Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Dilikutya válasza olloczky (#23700) üzenetére


Dilikutya
félisten

A gyümölcs nyilván tompít rajta. Próbálj ki egy ízesítés nélkülit. :)
Meg amúgy is gose-ból is van sokféle.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23702) Dorian


Dorian
félisten

Zirci Levendulás:
Érdekes koncepció, amit ígér betartja, de kedvencem nem lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23703) Dilikutya válasza Dorian (#23702) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem az kimondottan nem ízlett. Bár alapvetően a többi zirci sörtől sem vagyok hasra esve, árukban vannak jobbak is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23704) F_Balazs válasza Dorian (#23699) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Nem a Soproni búza a szar, az egy tök korrekt sör 1€ alatti áron, ami tényleg szar az a már emlegetett Pécsi Búza... :DDD

(#23705) galervin93 válasza Dilikutya (#23698) üzenetére


galervin93
őstag

Lol, én meg azt hittem a fakó ízek meg az édesség fícsör, erre nem is az, aminek hittem. Mea culpa! :R

Egynek amúgy elment, sőt simán lecsúszott, apám biztosan szeretné pl. az édességét és hogy nincs keserűsége sem. De búzaként nekem a német, szinte savanyú, "erjesztett", harapni való darabok jönnek be.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23706) olloczky válasza Dilikutya (#23701) üzenetére


olloczky
senior tag

Nem találok sem a onebeerben, sem a csakajósörben sima, ízesítetlen goset. Pedig utóbbiban vannak innen-onnan importált sörök is. Tudsz ajánlani valahonnan? Értelmezhető áron :) naggggyon max 2k-t rászánok, hogy megkóstoljak egy alap sört.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23707) #49155328 válasza F_Balazs (#23704) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igyál egy Kronenbourg 1664 Blanc-ot aztán rájössz, hogy a Soproni búza egy cukros fosh.

(#23708) F_Balazs válasza #49155328 (#23707) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

És az itt nálunk licenszelt sör, vagy kapni rendes importot belőle?

(#23709) Dilikutya válasza olloczky (#23706) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz, én Szegeden a Cirmiben ittam egyszer ilyet. :)

Talán (untappd-en visszakeresve, dátum alapján esélyes) Reketye Lacto Acid Bacteria volt. KEG-ben a héten is csapolták. :)

Meg elvileg az UGAR Red Speedo is az, ittam is, de nem rémlik, milyen volt. Viszont ez tuti könnyen elérhető boltban is.

F_Balazs: a Kronenburg import.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23710) olloczky válasza Dilikutya (#23709) üzenetére


olloczky
senior tag

Áh a red speedo jó ötlet, köszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23711) F_Balazs válasza Dilikutya (#23709) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

a Kronenburg import.

Kész csoda. :DDD

(#23712) galervin93 válasza #49155328 (#23707) üzenetére


galervin93
őstag

+1 a csigasörre, a koriander nagyon kellemes benne, bár nekem már kicsit tolakodó a végén, egy kis üveg pont elég belőle.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23713) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nekem tegnap este sikerült csapról inni Kronenbourg Blanc-ot Szegeden a Bárka nevű helyen. Nagyon kellemes, és az ára is baráti volt!

(Igaz a MEE vándor gyűlésen ittunk mást is. 😂😂😂)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23714) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Bitburger Festbiert itta valaki közületek? Lehet most is kapni a Spar/Intersparokban?

Érdemes venni?

(#23715) mekker


mekker
őstag

Amik mostanában bejöttek:
Pöhjala Virmalised IPA
In Vitro Douple IPA
Dealbreaker Clickbait - eléggé árbajnok Sparban
Varionica Neon Stout - ez valami horvát felsőpolcos sör volt, sajnos brutál tele volt nyomva szénsavval, pedig a sör maga egész különleges volt

Aldi/Lidli robbanós dobozú Mango Bayeket akciózott le, annak annyira nem örültem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23716) thesound


thesound
őstag

Baba alszik a babakocsiban, sétálgatunk, apa Sümegi barackos búzát iszogat és nézegeti mi legyen a következő 🙂

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23717) OPiiPO válasza thesound (#23716) üzenetére


OPiiPO
addikt

idilli :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23718) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kivetelesen olyan sorpakkot rendeltem aminek egyik tetelet sem kostoltam, kivancsi leszek.

