Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) L.T. válasza F-ECT$ (#2974) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én most jöttem meg, nekem minden OK volt

(#3002) Janoska26


Janoska26
addikt

No Uraim, tegnap volt szerencsém egy magyar újdonsághoz, Soproni Fekete Démon istenkirály :C :DD

(#3003) Janoska26 válasza Janoska26 (#3002) üzenetére


Janoska26
addikt

Mivan semmi komment? :F Biztos mindenki elszalatt a bótba megvenni :DD

(#3004) Kephamos válasza Janoska26 (#3002) üzenetére


Kephamos
addikt

Hmmm. Mennyi egy üveg ilyen?
Tegnapelőtt én ittam egy doboz sima Sopronályt és nagyot csalódtam. Most valahogy eléggé vízízű volt. :O
---------------------
Lakótárs mondta, hogy lementek sörözni az egyetemi kocsmák egyikébe és a Borsodi sör üvegében sör helyett víz volt. :))

(#3005) Janoska26 válasza Kephamos (#3004) üzenetére


Janoska26
addikt

nemtom, olyan 200 pár péz volt a kocsmában, nem drága, és isteni finom :C

(#3006) Kephamos válasza Janoska26 (#3005) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor nem lehet oly drága. Gondolom 120-140 +ü. Ha lehetőségem lesz, meg pénzem és időm :) , akkor minden képen megkóstolom.

(#3007) Janoska26 válasza Kephamos (#3006) üzenetére


Janoska26
addikt

Hát Nyíregyen nemtom, hogy van-e még, de ha legközelebb megyek haza bedobok neked egy-két négyzetmétert ha szépenmegkérsz ;) :))

(#3008) Kephamos válasza Janoska26 (#3007) üzenetére


Kephamos
addikt

Jelenleg Miskolcon vagyok, mert itt tanulok, ha lesz időm szétnézek. Te péscen tanulsz és nyiregyi vagy, ha nem tévedek. Majd esetleg lenyomunk egyet. ;)

(#3009) DelArco


DelArco
aktív tag

itt járt már vki?: [link] :F :))

Youth hides the key to salvation

(#3010) Janoska26 válasza Kephamos (#3008) üzenetére


Janoska26
addikt

majdnem, Pécsen Élek, és nem vagyok Nyíregyi :DDD de a megye az stimmel ;)

(#3011) joe69 válasza Janoska26 (#3003) üzenetére


joe69
senior tag

hol lehet kapni?
en meg nem talalkoztam vele

(#3012) Kicker


Kicker
senior tag

Carlsberg sört szokott valaki fogyasztani? én a sparba vettem üvegest, és kurvára jó íze van... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3013) Brae


Brae
őstag

Jómagam is nagy sörpusztító vagyok, de eddig nem is láttam a topikot :)

Ami mostanában nagyon bejön az a horvát Ozjusko, augusztusi nyaralásom alkalmával ismerkedtem meg ezzel a remek sörmárkával, hoztunk is haza 3rekesszel, pont tegnap fogyott el az utolsó üveg :))

[ Szerkesztve ]

(#3014) divot válasza DelArco (#3009) üzenetére


divot
veterán

Hú, már be is raktam a kedvencek közé!
Holnap megtekintem a bótot. :)

(#3015) koxx válasza DelArco (#3009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megnéztem az árlistát: Duvel 0,33 L 8,5% * 490 Ft +36 Ft SPAR-ban mennyibe is kerül? 630 Ft :U
Jó kis bolt, ha nyerek a lottón felvásárolom a készletet :DDD

(#3016) Kephamos válasza Janoska26 (#3010) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem értelek.

(#3017) ngabor2 válasza Kephamos (#3016) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nagyecsedi, vagy szalkai... már meg nem mondom. csak körülírta, mint helyszínelő a hullát.

[ Szerkesztve ]

(#3018) Kephamos válasza ngabor2 (#3017) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt vettem észre, hogy körülírta :) Oké így már tiszta.

(#3019) F-ECT$ válasza L.T. (#3001) üzenetére


F-ECT$
titán

Be tudtál jutni minden sátorba (főleg hétvégén)?

Dive ever, work never.

(#3020) L.T. válasza F-ECT$ (#3019) üzenetére


L.T.
aktív tag

Sátorba sajnos csak az utolsó nap tudtunk bejutni úgy, hogy le is üljünk, de akkor kettőbe is. A többi napon csak körülötte, de ott is nagy tömeg volt persze.

(#3021) sgergi válasza L.T. (#3020) üzenetére


sgergi
veterán

Mennyi volt kinn egy korsó ser?

