Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) djbahool válasza Watt25 (#18900) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, erre én is gondoltam.
Egyébként ebbe így semmi schwaz nincs, csak pénzt mozgatok meg váltok.

(#18902) Snoop-y válasza pictigjis (#18893) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyomjad oket felfele :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#18903) pictigjis válasza Snoop-y (#18902) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha ráérek, lehet, írok egy beadványt :) hozzácsapva, hogy vizsgálják már meg azt is általános jelleggel a hazai bankszektorban, mennyire szemét húzás minden banktól, hogy devizában történő vásárlásnál középárfolyamon zárolnak, de a saját szar konverziós árfolyamukon könyvelnek. szerintem alapvető lenne, hogy már a zárolást azon az árfolyamon hajtsák végre, amilyen árfolyam szerint könyvelni fognak, ez (is) szimpla megtévesztés. még ma is rengeteg ember hiszi, hogy középárfolyamon vásárol, mert csak az sms-t látja, a valójában könyvelt tételeknek nem néz utána...

(#18904) bigdady válasza pictigjis (#18903) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aszf.
Ugyfel elfogadja slussz passz

(#18905) lehella válasza djbahool (#18897) üzenetére


lehella
senior tag

Feleségemnek elég sok pénzt küldtem rendszeresen a friss Revo számlájára és még sose ellenőrizték. Más feltöltése nem is volt még, ez működik ha ellenőrzött Revoról érkezik a pénz.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#18906) Mauzes válasza pictigjis (#18896) üzenetére


Mauzes
őstag

Én jól beszoptam a dolgot, Erste hitelkártyámmal POS kp felvételt ért egy nagyobb Revolut feltöltés. Én mindig a hitelkártyákkal költök, szóval ez elég nagy szopatás.

Kíváncsi vagyok, mennyibe fog nekem kerülni ez a fasza kis mutatványa a Revolutnak.

[ Szerkesztve ]

(#18907) pictigjis válasza Mauzes (#18906) üzenetére


pictigjis
senior tag

én is mindig hitelkártyázok, így egyszerűbb - kivéve, ha erstés az ember :) mert oké, hogy a revolut változtatott, de egyelőre csak az ersténél van ebből szopás

írjál te is panaszt, 99 százalék, hogy a további jó ügyfélkapcsolat érdekében egyszeri alkalommal nem kell kamatot fizetned, vagy utólag jóváírják

(#18908) fokukac válasza pictigjis (#18907) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én ezt nem értem. Nem csak akkor kell kamatot fizetni, ha mínuszba mész?
mi az, hogy kp-felvét miatt kamatot kell fizetni? Sose volt hitelkártyám.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18909) Chris1983107


Chris1983107
tag

A hitelkártyák esetében, szinte kivétel nélkül azonnal ketyegni kezd a kamat, amint pénzt vettél le róla. Nincs türelmi idő, zárási időszak, semmi egyéb. Kivetted a pénzt azonnal kamat kötelezettség keletkezik a részedre.. Erről minden szolgáltató tájékoztat. Úgyhogy ez nem átverés sajnos.

(#18910) koxkids válasza fokukac (#18908) üzenetére


koxkids
őstag

Hitelkártyán a készpénz felvétel is kamatozik..érthető okokból.
Hasonlóan például lottózóban sem tudsz fizetni hitel kártyával.

(#18911) pictigjis válasza fokukac (#18908) üzenetére


pictigjis
senior tag

hitelkártyánál ha készpénzt veszel fel mondjuk atm-ből, a tranzakció pillanatától ketyeg rá a kamat. míg a vásárlásoknál van x hosszúságú kamatmentes időszak, a készpénzfelvételekre ez nem vonatkozik

