Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Jhonny06 válasza balintdavid (#23598) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem lehet, hogy csak régóta állt ott, azért volt kedvezményes?

(#23602) Dilikutya válasza balintdavid (#23598) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kimondottan jó sör, szóval nem látok különösebb okot a megszüntetésre. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23603) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Jaszdozsai köleses letezik meg?
Rakerestem,h meglepem vele parom, de nem igazan jartam sikerrel.

(#23604) galervin93


galervin93
őstag

Lidl Jam52 595.-, MangoBay 695.-, Charlie Firpo 0.66 ez is valami 600 körül. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23605) L4D1K válasza tomazin (#23603) üzenetére


L4D1K
őstag

Szeva.

Elvileg bandusz Sörfőzde néven, Érden megtalálod őket.

https://m.facebook.com/pages/category/Pub/K%C3%B6leses-S%C3%B6r-A-S%C3%96R-502827413259424/

# ANTAL Tuning #

(#23606) jegenye77 válasza galervin93 (#23604) üzenetére


jegenye77
addikt

Mikortól akciós a Mango Bay?
Nem találom az újságban :F

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23607) looser válasza jegenye77 (#23606) üzenetére


looser
addikt

Szerintem ezek az előző terítésből maradhattak meg.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23608) galervin93 válasza jegenye77 (#23606) üzenetére


galervin93
őstag

Passz, csak beugrottam és szembejöttek. :D Nem tudom milyen eksön, de ennyiért nagyon jó.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23609) zoli03 válasza jegenye77 (#23606) üzenetére


zoli03
őstag

Megmaradt darabok, nem viszik az emberek. Nálunk Pápán a Hoplager is olcsóbb, 200 Ft volt, a belga 6-os csomagot is leárazták 30%-kal, abból vettem is. Amúgy nem szokták leárazni őket, csodálkoztam is.

(#23610) Dilikutya válasza L4D1K (#23605) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hogy kerül a jászdózsai főzde Érdre?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23611) jegenye77


jegenye77
addikt

Leadtam az ismerősnek a rendelést ha a Szegedi Lidl ben is annyi akkor egy tálcával vegyen nekem gyorsan :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23612) truefx


truefx
aktív tag

Belvárosi Sörfesztiválon megálltunk a TIMCO pavilonjánál, egy szimpatikus amerikai srác csinálja (bérfőz a Fehér Nyúlnál), és nagyon jó cuccokat! Nekem a saisonja pl nagyon tetszett, de az IPÁja is teljesen rendben volt. Remélem feltűnik csapoltan egyre több helyen, érdemes lecsapni rá.

(#23613) L4D1K válasza Dilikutya (#23610) üzenetére


L4D1K
őstag

Passz, Untappden kerestem rá és ez a főzde(Bandusz) készíti a sört.

https://m.facebook.com/pages/category/Pub/K%C3%B6leses-S%C3%B6r-A-S%C3%96R-502827413259424/

# ANTAL Tuning #

(#23614) NoLF válasza truefx (#23612) üzenetére


NoLF
addikt

Tim angol, csak sokat elt amerikaban

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23615) looser válasza truefx (#23612) üzenetére


looser
addikt

Jó volt, de a 3. neipa után jött és hát egy Human Experiment EIGHTEEN után nem nagyon tudott lapdába rúgni, de ez nem az ő hibája volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23616) proci985 válasza truefx (#23612) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez meddig fog tartani egyebkent? csak ez a het vagy a jovo het is?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23617) truefx válasza proci985 (#23616) üzenetére


truefx
aktív tag

Vasárnap véget ért. Ha fesztiválra vágysz, a Dürer Kertben is lesz valami szept.9-12-ig.

[ Szerkesztve ]

(#23618) looser


looser
addikt

Viszont ez épp ma kezdődik :-)

Kraft Sörfesztivál a Dürer kertben

Csütörtöktől-vasárnapig.
09.09-09.12

Megelőztek :))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23619) truefx válasza looser (#23618) üzenetére


truefx
aktív tag

Mondjuk az új Dürer helyszín nem épp ideális - hacsak nem óbudai az ember.
Ja nem, ezt benéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#23620) L4D1K válasza truefx (#23612) üzenetére


L4D1K
őstag

Tim söreit csapon megtalálod, mint ház söre a The Barossa Tavernben.

