Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) #49155328 válasza Grave_444 (#23347) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez is tuti ivósör. ;)
177ft-ért bestbuy, vettem is sok tálcával. ;]

(#23352) Dorian


Dorian
félisten

Èn most kezdek rájönni, h nem biztos, h nekem valò az "ivòsör". Konradbòl is vettem egy csomòt, de baromira unom. Amùgy sztem a Dreher Goldnál semmivel sem jobb.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23353) #49155328 válasza Dorian (#23352) üzenetére


#49155328
törölt tag

Minden este 3-4-et beverek, nekem ez a hidratálás
. :D

(#23354) NoLF válasza #49155328 (#23353) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor egy szakembert ideje felkeresnwd

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23355) #49155328 válasza NoLF (#23354) üzenetére


#49155328
törölt tag

3-4 sör az nudli!

(#23356) [CsuCsu] válasza #49155328 (#23355) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az legalabb 1000 kaloria. Sokan alulbecsulik, mennyi van a sorben. Mocskosul hizlal. Ha az melle meg megy napi 3 etkezes is, akkor azt jobb, ha atgondolod.

(#23357) Grave_444 válasza [CsuCsu] (#23356) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sportoló vagyok, tavaly mégis sikerült majdnem egy tizest felszednem.
Vékony vagyok, de marha sokat ettem. Kitaláltam, hogy nagyon kevés reggelit eszek, bőséges ebédet és semmi édesség, chips stb. Esténként ha megéheztem ittam legalább 2 sört, az eltelített. Leadtam 1-2 hónap alatt azt a tíz kilót. ;]

Mondjuk elhiszem, hogy nem véletlen hívják sörhasnak.

NoLF
Szakembert az alkohol miatt ajánlod?

FPSTunker
Ilyet még nem is láttam.

Egyébként vannak itt olyan fiatalok, akik járnak bulizni stb és a sör az alap pia?
Ha van ilyen egy este-éjjel milyen mennyiség a megszokott? Csak kíváncsi vagyok, nem az alkoholizmusra és annak terjesztésére szeretnék kilyukadni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23358) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#23356) üzenetére


Jhonny06
veterán

Itt nem a kalóriával van a probléma elsősorban, hanem az alkohollal. Ez papíron már alkoholizmus.

(#23359) Grave_444 válasza Jhonny06 (#23358) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vajon akkor is, ha egyébként könnyen tudja nélkülözi?

(#23360) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23358) üzenetére


Aranypatkány
tag

És akik Untappdon már sok ezer checkinnél járnak, azok mik?? :D Hadd ne írjak neveket, vannak itthonról is szép számmal. Nem könnyű szakma ez, de becsületes :DDD

(#23361) #49155328 válasza [CsuCsu] (#23356) üzenetére


#49155328
törölt tag

Annyi, jól számolod.
Három éve már fix 82kg vagyok, nekem ez a kenyér. ;]

Jhonny06 papíron, igen. Mindenkinél más a tolerancia szint.

Grave444 ha Auchanban jársz egy próbát megér.

Aranypatkány gondolom csak kortyolnak, ízlelnek és a maradékot kiöntik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23362) Aranypatkány válasza #49155328 (#23361) üzenetére


Aranypatkány
tag

Ezt erősen kétlem, aztán ki tudja, még nem voltam ilyen szervezős ivászaton.

(#23363) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#23358) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

3-4 doboz lager az kb egy uveg 375ml combosabb imperial stout alkoholban. Mondjuk ha minden nap csuszik, ja az az iranymutatas szerint mar alkoholizmus. Nem csak a raszokas lehet ugye problema, hanem a lassu majerozio is. De a kaloria is sokat ront az egeszsegen.

@Aranypatkány
Egy fesztival alatt siman osszejon 100 check-in. Es ja, ott kortyokat tolsz csak. En 3,000 check-innel jarok, de ebbol rengeteg a fesztival, 1/3 pint sorok a sorozoben ahol tobbet probalunk. A jarvany alatt nagyon keves jott ossze ertheto okokbol.

[ Szerkesztve ]

(#23364) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#23363) üzenetére


Aranypatkány
tag

Tehát pár korty után már értékelnek sokan? Azért az elég meredek :) Ez így tényleg nem a sörről szól, hanem, hogy versenyezzenek ki értékelt a legtöbbet :(

(#23365) Dilikutya válasza Aranypatkány (#23364) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyári fesztiválon (kraft) a 3-4. korsónál kezdem ízlelgetni is, addig csak szomjoltás. :D
A kortyos kiszerelésnek én se sok értelmét látom, még egy tömény stoutnál is a decinél kezdődik az értelmezhető mennyiség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23366) Xuja válasza Aranypatkány (#23364) üzenetére


Xuja
kezdő

Én általában elég hamar, az első kortyok után be tudom lőni +- 0.25 pontosan az értékelésem. Viszont egy csomó dologhoz valóban hosszaban érdemes kóstolni (melegedéssel változó karakter, ízjegyek keresése, mennyire telít el stb).

