Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) stickermajom válasza jansky1 (#23250) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez a törökbálinti volt. Nem elkapkodták, szerintem félretették maguknak a dolgozók. Én voltam az első az áruházban. :D

(#23252) M3oH válasza stickermajom (#23251) üzenetére


M3oH
addikt

Gyanús. Mondjuk ennyiért én is félretennem magamnak :)

(#23253) atthany válasza M3oH (#23252) üzenetére


atthany
aktív tag

én reggel a budaörsiben kezdtem, szintén nem volt kirakva, hozattam ki, pénztárnál 300 Ft-ért hozta a gép, utána az ügyfélszolgálat kifizette a különbözetet, de kb 1,5 óra volt a projekt :Y

(#23254) LógaGéza válasza stickermajom (#23244) üzenetére


LógaGéza
addikt

Maglódiban most voltam, ott elég sok volt még. Hoztam is 6 tálcával, elég lesz egy darabig :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23255) Dorian


Dorian
félisten

Budakalásziban csak a hùspult mellett találtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23256) stickermajom válasza atthany (#23253) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt hittem csak helyi probléma volt. Nekem is 300-ért vitte, illetve semmilyen akciós termék ára nem stimmelt.

(#23257) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Brazília (és egyben egész Dél-Amerika) mennyire van benne a kraftsörös világban? Elérhetőek a söreik Európában? USA, UK-val mennyire veszik fel a versenyt?

(#23258) proci985 válasza Aranypatkány (#23257) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ottani munkatarsak nagyon nem mondtak semmit, es en se nagyon talalkoztam ottani sorrel.

koktelban erosek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23259) jsk válasza Aranypatkány (#23257) üzenetére


jsk
Topikgazda

Van ott is főzde bőven. 10 féle brazil imperial stoutot ittam eddig két főzdétől. Egyáltalán nem voltak rosszak.

(#23260) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23257) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egesz jol allnak. Nem UK/USA szint, de magyaroknal jobbak. EU webshopok sokat hoznak be manapsag, es eleg jol vannak arazva. Az UT ratingek pircit torzitanak felfele ha azt veszed figyelembe, de erdemes beruhazni ha ujdonsagokra vadaszol.

(#23261) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Holnapi Lidl akciós cseh Kraft sörök megérik, vállalhatónak?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#23262) Dilikutya válasza csabulaxi (#23261) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezeket pont nem ismerem, de a Pardubický Porter elég népszerű a társaságunkban. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23263) looser válasza csabulaxi (#23261) üzenetére


looser
addikt

Kicsit húzós az ára így, 0,33-as üvegekkel. Mindenkinek a Bohémia Sörszalon-t szoktam javasolni, ha jó áron szeretne ismerkedni cseh sörökkel. Persze vidékről nem éri meg csak ezért feljönni, de mondjuk maga a Hetedik Lépcső cseh kraft vonalon (a fenti sörök itt kaphatóak) és mellette a Hrabal a hagyományos cseh vonalon megér 1-2 estét :-)

szerk.: apropó, lehet, hogy én vagyok a béna (tuti...) de nem találom ezeket a söröket a főzde oldalán, de még az untappd-en sem.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23264) NoLF


NoLF
addikt

westend cseh sörfesztre valaki?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23265) L4D1K válasza NoLF (#23264) üzenetére


L4D1K
őstag

Ma kint leszek faterral, de holnap szívesen becsatlakoznék vkihez 4 után.

Árak amúgy a szokásos, korsó 790-1000. Lángos 1600, többit hagyjuk is.

Viszont nagyon sok napernyő van.

# ANTAL Tuning #

(#23266) lowzor válasza csabulaxi (#23261) üzenetére


lowzor
veterán

Én vettem. A porter nagyon jó benne, a lager viszont számomra eléggé íztelen. Ennyit nem ér szerintem.

(#23267) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

EQ Straight Outta the LAB TIPA - 5300-

Érdemes rámenni? :U

(#23268) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23267) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Annyiert nem. Azert a penzert jobbat is lehet mar a FB csoporton keresztul (Monkish, Tree House, stb)

[ Szerkesztve ]

(#23269) jsk válasza Aranypatkány (#23267) üzenetére


jsk
Topikgazda

Két éve ittam, eszméletlen jó volt. Akkor vettem fb csoporton keresztül 8000-ért. Simán megvenném a helyedben. Monkish ritkán jut másnak, Tree House gyakrabban, de azok is 6500-nál kezdődnek.

(#23270) [CsuCsu] válasza jsk (#23269) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Equilibrium nagyot zuhant azota. Ket eve megvettem volna en is. Az IPA-ik minosege lassan kozrohej miota bovitettek, meg a UK fozetek is lenyomjak. Egy Track TIPA jobb manapsag mint kb barmilyen Equilibrium.

