Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) jsk


jsk
Topikgazda

Megérkeztek a Beerside.hu-ra az új svéd sörök (Dugges, Poppels, stb.). Holnaptól rendelhetőek.

(#14002) jookomak


jookomak
őstag

Ma van a nemzetközi IPA nap. Egészségére mindenkinek! Untappdon badge jár érte.

(#14003) szilva01


szilva01
őstag

Vegul csak a kalandor 3 komlos buzamalatas sort ittuk meg. Megprobalom a profikat imitalni ( :DDD ):

Szine opalos sotetsarga, habja feher, keves, de tartos. Illata: sor (friss). Az elso korty meglepett, citrusosabb izre szamitottam (pale ale volt), talan komlosabb? volt, mint az illata sugallta. Az utoize tomeny volt es kesernyes, kellemes. Lehet hidegebb volt, mint kellett volna. Ez soproni fozde (Koczian) termeke volt, izlett. 750.- es 330ml.

(#14004) Dilikutya válasza szilva01 (#14003) üzenetére


Dilikutya
félisten

A profit máris elbuktad. Kihagytad a medvecukrot. Anélkül nem gurmé sör a gurmé sör. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14005) szilva01 válasza Dilikutya (#14004) üzenetére


szilva01
őstag

Egy kis kave-vanilia-karamell is volt benne. ;]

Seebenstein egyetlen kocsmaja, 3.10€, kb 1.5 ora utazas es 1 ora hegymaszas utan az elso hideg dolog (volt nalunk viz, de 2 oraja hugymeleg), igy egesz ihato. :DDD Egyebkent kicsit mas (talan jobb) ize van mint a Kobanyai-Aszok-Borsodi szenrharomsagnak. Meg nem hallottam rola, de a tobbi ember is ezt issza itt.

(#14006) Dilikutya válasza szilva01 (#14005) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sokféle, nálunk ismeretlen sör van a németeknél, cseheknél. Ez fordítva is igaz, sok olyan van nálunk, amit ők nem ismernek. A Kőbányai-Ászok-Borsodi szentháromsággal meg nem tettük túl magasra a mércét, azoknál egy kezdő konyhai főzőcskéző is jobb sört készít. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14007) divot


divot
veterán

Hőségriadó (a sarki trafik kínálatából)

(#14008) ROBERTOH válasza divot (#14007) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nálunk max. soproni van :D

ez a kedvenc aláírásom

(#14009) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap ittam a Csakajóban Mango Bay-t. Hát nemtudom, vagy én ingadozok vagy a főzetek minősége, de amikor a megjelenésekor a Felniben kóstoltam, nos ahhoz képest ez mintha fel lett volna vizezve (-testesség, -ízintenzítás) :U

Black Alligator-t pedig múltkor itthon: elég érdekes - különleges, minőségi ízkombináció, csak nem az én ízvilágom.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14010) divot válasza ROBERTOH (#14008) üzenetére


divot
veterán

Nem átlagos, az biztos. Egyszer beestem oda kóláért, és megláttam, hogy két nagy hűtő tele magyar kézműves, meg belga és mindenféle külföldi sörökkel, és tudtam, hogy végem. :) Öt perc séta sajnos... :)

(#14011) mephi666


mephi666
nagyúr

1600ért van tacskóban staro pakk: 4x2 félliteres üveg... gondolom a világos+barna már a hazai moslék, a granát+szűretlen viszont import... javítson ki valaki, ha tévedek... ugyanide átvették a lidlis "belgium büszkeségei" csomagot is 1900ért, ha valaki lemaradt volna erről a remek vételről ;]

ui: mi inkább 239-ért a barna budweiserből pakoltunk be :K (most látom barths 8.3 is 249: ebből is kellett volna hozni... csatosüveges-hülyegyerekes büble világos+búza pedig 399... ezek se rosszak)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14012) EQMontoya válasza divot (#14007) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ohh, ebben azért vannak jó dolgok.

