Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19002) jegenye77 válasza kökény (#18999) üzenetére


jegenye77
addikt

A saját véleményét mondja el a sörökről. Ezzel szerintem nincs semmi baj.
Itt se egyezik mindenkinek az ízlése attól még érdekes lehet, hogy másnak mi a véleménye egy egy sörről.
Azért akkora baromságokat nem mond. De ha maga az ember nem szimpatikus azt megértem :)
Tripel karmeliet es meg egy régebbi videó. Azóta lehet már más véleménye ;)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19003) #89309696 válasza jegenye77 (#19002) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a része korrekt, nekem az nem szimpatikus mikor mosogatóba küld amúgy nem annyira rossz söröket. Meg ha nem ízlik neki a gyümölcsös sör akkor minek kóstolja meg 120. alkalommal is és mondja el mindig, hogy ez szar. Neki nem ízlik, nem a sör a szar. Ez már inkább clickbait csak nála. Az megint trehányság, hogy nem volt képes egyforma poharakat venni, most is úgy hozott neki a Fehér nyulas arc, különben még mindig ennyi idő után is a nagyi TSZ-es poharai lennének elővéve. Ennyi igényességet támaszthatna már a nézők felé. És akkor a 10+ sör egy tesztben, a fele után már leng a keze a levegőben meg csak szót fossa magából, ezek már inkább cikik, mint nézendő dolgok.

De egyébként jó videói vannak és más dolgokban is egyet szoktam érteni vele.

[ Szerkesztve ]

(#19004) proci985 válasza Dilikutya (#18992) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ok, azt nem lattam, foleg webshopokat szoktam nezegetni es eleg feltuno a labelje.

Fehér Farkas: a dreher hidegkomlos az araert teljesen vallalhato cucc.

mosogatozas mondjuk lehet a show miatt kell. gyumolcsosoknel egyebkent lehet siman csak rosszat iszik, normalis gyumolcsos sor 3eur / 0.33 kornyeken is csak mutatoban van (Ballast Point Sour Wrench, Kastel Rouge, Delerium Red), az igazan jo cuccok meg ugy 10-12eur / 0,75tol indulnak (Rodenbach Alexander / Character Rouge) de az atlag ennel dragabb.

mielott meg lesznoboznatok: probaltam eleg sok sourt, es egy idoben konkretan bojkottaltam az egesz stilust, mert jellemzoen ittam egy csomo rossz sort baromi dragan. oka van, hogy miert a 10 euros Tefnutot vagy a 20 euros 3 Fonteinen Oude Geuzet ajanlgatjuk ismerkedni is, hiaba nagyon dragak. sot tovabbmegyek, a 30 euro / 0,75os 3 Fonteinen Golden Blend az, amit nem sorgeek kategoriaban is mernek ajanlani pl lazac melle. nem azert, mert nincs olcsobb, hanem mert pl egy Boon Oude Geuze 12eur / uvegert ecetsavba hajlik, hiaba van meg a komplexitasa a hordoval.

az igazan sulyos cuccok meg 10eur / 0,33nal kezdodnek, de egy jester king 0,375os siman 35 eur folott fog menni.

Budapesten iden ramentunk jobban a vonalra, de az esetek feleben lyukra futottunk igy is. aztan ott volt az Evil Twin Perfect AM Parfaitje, 3.82es untappdel horror aron ami kb aranymerce lett a ket hetben, hogy egy alapvetoen konnyu testu ivosorbe megis mennyi anyag kene (nagyon sok). ertettem a picit alacsony untappd ertekeleset mert voltak megoszto jegyei (sav, elsore vekonyka test), ugyanakkor kb a magyar scenat utana volt mihez hasonlitani, hogy mi az ami megy es mi az ami nem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19005) jegenye77 válasza #89309696 (#19003) üzenetére


