Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-19 20:22:03

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19501) looser válasza Fehér Farkas (#19500) üzenetére

looser
(őstag)

Ha használod a facebookot, érdemes lehet ezekbe a csoportokba csatlakozni:

Elsősör

SÖRFŐZÉS OTTHON

De amit mindenekelőtt fognak javasolni, hogy olvasd el ezt a blogbejegyzést.
(Gyakori kérdésekre válaszok kezdőknek azaz A FAKU)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#19502) mekker

mekker
(őstag)

A rózsaszínelefántos sör megéri az árát? Szinte mindenhol kapható, de még azt hiszem nem kóstoltam.

8" felett már szinte a gyomrodban érzed a zenét

(#19503) koxx válasza mekker (#19502) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Attol fugg melyik, de egyebkent nem rosszak.

(#19504) Dilikutya válasza mekker (#19502) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Attól függ, milyen ár. De a boltit simán az alap Delirium Tremens is. Nálunk a Coop-ban talán 750. Jó sör, megbízható belga.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19505) proci985 válasza mekker (#19502) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

a red meleg nyari napokon az egyik kedvencunk, kb kimaxolja a kriek X tripla vonalat.

a nocturnum megbizhato winter ale, az alapsoruk meg egy tisztes tripla iparosmunka.

a poharaik viszont gyonyoruek es remekul funkcionalnak belga vonaltol az ipakig mindenre.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#19506) Dorian válasza mekker (#19502) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Megéri, főleg a piros. Bár most dühös vagyok a márkára, a négy db-os karácsonyi extra kiadás, ami amúgy extra finom szokott lenni, most állott (romlott?) volt. Elsőnél nem hittem el, második felét kiöntöttem. Többit apám megitta, szerinte nem volt baja, de neki mindegy, csak alkoholos legyen.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#19507) Fehér Farkas válasza Dorian (#19506) üzenetére

Fehér Farkas
(aktív tag)

Az utolsó mondat mindent visz. :DD

(#19508) Dhampir válasza Fehér Farkas (#19500) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

A főzés előkészületei és lebonyolítása talán már a fogyasztás előtt is fokozza és megsokszorozza a dopamin-aktivitást. :D

Borban is kellemes az édes muskotályos, ami nem marja szét a gégét. :)

(#19506) Dorian

:C

[ Szerkesztve ]

(#19509) kökény válasza Dorian (#19506) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Én is rendeltam kettő Delirium karácsonyit és nekem sem ízlett, nem volt romlott, de se íze, se bűze. A Corsendonk viszont most is hozta azt, amiért szeretem ár/érték bajnok, a legjobban ízlő volt a karácsonyiak között.

(#19510) proci985 válasza kökény (#19509) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

a kerdes honnan jott, az osszes magyar helynek kb ugyanaz a disztributora, lehet kaptak egy rossz szallitmanyt.

en anno februar korul kostoltam, akkor oke volt, par tenyleg nem annyira extra.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#19511) L4D1K válasza [CsuCsu] (#19489) üzenetére

L4D1K
(senior tag)

Nagyon szépen köszönöm 🍺😊

# ANTAL Tuning #

(#19512) kökény válasza proci985 (#19510) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Én nem gondolnám romlottnak, ma megittam a másik üveggel is, ez ennyit tud, olyan befejezetlen, kicsit vizes, kicsit kilóg az alkohol is, felejtős ;)

[ Szerkesztve ]

(#19513) Dilikutya válasza kökény (#19512) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Pedig a Delirium Noel egy jó sör, vizesnek sem mondanám. Bár ebből az adagból nincs nekem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19514) Dorian válasza Dilikutya (#19513) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Évek óta veszem decemberben. De amit most vettem az kritikán aluli.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#19515) kökény válasza Dilikutya (#19513) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Figyu, nekem nem attól lesz jó egy sör, mert te azt mondod rá ;) és én azzal sem tudok mit kezdeni, hogy most kifogtam egy rossz szállítmányt, neem egy sörfőzde tudja mindig hozni azt a bizonyos szintet, amiért szeretik a söreit.

