Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) looser válasza Dilikutya (#22699) üzenetére


looser
addikt

Bennem folyamatosan ezek fogalmazódnak meg. Ezt próbáltam néhány hónapja megfogalmazni az olcsó viszki hordójában érlelődő sörrel, hogy mennyit dob(na) egy egyszerű (R)IS-en, ha akár a legolcsóbb Jim Beam hordóban érlelődhetne egy évet. De ugyanide tartoznak a különféle italokhoz szánt különböző poharak. A külön fehér- és vörösboros, az ezerféle belga, ipa, búza és láger vagy viszkis inkább csak valami különös (értsd: megmagyarázhatatlan, inkább érzelmeken alapuló) hóbortnak tűnik. Amikor benne vagy ebben, akkor fontossá válnak a részletek és nem kétlem, hogy az illető olyan dolgokat is beleérez, lát, hall, amit a kívülállók nem tapasztalnak meg, de ez továbbra sem magyarázza két - hasonló profilú cég (jelesül viszki vagy sörkészítő) - árazásban ilyen mértékű eltérését. Nem egy Soproni - BYM összehasonlításra gondolok; nálunk eléggé hasonlóak az árak minden (mikro, makro) szinten. Továbbra is azt gondolom, hogy az ismereteink befolyásolják az új tapasztalatokat, egyszerűen nem tudunk függetlenedni és valós eredményt csak vaktesztek hozhatnak.
Amikor bejött a két Kőbánya X (elsőnek a láger), döbbentem néztem a pontok alakulását. Egy darabot kóstoltam, szóval ez nyilván nem mérvadó, de életem egyik legszarabb söre volt. 1-2 hónapra rá sikerült a stoutot is kóstolni, hasonló élményekkel. Azóta konszolidálódott a pontszám, de szerintem most is túl vannak értékelve. Itt feltehetőleg szintén a kraft oldalról jövő érzelmek tolhatták meg az értékelést. Túlárazott nagyüzemi izék. Ezeknél mindkét cég önállóan sokkal jobbakat tud készíteni. Muszáj valami pozitívval zárni: én örülnék, ha megkóstolhatnám azokat a tételeket, amelyeket néhány topictárs már kóstolt és szó esett róla, hiszen akkor tudnék igazából véleményt formálni, nem egyszerűen látatlanban, mivel az élményekre vágyom, de határt szabnak az anyagiak és így - kapcsolódóan, de semmiképp sem sértésből - a józan ész.
Cheers :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22702) [CsuCsu] válasza looser (#22701) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A sorarak tobbnyire azert tudnak magas szinten elterni, mivel maga a sor egy baromi szeles spektrumu termek. Totalisan ertelmetlen osszehasonlitani egy mezei pale ale es egy hordoerlelt high end pastry stout vagy akar gyumolcsozott lambic arazasat, mivel teljesen mas koltsegbazissal mukodnek es mas tipusu termekek. En teljesen latom, hogy peldaul egy Weldwerks Medianoche Reserve stoutnal miert kerul egy 500ml uveg $28-ba, vagy egy Bokke lambic €30-ba. A Weldwerks gyart peldaul mezei soroket is (lager, IPA), amik annyiba kerulnek mint barmelyik mezei USA hasonlo profilu sor. A sor eseten az ar tobbnyire koltsegfuggo. Whiskynel annyira nem, de ott is van azert eros variancia koltseg alapon (foleg ha az evek szamat nezzuk).

A poharakat nem kell tulgondolni. Egyes italok szinte barmibol jok, stouthoz szukulo szaju ajanlott ami koncentralja az illatot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#22703) koxx válasza [CsuCsu] (#22702) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én meg többnyire nyitottból iszom mint a westmalle vagy rochefort pohár.

(#22704) Freddycom


Freddycom
őstag

Hinnye, de jó sörök érkeztek a helyi craftba. Untapped alapján ihatóak. :D

(#22705) koxx


koxx
MODERÁTOR

Omnipollo Lorelei Coconut Maple Toast Barrel Aged
Sokat vártam tőle, sokat is kaptam. Ezt a sört majdnem rágni lehetett olyan sűrű, szirupos, olajos. Nagyon nagy élmény volt elkortyolni.

(#22706) L4D1K


L4D1K
őstag

Akit érint, illetve érdekel. OneBeer a Reketyevel közösen csinál vmi kis házi versenyt, amit ők és Winkler fog majd értékelni. Febr 28ig lehet jelentkezni saját "márkával".

