Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) scai


scai
újonc

Sziasztok!
Egy ismim használta revolutot amíg meg nem állt a telóján. Letörölte, újra letöltötte... De amikor beírja a telefonszámát és a kapott kódot akkor az egész megáll és nem megy tovább, akármeddig vár.
Mivel nem tud belépni, nem éri el a supportot. Hogyan tud így segítséget kérni!? :W

Van ötlet, hogy mi lehet a baj? Mit csináljon, hogy újból működőképes legyen a számlája?

(#18852) Watt25 válasza scai (#18851) üzenetére


Watt25
veterán

Legegyszerűbb talán megpróbálni egy másik telefonon?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18853) INGJOKE válasza Brandynew (#18850) üzenetére


INGJOKE
veterán

Oszt vagy jó lesz vagy nem... :D

(#18854) bigdady válasza scai (#18851) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valami custom rom vagy miui vagy rootolt eszköz gondolom

(#18855) kovisoft válasza scai (#18851) üzenetére


kovisoft
őstag

App adatok/cache törlése is volt?

(#18856) scai válasza bigdady (#18854) üzenetére


scai
újonc

(#18854) bigdady
allview soul

(#18852) Watt25
másik telefonja nincs....olyna módon nem tudja megpróbálni a bejutást az aplikációba :Y

(#18855) kovisoft
nem tudom... de rákérdezek!

(#18857) bubi92


bubi92
őstag

Eyo!
Részvény témakör.
Osztalék kifizetés előtt a revolut magától vonja a 15%-ot ugye?
Ha már meg kell adni az adószámot, akkor ez automatikusan azt is jelenti, hogy magától tudni fogja a NAV és adóbevallásban ott lesz, mint jövedelem vagy még majd nekem kell vele tökölni?
Revolut esetében ez most USA tőzsde? Van valami plusz fizetendő a revolutos jutalékon, éves kezelési díjon és a 15%-on felül?

(#18858) st6969 válasza bigdady (#18854) üzenetére


st6969
őstag

Miui remekül elvan a Revoluttal.

(#18859) kovisoft válasza bubi92 (#18857) üzenetére


kovisoft
őstag

Előrebocsátanám, hogy nem kereskedek a Revoluton részvényekkel, de tudtommal jelenleg csak USA részvényeket lehet náluk venni. Az ezek után kapott osztalékból automatikusan vonják a 15% forrásadót, te már csak az adóval csökkentett részt kapod meg. A kettős adóztatás elkerülése céljából egy W-8BEN űrlapon kell jelezni az USA szempontjából külföldi illetőséget, ez az űrlap automatikusan kitöltődik a Revolutos regisztrációkor. Tehát ezen felül más adófizetési kötelezettség nem keletkezik osztalék után. A NAV viszont nem hiszem, hogy erről automatikusan tudna, szerintem el sem jut ez az információ a NAV-hoz.

Az árfolyamnyereség nyilván más tészta, azt mindenkinek saját magának kell bevallania és befizetnie, ha eladott részvényt és azon nyereséget realizált.

(#18860) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Engem a kereskedés része érdekleni, hogy hol vannak a határai? Amit a leírásukban olvastam, akkor a pl a standarsd accountal, 3 mozgást enged freeben valamint 1 vagy 2e $ határig.

Ha mondjuk nagyobb összeget vinnék be annk milyen felára lehet?

Köszönöm!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18861) kovisoft válasza kovisoft (#18859) üzenetére


kovisoft
őstag

Bocsánat, szerintem kihagytam a szochót, ezt is kell fizetni osztalékjövedelem után. Viszont ennek vagy egy plafonja (talán a minimálbér 24-szerese), amit ha normál jövedelemből elér az ember, akkor az osztalékra külön már nem kell fizetni.

(#18862) joey04


joey04
titán

Feltöltöttem 75k-t Revolutra, ám valamiért az alkalmazásban nem annyival nőtt az egyenlegem, hanem valamivel kevesebbel. 72 körül volt rajta, és nem 147 lett, hanem 138 körül. Azonban ha lekérem a kivonatot, akkor ott a balance-nál a jó összeg van. Szokott ilyen lenni? Megjavul majd magától?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18863) tuzpenge válasza joey04 (#18862) üzenetére


tuzpenge
őstag

Zárd be az appot (lődd ki a háttérből is), és nyisd meg újra!
Ez rendbe teszi szerintem! Nálam is szokott ilyen lenni.

