Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) atthany


atthany
aktív tag

Ma Penny-ben járva felfedeztem, hogy felvették a kínalatba a Rychtar 11-et 169 pengőért, no persze nem egy prémium kategória, de ennyi pénzért nekem megéri...

[ Szerkesztve ]

(#15002) qltsar válasza atthany (#15001) üzenetére


qltsar
addikt

Ez a Grunt ugye? Koszi a tippet lecsekkolom, 169 Ft-ert ajandek.

(#15003) Dilikutya válasza atthany (#15001) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy betonszar sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15004) proci985 válasza Dilikutya (#15003) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

barka pali certified?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15005) looser


looser
addikt

Tegnap szerencsém volt egy Flying Monkeys Juicy Ass cumóhoz, állati friss, gyümölcsös ipa.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15006) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Kínai shopping:

Préaris Quadrocinno
Broeder Jacob Brut Rosé: mostanában elég rossz értékeléseket kapott; majd meglátjuk ;)
Sierra Nevada Torpedo Extra IPA
Fóti Hammurapi +21
Broeder Jacob Double Port

ez a kedvenc aláírásom

(#15007) jsk


jsk
Topikgazda

Utóbbi időben kóstoltam pár jó sört:

Beerfort Doppelbock
- A leányvári főzde egyik legjobb söre, ha nem a legjobb. Nagyon jó kis duplabak, kb. ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Prairie Artisan Ales Phantasmagoria
- Ütős, jól megkomlózott dipa. Frissen pazar lehet, így csak simán jó.

Cloudwater Black Forest
- Meggyes, tonkababos imp. stout. Nagyon jó volt. Mintha Fekete-erdő-tortát innék.

Pöhjala Must Kuld El Salvador
- Kávés porter, nagyon finom, de az eredeti recept még mindig jobb.

BrewDog Paradox Heaven Hill
- Simán odab*sz. Az ára is...

Whiplash Gravity’s Rainbow
- Jó kis dipa. Nem kiemelkedő, de kb. ezt kéne hozni minden dipa-nak.

North Brewing Hazelnut & Cacao Imperial Stout
- Ha valaki hozzájut, mindenképp próbálja ki. De Molen-es kollab sör. Mint egy jó csokoládé.

Omnipollo Fatamorgana
- Finom volt, de némiképp csalódás. Itt is megvan az a szúrós utóíz, amit mostanában több ipa-nál is éreztem. Van egyébként tribute söre Asterisk FTMRGN. Azt is kóstoltam, nem sokkal marad el tőle, pedig csak házilag főzött.

To Ol Final Frontier
- Szerintem veri a fenti sört. Folyékony selyem. Fantasztikus.

Evil Twin Imperial Doughnut Break
- Fantasztikus imperial porter. Desszert sört. Looser imádná az édességét.

Buxton/Omnipollo Yellow Belly
- Piszok jó sör lenne, ha nem rontaná el az édeskés íz után a keserű/odakozmált utóíz. Csalódás.

Balkezes Bagoly
- Kuriózum a magyar craft világában, mert ez egy baltic porter. Nem lenne rossz, de szerintem túltolták a kávét, és még van egy kávés változata is.

Pipeworks Ninja vs. Unicorn
- Nagyon brutál dipa. Ha ezt csapról ihatnám Chicagoban, akkor a mennybe mennék.

Evil Twin Even More Coco Jesus
- Az alapsör juharszirupos és kókuszos verziója. A kókuszt nem éreztem, juharszirupot sosem ettem, így azt nem tudom :) Mindenesetre az alapsör itt is jobb.

Ma estére betervezve: Atom Beers Neutron Star

[ Szerkesztve ]

(#15008) proci985 válasza jsk (#15007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja NEipak egy reszenel ott a szuros komlo a vegen, nekem mondjuk tetszik.

az I like to moob it moob it az, ami kb a fatamorgana a szuros utoiz nelkul, ha sikerul hozzajutnod egy dobozhoz. ratebeeren epp iipa top20ban van, megerdemelten.

a final frontier meg igen:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15009) jsk válasza proci985 (#15008) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszi, most már legalább tudom mi miatt van ez a szúrós utóíz.

