Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) [CsuCsu] válasza Beni97 (#23150) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha 1000ft/db a hatar nalad, talan erdemesebb szetnezni egy online soruzletben (pl beerselection, csakajosor) es rendelni egy csomaggal. Vagy egy mix csomagot valamely hazai kraft fozdetol kozvetlenul. A fenti szorolapban kvazi gagyi tucatsorok vannak a Chimay es Erdinger kivetelevel, de azok sem sztarok. Pl a Weihenstephaner Hefeweissbier a csakajonal 800Ft (kb a nemet buzasor csucsa), es garantaltan korberohogi azt az Erdingert.

Attol meg erdemes venni 1-1 darabbal az Erdinger es Chimay-bol, hogy legyen osszehasonlitasi alapod. Az arukert jo sorok.

[ Szerkesztve ]

(#23152) Beni97 válasza [CsuCsu] (#23151) üzenetére


Beni97
őstag

Szoktam rendelni is. Bár igaz, hogy a vírus miatti korlátozások miatt "szoktam" rá. Előtte mindig boltban vásároltam és jobban megéri rendelni, ezt aláírom. Csak mivel benézek a spar-ba így érdeklődtem utánuk egy kicsit.

De köszönöm a válaszodat. :R

[ Szerkesztve ]

(#23153) proci985 válasza Beni97 (#23150) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent ha belga vonalon kiserletezni akarsz, akkor pl belgian happiness
csomagokra neznek ra, pl a quadruple box es a trappist boxokkal nagyon nem lehet melleloni es arban kb hasonloak mint ami meg belefer. egyben persze nagyobb kiadas, de utana par honapig van min kiserletezni.

egyebkent kb amit [Csucsu] is irt, feher Chimaynak es Erdingernek is jo az ar/erteke. igaz Chimaybol ami tenyleg jo, az a kek, bar nekem meg a belga blonde vonal kevesbe jon be.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23154) Dorian válasza proci985 (#23153) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos velem van baj, de számomra mind a piros, mind a fehér Chimay amolyan semmi extra /semmi különös sör, magam ízlése szerint árában vannak jobb belgák.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23155) proci985 válasza Dorian (#23154) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem veled van a baj, kb en is igy vagyok vele. viszont blonde / strong belgian ale stilus nekem sose jott be tulzottan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23156) odani


odani
tag

A belga söröket éppen azért szeretem, mert - furcsán tudom csak kifejezni - úgy tudnak komplexek lenni, hogy sallangmentesek. Nagyon sok magyar kisüzemi sört kóstoltam már, de a nagy részük valahogy "sallangos", már ha van ilyen szó. Annyira domborítani, különbözni akarnak, hogy túlgondolják őket.

Néha viszont csak 1-2 korsó ivósör kell - régebben a hideg rázott ettől a kifejezéstől, aztán elkezdtem értékelni a jóféle, "könnyű" lágereket.

(#23157) [CsuCsu] válasza Dorian (#23154) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A blonde egy konnyebb sor, nyilvan nem fogja hozni egy quad komplexitasat, nem is az a dolga.

(#23158) Freddycom


Freddycom
őstag

Mik vannak... Barna sör ízesítésű chips.

(#23159) mekker


mekker
őstag


Újabb licenszsör, nem mertem még kipróbálni, bőcsi gyártás.
Illetve Prímában (CBA) árulnak Zipfer Märzent (sima Zipfert is).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23160) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

IPA pohár beszerzésére nem tud esetleg valaki valami jó helyet? (vidéki vagyok)

(#23161) looser válasza Aksomatic (#23160) üzenetére


looser
addikt

Itt nézz körül, elég nagy a választék pohárból. Van, ahol minimum rendelés van, ez a hatos pakk és alatta. Nagyobb kiszerelést megbontanak.