(#23719) L4D1K válasza mekker (#23715) üzenetére


L4D1K
őstag

A varionicat most ittuk szombaton. Lehet h én fogtam ki hibás üveget de közel állt ahhoz h kiöntsük.

# ANTAL Tuning #

(#23720) F_Balazs válasza koxx (#23718) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Fogadjunk hogy ennek a pakknak az árából én másfél hónapig iszok sört, pedig nem Balatoni Világoson tengődök... :DDD

(#23721) jsk válasza koxx (#23718) üzenetére


jsk
Topikgazda

A két Tempest stout közül a #02-őt ittam a hétvégén. Nem csalt mosolyt az arcomra. A #01 hétvégén kerül sorra. Az Old Parochial nagy kedvencem. A Poppels stout zseni. A Noa Scoop nagyon sűrű, de ízben csalódás volt nekem. A sour ale-t még nem ittam.

(#23722) koxx válasza jsk (#23721) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig untappden nem voltak rosszak az értékelések, a Poppelsre kimondottan jókat írtak. Meglátjuk mit tudnak.

F_Balazs: átlagban 2500-3000/üveg, de ez még nem is számít extrémnek elnézve néha, hogy a topiktársak miket isznak :D

(#23723) NoLF válasza koxx (#23722) üzenetére


NoLF
addikt

megyek is, beverek egy kőbányait :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23724) #49155328 válasza NoLF (#23723) üzenetére


#49155328
törölt tag

Innye, annyira nem lehetsz szomjas. :DDD

Bár hétvégén vendégségben voltunk és a következő volt a menü:
1. Dreher gold
2. Staropramen
3. Soproni ászok
4. Steffl
5. Löwenbräu

+ pálinkáztunk rendesen így már a 4,5-et leszartam. :D

Annyi legyen a mentségére, hogy neki sör sör, nem ért hozzá.

(#23725) NoLF válasza #49155328 (#23724) üzenetére


NoLF
addikt

Soproni aszokot honnan szerzett? :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23726) #49155328 válasza NoLF (#23725) üzenetére


#49155328
törölt tag

Zöld dobozos Soproni, akkor nem ászok, mittudom én .

Na ne húzzál fel, az ászok.
Csak már nem az a neve. ;]
Meg talán már nincs benne kukoricagríz.

Mióta nem ászok már :F

[ Szerkesztve ]

(#23727) #49155328


#49155328
törölt tag

2005. Hát egy kicsit le vagyok maradva. :))

https://www.kisalfold.hu/sopron-es-kornyeke/soproni-sor-aszok-nelkul-536338/

[ Szerkesztve ]

(#23728) NoLF válasza #49155328 (#23727) üzenetére


NoLF
addikt

csöppet ;) én már lassan az idejére sem emlékszem, mikor ittam utoljára soproni ászokot :D
van benne kukoricadara egyébként, az 1895ben nincs.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23729) F_Balazs válasza #49155328 (#23724) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Egy munkatársam, ha szóba kerül a sör mint téma, rendszeresen el szokott dicsekedni vele, hogy ő nagyon igényes sörfogyasztó, és főleg - természetesen Bőcsi - Löwenbrau-t iszik... szintén az a kategória, aki talán észre sem veszi, hogy a világ egyik legnagyobb moslékját issza. :DD

(#23730) proci985 válasza F_Balazs (#23729) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor most mondjam, hogy nekem is van egy pici 0.25os Löwenbrau korsom, amibe nyaron 30fokban a passzolo sor szokott neha kerulni? :)

koxx: Poppels BA, wow. azt szerintem en se kostoltam.

az omnipollo sour inkabb erdekes volt, scoop nekem kimaradt mert azt ide foleg a sajat webshopbol lehetett elerni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23731) red2652 válasza koxx (#23718) üzenetére


red2652
újonc

A Poppels ba elég korrekt volt, bár lehetett volna egy lehelletnyivel kevésbé édes. A Tempest OP nagy kedvencem. A noa scoopot nem rég kóstoltam. Nem volt rossz, de sok Omnipollo stouthoz hasonlóan "mű" volt egy kicsit. A két Tempest és a sour pedig az én hűtőmben is ott van. :)

Más:
Jön valaki idén valamilyen külföldi craft fesztre? Mbcc vagy Billies esetleg?

