Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) [CsuCsu] válasza looser (#22648) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezt a hoplagert nem tudom minek eroltetik Magyarorszagon. Szinte sehol mashol nem letezik a kategoria, gyakorlatilag a szegeny ember Pale Ale-je. Ha jol emlekszem azert alakult ki otthon, mert amikor indult a sorforradalom nem igazan ertettek meg hazankban a felsoerjeszteshez, ezert jobb hijan szimplan megkomloztak a lagert. Most, hogy a Soproninak van rendes felsoerjeszteses kapacitasa, nem ertem minek kell ez.

Egy mezei DDH Pale Ale sokkal jobban menne. Persze a Soproninak mar van "Pale Ale" nevu sore, ami valojaban nem pale ale, hanem valami elszurt IPA-feleseg viragos komlokkal.

(#22652) Dilikutya válasza looser (#22650) üzenetére


Dilikutya
félisten

Dreher Red Ale jó. Volt. Úgy tudom, leálltak vele, pedig szerintem nem csak te meg én ittuk. :) Dreher alapvetően jobban újította meg a kínálatát, én a Sopronit egyszerűen kerülöm. Az IPA az elején volt a jó, az APA már akkor se, a Porterről se nagyon hiszem hogy házi recept, mert akkor jobb lenne. :) A búzát még nem tudom hova tenni, mostanában vettem, mintha jobb lenne, mint volt. De ha kommersz búzát akarok venni, akkor inkább Edelweiss, nem sokkal drágább, igaz az bajor vonal. Lehet nem is a Soproni Búzával van a baj, Kronenburg-ot se igazán csípem.
A Hoplager alapjára viszont kíváncsi vagyok, van kukoricamentes lager receptjük, az 1895 is az, meg a Kinizsi is. Azért kár, hogy országosan nem terjesztik, egy rövid ideig volt pár kocsmában felénk is, meglepően jó sör volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22653) looser válasza [CsuCsu] (#22651) üzenetére


looser
addikt

Jó ez a definíció, a szegény ember pale ale-je, holott házi körülmények között egyszerűbb felsőerjesztésűt készíteni, de gondolom itt fontos az is, hogy az alsóerjesztésű söröknek már kiforrott technológiája, know-how, eszközpark, vásárlókör és egyszerűbb ezzel kísérletezni, bár a Dreher is megoldotta a komlóágyúval a hidegkomlózást ami állati jópofa cucc :D Lövésem sincs, mire jó, de kíváncsi vagyok és remélem jó lesz, mert az mindenkinek jó :-)

(#22652) Dilikutya: akkor ezek szerint kivezették. Pedig a Red Ale emlékeim szerint már 5-6 éve feltűnt a Dreherfeszt nevű sörgyári capriccio-n és akkor is jó volt. A búza elég megosztó (elsőnek megisztó-nak sikerült, nomen est omen :D ) nekem tetszik, kicsit csajos, de hangulatos :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22654) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Esetleg valaki tudja, hogy Lobkowicz Premium Lezak Lagert hol lehet most kapni? Metro-ban kaptam még karácsony előtt, de ma voltam és azt mondták, már nem lesz és nem is rendelhető. Barna dobozos Ale-ből még tudtam venni, de azt sem lesz többet. Kicsit szomorú vagyok, mert máshoz képest kicsit későn, de úgy érzem, benne rátaláltam a számomra majdnem tökéletes ivósörre.

Keresgélek persze azért, de hátha :)

Köszi.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#22655) [CsuCsu] válasza looser (#22653) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hazi fozes fajlagosan nem tul olcso egyebkent. A lenyeg viszont az, ahogy mondod, hogy a nagyuzemieknek fingja nem volt a felsoerjesztesrol, senki nem ertett hozza, es ipari berendezes sem letezett az egesz orszagban. Viszont ok is akartak egy szeletet a kraft tortabol. Meghidegkomlozni a mar letezo termeket ehhez sokkal egyszerubb es gyorsabb volt, mint rendes alapot tenni ala. Igy szuletett a hoplager, egy kompromisszum eredmenyekent. A lager alapvetoen malatas, fuves izu jellege viszont nem a legjobb alap egy aromakomlos ivosorhoz, ami alapesetben a Pale Ale.

