Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Aranypatkány válasza koxx (#23450) üzenetére


Aranypatkány
tag

Egyébként tényleg finom, bár már régen ittam. Azt hiszem ez a legkeserűbb sör amit eddig lefőztek. Még 4-500 IBU-sat se nagyon láttam, ez meg 1000.

(#23452) koxx válasza Aranypatkány (#23451) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha valaki megkínálna azért megkóstolnám, de pénzt nem adnék érte :DDD

(#23453) #49155328


#49155328
törölt tag

Ma Zircen jártunk, ittam egy levendulás sört, hát ennek semmi levendula íze nem volt.
A tihanyi az viszont más, az finom. :K

(#23454) galervin93 válasza #49155328 (#23453) üzenetére


galervin93
őstag

:K Igen, a tihanyi levendulásabb.
Asszonka levendulab*zi :DDD , tavaly vett nekem pályinkát is, na azért kár bármi forint, de a sörike egynek lecsúszik.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23455) [CsuCsu] válasza red2652 (#23448) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igen elallnak par napig. Mar oxidalodtak amugy is a keszites soran, szensav pedig nincs benne ami kimenjen.

(#23456) #49155328 válasza galervin93 (#23454) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ismerős a szitu. Idén már több kiló levendulát szüreteltünk.
Mindenbe megy a levendula, párnába, italba, ételbe, tököm tudja meg mibe. Mindenbe is. :U :D :N

(#23457) NoLF válasza #49155328 (#23456) üzenetére


NoLF
addikt

Es ez teged zavar?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23458) Dorian válasza Aranypatkány (#23449) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem ìzlett. Keserű, de nem csak ennyi, hanem egy csomó erőteljes komlò-ìzt lehet egyszerre èrezni benne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23459) looser válasza Xuja (#23447) üzenetére


looser
addikt

Az első bekezdés után néztem a dátumot, hátha április 1-i cikk :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23460) proci985 válasza Aranypatkány (#23449) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

volt 3000 IBU is.

kostoltam, sajna nem az igazi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23461) Dilikutya válasza #49155328 (#23453) üzenetére


Dilikutya
félisten

Zirci sörökkel alapvetően az a bajom, hogy igazán egy sincs, amit újra innék, de a legtöbb abszolút középszerű. 1-2 volt, amire azt mondom, hogy egész kellemes, de az se maradt meg, szóval felejthető.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23462) Grave_444 válasza #49155328 (#23453) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Veszprém megyében laktok esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#23463) LógaGéza válasza Jhonny06 (#23407) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont most rakott ki egy képet a Craft Head, hogy újra lehet náluk kapni dobozos BYM söröket.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23464) Jhonny06 válasza LógaGéza (#23463) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont most néztem én is, köszi :) Csakajóban is van. A Human Experiment SEVENTEEN jónak tűnik. Feltankolok, ha már ennyire ritkán érkezik bármi is tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#23465) #49155328 válasza Grave_444 (#23462) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem, Fejér megye.
Túrázgatunk, kirándulunk sokat. Aztán ami útba esik, legyen az sör, kávé, süti, kaja azt megkóstoltuk. ;)

(#23466) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#23461) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez van, ha az identitast az 'apatsagi' jelleg adja, nem a sor maga. Mert hogy az apatsagi az csak nagyon jo lehet. Igy nem nagyon kell igyekezni, hogy kitunjenek, eleg ranyomtatni egy templomot a cimkere es maris meg vannak oldva az eladasok.

[ Szerkesztve ]

(#23467) red2652


red2652
újonc

Biztos forrásból tudom egyébként, hogy a Zircinél például az alap búzájuk hordós ára magasabb, mint a top magyar főzdék búzásör keg árai. Pedig ugye azok sem egy Weihenstephaner, Schneider szinten játszanak. Szóval az "apátsági" jelző tényleg működik. Vannak ilyenek itthon, kedvencem még a "csapolt belga meggysör" és a "cseh sör", ami az itthon gyártott Staropramentől kezdve jelenthet bármit.

(#23468) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ez egy fasza sör.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23469) Grave_444 válasza Dr.Zoo (#23468) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyetértünk. :)

FPSTunker Az sincs olyan messze. :)

[ Szerkesztve ]

(#23470) #49155328


#49155328
törölt tag

Nem a legjobb sör, de ennyiért nem hagytam ott. ;]

(#23471) Jhonny06 válasza #49155328 (#23470) üzenetére


Jhonny06
veterán

lol, ezt hogy? :D Ennyire le volt már járva? :D

(#23472) #49155328 válasza Jhonny06 (#23471) üzenetére


#49155328
törölt tag

Holnap jár le a szavatossága.
Viszont a sörnek olyan nincs. ;]

Na jó, van.