jegenye77
addikt

Legtöbbször a nézők kérik, hogy kóstolja meg ezeket. Amúgy is ők küldik a nagy részét a söröknek.
Én legtöbbször bírom a dumát amit tol közben :D És, hogy lazán csinálja. Nem szórakozik a poharakkal se. Ha mindent annyira tudományosan, pecízen csinálna akkor nem is nézném. Másokat se nézek meg akik úgy csinálják.
Nem kell ezt annyira komolyan venni.
Szerintem szórakoztató :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19006) proci985


proci985
MODERÁTOR

Ballast Point Piper Down BA Rye Whiskey scotch ale

Barnas test dus es illekony tortfeheres habbal. Toffee, hordo, rye, karamella, porkolt malata, szolo. BA Wee heavy szinten kicsit vekony test (ami az alkoholszintje miatt ertheto), viszont amit csinal azt jol csinalja. Harmonikus es lean, az alkoholt gyakorlatilag elfedi.

A csuszos BA wee heavy / scotch ale elegge paradoxon, de mukodik. Untapped ertekeles es az ara alapjan eredetileg kihagytam, aztan egyik baratom gyozott meg azzal, hogy vett egy uveggel kiprobalni, aztan masnap visszament meg harom uvegert. Illetorol tudni kell, hogy gyakorlatilag elso kostolas utan immunis mindennemu hypera.

Nagyon ajanlott. Nem az a szuperintenziv, hatalmas testu sor amire az ember a stilus alapjan szamitana, viszont cserebe az ember kap egy kiegyensulyozott es atgondolt megoldast, ami mindent remekul csinal a sajat dontesein belul. Nem egy 11-14%ra fozott monstrumrol van szo, de nem is ugyanazok a celkituzesei. Nem a Founders Backwood Bastard ellenfele, de nem is annak szantak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19007) #89309696 válasza jegenye77 (#19005) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is nézem, úgyhogy tudom. :DDD Csak egy minimális komolyságot belerakhatna. Bár lehet, hogy sör után kéne néznem őt és akkor már nem számítana. :D

(#19008) zoli03 válasza jegenye77 (#19002) üzenetére


zoli03
őstag

Régen sokkal jobb videókat csinált. Most kb arról szól, hogy milyen a habja, mennyi ideig marad meg (szerintem elég lényegtelen dolog, főleg az olcsóbb söröknél), és hogy jó, vagy rossz, közben meg a semmiről dumál. De a sör ízéről sokszor semmit nem mond, főleg csoportteszteknél figyelhető meg, így meg pont a videó lényege veszik el.

(#19009) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Soproni Óvatos Duhaj Porterrel találkozott már valaki? Elvileg már lehet kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19010) Weareus válasza kökény (#18997) üzenetére


Weareus
addikt

Nekem jobban ízlett a Tripel Karmeliet, mint a Rochefortból akármelyik.
Kéretik nem megkövezni - magánvélemény.
A Betyár Király meg nekem jobban bejön, mint a Tripel.
(Bár ez eléggé kategória-átlépő összehasonlítás)...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19011) zoli03 válasza Dilikutya (#19009) üzenetére


zoli03
őstag

Én múlt héten vettem a Tescoban Pápán, véletlenül vettem észre. Nekem csalódás volt, eléggé íztelen, keserű, de kávés/csokis ízt nem nagyon fedeztem fel benne. A Fekete Démon sokkal jobban bejön, de azért még adok pár esélyt a Porternek is.

(#19012) kökény válasza Weareus (#19010) üzenetére


kökény
aktív tag

Azzal semmi bajom, de valamit kikiáltani a világ lefjobb sörének, úgy, hogy a sörkínálat mondjuk 0,05%-át kóstolta, na az számomra like/nézettségvadászat, semmi más ;)

(#19013) #89309696 válasza kökény (#19012) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az még elmegy, úgy sem lehet ilyet kikiáltani, mert mindenkinek más a finom. Nekem van, hogy ugyanaz a sör egyik héten ízlik, másik héten alig tudom meginni.
Engem a másik oldala zavar inkább, hogy az ami neki nem ízlik az automatikusan mosogatólé. Főleg mikor olyan söröknél teszi ezt ami amúgy nem is annyira rossz.
A rossz sörök videóit érdemes fenntartásokkal kezelni. A többi az jó azért. Kicsit sok a hablaty a szakmaibb tartalom eltörpül, de ezt elnézem, elvégre nem szakértő.
Na meg celeb, ők mindig ilyenek, lételemük. Ő még a jobbik fajta közülük.

