Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) [CsuCsu] válasza thesound (#23200) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van eleg sok. A smoothie sour fajtakbol a jobbfele amerikaiak (pl. Mortalis, ETNYC, Burley Oak), illetve Track UK. Van sok American Wild Ale (pl Bruery Terreux, De Garde, Rare Barrel), illetve a klasszikus belga Kriek es egyeb lambic-ok (3F Oude Kriek, Cantillon, Tilquin, De Cam, stb).

A cukrot altalaban az olcso 'gyumolcsos' sorokbe teszik, a premiumabb darabok kizarolag gyumolcssel keszulnek (illetve a desszert pastry sour vonalon tehetnek bele vaniliat, malyvacukrot, kokuszt, juharszirupot, stb).

(#23202) thesound válasza [CsuCsu] (#23201) üzenetére


thesound
őstag

Utánanézek és kóstolok. :R

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23203) L4D1K válasza thesound (#23200) üzenetére


L4D1K
őstag

Keress rá a berliner weisse és a sour ale típusokra.

Ezeket rendre gyümölcsökkel főzik le, viszont stílusból adódóan a savanyúbb ízekre törekednek.

Még nem kóstoltam, de ott van most pl a Sparba frissen bekerült Deal breaker - Unconditional Love, maracujas berliner weisse söre. Egy próbát megér.

# ANTAL Tuning #

(#23204) thesound válasza L4D1K (#23203) üzenetére


thesound
őstag

Jó tipp. Köszi.

Illetve még az őrült tudósokat néztem tegnap. Egész szimpatikus, majd rápróbálok.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23205) [CsuCsu] válasza thesound (#23204) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha meg nem ittal igazi belga lambic-ot (i.e. nem a szupermarketes edesitett fajtak), egy 3F Oude Kriek-et erdemes behuzni. Nem olcso, de egyszeri kiprobalast mindenkeppen meger, hogy legalabb egyszer meg legyen tapasztalva. A belga gyumolcsos lambic a gyumolcsos savanyu sorok csucsa, naluk senki nem csinalja jobban.

(#23206) Dilikutya válasza koxx (#23196) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ne is a 4 és 30 ezres között keresd a különbséget, mert valószínűleg kevésbé lesz feltűnő. :) De a 4 ezres meg az 500Ft/2L Koccintós között bárki megérzi a különbséget. :)
Mondjuk sörnél kicsit más, mert alapesetben a lágerek között nincsenek ilyen nagyságrendi különbségek árban, és egy 240 Ft-os Borsodi után a 300 Ft-os Pilsner maga a mennyország. És alapvetően a lágerek között vannak a nagyon szarok is, mivel az a legelterjdtebb kategória.
Whisky szintén az a kategória szerintem, hogy az olcsó Johnny meg a 3-4x annyiba kerülő Blanton's között igencsak kiütközik a különbség (de már egy Jameson esetében is). Ha nem is a 10x árat fogod ízben megérezni, de olykor a 4-5x felár még érezhető, persze kategóriájában az olcsóhoz viszonyítva. A 18 ezer/üveg Blanton's után egy hasonló ízvilágú 200 ezerért valószínűleg nem ad hozzá annyit. Sőt ez 100%.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23207) proci985 válasza koxx (#23198) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mikor volt palackozva?

ha kicsit keseru volt a lecsengese akkor meg valamennyire friss, kb fel evesen lesz teljesen desszert (foleg a Dugges fozet). mondjuk a Cocoa Cacao az tenyleg csokiszerubb (es ilyen szempontbol kb az extrem veglet), a Lorelei meg siman csak "makosteszta" gejl.

esetleg meg ha valamikor latnal belole rum BAt (legalabb haromfele Noa rum BA akarmi es Perpetual neven is futott) azt meg erdemes lehet beprobalni, altalaban azok a legedesebb variansok es a hordozas miatt a komlo gyakorlatilag eltunik.