Januárban vettem egy doboz I Like To Moob It Moob It (not swedish edition)-t. A doboza is ütős. Nagyon finom volt, kapott is tőlem 4,5-öt untappd-en.

(#15010) [CsuCsu] válasza jsk (#14898) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Udv Oxfordbol, elso poszt a topikban.

Az az Omni/BD I Wanna Be Your Dog valami eszetlen jo sor volt. Az Omni tipikus skandinav edesseget kiegyensulyozta a Brewdog jellemzoen erosebb karaktere, plusz a hordos erleles. A helyi Brewdog-ban toltak £6/0.3 pint aron, de egyszeruen nem birtuk abbahagyni. Egy meterrol lehetett erezni az aromajat, brutalis cucc. Mindenkeppen ajanlom.

Most en ezt huztam be a hetvegen: Crooked Stave Surette Reserva Raspberry 2016. Kiegyensulyozott, perfekt gyumolcsos sour ale. Tipikusan az a fajta, aminek kell a hordo, kulonben tulsagosan lapos lenne. A malna karakteresen, de nem tolakodoan nyomul benne, es szerencsere valami kevesbe edes fajtat hasznaltak.

(#15011) jsk válasza [CsuCsu] (#15010) üzenetére


jsk
Topikgazda

Üdv a topicban!

Az I Wanna Be Your Dog-ot még érlelem a melóban, mert közben jött egy szállítmány Angliából, és még azokkal "harcolok":) De lehet hétvégére már hazahozom. Mindenki csak dicséri.

A sour-okkal még barátkozom, mindenki imádja a savat a környezetemben. Nekem még szoknom kell.

[ Szerkesztve ]

(#15012) [CsuCsu] válasza jsk (#15011) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na majd szamolj be :) A Dog nekem eddig az egyetlen sor amire megadtam az 5.0-t Untappd-en, egyszeruen nem tudtam belekotni. Mondjuk nem tudom a dobozos mennyiben fog kulonbozni a csapolttol.

A sour-okat nemreg volt szerencsem behatobban tanulmanyozni. A Brewdog Crooked Stave showcase-t tartott, ez az uveg is onnan van meg. Kiprobaltam ~10 sort toluk (es korabban mas fozdektol) es a tapasztalataim a kovetkezok, tobbfele osszehasonlitas alapjan:

1. Erleles hatvanyozottan fontos. Ugy tunik, hogy ez a tipus uvegben 2-3 evvel a keszites utan van a csucson, vagyis jelenleg a 2015/16-os kiadasokat kell keresni. Kiegyensulyozott lesz, a gyumolcs elorebb jon, sav megidomul. Elegans, kerek italla valik a frissekhez hasonlitva. Kulonben tul nyers, savas, kulonosebb melyseg nelkul es kvazi mindegy milyen gyumolcs megy bele, ugyanis alig lehet erezni a kulonbseget, mert nem fejlodik ki az izvilag.

2. Kell neki a hordo. Ugy tudnam jellemezni, hogy kell a harmadik kerek a sav es a gyumolcs melle, ez pedig az enyhe fahordos aroma. Erettebbe teszi az italt, gyumolcsre is rasegit.

Osszefoglalva, szerintem a sour/wild meg nincsen kiismerve sem a gyartok, sem a fogyasztok altal igazan. En a nem hordos es erlelt verziokat nagyon felkesznek erzem. A fentebb leirtak is azt sugalljak, hogy ez egy eredendoen dragabb iranyvonal, ha a legjobbat akarja kihozni belole az ember. A problema, hogy nem mindenki szeretne/kepes £15-30-at kolteni egy uveg sorre, ezert a gyengebb verziok is piacon fognak maradni.