[ Szerkesztve ]

(#19014) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Lassan beköszönt a stout-os időjárás. Már egy ideje nem vettem semmit és a Beerside-ba jött egy csomó jó cucc, szóval ennek apropóján:

Poppels /Evil Twin Swedish Fika Biscotti Break 12% Imperial Stout
Omnipollo Aon Rum Mini Maple Cinnamon Bites 11% Imperial Stout
Põhjala Gimme Danger 10,5% GF Imperial Stout
Mikkeller Beer Geek Vanilla Shake 12%
Põhjala Pime Öö PX 13,9% Sherry BA Imperial Stout
Põhjala / Other Half Hämarik 12% Imperial Baltic Porter
Dugges /Stillwater Cocoa Cacao 11,5% Imperial Chocolate Stout
Mikkeller Beer Geek Vanilla Maple Cocoa Shake (can) 13% Imperial Oatmeal Stout
Põhjala Odravein Bourbon BA 14% Barley Wine
To Øl Jule Mælk Islay Edition 15% Imperial Milk Stout
Põhjala Vahtra 10,8% Bourbon BA Imperial Stout
Põhjala CocoBänger 12,5% Coconut Coffee Imperial Stout

(#19015) jegenye77 válasza #89309696 (#19013) üzenetére


jegenye77
addikt

Új videót akkor ne nézd meg :DD ( megy a mosogatóba megint a söci )
Ma kaptam egy ilyet Mauritius ról :
Igazából iható volt jól lehűtve. Nekem túl édes de mint érdekesség jó volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19016) jegenye77


jegenye77
addikt

Fotó lemaradt :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19017) #89309696 válasza jegenye77 (#19015) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az indiai láger azért magas alkoholtartalmú, hogy a kaját lefertőtlenítse amit megeszünk. :DDD

(#19018) proci985 válasza Jhonny06 (#19014) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

u, ennek a harmadat - felet kostoltam, vannak kozte jok.

a biscotti break zsenialis, a vanilla shake nekem az egyik benchmark sorom, a cocoa cacao meg epp nem a chocolate manifesto de majdnem, a vahtra es a cocobänger is szinten nagyon jok.

skandinav X balti vonal remek ha szereted a pastry vonalat, mert ennek a nagyresze azert az lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19019) [CsuCsu] válasza proci985 (#19018) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek kozul nekem a Pime Oo PX a befuto, de amugy az egesz valasztek jofele. (Barmikor, amikor szoba jon a Pohjala, sirva fakadok, hogy nincsen tobb uveggel az As Good as It gets-bol :O )

[ Szerkesztve ]

(#19020) proci985 válasza [CsuCsu] (#19019) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az nekem kimaradt, epp nyaraltam. ez van, majd lesz masik :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19021) #89309696


#89309696
törölt tag

Ez a félbarna is jó, picit tényleg vizes a lecsengése meg a maláta jön ki jobban. A red ale is jó, de nekem túl pörköltes az íze, másféle barna söröket kedvelem, ezt így nem. Ebbe meg kevesebb a pörkölt maláta, ez így jobb.

Még a Soproni porter vissza van, ha már említve lett vettem egyet, bár félek tőle nagyon keserű lesz.
Egyébként a Tescoban voltam, nagyon sokféle sörük van csak ámultam. Én Aldi/Lidl/Penny vonalon mozgok, mert ott nincs tömegnyomor meg fél órás állás a kasszánál, de a Tescoban 5x annyi sör van, mint a másik háromban együtt. Érdemes lenne egyszer végigvásárolnom.