(#23271) Xuja


Xuja
kezdő

A TesztAndrás sörökről mi a véleményetek? 4-et kóstoltam, a búzát eléggé érzik a srácok, az ipákat viszont nem annyira.. Kicsit mintha fogalmi szinten is el lennének veszve, mert NEIPA-nak címkéztek egy tipik west coastot.

(#23272) Dilikutya válasza Xuja (#23271) üzenetére


Dilikutya
félisten

Békésszentandrás most fel akar zárkózni úgy látom. Mármint nem minőségben, mert amúgy jó söreik vannak, viszont az egyszerű, hagyományosabb sörök jobban mennek nekik. Viszont el kell ismernem, hogy lager vonalon baromi erősek, a búzájuk régóta jó, van egy jó session ipájuk is, amit bármikor leveszek a polcról.
Alapvetően az imperial stout-juk sem rossz, bár nem is ad a stílushoz semmit. A Tesztandrás sörökkel kb ugyanez a helyzet, jók, de semmi olyat nem tudnak, amiért megjegyezném.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23273) Dorian


Dorian
félisten

Viharsarok Éjsötét:
Ez nagyon tetszik, főleg, hogy a madarasteszkóvan 500-valamennyire le van árazva, sztem ma hazafelé veszek még pár dobozzal.
Nem ittam még ezt a stílust, ezért valszeg az újdonság varázsa is játszik.
A cseh lagerük az simán egy igen jó lágersör, tehát nem ér ennyit.
A doboz dizájnja *5, főleg a csúszásgátló festés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23274) olloczky


olloczky
senior tag

Kinek mi lesz az ivósör az EB-re? :D Vagy ha nem néz focit, akkor simán ebben a kánikulában

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23275) Jhonny06 válasza olloczky (#23274) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lidl Harcos IPA-t vettem eddig, de üvegből jobban esik, szóval főleg Pilsner Urquell meg Soproni IPA. Meg gyakran iszom BYM-okat is, ha valami jobb kell. Big Lies a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#23276) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23275) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hétvégén ittam a Csakában BYM Big Liest csapról. Elképesztően finom volt (akkor rakták föl) TOP amcsi főzeteket simán vert így szerintem frissen.

(#23277) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#23270) üzenetére


Aranypatkány
tag

Zuhant, nem zuhant, ha tényleg 8 ezret is kiadtak már érte, akkor ez az 5300 még jó ár is érte.
Ilyenkor nem számít az UT értékelés? 4,45-nél áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#23278) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23277) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az legacy ertekeles - a regi batchek alapjan annyi. Az UT azert nem szentiras.

(#23279) koxx válasza olloczky (#23274) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Duff láger :D ha még lesz a lidiben. Illetve a soproni búzája nekem nagyon adja ebben a melegben.
Van a szekrényben egy Carolus Cuvée van de Keizer és egy Kasteel barista, de a 30+ fokban nem annyira kívánatos.

[ Szerkesztve ]

(#23280) olloczky válasza koxx (#23279) üzenetére


olloczky
senior tag

Na a duffot kiprobalom en is, ha jol emlekszem ma pont lattam a corvin lidlben. De majd csutortokon jarok arra.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23281) Xuja


Xuja
kezdő

Ez a beerselectionos bajor pakk (Ayinger) elég csábító, gondolkozok hogy berendelem. Ezen kívül tudtok jó bajor helles / kellerbier / búza lelőhelyet? (Akár online, akár offline).

(#23282) NoLF válasza Xuja (#23281) üzenetére


NoLF
addikt

Bp XIII Hegedűs Gyula u. 32. szokott lenni elég sok bajor finomság, bár közel sem olcsó.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23283) Xuja válasza NoLF (#23282) üzenetére


Xuja
kezdő

Az mit jelent hogy nem olcsó? Webhopokban ilyen 700-800ba fájnak ezek a tételek, én ink ilyen 500-600-as árkategra gondoltam (a bajai webshopban elég faszányosak az árak, de drága a szállítás).

(#23284) proci985 válasza Xuja (#23281) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nezd meg beerizert, ott lehet szurni.

nemeteket nem vagom, de belga / holland sort adott esetben direktben a szarmazasi orszagbol (vagy adott esetben a fozdetol) legolcsobb rendelni, legalabbis ha csomagban veszed.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23285) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Jövő hétvégére bekészítve a szortiment: [kép]
A Paulaner a legolcsóbb tag a 440 forintjával, személyes kedvencem, az összes többi első kóstolás lesz, alig bírom kivárni. A Balkezes Greyjoy és a Tripel Karmeliet várós.
Ezt a Primator-t hol lehetne beszerezni, egyszer ittam és nagyon bejött a karaktere: Primator búza

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23286) NoLF válasza Xuja (#23283) üzenetére