Horeca pohárcenter

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23162) Dilikutya válasza mekker (#23159) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vészes. Elég vizes, de nincs rossz íze (semmilyen se). Nem igazán tudom, kiknek szánják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23163) NoLF válasza mekker (#23159) üzenetére


NoLF
addikt

nos én rápróbáltam, de nem fogok belőle többé venni, az biztos. semmilyen. ezerszer inkább egy pécsi premium ( :) ) lager vagy pils 229ért (ha már lidl/aldi)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23164) galervin93 válasza NoLF (#23163) üzenetére


galervin93
őstag

Annak idején egyetemistaként kezdtem el sörözgetni, és volt egy átmeneti időszak, amikor kapható volt eredeti meg bőcsi barna Staro. A magyarnak világosabb volt a kupakja. Pár hónapig lehetett még találni csehet. Aztán maradt a licsencselt, érezhetően gyengébb formában.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23165) looser válasza NoLF (#23163) üzenetére


looser
addikt

De jó, hogy említed a Pécsit! Nekem nagyon bejöttek, a legjobb csehet közelítő lágerélmények a söreik. Tudom, hogy miattuk lett a mikrofőzde méret módosítva és van bennük állami pénz, épp ezért bojkottáltam egy darabig, de amikor megkóstoltam, leesett az állam; szerintem nagyon jók a söreik.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23166) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Voltunk még amikor először lehetett menni a Dezső helyén nyílt Craft Head-ben. Azon kívül, hogy jó érzés volt kiűlni valahova (irónikusan egy kórház és katonák mellé), szerintem teljesen vállalható hely, jó csaplistával. Meg tudtam végre kóstolni csapolva a Dr Banghard-ot, és ezáltal végre kezdem érteni, hogy miért rajonganak egyesek a porter/stout vonalért :) Nekem nagyon ízlett (tán ez volt az első amire nyugodt szívvel ezt tudom mondani), és még párom is azt mondta, hogy ez finom. Most ez a csaplista, amikor voltunk akkor Yellow Haze volt Bright Lies helyett (lehet menni kéne megint), valamint sikerült egy kis csomagot is vásárolni, nagyon jó áron - a BYM-ok konkrétan olcsóbbak voltak, mint a saját webshopjukban, ráadásul kikötötte nekik a főzde, hogy csak hűtve tárolhatják, és ennek eleget is tesznek.

Összességében nekem tetszett a hely, volt kicsi küszködés a fizetéskor, de ettől függetlenül pozitív élmény volt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23167) koxx válasza LógaGéza (#23166) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Banghard az folyékony snickers :) mondjuk 2dl/1000ft elég combos ár.

(#23168) #49155328 válasza NoLF (#23163) üzenetére


#49155328
törölt tag

Főleg hogy csak 4%-os. Fosh. ;]

(#23169) LógaGéza válasza koxx (#23167) üzenetére


LógaGéza
addikt

Első 2dl ingyen volt, szóval az árát megérte biztos :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23170) mekker


mekker
őstag

Dreher Áfonya, Szilaj meggy betáratva hétvégi ízlés tesztre :)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23171) perempe válasza looser (#23165) üzenetére


perempe
addikt

Múlt héten vettem 2x2-t. Az olcsó Szlovákiában kaphatók (~45 cent) jóval jobbak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23172) L4D1K válasza mekker (#23170) üzenetére


L4D1K
őstag

Nekem megvolt már az áfonya. Sokkal rosszabbra számítottam.

# ANTAL Tuning #

(#23173) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Szent András Sörfőzde az milyen? Nem jött még szembe.15e felett most adnak 20 üveg meggyes lagert. A meggyes söröket még az asszony is szereti, így biztos elszopogatnánk pár hónap alatt.

15e meg pikk-pakk elmenne, 1-2 ajándék pakkra meg az érdekesebb variánsokra.