viszont koszi a leirast

Dilikutya: lager es pilzeninel nagyon alacsonyan van a szint, ami folott mar nem nagyon lesz jobb. kiveve mondjuk ha nem szempont a tartossag, de ez altalaban csak lokalis mikrofozde szintjen letezik. illetve van szezonalis es BA is, de ezek jellemzoen inkabb kiserleti es egyszeri cuccok, adott esetben talca Sárkány arban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23208) perempe válasza thesound (#23202) üzenetére


perempe
addikt

De jó ez az aláírás, megtaláltam máshol is.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23209) thesound válasza [CsuCsu] (#23205) üzenetére


thesound
őstag

Felírom. Meglátjuk meddig jutok (remélem nem sokáig :DDD ), nem a nagyágyúval kezdek. Benéztem a Sparba és egy Mad Scientistes Tokyo Lemonadedel kezdtem. Könnyen elérhető volt, azonnal ott volt, csak leemeltem a polcról. Nekem tetszett, végre nem az a szirupos cucc, hanem sör és azért ott bújkál a gyömölcs* benne. (*és úgy tűnik hatott is :D ) A hűtőben figyel még tőlük 2 másik.

#23208 perempe :R

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23210) [CsuCsu] válasza thesound (#23209) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

3F Oude Kriek nem nagyagyu, teljesen alap jo minosegu lambic. Konkretan annyira hagyomanyos, hogy EU eredetvedelem alatt all. Beerselectionnel van is. A nagyagyuk a spec szezonalis kiadasok, illetve olyan nano fozdek, amiket nem is emlitek kiprobalasra, mert ugysem lehet beszerezni :)

[ Szerkesztve ]

(#23211) proci985 válasza thesound (#23209) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor meg egy a 3F Oude Kriekre.

Tokyo Lemonade kezdesnek oke, nyaron a melegben jo, de egyebkent objektive nagyatlag stiluson belul, eleg biztonsagi jatekot jatszik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23212) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ez a sör is frissen ivós, vagy ennél nem lényeg?

https://untappd.com/b/the-veil-brewing-co-the-accomplice/3774415

(#23213) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#23212) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez érdekes kérdés, mert ugye a komló miatt érdemes frissen inni, másrészt a sour olyan, mint pl. egy stout, tehát jól állhat neki az érlelés.

(#23214) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#23213) üzenetére


Aranypatkány
tag

BS-nél van még ilyen, (nem a mostani amcsi szállítmány, hanem kicsit korábbi), érdekel a nedű, csak nem tudom ennél mennyire számít a főzési dátum :) majd CsuCsu kisegít :)

[ Szerkesztve ]

(#23215) Xuja válasza [CsuCsu] (#23210) üzenetére


Xuja
kezdő

A Beerselectionnél most egész komoly kis akció van, ezt is behúztam. Kíváncsi vagyok, ez lesz az első (igazi) lambicom, ennyiért ajándék.

(#23216) jsk válasza Aranypatkány (#23212) üzenetére


jsk
Topikgazda

Múlt héten ittam. Semmi baja nem volt. Finom volt. Inkább gyümölcslé, mint ipa.

(#23217) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#23213) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Berliner, gose, stb nem all jol az erleles. A sour-ok kozul egyedul a lambic, saison, es wild ale kategoriaknak tud jol allni, de ott sem mindegyiknek. Nemelyikuk mar eleve a csucsan van kiadva.

Stout-oknal is, az adjunktolt stout-ok mindig frissen jok (kokusz, kave, mogyoro, stb hozzaadva). A nem adjunktolt hordoerleltek kozul is sok a csucsan van kiadva, pl a legtobb Side Project stout, amik 2-3 evig allnak a hordoban, es erlelessel akar veszitenek is.

@Aranypatkány
Az egy smoothie sour, frissen kell inni. Ha nem jol van tarolva, a gyumolcs akar meg is buggyan benne. De ha jsk szerint meg jo volt egy hete, batran veheto. Jofele cucc.