(#19022) kökény válasza #89309696 (#19021) üzenetére


kökény
aktív tag

És a Tesco választékra az Auchan rátesz még egy lapáttal :B

(#19023) #89309696 válasza kökény (#19022) üzenetére


#89309696
törölt tag

90Km, úgyhogy azt kihagyom. :DDD Egyszer voltam csak ott.

(#19024) Dilikutya válasza #89309696 (#19021) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még csak nagy Tesco árul Portert? Annyira utálom, mikor köjön valami új, és ilyen balfaszul, hogy pont nem esik utamba. Félbarna Drehert még mindig nem láttam pl. az Auchanban, bár az nem baj, a Spar útba esne.

A Red Ale más jellegű, a vörös sörök ilyenek, annak szerintem teljesen jó, nekem bejön. Szerintem a legjobban sikerült újítása a Drehernek, bár a Goldért is hálás vagyok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19025) #89309696 válasza Dilikutya (#19024) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor azért nem ízlett a First red valamije sem, jó tudni akkor vörös sört nem veszek máskor.

Tescoban nagy fejetlenség van, nagyjából el vannak szortírozva a kézművesek, a hazai nagyüzemiek, a külföldi nagyüzemiek meg a búzák, és az üdítős sörök, de azon belül totális káosz. Kétszer végigmentem a soron mire meglett a félbarna. A hazai nagyüzemiek össze-vissza voltak kirakva, valamiből többször is volt több ponton, ahol épp üres hely van neki. A félbarna csak egy tálca volt, a búzák és a Soproni mellett a szélén, a Dreher kupac pedig a közepén és a másik szélén volt inkább. :U
De amúgy a választék nagy, úgyhogy el fogok menni vásárolni pár dolgot.

A Bud Spencer és Terence Hill sörök azok hazai kézművesek? Láttam már egy éve is, de nem vettem belőle. Most nem akarok kézműveset venni, mert már vettem párszor netről, megkóstoltam ezt-azt, ismerem az ízvilágot és ennyivel én megállapodtam, mert sajnos nekem nincsenek 500-700 Ft-jaim 3.5 deci sörre. Úgyhogy a Tescoban is csak a max 300 Ft-os 5 decis nagyüzemiek érdekelnek, fölé nem szeretnék árban menni.

(#19026) #89309696


#89309696
törölt tag

Egész jó ez a porter. Sokszor emlegetik ezt a csokis, kávés ízvilágot, na én ezt nem érzem ezekben. A Bigfoot Alcatraz-ban éreztem és tényleg, mint az étcsoki a végén. De a többi pörkölt malátás sörben egyáltalán nem érzek ilyet, messziről sem, csak a sima pörkölést. Ebben sem érzek kávét vagy csokit. Lehet, hogy azért mert ez nagyüzemi vagy én nem értek hozzá. De csak a pörkölést érzem, az tényleg van.
Keserű, de nem durván. Ezt még én is megiszom. Szerintem rendben van, bár a porter hallatán én karakteresebb dologtól tartottam, de nem lett durva, valószínű mivel nagyüzemi, magyar ízléshez igazított, egy rendes porter biztos keserűbb és testesebb.
A Soproni mondjuk az IBU-t ráírhatná legalább a sörkülönlegességnek nevezett cuccaira, ha a kommerszekre nem is.

(#19027) Dilikutya válasza #89309696 (#19025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, a Charlie/Johnny Firpo magyar, a balatonvilágosi Hedon főzi. Én mondjuk mostanában tuti nem nagyon fogok venni Hedon sört. Persze lehet csak valamit elbaszott a bolt a tárolással, de nekem két doboz (2-2 Charlie és Johnny van benne) is olyan volt hogy bontáskor a fele kihabzott, meg most a héten egy Helmut is. Ráadásul az a 700 Ft-ja ellenére messziről lesett csak a 400 Ft-os Franziskaner után. Pedig a tesós söröket imádnám, főleg a Charlie-t, bár a Johnny is finom.