[ Szerkesztve ]

(#15013) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#15012) üzenetére


Dilikutya
félisten

30 font már kurva sok egy üveg sörért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15014) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#15013) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt mondjuk nem tettem hozza, hogy ezeket szinte mindig 0.75-os uvegben aruljak, ami 0.33-asra vetitve ~£13, ami meg mindig rohadt draga, de nem katasztrofa. Es a koltsegeket tekintve nem is varnam el, hogy annyiert adjak, mint akar egy jobb IPA-t. Ennek ellenere szamomra sem ez lesz az ivosor (foleg, hogy alig lehet beszerezni ilyesmit USA-n kivul).

(#15015) jookomak válasza [CsuCsu] (#15014) üzenetére


jookomak
őstag

Pont ma láttam az egyik webshopban Alesmith speedway stout havaj kiadást 0.75/50 eur. Ez már tényleg túlzás. Rendeltem inkább egy üveg Lagavulint, mégiscsak mindjárt névnapom.

(#15016) proci985 válasza [CsuCsu] (#15012) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem ertek egyet

sour vonalon van mar jo 0.33 / 3 eur uveg szinten, a ballast point sour wenchje remek.

belga vonalon meg ott a a teljes sour red/brown vonal, a kriekek fele, a lindemans kb teljes portfolioja es meg a 3 fountainen 0,75os kriekje is megall 15 eurobol, a 10-12 euro / 0,375 az meg mar belga vonalon is extrem kategoria. es a belga vonalon ott van mogottuk istentudja hany evnyi fozes es tapasztalat, viszont jo lambicot tenyleg nehez fozni.

a Mikkellernek szokott sikerulni, de ok eleg sokat dolgoztak egyutt anno a Lindemannal. es a Lindemannak megint van jo tolgyfahordos sourja 3-4 eur korul.

Omnipollo stoutjai egy fokkal kevesbe elenkek uvegbol mint csapon, de jellemzoen ugy is nagyon jok. Brewdog szinten tud remek stoutot fozni, bar jellemzoen inkabb csak 5 eur / 0,33uveg folott.

viszont amit en mikrofozdeknel sour vonalon lattam, az eddig keteselyes volt ugyanugy, ahogy jo pilzenit se mindig kepesek fozni es "fake belga"t is csak egy kotegnyit ittam ami akarcsak a kozelebe jott egy jo apatsaginak, jellemzoen dupla aron. mas kerdes, hogy van ket Thornbridge sour elrakva kiprobalni, hogy milyenek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15017) mephi666


mephi666
nagyúr

nem láttam, hogy bárki írta volna, de lidl-ben hétfőn-kedden belgáznak megint

...nekem nem tűnik rossznak a stella-s gagyicsomagok után (piraat-ot nézegettem mindig a boltok polcain, de elborzasztott az ára... így viszont szerintem bevállalok egy pakkot)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15018) Jhonny06 válasza mephi666 (#15017) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi az infót, ez simán megéri. Csak a 2 Gulden Draak legalább 1500 együtt. A Bornem-eket még nem kóstoltam, ha valakinek van infója, ne tartsa magában. :)

(#15020) ROBERTOH válasza #68686080 (#15019) üzenetére


ROBERTOH
őstag

"Ami pedig a legjobb hogy erős az üvegük,van amelyikbe már hetedszer palackozok."