(#18912) pictigjis válasza Chris1983107 (#18909) üzenetére


pictigjis
senior tag

az "átverés" az, hogy neked készpénzfelvételnek könyvelnek le valamit, amit teljesen jóhiszeműen vásárlásnak hiszel (hiszen tudod te például, hogy a tesco/aldi/lidl/spar/dm stb. milyen mcc kódot használ? nem, mert miért is tudnád. átállíthatnák akár azokat is 4829-re, és akkor ott is vásárlások helyett készpénzfelvételt csinálnál). és nem, a vásárlásokra nem ketyeg azonnal kamat, hiába "veszel le pénzt a kártyáról". emellett "átverés", hogy a magad védelmében, nehogy kamatot kelljen fizetned, 1 ft-ra állítod a készpénzfelvételi limitet, mégis lekönyvelik neked készpénzfelvételként az akár 276 ezer forintos tranzakciót. az atm-es kivételekre valóban világosak a feltételek, azok miatt nem is panaszkodik senki

[ Szerkesztve ]

(#18913) mandin


mandin
senior tag

Végeredményben mi a helyzet az Erstésekkel? Normál debit kártyáról való feltöltés készpénzfelvételnek minősül, vagy sem?

(#18914) oOKitsuneOo válasza mandin (#18913) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Nekem Erste Master Debit sima vásárlás.

(#18915) ultio válasza mandin (#18913) üzenetére


ultio
senior tag

Be kell állítani, hogy hitelkártyáról ne lehessen pénzt felvenni! És akkor nem lesz meglepetés díj.

rasti rusti

(#18916) pictigjis válasza ultio (#18915) üzenetére


pictigjis
senior tag

de pont erről van szó, hogy hiába állítod ezt be, ők akkor is lekönyvelik készpénzfelvételként :) nincs olyan beállítás, ami ezt kivédené. az erste elismeri, hogy a tranzakció azonosítója vásárlásként érkezik be hozzájuk, ők a saját ászf-jük alapján lekönyvelik másként. slussz. pedig ilyen esetben az lenne a fair, ha villámtempóban betennének az informatikai rendszerükbe egy az atm-eshez hasonló pos készpénzfelvételi limitet is

[ Szerkesztve ]

(#18917) UberMutant válasza mandin (#18913) üzenetére


UberMutant
őstag

erste debit (betéti) kártya = vásárlás.
a hiszti a hitelkártyákkal van.

(#18918) mandin válasza UberMutant (#18917) üzenetére


mandin
senior tag

Köszönöm, akkor a cikk sem egyértelmű, megy a hisztériakeltés ezerrel.

(#18919) Brandynew


Brandynew
őstag

Nem lehetne tiltani a pénzfeltöltős marhaságról szóló kommenteket? Nem tudom, mi ez a hisztéria, hitelkártyáról ne töltsetek fel Revolutot és kész. Nem tudom mi ez a rinyálás már oldalak óta.

[ Szerkesztve ]

(#18920) UberMutant válasza Brandynew (#18919) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos nem
kellemetlen, hogy alaptalan feltételezéssel riogat egy clickbait című cikk a főoldalon.
(azt lebegteti, hogy a betéti kártyások is beszívhatják, ami nem igaz)

[ Szerkesztve ]

(#18921) salander válasza UberMutant (#18920) üzenetére


salander
tag

A K&H-nál többen jelezték hogy betéti kártyával beszívták. [link]

(#18922) balinlin válasza salander (#18921) üzenetére


balinlin
senior tag

Érdekes a különbség a különböző kártyák között is ugyanolyan számlacsimag mellett ráadásul

(#18923) bigdady válasza ultio (#18915) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába, ez pos készpénzfelvétel semmi köze más mcc kód. Atm kp felvételt lehet általában csak tiltani...

[ Szerkesztve ]

(#18924) UberMutant válasza salander (#18921) üzenetére


UberMutant
őstag

ketten jelezték KH visa betétivel, ami még érdekesebb, hogy a MC hitelkártya ugyanott pedig vásárlás.

(#18925) bigdady válasza salander (#18921) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondtam csak idő kérdése amíg rájönnek hogy lehet megállítani a fintecheket...
Szépen sorban az összes bank beállítja kp-nak ahogy a hitelkártya költésnek minősülési visszatérítési százalékot is lassan mindenki bevezette.

