam egyet ami a kepre mar nem kerult ra, es meg folyamatban van :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22957) olloczky válasza Freddycom (#22953) üzenetére


olloczky
senior tag

Hát ez hol?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#22958) looser válasza NoLF (#22956) üzenetére


looser
addikt

Az valami sűrűbb cucc lehetett :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22959) NoLF válasza looser (#22958) üzenetére


NoLF
addikt

Igen, egy rendes szicilai filu e ferru volt az altato :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22960) Dorian válasza koxx (#22932) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam is felment a lèlektani ár, aztán ahogy megkòstoltam csomò mindent, szèpen visszament. Rájöttem, h számomra akármilyen sör sem èr 700 Ft-nál többet, de az is inkább kivètel, a 400-as kategòria bőven megfelelő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22961) koxx válasza Dorian (#22960) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy bw-t vagy imp stoutot nem kapsz ennyiért.
A pannonhalmi dubbel és quadrupel viszont abszolút ár/érték bajnok, nagyon jó kis sörök. Nem gondolták túl és pont ezért jó.

(#22962) Dorian válasza koxx (#22961) üzenetére


Dorian
félisten

Nem baj, kóstoltam már párat, számomra ezek túlárazott termékek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22963) koxx válasza Dorian (#22962) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Évente párszor belefér, én sem iszom minden nap 14%-os barley wine-okat. Barna budvart szoktam venni lidlben, vagy paulaner salvatort, soproni búzát, nyáron inkább ezek csúsznak.

(#22964) Dorian válasza koxx (#22963) üzenetére


Dorian
félisten

Szoktam az akciòkat nèzni. Mùltkor a madarasteszkòban 700-vmennyire le volt árazva vmi sütis imp stout, az nagyon finom volt, de mondjuk 9-nèl többet nem adnèk èrte.
Vannak lèlektani határok, vörösborbòl 3000, viszkiből 16000, stb.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22965) Freddycom válasza olloczky (#22957) üzenetére


Freddycom
őstag

Békéscsaba, Best Shop a sétálón.

(#22966) #49155328


#49155328
törölt tag

Nem tudom hogy országos e, de 249 volt a fehérvári sparban.

(#22967) OPiiPO válasza #49155328 (#22966) üzenetére


OPiiPO
addikt

Melyikben láttad és mikor? Azonnal indulok :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22968) #49155328 válasza OPiiPO (#22967) üzenetére


#49155328
törölt tag

Balatoni út, meg volt 8 darab.
6ot vettem.
Ja, az akciós soron keresd a pias pult után.

[ Szerkesztve ]

(#22969) looser válasza OPiiPO (#22967) üzenetére


looser
addikt

Ha már arra jársz, a maradék kettőt elhoznád nekem? :)

(#22966) FPSTunker: nagyon jó ár, emlékeim szerint 6-700 körül van eredetileg.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22970) #49155328 válasza looser (#22969) üzenetére


#49155328
törölt tag

Annyi hogy áprilisban lejár, de engem nem zavar. ;]

(#22971) looser


looser
addikt

Ezt most tette ki a Hetedik Lépcső.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22972) divot


divot
veterán

Ennek a nyomorult járványnak egy "eredménye" van: sorra jártam a főzdéket, hogy frissen vegyek sört. Etyek, Fót, Synthesis, Guri (bár ők amúgy is), és most a Mad Scientist. Az üveges, dobozos árakhoz képest baráti pénzek, frissen, beszélgetésekkel csapolva. Rászoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#22973) Jhonny06 válasza divot (#22972) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyáron én is ezt toltam, a Brew Your Mind-ok frissen csapolva.. :O

(#22974) koxx


koxx
MODERÁTOR

proci és/vagy csucsu tudtok ajánlani svéd vonalról kihagyhatatlan söröket innen? [link] stout, porter vonalról.