6db volt a készlet azt megvettem.
Elég sok jó dolgot ki lehet fogni nálunk a sparban.

(#23473) Xuja válasza #49155328 (#23472) üzenetére


Xuja
kezdő

Én tegnap 500-ért vettem egy Catacombs stoutot. Nem nagy szám, de majdnem féláron simán jó vétel.

(#23474) olloczky


olloczky
senior tag

Balatonfureden az aracsi uti sparban 483 forint a flower power neipa, vettem is ebben a jo idoben.

Illetve eloszor probaltam tegnap az MS jam52 apa-jat, nagyon izlett, harmonikusnak talaltam az izkomponenseket. Tuti visszaterek meg ra.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23475) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jövő héten megyünk Görögbe, már gyúrok az Amstel Bock-ra. 🤣🤣

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23476) NoLF válasza Dr.Zoo (#23475) üzenetére


NoLF
addikt

Ott meg van? Imadtam azt a sort!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23477) looser válasza Dr.Zoo (#23475) üzenetére


looser
addikt

Szia Zoo, üdv újra itt!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23478) Dilikutya válasza olloczky (#23474) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Szolnokon vettem ennyiért Flower Power-t. Ennyit megér, nem egy világmegváltó sör, de kellemes, ennyiért pláne. Teljes áron már nem biztos, hogy ezt venném, ha ott a Horizont Hazy Queen meg az Ugar Stróman. Kb. eddig minden FIRST sörről ezt gondolom, hogy teljes áron van jobb alternatívája. :)

Találtam az Intersparban valami fekete dobozos német sört is, az is kapott olyan 25% akciót, 280 körül van, ismeretlenül vettem le a polcról, de nagyon kellemes meglepetés volt, szűretlen, enyhén borostyános színű, jó malátás, a Hacker-Pschorr Kellerbier ugrott be egyből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23479) Dilikutya válasza NoLF (#23476) üzenetére


Dilikutya
félisten

Süldő koromban de sokat ittam, olyan 15-16 éve kb. :) Jól eltűnt itthonról az Amstel, nagyon rég nem láttam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23480) NoLF válasza Dilikutya (#23479) üzenetére


NoLF
addikt

igen, sosem felejtem el, hogy mikor kivezették az itthoni piacról (talán 2010? ilyesmi) akkor félár alatt vettük rekeszesével a havertól egy köpésre lévő kisboltból. imádtuk :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23481) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen, már nagyon gyúrok rá.
Nagy kedvenc volt, amikor még lehetett itthon kapni.
Sajna a Görög saját sörök a futottak még kategória, a Mythos iható, az Alfa szintén.
Majd lövök fotót a helyi kocsmáról :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23482) looser


looser
addikt

Tegnap a körút környékén volt dolgom és gondoltam, beugrok 1-2 sörre a Bohémiába...bezárt, illetve mintha egy ablak lett volna, amin keresztül adnak ki sört, dehát én csapoltra vágytam. Nosza, rég voltam a Legendában, irány a Király utca. Zárva. Kezdtem kicsit kiakadni. Nem messze tőle az Ogre, hát az is zárva, ezek szerint már legalább egy éve, mert mintha tavaly nyáron is zárva lett volna. Elballagtam a Hopaholicba és volt csapon Hacker-Pschorr Münchner Hell és Franziskaner szűretlen búza, ezeket még nem ismertem, szóval 1-1 lecsúszott, zárásképp pedig egy First-BYM coop, ami egy Mindhack névre hallgató neipa. Állati jó volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23483) olloczky válasza looser (#23482) üzenetére


olloczky
senior tag

A koruton a harminckettesek tere korul van a onebeer. Ott inkabb magyar kraftok vannak de sok van csapon is.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23484) looser válasza olloczky (#23483) üzenetére


looser
addikt

Bakker, igazad van, arról pont elfeledkeztem, pedig ők Winkler beszállítói a rajongók mellett. Magának azért vesz időnként 1-1 Drehert vagy Sopronit :-))
Régebben ott volt csapon Primátor illetve valami 1L-es korsóban csapolt láger, talán az is cseh...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23485) raven12


raven12
senior tag

Tavaly elraktaroztam egy ajánlás alapján a Jaromir Sörözőt, mert apos jelöltem imádja a cseh söröket (mindig arról mesél, Prágában milyen jó volt minden sör). A kommerszek közül a krusovice a kedvence. A barnákat nem annyira szereti.
Rakerdeztem a Jaromirnel, melyikeket ajánlják ajándékba, ezt a listát kaptam:
Dudák 11
Dudák Premium
Klostermann világos
Bakalař premium lager
Bernard világos
Herold búza

A Ti véleményetek is érdekel: van-e olyan, akár metroban kapható, amit semmiképp nem hagynatok le egy ajándék listáról?

