Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23899) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sok kicsi sorfozde van USA-ban (tobb ezer), akik sok sort foznek kis adagokban, sokszor minden heten mast. Esetleg csak egy hordonyi van az egeszbol. Van tobb eleg ismert sor amibol keves a check-in, mert egyszeruen keveset foztek (pl barmelyik The Eighth State BA stout). Magyarorszagra ilyenek ugy kerulnek, hogy a fozde abbol kuld a rendeleskor, amibol eppen van.

(#23902) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

rendhagyo kostolas rovatunkban ma

Amundsen dessert in a can peanut butter & coconut - imperial pastry stout. Megfazva felejtsd el, hogy kostolj barmit is.
Fekete test, gyanusan nincs illata a szeria tobbi darabjahoz kepest. Kozepes test, semmi, semmi, semmi, semmi. Utoizre garat alapjan nemi kave, finoman es periodikusan atuto alkohol, csokolade, meg mintha nemi aroma, de foleg semmi.

Mivel ezen a ponton harom napja nem birtam harom oranal tobbet aludni egyben ugy dontottem, hogy akkor kibontom es lefekszem aludni. Ez nem jott be, harom oraval kesobb fent voltam nemi remalmodas utan. Viszont cserebe egy korty utan feltunt, hogy konkretan semennyire nincs szaglasom. Arra szamitottam, hogy nem lesz tokeletes az elmeny, de ez kb mindent alulmult.

Elmenynek egyebkent eleg ijeszto, ahogy kortyolgatja az ember a tulipbol az imperial stoutot es az elvezeti erteke az jo kozelitessel nulla, cserebe az alkohol nyelesnel berantja a garatot szoval az osszkep siman csak szornyu. Namot ilyen, hogy teljesen elment a szaglasom volt mar parszor, de sort hasonlo helyzetben nem kostoltam. Meg nem is fogok ezutan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23903) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#23901) üzenetére


Aranypatkány
tag

De attól még remélem lehet nagyon jó egy ilyen főzet. Ja, berendeltem a nedűt, már csak azért is :)

(#23904) Xuja válasza proci985 (#23902) üzenetére


Xuja
kezdő

Hát nem semmi hogy bevállaltad, amíg én nem éreztem szagokat, a Borsodi-Kőbányai-Soproni hármas ment egyszer egy szombat este :D

(#23905) proci985 válasza Xuja (#23904) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

par oraval elotte meg ugy kb volt szaglasom, bar nem tokeletesen. nem szamoltam vele, hogy teljesen el fog tunni.

egyebkent van amit erzek, pl a mentolos strepsils meg valamennyire atut.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23906) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23903) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Lehet nagyon jo vagy nagyon rossz is.

(#23907) Frod


Frod
addikt

Ha valaki beruházott a Wake Me Up Before You Coco tételre a Scientist-től ossza meg az élményt velünk :) Sajnos az ára miatt kihagytam (valamint azóta soud out is a cucc), annak ellenére, hogy mindent is el lehet nekem adni kókusszal.

Do you see the white shadow?

(#23908) NoLF válasza Frod (#23907) üzenetére


NoLF
addikt

akkor biztos csipáztad volna a tegnapi kókusztejes-gyömbéres céklalevesemet, mennyei. :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23909) Frod válasza NoLF (#23908) üzenetére


Frod
addikt

Itt a cékla a gyenge pont nekem, de egy próbára mindenképpen, jól hangzik. Egészség :D

Do you see the white shadow?

(#23910) NoLF válasza Frod (#23909) üzenetére


NoLF
addikt

sok ember nem szereti, de ezt ették mint a "vött malac"

(étteremben ment próbára a főzés)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23911) proci985 válasza NoLF (#23908) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hu, ez jol hangzik :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23912) Dilikutya válasza Frod (#23909) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig a Hoptop céklás söre zseniális. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23913) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Az amerikaiak tényleg magasabb pontokat adnak ugyanarra a sörre mint az európaiak, vagy ez hülyeség és túlságosan általánosító? Olvastam már ilyen vélekedéseket, nem tudom mennyire lehet igaz.

(#23914) jsk válasza Aranypatkány (#23913) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, írtunk már erről. Más a kulturális közeg. Pozitívabban állnak hozzá a dolgokhoz. Európában kritikusabbak vagyunk.

(#23915) VIPowER


VIPowER
senior tag

Voltam ma egy kisebb összejövetelen ahova Kozel-t vittem, de mikor elfogyott, kénytelen voltam arra fordulni amit mások hoztak, volt köztük kőbányai is (amit már több mint 1 éve nem ittam). 4 Kozel után, már nem tűnt olyan szörnyűnek a kőbányai. :D Olyan semmilyen volt. Nem volt sem undorító, sem jó.