(#23174) NoLF válasza albiosz (#23173) üzenetére


NoLF
addikt

akkor nem igazán nézelődtél az elmúlt 25 évben, mert a főzde már létezik jó ideje, fejlődik is szépen. sokat nem kell várni tőlük, de szerény véleményem szerint az árkategóriában fogyasztható és jó minőséget produkálnak - más ízlésűek majd esetleg megcáfolnak, de én mindenképp ajánlom. :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23175) olloczky


olloczky
senior tag

Agree, mindenképp megér egy próbát. Pont nem rég írtam, a laza morál session ipájuk kifejezetten finom volt.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23176) albiosz válasza NoLF (#23174) üzenetére


albiosz
őstag

Hazudtam, mert most látom, hogy Monarchista már csúszott le, anno kaptam ajándékba. Koca söröző vagyok, nagyon ritkán veszek magam sört, inkább ajándékba szoktam kapni. Most a nagy home office-ban és a második gyerek után rákaptunk. Nem ástam bele magam a témába, de alapvetően minden félet szeretek: búza, ipa, gyümölcsös vonal meg a klasszik lager is csúszik. Így az ajándék 20 meggyessel elég baráti az ár is, szóval szétnézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#23177) [CsuCsu] válasza NoLF (#23174) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Arkategoriaban tenyleg nagyon jok. (Az mar mas kerdes, hogy barmilyen gyumolcsos lagerrel engem a vilagbol ki lehet uldozni, de ez csak szemelyes preferencia.)

(#23178) NoLF válasza [CsuCsu] (#23177) üzenetére


NoLF
addikt

én sem szeretem a gyümölcsös lagereket, a családból sem issza senki, de az undorítótól messze van :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23179) [CsuCsu] válasza NoLF (#23178) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem undoritoak, csak gyumolcsos sort lehet rendesen is csinalni. A gyumolcs nem lagerbe valo (kivetel valami citrusos radler, az meg oke), hanem gose, berliner, lambic, wild ale stb sorokbe. A lager tul malatas, nem all jol neki.

(#23180) mekker


mekker
őstag

Az a fontos kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy miért nem árulnak édesebb sourokat? Nálam sok minden elmegy savanyúság terén, de barátnő nagyon kevésre mondta eddig, hogy kifejezetten ízlett neki. Szóval akkor ez egy l'art pour l'art kategória, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23181) madahun válasza mekker (#23180) üzenetére


madahun
csendes tag

Pastry sourökre nézz rá, pl a mad scientist madárteje nálam már bőven a túl édes kategória volt

(#23182) looser


looser
addikt

Valaki pár napja kérdezte a söröspoharakat, a Horeca céget továbbra is ajánlom. Nem, nem az én cégem, nem ott dolgozom és nem kapok részesedést :-)
Szóval nemrég valamelyik Winkler vidiben felbukkant egy új fajta - ipa - pohár, amelynek a szűz, nem nyomtatott verzióját ez a cég árulja; a másik a régi One Beer-es pohár, szintén felirat nélkül itt kapható.

Craft sörös pohár 430ml (IPA) - 300 Ft (legalább 4db)

Revival sörös pohár 480ml (One Beer-es) - 440 Ft (24db-os karton, tehát itt bármennyit vehetsz, akár 1-et is)

És a végére egy belga pohár, sajnos ez is csak 6-os pakkban vehető meg:

Craft sörös kehely 485ml - 630 Ft

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23183) NoLF


NoLF
addikt

Ha valakit erint, hegedus gyula utca kulonleges sorok boltja - einstok white ale a csapon! (1800/korso)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23184) [CsuCsu] válasza mekker (#23180) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Vannak ilyen smoothie szeru edesebb sourok, vaniliaval, kokusszal, malyvacukorral, stb. Egesz jok, de tobbnyire USAbol jonnek ezert eleg dragak. Mortalis, ETNYC, 450 North, egyebek mellett.

Aztan Cantillon Magic Lambic, ami vaniliaval keszul. Cserebe boltbol beszerezhetetlen.

(#23185) L4D1K válasza mekker (#23180) üzenetére


L4D1K
őstag

Mutass neki egy Omnipollo Biancat :))

# ANTAL Tuning #

(#23186) proci985 válasza looser (#23182) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Oreforsnak is van nagyon szep kristalypohara a celra, viszont az kb 70 eur a negyes pakk.

mekker: Omnipollo Bianca (kizarolag a nem brett alapu variansok) es Tefnut, esetleg az emlitett Mad Scientistnek van par hasonlo cucca. Track UKbol is foz ilyet, illetve meg svedektol a Duckpond.