[ Szerkesztve ]

(#23218) thesound válasza proci985 (#23211) üzenetére


thesound
őstag

Egyszer beszerzek egyet kóstolásra, próbálom megtalálni a számomra jó érték/minőség arányt. Lehet még nem tudnám értékelni megfelelően vagy átesnék a túloldalra és utána semmi más nem kellene, arra meg nincs ekkora költségvetés. Szóval elindultam egy irányba (köszönöm a tippeket a cukros löttyök elkerülésére), amit most élvezettel kortyolgatok/próbálgatok, meglátjuk hosszútávon hova fut ki a dolog. Egészségünkre!

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23219) proci985 válasza thesound (#23218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

3Fnel van olcsobb is, viszont egyertelmuen az a legjobb a beszerezhetoek kozul. tobbi ami szinten jo meg jellemzoen nem annyival olcsobb.

egyebkent ha tenyleg bejon, akkor sokkal de sokkal olcsobb csomagban venni Belgiumbol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23220) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Kellemes hétvégét! :DD :R

(#23221) Dorian


Dorian
félisten

Irány az Aldi. Nagyon fasza ászoksör!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23222) looser válasza Dorian (#23221) üzenetére


looser
addikt

Jól hangzik! A többi Warsteiner, amelyeket szintén az Aldi hozott (láger, barna, hidegkomlós?...) nem igazán voltak jók. De ezzel most kíváncsivá tettél :)
Sörfigyelő is írt róla.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23223) Dorian válasza looser (#23222) üzenetére


Dorian
félisten

Jò, mondjuk elfogult vagyok, egyik kedvencem ez a műfaj. A Hacker-Pfosch vagy mianevèt is nagyon szeretem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23224) Dilikutya válasza Dorian (#23223) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hacker-Pschorrnak jó sörei vannak, mondjuk 700 Ft-ért el is várom, hogy egy ászok jó legyen. :) Nem tudom, miket kóstoltam tőlük, a Kellerbier-t egész biztosan, mert arra emlékszem, hogy nagyon jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23225) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

A facebook csopis "ki mit iszik" posztokat csak én nem látom laptopon, kizárólag telefonon, vagy csak én vagyok béna?

(#23226) truefx


truefx
aktív tag

Dewla a Panel Brewery-től. Tegnap ittam először ilyen stílusú sört. Nem mondom, hogy megnyert. Ez a Grodziskie, valaki meg tudja ideologizálni, hogy mi ebben a jó? Az én fejemben egy csikkekkel teli pocsolya jelent meg amikor az utóíz elérte a garatomat. :DDD

(#23227) looser válasza truefx (#23226) üzenetére


looser
addikt

A leírásodról ez a blog ugrott be, időnként újraolvasom :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23228) jansky1


jansky1
senior tag

Auchan akciózik holnaptól. A Konrad nálam instabuy pár tálcával. Van közte más is esetleg, amiből érdemes betárazni?

(#23229) truefx válasza looser (#23227) üzenetére


truefx
aktív tag

Pedig untappd-n egész jó pontokat kapott. Újra kell értékelnem az ízlésvilágomat, de az is lehet hogy már elromlott a hordóban, kollégának sem ízlett. Egy húzásra kellett meginni, úgy vállalható. Odáig nem mennék el, mint a blog azért :D

[ Szerkesztve ]

(#23230) Dorian válasza jansky1 (#23228) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a Konrád iható?Mondjuk megy Dreher Gold vagy Pilsner szintjét megüti?
Olyan olcsó, hogy sosem mertem kipróbálni :DDD

Dilikutya:
Na akkor én is veszek egy tálcával. Most, hogy elvileg vége a monszun-időszaknak, már nagyon viszket, hogy grillezzek, ahhoz meg szükséges ivósör is :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23231) Dilikutya válasza Dorian (#23230) üzenetére


Dilikutya
félisten

Normál áron 300 Ft. Jó kis klasszikus cseh ízvilágú sör, talán a Pilsnernél kevésbé keserű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23232) jansky1 válasza Dorian (#23230) üzenetére


jansky1
senior tag

300 Ft az eredeti ára, csak pár alkalommal akciózza le erre az árra az Auchan. Sparban is 250 akciósan. A Drehernél sokkal jobban ízlik nekem. 189 Ft-ért ivósörnek ár/érték arányban szerintem verhetetlen.