(#23916) Dilikutya válasza VIPowER (#23915) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Kőbányai a legjobb szar sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23917) OPiiPO válasza Dilikutya (#23916) üzenetére


OPiiPO
addikt

pazar megfogalmazás, loptam is :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23918) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Beszerzés:

Brew Your Mind - Fruit Works Raspberry
Crow - Black Widow Pastry
Hoppin' Frog - B.O.R.I.S. The Crusher
Szent András - Hildegard
Cierzo Brewing Co. x RIOAZUL - R/A 10: SALTED CARAMEL
Põhjala - Cocobänger
Mad Scientist - Liquid Cocaine QDH
Brew Your Mind - Yellow Haze

ez a kedvenc aláírásom

(#23919) galervin93


galervin93
őstag

MS Chocolate Muerto
Enyhén csokis, de inkább kakaósan keserű, és a vége egy icipicit csíp. Szerintem kerek, kellemes kis söröcske, pláne így télvíz idején. :K Hatszázvalahány volt a helyi Sparban.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23920) Dorian


Dorian
félisten

Velem van vmi baj, h a La Trappe pohárból nem olyan finom a sör, mint a hagyományosabb kehelyből, pl. a Delirium-éból?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23921) jookomak válasza Dorian (#23920) üzenetére


jookomak
őstag

Söre válogatja. Különböző típusokhoz különböző pohár javasolt.

(#23922) csabulaxi válasza Dorian (#23920) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nem.
Én sem szeretem, nekem pl. a Leffe pohár a kedvencem.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#23923) Dorian válasza jookomak (#23921) üzenetére


Dorian
félisten

Konkrétan a Trappe ízlik kevésé a saját poharából. Meg egyébként abból a pohárból más is kevésbé. Sztem itt kizárólag a dizájn volt a szempont.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23924) Jhonny06 válasza Dorian (#23923) üzenetére


Jhonny06
veterán

Külsőre jól néz ki, de funkcionálisan is gagyi a dijázn, nagyon nehéz belőle inni. Én nem is használom.

(#23925) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ha már pohár. Ilyenből szoktatok inni? Sima, pár száz forintos ikea vizespohár, szóval nem egy súlyos beruházás.
Észrevételeim szerint egyre népszerűbb ez a különféle testes BA stoutokhoz, neipákhoz...

https://www.ikea.com/hu/hu/p/ivrig-pohar-atlatszo-ueveg-50258323/

(#23926) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23925) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Stouthoz a konyakos pohar az egyik legjobb.

https://www.alza.hu/rona-brandys-es-konyakos-pohar-400-ml-universal-6-db-d6215542.htm

(#23927) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#23926) üzenetére


Aranypatkány
tag

Jó, de ez nem párszáz forint! :DDD :(( mondjuk ez 6 darab, most nézem

[ Szerkesztve ]

(#23928) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23925) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én mindig ilyenből iszom a sört (kategóriától függetlenül). Nem igazán éreztem különbség az egyes kategóriák poharai között, szóval már nem érdekel, nekem ez bevált. Jó erős falú amúgy, szóval nem hátrány, hogy nehéz eltörni. :D

[ Szerkesztve ]

(#23929) galervin93 válasza Jhonny06 (#23928) üzenetére


galervin93
őstag

Umm, hát izé, nem értek hozzájuk, de imádom őket, mert csak. :DDD

Persze tudom ezek kommersz cuccok, de olyan jól néznek ki. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23930) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szerintem ez nettó baromság. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23931) Xuja válasza Dilikutya (#23930) üzenetére


Xuja
kezdő

Mi?

(#23932) Dilikutya válasza Xuja (#23931) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az, hogy a sör ízét befolyásolja a pohár alakja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23933) Dorian válasza Dilikutya (#23932) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, a Borsodiét nem fogja ;]

Amúgy az megvan, hogy az ízek jelentős részét szaglással állapítjuk meg?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23934) koxx válasza Dilikutya (#23932) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pálinkánál meg a whiskynél is hülyeség?

(#23935) Jhonny06 válasza Dilikutya (#23932) üzenetére


Jhonny06
veterán

Még szerencse, hogy ez nem hit kérdése.