Mondjuk így elég necces lett a feltöltés nem tudja az ember mikor kinél minek minősül már éppen feltöltéskor, elég lutri...

Legalább ha lenne az adott banknál aki bevezeti apple pay vagy google pay azt mondom de amig nincs genyóság...

[ Szerkesztve ]

(#18926) kircsi21 válasza Mauzes (#18906) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Ezt könnyen kiszámolhatod. Ha csak ennyi az egyenleged és ez áll fenn az elmúlt kb. 14 napban, amióta ezt így terhelték, akkor valamivel több, mint 4e Ft a kamatod eddig. De ha van más költésed is, akkor azt is hozzá kell venni a kamatszámításhoz, mert a teljes felhasznált hitelre számolja a kamatot a kp felvét időpontjától kezdve...

Ahogy a topic-társ írta, írj egy panaszt az Erstének és 99%, hogy kapsz egy kamatjóváírást emiatt a Revolutos balhé miatt!

(#18927) Tuomas válasza Brandynew (#18919) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért zavar ez téged? Igenis legyen kibeszélve, és aki olvassa a fórumot annak ez figyelmeztetés, elkerülheteti a bajt.
Megjegyzem, ha a gpay téma mehet, akkor ez is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#18928) Mauzes válasza kircsi21 (#18926) üzenetére


Mauzes
őstag

Technikai kérdés: és ha azóta visszatöltöttem az egyenlegem, még számlazárás előtt? Akkor hány napra fog kamatot számolni?

(#18929) bigdady válasza Mauzes (#18928) üzenetére


bigdady
nagyúr

A költés és visszatöltés közötti napokra értelem szerűen. Azt mondjuk kétlem, hogy a teljes kintlévőségre menjen a kamat, csak az adott összegre szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18930) balinlin


balinlin
senior tag

CIB Visa debit kártyával van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#18931) ACE- válasza xy.zsolt (#18871) üzenetére


ACE-
addikt

Az ott nem az egyenleget mutatja, hanem a "napi" egyenleget, tehát az adott napon a jóváírás és terhelések összegét. Ha több volt a terhelés, mint a jóváírás, akkor - ha több volt a jóváírás, akkor plusz. A -942,30 az a napi összesítés, aznap ennyit költöttél, de ez nem a forint egyenleg!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18932) gabor_01 válasza salander (#18921) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én meg jelzem, hogy K&H Visa betétivel a tranzakció napján valóban KP felvétnek írta.
Lekönyvelve 5 nap múlva már kártyás vásárlás lett.

(#18933) fokukac válasza balinlin (#18930) üzenetére


fokukac
nagyúr

januárban kétszer top-up-oltam CIB-es VISA inspire debit kártyával, rendes, ingyenes en kártyás vásárlás volt mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18934) INGJOKE válasza Brandynew (#18919) üzenetére


INGJOKE
veterán

Remélem majd a te bankod is bevezeti ezt, hidd el emlékezni fogunk erre és majd linkeljük az írásod. :)

Szóval akkor jó fej az erste és vissza adja a pénzt a jó kapcsolat miatt, de ezután is majd így könyveli. Korrekt.
Kíváncsi leszek a Rev reagál-e erre vmit :)

(#18935) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Erste virtuális kártyáról próbálnám feltölteni a Revo számlám, de mindig visszadobja. A netbank-ban beállítottam bőven a szükséges vásárlási limitet. Az jön az sms-ben, hogy sikertelen a kártyahasználat, limit túllépés miatt.
Kb egy hónapja még rendesen működött. Mi lehet a probléma? Nektek jó?

[ Szerkesztve ]

(#18936) Lazika


Lazika
senior tag

Unicredit debit is kp felvételnek könyvelte el a rev kártyára való feltöltést....