(#23233) #49155328 válasza jansky1 (#23232) üzenetére


#49155328
törölt tag

+ Vivid kátyával még mindenből -10% az Auchanban. Így bestbuy. :D

(#23234) olloczky


olloczky
senior tag

Nekem most jott kupon a tesco clubcard-tól, hogy a soproni óvatos duhajok 90 ft-ért vehetők meg minimum 3 db vásárlása esetén. Hát nem 3 db-ot fogok venni az biztos :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23235) jansky1 válasza olloczky (#23234) üzenetére


jansky1
senior tag

90 forint kedvezmény, vagy 90 forint darabja? :Y
Dobj már egy képernyőfotót erről, vagy hol találom az appban?

[ Szerkesztve ]

(#23236) olloczky válasza jansky1 (#23235) üzenetére


olloczky
senior tag

Ezt postán kaptam, kuponfüzet. 90 ft darabja. :DD

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23237) koxx


koxx
MODERÁTOR

Múltkor nekiestünk néhány komolyabb tételnek, az Amundsennél beteg állatok dolgozhatnak :D te jó ég micsoda sörök ezek. A frog nekem nem adta annyira, 15,7-es alkohol azért elég combos, de csak akkor érzed ha lenyelted a kortyot.
A másik kettő pedig folyékony süti, jégkrém. Nagyon komoly miket összekotyvasztnak. Alkoholt csak utólag érezni, el lehet őket kortyolgatni 10-15 percig.


(#23238) Jhonny06 válasza koxx (#23237) üzenetére


Jhonny06
veterán

10-15 percig? Nekem van, hogy órákat tartanak ezek :D

(#23239) koxx válasza Jhonny06 (#23238) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áh, bontani kell a következőt :D

(#23240) Dilikutya válasza Jhonny06 (#23238) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na jah, egy sűrű, szirupos, erős barley-t vagy stout-ot elrágcsál az ember egy jó ideig. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23241) olloczky válasza jansky1 (#23235) üzenetére


olloczky
senior tag

Jó, beneztem, tenyleg 90 ft kedvezmeny. :B de igy is jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23242) jansky1 válasza olloczky (#23241) üzenetére


jansky1
senior tag

Az is jó tényleg, főleg, hogy már a 300 forintot karcolgatják, annyit meg nem érnek. Megpróbálok szerezni én is ilyen kupont.

(#23243) LógaGéza válasza #49155328 (#23233) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nagyrészt Auchanból vásárolunk, erről a Vividről tudnál több infót küldeni?
Köszönöm :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23244) stickermajom válasza jansky1 (#23228) üzenetére


stickermajom
addikt

Meglepő módon nyitáskor már egy darab sem volt kinn a Konradból. :D Nagy duzzogva azért kihoztak 3 darab 12-es tálcát a raktárból.

(#23245) jansky1 válasza stickermajom (#23244) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem mondod :Y
Pedig nem akartam elsietni, de akkor belehúzok.

(#23246) NoLF válasza stickermajom (#23244) üzenetére


NoLF
addikt

12es tálca? :Y :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23247) Jhonny06 válasza NoLF (#23246) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az nem is tálca, csak kóstoló :D

[ Szerkesztve ]

(#23248) stickermajom válasza NoLF (#23246) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is meglepődtem, mondtam nekik, hogy hozzanak ki egy tálcát nekem legyenek szívesek. Mikor megláttam visszaküldtem a többiért. :D

(#23249) iatti válasza stickermajom (#23248) üzenetére


iatti
aktív tag

én a sparban vetten 240-ért, igen 12-es a tálca. én szeretem a kesernyés, komlós söröket, de ezt jól megkomlózták. azért rámozdulok én is. meddig lesz akcijó? :DD

(#23250) jansky1


jansky1
senior tag

Melyikben Auchanban kapkodták így el?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.