ˣ

(#18864) joey04 válasza tuzpenge (#18863) üzenetére


joey04
titán

Ezt próbáltam, de nem változott a helyzet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18865) kovisoft válasza joey04 (#18862) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem volt valami korábbi sztornózott tétel, amit most újra beterheltek, véletlenül egy időben a feltöltéseddel?

(#18866) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Srácok jártatok már ti is ugy hogy volt ugyan pénz a számlátokon mégis mailt kaptam a revoluttol, hogy minuszba mentem es töltsem fel 7 napon belül? Mi ez, valami tréfa?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18867) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#18866) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Közben kideritettem, hogy a szingapuri metrozas árát forint zsebből emelték le amin nem volt annyi, pedig az euros zsebben volt pénz bőven. Nem ugy van hogy onnan emelik le ahonnan lehet....miért pont a forintosbol tették ha azon nincs akkora összeg és tették azt minuszba?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18868) MasterMark válasza xy.zsolt (#18867) üzenetére


MasterMark
titán

Így nem megy minuszba, valamit elnéztél.

Switch Tax

(#18869) xy.zsolt válasza MasterMark (#18868) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sajnos de....most átváltottam eurót forintra a számlák között és pluszba került a forint számlám....-911 Ft-on állt!!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18870) MasterMark válasza xy.zsolt (#18869) üzenetére


MasterMark
titán

Mínuszba mehet, de nem emiatt. Nézd meg újra pontosan, hogy mi történt.

Switch Tax

(#18871) xy.zsolt válasza MasterMark (#18870) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kiemeltem a minuszos részt. Az euro zsebben van es volt is bőven pénz....ezért nem értem. Látszik hogy 0 volt előtte a forint számlám és a metrojegyet (Busz) mégis ebből a számlából szedték le.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18872) MasterMark válasza xy.zsolt (#18871) üzenetére


MasterMark
titán

Az ott SGD? és te AUD-ról váltottál.

De amúgy emiatt továbbra se szabadna mínuszba mennie. Akkor megy mínuszba, ha nem tudták levonni, és később vonják le újra. Volt ilyesmiről szó a minap.

Switch Tax

(#18873) xy.zsolt válasza MasterMark (#18872) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Csak a megmaradt aprot valtottam at forintra es egy keves eurot, hogy ne legyen a forint szamlam minuszban....de ez most történt csak. A metrojegy árával előbb terhelték a nullás forintszámlámat. Ezt nem értem a képen látszik is hogy már január 24.én 0 volt a forintszámlám....szingapurban meg 28.án voltam....fura

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18874) joey04 válasza kovisoft (#18865) üzenetére


joey04
titán

Nem, kiderült a gond. Nem vonta le app-ban (kivonatban még most sem) a kp felvételt, de amikor rátöltöttem, akkor már a csökkentett egyenleg adta hozzá a feltöltést.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18875) gzbotii válasza xy.zsolt (#18873) üzenetére


gzbotii
veterán

Kérdezd meg a supportot, hogy wtt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18876) xy.zsolt válasza gzbotii (#18875) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyelőre most betudom egyszeri tévedésnek.....a szisztéma, hogy jegyvásárlás helyett a bankkártyát is odalehetett érinteni a metro be- majd kiengedő kapujához annyira tetszett, hogy fátylat erre a dologra...barki is hibázott. Mindenesetre azt láthatjuk ebből, hogy ilyen is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#18877) dede555


dede555
csendes tag

Elég kellemetlen hír van ebben a cikkben. Ugrik az ingyenes feltöltés bankkártyáról???

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/revolut-valtozas-bankkartya-feltoltes-tranzakcio-ugyfeltajekoztatas-hitelkartya-keszpenz.699767.html

[ Szerkesztve ]

(#18878) UberMutant válasza dede555 (#18877) üzenetére


UberMutant
őstag

hangulatkeltés, feltételes módban.

(#18879) INGJOKE válasza UberMutant (#18878) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igazából most nem értek egyet veled. Engem érint a dolog személyesen, erstés hitelkártyám van és ha nem olvasnám a fórumot akkor én is simán besz*ptam volna. Szerintem a cikk korrekt és a lényeget írja le nincs benne ferdítés és semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#18880) bigdady válasza UberMutant (#18878) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is írta más is...