(#22975) NoLF


NoLF
addikt


Soproni Mesterfőzet 2021. // Tokaji aszús hordóban érlelt spontánerjesztésű sörkülönlegesség (8%, 750 ml, limitált)

hmm!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22976) Dilikutya válasza NoLF (#22975) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez ügyes. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22977) looser válasza koxx (#22974) üzenetére


looser
addikt

Az ár egy tálcára vonatkozik?

(#22975) NoLF: nagy csibész vagy :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22978) proci985 válasza koxx (#22974) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

roviden nagyon talan a Trouble Sleep, de ennyiert igazabol abban se vagyok biztos.

- O/O Baltic porter: kb 4-4.25, kb amit a stilustol el lehet varni, ennyiert inkabb erdekesseg
- Stigbergets Chronic kb 4.25 koruli TIPA, nem a te vilagod. Bionic itt par het mulva startol. Mistlur ugyanez az izvilag. igazabol az IPAik (nagyon) jok, de pont az a komlozott-gyumolcsos izvilag, ami neked altalaban nem jon be. viszont a Stigbergets Muddle kb az egyik legjobb IPA, barati korben mindig unnep amikor jon egy release, nade feleennyiert. Amazing haze es a Westcoast IPA 3 euro korul itt ivosor, 6er azert huzos. egyebkent Beerbibliotek a moment of clarityje hasonlo. Bird in Hand, a Double Headed DDH es a New and improved fele ennyiert jo, szoktam oket venni, de azert 6 euroert lehet jobbat kapni (es vedd figyelembe, hogy itt nagyon draga az alkohol)
- Duckpond sourokat csinal, altalaban jol (4.0-4.25 korul), kisse nekem keseruek de rendesen van bennuk anyag. a Hockeyfrilla viszont nagyon jol ki van egyensulyozva es eszmeletlenul csuszik, bar megintcsak fele ennyiert probaltam anno (annyiert bestbuy volt)
- Beerbibliotek eternal darkness kb 4.0 koruli, jo-jo de igazabol semmi extra
- Stigbergets stoutok jok, igaz inkabb UK vonal, mint sved, altalaban kevesbe edesek. a Trouble Sleep kaves cucc, az 4.5 koruli szvsz es parhavonta szoktam belole venni kb 5 euros aron ugy, hogy az Omnipollo Noa es ekozott szokott menni a meccs ha eppen nincs special release
- tobbit nagyon nem vagom, Morgondagennek vannak erdekes cuccai de annyira extrat itt nem lattam. pilsnerert / lagerert eszedbe ne jusson ennyit adni, skandinaviaban a komlo ami imad, innentol komlozasban erosek, bogyosourokban, meg pastry stoutban.

szoval talan a Trouble Sleep (vagy az AF collab varians ha az edesebb). ami neked bejon, az a Poppels, a Dugges, az Omnipollo, neha a Stigbergets (stout, foleg a pastry / ba vonaluk), tagabban nezve esetleg az Amager (dk), az Amudsen (no) es neha a Lervig (no).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22979) NoLF válasza looser (#22977) üzenetére


NoLF
addikt

Na jo, egy probat megert :D

ez viszont valosag, pingponghoz idealis cseh paros :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22980) [CsuCsu] válasza koxx (#22974) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez igy elegge a maradek ami nem igazan fogy. Stout/porter vonalon meg mindig az EU-s webshopok kinalatat ajanlom (beerdome, beerrepublic, stb).

(#22981) looser válasza NoLF (#22979) üzenetére


looser
addikt

FB Cseh sörök topicban is megragadták a lényeget :D

“Büszkék vagyunk arra, hogy bemutattuk az új kísérleti sorozatunk első sörét - Budweiser Budvar Maple Bacon Ice Cream Lager! 🍻 🍨 🍻 Ahol a hagyomány találkozik a kísérletezéssel.

A legfinomabb füstölt szalonnát és a helyben előállított tejfagylaltot használtuk ennek a 4 hónapos érlelésű korlátozott kiadású lager főzéséhez.