(#23732) proci985 válasza red2652 (#23731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy tudom danokat eppen piszkaljak a norvegok es svedek, hogy ideje lenne nyitni. egy honapja meg nagyon komolyan vettek a covid igazolvanyt.

mondjuk kb egy A38 szintjere kell gondolni, csak mondjuk a hotellben is. szoval utazas elott kulfoldi fesztivalnal helyiektol mindenkepp utananeznek, hogy mi a szitu.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23733) F_Balazs válasza proci985 (#23730) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Félek attól hogy nem ismered a hazai verzióját a Löwenbraunak. :)

(#23734) red2652 válasza proci985 (#23732) üzenetére


red2652
újonc

Vágom, valószínűleg kell majd a kártya. A fesztivál viszont biztos meg lesz rendezve, nagyon tolja a Mikkeller a közösségi médiában. Sorra jelentik be az USA főzdéket. Billies-nél meg már kint van a teljes brewery list. Fun fact: megy a Mad Scientist is!

(#23735) proci985 válasza F_Balazs (#23733) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csak a 15 evvel ezelottit :DDD

a bajor egy oke lager (jolmegerdemelt ~2.75), de megvan a maga helye es ideje.

red2652: ertheto, sokan ebbol elnek, masoknak meg mar eleguk van a lezarasokbol.

privat kostolasok jok, de azert mas a hangulat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23736) red2652 válasza proci985 (#23735) üzenetére


red2652
újonc

Nyilván egy ilyen fesztivál a 20+-adik sör után már inkább szól a hangulatról, mint a kóstolásról. :)

(#23737) koxx válasza red2652 (#23731) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha édes az nem baj, szeretem. Omnipollok tényleg kicsit mű ízűek, de azért akad köztük pár jobb darab.

(#23738) chatran válasza F_Balazs (#23729) üzenetére


chatran
őstag

Biztos nagy Scarface rajongó. :DDD

(#23739) #89309696


#89309696
törölt tag

A Miller mikor kezdett el ennyire nyomulni? Azt látom, hogy nem egy mai sörről van szó, de én csak mostanában vettem észre, hogy külön hűtője van a Coopban, Sparban stb. Azt se tudtam eddig, hogy létezik.
Egy ismerősöm ajánlotta, hogy vízízű szar, nem keserű, nekem biztosan tetszeni fog. És valóban, egy íztelen vízlé, nekem emiatt pont tetszik. Én nem szeretem a klasszikus sör ízt, mert b*zi vagyok :D , én az ilyen Le Coq meg Somersby édes nyálakra vagyok rákattanva. Kézművesekből találtam 1-2-t ami nekem bejött, mert kb 0 volt az IBU-ja, meg a Dreher Pale Ale, Red Ale volt még ilyen amit iszogattam néha, a Gold is egész jó volt.
Ez a Miller viszont tényleg frankó, mínuszban mérhető IBU-val, ez frankó csajoknak, 18 éves hülyegyerekeknek, b*ziknak, meg olyanoknak mint én. :D Van ennek létjogosultsága, csak hát az ára...

A 300-as árért a 0.33 az nevetségesen drága, enyhén ízesített, enyhén szénsavas vízért. Másik baj vele az, hogy vízként is csúszik le, még melegen is iható. Pillanatok alatt eltűnik 4 üveg és már őszintére itta magát az ember. Ez veszélyes. ;]
És még csak azt se mondhatja el az ember, hogy hát a sör egészséges tulajdonságait hasznosítja belőle, mert ahhoz beltartalom is kéne, az meg ebben nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#23740) #49155328 válasza #89309696 (#23739) üzenetére


#49155328
törölt tag

Uhhh b+, húzóra le is küldtem egy Pilsnert. :D

Kemény vagy Csoki! ;]

Pedig a Dreher Red Ale az egy kedvenc ivó söröm volt. R.I.P.