(#18881) kovisoft válasza dede555 (#18877) üzenetére


kovisoft
őstag

Olvass vissza itt a topikban, januárban volt már róla szó, hogy az Erste hitelkártyákkal való feltöltést kp felvételnek tekinti a bank.

(#18882) st6969


st6969
őstag

"A változás nem a magyar bankoknál történt, hanem a Revolutnál, az itteni rendszerek csak könyvelnek a beérkező kódok alapján."

valamint

"Az az ügyfél, amelyik a bankjától kérte a hirtelen jött díjak megtérítését, visszakapta a pénzét."

Kicsit furcsának tűnik ez nekem...Először azt mondja a bank, hogy neki semmi köze ehhez az egészhez, de aztán csak visszaadja a díjat első szóra... Akkor most hogy van ez? :F

(#18883) bigdady válasza dede555 (#18877) üzenetére


bigdady
nagyúr

Curve kártyád töltöd fel a bankkártyával, revoban meg a curve-et adod meg mint auto feltöltés. Ez kikerüli az ilyen eseteket nem?

(#18884) UberMutant válasza INGJOKE (#18879) üzenetére


UberMutant
őstag

"Azok, akik betéti kártyával töltik fel a Revolutot, a kamatot megúszhatják ugyan, de a készpénzfelvétel vagy az átutalás díja őket is sújthatja"
ez az aljas csúsztatás és alaptalan hangulatkeltés.

némi tényt közöl a cikk , amikor az erste hitelkártyát említi, de a fenti mondat a lényeg, hisz az érintene több felhasználót, ha lenne bármilyen valóságalapja.

[ Szerkesztve ]

(#18885) dede555 válasza UberMutant (#18884) üzenetére


dede555
csendes tag

Azért abban megállapodhatunk, hogy ha a kártyás feltöltést készpénzfelvételnek tekintik, akkor szívás lesz sok embernél, mert jelenleg havi 2 készpénzfelvétel, max 150.000 Ft összegig ingyenes még betéti kártyáról is. Tehát ha te 3*5000 Ft-ot töltetenél fel a harmadik már díjköteles lesz az adott hónapban.
Én mindenesetre gyorsan csináltam egy Budapest Bankos hitelkártyás próba feltöltést, hogy lássam terhelnek-e valamit majd a hó végi kivonaton.
Egy másik feltöltést is indítottam a hitelkártyáról, Curve mögé téve, meglátjuk annál lesz-e különbség.

[ Szerkesztve ]

(#18886) tototos válasza bigdady (#18883) üzenetére


tototos
őstag

Kérdés, hogy a Curve minek tekinti a kódot. Curve-nél is van limit a készpénzfelvételre.

(#18887) dugynok válasza dede555 (#18885) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, de az is debit kàrtyàra és normàl bankszàmlàra vonatkozik, nem a hitelkàrtyàkra. Ezt elfelejtik/nem tudjàk a hozzà nemértők és csinàljàk a feszkót...

[ Szerkesztve ]

(#18888) UberMutant válasza dede555 (#18885) üzenetére


UberMutant
őstag

de erről nincs szó, nem is volt, ez csúsztatás.

(#18889) dede555


dede555
csendes tag

Az internetbankomban vásárlásnak látom a feltöltéseket, mind a hitelkártyát, mind a curve-t.
Egyébként a hitelkártyámon a készpénzfelvétel nullára van állítva, ezért ha később ezt mégis kp felvételnek könyvelnék, akkor még panaszkodhatom..
Hó végén a kivonaton majd eldől, hogy a BB hogy kezeli ezeket.

(#18890) UberMutant válasza dede555 (#18889) üzenetére


UberMutant
őstag

szerencsére "az ellen nem véd" :P

(#18891) balinlin válasza tototos (#18886) üzenetére


balinlin
senior tag

Ráadásul a Curve továbbküldi az MCC kódot a banknak

(#18892) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy svájcban vásárolt tabletre szeretnék biztosítást kötni. Szerintetek ez lehetséges? Azért lenne erre szükségem, mert a samsung nem foglalkozik nem Uniós helyen vásárolt eszközökkel garancia szinten magyarországon.