Ezt a Horizontot még nem ittam, de a legtöbb sörükből nekem még hiányzik egy kis spiritusz, valahogy mindegyikről az az érzésem, hogy 10%-kal erősebbnek és karakteresebbnek kellene lennie. Alapvetőel persze rendben van, bármikor sokkal inkább, mint az átlag bolti kukoricás szarok.

A Green Zone és a (No) Hop Limit kifejezettek jók, a Balkezes IPA szintén. Bandibá is jó a maga műfajában, a summer ale-es irány nekem annyira nem szokott bejönni. A többit sajna nem ismerem.

Same rules apply!

(#14013) divot válasza EQMontoya (#14012) üzenetére


divot
veterán

Egen, most is ez van: eddig az övék a leggyengébb tétel. Nem is tudnám hova besorolni.

A Vári nővérek felejtős szintén, pedig azt hittem, kedves kis sör lesz a leírás alapján.

Most épp a Bandibát iszom, azért az nem rossz.

De már kezdenek összefolyni az ízek. :)

[ Szerkesztve ]

(#14014) looser


looser
addikt

Tegnap kinéztem a 18. kerületi sörfesztre, az Áperte főzdétől volt két sör (világis, búza), ill. egy Fehér Nyúl nevű csapattól 5 féle sör (stout, apa, ipa, iipa, sour ipa) ez utóbbit nem ittam, de a többi szuper volt. Amúgy Primátorok voltak (4dl/700), Csíki istenverése (gyönyörű mosolyú pultoslánnyal), Domján a szokásos felhozatallal meg Dreher. Korda György és Balázs Klári a hátukon vitték az estét, nagyon jó volt, esküszöm, nem trollkodásból írom. Ma még tart :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14015) jookomak válasza looser (#14014) üzenetére


jookomak
őstag

Tavalyelőtt kinn voltam, jó volt.
Régi szép emlékek, hányszor rúgtam be abban a parkban... :D
Megvettük az akkor még Plus névre hallgató üzletben a krajczár vodkát, meg a félliteres fantát. Mindezt lyukasórán. Jobb esetben suli után. Vagy ott volt nem messze a szarvason a pepita italdiszkont, 140 volt a dobozos ászok és 300 a kék pall mall.
Most meg épp valami kimondhatatlan nevű rye saisont kortyolgatok. Ollenaut sesoon. Rég volt 2002-3.

(#14016) Dorian válasza EQMontoya (#14012) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig pl. a Horizont Flamand Portere kiváló!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14017) looser válasza jookomak (#14015) üzenetére


looser
addikt

Régen minden jobb volt ;]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14018) jsk válasza Dorian (#14009) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Mango Bay-el kapcsolatban osztom a véleményed. Az első kóstoláshoz képest romlott az íze. Még a chilis verzió is jobb volt.

(#14019) divot


divot
veterán

A tegnapi komlócunami után ma nyugisabb ízek. Platan cseh sör, Auchan, 199 forint. Ez már a szar magyar multi sör szintje, és teljesen rendben van.

(#14020) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakinek releváns infó, a Teszkóban 239ft. a Budweiser dark.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14021) truefx válasza Nunder (#13960) üzenetére


truefx
aktív tag

En votam. Dehat kicsi volt az a ter ennyi embernek :D. Megkostoltam a 12-t a Hopfanatic-tol (csaprol fantasztikus, a hazahozott palackokbol mar nem jott at a NEIPA frissessege, sztem dobozolni kene), meg meg ami IPA-k fellelhetok voltak. Pl. Yeast Side nagyon igeretes kis fozde. Sajnos csak az egyik soruket (Intense)tudtam megkostolni, de az nagyon tetszett. Futott meg Sour Rise (Monyo) (savanyubb sourokat akarok), Black Alligator (Monyo) (karakteresebb saisonokat akarok), meg meg amikbe belekostoltam, masok poharaba, de franc se emlekszik ra.

