Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) #49155328 válasza NoLF (#23749) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hát melegben mindegy, csak az a pár doboz fájdalmas az elején utána már mindegy. :D

(#23752) F_Balazs válasza NoLF (#23749) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Amcsik ennyire szerethetik a vízízű söröket? :))
A kis 330-as kiszerelésben valamiért lényegesen jobbnak tűnik a Miller, mint a 0.5L-es dobozosban, nem tudom miért.

(#23753) red2652 válasza F_Balazs (#23752) üzenetére


red2652
újonc

Arról az országról beszélünk, ahol a Bud Light a nemzeti sör. :D
Mert a 0,5 l dobozost a Borsodi gyártja itthon. :)
Az üvegest se Amerikában gyártják természetesen, hanem ha jól emlékszem, akkor az itthoni Olaszországból jön.

(#23754) #49155328 válasza red2652 (#23753) üzenetére


#49155328
törölt tag

Itthoni Olaszország, az milyen? Olaszliszka?! ;]

(#23755) F_Balazs válasza red2652 (#23753) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Már egy jó 15 éve izgat az a kérdés, hogy az eredeti gyártót hogy nem zavarja az a jelenség, hogy az adott sör licenszét megvásárló sörgyár az eredetivel semmilyen szinten sem azonos sört tölt az üvegekbe? Nettó image-rombolás, és akkor itt lehetne említeni nagyjából tucatjával a rossz példákat, itthonról. Miért kell a Borsodinak, Soproninak, Drehernek kényszeresen megvásárolnia eredetileg nívós söröknek a licenszét, ha utána csak az alsókategóriás pancsot tudják beletölteni?

Egyszer volt szerencsém végignézni Pesten amikor egy német turista az orrom előtt öntötte ki a Spar-ban vásárolt Stella Artois-t.... :C

[ Szerkesztve ]

(#23756) NoLF válasza red2652 (#23753) üzenetére


NoLF
addikt

Staropramen gyártja Prágában

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23757) Dilikutya válasza F_Balazs (#23755) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez engem is érdekelne. Bár többnyire nem meghatározó márkákról van szó, HB, Löwenbrau, Stella Artois azért nem világrengető dolgok, Staropramen más tészta, mint híres prágai sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23758) jookomak válasza Dilikutya (#23757) üzenetére


jookomak
őstag

Mind nagy gyár tulajdonában van (Heineken, abinbev), őket meg pont nem érdekli, csak jöjjön a pénz.

(#23759) mekker


mekker
őstag

Borsodi Mestert azt hittem már elnyelte a föld, de nem! Árulnak 0,33L dobozosat. 179Ft, és ihatatlan. Anno csapon nem volt rossz (sőt, volt belőle Nitro változat is). Habár eléggé változó volt a minősége, de nem hiszem, hogy egyedül ez a batch lenne ilyen rossz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23760) Grave_444 válasza mekker (#23759) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem olyan rossz szerintem, Sparban 250-260Ft szokott lenni a fél literes.
Nyáron ivósörnek elmegy szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#23761) Dilikutya válasza mekker (#23759) üzenetére


Dilikutya
félisten

Volt a Mesterből is nitro? Sima Borsodi Világosra emlékszem csak, de mivel az sima Borsodi nitroval csapolva, nem vitt rá a lélek, pedig találtam nálunk egy helyet ahol volt csapon, de inkább üveges kraftot ittunk, ha arra jártunk. :)

#23760
Borsodi Mesternél a nem olyan rossz relatív, annyiért (esetleg +20-30Ft) már van bármelyik Dreher, meg Soproni Hoplager, amik simán jobbak. Ez a "nem olyan rossz" meg "nyáron ivósörnek elmegy" hozzáállás a legrosszabb, fölöslegesen tartja életben ezeket a hulladék söröket, mikor ugyanannyiért van jobb, sőt jó is. Ráadásul már az alap Borsodit is annyiért árulják, mint egy sört.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23762) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Borsodi Tüzes és Jeges, na azok is két katasztrófa gyenge minőségű sör.