Van saját sörfőzdéd, vagy mi? :)

ez a kedvenc aláírásom

(#15021) looser válasza ROBERTOH (#15020) üzenetére


looser
addikt

Még az sem kell, legalábbis kezdetben érdemes lehet kipróbálni, bejön-e a macera :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15023) perempe


perempe
addikt

ittam a Szlovák Étterem és Sörözőben két korsó csapolt sört (Bogan és barna Tmare): a Szlovákiában kapható kommersz cseh sörök partiban voltak velük, de a magyarok sajnos nem.

a magyar Kozel sör sokat romlott szerintem, most jóval vizesebb; de lehet, hogy csak a kinn kapható Krusovice 10/Staropramen Smíchov hatása, amit az elmúlt 3 hónapban fogyasztottam.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15024) Dilikutya válasza Jhonny06 (#15018) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én végigittam a dobozt, elég alkoholízű az összes, egyedül a Gulden Draak-ok jobbak kicsit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15025) Nunder válasza Jhonny06 (#15018) üzenetére


Nunder
őstag

Én az ellentábort képviselem, szerintem pont a két Bornem az ami elég silány. Hozzá kell tenni, hogy nálam futott mind a 4 doboz tartalma, lehet az is közrejátszott, de nem érződtek romlottnak. A többi miatt viszont tényleg megéri.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15026) Dorian


Dorian
félisten

400-ért megéri, de sokkal többet azért nem adnék értük.
Alapvetően nem túl kifinomult, erősen édes és alkoholízű sörök, a kalózos ízlik a legkevésbé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15027) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Felbontottam a karácsonyi Grimbergent.
Hát...

Futottak még kategóriába tartozik, fémes íz, se nem édes, se nem keresű.
Hab szép borostyán színű, tartós, kemény.
És itt véget is ért a pozitív kritika.
Maga a sör, sörként értékelhetetlen számomra.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15028) proci985 válasza Dorian (#15026) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a kalozos tokeletes sor masnap gyogysornek mert cukros de ezen a niche teruleten kivul en mas ertekelheto tulajdonsagot nem tudok neki felhozni. a draak egy fokkal jobb, de nekem az is nagyon alkoholos.

tetejeben kb annyiert ott a delerium tremens ami egy sokkal kiegyensulyozottabb vilagos belgian strong

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15029) proci985


proci985
MODERÁTOR

Mikkeller SpontanPassionfruit lambic style - fruit

Egesz keves hab gyonyoru borostyan testtel. Maraguja, sav, a fermentacio nemi nyomaval a hatterben.

Hazon belul egy hajszalnyival jobb a blueberrynel es kb a blackberry szintjen van. Komplex, a sav eleg lekerekitett (stiluson belul persze), a maraguja (passionfruit) is atjon.

Nagyon ajanlott, ha kedveled a stilust es hozza a szeria tobbi tagjanak a szintjet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15030) Dilikutya válasza proci985 (#15028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Deliriumot én lazán tudom inni, mert nem érezni az ízén úgy az alkoholt. A laza ivás természetesen a hatás beálltáig értendő. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15031) proci985 válasza Dilikutya (#15030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ami teljesen eletveszelyes toluk, az a delerium red. 35 fokban iszonyatosan csuszik, nem erzi rajta az ember az alkoholt, a 2015os szigetunk egyik csucspontja volt :D.

ratebeeren lehuzzak, de nekem az egyik kedvenc kriekem, bar teny, hogy egy lambic kriekhez szokott embernek nem biztos, hogy tetszeni fog (nincs sav pl).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15032) looser


looser
addikt

Legenda Királyban frissek és ropogósak a sörök!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15033) Dorian válasza looser (#15032) üzenetére


Dorian
félisten

XVI.-kerben vettem elvitelre, most kortyolom. Hableány elég harmatos volt, a Jokerface viszont fasza. Vettem még Black Jack-et, olyant még nem ittam, 8,2%-os, 40,3 IBU-s fekete IPA.

