Hirdetés

2020. január 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-19 20:22:03

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11001) Dilikutya

Dilikutya
(nagyúr)

Tegnap kaptam egy ilyet. Igen, Németországban ilyen is van. Telt ízű, 6,3%-os alkohollal. Nem nagy varázslat, egész egyszerűen csak egy cifrázásmentes jó sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11002) looser

looser
(őstag)

Huhh, ezt csak most olvasom, nagyon klassz lenne, ha kijönnének ezek a sörök. Nem hiszem el, hogy leírom, de a kukorica sem zavarna, de mondjuk az alap lágert kicsit turbózhatnák :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11003) Traxx

Traxx
(őstag)

Grimbergen Double-ambrée: nagyon kellemes kis sör, hozza, amit egy belgának kell, a számomra tökéletesen eltalált édeskés ízt. Biztos, hogy nem utoljára vettem :) 450-ért nem volt a legolcsóbb, kb. Leffe árban van, de attól szerintem finomabb.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11004) Dilikutya válasza Traxx (#11003) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

450-ért nem drága, a boltok tele vannak 600-800 forintos 0,33-as belgákkal. Most hogy mondod, Leffét nem ittam ősi idők óta... :)
Közben leesett, melyik ez a Grimbergen, mostanában tűnt fel a boltokban, legalábbis én úgy egy hónapja láttam először a Tescoban, most meg már van a Sparban is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11005) NoLF válasza Dilikutya (#11004) üzenetére

NoLF
(addikt)

En 8eve mar tuti vettem grimbergent a fogarasi tuskoban

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" Soichiro Honda

(#11006) Dilikutya válasza NoLF (#11005) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Biz'isten én nem láttam korábban vidéken.

(#11007) NoLF válasza Dilikutya (#11006) üzenetére

NoLF
(addikt)

Elhiszem, 5-6 eve kecskemeten is vettem. Lehet szezonalis vagy mindig elfogyott mikor mentel szetnezni :)

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" Soichiro Honda

(#11008) EQMontoya

EQMontoya
(veterán)

Az új Legenda egész jó lett. Egy kicsit hiányzik a régi pincehelyiség hangulata, de a mostani elhelyezkedés sem rossz, nagyon közel van gyorskaja (gyros, kínai), és még a Kerkyra is elég közel van, ami szerintem BP egyik legjobb gyrosa.

Same rules apply!

(#11009) looser válasza EQMontoya (#11008) üzenetére

looser
(őstag)

Hú, ez lesz az a gyrosos, amit jookomak szerintem mindig ajánlgatott, amikor a környéken jártunk. Muszáj lesz letesztelni :-)

Basszus, most, hogy olvasom, miből áll a szendvicsük, ez tök ugyanolyan, mint Kispesten a Leonidas, akik évek óta a kedvenceim! Akkor ismerem az ízvilágot és a legjobb, tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#11010) Luser2000 válasza looser (#11009) üzenetére

Luser2000
(őstag)

Nem tudom, hogy ez a Leonidas mit tud, de az egyik ovis anyuka is esküszik erre.
(Mondjuk egyszer el is mentünk enni és nem volt rossz).

Samsung Galaxy Note 10 plus, Lenovo X1 Tablet, iMac 21,5

(#11011) looser válasza Luser2000 (#11010) üzenetére

looser
(őstag)

Amikor elsőnek bemész, azonnal tudja a jóember, hogy még nem jártál ott és a négy mártást megkóstoltatja veled (tzatziki, répás, sajtos meg még valami). Ha mindegyik okés, akkor megy bele. Pita egészben marad, kicsit megsütögetve és úgy félbehajtva, abba pakolja a cumót. Bazi nagy, finom és állati laktató :-)

(#11012) Luser2000 válasza looser (#11011) üzenetére

Luser2000
(őstag)

Na a répás az valóban jó.
(Egyébként úgy idegenül éreztem ott magam, mint ha a Holdól jöttem volna).

(#11013) Kergeboci válasza looser (#11011) üzenetére

Kergeboci
(tag)

Ugyan ez a Kerkyra is. Felteszik a kérdést, hogy mit kérsz bele, és ha reflexből vágod, hogy csípősön kívül mindent (vagy csípőset is), akkor fognak, leültetnek a kis székre és szépen végig kóstoltatják veled a szószokat.

Itt nincsen erős pista a tejfölbe bekeverve :)
Szószból 3-ra emlékszem (pontosan azokra sem, de talán így: répás-káposztás, tzatziki, valamilyen fehérkrémsajtos). A méretekről nem nyilatkozom, bármennyi belém fér, de ízre mennyei.