Köszi!

(#23486) galervin93


galervin93
őstag


A gyarmatiakat ismerem, a csehek viszont újak számomra. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#23487) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mit nem lehet Zakhyntos szigetén kapni?
Amstel Bock-ot... :O ;]

Helyette ezek vannak:

A Levante egy görög mikrófőzde.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23488) NoLF válasza Dr.Zoo (#23487) üzenetére


NoLF
addikt

ale beer? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23489) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hol látod? :)

Ami egész korrekt sör, az az Amstel Kargo IPA, illetve a helyi szűretlen búza, a Patronus.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23490) divot


divot
veterán

Szlovénia bitang jó hely. Az átlagmagyar nem is sejti, mennyire Európa - hiszen nem tud róla semmit, és nem is téved arrafelé. Közben meg...

Ráadásul tele van komlóültetvényekkel.

A helyi ALDI-ban (HOFER) 7 Euróért vettem egy négyes pakkot a Green Gold főzde válogatásából: a Neipa is bitang jó volt, de az IPA... Ilyen illatos, gyümölcsös, barackos, bodzás, de közben csokis illatot. Imádtam.

Ha arra jártok, ne hagyjátok ki. Ráadásul az Intersparban fél literes kiszerelésben még olcsóbb - még úgy is, hogy a forintunk úgy fos, ahogy.

[ Szerkesztve ]

(#23491) Dorian válasza divot (#23490) üzenetére


Dorian
félisten

Szlovénia olyan Ausztria, ahol szlávul beszélnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23492) L4D1K válasza Dorian (#23491) üzenetére


L4D1K
őstag

Pontosan.

Nem beszélve arról, hogy Csehország után Szlovénia a legnagyobb komló exportőr kelet Európában.

Picit most vissza sírom az olcsó buta magyar lagereket a horvát tengerparton. Méghogy a Balaton drága :DD

# ANTAL Tuning #

(#23493) Dorian válasza L4D1K (#23492) üzenetére


Dorian
félisten

Ja kérem, akinek nyaralni telik... ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23494) Nunder


Nunder
őstag

Tegnap voltam Szekszárdon, vettem is BYM - Keep Dreaming NEIPA-t, szokásos minőség, nagyon friss, egyik legjobb amit valaha tőlük ittam.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#23495) Jhonny06 válasza divot (#23490) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi a tippet, augusztusban megyünk amúgy is pár napra :)

(#23496) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Annak ellenére, hogy a stout/porterekben, főleg a testesebbekben (imperial) egyáltalán nem dominál a komló, mennyire számít milyen fajtát használnak hozzá? Csak mert a komolyabb főzdék sem részletezik, hogy milyen komlóval főzték ezeket a söröket. Egyáltalán milyen komlóval érdemes ezeket csinálni? Vagy tökmindegy? Számít egyáltalán valamit, noha nem a komló a lényeg ennél a típusnál? Vagy a kár a barleywine, szintén nem komlódomináns sör.

(#23497) proci985 válasza Aranypatkány (#23496) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jellemzoen UK vonalon van par fozde (Buxton pl) ahol azert erezni a komlot imperial stoutoknal is.

skandinav vonalon pl Amager irja milyen komlot hasznalnak, a Hr. Frederiksen pl Centennialt hasznal 8 fele malata melle.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23498) NoLF


NoLF
addikt

üdv, Auchanban ismét indul valami offer [link]

ezt a zlatá koruna-t ismeri valaki testközelből?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23499) olloczky


olloczky
senior tag

Az újbuda center tesco üzletsori sörboltban most kapható brew your mind, ki is próbáltam a yellow haze APA-jukat. Nagyon ízlett, hasonló a JAM52-höz. A keserű már csak a korty legvégén jön elő, addig finom egzotikus, citrusos íze van.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#23500) Aranypatkány válasza proci985 (#23497) üzenetére


Aranypatkány
tag

De akkor ezeknél a "sötét" söröknél tulajdonképpen nem sokat számít milyen komlóval főzik le, mert nem ez adja magát a sört?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.