Sztem teljesen jó kezdeményezés a házi sörfőző verseny mellett. Főzök is vmi moslékot :))

# ANTAL Tuning #

(#22707) Kergeboci válasza L4D1K (#22706) üzenetére


Kergeboci
tag

évek óta van országos házi sörfőző verseny, talán tavaly volt megtartva belőle a kilencedik. Igaz, ezt nem reklámozzák Winklerrel, de azért bedobnám, hogy akit érdekel erre is rá tud keresni

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#22708) L4D1K válasza Kergeboci (#22707) üzenetére


L4D1K
őstag

Tudom, írtam is, illetve én is megcsináltam már a bírálói alap képzést.

Szerintem csak poén, de annak jó. :)

# ANTAL Tuning #

(#22709) andor80


andor80
senior tag

Kesergés.
A szépen indúlt nagyüzemi forradalom szépen elhalt.
Soproni "IPA"-Ihatatlan lágerré fokozodott
Soproni APA-Detto de itt még vegyszer íz is jelen...
Soproni Porter -Már alíg kapni
Dreher Red ALE-Kedvenc volt nem itta kuyta se kivonták
Pécsi APA-Vicc
Borsodi Hoppy/IPA-Lágerré van fokozva
Dreher IPA-Na ez kb az egyelen ami még mindig jó bár itt is elkezddtett limbózni a minőség mai napig még mégis tartja magát heti 24 ből kb 2 Lágeres kevéssbé komlozott .

Szomorú.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22710) koxx válasza andor80 (#22709) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Írták, hogy a soproni porter megszűnik.

(#22711) andor80 válasza koxx (#22710) üzenetére


andor80
senior tag

Igen ezért van már kevés
Sajnos.Bazzeg peddig annyira minimálisan kelett volna minőséget tartani vagy akár növelni.Tudom drága a jó komló de nagytételben az is olcsobb .Mindegy.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22712) Shade45 válasza andor80 (#22711) üzenetére


Shade45
senior tag

Ajánlom a Lidlben kapható Steam Brew söröket, 350Ft 0.5L.
Nagyon korrekt sörök, simán felveszi a versenyt az 500-700Ft-os társaival!

(#22713) Dorian válasza Shade45 (#22712) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22714) koxx válasza Shade45 (#22712) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam azok lefolyóban végezték annyira jó sörök voltak.

(#22715) #49155328 válasza Shade45 (#22712) üzenetére


#49155328
törölt tag

Inkább egy Pilsner Urquell, mint az a mosogatólé! :C

(#22716) L4D1K válasza Shade45 (#22712) üzenetére


L4D1K
őstag

Azért kettő árából kijön már Sparban egy MS ipa.

Lidl-ben az akciósan 250-ért árult Hazafi ami szuper ár/érték. Kár, hogy nem rakják mögé Mel Gibson-t reklámarcnak.

# ANTAL Tuning #

(#22717) NoLF válasza Shade45 (#22712) üzenetére


NoLF
addikt

néhanapján minden fost megiszok, de azokkal rendesen küzdenem kellett, hogy ne öntsem ki...

persze ízlések és pofonok, de egy argus maestic 209 ft-ért bármikor lekörözi ivósörként a stream brew csodákat szvsz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22718) [CsuCsu] válasza andor80 (#22709) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Varhato volt. Az a problema ezekkel a nagyuzemi ill. szupermarketes IPA-kkal (meg kraft vonalon is), hogy olcson (par szaz forintert) akarunk olyat, aminek alapbol magasabb a koltsegbazisa. Nem varhato el esszeru keretek kozott, hogy meg a nagyuzemben is kijojjon egy ertemes IPA egy ertelmes lager arabol. Az, hogy a Soproni IPA eleinte meg oke volt, annak volt koszonheto, hogy valoszinuleg nem kerestek rajta semmit vagy egyenesen buktak, a kezdeti beetetest megtolva. De amugy kb duplaja kene legyen a lagernek.

Egy 440ml BYM IPA 1,000Ft-nal kezdodik, nem veletlenul. Es meg mindig hatarozottan olcsobbak, mint a hasonlo szintet tudo nyugati IPA-k. A BYM az egyetlen magyar fozde, ami tenylegesen ertekelheto IPA-t kepes letenni az asztalra, konzisztensen (nemcsak szokoevente csuszik be egy). Ennel lenyegesen olcsobban kb keptelenseg kihozni. Ezert nem kulonosebben jok a MS es tarsai IPA-i sem - 700Ft-ert ugy arulni, hogy ebben meg a viszontelado arrese is benne legyen, szivos kompromisszumokkal jar. Egy nagyuzem mondjuk talan ki tudna hozni ennyibol, de a hazaiak nem jatszanak ebben a szegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#22719) qltsar válasza Shade45 (#22712) üzenetére


qltsar
addikt

(#22720) Shade45


Shade45
senior tag

Nem tudtam, hogy csak sznobok járnak ide... ;] :P
Soproni és társairól volt szó, ehhez mérten ajánlottam a Steam Brew-t.
Lehet ízlésficamom van, de nekem ízlett amit eddig kóstoltam (German Red, Imperial Stout - utóbbi különösen bejövős).