[ Szerkesztve ]

Os Iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon http://egyatucatbol.blog.hu/

(#11014) looser válasza Luser2000 (#11012) üzenetére

looser
(őstag)

Szerintem ne aggódj. A tulajt mondjuk nem láttam egy ideje (kb. évente 2-3x járok oda, szóval nem releváns :-) de a lány(ok?) is szépen megcsinálják a szendvicset. Én csak a jatt miatt vagyok gondban mindig, de a 700 Ft-tal szerintem meg van fizetve a kaja.

Boci: pont így szeretném :-) Mondjuk a vége nekem már kicsit fullasztós, szóval érdemes elvinni egy sörözőbe; annak idején lehetett a Kertészbe kaját rendelni, nem egyszer láttam, magam inkább ropit, csipszet vittem inkább.

(#11015) NoLF válasza looser (#11014) üzenetére

NoLF
(addikt)

A jattal ne legyel gondban, ez egy eleg egyszeru tortenet. Ki van irva az ara a kajanak amit szeretnel enni. Ha azon a kajan kivul, amit a megadott aron megvasarolsz, barki vagy barmi adott egy mikomalis tobbletet is az elmenyedhez, akkor kell elgondkozni a jatton - s utana mar csak rajtad es az elmenyeden all, hogy mennyi is az annyi. Kifozdeben en szemely szerint ha minden franko es mosolyogtunk egyet a kiszolgalo szemelyzettel, akkor 5% korul szoktam hagyni.

(#11016) looser válasza NoLF (#11015) üzenetére

looser
(őstag)

Köszi, ez megnyugtató, főképp úgy, hogy magad is vendéglátásban dolgozol :R
Egyébként étteremben, kocsmában alap a jatt, de így, hogy csak egy szendvicset veszek, amivel megyek tovább, vagy más gyorskajáldában ill. nálam még a Csakajó is kivétel-listára került, ezeknél érzem néha, de azután gyorsan párolog a dolog :-)
Az 5%-ot említed. Múlt héten voltam az új Legendában, ott azt a stratégiát követtem, hogy az az összeg, ami max. 50-el záródik, ott 100 Ft a jatt (tudom, ez hülyén jön ki, mert 350-es sörnél 450-et kérni akkor még vissza kell adnia (mondjuk 500-asból), de a 150-et már sokallanám érte, a 480-asra 600-at adtam (tudom, itt csak 30 Ft a különbség). De igazi tündér volt a pultoslány, még sós stanglit is hozott a vendégeknek és pár kedves szava mindenkihez volt.

Szerk.: offba :-)

[ Szerkesztve ]

(#11017) jookomak

jookomak
(őstag)

A Leonidas gyros volt az első, tőlük tanulta a Kerkyra, ugyanis utóbbi helyen a hölgy nagybátyja Leonidas. Magyarán szinte ugyanaz a két gyros. Viszont vigyázzatok! Ha egyszer megkóstolod, utána nem fogsz jóízűen más gyrost enni a városban. Slusszpoén: idén voltam kint Görögországban, és nem volt olyan jó a gyros, mint az itthoni. ;) Kyros gyros is jó a különleges sörök boltja mellett, de az inkább átmenet a török és a görög közt, bár a göröghöz van közelebb.
Hogy on is legyen: a grabanc még mindig atomjó sör.

(#11018) koxx

koxx
(MODERÁTOR)

Tegnap esti kóstolás: BrewDog Libertine Black Ale
Az ára alapján igencsak bíztam benne, hogy nem lesz csalódás. Szerencsére bejött a számításom és ez egy baromi jó és komplex ízvilágú sör :) Nem az a mindennap iszogatós, de egy-egy ünnepi alkalommal el lehet kortyolgatni. 7,2% ellenére meglehetősen ütős volt ami kicsit furcsa volt mert azért bírom az erősebbet. Lehet, hogy sok volt nyáron a paulaner és edelweiss.

(#11019) looser

looser
(őstag)

Ma kaptam laboreredményt, a bilirubin szintem kétszerese a max megengedettnek, szóval kis időre fel kell függesztenem a (durva) kóstolásokat :-/
Azért az eseményeket figyelemmel követem :-)

(#11020) jookomak

jookomak
(őstag)

Nagy az örömöm. Most lőttem egy Westvleteren 12-t. El kéne tenni valami jeles alkalomra, de egyszerűen nem bírok magammal.

