Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Traxx válasza Traxx (#8998) üzenetére


Traxx
őstag

Premiumot nem kaptam, helyette volt Rousse: kicsit gyümölcsös beütésű, és a vártnál édesebb sör. Meglepődtem, hogy nem vörös, ahogy a neve mondja, legalábbis nem úgy, mint a Delirium Red, vagy a Kasteel Rouge :) Kellemes volt, de semmi nagyobb extra.

A 9000 quadruple viszont valami nagyon állat. Eleve ott lepődtem meg, hogy világos sört kaptam. A második meglepi az első kortynál jött, mert nem találkoztam azzal a tömény édességgel, mint a sima tesónál, sokkal frissítőbb és finomabb volt. És nem tudom hogyan, de a 10,5%-os alkoholt valami fenemód elbújtatták, először azt hittem, rosszul olvastam, hogy ez ennyi, mert nem lehetett egyáltalán érezni. Aztán félúton rájöttem, hogy ott van az :D Ennyire mocskosul alattomos sört még nem kóstoltam...a sima az izomból üt, ez viszont sunyin :) Szóval nagyon jó döntés volt, sokkal jobban bejött, mint a tesó, pedig az is kegyetlen jó...jobban csúszott, összetettebb, komolyabb. Megittam volna szívesen még egyet, de akkor tuti, hogy nekem kakukk lett volna :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9002) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Most, hogy voltam Csíksomlyón ittam megint pár román sört, név szerint: Ciuc, Bergenbier, Ursus Neumarkt. És továbbra is az a véleményem, hogy sokkal jobbak, mint a magyar olcsósörök. Hoztam is haza pár palack Ciuc-ot ér Neumarktot. Nektek mi ezekről a véleményetek? Mert szerintem a román sörök ár-érték arányban nagyon jók. 1 liter Neumarkt a nagyobb boltokban 250 forint...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9003) NoLF válasza Sztbeni (#9002) üzenetére


NoLF
addikt

Ciuc es az ursus nekem bejott, nem rossz mainstream lagerek, a harmadika nem ismerem.

Nekem ok a mai program:

:)

Beszarok, most meg teljesen megforditotta :)))

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9004) somasz válasza NoLF (#9003) üzenetére


somasz
addikt

Nékem a Hobgoblin ízlett.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9005) NoLF válasza somasz (#9004) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem mind izlik, persze a bitterek igen alacsony alkoholtartalmuak es jo keseruek, az EPAeg szinten egy eleg gyengusz ale, 3,6 az alkohol assze. Node sut a nap, ilyenkor az ember csak kiul a kertbe es jo zene mellett kortyolgat lassan :) nyilvan a hobgoblin lesz az utolso, barna is, erosebb is, sotedeshez perfekt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9006) somasz válasza NoLF (#9005) üzenetére


somasz
addikt

Ja, én a többit nem kóstoltam, biztos finomak, ilyen melegben másra nem is vágyik az ember...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9007) NoLF válasza somasz (#9006) üzenetére


NoLF
addikt

na jo, azert itt az extrem homersekletek mersekelten fordulnak elo, de igy is van 20 fok kb :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9008) jookomak válasza NoLF (#9007) üzenetére


jookomak
őstag

Emlékszem a tavalyi angol nyárra. Gyönyörű szép keddi napra esett.
A román sörök valóban jók. Még a Silva-t tudnám megemlíteni, a Ciuc és az Ursus mellett.

(#9009) NoLF válasza jookomak (#9008) üzenetére


NoLF
addikt

tavaly eppen melegrekordok doltek meg, pompas ido volt eleg hosszan, Londonban 30 folotti hmsek is voltak. elotte nyaron viszont volt egy 7 heten at tarto esos idoszak, az mas teszta volt :) iden nyarra is igen jo idoket igernek.

silvarol mar hallottam de meg nem ittam olyat sem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9010) Sztbeni válasza jookomak (#9008) üzenetére


Sztbeni
őstag

A barna Silva nagyon jó :). Az Bergenbier és a Neumarkt is nagyon jó szerintem. A Neumarktban az a jó, hogy 5,2%. Aki szereti a kesernyésebb ízeket annak ízleni fog. Meg a román sörök ár-érték aránya jó. A Carrefourban 3,5 lej (245 ft) a literes Neumarkt és 6 lej (420 ft) a 2 literes. Praktikus, hogy ott sok sör van petpalackban. A dobozos nem túl gyakori szerencsére. Sokkal jobb a petpalack a doboznál.