[ Szerkesztve ]

(#22656) pvt.peter válasza looser (#22648) üzenetére


pvt.peter
őstag

kapható már vhol?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#22657) looser válasza pvt.peter (#22656) üzenetére


looser
addikt

Szerintem még nem, én is csak ebbe a facebookos beharangozóba futottam bele.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22658) mekker válasza koxminator (#22654) üzenetére


mekker
őstag

Penny, Beerbox talán

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22659) chatran válasza mekker (#22658) üzenetére


chatran
őstag

Penny-ben már jó ideje nincs Lobkowicz, csak a hulladék aranykorsót árulják. Winkler rá is kérdezett náluk, hogy miért nincs, lesz-e még, de csak valami bullshit választ kapott. :(

[ Szerkesztve ]

(#22660) koxminator válasza mekker (#22658) üzenetére


koxminator
senior tag

Sajnos Penny nem játszik tavaly óta (ha jól olvastam és jól emlékszem), beerbox-nál nincs, pedig a korábbi importőrnél, a Drink Union Kft-nél is megérdeklődtem és ők is a beerbox-ot válaszolták (és a Craft Head bottle shopját). Aztán lehet, hogy időszakos behozatal van csak, és időnként rá kell nézni / meg kell kérdezni náluk. Persze tudom, van más nagyon jó sör is, de én most erre kattantam rá :)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#22661) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kicsit újra elővettem a belga vonalat, rendeltem pár különlegességet vagy amit még nem ittam.
Gouden Carolus Cuvée van de Keizer Imperial Dark 2018 0,75-ös ill egy Gulden Draak Brewmasters Editiont.

(#22662) mekker


mekker
őstag

In Vitro = Reketye?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22663) jsk válasza mekker (#22662) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem. Csak ott főzeti a söreit az InVitro.

[ Szerkesztve ]

(#22664) Dilikutya válasza koxx (#22661) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gulden Draak tud többet is, mint a Lidl belga sörcsomag része lenni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22665) proci985 válasza Dilikutya (#22664) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Brewmeister 9000 az hordozott quad es kifejezetten jo az ar/erteke.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22666) koxx válasza Dilikutya (#22664) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez mondjuk egy whiskys hordóban érlelt változata, remélem a standard változatnál jobb.

(#22667) proci985 válasza koxx (#22666) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jobb

mondjuk a 18as keizer blauw szvsz mas ligaban jatszik :)

egyebkent kivancsi leszek mit szolsz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22668) koxx válasza proci985 (#22667) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Várom is nagyon :K

Ez a Carolus classic mekkora egy király sör, már tudom miért szerettem meg. Vékony alkohol alig érezhető, nem annyira olajos szirupos mint egy 14%-os imp stout, de pont elég. Kis aszaltszilvás karamellás ízvilág 0 keserűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#22669) Xuja


Xuja
kezdő

Csakajón USA akció van. MI az amit most érdemes lenne rendelni IPA / stout vonalon?

(#22670) proci985 válasza koxx (#22668) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

aha, es az ara is nagyon jo. a keizer blauw annak a sornek kb a turbo variansa, teltebb prezentacioval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22671) Aranypatkány válasza Xuja (#22669) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hoppin Frogok. De ha jól látom még EQ is van náluk.

(#22672) [CsuCsu] válasza Xuja (#22669) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

IPA semmi (oreg az osszes). Stout vonalon kizarolag a BA Hoppin Frogok talan. A tobbi kuka (gagyi vagy masszivan tularazott meg akcioban is).