(#11021) Traxx válasza jookomak (#11020) üzenetére

Traxx
(őstag)

Hol lőtted, és mennyiért, ha publikus?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11022) Jhonny06

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Csakajósör most írta ki:

"Kedves Egybegyűltek!

A mai nappal aláírtunk egy igen fontos papírt, mely azt teszi lehetővé számunkra, hogy lépjünk egy komolyat.
Egy hónap múlva megnyitja kapuit társintézményünk, mely már egy vérbeli "craftbeerbar" lesz!
Nézzétek meg az oldalát, s majd értesültök minden merényletről, amit tervezünk;-)"

https://www.facebook.com/hopaholicpub/?skip_nax_wizard=true

Címnek Akácfa 38 van megadva.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#11023) jookomak válasza Traxx (#11021) üzenetére

jookomak
(őstag)

Itt egy fb link: [link]. Valaki megosztotta a különleges sörök kedvelői csoportban, írtam nekik, megbeszéltünk egy időpontot, helyet, és már mentem is érte.

persze megbontottam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11024) koxx válasza jookomak (#11020) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Mennyit kóstált 1 üveg?

(#11025) looser válasza jookomak (#11023) üzenetére

looser
(őstag)

Tök durva, hogy kiírja fb, hogy magánüziben válaszolnak valakinek :-)
Egyébként én sem várnék vele, de szerintem ha friss, lehet, hogy egy év nem tenne neki rosszat. Tegnap kóstoltam a Legenda Szamurájt, nagyon karakteres, letisztult darab.

(#11022) Jhonny06: ez állati jó hír! Ez az a autóalkatrész bolt, vagy a fodrász? Vagy a másik irányban van, a hanglemezbolt felé? Esetleg a Szimplát einstandolják? :-))

(#11024) koxx: magam is kíváncsi lennék rá, de 5e-re tippelek.

(#11026) somasz válasza koxx (#11024) üzenetére

somasz
(addikt)

5e.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11027) Jhonny06 válasza somasz (#11026) üzenetére

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Én is annyiért vettem anno. Egyszer megéri. :)

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#11028) somasz válasza Jhonny06 (#11027) üzenetére

somasz
(addikt)

Remélem még jut nekem, holnap tervezek érte menni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11029) Luser2000

Luser2000
(őstag)

Sziasztok!

Bp. belvárosában tudtok olyan helyet ajánlani, ahol van Darts és a sör is jó?
Ne terézvárosi köpködő legyen, de ne is kelljen otthagyni egy tízezreket.
(Egy béna ötletem van eddig: Walhalla - bár sör szempontjából ez eleve "kuka").

Köszi, Balázs

(#11030) jookomak válasza Luser2000 (#11029) üzenetére

jookomak
(őstag)

Kaledóniában talán, majd qlstar, és Kergeboci megmondja a tutit. Nem egészen belváros, 15 percre van onnan a Bölcső, van darts, az tuti, sörök is, kaja is jó. Beer company-ban is azt írja van, Osterbrauban szintén, de egyik sem belváros. Amit viszont látok, hogy a Noiret-ban is vannak jobb sörök.

(#11031) EQMontoya válasza jookomak (#11030) üzenetére

EQMontoya
(veterán)

Szerintem belváros az Oster és a Bölcső is: ami a Combinon belül van, az belváros. :)

Same rules apply!

(#11032) jookomak válasza EQMontoya (#11031) üzenetére

jookomak
(őstag)

Neked a 11-hez képest biztos az. :P
Én a blahánál nőttem fel, na ez belváros. :DD
Amúgy innen az öster is, bölcső is 15 percen belül van, nem nevezném távolságnak. Óbudára már nem mennék ki egy sörért. Arról nem is beszélve, hogy ezeken a részeken nem futsz bele annyi hülye részegbe, mint amik az 5-7 kerületben vannak esténként csordákban.

(#11033) looser

looser
(őstag)

Esetleg Gergőt rá lehetne beszélni, hogy az új helyen legyen darts. Meg csocsó, zenegép, kimért bor és unikum. Van az a pont, ahol megtörne ő is :-)

(#11034) looser

looser
(őstag)

Megnyílott az Importer!

(#11035) Kergeboci válasza Luser2000 (#11029) üzenetére

Kergeboci
(tag)

Jó sör és darts párosítást eddig keveset találtunk mi is. Ahova szoktunk járni, az a BC (télen a gellért téri, nyáron a kiülős Szépvölgyi út alatt lévő Terasz) illetve a NOIRET Biliárd & Darts Szalon a Dessewffy utcában. Itt most Paulanert, Pilsnert és Permontot csapolnak. És itt van egy steel tábla is.