(#15031) proci985:
Delirium red a top 2 gyümölcsös sörben van benne (ami nem lambric), másik a Gauloise.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15034) Elektrosokk válasza #68686080 (#15019) üzenetére


Elektrosokk
addikt

4 pakk jön majd ide is :D :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15035) looser válasza Dorian (#15033) üzenetére


looser
addikt

Hát simán lehet, hogy egy előző főzet, vagy a franc tudja. Ittam Diesel, Hableány, Csepel, Joker, Black jack és Game Over 1-1 pohárral. Utóbbinak nem igazán értem a koncepcióját, de ez is (íz)hibátlan volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15036) Dorian válasza looser (#15035) üzenetére


Dorian
félisten

Annak az a koncepciója, h atom be lehet rúgni a 12%-os alkoholtól ;] De amúgy határozottan érezhető a whyskis jelleg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15037) proci985


proci985
MODERÁTOR

Superstition Marion Mead mead / mjöd

Fekete test kb nulla habbal. Szered, afonya, mez, (bourbon)hordo bar ebbol lehet a bourbon az alkoholbol jon.

Avagy amikor az ember egy lehuzos Mazarinen gondolkodik mielott elindul haza, majd meglatja, hogy van mead csapon.

Nagyon ajanlott, bar itt jegyeznem meg, hogy ez nem sor hanem bor.

Omnipollo Noa Pecan Mud Cake - Bourbon imperial stout

Fekete test minimalis habbal. Foldimogyoro, csokolade, kave, bourbon, alkohol.

A bourbon kicsit osszemossa az izeit a sima Noahoz kepest, de hasonlo. Nem jobb a Noanal, de nem is rosszabb.

Nagyon ajanlott. Volt csapon, melto felavatosore volt reszemrol a göteborgi omnipollonak

Omnipollo / Buxton Yellow Belly Sundae imperial stout

Fekete test minimalisnal picit tobb habbal. Foldimogyoro, csokolade, kave, bourbon, alkohol es nemi szilva ami lehet a bourbonhordo hozadeka is.

Tippre a Noa lehet az alapsore, annal picit gyumolcsosebb de elegge hasonloak.

Nagyon ajanlott. (Szerk: Peanut Butter Biscuit Stoutot irtam eredetileg, beneztem, bar az alapsort nem kostoltam)

----

Omnipollo Hatt, Göteborg:

A hely kb haromszor akkora mint a Stockholmi, szoval mar annyira nem pici. Szombat este 10kor jellemzoen 30 koruli sorgeekekkel volt tele. Csapon ketfele imperial es egy mead, mellette Nebuchadnezzar (baratom kostolta, csaprol is remek), Mazarin (remek), ketfele sour, egy lager es meg egy IPA plusz talan valami gyumolcsos. A berendezes sved artsyminimalista, a zene nem hangos es meg voltunk vele elegedve (a referenciapont a göteborgi brewdog es az ölrepubliken).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15038) jsk


jsk
Topikgazda

Impozáns sorozat. :R

A Noa-hoz kapcsolódóan szeretném figyelmébe ajánlani mindenkinek az Asterisk Mountain Brewers Wicked Nuclear Rahoron imperial stoutját. Házisör, így boltban nem találkozni vele, én is csak egy kóstolón futottam bele. A srác nagy Omnipollo rajongó, és az említett sörnél nagyjából lefőzte a Noa-t otthon. Brutálisan finom.

(#15039) ROBERTOH válasza jsk (#15038) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Jelenleg hol kapható? (láttam untappd-on, hogy több helyen is volt/van(?) csapon..)

ez a kedvenc aláírásom

(#15040) mephi666 válasza proci985 (#15031) üzenetére


mephi666
nagyúr

deliriumból ittunk mi is párszor simát meg redet, jó mindkettő... vannak hozzá szép elefántos poharaink is :DDD ...ami még hasonlóan vicces sör, az a szent andrás könnye: 9%, mellé édeskés-áfonyás... habár tőlük igazából a barna/fekete söreiket szeretem... a black rose is 9-es és ezen sem érezni az alkoholt... amik viszont nem jönnek be tőlük, azok az ipa-k (mondjuk alapból nem kedvencem a kategória, mert amit kóstoltam, mindnek fenyőíze volt számomra)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15041) jsk válasza ROBERTOH (#15039) üzenetére


jsk
Topikgazda

Sajnos nem árulja sehol :( Kóstolókra viszi el, ha épp részt vesz rajtuk, meg a barátainak ad belőle. Igazából az a durva, hogy házilag szinte hozza a Noa-t.