Miller : Víz, Árpamaláta, Maltózszirup, Komló és komlókivonat
Gondolom a cukortól lehet édes.

[ Szerkesztve ]

(#23741) #89309696 válasza #49155328 (#23740) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezek szerint megszűnt? Utoljára egy éve ittam sört. :D

(#23742) thesound


thesound
őstag

MS Pachamama

Phfűűű gyerekek, 10 karika füstölt kolbász cseppfolyósítva. Próbáltam magam rábeszélni, hogy ez finom. Nem. Számomra az egyik legrosszabb MS sör. Az illata füstölt kolbász, kis gyümölcsösséggel. Ízre, amíg a nyelveden van, picit édes (bodza), picit savanykás (maracuja), de ahogy lenyeled jön a füst és a grapefruit keserűsége és a végén fél perc múlva a pici csípősség (chili). Az alja már gyümölcsösebb volt és kevésbbé füstös (pedig fektetve volt a hűtőben, ha számít ez valamit). Ütősnek ütős (9%), mert 1,5 deci után keresztbeálltak a szemeim. Ennem kellett rá kettő gesztenye marcit :DDD. Soha többet.
Ami furcsa, hogy páromnak meg ez ízlett az egyik legjobban és nem érezte rajta azt a füstös ízt/illatot.

A Double Svartjuk viszont mennyei. Savanyúan gyümölcsös.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23743) mekker válasza L4D1K (#23719) üzenetére


mekker
őstag

Bánom, hogy nem hagytam kicsit ülni kitöltve. Számomra annyira szénsavas volt, hogy ilyet stoutnál még nem láttam.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23744) Dilikutya válasza #89309696 (#23739) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig jó ideje lehet kapni, a Heineken márkája. Tényleg elég vizes vacak, bár ebből kifolyólag legalább nincsenek bántóan rossz ízei. Erről jut eszembe, a Borsodi Tüzes/Jeges csodaduót nem látom mostanában. Na annak van rossz íze. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23745) looser válasza Dilikutya (#23744) üzenetére


looser
addikt

A Dry is eltűnt, ami talán egy Asahi klón akart lenni?... De a Borostyánt sajnálom és a búza is különleges volt abból a szempontból, hogy a rendszerváltás utáni nagyipari sörtermelés első tömegbúzája volt. Nem emlékszem az ízére, de gondolom egy szupermarketes sajátgyártású német búzához sem érne fel.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23746) Dilikutya válasza looser (#23745) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Dry-ra nem emlékszem, de a Borsodi Búza szar volt. Utánanéztem, kukoricás volt az is. Amúgy a Szalon előbb főzött búzát.
A Borostyánról nem igazán van emlékem, ittam, de hogy milyen lehetett... pedig azért ha valami jó volt, megjegyzem, az pl. Amstel világos és bock is úgy maradt meg, hogy jók, a bock különösen. Sőt, fura kimondani, de volt az Amstelnek valami szűrt, kalóriacsökkentett söre, meglepően jó volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23747) NoLF válasza Dilikutya (#23746) üzenetére


NoLF
addikt

Borostyan igen rossz volt, en ugy emlekszem egyet tudtam meginni belole anno.

amstel bock volt a sztar, sajnos gorogben nem talaltam. ez viszont kifejezetten tre :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23748) Dorian válasza NoLF (#23747) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem a Borostyán kifejezetten ízlett anno.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23749) NoLF válasza Dorian (#23748) üzenetére


NoLF
addikt

ebből is látszik, hogy ízlések és pofonok :) én pl a fent említett millerből is egyet tudok meginni, kivéve ha pusztulat meleg van és nincs más elérhető nedű a közelben, mert akkro akár 10et is :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23750) Dorian válasza NoLF (#23749) üzenetére


Dorian
félisten

Ma már nem biztos, hogy ízlene, akkoriban még más volt a szint.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.