A vörös sörök ilyenek, ebben a műfajban szerintem a Red Ale egy jól sikerült darab. Szerintem magasan veri a Kilkenny-t, az egy baromira túlárazott sör itthon.

Tegnap ittam a párja csodát, Guiness-t, magamnak már régóta nem veszek, néha kapok kevésbé műértőktől, mert ugye a neve ismert, az ára sok, akkor biztos csak jó lehet. Hát nem, ez még mindig egy vizes, test nélküli valami, kiöntve nagyon szexin néz ki, de hihetetlen, mennyire semmilyen, legalábbis amit itthon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19028) kökény válasza Dilikutya (#19027) üzenetére


kökény
aktív tag

Teljesen egyetértek a Hedonnal kapcsolatban, még nyáron ittam a Johnnyt, teljesen jellegtelen, szinte kellemetlen illatú és ízű valami volt. Egyáltalán nem ízlett és ehhez képest elég drága, nem ajánlanám én sem.
Guiness,Kilkenny-vel kapcsolatban én is csak ismételni tudom saját magam, hogy túlárazott semmirevaló löttyök :(
Dreher téma: régebben annyira utáltam, hogy még a Kőbambit is szívesebben ittam, mint a Drehert.Önmagukhoz képest hatalmasat fejlődtek, Red Ale nálam a Soproni IPA után a második kellemes/iható nagyüzemi sör. Hidegkomlós/hk félbarna/gold mind az iható kategória, lehet jah kicsit némelyik vizesebb, de semmi zavaró vagy kellemetlen ízt nem fedeztem fel benne, önmagukhoz hasonlítva, nagyüzemik közül nálam a legnagyobbat lépték előre :C

(#19029) Dilikutya válasza kökény (#19028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ízre nekem jó lenne a Johnny, szeretném, de utóbb csak ilyen kihabzó vackokat vettem. Meg az egyik Charlie valóban ihatatlan volt, pedig nagyon messze volt még a szavidő vége.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19030) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#19027) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Guinness es a Kilkenny is mezei nagyuzemi sor, szerintem hozzak az attol elvarhato szintet. A problema az ar, ugyanis ami Irorszagban a Soproni arkategoriaja, az otthon mar kezmuves arszint.

Mas tema. A Mad Scientist feketeribizlis sore rarugta az ajtot a Brewdog Collabfest-re. Gondolom jol rakeszultek, hogy kihasznaljak a nemzetkozi publicitast, es az ar is kevesbe szamitott a tulnyomoan nemzetkozi (nyugati) terjesztes miatt. Ez az eddigi legjobb soruk, kb Omnipollo szint, es csak egy hajszalnyival marad el a The Veil hasonlo cuccaitol. Le a kalappal, igy kell kinezzen egy imperial gose. Olyan testes, hogy blokkolta a Brewdog Shoreditch csapjat...

[ Szerkesztve ]

(#19031) proci985 válasza [CsuCsu] (#19030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a mead scientist svartjarol beszelunk?

vagy ez masik? mert azon nem veletlenul elmelkedtem, hogy ezt nem tudom hogy foztek le Magyarorszagon, de minden tiszteletem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19032) [CsuCsu] válasza proci985 (#19031) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

(#19033) proci985 válasza [CsuCsu] (#19032) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

:R

koszi a tippet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19034) Jofi81 válasza [CsuCsu] (#19030) üzenetére


Jofi81
őstag

Remélem, hogy holnap estére még marad belőle... :D

Jelenleg első helyen áll.

[ Szerkesztve ]

(#19035) jsk válasza Jofi81 (#19034) üzenetére


jsk
Topikgazda

Reméld :) Valószínűleg először és utoljára iszod, mert tuti nem főzik le újra.

Egyébként is: "Picit azért büszkék is lehetnétek... Bár a mostanra megkopott márka szervezi, egy általatok kifejezetten nem kedvelt helyen kóstolható Budapesten, ami ráadásul qrva drága, és a főzde vezetőjével se jöttök ki a netes kommunikációban, de azért megismétlem: picit azért büszkék is lehetnétek..."

