Hirdetés

2021. január 16., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-07-22 10:05:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22601) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#22597) üzenetére

[CsuCsu]
őstag

Nem azert 'kukazom' a belgat mert nem ujkeletu. Hanem mert egy bizonyos szerepet tolt be, amire mar letezik kifinomultabb alternativa. A belga quad valojaban egy barleywine, elesztosebb karakterrel. Egyebkent sem a stout, sem a barleywine (old ale / strong ale) nem uj sor, mindegyik evszazados multtal rendelkezik, csak ezek fejlodtek az utobbi evtizedekben, a belga nem. Ennek kulonbozo okai vannak - leginkabb az, hogy a kraft fejlodes angolszasz iranybol indult, ezert az angolszasz tipusu sorok (IPA, stout, pale ale, stb) kaptak a figyelmet.

Az hogy, kommersz es ki hogyan tudja megkulonboztetni, nem tudom hogy jon ide. Egy soros topikban beszelunk soros tapasztalatokrol egymas kozott, akik benne vannak a kraft sorben. Nem fogalmat iszok, hanem sort. Nem erdekel minek milyen hire van, iz alapjan itelkezem.

A plzeni / bajor pilsner/helles vonalra nincsen jobb kraft alternativa, nem valtja ki semmi. Az ivosor. A belga (quad / tripel) nem az.

(#22602) proci985 válasza [CsuCsu] (#22596) üzenetére

proci985
MODERÁTOR

a kerdes egyebkent szerintem az, hogy mi az a pont, amikor a potencial kapcsan borra vagy pezsgore (champagne) valt a fogyaszto, ha mar potencial. 40 eur / magnum aron mar egesz jo pezsgot lehet kapni.

dolog nekem ott jott egyebkent fel, hogy barati korben van aki borozik, es nekialltam izlelgetni egy bort ugy, ahogy sort (vagy geuzet) szoktam.

a 22601 "Nem fogalmat iszok, hanem sort. Nem erdekel minek milyen hire van, iz alapjan itelkezem.". kapcsan teljesen egyetertek minden szinten. a topiknak egyebkent ez az ereje szerintem, sokan probalunk sokfelet es alapvetoen mindenki azert tudja, hogy mit szeret es miert mennyit fizetne meg :). ugy, hogy elteroek az igenyeink es az izlesunk.

[ Szerkesztve ]

Social distancing in lagom amount.

(#22603) mekker

mekker
őstag

Vettem pár belga karácsonyi sört, mikulásos Gauloise, Bush de Noel, és két elefántos főzet (Christmas és Nocturnum). A Delirium Nocturnum okés volt, a Bush de Noelben pedig az volt érdekes, hogy a 12% alkoholt szépen el tudták gereblyézni. Kicsit azért többre számítottam, lehetnének kicsit hatásvadászabbak.

Sparban sajnos még mindig nem találtam meg pár sört, amit ki akartam próbálni, pedig már legalább 5 (Inter)spart bejártam.. Volt viszont jó áron Guiness HopHouse 13 lager. Zirci Saison első pár kortyát úgy ittam, hogy ebből legközelebb jól betankolok, de a fél liter végére már alább hagyott a lelkesedés. Tőlük a nemrég említett Alevation rozsos pale ale a legjobb, esetleg még a türkiz címkés Alevation. Minden más felejthető.

Ha már apátsági sör, a levendulás, fűszernövényes vonal érdekes lenne itthon, csak jobb söröket kéne alájuk pakolni. Nagy ziccer. Most, hogy van vállalható Zirci, meg Pannonhalmi szenteltvíz, remélem látunk majd ilyet is.

8" fölött szinte a gyomrodban érzed a zenét || https://youtu.be/_OMn5DA6FU8

(#22604) lektaab

lektaab
újonc

Karácsonyra meglepetésként egy Tescoban vásárolt Hoptop 3-as pakk jutott, ebből 2 futott, 1 egyértelműen romlott volt. Jó kis arány :W

(#22605) Dilikutya válasza proci985 (#22602) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Megmondom én, mi az, amikor borra vagy pezsgőre vált valaki. Majd ha szereti. :) Nekem nem tudnának olyan jó bort adni olyan jó áron, hogy rászokjak. Elismerem, hogy van jó bor, még ízlik is valamelyest, de a sört semmi pénzért nem cserélném le rá. Vörös annyiban más, hogy azt nem is vagyok hajlandó meginni. Innentől mind az ár, mind az aktuális vagyoni helyzetem teljesen irreleváns.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22606) Dilikutya válasza lektaab (#22604) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Mondjuk ez aligha a Hoptop hibája. Én az Auchanban ugyanilyen 2x2 pakkot vettem a Hedontól, Charlie és Johnny Firpo, bőven messze a lejárattól. A Johnny csak futott, de ízre nem éreztem problémát, az egyik Charlie futott, és annak már volt valami gyíkja, a párja is kifutott, de az ihatatlan is volt, tele valami maszatos üledékkel. Trehány tárolás valószínűleg, lehet napon is időzött valamennyit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22607) mekker válasza Dilikutya (#22605) üzenetére

mekker
őstag

Olcsóbb a bor, de egészen más világ, és talán társaságibb tevékenység is, mint bontani 1-1 üveg sört délután. És ha nem ismered a megfelelő embereket, akik bevezetnek a borok világába, a belépési küszöb az bizony magas, és hosszadalmas lesz a tudás elsajátítása.

