Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) F-ECT$ válasza Rommel6600 (#2000) üzenetére


F-ECT$
titán

LoL. Félreértettél :) A ''szarnak erre'' az a zárójel előtti mondatra vonatkozott, tehát a jobb helyek arra szarnak, hogy 4dl legyen egy korsó, és továbbra is 5dl-t adnak, ha egy korsó sört kérsz.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#2002) F-ECT$


F-ECT$
titán

#2000 :DDD

Dive ever, work never.

(#2003) Rommel6600 válasza Rhywo! (#1998) üzenetére


Rommel6600
őstag

Fater mondja néha, így Őt (klasszikust ;] ) idézem: ''A magyar világnyelv''

(#2004) Rommel6600 válasza F-ECT$ (#2001) üzenetére


Rommel6600
őstag

O.K
nem vagyok otthon a vendéglátóiparban, de akkor lassan már ez is olyan lesz mint Szülőknek lenin körút, nekünk már Tisza Lajos körút, bemész egy kocsmába és mondod hogy egy nem eu korsó sört legyen szíves :DDD

(#2005) F-ECT$ válasza Rommel6600 (#2004) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy miért kell szétcseszni minden méretet, amit megszoktunk. Nem csak a söröknél megszokás a 0.5l-es kiszerelés, hanem az üdítőknél, ásványvizeknél is. Erre elcseszik. A követkző lépés is látszik már: egyre több cigigyár 19-es csomagokat gyárt...

Dive ever, work never.

(#2006) NoLF


NoLF
addikt

naitt aztán ma vót minden... egh
mahd honap megnézem au üvegeket hjogy mit is ittuin k:D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2007) NoLF válasza NoLF (#2006) üzenetére


NoLF
addikt

na hogy tegnap mi colt azt nem sikerült kidertenem, xe ma carlsbeerg és borsodir trapap van proodnon :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2008) Whaskes válasza NoLF (#2007) üzenetére


Whaskes
senior tag

az látszik ;] :DDD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#2009) NoLF válasza Whaskes (#2008) üzenetére


NoLF
addikt

igen, ez szép hétvége volt :D

megnéztem egyébként, soproni 1895, borsodi, carlsberg, arany ászok volt porondon.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2010) Ramius


Ramius
őstag

Óóóóó egy sörcsap! Aláfeküdni ér? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2011) Bibby válasza NoLF (#2009) üzenetére


Bibby
addikt

De hogy a francba tudtál ilyen jól időzíteni? Tudat alaltt remek időérzéked lehet, csak 7 másodperccel tértél el.

Ελευθερια η θανατος

(#2012) bandus válasza F-ECT$ (#2005) üzenetére


bandus
veterán

ha jól tudom ez nem az eu-s szabványok miatt van, hanem mert egy szál kivételével egyszerűen nem kellett pluszban emelni egy doboz cigi árán. ez kevésbé hatott érzékenyen a vásárlókra, mintha drágább lenne egy doboz cigi, hisz az ember ilyenkor hajlamosabb azt nézni, hogy nem emeltek az árakon, annak ellenére, hogy eggyel kevesebb szál van benne (ezt egy boltos ismerőstől hallottam).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2013) NoLF válasza Bibby (#2011) üzenetére


NoLF
addikt

bazz tényleg percre pontosan ugyanakkor írta megyik és másik nap is :DD :DD :DD :DD

most van egy kis stellám meg borostyánom, nyamnyam :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2014) F-ECT$ válasza bandus (#2012) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy ez is benne van, de szerencsére vannak ellenpéldák is, pl 0.66l-es Zipfer üveg :D

Dive ever, work never.

