Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) [CsuCsu] válasza Land (#22142) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az itt lakok egyebkent nem azert veszik a 800-1200Ft-os 3 decis soroket, mert annal olcsobban csak ihatatlan van ;)

Egyebkent attol is fugg, kinek mi fekszik. IPA nincsen jo 700-800 alatt. Stout foleg. A sorok arazasat szerintem kategorian es stiluson belul erdemes vizsgalni, nem csak ugy altalaban. Ha megkivanok egy jo imperial stout-ot, nincs az az elet, hogy 400Ft korul talaljak egyet, meg 1,000Ft-ert is necces. Lagerbol viszont tok jo a nagyuzemi 300Ft-ert. Sor mindketto, de alapvetoen teljesen mas italok mas alkalmakra, szoval ertelmetlen egy kalap ala venni. Mas-mas arszint kepviseli a jo ar/ertek aranyt.

[ Szerkesztve ]

(#22152) Land válasza [CsuCsu] (#22151) üzenetére


Land
veterán

Igazad van, én nem állítom, hogy egyik 800-1200 Ft-os sör sem éri meg vagy nem jobb, mint a 300 Ft-os nagyüzemi sörök. Csak sorozat/filmnézés mellé már bőven korrekt söröket kaphatunk (végre) a "nagy" négyestől is. Szoktam én is drágább söröket venni (Mad Scientist, Monyo), illetve párszor rendeltem már sörcsomagot a Zipstől is. Az a helyzet, hogy az a kategória amit említgesz egy Sparban pl nem igen van jelen. Inkább sörboltokban kaphatóak, esetleg egy nagyobb választékkal bíró Auchanban.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22153) [CsuCsu] válasza Land (#22152) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Spar valoszinuleg regio fuggo, meg kisvarosi (Bonyhad) uzletben is volt Mad Scientist imperial stout, szombathelyi Intersparban pedig egesz nagy a valasztek a hazai fozdektol, minden stilust lefedve.

Edesapam egyebkent pont ma rendelt be egy 24-es rekesz Reketye Dr Banghard-ot. 910Ft/330ml, ingyen posta. Imperial Pastry Porter (11%) vonalon ez szinte ugyanaz az arszint, mint a nagyuzemi lager 300Ft-ert. Ez az o ivosore, mert a stout/porter fekszik neki. Egyebkent arban ugyanott van, mert mire megiszik egy ilyet, az alatt mas 3 uveg lagert letol, olyan tomeny.

[ Szerkesztve ]

(#22154) koxx válasza [CsuCsu] (#22153) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Ez az o ivosore, mert a stout/porter fekszik neki." Édesapádnak remek ízlése van :))Faterom csak sima lágereket iszik, meg néha 1-2 extrát ha viszek neki.

(#22155) looser válasza koxx (#22154) üzenetére


looser
addikt

Corona Extrát? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22156) proci985 válasza [CsuCsu] (#22151) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

samuel adamsnak volt par eve egy oke imperial stoutja ami erre ilyen 700 huf korul ment. azon mar akkor is azon gondolkodtam hogy hogyan hoztak ki ennyibol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22157) koxx válasza looser (#22155) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rosszabb, Egger sört :o :DDD

(#22158) [CsuCsu] válasza koxx (#22154) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mindig is a sotet sorok izlettek neki, ha csak lager van inkabb egy froccsot ker. Az alma es az a bizonyos fa ugye... Egy bizonyos ponton a Guinness volt a csucs neki, aztan en csunyan elkapattam a krafttal. Most mar kiigazodik es jokat rendel maganak segitseg nelkul is. Csak hat nem akar ivosorre 3,000ft/375ml kolteni - ilyeneket is vesz, de havi 2-3 uveg max. Ez a Banghard pedig veszettul jol van arazva a minosegehez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#22159) looser válasza koxx (#22157) üzenetére


looser
addikt

Az jó, az Aldi válasza a Barths Extra Strongra :-))
Egyszer ittam, kicsit elvette a kedvemet, de nem volt behűtve, lehet, hogy adni kellene neki még egy esélyt...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22160) Dilikutya válasza Land (#22142) üzenetére


Dilikutya
félisten

Dreher Bak sokak szerint az egyik (ha nem a..) legjobb nagyüzemi magyar sör. És az egy jó baksör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22161) Land válasza Dilikutya (#22160) üzenetére


Land
veterán

Ránézek újra, de lehet nem szeretem a bakot.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22162) mekker válasza Land (#22142) üzenetére


mekker
őstag

Zipfer (Spar), Primator sörök, Litovel, drágább Erdingerek, Edelweiss, Hoegaarden. Paulanerből most fogyott el egy fél rekesz, de nekem se jön be.

https://venenum.hu/-n nézz körül, szerintem elég jó kínálatuk van.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22163) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Idei Paulaner Oktoberfest-et nem ittam még, de korábban nekem nagyon bejött. Változott volna?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22164) proci985 válasza Dilikutya (#22163) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Märzenek nem nagyon szoktak

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22165) F-ECT$ válasza Dilikutya (#22163) üzenetére


F-ECT$
titán

Én most ittam először, nekem nagy csalódás volt (vagy csak kifogtam valami hibás példányt). Habja kb fél perc alatt eltűnt, és ízben sem jött semmi, mintha valami tucat lágert ittam volna.