Viszont Janchili Red Death-je (skorpio paprika szosz) nagyon ott volt, vettem is egy uveggel.

[ Szerkesztve ]

(#14022) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Omnipollo Selassie csaprol kb ugyanolyan jo, mint uvegbol (nagyon). a Omnipollo/Stiegberget (Uno) es az uj Trillium collab (Covered in puppies) is finom, elobbibol varhato nagyobb mennyiseg is. a mikkeller fele spontandryhop citra finom bar eleg keseru.

bonusz: amikor kerded a csapost Stockholm belvarosaban, hogy van e valami helyi / ritkabb cucc, es kirak eled egy sort aminek ketszamjegyu az untapped checkinje es nincs ratebeer oldala (mälarpaviljongens pale ale IPA), tetejeben meg finom is. mondjuk Mikkellernel fozettek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14023) divot


divot
veterán

Le van akciózva az Auchanban a 3 Months francia sör. Jobbra emlékeztem. Az utóbbi idők kellemes meglepetése továbbra is a Kaiserdom Kellerbier szintén az Auchanban. Olyan őszinte, rendes, kenyérízű, harapnivaló nyári sör.

(#14024) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Na, leadtam a rendelést a Beerside-on, sajnos lecsúsztam a Lorelei-ról. :(

(#14025) jsk válasza Jhonny06 (#14024) üzenetére


jsk
Topikgazda

Kb. 1 hétig volt kapható. Utána már le is vették a weboldalról.

(#14026) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#13873) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Akkor amit megígértem, jönnek a véleményeim :)

Primátor Premium Lager 12°:
1-2 centis koszos fehér, nem túl tartós hab. Világos sárga szín. Ízre: semmi különleges; persze nem rossz, de amikor kóstoltam, nem volt rám túl nagy hatással ;) Lehet hogy végig kéne kóstolni az összeset, hogy felismerjem a különbséget köztük.

Budweiser Budvar B: Dark:
nagy és tartós hab (előbbi annak is köszönhető, hogy dobozból lett kiöntve). Színe mint a Jägernek. Illata: enyhén érezhető "barna sör" illat. Ízre: teljesen jó barna sör; talán csak a szénsavasságba tudnék belekötni: kicsit sok.

Mad Scientist Monkey Temple:
színre a menzai teára emlékeztet. Óvatosan szabad csak kiönteni, mert brutálisan szénsavas: hatalmas koszosfehér, nem túl tartós habja volt. Illata nem túl markáns. Ízre pont olyan, mint amit el lehet képzelni, hogy milyen lehet egy vaníliás búza sör. :) Érdekes, de szerintem maradok a hagyományos búzánál (vagy még várok a csodára ;) ).

Hacker-Pschorr Münchner Kellerbier:
vastag, kb 5cm-es hab, aminek kellemes az íze. Napsárga, homályos szín, kicsit édeskés ivósör (jó értelemben véve). Emlékeztet a megboldogult köleses sörre. 500Ft-ot nem biztos hogy megérte.

Bernard Bohemian Ale:
3-4cm-es hab, teljesen rendben van, de semmi kiemelkedő. A 8,2%-os alkohol tartalom érződik rajta.

HopTop Midnight Express:
hab szinte nulla. Sötétbarna szín, kellemes édes illat. Ízre viszont nagyon keserű; olyan, mint ha kávé zaccot felöntöttek volna vízzel, majd megszűrték volna: ritka rossz volt.