Kis erőfeszítéssel lehetne informálni a vevőket (informatív katalógus a nagyobb kínálatú boltokban, döntéshozásra alkalmas címkék). Addig sajnos az emberek ad-hoc fognak választani, és sok csalódás fogja őket érni.

Ehhez képest a sörészet átláthatóbb, kevesebb az obskurus bullshit, és szinte bárki képes lekóstolni mondjuk 50-100 tételt egy év alatt, ami már jó kiindulási alap lehet.

8" fölött szinte a gyomrodban érzed a zenét || https://youtu.be/_OMn5DA6FU8

(#22608) koxx

koxx
MODERÁTOR

Még télire gyors berendeltem ezt a pakkot, remélem nem lesz csalódás :)

Wild babs II viszont már nem volt olyan jó mint pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#22609) Kergeboci válasza koxx (#22608) üzenetére

Kergeboci
tag
LOGOUT blog

hát, azt a fésűset kár volt. Adom a címem ahova küldheted, én önköltségen megsemmisítem helyetted

Os Iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon http://egyatucatbol.blog.hu/

(#22610) koxx válasza Kergeboci (#22609) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Nah ennyire? :/

(#22611) Kergeboci válasza koxx (#22610) üzenetére

Kergeboci
tag
LOGOUT blog

:irónia:

[ Szerkesztve ]

Os Iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon http://egyatucatbol.blog.hu/

(#22612) koxx válasza Kergeboci (#22611) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

:D én már bármit elhiszek ezekkel a sörökkel kapcsolatban

A pannonhalmi apátság quadrupele igen meglepően jól sikerült, most így hirtelen jobban esik mint múltkor a rochefort 10.

[ Szerkesztve ]

(#22613) looser válasza koxx (#22612) üzenetére

looser
őstag

Szerintem is jó volt. Winkler videó után kíváncsi voltam; a főzőmester el is mondja, hogy nincs semmiféle faxni, elég egyszerű sörök ezek, mégis nagyon jók.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22614) Jhonny06 válasza koxx (#22608) üzenetére

Jhonny06
addikt
LOGOUT blog

Én a Pöhjala-t egy ideje hanyagolom, a fura fűszerezéssel elég sok sörüket elrontják. Remélem Neked be fog jönni.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#22615) Ereshkigal válasza koxx (#22608) üzenetére

Ereshkigal
őstag

Hm, ilyen van még? Nem találom sehol.

cli; hlt

(#22616) koxx válasza Ereshkigal (#22615) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Hmhm, már én sem találom az oldalon.

(#22617) proci985 válasza koxx (#22616) üzenetére

proci985
MODERÁTOR

az osszes limitalt kb :DDD.

a kozepso pohjalat kostoltam, az jo, a cocoat imadni fogod, a BA lorelei meg elvileg a simanal is jobb amit mondjuk nehezebben hiszek el de kivancsi leszek.

(#22618) koxx válasza proci985 (#22617) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Már szóltak, hogy csak részben tudják teljesíteni a pakkot :o , de így is kell. Mikke, omni meg az egyik pöhjala lesz csak.

(#22619) L4D1K

L4D1K
senior tag

Ha vkit érint, intersparban minden Pannonhalmi - 20%. Triple és quad 670.

# ANTAL Tuning #

(#22620) looser válasza L4D1K (#22619) üzenetére

looser
őstag

Szuper, köszi! Tripelt még nem kóstoltam. A dubbel is jöhetne lassan.

(#22621) looser

looser
őstag

Hetedik lépcső - Posztkarácsonyi sörcsomag-akció

6 x 0,75 liter 11 100 helyett 7500 forint
Matuška Vánoční American IPA (7,8%)
Matuška Vánoční Doppelbock (7,8%)
Matuška Dřevo Doppelbock (7,8%) (tölgyfachipszen érlelt)
Chříč Pazdrátor Imperial Lager (7,3%)
Chříč Nebožtík Irský Stout (5,5%)
Chříč Vánoční Scottish Red Ale (5,7%)

(#22622) koxx

koxx
MODERÁTOR

Ezek jottek meg

(#22623) proci985 válasza koxx (#22622) üzenetére

proci985
MODERÁTOR

majd szokas szerint ird meg hogy tetszettek.

(#22624) koxx válasza proci985 (#22623) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Mindenképp, sokat várok tőlük.

(#22625) looser válasza koxx (#22624) üzenetére

looser
őstag

Ilyenkor hogyan alakul az ár? Ha jól emlékszem (amikor pár napja feltetted, akkor csekkoltam) 9e körül volt, de nyilván nem mindegy, hogy ezt felezték, de amit nem kaptál meg, az esetleg eleve drágább volt a pakkból. Ilyesmire gondoltam :-)

(#22626) koxx válasza looser (#22625) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Ezt nem tudom sajnos, a Mikke volt a legdárágbb arra emlékszem. A komplett pakk volt 17k eredetileg.

Primator Stout :D

[ Szerkesztve ]

(#22627) looser válasza koxx (#22626) üzenetére

looser
őstag

Hú, lehet, akkor kevertem a csomagokat, van nekik több is... De a stout az sötét, világos? Kivéve a white stout :-)

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.