Ja, a Bucegi és a Harghita is elég iható

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9012) looser válasza adster (#9011) üzenetére


looser
addikt

Hát ez kb. még hat gurulós fejecske :-))
Grat, nagyon szépek!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9013) adster válasza looser (#9012) üzenetére


adster
tag

Köszi! :) Majd ha már itt lesznek a kis asztalkámon... :U

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9014) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ez a Dreher Bak tényleg az egyik legjobb magyar sör. Most ittam hármat. Jó volt :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9015) Dr.Zoo válasza Sztbeni (#9014) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ugye hogy ugye?? :D szvsz ár/érték bajnok!!! Itt ajànlották, magam is meglepődtem, hogy 234 birodalmi forintért van fasza barnasör... :))

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9016) looser válasza adster (#9013) üzenetére


looser
addikt

Jövő hét végén megyünk legénybúcsúba, hárman összedobunk némi sörre, az alábbiakat kapja a srác (árak/nevek a Csakajósörről). Igen, USA rajongó, ezért az amerikai felhozatal :-)
Mintha a SN sörök eltűntek volna, meg egyébként is jóval kevesebbnek tűnik a készlet, mint eddig...

Anchor Liberty Ale
800 Ft

Anchor Brekley's Brown Ale
800 Ft

Anchor Old Foghorn
1.100 Ft

Anchor Porter
800 Ft

Anderson Valley Hop Ottin' IPA
850 Ft

Anderson Valley Winter Solstice
900 Ft

Flying Dog Horn Dog
1.100 Ft

Flying Dog Raging Bitch
900 Ft

Flying Dog Snake Dog IPA
800 Ft

Left Hand Fade to Black - Vol4. - Rocky Mountain Black Ale
900 Ft

Left Hand Milk Stout
850 Ft

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9017) Sztbeni válasza Dr.Zoo (#9015) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja. 7,3 fokos ráadásul. Meg is éreztem ezt a három üveget, pedig bírom a piát :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9018) NoLF válasza Sztbeni (#9014) üzenetére


NoLF
addikt

magyar mainstream kategóriában hosszú-hosszú évek óta a kedvenc söröm, szeretem is. rég nem ittam... :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9019) adster válasza looser (#9016) üzenetére


adster
tag

Remek választás, én biztos nem küldeném vissza! ;) :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9020) Sztbeni válasza NoLF (#9018) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mondjuk a magyat mainstream sörök közül nem nehéz kiemelkedni :D. De a Dreher Bak tényleg jó

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9021) Daneeka válasza adster (#9011) üzenetére


Daneeka
senior tag

Álat :R

Honnan rendeled? (tudom párszor már belinkelhetted)

(#9022) adster válasza Daneeka (#9021) üzenetére


adster
tag

Már egy hónapja meg volt hirdetve, hogy lesz náluk egy ilyen amerikai földindulás... Pár perc alatt el is kapkodták, remélem, hogy én még belefértem.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9023) Dr.Zoo válasza adster (#9022) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egy ilyet kellene rendelni.. :))

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9024) adster válasza Dr.Zoo (#9023) üzenetére


adster
tag

Igen, vagy azt, vagy mutatok egy ilyet...

Eddig 300 volt, most óvatosan lejjebb vitték... Így már a hülyének is megéri.