(#19516) [CsuCsu] válasza kökény (#19515) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Egyetertek, a Delirium szerintem a belgak kozott egy jo kozepes (a trappistak tobbek kozott magasan verik nalam). Hazai makro vonalnal termeszetesen sokkal jobb, es az elonye hogy nagyon konnyen beszerezheto.

Egyebkent egy ekkora fozdetol elvarhato, hogy konzisztens minoseget hozzon, foleg hogy mindig ugyanazokat a soroket fozik. Van egy olyan erzesem, hogy a hazai disztributor a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#19517) Fehér Farkas

Fehér Farkas
(aktív tag)

Zárva volt a nagybolt leltár miatt, úgyhogy a kicsiben vettem pizza mellé fogyasztandót. Itt meg csak kommerszek voltak. Nem kedvenceim a sima világos lágerek, de gondoltam rápróbálok erre az új receptes Dreher Goldra mégis milyen.
És egész jó lett. Tulajdonképp nincs semmi ízhibája, nem keserű, nincs semmi baja, alkohol sem lóg ki. Jó kis sör ez. Még visszaböfögve is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#19518) Dilikutya válasza Fehér Farkas (#19517) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Szép is lenne, ha kilógna az az 5%. :) Egyébként korrekt sör, jót tett neki az új recept.

(#19519) Fehér Farkas válasza Dilikutya (#19518) üzenetére

Fehér Farkas
(aktív tag)

Sokat nem kellett gondolkozni a recepten, mert csak ki kellett cserélni a kukoricát árpára. :D
A kukoricás ecsettisztító jellegű alkohol, ha még azt is elrontják, akkor képes kilógni 5%-kal is, nem becsülöm alá a nagyüzemiek képességét. :D

(#19520) zoli03 válasza Fehér Farkas (#19517) üzenetére

zoli03
(őstag)

Szombathelyen pont kiárusításban volt a Tescoban hétvégén, 119 Ft-ért be is vásároltam.

(#19521) kökény

kökény
(aktív tag)

Megvettem életem eddigi legdrágább sörét. Rómában csak 1 decit volt lehetőségem megkóstolni belőle, de már annyitól is elolvadtam, most feltűnt a csakajón, és nem tudtam ellenállni a Drágaszágnak :C

(#19522) [CsuCsu] válasza kökény (#19521) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Meger az annyit, ez inkabb bor/sherry, nem sor. Meg csak szensav sincsen benne.

Nalunk meg van 3 varians a pinceben jovo karacsonyra.

(#19523) kökény válasza [CsuCsu] (#19522) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Szerintem is, 14ezer volt, kint 40 euro volt, ha meg netről rendelem a szállítás igencsak megdobja a végső árát.Valóban sör, likőr, bor keveréke, de mégiscsak sör kategória, a legelegánsabb desszertsör,amit valaha is kóstoltam, remélem itthon is hasonló lesz az érzés😉

(#19524) kökény

kökény
(aktív tag)

Még hozzácsaptam pár ipa/neipát is, armandot tolom is, bizti ipa függő vagyok, de ez most nagyon jól esik.

(#19525) proci985 válasza jsk (#19380) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ahogy neztem meg igy egy honappal a release utan is volt belole par doboz, latom nem csak en dragaltam.

ennek oromere rendeltem is belole, kivancsi leszek.

(#19526) jsk válasza proci985 (#19525) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Kíváncsi vagyok a véleményedre. Sajnos én már nem tudtam venni újra, itt elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#19527) proci985 válasza jsk (#19526) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

hat ilyen 10 eur / 0,5 korul 3.9-4 koruli untappdel azert eleg eros volt, tetejeben leirasok alapjan inkabb volt furcsa, mint jo.

egyebkent lehet, hogy reszelik a fozetet, nyar elejen meg sokkal rosszabbul allt untappden.

(#19528) kökény

kökény
(aktív tag)

offshoot-Retreat: 8,6%-os double hazy ipa. Illatban, színben tökéletesen hozza a Neipakra jellemzőket, ízben icipicit, tényleg pindurkát kilóg az alkohol, Finbackek 4,3 ez 4,1 körül mozog untappd-n, teljesen egyetértek most eztel a pontozással. Van rajta egy ilyen szöveg: “From your friends at The Bruery” Mire akar célozni a költő? Van vmi közük a neves főzdéhez?