Du Bocq Blanche de Namur:
3-4cm-es fehér hab. Illatra van valami kellemetlen; ízre viszont kellemes búza sör.

ez a kedvenc aláírásom

(#14027) Dorian válasza ROBERTOH (#14026) üzenetére


Dorian
félisten

Midnight Express egyik kedvencem, kellemes pörköltes-kávés. Nem ittál még igazán keserű sört ;]
Bár nekem ízlenek a keserűbbek. Korábban a Hopaholocban ittam vmi saját főzésüket, amit a csapos csak félve ajánlott, merthogy "úgy szétkomlózott, h letépi az arcod" Szerintem nagyon finom volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14028) ROBERTOH válasza Dorian (#14027) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ittam már korábban is keserű kávés sört: Black Mamma, de az nem volt vacak, csak keserű. De ez tényleg áztatott kávézacc ízű, sörre nem is emlékeztető dolog volt :) De tény, hogy nekem az édesebb sörök jönnek be leginkább ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14029) looser


looser
addikt

Srácok, szeptemberben megyünk kollégákkal pár napra Bécsbe, milyen sörözőket ajánlotok? Elsősorban klasszikus német-osztrák sörvonal érdekelne.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14030) Jhonny06 válasza looser (#14029) üzenetére


Jhonny06
veterán

A pubokat annyira nem ismerem Bécsben, de ha boltra is van igény, akkor ez kötelező látogatás: [link]

(#14031) jookomak válasza looser (#14029) üzenetére


jookomak
őstag

Wienerschnitzelt egyél salátával, az a lényeg!

(#14032) Dorian válasza looser (#14029) üzenetére


Dorian
félisten

És nyiss cukrászdát is! ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14033) jsk válasza jookomak (#14031) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen-igen. A Figlmüllerben. Nem árt előre asztalt foglalni, és kb. 30 euro-t ott fogsz hagyni :)

(#14034) jookomak válasza jsk (#14033) üzenetére


jookomak
őstag

Ha én mennék, ki nem hagynám. Közhelyes, de akkor is. Hol egyen az ember bécsi szeletet, ha nem az otthonában?
Tegyük hozzá itthon sem rossz, főleg amit Bíró Lajos csinál a Buja disznókban.

(#14035) jsk


jsk
Topikgazda

Kihasználva a kánikula mérséklődését ma felnyitottam az Omnipollo Hypnopompa rumos verzióját. Nem gyenge sör ez sem. Egyszerre hordozza egy jó stout és egy jó rum ízjegyeit. Még kapható a Beerside-on.

(#14036) looser


looser
addikt

Jhonny06: igazából a Kertészben is, ha betévedek, nem keresem már az új, soha nem látott ízeket, versenyre sem tudnék kelni veletek e téren, nem mintha ez fontos lenne, de néha jól jönne jobban ismerni a világ söreit. Szóval maradok inkább a Wienersnitzel + Zipfer kombónál, mivel más nagyiparit nem ismerek (Ottakinger esetleg?) a sógoroknál. Plusz a srácokat sem tudnám erre rávenni, akikkel megyek. Bár aztán ki tudja :-)

jookomak: minden nap :-)) Ismerős fotóin láttam a tányér méretű húst, rajta a körettel, hát az nagyon meggyőző volt :-)

Dorian: gondoltam rá, hogy talán versenyre kelnék a Teleki téri piac hátsó szegletében meghúzódó kis bolt fóliába csomagolt 100 forintos mignonjaival és Szarvasin lefőzött Bravos kávéval, hátha bejön Bécsben ez a kis költségvetésű kombó :-)
De más már megnyitotta, igaz, nem Bécsben :-)

jsk: felírtam a nevet és címet, köszönöm a tippet!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14037) jookomak válasza looser (#14036) üzenetére


jookomak
őstag

Ott van az igazi steffl, spaten, edelweiss is.