Most elérhető!”

Eredeti poszt emitt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22982) proci985 válasza looser (#22981) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nezd, az Omnipollo Bianca Blueberry utan, ami ugyanez volt lager helyett sour alappal, siman :DDD

marmint konkretan tolem tavaly elvitte a legjobb sor amit ittam innovacio kategoriaban cimet

Budweiser X Mikkeller Lager Geek Bacon Breakfast Vanilla Shake ftw! :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22983) looser válasza proci985 (#22982) üzenetére


looser
addikt

Ó te jó ég :D

A topicból kiderült, hogy van egy nem túl népszerű hasonszőrű darab is :)

szerk.: jut eszembe, csináltam februárban egy félbarna tripelt (abbey, crystal, biscuit maláták), majd 3 hete a maradék élesztővel egy világosat is (pilsner és carapils maláták), de igazából ez utóbbival az volt a tervem (valahogy érzem, ha leírom, belinkelsz három ilyen sört is :D ) hogy kis füstölt malátával, hidegkomlózva készíteném el, szóval egy Smokey Dry Hopped Belgian Tripel lett volna, de miután (azt hittem, túl sok lesz a füstölt maláta, de nem; 3kg vs 30g (1%)), maradt sima világos tripel, úgyhogy legközelebb csavarok még egyet és alacsony alkoholtartalmúra főzöm (<=2% ABV), minden más marad, ő egy Smokey Dry Hopped Belgian Micro IPA lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22984) proci985 válasza looser (#22983) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] ld itt, es tenyleg ennyire sulyos volt. ahogy neztem a topikban kb mindenki hasonloan reagalt ra.

smoked session ("folköl") grisette? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22985) looser válasza proci985 (#22984) üzenetére


looser
addikt

Az utolsó szóra rá kellett keresnem, de igen, amolyan félszerzet, talán iskolasör is lehetne belőle :D

szerk: tuti kóstolnám ezt az Omnit :) (szódával)

(#22986): a wiki szócikkből nem derült ki (bányászsörnek írja), de elhiszem neked.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22986) proci985 válasza looser (#22985) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az az iskolasor a grisette volt :).

egyebkent ugy magaban az igazi, kb a lorelei gonosz sour ikre izre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22987) olloczky


olloczky
senior tag

Megkóstoltam életem első NEIPA-ját a Horizont Hazy Queent. Isteni finom volt. Mind illatra, mind ízre. Könnyed gyümölcsös aroma. Ahogy itt rákerestem úgy láttam ti is meg voltatok elégedve vele, szóval lehet az egyik legjobbat fogtam ki első alkalomra, de erre tuti visszatérő leszek.

Sógor is vett pár különlegességet, amit én is kipróbáltam. Mindkettő Axiom.
Az egyik Vanilla Milk Stout (Melipona Jr.) A stoutokat amúgy sem kedvelem, de ennek először volt tényleg egy ilyen tejeskávés ízvilága, ami finom volt, de a lecsengése eléggé savanyúra sikerült.

A másik a Parabolica IPA. Ez nagyon fűszeres volt, ilyet IPA-ban még nem tapasztaltam, talán szegfűszeget éreztem? Kóstolásnak jó volt, de annyira nem tetszett amúgy.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#22988) [CsuCsu] válasza olloczky (#22987) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Horizont Hazy Queen nem rossz darab, de ha izlett probalj beszerezeni BYM NEIPA-kat, amik messze a legjobbak Magyarorszagon. Annal foljebb csak angol/USA darabok vannak, tobbszoros aron es nehezen beszerezhetoen.