De úgy menjetek, hogy valószínűleg 2kg rántott csirkeszárnnyal fogtok távozni. :))

# ANTAL Tuning #

(#23621) Xuja


Xuja
kezdő

Jön ma vki a Kraftra? :) Én már eléggé várom, óriási lesz a választék, a bőség zavara miatt fogalmam sincs hogy miket fogok inni.. de így az első nap böngészve a kínálatot az alábbiak közül való szemezgetés van egyelőre tervben:

Ayinger - Hell (Beerselection)
Sweets Caramel Apple (Beerselection)
The Golden King (Beerselection)
Hop Shower (Dogma)
Birodalmi Bagoly - bourbon BA (Balkezes)
Sour Series Margherita (Horizont)
Berry & Cherry Trifle (Mad Scientist)
Extreme Plum Terror (Mad Scientist)
Dreaming of Clouds (Hajnali)
Azteca Q (First)
No Memories (Csakajósör)
Baltic Porter Coconut (Craft head)
The 3rd Pill (Pelicon)
Twilight Maze (Bereta)

(#23622) EmptyParadox válasza Xuja (#23621) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Felhozatalt merre lehet megvizslatni?

(#23623) NoLF válasza Xuja (#23621) üzenetére


NoLF
addikt

En holnap tervezek kimenni, nem tudom meg sajnos, hogy osszejon-e

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23624) Xuja válasza EmptyParadox (#23622) üzenetére


Xuja
kezdő

Sajnos ilyen full lista a kínálatról nincs, amit érdemes nézni, az untappd-en a helyszín, hogy miket csekkolgatnak, illetve a főzdék / bottleshopok fb posztjai.

Egyébként kurva jó buli volt, majd írok egy posztot a kóstolt tételekről :D

(#23625) NoLF válasza NoLF (#23623) üzenetére


NoLF
addikt

Nem jott ossze :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23626) Xuja


Xuja
kezdő

Na akk egy kis élménybeszámoló:

Baromi jó volt a szervezés, a sok mesüge nem tudom mit problémázott előre a tokenes rendszeren.. Péntek 7 körül érkeztünk, tehát egy forgalmas(abb) időben, de a bejáratnál max 5 percet kellett sorba állni, később meg a söröknél szinte semmit. A hangulat is kiváló volt, kicsit ilyen házibulis, jófej kiállítókkal (mondjuk a Monyo-s full bebaszott csajt nem tudtam hova tenni :D). Az árak mondjuk kicsit meredekebbek voltak, mint amire számítottam, de ezt ellensúlyozta az, hogy elég gáláns volt a csapolás, nem egyszer én vagy a barátnőm közel egy decivel többet kapott.

És akkor a tételek:

Yeast - Beary: kellemes, kicsit vizes, de frissítő bogyós gyümis ale
Ayinger - Hell: ez volt az indítóm, az egyetlen 4 decisem, laza bemelegítő ivóhelles
Mad - Cherry & Berry Trifle: fasza pastry sour, bár nekem kicsit elmarad a szilvás &rákóczi tengelytől, de nyilvámn ez más koncepció
Balkezes - Mélyvíz: baromi jó ivású, könnyed, klasszik ipa
Uradalmi - BA D8 - na itt ez a boroshordós porter koncepciója nem jött át, ink érdekes mint jó. a sima verzió veri szvsz bőven
Fruit Fantasies II - könnyed gyümis sour, van egy halvány sütis alapja, de amúgy nem nagy szám
InVitro - Northern Disco - Na ezt nagyon éltem, aromás, könnyed, zseniális ihatósággal. talán a legjobb ár / érték arányú ipa volt 1dl / token
Hop Hooligans - The Golden King - ez elég hasonló az előzőhöz, fasza persze, de talán átlaga alapján jobbat vártam
Mad - Tropical Space Muffin - én az előző főzetért se voltam annyira oda, ez is túl alkoholos és nem olyan harmonikusan gyümölcsös. ivósör :D
Bereta - Your Weekness Is Not YOur Technique - a nap legjobbja volt nálam! banános smoothie, se nem sör, de még csak nem is savanyú :D ezt a stílust hiányolom amúgy a hazai főzdéktől
Balkezes - Birodalmi bagoly bourbon BA - Kb mint a night shiftek, iszonyatosan tömény cucc, ebből a deci egy doboznak érződik :D
Horizont - Sour series - Margherita Gose: ez a paradicsomos pizzaalap ízű sör volt messze a legbetegebb a mezőnyben. kaja előtt rendesen jóllaktam vele :D
Zentus - Elder Sister: szépen jön a bodza, de nagyon laza, kéne neki egy kis test
Dogma - Juice It Up!: jó, de ez a szárazabb, kesernyésebb NE irány amit annyira nem kedvelek
ink hazy mint juicy.
BYM - Fruit works raspberry - korrekt gyümis savanya, de a BYM többi ilyenje azért gyümisebb / kevésbé savanyú volt
Monyo - Hungarian Terroir VIllány - Spontán Merlot: na ez volt az egyedüli rossz tétel.. iszonyatos íze volt, és a vicc az hogy azért kértem mert azt hittem a Kriek van csapon. de amúgy is ki akartam próbálni a szériát, hát ezek a borosok nekem nagyon nem jönnek be..
Stu Mostow: Baltic Porter Salo Santo Coconut: édes, ízes kókuszlikőrrel nyit fanyar lecsengéssel, jóféle
Hajnali - Dreaming Of Clouds: fasza NEipa, bár azért tud ennél jobbat is a főzde

Összességében faszák voltak a sörök is, bár kiemelkedőt a Beretán kívül nem ittam, de egy elég magas átlagot hoztak összességében a tételek. Azért van pár amit sajnálok hogy kimaradt, de 1 nap alatt lehetetlen mindent lekóstoni, legközelebb minimum 2 nap megyek :D

(#23627) picsirti


picsirti
tag

Hátha valakit érdekel( lidl Nagytétényi út):
:DD

(#23628) olloczky válasza picsirti (#23627) üzenetére


olloczky
senior tag

oh baszki laza morál 395, jam52 595 :O kicsit messze van nekem a nagytétényi út, így ha odautaznék, már nem érné meg, de helyben zseniális :K

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23629) picsirti válasza olloczky (#23628) üzenetére


picsirti
tag

Érdemes megnézni a többi lidl-ben is , hátha... :K

(#23630) looser válasza picsirti (#23627) üzenetére


looser
addikt

Köszi az infót! Kispesti vagyok, 3 LIDL van elérhető távolságra, megnézem :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23631) galervin93 válasza looser (#23630) üzenetére


galervin93
őstag

Mennyire Kispest? Kőbánya Sibrik M. úti Lidlben is akad még pár dolog.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23632) looser válasza galervin93 (#23631) üzenetére


looser
addikt

Az az egyik, az Üllőin a másik és a 3. meg a Havannán :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23633) galervin93 válasza looser (#23632) üzenetére


galervin93
őstag

Pár napja a Sibrikben Jam52 meg Hedon Charlie még volt jó pár darab. Úgy néz ki nem vevők erre a vevők. :))
Ha erre jársz érdemes lehet benézni a szomszédban a nagy Sparba, van hátul egy külön sörös polcuk, akad ott is mindig valami akciós. Meg pár percre van az Auchan is. :D
Az Újhegyi tónál meg van egy iszogatós helyecske, gyönyörű rálátással a tóra. :) Egy-két cseh van csapon, meg pár üveges is akad.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23634) looser válasza galervin93 (#23633) üzenetére


looser
addikt

Ó de szuper, köszönöm az ajánlót! A kispestibe mentem, volt két négyes pakk Piraat Triple Hop 750/db, azokat elhoztam :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23635) L4D1K válasza picsirti (#23627) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi :DD

Újpesti Sparban meg most szortak ki lejárat közeli KőbányaX lagert 160-170 Ft-ért.