(#22673) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#22672) üzenetére


Aranypatkány
tag

Sang Rouge 2013 - 5440-ért sem rossz vétel, de amúgy igen, elég lapos a mostani kínálat :(

(#22674) divot


divot
veterán

A mi, kis lakótelepi, megmagyarázhatatlanul pazar sörkínálatot mutató Sparunkban most épp a Mad Scientist Good Man West Coast IPA-ját adják 899-ért.

(#22675) koxx válasza divot (#22674) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit ráfeküdhetnének jobban a stout/porter vonalra mert ott elég gyenge a kínálatuk. Mondjuk aki IPA fan annak ez biztos jó.

(#22676) Freddycom válasza divot (#22674) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi, este benézek én is egybe, hátha lesz.

Más hazai:

(#22677) LógaGéza válasza divot (#22674) üzenetére


LógaGéza
addikt

Merre van az a lakótelep? :D
Én a környék összes SPARját bejártam már, de maximum JAM52/72, Tokyo Lemonade, Mango Bay, és esetleg New York Moccacino volt MStől...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22678) Freddycom válasza divot (#22674) üzenetére


Freddycom
őstag

Literálisan az utolsó darab volt mindkettőből. :D

(#22679) mekker


mekker
őstag

Csapháhban valami ingyenes Woltos kiszállítás van. Eddig nem néztem, de árulnak BYM söröket is pl.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22680) mekker


mekker
őstag

Ma ezeket találtam, ez még számomra új:

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22681) divot válasza Freddycom (#22678) üzenetére


divot
veterán

Na, ugye, hogy vannak ilyen értelmetlenül jól felszerelte Sparok. :)

(#22682) proci985 válasza mekker (#22680) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en par eve lattam ilyet mas fozdetol is, igazabol nem vagyok benne biztos, hogy mennyi ertelme van. 40 eur / uveg aron mint amennyiert az ment viszont nem akartam kiprobalni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22683) Dilikutya válasza proci985 (#22682) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Jameson-nál nincs nagy különbség árban. Stout Edition-t kóstoltam, finom volt, mint általában a Jameson (a kommersz whisky-k közül egyedül ezt veszem emberszámításba, alap Johnny, Jim Beam, Ballentines stb nem játszik). De hogy megmondtam volna róla, hogy stout hordóban érlelődött? Nem. :)
Esetleg összekóstolva a simával kijött volna valami eltérés, de önmagában én nem sok dolgot érzékeltem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22684) looser


looser
addikt

FB Különleges sörök topicban írták, hogy az Auchan leárazta a Horizont NightShift-et; ha még valahol akad, akkor 1300 Ft-ért hozzá lehet jutni.
A kép a topicból, nem saját.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22685) OPiiPO válasza divot (#22681) üzenetére


OPiiPO
addikt

Közeli Spar-t is most újították fel, azóta ott is megjelentek olyan sörök hogy csak lesek néha.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22686) [CsuCsu] válasza proci985 (#22682) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van ertelme, a Chichibu Imperial Stout Cask-nak finom csokis jegyei vannak. De az egy alapesetben £275 whisky, már ha kisorsoltak, hogy megvehesd. Amugy £2,000-ért lehet most kapni másodlagoson.

(#22687) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#22686) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudok 3000€-ért is. :)

Mondjuk ez is azért drága, mert 239 üveggel kezdtek árulni belőle. Aligha annyival jobb a 7500 Ft-os Jameson-nál.
Amúgy ivott már valaki ilyet, vagy csak gyűjtők megveszik mind a 239 üveggel, aztán kis idő múlva jóval többért tovább adják, hogy újra gyűjteménybe tegye valaki? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22688) koxx válasza Dilikutya (#22687) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

60%-os whisky, hát nem is tudom. Nagyon jónak kell lennie az ízeknek, hogy az alkohol ne nyomjon el mindent. A Dalmore 62 éves whiskyjének az árán már elég jó autót is kaphatsz :) [link]

(#22689) Ereshkigal válasza looser (#22684) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, Miskolcon volt még, vettem párat.
1590-ert vannak a Fuller's szokásos limitált sörei, annyit szerintem megérnek, ha valaki kíváncsi rájuk.