[ Szerkesztve ]

Os Iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon http://egyatucatbol.blog.hu/

(#11036) Luser2000

Luser2000
(őstag)

Urak!

Köszönöm az 5leteket, jól meghányom és megvetem őket. :))

---

Az Importerben a Crate (remélem van IPA) csalogatóan hangzik, muszáj mielőbb elmenjek.

[ Szerkesztve ]

(#11037) Jhonny06

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Ma ez volt (és végre saját kép :) )

(#11038) Luser2000 válasza jookomak (#11020) üzenetére

Luser2000
(őstag)

Ebbe az ajánlatba botlottam reggel:

[WESTVLETEREN 12 (ABT) 2015 24 X 33 CL + WOODEN WESTVLETEREN CRATE]

Háromezer alatt / üveg talán meg is állna. :o)

(#11039) looser válasza Luser2000 (#11038) üzenetére

looser
(őstag)

Jól hangzik! Szállítással mennyi lenne szerinted? 20 kilót ír a csomagra...

(#11040) Luser2000 válasza looser (#11039) üzenetére

Luser2000
(őstag)

Este utánanézek, most megyek az Importerbe kóstolni. 😊

[ Szerkesztve ]

(#11041) looser válasza Luser2000 (#11040) üzenetére

looser
(őstag)

Jó szórakozást :R

(#11042) Traxx válasza looser (#11039) üzenetére

Traxx
(őstag)

Megnéztem én is, 28,99 EUR a szállítás. Így ~3100-ban áll meg egy üveg. Ennyiért vennék én is egyet, de a 24 sok lenne, mennyiségre és összegre is :B

(#11043) looser válasza Traxx (#11042) üzenetére

looser
(őstag)

A láda külön €17,50, persze ha valaki megvenné, akkor természetesen kevesebbe számolnánk :-) Vagy küldünk ki sopronist, pakoljanak abba :-)
Én mondjuk max 3 darabra lennék vevő.

(#11044) Luser2000 válasza looser (#11041) üzenetére

Luser2000
(őstag)

No, pénteken és szombaton is tettem egy kanyart az Importerben.
nagy öröm volt tapasztalni, hogy van Crate IPA (nagy kedvencem), illetve valóban jól sikerült egyéb főzetek!
---
De!
Nem tudom, hogy csak a nyitás utáni napoknak köszönhető-e, vagy esetleg kevésbé jó koncepciónak, de a hely néptelen és sivár. Kb. jelenleg arra szorítkozik a krimó, hogy "bejössz, kérsz, lehúzod és elhúzol". Olyan nagy semmilyen. Remélem ennél még sokkal jobb lesz, mert különben hamar kivérzik. Aggódom. (Nehogy túlzott terjeszkedés legyen a "nagy Élesztő" után a Marionett + az Importer).

(#11045) Luser2000 válasza looser (#11043) üzenetére

Luser2000
(őstag)

5 üveggel én is vevő lennék. :)

(#11046) looser válasza Luser2000 (#11045) üzenetére

looser
(őstag)

Szerintem össze tudnánk szedni az embereket! Esetleg valamelyik sörös fb csoportba beírni, hogy csatlakozna-e valaki...

(#11047) tomazin

tomazin
(addikt)

Lehet én is vevő lennék 1 vagy 2üvegre.
Illetve tudomásom szerint egy feladott csomag olcsóbb, mint 30eur és lehet karácsony előttre haza tudnám hozatni (ha tényleg érdekes lesz, akkor rákérdezek).
Ekkor rekeszre se lenne szükség.

most látom, hogy antwerpenben van, nem brüsszelben :(

[ Szerkesztve ]

(#11048) looser válasza tomazin (#11047) üzenetére

looser
(őstag)

A felajánlásod ettől függetlenül gáláns, köszönjük :R

(#11049) tomazin válasza looser (#11048) üzenetére

tomazin
(addikt)

Még állhat a dolog, mert gondolom brüsszelbe olcsóbban elviszik, mint mo-ra, csak nem találok semmi infót az oldalon (pl. a címet is fb-n találtam meg :((( ), a postaköltséget sem (csak azt,h 5kgonként emelkedik.

(#11050) Jhonny06 válasza tomazin (#11049) üzenetére

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Most néztem meg, 28,99 euro a szállítási költség, tehát az egész 240,99 eurónál állna meg, ami 24-el elosztva nem vészes szerintem. Szállítással együtt 3100 körül lenne egy üveg.

Valamelyik EU-s futár hozzá, tehát 4-8 nap alatt itt lenne MO-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.