Tudom mi jár a fejetekben, de nem, nem fogadhatom el születésnapomra, tényleg... :)) :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9025) Dr.Zoo válasza adster (#9024) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én már csorgattam a nyálam pár oldallal ezelőtt egy ilyenre.. :D
De megmondom az őszintét, icipicit soknak találom a 17e ft-os vételárat egy 3 decis sörért.. :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9026) jookomak válasza Dr.Zoo (#9023) üzenetére


jookomak
őstag

Suszterinas pubban a Rákóczi térnél van csapon, ha csak emiatt vágysz rá :)

(#9027) looser válasza jookomak (#9026) üzenetére


looser
addikt

Ez ugye vicc? :-)
Utoljára kb. 5 éve voltam ott és volt Borostyán csapon (zsiráfban!!!), azt szerettem annak idején...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9028) jookomak válasza looser (#9027) üzenetére


jookomak
őstag

Mikor legutóbb voltam, akkor hoegarden, leffe brune, staropramen barna, talán belle-vue meggyes, meg valami alap, tán löwen, vagy borsodi volt csapon. És a kajájuk sem rossz. A felszolgáló lányokról nem is beszélve! :K

(#9029) NoLF válasza Dr.Zoo (#9025) üzenetére


NoLF
addikt

megnezem itt menyzi es viszek legkozelebb. en imadom :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9030) adster válasza NoLF (#9029) üzenetére


adster
tag

Abból én is kérnék... :DDD ;]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9031) NoLF válasza adster (#9030) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem egy igen eros, megis selymes, ezereves sulyos aszuhoz hasonlit leginkabb, sorhoz semmikepp. A pubban 6 font a 0,25ml, rakeresek mennyi boltbol/netrol egy uveg. Juli kozepen megyek haza kicsit.

Hmm, 40 font korul irja de epp kifogyott mindenutt... 40 azert eleg eros vazze :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9032) looser válasza NoLF (#9031) üzenetére


looser
addikt

A 0,25ml ugye elírás? :-) Cl-ben is sok lenne, de dl-ben reális egy fél feles £6-ért. (bakker, ennyi egy liter jó hápé :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9033) NoLF válasza looser (#9032) üzenetére


NoLF
addikt

Nem, a brewdog barban 6 font egy shot (25ml, 2,5cl) penguin. Draga hely.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9034) Dr.Zoo válasza NoLF (#9029) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Okok!! :)
De ölég húzós az ára... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9035) NoLF válasza Dr.Zoo (#9034) üzenetére


NoLF
addikt

A watt dickie jobban megeri, az asszem csak 4 font es 60ml.
De nem is olyan jo...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9036) looser válasza NoLF (#9033) üzenetére


looser
addikt

Akkor tényleg én számoltam jól :-)
Mindenesetre már volt szerencsém kóstolni, legalábbis a nagybácsikáját, Mr. Sink the Bismarck-ot :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9037) NoLF válasza looser (#9036) üzenetére


NoLF
addikt

En is kostoltam, az mar sok volt nekem - nem is ittam tobbszor, mint az esko alkalom, a pingvin viszont azru vendeg sorozesek alkalmaval :)

A the end of history-bol sajna nem jutott mar szamomra, de az uveg meg mindig ki van allitva a barban (utszeli elutott mokusokat preparaltak ugy, hogy rahuztak oket az uvegre es feloltoztettek oket, asszem talan 12 palack, ha keszult osszesen - azota is ez a valaha fozott legerosebb sor - 55%os eisbock.)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9038) looser válasza NoLF (#9037) üzenetére


looser
addikt

Hát az igen bizarr, mondjuk az útszéli elütött talán kicsit túlzó, mivel tengerimalac is volt köztük, az meg nem nagyon él szabadon GB-ben :-)
Lehet, rosszul emlékszem, de volt a BD-s srácok és egy német főzde között valami verseny a legmagasabb alkoholfokért és mintha a skótok jöttek volna ki nyertesnek... Az egész úgy kezdődött, hogy a német mikró akart főzni egy közöset a BD-gal, erre ők kiröhögték őket és csináltak valami kigúnyolós sört. Részemről bekaphatják, nyugodtan, csak a punkot iszom rendszeresen, meg időnként 5am, de egyébként tényleg zsenik. Vagy legalábbis őrültek és ez tök jól illeszkedik ebbe a new wave sörkultiba :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9039) adster válasza NoLF (#9037) üzenetére


adster
tag

Akkor már én is közbeszólok. Looser a Schorschbräu nevű főzdére gondol, mint versenytárs, azóta viszont már egyik sem helytálló, mert bár szintén skót gyártó, de nem a BrewDog vezet, hanem egy Brewmeister nevű főzde Armageddon elnevezésű "söre" a maga 65%-ával.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9040) Kergeboci