(#3022) L.T. válasza sgergi (#3021) üzenetére


L.T.
aktív tag

1 Maß (egy korsó ser) 7,80-7,90 €

[ Szerkesztve ]

(#3023) DelArco válasza divot (#3014) üzenetére


DelArco
aktív tag

legkésübb köv hónap elején énis felnézek majd egész jó a kínálat ahogy nézegettem és nemis drágák a sörök.
egyenlőre ezek amiket biztosan venni fogok:
Trappistes Rochefort 10
Orval
Westmalle Dubbel vagy Triple
Megaztán kiprószálnám még azokat a gyümölcsös söröket is. Vagy a mézeset. Huha ha feljutok oda azt hiszem sok sok pénzem fogom otthagyni :D

Youth hides the key to salvation

(#3024) sanyixXx válasza divot (#3014) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha meglátják, hogy ogre vagy, akkor meg fognak dobálni az üveg sörökkel és ha ügyes vagy, akkor elkapod és ingyen van egy heti lőréd kb.
ennek persze feltétele, hogy egy darabig körbe-körbe futkározz, hogy sok sert vágjanak utánad :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3025) sanyixXx válasza L.T. (#3022) üzenetére


sanyixXx
senior tag

de azt nefelejtsd ki, hogy a Maß az a literes kori :) tehát tulajdonképpen az 2 korsó :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3026) L.T. válasza sanyixXx (#3025) üzenetére


L.T.
aktív tag

ja hát magyar mértékben igen, de a feszten kívüli kocsmákban is literesben mértek. Kicsit olcsóbban 7 euro körüli áron...

(#3027) F-ECT$ válasza L.T. (#3020) üzenetére


F-ECT$
titán

Pont ez az. Hétvégén sátorba bejutni lehetetlen volt (vagyis akik valahogy foglaltak helyet, azok talán bejutottak), és ha a sörkertek is megteltek, akkor még sört se nagyon tudtál venni, ami azért elég vicces egy sörfesztiválon...
Szóval ha legközelebb megyek, akkor nem csütörtöktől-szombatig, hanem csak hétköznapokon (hétfő-csütörtök), vagy valahogy megtudom, hogy hogyan lehet helyet foglaltatni.

Az meg a másik, hogy a fesztiválos Spaten sátorban rosszabb volt a sör, mint amit egy étteremben mértek (szintén Spaten).

Szerencsére a Löwen tökéletes volt, annál jobb sört - vagyis az én ízlésemnek jobban megfelelő sört - még soha nem ittam, és hogy mindezt a Löwen sátorban tudtam elfogyasztani, az külön öröm volt :C :D

Dive ever, work never.

(#3028) F-ECT$ válasza sanyixXx (#3025) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, Pesten a jobb helyeken 590 Ft 4 dl sör, ahhoz képest 1990 Ft 1 l-ért szerintem nem is olyan sok, ha figyelembe vesszük, hogy az előbbi egy sima kocsmai ár, a másik pedig fesztiválos.

Dive ever, work never.

(#3029) L.T. válasza F-ECT$ (#3027) üzenetére


L.T.
aktív tag

Mi is gondolkozunk rajta, hogy jövőre hétköznap megyünk. Igen nálunk is igaz volt, hogy szombaton a sátor körüli kertben sem volt szabad hely.
Helyet foglalni lehet. Minden sátornak van ugye saját elérhetősége itt. Le tudsz foglalni előre akár boxot is. Mi jövőre mindenképpen egy napra foglalunk helyet valamelyik sátorban kivéve a Spaten-t. Na azt nem iszok többet. Nagyon nem ízlett olyan víz utóíze volt. A többi nagyon jó volt különösen nekem a Paulaner. Utolsó nap az Augustiner sátorban sikerült leülni a zenekarhoz közel. Na az élmény volt. Különösen amikor együtt énekelsz másik 6000 emberrel :)

[ Szerkesztve ]

(#3030) DelArco


DelArco
aktív tag

No hétvégén vettem magamnek ezt az angol sört ezt a Bombardier-t. Ennél többet vártam volna tőle annyira nem jött be nem volt semmiféle különleges benne. Ez egy szép csomagolású közepes sör sztem ezért a pénzért (700Ft asszem) lehet jobbat találni

Youth hides the key to salvation

(#3031) F-ECT$ válasza L.T. (#3029) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, a foglalás jó ötlet, persze ahogy olvasom, min 10 emberre kell, és a foglaláshoz vásárlási kötelezettség is társul, ami persze nem gond, mert azért mész, hogy igyál :D

A fesztiválos Spaten sör nekem sem ízlett, de a városi csapolás nagyon finom volt.

A Paulaner nekem nagyon nem jön be, az Augustiner egy erős közepest érdemel.

Dive ever, work never.

(#3032) ngabor2


ngabor2
nagyúr

most végeztem ki egy Valentins búzasört. nem is volt rossz.

(#3033) L.T. válasza F-ECT$ (#3031) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ez szerintem sem gond még a 10 ember is megoldható. Nekem a Spatenen kívül minden bejött. A Hippodromban voltál? Ott is Spatent mérnek. Még a korsójuk is különleges, rajta van a sátor neve is. Ezt csak onnan tudom, hogy sikerült "szerezni,, egy korsót onnan :U

(#3034) divot válasza DelArco (#3030) üzenetére


divot
veterán

Látod, ha rákeresel a topicban, nem veszed meg, mert egyszer már megbeszéltük, hogy milyen szar sör. :(

Oktoberfest: nekem az a szerencsém volt, hogy egy mindenhova bemehet Pass-t kaptam, mint VIP-vendég, így nem kellett sehol sem várakoznom. De azt láttam, hogy sima turistakánt nagyon meg lehet szívni.