(#2015) NoLF válasza F-ECT$ (#2014) üzenetére


NoLF
addikt

Olaszországban én csak csapolva láttam 0,5L-es sört, üvegesben csak 0,33as vag 0,66os volt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2016) NoLF


NoLF
addikt

ma votl szerencsém ajádnékba hozott görög mythos sört inni, nem is volt rossz!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2017) Rommel6600 válasza bandus (#2012) üzenetére


Rommel6600
őstag

jaja, ez ua mint amikor a gombóc fagyi lesz kisebb de neeem emeltünk, vagy kisebb lett a zsömle, és még folytathatnánk, a lényeg hogy egységre nézve emelkedett az ára

Tegnap találtam a spájzban egy tavaly ilyenkor lejárt, még anno Írországból ajánkékba kapott Guinness sört, nem kellett senkinek :) :DDD Kettőt kaptunk a másik fel lett bontva, de egy korty fogyott csak belőle, ment le a lefolyón
ja és persze az is 4,4dl és dobozos

[Szerkesztve]

(#2018) Dilikutya válasza Rommel6600 (#2017) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te nem vagy normális :Y :W

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2019) Rommel6600 válasza Dilikutya (#2018) üzenetére


Rommel6600
őstag

most mit csináljak? ha egyszer nem ízlik akkor nem ízlik.
Faternak se, senkinek sem kellett :(

(#2020) sanyixXx válasza Rommel6600 (#2019) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tedd fel ide s topicba, hogy van,de nem kell
érte is mentem volna... :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2021) Rommel6600 válasza sanyixXx (#2020) üzenetére


Rommel6600
őstag

Budaőrsről Szegedre 1 doboz (akármilyen) sörért?
nem hiszem :DDD

de maga az ötlet megfontolandó

(#2022) divot


divot
veterán

Gondoltam egyet, és leruccantam az Interspárba, hogy elhagyjam kicsit a borokat, és kihasználjam az utolsó meleg napot, amikor még nyáriasan jól tud esni a ser. :)

A ma esti felhozatal:
Barna Erdinger szüretlen búza. Ugyanez világosban is. Egy üveg Leffe. És egy üveg Löwenbrau búzasör, szintén szüretlen világos.

(#2023) Kephamos válasza divot (#2022) üzenetére


Kephamos
addikt

Barna Erdingert már én is ittam. Szerintem az egyik legjobb sör a világon (no, nem mintha olyan sokfélét ittam volna pályafutásosm során). Nekem nagyon bejött, mindenkinek ajánlom, aki szereti a barna söröket.

(#2024) NoLF válasza divot (#2022) üzenetére


NoLF
addikt

barna erdinger, meg úgy általánosságban a barna és fehér szűretlen búzák nálam viszik az úszót :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2025) divot válasza NoLF (#2024) üzenetére


divot
veterán

Ugye. :)

Sajnos már csak egy üveg Löwenbrau van hátra. :(

(#2026) Rommel6600 válasza divot (#2025) üzenetére


Rommel6600
őstag

hát igen, az nem igazán van a topon nálam se, meg úgy egyáltalán :)

(#2027) NoLF


NoLF
addikt

hahaaaa, végre sikerült kipróbálnom a szalon búzát! és meglepően finom, ajánlom minden szűretlen búzasör kedvelő egyén figyelmébe! tescoban vettem, 199+ü.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2028) Dilikutya válasza NoLF (#2027) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hmm, megfontolom, mert a szűretlen búzát nagyon szoktam szeretni. Szalon néha meglepően jó dolgokat tud főzni. A barna is egész kellemes csalódás volt, mert az árához képest egy egész jó sör, bár egy kissé édeskés. Nekem bevallom, a sima szalon is ízlik, bár abból egy életre megittam az adagom egyszer egy buli alatt ;].

Szerintem a Löwenweisse is finom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2029) bandus


bandus
veterán

Én a hétvégi osztálykiránduláson ízleltem meg a millert, így a beck's visszacsúszott a második helyre nálam :) Jól tudom, hogy a miller is búzasör :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2030) NoLF válasza bandus (#2029) üzenetére