(#23763) Xuja válasza Dilikutya (#23761) üzenetére


Xuja
kezdő

"Ez a "nem olyan rossz" meg "nyáron ivósörnek elmegy" hozzáállás a legrosszabb"

Egyetértek. Szomjasan egy jéghideg rákóczi is jól eshet, de attól még az a lefolyóba való :D

(#23764) #49155328 válasza Xuja (#23763) üzenetére


#49155328
törölt tag

Bárhogy nézzük végül mindegyik odajut. ;]

(#23765) Dilikutya válasza Xuja (#23763) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk a Rákóczi olcsóbb árkategória, mint a Borsodi. A Borsodival, Sopronival (meg a nagy tesó Heinekennel) az a baj, hogy azt tolják a paraszt elé mindenhol, mindkettőből a szart, holott ugyanannyiba kerülnek, mint egy sör. Sima Soproni is Dreher árban van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23766) NoLF


NoLF
addikt

hétvégén vezettem, de kívántam a nedűt, beugorván az aldiba felcsinllant a szemem, mikor megláttam a paulaner 0,0% búzát.

nos, jól nézett ki, de többé nem veszek... 400ért elég hitvány sajnos. gyönyörűen néz ki, remekül adja a placebot ránézésre, de ízre sajnos kifejezetten élvezthetetlen még a kategóriáján belül is.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23767) #49155328 válasza NoLF (#23766) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sajnos az összes 0-ás sör nem finom, pedig jópárat végig kóstoltam. :(

Kinézetre viszont jól néz ki! :K

[ Szerkesztve ]

(#23768) NoLF válasza #49155328 (#23767) üzenetére


NoLF
addikt

nyilván mindegyik "rossz" ha sörszemmel nézünk rá, de vannak számomra elviselhetőbb darabok, mint pl a dreher vörös sör, esetleg a stella alkoholmentes.

ez viszont árához viszonyítva kifejezetten szemét kategória, pedig ránézni öröm volt :U

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23769) Dilikutya válasza NoLF (#23766) üzenetére


Dilikutya
félisten

Borzalmas, sima malátaitalra emlékeztető ízű, de nem finom, nemrég vettem ilyet én is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23770) Xuja válasza Dilikutya (#23765) üzenetére


Xuja
kezdő

A Rákóczi mindháromnál rosszabb ár-érték arányban is.

(#23771) mekker válasza Dilikutya (#23761) üzenetére


mekker
őstag

A Nitro papíron 5%-os, és nem volt annyira penetránsan konzerv íze. Nem lett kimondva, hogy mi az alapsör, de majdnem ugyanakkor jöttek ki.

Más:
Eddig nem mertem megvenni a Budapest Söröket. Most úgy látszik, a lassú infláció miatt árban kezdik beérni a nagyüzemi sörök.
Furcsa hogy Untappd-en jobbra értékelik az ipát, gondolom van egyfajta műfaji bias. A lagerük kiemelkedik a mezőnyből (dobozos Dreher, PU, Peroni stb.), az ipájuk pedig van, de mindenki tudja, hogy ennyi pénzért nem kapsz valódi ipát egy kisüzemtől.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23772) Dilikutya válasza mekker (#23771) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ízlett az Budapest IPA, annyiért egyáltalán nem rossz vétel.
Biztos volt már szó róla, ki főzi, talán a FIRST. Anno nekik is volt jó ár/érték arányban IPA, 599 volt a 0,5 doboz, amikor már mindenki 700-800-ért adta a 0,33-ast. Mondjuk nem is volt olyan annyira jó, mint mondjuk egy Távoli Galaxis, de az árát megérte.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23773) sherlock82


sherlock82
senior tag

Napokban vettem Zipfer marcz sört.
Ritkán szoktam sört inni, de ez igazán ízlett.
Egy vidéki tescoban találtam rá, amerre mostanában nem megyek.
Ti szoktatok ilyet venni?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#23774) NoLF válasza sherlock82 (#23773) üzenetére


NoLF
addikt

ha a märzen-re gondolsz, akkor sűrűn "szokni" nem szoktunk, mivel szezonális. márciusban készítik, és oktoberfest idején fogyasztják.

egyébként mint märzen, ez is egy karakteres, finom sör - vedelném :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23775) sherlock82 válasza NoLF (#23774) üzenetére


sherlock82
senior tag

jaja azaz! :DD
Köszönöm!
Akkor hétfőn elmegyek egy ilyen nagyobb tesco - ba hátha lesz még.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#23776) Dilikutya válasza NoLF (#23774) üzenetére


Dilikutya
félisten

Zipfernek 0,33-as szokott lenni egész évben a Marcz-ból szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23777) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bitburger Festbier viszont határozottan kellemes. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23778) sherlock82 válasza Dilikutya (#23776) üzenetére


sherlock82
senior tag

:R

Ilyen Festbiert nem is láttam még, de ez nagyon finom sör eleve.
Hasonló nekem mint a Krombacher.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#23779) olloczky


olloczky
senior tag

Múlt héten "belevetettem magam" a német sörök világába. Álltam az intersparban a különféle német sörök előtt, és végül egy csatos üveges Hacker-Pschorr Münchener Goldot vettem. Nagyon ízlett, kellemesen malátás, minimálisan komlós sör. A fél liter valami 6-700 forint szóval nem annyira vészes szerintem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23780) Dorian válasza olloczky (#23779) üzenetére