(#22690) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22687) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez tobbnyire azert draga, mert Chichibu, ami egy nagyon felkapott japan minifozde. Es tenyleg zsenialis minden cuccuk. Van sok mas single cask ('egyhordos') whisky ami megkaphato a Jameson-hoz hasonlo vagy picivel magasabb aron, hasonlo kihozatallal.

En ittam ebbol, ugyanis kaptam egy 3cl-es mintat. Van egyebkent ket uveg Chichibu-m, az egyik ki is van bontva, es a masik is ki lesz. De egyik sem ez a kiadas. Sokan megisszak oket, mert finom. Vannak londoni barokban is. Nyilvan nem er £2,000-et, de az alaparat megeri (korbehugyozza a Jamesont szvsz - nalam az ir whisky a Teeling-nel kezdodik egyebkent, Waterford is nagyon jo). Tapasztalataim szerint egyebkent atlagosan egy jo ar/ertek aranyu whisky a £60-150 arintervallumon szokott elhelyezkedni.

@koxx
Meg fogsz lepodni, de a legkeresettebb whiskyk mind hordoerosseguek (ugy palackozzak, ahogy a hordobol kijon). Igy erheto el a legintenzivebb izhatas - a kommersz whiskyket vizzel higitjak vissza 40% korulire. Ahogy egy whisky erik, ugy csokken az alkoholfok egyebkent - ez azert 60%, mert relative fiatal. De amugy az alkoholosság nem nyomja el az izeket.

(#22691) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#22690) üzenetére


Dilikutya
félisten

275 font, az 110 ezer jó magyar forint. Annyit aligha ér, akármennyivel is jobb a Jamesonnál. Aminél nyilván van is jobb, én csak annyit mondtam, hogy a kommerszek közül talán az a legjobb. Nyilván nem versenyezhet már egy Blanton's Original-al.

Magyarán ez se azért drága, mert annyival jobb. Ahogy elnézem, a többi is ilyen árkategória tőlük. Azért ez irreális már szerintem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22692) divot


divot
veterán

Most meg egy Lidl-ben futottam bele 699-ért, bár nem emlékszem, hogy amikor - úgymond - volt, akkor is ennyiért adta-e a Lidl. :F

(#22693) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22691) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Chichibu egy elegge kiserletezo fozde, annak er ez annyit aki ezt ertekelni tudja. De irtam is, hogy egyebkent a £60-150 a tobbnyire jo ar/ertek arannyal biro szint, mar annak aki szereti a whiskyt es nem csak a napi piat akarja letudni. Rumra is ugyanez igaz.

Amugy ja, kommerszek kozul a Jameson tenyleg a jobbak kozott van. Bourbon-bol inkabb mar Buffalo Trace Antique Collection egyebkent, ha bolti aron (~£130) hozzafer az ember :P

Az irrealitasrol lehet vitatkozni, de whisky szintjen a par szaz fontot meg okenak tartom. Ez egy luxustermek, es a bolti kommerszek csak alulrol karcolgatjak a whiskyk halmazat, elegge kompromisszumosak is tobb tekintetben. Meg nem is egy nap alatt fogy el. Nekem egy uveg nagyon sokaig kitart, akar tobb mint egy evig. Nyilvan akinek hetente lecsuszik egy uveggel annak azert meg kell gondolnia, mit vesz. Meg prioritasok is masok.