(#23367) Aranypatkány válasza Dilikutya (#23365) üzenetére


Aranypatkány
tag

Nem is értem én ezt, hogy lehet pár korty után értékelni valamit? Sok esetben akkor áll össze az egész egy pontozásra ha vége a doboznak/üvegnek/pohárnak..

(#23368) #49155328 válasza Aranypatkány (#23367) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pudingok nem bírják az alkoholt. :N

(#23369) Dilikutya válasza #49155328 (#23368) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi vidéken nyáron a kertben hajnalban a tűznél még egy jó stouttal vagy barley wine-al szoktuk lezárni a foglalkozást. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23370) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#23364) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha rendes homersekleten van szervirozva, igen par korty utan is lehet ertekelni. Nekem pl fel deci eleg egy stoutbol ahhoz, hogy megallapitsam, nagyjabol mit tud. Szerinted borversenyen a birak megisznak egy uveggel mindenbol?

Persze ha tobb idot toltesz el vele tobbet is ki lehet hozni egy sorbol, de nem sokkal. Ritkak azok a darabok, ahol tenyleg erdemes leulni es izlelgetni - tobbnyire lambic is barleywine vonal. Pastry stout, IPA, smoothie sour, lager, stb eseten par korty eleg.

[ Szerkesztve ]

(#23371) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23370) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez is egy vélemény.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23372) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Na megkóstoltam mindhármat.
A red egész iható, utána jön az imperial stout (sok köze tényleg nincs hozzá) és a leggyengébb az imperal ipa volt szerintem. Mindháromnak édeskés elég fura íze van.
Aki nem sima világos lagert szeretne inni annak érdemes kipróbálni, főleg ezen a 350Ft-os áron, de semmi extra nincs bennük. Rossznak nem mondanám egyiket sem, de máskor kihagyom, nem az én ízlésemnek valóak. :)

Szerk:
A red ízlik, most kortyolgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#23373) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Az ilyen szétkomlózott cuccokból ki szoktátok önteni a doboz aljáról a "zaccot", vagy hülyeség? Jó csípős ízt ad a sörnek még pluszba, kissé gyömbéres :)

(#23374) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Főz itt valaki sört? Remélem ON ebben a topikban

(#23375) looser válasza Aksomatic (#23374) üzenetére


looser
addikt

Daneeka, somasz és én szoktunk néha, de erre vannak alkalmasabb helyek. Nem azért, mert offtopic, szerintem elfér itt, csak ha speciális a kérdés és/vagy nem tudunk válaszolni, a lenti fórumokon jó eséllyel egy órán belül kapsz választ.

Mindenek kezdete, az ős-sörfőzős fórum: Sörfőzés otthon - Index fórum

SÖRFŐZÉS OTTHON - Facebook csoport

Első Magyar Házisörfőző Egyesület

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23376) looser


looser
addikt

Nektek is a legfinomabb alapanyagok és a komlóorgia ugrik be a Tsingtao sörről?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23377) Aksomatic válasza looser (#23375) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Gose-hoz keresnék laktátot, de nem igazán tudom hol keressem

(#23378) Dilikutya válasza Aranypatkány (#23373) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én az Edelweiss óta minden szűretlen sörből beleöntöm a zaccot is. :)
Az csak komló, élesztő, bármi egyéb szárazanyag, ami leülepszik az üveg/doboz aljára. Bele kell önteni, mert úgy teljes az íz. :) Testes, sűrű, nem komló-hangsúlyos söröknél se hagyd benne, mert sokat veszíthet a sör az ízéből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23379) Dilikutya válasza Grave_444 (#23372) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyszer ki lehet próbálni, hogy tudd, mi is az a rossz sör. :) Arra is jó, ha gyorsan akarsz berúgni, de mondjuk a tömény nem a barátod. :)
Élvezeti sörfogyasztásra viszont teljesen alkalmatlan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23380) #49155328 válasza Dilikutya (#23378) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az utolsó fél decivel fel kell lögybölni. + 🍋karika :P

[ Szerkesztve ]

(#23381) galervin93 válasza Dilikutya (#23378) üzenetére


galervin93
őstag

Én azzal szoktam kezdeni a szűretleneket, hogy kézbe veszem, majdnem fejreállítom (olyan 80 fokban), majd óvatos körkörös csuklómozdulatokkal az "üledéket"' felkavarom, és így öntöm pohárba, korsóba. A szénsav nem jön ki ha finoman csinálja az ember, és egy jó sűrű zavaros anyagot kapunk jó esetben. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23382) looser válasza Aksomatic (#23377) üzenetére


looser
addikt

Én Olasz boltjából szoktam vásárolgatni (Budapest), szokott rájuk panasz lenni, de ha személyesen mész el valamelyik boltjukba, akkor nem lehet gond. Először érdemes odatelefonálni.