(#22721) jsk válasza Shade45 (#22720) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nincs azzal gond, hogy szereted ezeket a söröket. Csak ne általánosíts: "simán felveszi a versenyt az 500-700Ft-os társaival!". Szubjektív az emberek ízlése, de ha sokan kóstolják, akkor azért kiderül az igazság.

(#22722) Dilikutya válasza Shade45 (#22720) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi sznobság nincs abban, hogy valakinek a Steam Brew nem jön be. Tényleg ihatatlan szemét. :) A doboz grafikai dizájnja többet ér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22723) qltsar válasza Shade45 (#22720) üzenetére


qltsar
addikt

Részemről lefolyóban végezte mindegyik, talán a stout-nak a felét megittam.

Az izlés szubjektív, bár én inkább előbb bevállalok két doboz "CBA-s" Istvánt / Riesenbrau-t / Rákóczit / Rocky Cellar-t, mint ezekből bármelyiket :DDD!

[ Szerkesztve ]

(#22724) koxx válasza Dilikutya (#22722) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A lidlis duff sör köröket ver bármelyik lefolyókompatibilis steam brew-ra :))

(#22725) Dilikutya válasza koxx (#22724) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyat még sose sikerült szereznem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22726) koxx válasza Dilikutya (#22725) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Múltkor nálunk kiraktak egy 24-es kartonnal, gyors behúztam 2-t. :) Kemény 209ft volt.

(#22727) NoLF válasza koxx (#22726) üzenetére


NoLF
addikt

én is vettem belőle kettőt tesztnek, végülis kukoricamentes német főzet normális alkoholtartalommal, gondoltam teszek egy próbát...

nos éppen mély nyomot nem hagyott bennem és továbbra is maradok ezen az árkategórián az argus maesticen, ha vedelhetnékem támad, de rossznak éppen nem lehet mondani.

nem úgy mint a steambrew produktumait - ha jól emlékszem csak azért nem öntöttem ki, mert spicces voltam és nem volt más, amivel rontani tudtam a helyzetemen :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22728) koxx válasza NoLF (#22727) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja olyen semmi extra, de nekem pont ezért jön be, nem keserű, jól behűtve nyáron itatja magát. Argust nem ismerem. :N

(#22729) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Lidl-ben a Harcos IPA, ami ár-érték arányban nagyon jó (hiába csak 0,33-as), meg a meggyes is teljesen oké. A láger semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#22730) mekker


mekker
őstag

Ezeknek tényleg romlik a minősége, vagy csak ráunnak az emberek?
A S. ipánál még el tudom képzelni, mert az utolsó 2 kóstolás után végleg lemondtam róla.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22731) looser válasza Shade45 (#22712) üzenetére


looser
addikt

Nem mondanám rossznak őket, azt hiszem ezzel egyedül vagyok itt; az Eichbaum gyártja őket; a Pennynél "majmos sör"-ként vannak jelen, 0,33-as dobozzal. A session ipa nem rossz és annyira a stout sem, de elég alkoholosak, amit nem fed el sem a maláta, sem a komló, valószínűleg azért, amiért a Barths 8.3 - Argus Strong - Egger bock féle berugósöröknél is, mert egész egyszerűen nincs (elég) benne, esetleg pótanyagból kerül bele, vagy - de ez már csak elmélet - a cukrosítási (keményítőbontás) szakaszban az erjeszthető cukrokra mennek, ami ugye magasabb alkoholtartalommal és szárazabb sörrel jár együtt. Utóbbi miatt olyan rettenetesek az előbb felsorolt sörök. A SB imperial ipája elég kiábrándító, de ha kicsit malátásabb lenne és jobban megkomlóznák (forralva és hidegen), akkor mérföldeket ugrana előre. Ez persze nem cél ennél az évi többmillió litert előállító "kraft" főzdénél. Szóval nem sznobság, csak érdemes a helyén kezelni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22732) proci985 válasza mekker (#22730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

romlik. nekem vannak dipaim amiket lassan 7-8 eve szoktam parhavonta egyszer venni (pl Omnipollo Nebuchadnezzar, Poppels dipa, Oppigårds Thurbo Double), kb fixen tartjak a minoseguket.