(#19529) [CsuCsu] válasza kökény (#19528) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Az OffShoot a Bruery IPA / session leanyvallalata. A Bruery maga csak hordozott soroket keszit, ha jol tudom.

(#19530) kökény válasza [CsuCsu] (#19529) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Tudtam, h te tudni fogod a választ, köszönöm! :R

(#19531) [CsuCsu] válasza kökény (#19530) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Google lol.

[ Szerkesztve ]

(#19532) Dilikutya

Dilikutya
(nagyúr)

Tanker Brewery/Mad Scientist Boggy Nights Cloudberry Berliner Weisse

Nagyon finom, könnyed savanyú búza, évszaktól függetlenül tudnám vedelni. Hogy ér-e a 0,44-es doboz 1300 Ft-ot? Nem. A mocsári hamvas szeder nyilván a mi erdei szedrünkhöz hasonló lehet, itt a sörben csak a savanykásság jön ki belőle. Üdítő, frissítő, könnyű, de nem ér ennyit.

Más: a Mad Scientist lombik poharából aki próbált már berliner weisst vagy lagert inni, annak mi jutott eszébe a látványról? :D

(#19533) Aranypatkány

Aranypatkány
(kezdő)

Azt csicsergik a madarak, hogy Equilibrium sörök is lesznek majd limitáltan a Beerselectionnél. Oh yeeee, OH YEEEEE :DD :DDD

Még nem ittam tőlük semmit, de nagyon magas pontjai vannak a söreiknek.

(#19534) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#19533) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Nagyon finomak, ugorj rajuk!

(#19535) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#19534) üzenetére

Aranypatkány
(kezdő)

"
Új szolgáltatással bővül oldalunk:
A mai naptól lehetővé tesszük a limitáltan beérkező különleges sörök előrendelését. Sőt, ami a legjobb az egészben, hogy mindent 10% kedvezménnyel szerezhettek be.
Az előrendelésre 1 hétig van lehetőségetek, a sörök beérkezése pedig 2-3 héten belül várható. A termékeket bolti személyes átvétellel, vagy házhozszállítással kérhetitek, előzetes fizetés nem szükséges.
Csak néhány nevet említenénk, akikre a következő hónapokban számíthattok:
The Bruery - https://untappd.com/thebruery
Equilibrium Brewery - https://untappd.com/EQBrew"

(#19536) Jhonny06

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Ezek közül mit érdemes előrendelni? Főleg IPA vonalban gondolkozom, ezen a téren kicsit le vagyok maradva a stout-hoz képest.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#19537) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#19536) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Semmit.

(#19538) kökény

kökény
(aktív tag)

Jelenleg még valóban gyér az előrendelhető sörkínálatuk, nyilván majd az Equilibriumra rá fogunk ugrani, azért az már elég nagy név. Srácok egyébként míg várunk én bátran ajánlom az Offshoot serecskéket, főleg a Dupla hazy IPA-t, szvsz finomabb, mint a Cloudwater Dipa, Finback alá raknám egy hajszállal, nekem nagyon ízlett ;)

(#19539) jsk válasza Jhonny06 (#19536) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Ipa-k közül egyedül a Dazed And Awake-t rendeltem meg. A többi nem ér annyit.

Az Equilibrium sörökre kíváncsi leszek. Mármint arra, hogy mit tudnak behozni. Ittam egy párat, vannak köztük kiválóak, de vannak átlagosak is, amit hoz egy angol főzde is.

Apropó a BYM No memories dipája pazar lett. Ilyen mouthfeel ipát még nem főztek Magyarországon. Jót tett Olivérnek az USA utazás, többek között az Equilibrium-nál.

[ Szerkesztve ]

(#19540) [CsuCsu] válasza jsk (#19539) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Jol nez ki az az uj BYM. Itt most uj Putty jott ki, szaraz januar miatt en meg varok. Van negy dobozzal, azt se tudom, mit kezdjek vele.