Kergeboci
tag

csak úgy mondom, hogy bár a Budavári Sörfesztivál messze van egy rendes sör fesztiváltól, de ma szűretlen pilsen urquelt lehettet kapni, állítólag (és ízre el is hiszem) egyenest a pilseni sörgyárból, a helyi sör "mester"/hop mester csapolásával.

Elvileg holnap 14-18-igra félre raktak még pár kis hordóval.

Amúgy zseniális sör. Nem kell túlmisztifikálni, nem egy világ megváltó, de szűretlen világosnak, az egyik legjobb. Frissít, idő után telít, és mérföldes mosolyra húzza az ember száját.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9041) looser válasza adster (#9039) üzenetére


looser
addikt

Igen, ez az, közben meg is lett a sztori :-)

(#9040) Kergeboci: csak ezért nem mennék fel, de tényleg nagyon jól hangzik, sőt, ez hangzik a legjobban az összes ott lévő multi kínálatából.

(#9003) NoLF: a képről. Nekem Acdsee csinálja, hogy az ún. veszteségmentes jpg forgatáskor lényegében marad a kép, csak letárolja a pozíciót, vagy valami ilyesmi. Vagyis csak ő tudja értelmezni. Forgasd át mással, én pld. évek óta használom a Photofiltre nevű ingyenes és egész jó cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9042) NoLF válasza looser (#9041) üzenetére


NoLF
addikt

Csak telefonrol toltott kepeknel fordul elo, erre meg nem toltok le ilEsmit, de koszi ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9043) looser


looser
addikt

Top ten, semmi meglepi :W

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9044) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim kéne egy kis help ha szabad :)

Netes kereséseim alapján találkoztam vele, viszont itthon kb. lehetetlen beszerezni ha jól látom. Esetleg nem tud valaki egy magyar forrást? Kipróbálnám lehet :D

Köszi!

Üdv. core2

(#9045) jookomak válasza Neil Watts (#9044) üzenetére


jookomak
őstag

Ha csak a díj miatt érdekel, szerintem kár a gőzért. Ahány verseny, annyi bajnok sör. Kőbányai is nyert már valamilyen nagydíjat, innentől fogva pedig irreleváns az egész.
Ha a snapszban, vagy a patermarcusban nincs, akkor csak kintről lehetne rendelni.

(#9046) looser


looser
addikt

Néha elmeditálgatok, ha kijutok az USA-ba, mely sörközéppontú egységeket látogatnám meg. Most éppen Idaho a soros :-)
Szombaton két liter - feltehetőleg remek - amerikai ale 2000 Ft-ért...
Kocsit bérelni, motelben aludni, vendéglátóegységeket látogatni; ennyi a teendő :-)
Szerintem egy hónap kijönne repjeggyel, kajával, szállással, biztosítással 1M alatt. Két éven belül valaki? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9047) jookomak válasza looser (#9046) üzenetére


jookomak
őstag

Nagy álmom nekem is. Főleg mióta kóstoltam a "kisüzemi" söreiket, és megnéztem a Fald fel Amerikát ( Man vs. food) c. műsort.

(#9048) looser válasza jookomak (#9047) üzenetére


looser
addikt

Imádom azt a sorozatot! Az Indavideón néztem és amikor fogyókúrázgattam februárban, egy igazi élmény volt esténként bekapcsolni a szaftos sztorikat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9049) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez vajon tényleg bacon beütésű, vagy csak simán füstös? :) Szemezek vele, van most pár jó cucc a Kertészben.

(#9050) DelArco


DelArco
aktív tag

Ha esetleg van akinek meg nem volt eleg a sorfesztivalokbol akkor ezen a hetvegen is lesz egy:
[link]

Youth hides the key to salvation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.