# ANTAL Tuning #

(#23636) olloczky válasza L4D1K (#23635) üzenetére


olloczky
senior tag

az szerintem egy jó sör lett, de nem látom létjogosultságát :D ilyen közeli lejáratú tételekkel már párszor megjártam. a Maltman IPA-ját kóstoltam egyszer (spar-ban vásároltam) és borzasztó szénsavas volt, az íze meg nagyon nem friss.. aztán nagy nehezen szintén spar-ban találtam hübris apát, de azzal is így jártam, sőt az még felbontás után majdnem a felét kihabzotta, úgy, hogy nem volt felrázva előtte. én ezt a régi gyártásnak tudom be. lehet tévedek

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23637) #49155328


#49155328
törölt tag

Stari Prémium Pils valami rettenet, Veszprémben sétálva ittam egyet a domb alatti fagyizóban. :(

(#23638) Aranypatkány válasza #49155328 (#23637) üzenetére


Aranypatkány
tag

Hát az UT értékelések alapján nem igazán van ott a topon a főzde.

Messze nem egy BYM szint. :(

(#23639) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnapi kóstolósor

Dugges Very Vanilla: vanília azonnal arconcsap, az alkohol eléggé érződik rajta, nehéz is lenne elrejteni 15%-ot. Nagyon kellemes nedű.
BrewDog MMXXX: számomra csalódás, fele ennyi pénzért simán hozza ezt az ízvilágot egy rochefort 8-10 szintű belga is.
Dugges Stout 16: na ez az igazi nagyágyú, 18% masszív alkohol, de valahogy kevésbé lógott ki mint a vanillából. Kókuszos-whiskys ízek, sűrű olajos sör 0 habbal. Azt hiszem ez a tétel veri az örök kedvenc cocoa cacaot is. Igazából hideg téli napokon lehet a legjobb, egy 0,33-as üveg bőségesen elég 2 embernek. Egy 5-10 perces szellőztetés nagyon jót tesz neki, nem jó túl hidegen fogyasztani.

(#23640) looser válasza koxx (#23639) üzenetére


looser
addikt

Benne van a nevében (BrewDog MMXXX) hogy 2030-ig várni kellett volna a fogyasztással :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23641) koxx válasza looser (#23640) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor sem lett volna jobb :)

(#23642) Xuja válasza Aranypatkány (#23638) üzenetére


Xuja
kezdő

Stari, Hedon, Sörművek.. A Balatonnál nem tudnak sört főzni :D

(#23643) looser válasza Xuja (#23642) üzenetére


looser
addikt

Hedontól ittam jókat régebben, de hosszú ideje nem láttam a söreiket.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23644) #49155328 válasza Aranypatkány (#23638) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jobban jártam volna egy fagyival. ;]

Xuja nekem azért a Charlie bejön. :K

[ Szerkesztve ]

(#23645) Xuja válasza looser (#23643) üzenetére


Xuja
kezdő

Tipikus álkraft. Nagyon menő címkék, fiatalos kommunikáció, de maguk a sörök meg egy gyenge közepes szintet ütnek meg a színtéren belül. De azért túl sokat nem ittam tőlük, ez csak oilyen 3-4 tétel után kialakult vélemény.

(#23646) #49155328 válasza looser (#23643) üzenetére


#49155328
törölt tag

Lidliben szokott lenni, ma is megyek lefosztom még a Charlie készletet ha van.
Akciós elvileg.