(#19541) jsk válasza [CsuCsu] (#19540) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Jön nekem is egy Putty. Várom már.

Más téma: aki sok pénzt akar költeni, akkor most már 4 féle Baladin barley wine van a csakajóban. Azonban én mégis csak a Beerselectionnél maradnék. Leakciózták a Bevog Hagger blend 1049 bluet.

(#19542) kökény

kökény
(aktív tag)

BYM dobozost hol tudok beszerezni, se Szekszárd, sem Pest, Pécs, Szeged felé nem mozgok Írok nekik emailt és szépen megkérem őket, természetesen jó magyar forint ellenében, megdobnának pár dobozzal szerintetek?

(#19543) jsk válasza kökény (#19542) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Próbáld meg, de a srác eléggé a szívén viseli a söreinek a sorsát. Csak hűtve tárolja, és hűtve is árulja. Nem tudom, hogy elküldi-e.

(#19544) [CsuCsu] válasza jsk (#19543) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Ha egy Verdant / CW hajlando futarral szallitani, szerintem eleg rossz kifogas lenne a BYM reszerol erre hivatkozni. A macera inkabb mervado.

Mas - a Bevog Hagger es a Baladin Xyauyu nagyon mas tipusu sorok szerintem, sok kozuk nincs egymashoz izvilagban, szoval en nem tartom egymas helyettesitojenek oket.

[ Szerkesztve ]

(#19545) kökény válasza jsk (#19543) üzenetére

kökény
(aktív tag)

És a budapesti sörbárokban kapható dobozos formában? Mert akkor sógort ugrasztom :R

(#19546) jsk válasza kökény (#19545) üzenetére

jsk
(Topikgazda)

Amióta saját főzdéjük van, azóta kevesebbet főznek. Így szinte mindig elfogy a budapesti adag :(

Küld a sógort minden második kedden a Neked csak Dezsőbe, és akkor magától a főzdétől vásárolhat 1000 Ft/db ár alatt.

[CsuCsu]: Tuti igazad van. A Baladin bw-i nálam kimaradtak. Azt a pénzügyi határt még nem léptem át.

(#19547) [CsuCsu] válasza jsk (#19546) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

A Baladin inkabb all kozelebb egy jo desszertborhoz izben, eleg edes es szirupos, es nincsen benne szensav. Ezert az arat is egy jo Tokajihoz erdemes merni szerintem.

Eleg tomeny izre is egyebkent, szoval kell ra 3-4 ember. Nagyon jo elmeny, erdemes beruhazni ra. A Kentucky-bol behuznek egy uveggel haverokkal.

[ Szerkesztve ]

(#19548) kökény válasza jsk (#19546) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Igen, erre gondoltam én is és ugye olyankor tud dobozost venni?

(#19549) kökény válasza [CsuCsu] (#19547) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Het Anker- Gouden Carolus Cuvée Van De Kaizer imperial dark, 11% belgian stron ale. Anya Martinizett én meg 2 órája kortyolgatom ezt a csodát. Te jó Isten, mennyire finom ez, ahogy olvasom vmi whiskys hordóban is tárolják 3 hónapig a palackozás előtt, érződik is az illatán, ahogy a parafadugót kihúztam belőle. Konyakos, likőrös, aszalt gyümölcsös illatkánaán. Sötétbarna, whiskys ragyogású szín, ízre pörkölt maláta, szilva, mazsola, vanília, karamell, minden kortya a mennybe emelt.Elkortyolgattam az üveg felét, mint a kisgyerek a cukorboltban, pedig erős testes desszertsör, szóval ezt ne csináljátok utánam :) . Szóval ez a sör nálam felzárkózott a Westi12 mellé, nagyon ajánlom mindenkinek, aki kedveli ezt a vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#19550) proci985 válasza kökény (#19549) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

igen, a 18as szepen beerett :)

whiskey hordoban nem vagyok biztos: van egy whiskey infused BA verzioja, de igazabol nuansznyi kulonbseg van a ketto kozott, es szerintem az alap keizer blauw picit elenkebb.

nekem ez a kedvenc belga strong darkom. egyedul arra kell ugyelni, hogy palackozas utan kell neki minimum harom honap, de inkabb 6-8, utana van csak a csucson.