Stout nem kene savanyu legyen, ott valami el lett rontva, hacsak nem valami dark sour volt, de nem annak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#22989) proci985 válasza olloczky (#22987) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha nagyon savanyu volt a vege akkor lehet tenyleg be volt fertozodve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22990) #49155328 válasza proci985 (#22989) üzenetére


#49155328
törölt tag

Covidos a sör, vagy mi :F ;]

(#22991) Freddycom válasza [CsuCsu] (#22988) üzenetére


Freddycom
őstag

Itt a 'kisvárosban' ritkaságszámba megy, de a helyi kraft kocsma beszerzi, amit be kell szerezni. :D Volt itt már Evermind, Yellow haze, Peach please, Bright lies. i

[ Szerkesztve ]

(#22992) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ilyen több ezres árkategóriájú söröknél (2-3-4+ ezer) illene feltüntetnie a boltnak a dobozolási dátumot, főleg a frissen ivós sörök esetében, támogatod?

A Narrow Gauge amit rendeltem a BS-től speciel január 4-i CAN. Az Adroit Theory XVI, december 9. :U Egy komolyabb bolt szerintem ezt megteszi, nálunk is kellene, ha már ennyi pénzt kiad érte az ember...

Persze ettől még lehet fantasztikus a sör, annak ellenére, hogy 3-4 hónapos, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#22993) BalaNce87 válasza Aranypatkány (#22992) üzenetére


BalaNce87
addikt

Egyetértek, főleg úgy hogy egy jó ideje a legtöbb bolt teljesen ráfeküdt webshopra a jelenlegi helyzet miatt, ezért nem mindenhol van lehetőség személyesen megnézni az árut, ezért ipákat venni online zsákbamacska, ha csak nem követed a főzdéket melyik mikor dobja ki a söreiket, de ez inkább hazaikra igaz, külföldi ipákhoz nehezebb frissen hozzájutni, úgy tudom akik jobban benne vannak a témába, azok tradelnek, de inkább a ritkaságokkal, amik európába nem érhetőek el.

[ Szerkesztve ]

(#22994) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Nosza, senki másnak nem jutott eszébe, hogy a CANNED dátumot fel kéne tüntetnie a webshopoknak? :) Több ezer forintos sörökről van szó, ami boroknál sem kevés pénz...

(#22995) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#22994) üzenetére


Jhonny06
veterán

Valószínűleg nem véletlenül nincs kint :) Amúgy szerintem baromi sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ennek van egy frissességi ideje, még azok közül sem, akik sok ezer forintot kiadnak egy ipáért. Ameddig nincs összehasonlítási alapod, addig nem igazán fogod érezni, hogy ez már nem friss és lehetne jobb is.

(#22996) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#22995) üzenetére


Aranypatkány
tag

Azt hittem csak lustaságból ;]
Mondjuk én már ittam öreg (közel fél éves) amerikai neipát, és az is nagyon ízlett), persze tény, hogy nem volt mellette egy friss, így nem is volt összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#22997) Dilikutya válasza olloczky (#22987) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az egy jó, stabil sör, és valóban finom. És szerencsére elég jól elérhető, szemben a BYM sörökkel, amiket házhoz rendelni necces, mivel nem csak Szekszárdból és Budapestből áll a világ, amúgy meg kevés helyen lehet fellelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22998) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#22992) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En ilyenkor fel szoktam hivni a boltot, ha kivancsi vagyok a dobozolasra. Ha nem hajlandoak megmondani mert pl. lustak, akkor mashoz viszem a penzem.

@BalaNce87
IPA-ra mar nem nagyon van trade. Nekunk Angliaban peldaul hazhoz jon a Monkish es Pliny, ~£10/can.

[ Szerkesztve ]

(#22999) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Újhagymára meg tormára szerintetek ostobaság ráinni valami tömény, agyonkomlózott dipát vagy mehet? ;] :DDD

(#23000) #49155328 válasza Aranypatkány (#22999) üzenetére


#49155328
törölt tag

Elsőnek pálinkát igyál az javítja az emésztést.
Azt mehet a sör. ;]

Most ettem sonka tojás retek sajt torma kalács kombót.
Rá a meggy pálinka.
Most meg búzasört iszok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.