Dorian
félisten

Kóstold meg tőlük a Kellerbier-t, nálam az a műfaj csúcsa. És a búzájuk is kiváló, de valahogy az nem nagyon kapni. Nekem pont a Müncheni Arany ami a legkevésbé ízlett tőlük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23781) NoLF válasza Dilikutya (#23776) üzenetére


NoLF
addikt

akkor ezek szerint nem járok eleget olyan helyen, ahol ilyesmit kapni :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23782) olloczky válasza Dorian (#23780) üzenetére


olloczky
senior tag

Köszi észben tartom :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23783) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha belefuttok, az Omnipollo x Brewski BFF (Blueberry fluff forever) van legalabb annyira orult, mint a Blueberry Bianca, csak meg tobb afonyaval, vaniliaval, malyvacukorral es kiegyensulyozaskent nemi soval. kb afonyas suti megszorva porcukorral es nemi soval kiegyensulyozva: radikalis pastry sour, de pontosan azt tudja, amit elvarnal tole.

ez eletem legjobb 5% alatti sore, tulzas nelkul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23784) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ez tetszik, a design legalábbis, magát a szőlős búzát kihagynám :D
( ha politizálásnak minősülne úgy a topikgazda törölje legyen szíves )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23785) galervin93


galervin93
őstag

Frissen kifőtt off szilva párlatra egy pohár az egyik kedvenc búzámból, Schöfferhofer... Az élmény felbecsülhetetlen. :D :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23786) Dilikutya válasza Dorian (#23780) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyszerűségében zseniális a HP Kellerbier.
Remek alternatívája a fekete dobozos Warsteiner, olcsóbb, de nem sokkal marad el. 400 Ft környékén is jó vétel, de a Sparban volt a közelmúltban 300-ért akciós, vettem akkor belőle párat. :)
Hacker-Pschorr-t mifelénk csak az Auchanban lehet kapni, de pont a Kellerbier gyakran készlethiányos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23787) olloczky válasza Dilikutya (#23786) üzenetére


olloczky
senior tag

Hú ha ennyire dícséritek, gyorsan veszek majd. Tegnap láttam az allee intersparban de nem vettem :D bár most bölcsességfog húzáson vagyok túl és még mindig szenvedek vele, a sör ivás most huszadrangú dolog :(

Megkósoltam múlt héten a fehér nyúl (kisérleti nyúl) pacific squad TDH Quad ipáját. Nagyon ízlett! A horizont quad ipáját simán veri. Megint az a furcsa tapasztalás volt, hogy édeskés íze volt (gondolom akkor ez alap az ilyen ipáknál?) nem lógott ki az alkohol, és tényleg egy igazi ízbomba. Ajánlom, amíg még van :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23788) Dilikutya válasza olloczky (#23787) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hidegkomlózásnál a komló egyéb aromáin van a hangsúly, nem a keserűségen. Forraláskor csak utóbbi érvényesül, hidegkomlózva viszont az adott komló egyéb ízjegyei is. Jellemzően a citrusos, trópusi gyümölcsös beütésű komlókat használják IPA-hoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23789) red2652 válasza olloczky (#23787) üzenetére


red2652
újonc

Nem, az az édeskés íz nem alap az ilyen ipáknál. Annyi a bibi, hogy a magyar főzdék képtelenek normálisan megcsinálni. Egyszer kóstolj meg egy menő külföldi haze főzde hasonló termékét, garantáltan érezni fogod a különbséget. A Horizont és Fehér Nyúl féle quad ipa gyakorlatilag olyan, mint egy rossz barley wine. Édesek, maláta dominánsak, a komlózás pedig messze elmarad attól, amit egy ekkora sör megkívánna.

Másik probléma szerintem, hogy nem akarják túl drágára csinálni, ezért spórolnak a komlón. Így készül egy ilyen középszerű, kompromisszumos identitás zavaros édes valami. Az már csak hab a tortán, hogy a Pacific Squadban alapvetően tök jó, nem is olcsó komlók vannak. De mivel keveset és nem jól használnak belőle, így a végtermék sem lesz a legjobb, de legalább nem is lesz olcsó. Ebben a formában nettó pazarlás ilyen komlókat használni. Olyan ez, mint amikor a random hobbi gyúrós, aki abszolút ugatja a témát és nincs egy normális étrendje sem, megveszi a legdrágább táplálék kiegészítőket. Aztán se jól nem fog kinézni, de legalább jó sok pénzt kidob az ablakon.