NoLF
addikt

1000 egy üveg augustiner pl...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23287) looser válasza tranceplanet (#23285) üzenetére


looser
addikt

Primátorok vannak az Intersparban (Europarkban valószínűleg (Premium, EPA, IPA, Stout biztosan volt legutóbb), régebben CBA-ban is láttam (pl. Arany János utcánál), de ha másképp nem, esetleg rendeléssel.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23288) csabulaxi válasza csabulaxi (#23261) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ahogy nézem a helyi lidlben vsak az az egy doboz hiányzik a polcról amit én vettem meg.
Sanszos, hogy le lesz értékelve.
Eddig a portert kóstoltam, nekem vizes, amúgy nem a kedvenc stílusom.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#23289) Xuja válasza NoLF (#23286) üzenetére


Xuja
kezdő

Az baromi sok.. Amúgy tök megörültem, mert szétnézve 400-500 ft között vannak a tételek a bajai Német Sörboltban, de ott meg trükkösek, mert 30 palacktól ingyenes a szállítás, de max 24-et hajlandóak feladni futárral (wtf).

(#23290) perempe válasza csabulaxi (#23261) üzenetére


perempe
addikt

Cseh nagyüzemi Szlovákiában 50 cent alatt (pl. Krušovice 44 centért).
Az üveges, 12%-os Zlatý Bažant úgy megvenném 55 centért (~195 Ft), mint a pinty!

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23291) tranceplanet válasza looser (#23287) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszi! :R M
Megnézem, de lehet a Weizen necces lesz. Végső esetben netes rendelés lesz. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23292) looser válasza tranceplanet (#23291) üzenetére


looser
addikt

Azt nem tudom, a Hetedik Lépcső postáz-e, de érdemes lehet rákérdezni. Elég jó darabjaik vannak cseh kraft vonalon is, elérhető áron. Illetve a Drinkonline is szuper, bár tőlük sohasem rendeltem, időnként átnézem a kínálatot :-) A posta is elég baráti.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23293) looser


looser
addikt

Keresgéltem itthon az egyik szekrényben és találtam egy dobozzal az angol hatos pakkból. Totál elfeledkeztem róla, szerintem ezt még a 2019 decemberi leárazásnál vettem, akkor 3000->1500-ra vitték le és elhoztam két dobozzal. Kis örömök :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23294) looser


looser
addikt

Ritkán rajongok sörökért, de ez a LIDL-es APA eléggé jól el van találva, tömegsör létére. 800Ft/palack
The Crafty Brewing Company - American Style Pale Wheat Ale

szerk.: és az IPA is remek. Amilyen felejthető volt az új Grabanc, ez az ipa ahhoz képest egy csoda :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23295) BalaNce87 válasza tranceplanet (#23285) üzenetére


BalaNce87
addikt

A Primátort megtalálhatod több helyen is, Venenum, Craft Head Brewpub & Bistro és Újbuda sörszaküzlet.

(#23296) looser


looser
addikt

Nem tudjátok, a Monyo Land-be be lehet ülni sörözni belépődíj nélkül, vagy ha koncert van, akkor mindenképp jegyet kell venni?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23297) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Aslin Cocoa Mostra 16,5%
Hűsítő ebben a nyári melegben :D

Konkrétan olajszerű likőrre számítok 0 habbal. Kíváncsi vagyok rá :)
Csodálkoznék ha kapnék habot a kitöltés után. Szurok lesz ez inkább.

(#23298) koxx válasza Aranypatkány (#23297) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs is jobb 35 fokban :DDD en egy pau buzat pattintottam. De van egy Banghard is a hutoben.

(#23299) #49155328 válasza Aranypatkány (#23297) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vörösbor és pálinka kombó, nem is kellet más a tegnapi napon. ;]
Soha többet nem iszok, bár most jót tett a belemnek egy jéghideg Pilsner. :K

(#23300) thesound


thesound
őstag

Fuh, Lidl-ben akciósan 3xx-ért volt Steam Brew Red Ale és Stout. Berántott a marketing, mert a doboz nagyon szép, de a Red Ale, az valami borzalmas (a Stout pihenni fog a hűtőben egy darabig).

Soproni búza - egy ebből is elég volt. Először túl édes volt. A doboz közepén, na mondom ennyiért vállalható nem is édes annyira, de a doboz végére megjött egy gejl édes íz. Megittam, de rá fél órára muszáj volt egy szalámis szendvicset ennem, hogy ellensúlyozzam a megmaradt ízt. :Y

A Mad Scientist sörök bejönnek. A tokyo lemonde kifejezetten ízlik, de a Jamxx söreik, a monkey temple és a liquid cocaine is finomak (kb. ebben a sorrendben). A coffee stoutjuk és a frooth hooperator nem jött be nekem.

A Zirci Apátság búza és levendulás búza sörét kóstoltam. Számomra teljesen rendben voltak, a normál árát sztem nem érik a 0,33-as üvegek, de akciósan 1-1 teljesen ok.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.