A középszer söreiket mindig megkaphatod, de a kimagasló főzeteik sokáig nincsenek a piacon.

Tetszik a Mead Scientist irány is, még ha vannak félrecsúszott tételeik is. Ott előre közölték, hogy nem lesz újrázás. Remélem meggondolják magukat, ahogy tették a Techno Vikinggel.

[ Szerkesztve ]

(#19036) [CsuCsu] válasza jsk (#19035) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez az idezet honnan jon? Mi a kontextus?

(#19037) Jofi81 válasza jsk (#19035) üzenetére


Jofi81
őstag

Azt mondod, hogy inkább ejtsem útba ma? Arra megyek haza, de holnap indultunk volna sörözni.

(#19038) jsk válasza [CsuCsu] (#19036) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Különleges Sörök Kedvelői FB csoportba írta bele az előbb a BrewDog Budapest vezetője, legalább is nyitáskor ő volt az.

Az előzménye, hogy anno a bár megnyitásakor vita alakult ki a csoportban közte és a csoport egy része között a budapesti BrewDog árazásáról. Pl. 4dl Punk Ipa 1980 Ft vagy mennyi. Ehhez képest jobb söröket olcsóbban kapsz más kraftbárokban. Ezen ment az szóbirkózás. A vita alatt a Mad Scientist egyik tulajdonosa (aki tanácsadóként vett részt a nyitásban) elküldte a fa*ba az egész magyar beer geek szcénát. Leegyszerűsítve: Nem járunk a heti 3 sörbemutatóra, emiatt miért gondoljuk, hogy számít bármit is a véleményünk.
Végül megállapodtunk, hogy nem magyaroknak készült ez a bár, hanem a turistáknak. Elült az ügy.

Erre ma derült égből villámcsapásként megjelent ez a poszt. Persze el is indult a vita, illetve természetesen szerinte a csoport tagjai nem értik az iróniát :)

Ennyi.

Jofi81: Nem tudom mennyit főztek. Hány keg van a bárban. Péntek este van. Tele lesz a hely. Jó híre van a sörnek.

[ Szerkesztve ]

(#19039) Jofi81 válasza jsk (#19038) üzenetére


Jofi81
őstag

Meggyőztél, akkor útbaejtem hazafelé, mert sírnék, ha holnapra már nem lenne... :)

(#19040) proci985 válasza jsk (#19035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ejj.

igazabol elkezdtem orulni, hogy legkozelebb ha arra jarok megint vehetek par sort sved barati korben teriteni, es vegre eloszor egy magyar sor atlepte a 4.0as untappdot, es nem is kevessel.

ennek viszont igy akkor max sporterteke van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19041) jsk válasza proci985 (#19040) üzenetére


jsk
Topikgazda

Sajnos csak keg only ez a sör. Valószínűleg nekem is kimarad. Hacsak nem jut később más helynek is a jövő héten.

(#19042) [CsuCsu] válasza jsk (#19038) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Koszi az osszefoglalot. Hasonloak mennek amugy a UKCBF forumon is, de ott meg a CAMRA-t is szapuljak melle. Mi jot rohogunk ezeken altalaban. A Brewdog Budapest arazasa amugy tenyleg poen meg kulfoldi szemmel is.

@jsk, proci985
Ha a Mad Scientist nyeri a Collabfest-et, a Brewdog lefozi es teriteni fogja uvegesen. Viszont az varhatoan nem lesz olyan jo, mint az eredeti (Very Big Moose hasonloan jart).

