Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Dilikutya válasza kökény (#19997) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondom sehol nem 500 a Hübris, szerintem nem véletlenül adják a Sparban ennyiért. Leírjam még egyszer?
Bár én nem is 850-rt vettem, tuti 800 alatt volt. Nem biztos hogy egy főzdét a Sparban féláron egyszer kóstolt söreikről kell megítélni.
850-et nem ér, annyiért már van hasonló jellegű Horizont, Monyo, Mad Scientist.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20002) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Még nem bontottam fel, hétvégén tervezek egy grillezést, szerintem ott fogom tesztelni. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#20003) kökény válasza Dilikutya (#20001) üzenetére


kökény
aktív tag

Nem véletlen a nickneved ;)

(#20004) Dorian válasza Dilikutya (#20001) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet. Csakhogy Hübris söreiről máshonnan sem hallottam jót.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20005) Jhonny06 válasza Dilikutya (#20001) üzenetére


Jhonny06
veterán

"szerintem nem véletlenül adják a Sparban ennyiért"

Akkor szerinted mégis miért? Leírta a kolléga, hogy nem volt lejárva..

(#20006) koxx válasza Dr.Zoo (#19999) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már nem annyira fogyasztok belga vonalon, de ez örök kedvenc marad. Arra figyelj, hogy ne egyedül idd meg mind mert csúnya vége lesz :D

(#20007) proci985 válasza Dr.Zoo (#19999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

o es ennyi idosen mar a csucsan kene lennie

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20008) mekker válasza Dilikutya (#20001) üzenetére


mekker
őstag

Én sem tapasztaltam, hogy rossz söreik lennének a Hübrisnek, azt hiszem üpát, meg büzát kóstoltam eddig

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20009) spe88


spe88
senior tag

A cseheknél közkedvelt sűrített levegős csapolásnál, hogyhogy nem romlik meg a sör? Köztudott ugye, hogy a csapolt sör nem áll el sokáig a kegből kiérve a levegővel érintkezve. 2 dologra gondolok: 1. nem a levegő okozza a minőségromlást, hanem a levegőben lévő ilyen-olyan organizmusok, amik nincsenek a "steril" sűrített levegőben 2. olyan hamar lefogynak a kegek, hogy felesleges ezzel számolni? Aki jártas a szakmában megválaszolná? Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#20010) Dilikutya válasza Jhonny06 (#20005) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz. Ízhibás széria, rossz tárolás miatt valami gebasz. Craft söröket a nagy boltok sem adják olcsóbban, mint bármelyik italbolt, pláne nem ennyivel olcsóbban, oka kell legyen. Valószínűleg ez a hányás íz, mert nekem sem volt gondom a Hübrissel. Tény, nem valami hű de magasra értékelt sörök pl. untappd-en, de azért a Hübris Üpa 3,4 pontja aligha hányásízzel jön össze.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20011) Kergeboci válasza Dilikutya (#20010) üzenetére


Kergeboci
tag

Most nem csak a Hübrisnél, hanem általánosságban: az untappd-et sokan úgy használják, hogy a hozzászólás "nem túl jó" aztán megy rá a 3 pont :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#20012) somasz válasza kökény (#19992) üzenetére


somasz
addikt

Én is vettem, tök világos volt és ízlett is, a tied sztem megromlott, szarul tárolták, stb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#20013) kökény


kökény
aktív tag

Nu utoljára, nem volt romlott, ipaba oltott borsodi sör mellékíze volt, nyilván a hányás ízzel túloztam, máskor szebben fogalmazok. Árképzéssel kapcsolatban nagy butaságot írt dilikutya fórumtárs, Monyo is szokott 600 lenni, akkor az is romlott...? És nekem ne mondjátok, hogy egy sört többször is meg kell kóstolni, h véleményt alkossak róla, ugyanaz a tipus kell hogy hozza az alapkarakterét minimális eltéréssel, de konzinsztensnek kell lennie, főleg a közel 1000 Ft/ üveg áron. Ennyi, befejeztem, nálam a 3,4 untappd sör az a “gyenge” kategória amúgy.

(#20014) mekker válasza spe88 (#20009) üzenetére


mekker
őstag

Ne vedd készpénznek, amit mondok, de szerintem a gázt külön nomják bele

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20015) Dilikutya válasza kökény (#20013) üzenetére


Dilikutya
félisten

Romlott nem egyenlő a lejárt szavidővel, egyéb oka is lehet. Vettem én már olyan Charlie Firpo-t, ami kibontva habzott mint a fene, a sör zavaros, csúnya volt, íze meg tényleg olyan volt, hogy ki kellett öntenem. És a szavidő vége még messze volt. És ez a 2+2 doboz volt féláron a Johnny Firpo-val, ahol a két Johnny szintén futott, ízre rendben voltak, a másik Charlie is futott, és azzal sem stimmelt valami.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20016) L4D1K


L4D1K
őstag

Nem tervez valaki rendelni BYM-tól? Van újra No Memories és még mindig van Big Lies.