jellemzoen dupla / tripla sourok kozott van olyan, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23187) looser válasza proci985 (#23186) üzenetére


looser
addikt

Igen, ez kissé más árkategória :-) Amiket az a bolt árul, könnyebben elérhető sokunknak. Én törtem el nem olcsó duplafalú üvegpoharat és az eléggé zavarbaejtő volt. Szerintem ennyiért remek poharak, szépek (is vannak köztük) és az élmény is megvan. És mivel ilyen olcsók, sohasem fognak eltörni :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23188) proci985 válasza looser (#23187) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, az ugy kellemeltlenebb :).

jo, nekem is veletlenul lett, amikor eltort az egyik talpas "mindenes" IPA/stout poharam es nem talaltam masikat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23189) #72806656


#72806656
törölt tag

Sziasztok.
Nem ertek a sorokhoz! :)
Lengyelorszagba vagyok, szeretnem ha segitenetek. Nekem a sor kB borsodi meg kobanyai. Eves adagom kB 1 uveg sor. Ha tud valaki egy alap(kobanyai szint) lengyel sort es mondjuk egy top kezmuves lengyel sort ajanlani, azt megkoszonnem. Nem akarok tudatlanul meghalni. :)

(#23190) koxx válasza #72806656 (#23189) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyik lengyel sör a boltból. Jók a nagyüzemi söreik.(is)

(#23191) #72806656 válasza koxx (#23190) üzenetére


#72806656
törölt tag

Sok helyen azt olvasom, hogy a borsodi kategoria nem sor. Ket uveggel vennek, egy alap es 'top' sort. Konkret ajanlast kernek, ha lehetseges.

(#23192) koxx válasza #72806656 (#23191) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amiben kukorica van azt nem igazán nevezném annak. Untappden körbe kell nézni. De top milyen sört akarsz, stout, ipa, apa, sour, lager?

(#23193) looser válasza #72806656 (#23191) üzenetére


looser
addikt

Kukkantsd meg ezt a videót :-)

Ezeket kell végiginni Lengyelországban (is)
(Winkler Róbert)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23194) #72806656 válasza koxx (#23192) üzenetére


#72806656
törölt tag

Teljesen mindegy milyen kategoria, de mindketto egy fajta legyen. Szeretnek a trabantbol atulni egy McLaren-be, hogy megtudjam miert szar a trabant.

(#23195) #72806656 válasza looser (#23193) üzenetére


#72806656
törölt tag

Koszonom, de ezt azert nem tudom hasznalni, mert egy talalomra kivalasztotthoz kellene egy alap verziot keresnem, amihez Meg nincs meg a tudasom. :)

(#23196) koxx válasza #72806656 (#23194) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha ennyire kevés a sörös tapasztalatod akkor nem biztos, hogy kiadja a difit. Ha én tök hülye vagyok a borokhoz akkor nem fogom tudni megmondani a difit a 4000 ft-os és a 30ezres bor között. De mondhatnám ugyanezt whiskyre v rumra is.

(#23197) [CsuCsu] válasza #72806656 (#23194) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Maltgarden kezmuves fozdetol vasarolj valamit ha a helyi high-end kell. Nem tudom hol kaphato, de ha belefutsz, azt vedd. Google Maps-en esetleg keress ra, van-e sorbolt a kozeledben.

(#23198) koxx


koxx
MODERÁTOR

proci
Omnipollo Noa Pecan Mudot bontottam, de ez nekem nem adja annyira mint a Lorelei vagy a Cococa Cacao, az IBU nekem túl sok, 60 helyett ha 20 lenne akkor volna igazán desszert szerű krémes finomság. Így a lecsengésben engem zavar a kesernye, ha ilyet akarok akkor veszek valami ipa borzalmat.

(#23199) #72806656 válasza [CsuCsu] (#23197) üzenetére


#72806656
törölt tag

Koszonom. Van is a kozelben bolt.

(#23200) thesound


thesound
őstag

Van olyan gyümölcsös sör, ami nem cukros? Nem vagyok nagy szaki, de mind (amik szembejöttek) tele van nyomva cukorral. Dextróz, glükóz-fruktóz szirup és társai.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.