[ Szerkesztve ]

(#19043) Jhonny06 válasza jsk (#19035) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erre a sörre büszkék is vagyunk, de miért kell ezt összemosni azzal, hogy túlárazott szart árulnak? Vagy ezt a megnyitókor nem merte elmondani, most pedig volt apropója, hogy puffogjon? :U

(#19044) proci985 válasza [CsuCsu] (#19042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a very big moose azert uvegesen is eleg jo volt.

viszont ha lesz belole uveges akkor ez mindenkepp erdekesnek igerkezik

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19045) [CsuCsu] válasza proci985 (#19044) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jo volt a VBM uvegesen, de a Fierce altal fozott jobb egy fokkal. Testesebb, kevesbe mesterseges az ize. Egyebkent a Fierce azota is fozi, ossze-vissza hordozzak es pakoljak bele az egyeb adjunktokat (pl. kokusz, juharszirup), magasan ajanlott mindegyik verzio.

(#19046) jsk válasza Jhonny06 (#19043) üzenetére


jsk
Topikgazda

Fogalmam sincs, hogy jött ez most. Már mindenki rég eltemette ezt az ügyet. A héten egy srác posztolta az októberi BrewDog fanzine söröket. Az alatt volt egy beszélgetés arról, hogy mennyire megváltoztatta a pénz a BrewDog-ot, és már köze sincs ahhoz a filozófiához, amelyet közvetíteni próbál. Valamint a sörei mellett is elhaladt a többi főzde. Lehet, hogy ez adta a löketet ehhez a bejegyzéshez. Szerinte nem éreztük az iróniát, és nem beszólni akart.

A szomorú benne az, hogy akár azt is hihetnénk a Mad Scientist szólalt meg rajta keresztül, mivel a Labor Berlin-nél is betölt valamilyen posztot. Volt a Krak'n'Town-ban is :).

Mindenesetre a sört szinte mindenki dicséri. El kell vonatkoztatni az egésztől, és meg kell kóstolni ezt a sört.

(#19047) [CsuCsu] válasza jsk (#19046) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A magyar Brewdog arazasat amugy a magyar franchise uzemeltetok hataroztak meg, szoval itt kulonosen nincs ertelme a fozde oltogatasanak. A Brewdog piszok olcsonak szamit nyugaton, es ez igy jo. Sok fozde elhaladt mellettuk, de a sort is tobbszoros aron kinaljak. A Paradox es AB pedig meg mindig jo, az Overworks is szepen fejlodik.

A filozofia pedig alapjaiban veve nem valtozott. 'Craft beer for the masses'. Hat mi nem az, ha elsosorban nekik koszonheto Europaban a szupermarketes kezmuves sor? A nagy sorgyarakat meg mindig nem szeretik, a rajongoiknak pedig mindig jo uzleteik vannak, torodnek veluk, sok jo sort hoznak be. Nyilvan mashogy fog kinezni egyebkent egy Brewdog meretu fozde, mint egy garazsfozde, kar a gozert ezen a teren. Valahogy divat lett fikazni manapsag a Brewdog-ot, de en ugy latom, hogy megvan a maga helye es szerepe.

(#19048) proci985 válasza [CsuCsu] (#19047) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nekem a mai napig itt egy 24es jackhammer doboz meg sok evvel ezelottrol, amiben backlogot tarolok. a tokyo* pedig a mai napig aranymerce: nem a legjobb imperial stout amit valaha ittam, de mindenkepp ez a leginkabb tul sok. kb igy. ja es a paradox szeriat barmikor meg mernem vedeni, pedig alapvetoen a BA imperial stout nem az en mufajom.

en alapvetoen megismetelhetoseg parti vagyok: szep meg jo, ha egy fozde le tud fozni egyszer egy jo sort, de ha nem tudjak megismetelni, akkor sok ertelme nincs. a paradox ilyen szempontbol kb ott van, amit rajtuk kivul talan az avery es a founders tud meg. nyugodtan kiegeszithettek, en is kivancsi vagyok am :)

a punk es a dead pony meg mai napig az, amit buliba venni szoktam. megfizetheto es jo, mi kell meg ennel tobb?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19049) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Brewdog Dog D megér 4500 forintot? Karácsonyra tartogatnám a Paradox Heaven Hill mellé (na nem egyszerre a kettőt) :)

(#19050) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#19049) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.