# ANTAL Tuning #

(#20017) looser válasza L4D1K (#20016) üzenetére


looser
addikt

Pesti vagy? Szívesen rendelnék mindkét raktáron lévőből 1-1 darabot.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20018) kökény válasza L4D1K (#20016) üzenetére


kökény
aktív tag

Pont ma kérdeztem meg tőlük, h Debrecenbe nem postáznák-e el, de sajna nem. Ha valaki leküldené Debibe én beszállnék szívesen, természetesen állnám az összes plussz költséget és fáradozást :R

(#20019) spe88 válasza mekker (#20014) üzenetére


spe88
senior tag

Az biztos, hogy külön nyomják a kegekbe, másképpen hogyan csinálnák? A normál CO2-s csapolásnál is van CO2-palack. De a CO2-től alapjában véve nem megy tönkre a sör, viszont, ha levegőt kap, akkor igen, ezért is viaszozzák a drágább sörök kupakrészét. A kérdés továbbra is az, hogy a sűrített levegő az steril annyira, hogy nem indul be, vagy lefogy addigra, mire minőségi romlás lenne.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#20020) L4D1K válasza looser (#20017) üzenetére


L4D1K
őstag

Aha. Keletihez fogom rendelni.

Nekem is kell vagy 4 db.

kökény nem járok sajnos Debrecenben mostanában. Neked miből mennyi kéne?

# ANTAL Tuning #

(#20021) kökény válasza L4D1K (#20020) üzenetére


kökény
aktív tag

Nekem is 2-2 darab kellene, igen pont az lenne a kérés, hogy ha valaki bevállalná a továbbpostázását, azt nagyon szépen megköszönném :R

(#20022) LógaGéza válasza L4D1K (#20020) üzenetére


LógaGéza
addikt

1-1db-ra én is beneveznék, Keleti jó nekem is átvenni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20023) looser


looser
addikt

Tényleg, ti hogyan jöttök mentek (akinek nincs kocsija) városon belül? Séta, bkv, bringa? 3. hete nem mozdultam ki messzire, csak közeli Aldi és séta, Keleti elég rémisztő így elsőre...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20024) EmptyParadox válasza L4D1K (#20016) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én is beszállnék 1-1 darabbal. Keleti tökéletes lenne.

(#20025) LógaGéza válasza looser (#20023) üzenetére


LógaGéza
addikt

Párom jár Maglódról Kelenföldre napi szinten dolgozni (a főnöke azt mondta, hogy ők biztos nem maradhatnak otthon, még akkor se ha teljes kijárási tilalom lesz), teljesen élhető a BKV. Nekem a Keleti negyed óra séta, és fél óra vonat.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20026) L4D1K


L4D1K
őstag

Na akkor összerakom a pakkot és este leadom a rendelést.

Akinek kell még az írjon 7ig.

# ANTAL Tuning #

(#20027) looser válasza L4D1K (#20026) üzenetére


looser
addikt

A rémület ellenére benne vagyok, számolj bele kérlek :-)

Apropó, mennyi a szállítási költség?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20028) L4D1K válasza looser (#20027) üzenetére


L4D1K
őstag

Talán 1290 vagy 1490. Szétdobva 2-300ft legrosszabb esetben.

# ANTAL Tuning #

(#20029) kökény válasza L4D1K (#20026) üzenetére


kökény
aktív tag

Akkor én beleférek, meg tudod oldani a postázást, jöhet akár priviben is, h ne offoljunk ;)

(#20030) looser válasza L4D1K (#20028) üzenetére


looser
addikt

Csapolt Bright Lies és Only Memories jöhet? A 4-es pakkból 1-1 darabot vinnék.

Ha ezekből is rendelünk, megvan a 16e Ft és ingyenes a szállítás.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20031) LógaGéza válasza looser (#20030) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ebből is benne lennék 1-1ben :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20032) looser válasza LógaGéza (#20031) üzenetére


looser
addikt

Na, szuper, meg kellene kérdezni, hogy lenne itt egy lelkes társaság, ha esetleg van polcon a régi mesterművekből, akkor azokból is lehetne-e rendelni.

szerk: Only memories már a múlté...szerintem a másik sem lesz. Vagy ezekből lesz friss?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20033) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egy-egy 4es pakkra (összesen 8 doboz) én is vevő lennék a két dobozosból (Big Lies, No Memories) továbbpostázással vidékre + fájdalomdíj bár a Keleti se lenne rossz csak mostanában necces.

@looser Most a dobozosok is ilyen max. 1 hetesek nem?