NoLF
addikt

egy nagy büdös paripafalloszt barátom. az egy sima fos asszem jégen szűrt amerikai fosharisnya mint a coronita /corona/ mexikóból.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2031) Dilikutya válasza NoLF (#2030) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel többen is egybehangzóan állítják, egymástól függetlenül, hogy a Miller nem jó semmire, így eltekintenék a megkóstolásától, pláne annak fényében, hogy a 0,33-as üveges 20-30Ft-tal olcsóbb, mint a 0,33-as Leffe dark/blond, és ha már mindenképpen valami drágább sört aakrok, akkor aligha a Miller lesz a befutó. Leffe dark-ot ugyanis már ittam, és bizony igen kellemes, ízlelőbimbókat orgazmizáló élmény volt, bár szerintem a barna Krusovice jobb nála egy kicsivel.
Egyébként a Becks sem No.1 sör szerintem. Legalábbis a magyar főzésű biztos nem, import némethez pedig még nem volt szerencsém. Amúgy jó sör, de semmi extra élményt nem nyújtott nekem sohasem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2032) NoLF válasza Dilikutya (#2031) üzenetére


NoLF
addikt

Leffe Blond/Bruin... :R :R :R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2033) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nincs jobb, mint a foci utáni 3 üveg sör :R , most kellően be vagyok lassulva hogy percek alatt elaludjak

Resistencia eterna

(#2034) Chili7 válasza bagyulajuve (#2033) üzenetére


Chili7
őstag

szeretem én is a sört, de inkább focimeccs nézés közben. Foci után k* sok folyadékra van szüksége a szervezetnek, és nem baj, ha azt nem sör formájában viszi be az ember.

(#2035) NoLF válasza Chili7 (#2034) üzenetére


NoLF
addikt

deeeeeehogynem. ha sok folyadék kell, sör a legjobb utánpótlás! mossa a vesté, és pótolja az elveszett ásványi anyagokat! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2036) Rommel6600 válasza NoLF (#2035) üzenetére


Rommel6600
őstag

pontosan!
faterral a hétvégi újrafüvesítés előtti ásás közben is eltünt egy Löwenbrau, meg egy 2 literes asszem MR jugó sör... Reklamáltam is h azé legalább löwenbrau szintű sört kéne innunk, alább má nem kéne, de megkaptam a választ: az a két lityi került annyiba mint egy löwen.
Ennek fényében már nem is volt olyan rossz :) De így is kitikkadtunk rendesen, pedig minden tőlünk telhetőt megtettünk :(((

(#2037) Coyote2000


Coyote2000
őstag

látom mindenki sorolja itt a sznob különlegességeket... én meg egyszerűen az Arany Ászokot szeretem, nekem az a legfinomabb. Mindenki agyonreklámozott kedvencét, a Heinekent alapból savanyúnak tartom :P , a Stellát olyan gyenge női sörnek, a Steffl olyan ''laktató''... A magyarok közül a Szalont utálom, csakúgy, mint a csapolt Sopronit műanyagpohárban ;]

Ha már különlegesség, akkor a horvátok zöld kecskés söre - aminek nem jut eszembe a neve - az marha jó, illetve a Birra Moretti (olasz) minden mennyiségben. Ezen kívül a belga sörök nagyon jók, csak 12%-os alkohollal azért már túllőnek a hagyományos magyar sörözés keretein :)

Morettiből mindenki kóstolja meg a sima világost, de a 7%-os dupla főzésű se gyenge...

(#2038) Rommel6600 válasza Coyote2000 (#2037) üzenetére


Rommel6600
őstag

az ászok tényleg finom, én is általában azt szoktam venni, szvsz a legjobb ár/árték arányban, és nem utolsó sorban magyar termék

(#2039) F-ECT$ válasza Coyote2000 (#2037) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért nem nevezném sznobank a 300 ft-os söröket, legalábbis én úgy vagyok vele, hogyha van egy ezresem sörre, akkor inkább veszek 3 üveg jobb fajtát, mint 5 közepes minőségűt.
A Heineken nekem inkább édes, mint savanyú, de biztos az én ízlelésemmel van baj, a Stella tényleg egy gyenge kis sör, de épp ezért sokat lehet inni belőle.
A belga söröket én itt próbáltam [link] , de nekem nem jött be egyik sem...

Dive ever, work never.