Dive ever, work never.

(#22166) [CsuCsu] válasza F-ECT$ (#22165) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A hab egyebkent nem ertem miert fontos. Sok jo sornek egyaltalan nincs, ez inkabb esztetika. A festbier szandekosan egy tucat lager, nem kell tole semmit varni.

(#22167) F-ECT$ válasza [CsuCsu] (#22166) üzenetére


F-ECT$
titán

A sör nem csak íz, hanem illat és látvány is. Egy szép habtól nem lesz jó egy pocsék ízű sör, de egy csúnya, gyorsan összeeső hab rontja az amúgy jó ízű sör megítélését (legalábbis nálam).

Dive ever, work never.

(#22168) [CsuCsu] válasza F-ECT$ (#22167) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Eros soroknek (imperial stout, barleywine, TIPA, stb) nagyon keves habja van alapbol, felesleges varni toluk. A termeszetes karbonacioju soroknek is kevesebb van altalaban (pl brit kezipumpas sorok). Lagertol talan el lehet varni, de a tobbitol nem fair.

(#22169) proci985 válasza [CsuCsu] (#22168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mikozben a hatterben felsir egy nemet buza :DDD

egyebkent a Westvleteren XII kapcsan van nekem egy olyan elmeletem, hogy amiatt tartjak jobbnak a Rochefort 10nel, mert quad viszonylatban eszmeletlenul szensavas, amitol jobban ihatova valik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22170) [CsuCsu] válasza proci985 (#22169) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A testes imperial stout-oknak viszont kifejezetten art a sok szensav szerintem. Kell valamennyi, de sok mar rontja a kremesseget.

[ Szerkesztve ]

(#22171) proci985 válasza [CsuCsu] (#22170) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igaz, meg eleve BA vonalon ritka a hab.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22172) koxx


koxx
MODERÁTOR

Brewdog Elvis Juice
Még szerencse, hogy volt egy 25%-os spar matricám így nem 1000ft-ba került. Az illata, a színe és a habja tökjó. De az íze olyan erőtlen, semmilyen, kicsit gyümölcsös. Ha nem néztem volna meg a dobozán akkor max 4,5%-ot tippelnék alkoholra. Nekem ez már túl keserű. Ennél még a kőbányai-MadSci stout is sokkal jobb.

(#22173) Dilikutya válasza koxx (#22172) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezzel mondjuk vitatkoznék. Én egy este ittam mindkettőt. Az Elvis Juice olyan semmilyen, a Catacomb Stout pedig olyan, mintha alkohollal öntenék fel egy jó szenesre pörkölt Tshibo Family-t (az a sárga csomagos, irodák kedvenc közösen összedobott kávéja, mert ennél olcsóbb már csak az alapból low-budget márkák vannak). Vagyis egyik sem jobb a másiknál, nálam kuka mindkettő. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22174) perempe válasza Land (#22145) üzenetére


perempe
addikt

kérdés, hogy mennyit ér egy Pilsner Urquell: Szlovákiában 80 cent(?) szokott lenni akciósan, míg a Gambrinus, Staropramen, Krušovice és Kozel 40 és 49 cent közé vannak belőve.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22175) Dilikutya válasza perempe (#22174) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért az az akciós 80 cent nincs olyan messze a magyar ártól, akciósan itthon is annyi lehet. Vagy talán lassan akció nélkül is, ahogy nézem az euró árfolyamát...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22176) perempe válasza Dilikutya (#22175) üzenetére


perempe
addikt

Azért a 40-50 cent közötti kategóriában jóval előznek minket az északi szomszédaink a Forint gyengülése ellenére is.

Ha itthon keresünk a kategóriában, akkor Magyarország legrosszabb sörei között válogathatunk.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22177) Xuja válasza koxx (#22172) üzenetére


Xuja
kezdő

En is szemeztem vele, de ink egy Pannonhalmi quad-ra lottem el a matricam. Ha ez az Elvis a Punk ipa szintjen mozog, akkor a 750ft is tulzas erte.

(#22178) koxx válasza Xuja (#22177) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az Elvis azért annál jobb. A punk ipa az nálam az ihatatlan kategória.

(#22179) [CsuCsu] válasza Xuja (#22177) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az is. Angliaban ~£1 egy dobozzal, kb annyit is er, angol vasarloeron is.

(#22180) Jofi81 válasza #49155328 (#22147) üzenetére


Jofi81
őstag

Néztem most az Auchan akciós újságot, de nem találtam benne a Konradot. Még mindig ennyibe kerül?

(#22181) Land


Land
veterán

Ma elmegyek Aldiba. Van ott valami értelmes sör? A búzájuk pl most 175 Ft elvileg.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22182) F-ECT$ válasza Land (#22181) üzenetére


F-ECT$
titán

Aldi nem túl erős sörben. (A Lidl is főleg akkor ha van valami szezonális akciójuk.)