(#3035) DelArco válasza divot (#3034) üzenetére


DelArco
aktív tag

igen a boltba eszembejutott hogy volt már róla vmi eszmecsere de nme emlékeztem hogy pontosan mi. hát mostmár tudom :D mind1 az üvege nem rossz jól jön a sörösüveggyűjteményembe :DDD

a belga sörös boltban voltál már? feltétlen írj róla légyszi ha eljutsz oda! :R

Youth hides the key to salvation

(#3036) F-ECT$ válasza divot (#3034) üzenetére


F-ECT$
titán

És olyat hogy kaptál? :D

L.T. : ott nem voltam, elég volt 1 korsó a fesztiválos Spatenből...

Dive ever, work never.

(#3037) Dilikutya válasza Janoska26 (#3002) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegnap én is kipróbáltam. Egy jóféle paprikás-kefíres pácban állni hagyott, jól átsütött pulykamell kísérője volt tegnap délben, és azt kell mondjam, hogy ez ismét egy finom húzás volt a Sopronitól. Karakteres, erős, feldobta a délutánom:).
Sopronban nagyon értik, hogyan kell sört főzni, az 1895 is betalált nálam, mint újdonság, a sima Soproni meg alap:). Csak ne a hollandok kezében lenne... :O

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3038) sanyixXx válasza F-ECT$ (#3028) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és ugye ízben ég és föld :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3039) F-ECT$ válasza sanyixXx (#3038) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát igen, sajnos az itthon készülő sörök nem a legjobbak, ezért vagy ki kell menni, vagy olyan sört kell inni, amit importálnak, és nem magyar licensszel készítik.

Dive ever, work never.

(#3040) Zewa


Zewa
senior tag

Ahh! Ittatok már Guiniss sört? Hát.. Ugye bár ez egy fekete sör, de kb olyan volt mintha vizezett sörbe öntöttek volna egy kevés kávét.... :( Elkereredésenben ittam egy fincsa San Miguelt. Nem csalodtam:) Ti kóstoltátok már? Sztem megéri. :)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#3041) Janoska26 válasza Dilikutya (#3037) üzenetére


Janoska26
addikt

hétvégén Én is a Fekete Démon bűvöletébe kerültem, egy kis viszkivel kísértem, hát mit ne mondjak megbabonázott rendesen :DD

(#3042) S*Tom* válasza Zewa (#3040) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Egyetértek veled a Guiniss olyan szerintem is mint a vizezett sz.., de az is lehet nem elég kifinomult az ízlésem ehhez :DDD

(#3043) Zewa válasza S*Tom* (#3042) üzenetére


Zewa
senior tag

Nah de az ára!! Modnjuk én még spanyolban vettem csak vater bölcs tanácsára vártame vvel az "élménnyel"... Érdekews spanyolban jóval olcsobbak voltak a sörök 1l-e amstel volt 75cent üvegestül.. Guinis, Coronita ez a kategoria meg 90Cent -1euro..

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#3044) ngabor2


ngabor2
nagyúr

dreher bak. mert megérdemlem :D bár nem biztos, hogy ez a legjobb a fájós torkomra :F

(#3045) DelArco


DelArco
aktív tag

hm hát én már elég sokszor ittam guinnesst és sztem jó sör. ittam már csapolva és üvegből is de mindkettő bejött.
két hét és végre feljutok pestre abba a remek belga sörös boltba! alig várom már :D :))

Youth hides the key to salvation

(#3046) ngabor2


ngabor2
nagyúr

tegnap végre kipróbáltam a soproni fekete démont. nem rossz, bár a bak megelőzi :D

(#3047) vágányzár válasza ngabor2 (#3046) üzenetére


vágányzár
tag

A soproni démont én is meglőttem, a kaja is fasza vót, pia is vót dögivel, de én valahogy a portást nem bírtam megdugni.............. Amúgy ismerjük egymást, meg mirő vót szó, mindeggggyyy, most úgyis azt kell megjegyeznem, hogy a konyhai mérlegben beszart az elem. cserélni kéne...........

felsővezeték

(#3048) F-ECT$ válasza S*Tom* (#3042) üzenetére


F-ECT$
titán

Sztem meg kurva jó, lehet, hogy rosszul csapolták. Vagy a másik gond, hogy mivel drága -> kevesen veszik -> lassan fogy -> sokszor kapsz állottat :(

Dive ever, work never.

(#3049) Blaise


Blaise
veterán

A tegnap este csapolt Hoegaarden és Belle-Vue Kriek jegyében telt :))

(#3050) hoby36


hoby36
senior tag

Gösser Eis!!!

A logikában semmi sem véletlen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.