(#2040) Dilikutya válasza Rommel6600 (#2038) üzenetére


Dilikutya
félisten

Low-budget Dreher.... :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2041) NoLF válasza Coyote2000 (#2037) üzenetére


NoLF
addikt

Birra Moretti :R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2042) bandus válasza NoLF (#2030) üzenetére


bandus
veterán

:C
Akkor viszont még mindig nem ittam búzasört. Ízre mennyiben különbözik a sima sörtől, illetve melyeket ajánlanátok (persze nem a legdrágább kategóriára gondoltam :) )?
Viszont ha nem számít nagy számnak pl a miller, coronita, akkor nem értem miért ilyen magas az ára :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2043) F-ECT$ válasza bandus (#2042) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert divatsörök.

Dive ever, work never.

(#2044) NoLF válasza bandus (#2042) üzenetére


NoLF
addikt

miller amerikai, coronita (elvileg) mexióki. innentől sztem kitalálod magad is...

nomeg persze amint az előttem szóló is megjegyezte volt, divatsörök, ezért sokért kell adni hogy igazán vagány lehessen az aki ezt issza.

búzasört amilyen gyorsan csak tudod, próbáld ki. elsőnek edelweisse-t ajánlanék, lehetőleg szűretlent. ha csapolva találsz, akkor az igazi!

ízét leírni nem lehet, hasonlít a szőke sörre, de azt is lehet mondani hogy köze sincs hozzá :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2045) bandus válasza NoLF (#2044) üzenetére


bandus
veterán

:R
Igyekszem, bár erre mifelénk nem a legnagyobb a sörválaszték :( , de a spárban azért akad jónéhány fajta. Viszont ha a miller ízlett, akkor ez biztos nagy élmény lesz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2046) -!DogG!- válasza NoLF (#2044) üzenetére


-!DogG!-
csendes tag

Így is van... a Miller amcsi, tudtommal is jegelve szűrik, mert az arrafelé úgy faja, és ezzel egyedien eladható :DDD
A Coronita pedig mexikói kukoricasör. Nem rossz, de divatcikké vált, ár/érték aránya nem a legjobb... Sőt...
A búzasört nem lehet máshoz hasonlítani, csak búzasörhöz... Bármikor elérhető kategóriában nálam a Löwenweisse, és az Edelweiss a favorit. Bandus: ha nem ittál még búzasört, Edelweiss-ből nem javaslom a zöld kupakost (szűretlen), mert nagyon erős ''búzasör íze'' van, elsőre az átlag sörökhöz képest elrettentő lehet, a kék kupakosnak nem annyira intenzív az íze, az sztem be fog jönni. És ha az naon bejött, mehet a zöld ;) Amúgy a búzasör kicsit tequilás: ha beletoltok az üveg nyakába egy fél karika citromot, nagyon cool ízhatást érhettek el ;) :D

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#2047) NoLF


NoLF
addikt

nabazzeg, tegnap osztálytalálkozóm volt.
eredmény: kb 10 korsó csapolt szűretlen edelweisse, meg egy láda zöld dreher.
khm. most keltem fel, reggel 6kor értem haza...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2048) F-ECT$ válasza NoLF (#2047) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi? :Y Nem mondod, hogy 15 l sört ittál :Y

Dive ever, work never.

(#2049) Kephamos válasza F-ECT$ (#2048) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem okozna nagy meglepetést, ha tényleg anyit ivott volna. ;] ;) Az eszméletlen sok. Mondjuk attól függ, hogy mennyi idő alatt konzumálta ezt a hatalmas mennyisget.

(#2050) NoLF válasza F-ECT$ (#2048) üzenetére


NoLF
addikt

de bizony.
este 6tól reggel 6ig, és akkor még nem tettünk említést a fogalmam-sincs-milyen-mennyiségű-de-a-pénztárcámat-kiürítő whiskey-coláról...
sajnos amikor elvetem a sulykot, akkor nagyon elvetem, így történt ez most is.
délután 2kor már részeg voltam, pedig addig aludtam.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.