(#23936) VIPowER


VIPowER
senior tag

Bevásároltam. Gondolom a képből kitűnik melyik a kedvenc söröm. A Borsodit csak az Ozujsko miatt vettem, mivel azt mondták egy felturbózott Borsodi. Szerintem mindkettő pocsék.

(#23937) Xuja válasza Dorian (#23933) üzenetére


Xuja
kezdő

Még a Borsodi is egész más dobozból pl, mint kitöltve. Szóval vannak különbségek, persze alapvetően nem lesz korszakalkotó különbség, de kis mértékben javulhat a megfelelő pohárból.

(#23938) looser


looser
addikt

ALDI sajátmárkás búzasöre hatos pakkban, üveges, csütörtöktől (~240Ft/ü)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23939) proci985 válasza koxx (#23934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pro tipp: probalj meg palinkat kortyolni whiskey tasterbol, zongorazni lehet a kulonbseget. bar nem keritesszaggatoval tesztelnem

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23940) galervin93 válasza looser (#23938) üzenetére


galervin93
őstag

Régen ezt nagyon szerettem, csóró egyetemistaként ez volt az első "igazi" búzasöröm. :DDD Emlékeim szerintem elég "erjesztett" íze van, amit én amúgy szeretek, és jó sűrű, fél üvegnél mindig meg kellett mozgatni az üveget rendesen, hogy kijöjjön az anyag. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23941) olloczky


olloczky
senior tag

Hat a reketye-mad scientist le tits nowt nyugodtan kihagyhatjatok a téli kostolasokbol. Ilyen jellegtelen neipat meg nem ittam. Illata is szinte 0, egy kis citrusossag fel-felsejlik, de izre tenyleg katasztrofa. Egy sima keserű ipa, mindenfele megofghato karakteresseg nelkul.

Eddig a belga sorok nalam kimaradtak, de multkor ittam leffe blonde-ot es szerintem zsenialisan finom. Itt visszaolvasva is ugy latom tobben szeretitek es untappden is 3.59-en áll. Ugyhogy bevalogatom az alap szortimentbe :D

Esthajnal 21 kinek hogy jott be? Azt mar tudom, hogy a barna/fekete sorok nem az en vilagom de igy meggyes makos izben mint kuriozum megkostolnam.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23942) perempe válasza VIPowER (#23936) üzenetére


perempe
addikt

Szlovákiában most 0.45€, gyakorlatilag 100Ft-tal olcsóbb ugyanazon áruházláncban.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23943) Dorian válasza olloczky (#23941) üzenetére


Dorian
félisten

Mióta a Leffében kukorica van, jó szr lett.
Javaslok egy Trappe dubbel, trippel, quad sorozatot, vagy pl. a Delirium karácsonyi kiadását

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23944) Xuja válasza olloczky (#23941) üzenetére


Xuja
kezdő

A meggy uralja, a mák az illatban és a kesernyés utóízben van benne. Szerintem kihagyható, a koncepció érdekes de a megvalósítás elég közepeske :D

Csalódnék, ha tényleg ilyen gyenge lenne a Le Tits, az untappd 4.18-at gondolom nem a szél hordta össze..

(#23945) olloczky válasza Dorian (#23943) üzenetére


olloczky
senior tag

Koszi az ajanlast mindenkepp kipróbálom.

@Xuja, nem kizart, hogy en voltam most szarul kalibralva :D kivancsi vagyok nektek hogy izlik.

Szerk.: Amiota irtad mar csak 3.98 es en meg nem is ertekeltem :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23946) Xuja válasza olloczky (#23945) üzenetére


Xuja
kezdő

Neem, a 3.98 az a tavalyi Le Tits Now (a mostani meg a Le Tits Forever). Remélem nem a tavaly kijöttet ittad mert az már eléggé túl lehet a csúcsán :P

(#23947) looser válasza Dorian (#23943) üzenetére


looser
addikt

Auchanban éppen akciós a négyes pakk pohárral, szerintem így elég jó áron van. A quad, tripel és dubbel látható a képeken, gondolom a blonde lesz a negyedik, pedig van még 1-2.

La Trappe sörválogatás 4 x 330 ml + pohár - 3899 Ft

(azért írok bele ennyi infót a hsz-be, hogy később összehasonlítható legyen, de visszaemlékezésnek sem rossz :) )

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23948) olloczky válasza Xuja (#23946) üzenetére


olloczky
senior tag

Mea culpa, a forevert ittam :U

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23949) Dorian válasza looser (#23947) üzenetére


Dorian
félisten

A 4. az Isid'or.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23950) looser válasza Dorian (#23949) üzenetére


looser
addikt

Jól hangzik!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.