Egy Spar-ban pl sokkal nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#22183) Xuja válasza F-ECT$ (#22182) üzenetére


Xuja
kezdő

A Spar tényleg erős sörválasztékban, a gond csak az hogy ha épp nincs akció, akkor webshopokból olcsóbban be tudod rendelni.. A Lidl-ben viszont az a kevés ami van az legalább jó áron van. De az eddigi legjobb vételem a Coopban volt, 300-ért adtak egy kiváló belga dubbelt (La Trappe).

(#22184) Land válasza F-ECT$ (#22182) üzenetére


Land
veterán

Én is így tudom.. Akkor lehet Spar lesz.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22185) Land válasza Land (#22184) üzenetére


Land
veterán

Sőt CBA lesz. Ott talán lesz 1-2 eltérő a Sparhoz képest.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22186) #49155328 válasza Jofi81 (#22180) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sajnos elfogyott a készlet és nem is lesz már. :O
Van még itthon 4 tálca azt annyi.

Tegnap viszont vettem Old Prague lagert kóstolóba és
azt hiszem betankolok abból is most 200ft.

(#22187) Jofi81 válasza #49155328 (#22186) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, akkor nem sietek érte...

(#22188) #49155328 válasza Jofi81 (#22187) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez a fehérvári Auchan, máshol lehet van.

(#22189) Jofi81 válasza #49155328 (#22188) üzenetére


Jofi81
őstag

Pont oda akartam menni holnap érte. :)

(#22190) F-ECT$


F-ECT$
titán

A Kőbánya x Mad coffee stout nem aratott nagy sikert itt a fórumon, de nekem bejött. Azt nyújtja amit a neve is ígér, vállalható áron. Máskor is innám.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#22191) Xuja válasza F-ECT$ (#22190) üzenetére


Xuja
kezdő

Pont most iszom, szerintem nem kifejezetten jo (jol ihato, de olyan mint egy szensavas hosszukave, se test se kremesseg). A bagoly az ami hasonlo arban van es az kifejezetten finom is.

[ Szerkesztve ]

(#22192) looser


looser
addikt

Tegnap ezekre néztem rá a One Beer-ben. Apropó, ha ott vagytok, a helyben fogyasztásra +20-30% rákerül, erre az első sör után döbbentem rá. Azt hiszem, kár volt a Playground-dal kezdeni; nemcsak magas(abb)ra tette a lécet (bár kissé kilóg az alkohol), de a komló eléggé rátelepszik a szádra, hogy utána egy lazább sört ne tudj megfelelően értékelni :-)

HORIZONT - Playground - DDH Double New England IPA
FIRST - Flower Power 2020
InVitro - Retrowave

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22193) Freddycom


Freddycom
őstag

Miből isszátok a sört körkérdést indítanék.

Nálam ezek vannak állandó rotációban:
.

Illetve van még egy DAB, Bitburger, viking jellegű korsó, meg egy tetős krigli, de ezek ritkábban kerülnek elő

(#22194) proci985 válasza Freddycom (#22193) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valtozo. van itthon:
- imperial pint glass
- pilsner glass
- weizen glass
- mug (korso)
- tulip
- goblet (kehely)

a balrol otodik tulip altalaban amit sorre hasznalok, de en foleg ipat, stoutot es sourt iszok.

a pint es a korso mindeneskent is funkcional.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22195) Freddycom válasza proci985 (#22194) üzenetére


Freddycom
őstag

Nálam a mindenes a 3dl-s tulipán, de minden a saját poharába kerül, ha van rá lehetőség.

(#22196) [CsuCsu] válasza Freddycom (#22193) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Imperial stouthoz snifter / tumbler, IPA tumbler, barleywine teku, pilsner korso, lambic / savanya feherboros pohar. Utobbi konkretan ez:
https://www.eurocave.co.uk/zalto-denk-art-white-wine.html

Zsenialis pohar. Habkonnyu, rugalmas, gyonyoru. Draga, de megeri. Nekem egy Bokke logoval gravirozott verzio van, az a hivatalos Bokke pohar.

(#22197) proci985 válasza [CsuCsu] (#22196) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

es en meg azt hittem, hogy a 15-20 eur koruli Orefors sorospoharaim dragak voltak :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22198) Freddycom válasza [CsuCsu] (#22196) üzenetére


Freddycom
őstag

Tényleg, teku-t én is be akarok szerezni.

(#22199) [CsuCsu] válasza proci985 (#22197) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek a Zalto poharak a csucs. Szajjal fujt, es olyan vekony el sem hiszed, hogy uveg, megsem torekeny. Leginkabb Michelin csillagos ettermekben lehet belejuk futni. Imadom.

(#22200) looser válasza Freddycom (#22193) üzenetére


looser
addikt

Itt vettem (Horeca) söröspoharakat, két belga talpast és két Winkler - One Beer félét; darabja kb. 400 Ft volt. Remek választék, de sajnos darabra csak a 12 darabos vagy nagyobb kiszerelésűből adnak el, a kisebbek (4-6 darabos) csak egyben mehet.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.