[ Szerkesztve ]

(#20034) looser válasza Daneeka (#20033) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva nem tudom, csak azt látom, hogy nem egész egy óra alatt az egyik csapolt elfogyott.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20035) OPiiPO válasza OPiiPO (#19974) üzenetére


OPiiPO
addikt

megmentettem, tervbe vettem hogy jövő héten lehet megint megmentek egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20036) kökény válasza OPiiPO (#20035) üzenetére


kökény
aktív tag

Én is rendeltem 2 ipa pakkot+ egy ilyen meggyeset, kóstoltad már, milyen? Gaggia classic régi szép idők, nekem is volt, ma már csak egy Brikkával nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#20037) OPiiPO válasza kökény (#20036) üzenetére


OPiiPO
addikt

A meggyeset mindjárt bontom, csak előtte betárazom a DAC-ba a Dire Straits Love Over Gold albumot :K
GC-t most akartam cserélni egy dupla bojleresre, de sajnos korona :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20038) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ivott valaki a sparból Bitburger Sierra Nevadát, milyen?
Nálunk nincs.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#20039) kökény válasza csabulaxi (#20038) üzenetére


kökény
aktív tag

Elvileg 03.18-tól kapható, de még én sem találkoztam vele a Sparban.

(#20040) Dilikutya válasza kökény (#20039) üzenetére


Dilikutya
félisten

Interspar? Nem egyszer volt már, hogy valami ott jelent meg először.

Annyira utálom az ilyen exkluzivitást, amikor valami csak 1-1 láncban kapható. Ráadásul gyűlölöm a Spar-t. Nem tudom, máshol hogy van, de Szolnokon botrány. Képesek kilométeres sornál is egy pénztárat működtetni. A nagyobbikban most van önkiszolgáló pénztár, de ha nagy ritkán betévedek majd oda, sörrel nem merek beállni. Múltkor vettem Guiness Lagert (kár volt). Önkiszolgálónál ugye kell a pénztáros vagy valaki jóváhagyása, ha alkoholt veszel. Odajön a nő, lehúzza a kódját, nem jó. Hív valami rangosabb embert, jön, annál meg nincs semmi, elmennek mindketten érte. Vagy 5 percig álltam egyetlen kibaszott Guiness Lagerrel, már majdnem mondtam hogy tartsák meg. Mellesleg rém gyenge sör volt, szóval jobban jártam volna, ha otthagyom. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20041) kökény válasza Dilikutya (#20040) üzenetére


kökény
aktív tag

2 Spar is utanba esik, egyik pont olyan, mint amiről te is írtál, flegma, dolgozni utáló alkalmazottak, eléd tolakszik a dolgozó vazz, engem utálnak, mert én elhajtottam a fenébe és szólok nekik, h igenis nyissanak még1 ptárat, másik ennek pont az ellentetje, normális, kedves eladók. Holnap megyek Intersparba, megnézem ott is, másik kettő az sima spar.

(#20042) Jofi81 válasza csabulaxi (#20038) üzenetére


Jofi81
őstag

Sparban és Intersparban is kerestem már, eddig nem jártam szerencsével.

(#20043) proci985 válasza csabulaxi (#20038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en probaltam. lager nemi komloval, kb atlagos cucc. arfuggo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20044) looser válasza kökény (#20036) üzenetére


looser
addikt

Nálam Baby osztja az eszpresszót, a Brikkát 2 éve be sem izzítottam, de most kedvet kaptam hozzá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20045) kökény válasza Dilikutya (#20040) üzenetére


kökény
aktív tag

Debreceni intersparba van, de nem a söröknél találtam, hanem külön polcon:

(#20046) L4D1K


L4D1K
őstag

Na bocsi h nem írtam.

Csapoltat nem tudunk rendelni sajnos, és ahogy olvasom az inkább Szekszárdon működik.

10-10 darabot rendelek akkor ha nektek úgy jó aztán többit megbeszéljük ha itt vannak.

# ANTAL Tuning #

(#20047) looser válasza L4D1K (#20046) üzenetére


looser
addikt

Szuper vagy, köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20048) kökény válasza proci985 (#20043) üzenetére


kökény
aktív tag

Én is megittam egy 0.33-ast belőle, mintha keresztezték volna az ipát és a lágert és mindkettőnek viszonylag a kellemes oldala jelenik meg benne. Sztem pont nem átlag láger ezzel a triple komlózással, jó kis ivósör lesz ez nyáron, mondjuk jobb lenne, ha fél liter lenne 300 forintocska.

(#20049) proci985 válasza kökény (#20048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

marmint kb atlag minoseg, de azon az aron teljesen vallalhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20050) kökény válasza proci985 (#20049) üzenetére


kökény
aktív tag

Igen, de kellemes én a sima Bitburgert is szeretem, ezen az áron rendben van szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.