(#23647) M3oH válasza Xuja (#23642) üzenetére


M3oH
addikt

Hedontól johnny és charlie sztem rendben, Balatonvilágos nem jött be.
Stari ipa ok, lager átlag alatt, számomra búza egy rettenet volt.
Sörművek mikor hogy :B
De nem egy erős trió, tény :DD

(#23648) olloczky


olloczky
senior tag

Az elmúlt másfél hétben ezeket kóstoltam:

Horizont Selfish Games Hazy IPA: finom, jól iható IPA, de semmi extra

Uradalmi Infinity NEPA: azt egyelőre még nem fedeztem fel, hogy mi a különbség a pale ale és az IPA között, ez most egy New England Pale Ale volt. De ezt isteni finom volt, nagyjából ugyanaz az íz, mint a Horizont Hazy queen-nek. Ajánlom.

Szentandrási Ogre: még nyáron próbáltam ki, mert jókat hallottam róla. Akkor a csapban végezte, valami borzasztó csatorna íze és szaga volt. Ez volt az első kézműve pils típusú söröm, gondoltam nem az én világom. Adtam neki még egy esélyt, mert csak mondták megint, hogy pedig finom. És ez most tényleg az volt. Kellemesen kesernyés, le is csúszott a fél liter. Múltkor vmi szart foghattam ki.

Horizont Selfish Games West coast DIPA: szintén nyáron próbáltam a horizont quad ipáját amiről itt a topikban is megemlékeztem. Tökre ugyanazt az édeskés ízt éreztem, mint abban, de ez sokkal keserűbb volt érdekes módon. Saját kategóriájában amúgy szerintem nem túl maradandó. Nálam DIPA téren az Ugar AgrárX az egyik favorit.

És itt jön a majdnem szószerinti fekete leves :)

A porter / stout vonalon eddig nem nagyon próbáltam ki magam, jóval korábbi tapasztalataim alapján a barna sörök nem az én világom. De gondoltam, már 1 éve nyomom ezt a kraft vonalat, akkor ideje új esélyt adni neki, hátha finomult az ízlésem ezekhez is. Még tavasszal egy havernál kóstoltam a Szentandrás valamelyik ilyen sörét. Nem tudom hogy a Hathárom vagy a retteget iván volt-e az, de egy nagyon finom csokis ízt éreztem, és ennyiben meg is álltam, hogy ez egész jó.

Tehát most neki láttam, és ezt a kettőt kóstoltam eddig:

Fehér nyúl Coffe Storm: 9.8% alkohol. Hát érződött is. Nem ez volt a gond, hanem én egy kis leheletnyi kávés aromát képzeltem el benne (pedig a névről nem erre kellett volna asszociálnom :D ) és utána arcon csapott. Mintha egy kávét ittam volna konkrétan. Kicsit hideg volt, kicsit bubis meg alkoholos de konkrét kávé ízt éreztem csak. Na mondom ez sem lesz a kedvencem.

Ezért bementem egy sörboltba, mondtam, hogy inkább valami csokisabb ízt keresnék. Többet is ajánlott de ennél maradtam:

YeastSide Chocoside: ennél kevésbé intenzív volt az íz, de ugyanolyan kávé ízt éreztem. Mondjuk ha a kettő között választani kellene, valamiért a nyulat választanám.

Kérdésem: tudtok ajánlani valamit amiben tényleg inkább a kakós/csokis ízvilág érvényesül, és kezdőnek is jól fogyaszható? :) (Tudom Cocoa Cacao ? :D )

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23649) Xuja válasza olloczky (#23648) üzenetére


Xuja
kezdő

A pastry stout vonal az amit keresel, ebben sajnos a hazai kínálat nem túl széles, a Reketye porterei (Holding you, Dr- Banghard) ugranak be így első blikkre. A Mad is gyárt néha ilyet (Candy Man) de rájuk ink a BA a jellemző. Esetleg még a Milk Stout vonal van, itt a New York Mocaccino azért könnyen elérhető, de az is inkább a tejeskávé, mint a kakaós / sütisen édes vonal.

(#23650) koxx válasza Xuja (#23649) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Candy man nagyon régóta nincsen, Pöhjalának és a Duggesnak vannak nagyon jó porterei és stoutjai. (Omninak is csak az mocsokdrága mind) A NY mocca egy vizes lőré lett, nem tudom mit csináltak vele, nem éri meg a pénzét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.