(Az az ismerős nem én voltam véletlen? :D )

(#14038) looser válasza jookomak (#14037) üzenetére


looser
addikt

Pár évvel előtted, de emlékeztem rá, amikor te említetted :-) Te sztékelni hívtál, az hol volt? Valami nagyon amerikai hely, de tuti nem a Friday's...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14039) jookomak válasza looser (#14038) üzenetére


jookomak
őstag

Legtöbbet a Buffalo-ba járunk Erzsébeten. Sörből szokott krusovice és edelweiss lenni. És még viszonylag közel is van hozzád. Boci meg kiszámolta valami kalkulátorral, hogy egy 45 dekás steak grillezett zöldségekkel pont belefér a napi kalóriába. :D

(#14040) Kergeboci válasza jookomak (#14039) üzenetére


Kergeboci
tag

Pontosabban 65 dekás óriás steak körettel + 1 korsó sör
vagy 45 dekás steak + 2 korsó :)

Igaz, se előtte, se utána nincs több kaja aznap, ha a számokra hallgatnánk :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#14041) jsk


jsk
Topikgazda

Mai termés: Silva Strong Dark Lager barna baksör

Tiszta vöröses-barnás szín. Nagy bézs hab, amely gyorsan eltűnik. Édeskés illat. Íze édes, malátás, barna kenyeres, némi alkohollal a háttérben. Enyhe keserű utóíz. Nem volt rossz.

Ajándékba kaptam. A Heineken Romania gyártja. Az üvegen található felirat szerint: Authentic Romanian Craft-Quality Beer :D

(#14042) jookomak válasza jsk (#14041) üzenetére


jookomak
őstag

Ezer éve ittam, szerintem teljesen jó sör. Ahogy emlékszem a Ciuc, és az Ursus. Romániában a legtöbb helyen ezeket mérték. 2 dl köményes/áfonya/körtepálinka után meg már tökmindegy.
Erdélyieknek van egy jó szokásuk, ott a "feles" a deci.

(#14043) jsk válasza jookomak (#14042) üzenetére


jsk
Topikgazda

A feleségem székely. Fiatal korunkban töményben mindig az asztal alá ivott :D

(#14044) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Volt szerencsém ma egy Leffe Brune Bruin-hoz:
kb 5cm-es enyhén barnásfehér, finom ízű, közepesen tartós hab. Színe hasonló, mint a kólának van. Ízre: kellemes ízű apátsági barna sör. Nem egy túlbonyolított Ízvilág, de teljesen finom! ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14045) jookomak


jookomak
őstag

Úgy voltam ma, hogy semmi extrára nem vágyom, csak egy kellemes, jó lagerre. Helyi tesco siralmas kínálatából kénytelen voltam elhozni 3 pilsner urquellt.

(#14046) EQMontoya válasza jookomak (#14045) üzenetére


EQMontoya
veterán

De Te nem künn élsz UK-ban?
Ott olyan vicc áron megy a brewdog punk, hogy mást se innék. :)

Same rules apply!

(#14047) jookomak válasza EQMontoya (#14046) üzenetére


jookomak
őstag

De, csak tudod van, amikor másra vágyom. Amúgy a tuskóban 6 font a 4x330as doboz. Általánan azt szoktam venni. A 3 fél literes pilsner 5,25 volt csomagban, alapból darabja 1,85. Néztem staroprament, helyi főzés. A többi világos láger meg említésre sem méltó, olyan szar az összes. Carlsberg, hejnekem, coors, harp, tennants, mind moslék. Guinness 1 font/0,44 liter doboz (ne kérdezd miért ekkora).
Apropó, mazda mx-5ben mennyire vagy otthon? :)

(#14048) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ideért a Beerside-os rendelés, jók lesznek ezek télire. :) Sajnos a Lorelei-ról lemaradtam és tudom, hogy esélytelen, de aki esetleg többet rendelt és hajlandó lenne megválni tőle, keressen meg. :)

(#14049) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Mai adag:

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#14050) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kicsit off, de itt néha szó esik az éttermekről is és látom, hogy páran képben vagytok, szóval: tudtok ajánlani jó ázsiai éttermet a belvárosban (ahol nem pálcikával kell enni :D )? Andrássy akár, vagy 4-6os vonala. Lehet drága is, de ne tűnjön annak, valami barátságos, nyugis helyet keresek (randi).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.