nagyobb mennyisegben fozoknel pl a Founders All Day is siman legalabb 5 eve fixen tartja a jo minoseget. Ballast Point Sculpin is mindig ugyanolyan jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22733) NoLF válasza koxx (#22728) üzenetére


NoLF
addikt

akkor itt az ideje szerintem, 209ért megéri, amikor pedig 179re vagy 159re leárazzák, akkor mindig legalább 4 rekesszel veszek :) többféle argus van, de nekem a maestic az egyetlen, ami az all time winner ivósör :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22734) andor80


andor80
senior tag

Egy betű nincs róla a neten 199 volt pennyben(Ugye ugye csak sírnom kellett ,hogy befuccsolt a nagyüzemi forradalom :)) ;] :)) )
Powered by Arany Korsó :D
Végtelen fejfájás és gyomormosás garantált ....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22735) proci985 válasza andor80 (#22734) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elmenybeszamolot mindenkepp irj rola! :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22736) andor80 válasza proci985 (#22735) üzenetére


andor80
senior tag

holnap !ma még melóznom kell....... ;]

Kezdem úgy érezni az IPA lett az új GAMER!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22737) Dilikutya válasza andor80 (#22734) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi jöhet még?
Rocky Cellar Porter?
Szent István/Hunyadi Mátyás Imperial Stout?
Adamsbrau DDHIPA?
Königsberg Kriek Lambic?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22738) NoLF válasza andor80 (#22736) üzenetére


NoLF
addikt

írj tényleg, itt van egy penny egy köpésre :D magamtól tuti nem vennék, de ha épp nem totál hányás, akkor én is megkóstolom

új perverzióm az iható kategóriájú olcsósörök próbája, de egy bizonyos szint alá én sem merészkedek magamtól :DD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22739) qltsar válasza andor80 (#22734) üzenetére


qltsar
addikt

Holnap megyek pont ranezek :DDD!

[ Szerkesztve ]

(#22740) jsk válasza andor80 (#22734) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ismerős mondta, hogy ez a Penny Edelmeister ipája átcímkézve.

(#22741) andor80 válasza jsk (#22740) üzenetére


andor80
senior tag

gondolom de még az is volt egy hegy :D
Egyéként "édelmeser" "IPA"-ja mi büntetés ......Max pumukli tudja letolni visszajövetel nélkül ;]

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22742) #49155328 válasza andor80 (#22734) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem jó a neted :

https://untappd.com/b/aranykorso-aranykorso/4169945
A színe sem jó.

Egészségedre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22743) csabulaxi válasza andor80 (#22741) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ezt amúgy én is benéztem, félreolvastam, rosszul emlékeztem.

a mesefilmben:
"A Pumukli kalandjai (eredeti cím: Meister Eder und sein Pumuckl, szó szerint: Éder Mester és az ő Pumuklija)"

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#22744) andor80 válasza csabulaxi (#22743) üzenetére


andor80
senior tag

Vágom de akkor is illett a kontextusba :D

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22745) perempe válasza andor80 (#22734) üzenetére


perempe
addikt

Azért szar, hogy pl. Szlovákiában rossz sört egyszerűen nem lehet találni, náluk nem honos ez a kategória. A Steiger pl. most 29, a Gambrinus 42, Zlatý Bažant 49 cent.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22746) Dilikutya válasza perempe (#22745) üzenetére


Dilikutya
félisten

Steiger nálunk duplája, Zlaty is 1 u-ra jön ki. Nálunk se lenne honos 150 Ft-ért. De mikor az Arany Fácán is 200...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22747) perempe válasza Dilikutya (#22746) üzenetére


perempe
addikt

Igen, és eleve 149Ft-tól indulnak az árak, ami 40 cent felett van, ill. megveheted a bőcsi Staroprament valamivel 70 cent alatt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#22748) koxx válasza perempe (#22745) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze amennyiben a tucatláger a kedvenced.

Rendeltem egy Monyó Muse-t és egy One-Handed Stuntmant. Érdekes tételeknek tűnnek, 7végén rákóstolok.

[ Szerkesztve ]

(#22749) Dilikutya válasza koxx (#22748) üzenetére


Dilikutya
félisten

Utóbbi finom, legalábbis nekem ízlett.

Tucatláger: van, hogy megcsömörlök, és jól esik csak azt inni. Sütögetéshez nem is vinnék mást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22750) koxx válasza Dilikutya (#22749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja nehogy azt gondold, hogy egy kertipartin 13%-os barley wine-t iszogatok :) csúszik a jó kis duff és tsai lágerek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.