(#18937) anadroid válasza chatran (#18935) üzenetére


anadroid
senior tag

Feltöltődött.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18938) chatran válasza anadroid (#18937) üzenetére


chatran
őstag

Neten próbáltam most vásárolni az Erste-s netkártyával azt elfogadta, miután a második lépcsőben megadtam az SMS-ben kapott jóváhagyó kódot.
Talán ez lehet a probléma a revolut-tal, hogy ez nem kér második lépcsős azonosítást? :F

(#18939) kirkri


kirkri
addikt

Azon nem gondolkodott el senki, hogy vajon miért is változtatta meg a Revolut az MCC kódot? Lehetségesnek tartom, hogy különböző típusú kártyás tranzakcióknak különböző százalékos költsége lehet. Talán annak amire változtattak egy alacsonyabb járulékos díja van. Persze ezt nem kommunikálja a Revolut, így mindenki a hazai bankokat szidja. Ha nem fűződne hozzá érdeke, akkor seperc alatt visszaállíthatnák. Aztán ez is lehet, hogy ez csak itt Magyarországon okoz(hat) az ügyfeleknek problémát, más országokban semmi hatása nincs az ügyfelekre ennek a változtatásnak, mert az ottani bankok nem tudják az ügyfelekre hárítani ezt a költséget (mert például az adott országban eleve ingyenes minden készpénzfelvétel). Ha így van, akkor megszívtuk, túl kicsi piac vagyunk mi hozzá, hogy miattunk változtassanak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#18940) MasterMark válasza kirkri (#18939) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a revolut változtatja meg, mivel az MCC kódot a kártyatársaság rendeli hozzá.

"[...] and is assigned to a merchant by a credit card company when the business first starts accepting that card as a form of payment."
[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#18941) bigdady válasza Lazika (#18936) üzenetére


bigdady
nagyúr

F@sza, szépen lassan roló :(
Visa ott is mint kh-nál?

[ Szerkesztve ]

(#18942) kirkri válasza Lazika (#18936) üzenetére


kirkri
addikt

Melyik értéknapon? Nekem a február 3-i feltöltést vásárlásnak könyvelte el az Unicredit. (Mastercard kártya)

21 éve a Prohardveren! ™

(#18943) MasterMark válasza bigdady (#18941) üzenetére


MasterMark
titán

Itt a világvége.

Switch Tax

(#18944) kirkri válasza MasterMark (#18940) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt nem tudtam. És mi alapján rendel hozzá X, vagy Y kódot a kártyatársaság?

21 éve a Prohardveren! ™

(#18945) INGJOKE válasza MasterMark (#18940) üzenetére


INGJOKE
veterán

A legjobb emlékeim szerint azt mondta vki hogy a Visa-t megkérdezték, de ők nem változtattak semmit és nincs ráhatásuk melyik bank milyen mmc kódot használ. Nekem az Erstés hitelkártyám Visa. A cibes debit kártyám is Visa. A Rev kártyám Mc egyedül. :)

(#18946) anadroid válasza chatran (#18938) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem nem küld kódot az Erste, igaz, én a mobil appból intézem, ujjlenyomattal azonosítva.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18947) MasterMark válasza kirkri (#18944) üzenetére


MasterMark
titán

How is the MCC assigned?
The MCC is assigned by the Acquiring financial institution when a supplier first begins accepting Visa payment cards. The MCC is assigned based on the supplier’s primary line of business. For example, if a supplier primarily sells computers, it may be assigned MCC 5732 “Computer Hardware”. If a supplier primarily repairs computers, it may be assigned MCC 7379 “Computer Maintenance, Repair, and Services”.

[link]

INGJOKE: Mégis ők sorolják be, hogy ki milyen MCC-t kap.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#18948) bigdady válasza MasterMark (#18943) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam annyira nem mert mióta a hitelkártya költésre nem számít a bankom jóváírást revo feltöltésére nem nagyon használom viszatértem az old school bankkártyához telefon helyett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18949) MasterMark válasza bigdady (#18948) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem mindegy, csak mindenki úgy csinál mintha itt lenne a világvége. Közben megy csak annyiról van szó, hogy pár bank nem tudja értelmezni az MCC-t...

Switch Tax

(#18950) kirkri válasza MasterMark (#18947) üzenetére


kirkri
addikt

Közben én is olvasgattam és a kódoknak van százalékos anyagi vonzata. [link]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.