(#19551) kökény válasza proci985 (#19550) üzenetére

kökény
(aktív tag)

A hordóban én sem vagyok biztos, de ez most így (is) nagyon rendben van, nálam is nagy kedvenc lett.

(#19552) kökény válasza proci985 (#19550) üzenetére

kökény
(aktív tag)

Omnipollot is jött egy új triple ipa Phantastica néven, 4.33 untappd... kóstoltad már vagy még nagyon új, illetve kollab lesz az, de svéden belül maradunk.

(#19553) proci985 válasza kökény (#19552) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

nagyon uj.

Stigbergets nagyon jo hazy dipakat foz, Omnipollonal meg ott a Fatamorgana, bar jo TIPAja igazabol meg egyiknek se volt.

egyebkent itt is az a baj, hogy mindket fozde kb egy nagyranott BYM szintjen van, tehat palackoznak ugyan es van elerheto soruk, de a kiserleti cuccaikat jellemzoen csak Stockholmban es Göteborgban, orszagos szinten par kocsmaban lehet elerni. az Omnipollonal konkretan harom eve meg egesz biztosan kezzel palackoztak a kisszerias cuccaikat.

a Biancabol 8 honappal a sajat webshopjuk utan volt sved release, az Omnipollo gyakorlatilag legjobban sikerult sore, az Anniversary Coward pedig sosem jutott el addig. utobbinal mondjuk lehet arrol is van szo, hogy egesz egyszeruen nem skalazodott felfele, pedig valami egeszen elkepesztoen keresztezte az UK komlozott es a Skandinav pastry vonalat, es szvsz versenyben volt a Founders Breakfast Stouttal es az Oscar Blues Ten Fidyvel (es egy par honapig tartogatott de Molen Omnipollo Noaval) a legjobb tomegesen elerheto non-BA imperial stout cimeert. vagy ugy siman a legjobb non-BA imperial stout cimkeert.

[ Szerkesztve ]

(#19554) [CsuCsu] válasza proci985 (#19553) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Az Anniversary Coward ha jol tudom Buxton disztribuciot kovet, nem Omnipollo sorkent van kezelve, szoval nem lepodok meg.

Az Andromedat szeretnem kiprobalni, allitolag eddigi legjobb Omnipollo sor. Webshopbol nem rendeltem, gondoltam varok amig lesz mas is ami erdekel vagy hoznak UK-ba, de kiderult, hogy nagyon keveset csinaltak csak es nincs disztro. Mar ott tartunk, hogy 1:1 cserelik Cantillon Fou/Nath sorokre.

[ Szerkesztve ]

(#19555) proci985 válasza [CsuCsu] (#19554) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

lehet Buxton, ez meg is magyarazna, miert nem elerheto itt. ettol fuggetlenul zsenialisan jo volt, amig lehetett kapni. visszatekintve koszi, hogy mondtad mennyire jo, azt hiszem vegul haromszor rendeltem belole :B

ha mukodott es brand epitesen kivul masra is jo (ertsd nem buktak sokat), akkor lesz meg. Stigbergets ket eve az egyik legerdekesebb friss sved fozde volt, zsenialis dipakkal es ipakkal. csak eppen utana nekialltak kiserletezni, jellemzoen eppen_elfogadhato-nagyon_dragan vonalon, az eredeti top soreiket (Muddle, Double Muddle, Lumor) hanyagolva.

Omnipollonal IPA szinten hullamoznak. ott a Nebuchadnezzar ami kb az IIPA aranymerce barati korben es a sor, aminel az elso "ez igy mi volt" utan elindultunk felfedezni az ismeretlenbe. mellette ott a Fatamorgana, amibol a pre-release batch frissen csapolva egy csoda volt. ezen kivul volt par jo collabjuk (x Veil Amun / Covered in puppies), es par elfogadhato.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.