(#15042) ROBERTOH válasza jsk (#15041) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szomorú, pedig megkóstoltam volna..
Mennyibe kerül? Palackozásról van valami infó?

ez a kedvenc aláírásom

(#15043) jsk válasza ROBERTOH (#15042) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem tudom, nem kérdeztem, csak élveztem. :) Fent van facebookon. Ha írsz neki, biztos válaszol.

(#15044) proci985 válasza jsk (#15038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

koszi a tippet egyebkent a meadert :K, hogy azt ki kene probalni.

mondjuk sorkent tenyleg ertelmezhetetlen volt es amit belenyaltam a velem levo mazarinjaba az az alkalomhoz jobban passzolt volna. viszont honapok ota meg akartam kostolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15045) [CsuCsu] válasza proci985 (#15044) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En egy Pip's Meadery kiadasra vadaszok mar vagy egy eve, de lehetetlen beszerezni errefele. Sebaj, a heten jon egy csomag egyenesen a Buxton-tol tele finomsaggal :B. A Yellow Belly Sundae-tol magas elvarasaim vannak az alapkiadas utan!

[ Szerkesztve ]

(#15046) Dilikutya válasza mephi666 (#15040) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szentandrásiaknak csak egy ipája van, a Bandibá (nem rossz amúgy, de semmi extra), a Vári nővérek apa, és szerintem kitűnő sör minden évben, és végre úgy tűnik, a szortiment része lesz. Amúgy nekik valóban volt fenyős sörük pár éve karácsonyra, meglepő, de szerintem jó volt.

Más: pénteken kipróbáltam a Magyar Uborkasalátát és a Morning Wood-ot a Mad Scientist-től. Utóbbi egy double weisenbock, jelentsen ez bármit, nem volt rossz, de nem fogott meg. Az Ubisali viszont zseniális. Tényleg. Kibontva is olyan jó uborkaillata volt, ízében leginkább a kovászos uborka jutott eszembe. Kígyóuborka, joghurt, paprika, komló, árpa- és búzamaláta, mindez berline weisse/sour köntösben. Alapból nem a szívem csücske ez a sörfajta, de itt valahogy nagyon egymásra találtak az összetevők. Mondjuk hozzátartozik, hogy imádom a savanyú és kovászos uborkát is, meg a joghurtos uborkafagylaltot is. Nem tagadom, perverz ízélmény, ugyanakkor tényleg zseniális, és nagyon finom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15047) mephi666 válasza Dilikutya (#15046) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy rémlett, hogy volt még valami szezonális ipa-juk, de az akkor lehet nem szentandrási volt :)

hmmm, uborkás sör :) ha látok olyat, tuti veszek... múltkor uborkás bombát kóstoltam és kimondottan jó volt, csak lehetett volna még uborkásabb :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15048) [CsuCsu] válasza mephi666 (#15047) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Uborkanak en is a hive vagyok manapsag. Az uborkas 'limonade' (nincsen benne citrom) nagyon frissito tud lenni nyaron ha jol van elkeszitve.

(#15049) Dilikutya válasza mephi666 (#15047) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az az uborkás Bomba nekem is bejön, pedig nem vagyok energiaital-fogyasztó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15050) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Nemrég ittam egy uborkás koktélt és annyira brutálisan uborka íze volt, (pedig nem uborka koktél volt, más összetevői is voltak) hogy alig tudtam meginni. Aztán amikor megtudtam, hogy az MS csinál uborkás sört, egyből eszembe jutott a koktél, és el se tudtam képzelni, hogy nem valami borzasztó a végeredménye. Most hogy már többen is azt írtátok, hogy jó, lehet hogy kipróbálom :)

ez a kedvenc aláírásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.