(#23790) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

300Ft-ért érdemes belevenni az Apostel Weissbier-be vagy ne számítsak semmi nagy durranásra? Van belőle szűretlen világos búza, meg barna búza.

(#23791) NoLF válasza F_Balazs (#23790) üzenetére


NoLF
addikt

áráért kb adja amit el lehet tőle várni, ergo ne várj tőle túl sokat :)
egy próbát megér, aztán majd eldöntöd, neked megéri-e. nekem nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23792) Xuja válasza NoLF (#23791) üzenetére


Xuja
kezdő

A Dunkel sztem kifejezetten jó annyiért.

(#23793) NoLF válasza Xuja (#23792) üzenetére


NoLF
addikt

ismét hangsúlyoznám, hogy ízlések és pofonok - bár hogy őszintén megvalljam, nem emlékszem, hogy a barnát bepróbáltam-e.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23794) olloczky válasza red2652 (#23789) üzenetére


olloczky
senior tag

és Dilikutya

köszi a tippeket. majd próbálok vmi külföldit szerezni. meg egy BYM big lies is a kívánságlistámon van még.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23795) F_Balazs válasza NoLF (#23793) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

A barna tényleg nem rossz belőle. De 300ft-ért nyilván nagy csodák nincsenek. :))

(#23796) looser válasza olloczky (#23794) üzenetére


looser
addikt

Gondoltam belinkelem a KEG itallapját, mert pont tegnap néztem és volt (van) rajta BYM stuff, de sajnos nem a Big Lies, hanem az Evermind. Szerintem ezt sem fogod megbánni. És az a Hoppin Frog (27-es) is baromi jól hangzik, szerintem utoljára az ős-Csaka időkben ittam tőlük egy közös palackvásárlás során valamelyik (R)IS-üket... Kicsit elkapott a láz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23797) SyMbioTe

Sziasztok!

Szülinapra akarok összeállítani egy 6-os sörpakkot, a Venenum-tól rendelem valószínűleg.
Kis segítség kellene, hogy milyen márkát érdemes nézegetni? Fajtában búzasörök illetve sima láger, IPA/APA amik a kedveltek között vannak. (pl Monyo Flying Rabbit, Erdinger/Zirci búza amikre emlékszem hogy voltak)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23798) proci985 válasza SyMbioTe (#23797) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

venenum alapvetoen egy belga bolt. belga IPA van, de jellemzoen az nem jo. belga buza van, de az jellemzoen megint inkabb erdekes, mint nagyon jo.

amiben a belgak a jok, az a dubbel es a quad:
- Chimay Bleuw
- Rochefort 8 es 12
- La Trappe dubbel es quad
- Gouden Carolus classic es Keizer Blauw
- St Bernardus Abt 12
- Kasteel Cuvée du chateau
- esetleg a Zundert 10
ezek kategorian belul mind zsenialisak es par fozde ami tud legalabb hasonloan jot fozni Magyarorszagon (ami soroknek kb a fele Brew Your Mind, maradek meg Monyo es Mad Scientist). arra ugyelj hogy ezek jellemzoen iszonyatos testu, inkabb edes, nemileg fuszeres sorok, 10% koruli alkoholfokkal.

ha IPA / APA kell, akkor inkabb csakajosor. [link] buza kb itt, ezeket a nagyobb szupermarketekben megtalalod, barmi mast venni felesleges (a hsz a topik szintetizalasa volt buzabol miutan en is befurodtem joparszor a kisuzemi buzakkal). lager vonalon meg inkabb a csehek amik jot foznek jo aron.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23799) SyMbioTe válasza proci985 (#23798) üzenetére

Nagyon köszönöm a hosszú választ. :R

Venenum alapvetően nincs kőbe vésve, csak itt találtam jó kis fa tartórekeszt is hozzá, de végülis a sört nem muszáj ott rendelni, megnézem a csakajósör-t is.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23800) truefx


truefx
aktív tag

Az hogy van, hogy a Stone Neverending Haze, meg a sima Stone IPA 1000 Ft a Drinkstationben (Etele plaza), csakajóban meg 1300...? Tudtam korábban is, hogy kemény az árazás, de ez még kevésbe teszi szimpibbé az "új" tulajokat.
Persze az simán lehet, hogy csak a Drinkstation áraz akciósan, vevőkör szerzés céljából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.