Sörfőzők boltja

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23383) perempe válasza olloczky (#23274) üzenetére


perempe
addikt

Kaptam két Veltins Grevensteiner Original-t, ami nem tart ki, szóval Krušovice.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23384) looser


looser
addikt

Hill Farmstead & Plzeňský Prazdroj kollab APA

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23385) looser


looser
addikt

10 jó sör, a poszttraumás stressz elé

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23386) olloczky


olloczky
senior tag

Tegnap ittam egy dead rabbitet a Monyotol. Nagyon ízlett, tuti visszatérek rá még.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23387) thesound


thesound
őstag

Ha elfogy (kb. egész nyáron ki fog tartani), akkor kinézek egy másik szimpatikus főzdét (3 tippem is van már :DDD ) egy csomagért. A melomelekkel párom is besegít, én meg közben kultúrálódom is és mielőtt megiszom utánanézek, hogy mi is ez, hogy tisztában legyek az alapdolgokkal.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23388) proci985 válasza thesound (#23387) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erdemes egyebkent valamennyire parban is probalni, pl a jam52 es jam72 hogyan viszonyul egymashoz, vagy a liquid cocaine mennyiben mas a jam72hoz kepest.

a double svartnak en a sima variaciojat kostoltam anno, en imadtam, de eleg extrem cucc. az egyik legerdekesebb magyar sor amit ittam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23389) galervin93 válasza thesound (#23387) üzenetére


galervin93
őstag

Liquid és az Aprication nagyon bejöttek, Tokyo meg igazi nyári frissítő. :K De a MS legtöbb sörével barátok vagyunk, jó anyagok.:))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23390) Xuja


Xuja
kezdő

Már volt szó róla pár hónapja, de csak én nem értem ezt a hatalmas keresletet a MAD-es Barrel projectekre? Aranyáron adnak olyan tételeket, amik az untappd alapján jó hogyha az áruk felét-kétharmadát érik, és mostmár feliratkozással, sorsolással lehet csak palackhoz jutni.

[ Szerkesztve ]

(#23391) Jhonny06 válasza Xuja (#23390) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hozzá nem értés és hype. Múltkor voltunk a Madhouse-ban (jó hely egyébként) és az üveges listán olyan áron volt néhány sör, amit még külföldi csúcssörökért se fizetnék ki (vagy maximum azokért, de ilyen 7-8k körül már valami nagyon durvát kell nyújtania).

(#23392) [CsuCsu] válasza Xuja (#23390) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az egesz sorsolosdit a kereslet novelesere talaltak ki FOMO altal. Annyira azert nem jok azok a sorok - azert a penzert jobbat is kapni. Ez peldaul korberohogi barmelyik MAD barrel sort, fajlagosan hasonlo aron, es otthonra is jut majd (BS-ben tuti lesz). Es ez csak egy random pelda, nem kell sokat keresgelni. De meg a Horizont Night Shift verziok is leverik oket rendesen, felaron (ok fozik szvsz a legjobb magyar BA stoutot, messze). A MAD hozzaallasaval en alapveto gondokat latok, de ezt mar korabban kifejtettem (elso a marketing, masodik a sor).

[ Szerkesztve ]

(#23393) galervin93


galervin93
őstag

Ennyiért baráti a Lidikében:

Mármint nem a bambi... :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23394) Dorian válasza galervin93 (#23393) üzenetére


Dorian
félisten

Sajnos nem szeretem. Számomra olyan, mintha 8 féle erjedt gyümölcslevet összeborítanának, és felöntenék vodkával. :DDD
Ilyen áron szokott lenni ott Green Zone, abból viszont be szoktam vásárolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23395) galervin93 válasza Dorian (#23394) üzenetére


galervin93
őstag

:DDD
Nem vagyok nagy spíler, nem tudom hol helyezkedik el a "skálán" ez a sör, én mindenesetre szívesen iszom, bár alap áron ritkán veszem. Én szeretek mindenféle savanyú, erjedt cuccot (nem csak sörben, pl. számomra a horgászatra házilag erjesztett vajsavas kukorica is kellemes illatú, sőt meg is szoktam kóstolni, az íze sem rossz :)) ), és ez az IPA-s keserűséggel együtt nekem kifejezetten szimpatikus.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23396) Dorian válasza galervin93 (#23395) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, sokan szeretik, ez csak az én ízlésem.
A sourokat amúgy szeretem, pl. a Fehér Nyúl Rafa nagyszerű nagy melegben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23397) proci985 válasza Xuja (#23390) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

marketing.

az, hogy valamibol keves van, attol meg nem lesz feltetlenul jo. szeles szortimentu fozdeknel a fozde neve se garancia semmire ha eppen ujfajta sort foznek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23398) olloczky válasza Dorian (#23394) üzenetére


olloczky
senior tag

Én is kipróbáltam ezt a swinger clubot és nekem sem jött be.. a green zonet viszont nagyon eltalálták, többször vettem már.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23399) Xuja


Xuja
kezdő

Főként Sibeeria / Pinta / Hop Hooligans alapú pakk. Kíváncsi leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#23400) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#23392) üzenetére


Dilikutya
félisten

A MAD nagyon a marketingre ment rá, azokat a millió összetevős BA söröket is kb. ezért csinálják, mert nyilván nem azok tartják el a főzdét. De amíg lefő a Liquid Cocaine és a Jam72, nem hápogok. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.