(#22694) jookomak válasza [CsuCsu] (#22693) üzenetére


jookomak
őstag

60-150? Ne má'
25-ért mindig van valamilyen akciós Laphroaig például.
Az meg kb olyan, mint a bajor búzasörök. Nem a legszűkebb elit, de náluk senki nem csinálja jobban. Vagy egy Lagavulin. Az mondjuk pont 60 mindig. Töltök is egyet :))

Amúgy nem tudom, szoktál e Morrisonsba járni, én a múltkor kellemesen meglepődtem a sörválasztékukon. Northern monkok, thornbridge, cloudwater, volt egy csomó jó árú kraft.

[ Szerkesztve ]

(#22695) [CsuCsu] válasza jookomak (#22694) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A £60 az nalam a Springbank 12y Cask Strength kiadas peldaul, £100 az alap Daftmill vagy egy 17y Springbank (pl. a Madeira Cask ami nemreg jelent meg), £130 egy William Larue Weller bourbon ha kisorsolnak a vasarlashoz. Mondjuk abban igazad van, hogy ezek elitebb cuccok mar, de tenyleg tudnak - meg is latszik azon, hogy szupermarketben nem kaphatoak, egyenesen vadaszni kell rajuk es mar megjeleneskor felmegy az aruk a masodlagos piacon (a WLW pl £800 korul megy). Ha a Tescoban veszel ennyiert whiskyt, akkor teljesen egyetertek, nem lesznek jobbak az altalad felsoroltaknal.

Nem szoktam szupermarketben sort venni, altalaban online rendelek vagy valami kozeli taproombol hozom (kopesre lakok egy valag bottle shoptol / fozdetol, pl. The Experiment). Sajnos szupermarketben nem szokott olyan cucc lenni, ami erdekelne. Ma pl Chubbles III, Other Half es Equilibrium TIPA-kat rendeltem a Cloudwater oldalarol.

(#22696) looser


looser
addikt

Elkezdtem nézni elölről John Oliver Last Week Tonight műsorát, miután olyan elegánsan lezárta a tavalyi évet és az S03E12-ben hangzik el a következő:
"A Budweiser Amerika kedvenc élesztőfertőzése."
Imádom a faszit 😁

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22697) F-ECT$ válasza looser (#22696) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó műsor. Mondjuk évekkel később már nem annyira aktuális egy egy rész, de a poénok azért jórészt úgy is érthetőek.

Dive ever, work never.

(#22698) looser válasza F-ECT$ (#22697) üzenetére


looser
addikt

Igaz!

Mondjuk azt érdekes látni, hogy Trump esetleges jelölésétől ahogy eljut az USA a megválasztásáig (a műsorban még nem tartok ott), egyre többet kerül szóba a faszi. Már "várom" azt az epizódot, hogyan kommentálja JO, amikor kiderül, hogy ő lett az új elnök...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22699) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#22693) üzenetére


Dilikutya
félisten

7 deciért nagyon sok 100+ ezer forint. Mennyivel jobb, mint egy Blanton's, Laprohaig? Tekintsünk el az exkluzivitástól, hogy valamiből csak 200 palack kerül piacra, tényszerűen, ízekre hagyatkozva mennyivel nyújt többet?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22700) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22699) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ne akarj mindent szamszerusiteni, ertelmetlen. Nem lehet ilyeneket mondani, hogy ennyivel meg annyival jobb. Annyit lehet kijelenteni, hogy alapvetoen egy magasabb szintet kepvisel, es egyedi izvilagot amit olcsobban nem kapsz meg, illetve egyedi fozde karaktert amit mastol nem ersz el. Az, hogy ez kinek mennyit er a tobbi whiskyhez kepest, szubjektiv, illetve a jovedelemtol is fugg.

Es nem azert kerul ennyibe, mert annyira exkluziv lenne az a 200 palack hanem a magas kereslet miatt, amit a Chichibu egyedi es kimagaslo minosege general. Van sok mas whisky amibol ilyen keves kerul kiadasra megsem er ennyit, illetve van sok amibol nagysagrendekkel tobb kerul piacra, megis akar ennel is tobbe kerul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.