Köszi a segítséget! :R

(#18893) pictigjis válasza dede555 (#18885) üzenetére


pictigjis
senior tag

a cikk alapvető tévedése, hogy a pos készpénzfelvételt azonosként kezeli az atm készpénzfelvétellel, erről viszont szó sincs. az erste az ilyen trazakciókat csak a "kamatszámítás módja" szerint tekinti készpénzfelvételnek, azaz külön díjat és tranzakciós illetéket - a rögtön ketyegő kamaton - kívül nem kell fizetni

egyébként valóban nagyon komoly kérdés, hogy 1 huf-ra állított készpénzfelvételi limit mellett hogyan történhet ilyen. nyilván úgy persze, amit az előbb is írtam, hogy a pos és atm készpénzfelvétel két külön dolog technikailag, az erste azonban szerintem nem jogosult arra, hogy ilyen esetekben teljesítse a tranzakciót

erre már a február 1-jén írt panaszlevelemben kitértem, de eddig nem jött válasz. azon lehetne vitatkozni, hogy az ügyfél által vásárlásnak hitt tranzakciót könyvelhetik-e pos készpénzfelvételként, ha amúgy nincs készpénzfelvételi limitje beállítva, akiknél azonban be van... nos, ebben az esetben szerintem óriási lyuk tátong az erste fizetésfeldolgozó rendszerében, plusz a hirdetményeiben és ászf-jeiben, és nem hinném, hogy jól jönne ki egy esetleges mnb-vizsgálatból

a cikkből idézve: "Minden pénzforgalmi szolgáltatónak, így a hazai hitelintézeteknek is egyértelműen, közérthetően és pontosan a pénzforgalmi keretszerződésbe kell foglalniuk az általuk alkalmazott díjakat, költségeket és egyéb fizetési kötelezettséget. Vagyis az ügyfelek számára világosnak kell lennie, hogy ha egy tranzakció készpénzfelvételnek minősül (például egy ATM esetében), akkor az milyen (a kártyakibocsátó számára teljesítendő) díjfizetést von maga után - ez a jegybank álláspontja."

[ Szerkesztve ]

(#18894) anadroid válasza dede555 (#18877) üzenetére


anadroid
senior tag

Kedves Olvasóink!

A bankszövetség fizetett hirdetését olvashatták. :))

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18895) bigdady válasza anadroid (#18894) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is akkor a bankszövetség írta a fórumon múlt héten persze :DDD

(#18896) pictigjis válasza pictigjis (#18893) üzenetére


pictigjis
senior tag

és megjött a válasz, az erste meg tudja magyarázni, hogy akkor is vásárolsz, ha ők azt készpénzfelvételként könyvelik :)

A további jó ügyfélkapcsolat érdekében, bankunk egyedi döntése alapján, egyszeri alkalommal gondoskodunk a kamat jóváírásáról a 2020.02.10-i fordulónapját követően a hitelkártya elszámolási számlán. Amennyiben a kifogásolt Revolut tranzakció kapcsán az ezt következő fordulónapon is terhelünk kamatot, annak jóváírásáról is gondoskodni fogunk, melyet számlakivonatában követhet nyomon.

Tájékoztatjuk, hogy a hitelkártyával végrehajtott tranzakció vásárlás, tekintettel arra, hogy szolgáltatást vásárol. Kizárólag a kamatozás szempontjából tekinti Bankunk készpénzfelvételnek a tranzakciót.

Az engedélykérésnél vásárlásként érkezik, ezért a vásárlási limitet ellenőrizzük és az SMS szolgáltatás során is ez alapján történik az üzenet kiküldése. Az elszámolás készpénzfelvétel/e-money feltöltés típusú tranzakcióként érkezik be. Ez nem egyenlő a készpénzfelvétellel, hanem olyan tranzakció, ahol a kapott „áru, szolgáltatás” azonnal készpénzzé tehető, (pl. pénzváltó, kaszinó) vagy „készpénzt” eredményez a kereskedői oldalon.

Fentiek alapján a hitelkártya vásárlási limite az irányadó a Revolutnál kezdeményezett tranzakciók elvégzése során.

és még egy nagyon fontos rész:

Fentiek értelmében bankunk részéről mulasztás nem történt, a kereskedő által beküldött információk szerint történt a tranzakciók könyvelése. Azonban bankunk a kártyatársaságon keresztül kérte a kereskedőt, hogy a fenti változásokat a honlapjukon tegye közzé ügyfeleik felé.

Tájékoztatjuk, hogy bankonként eltérő lehet a hitelkártyával kezdeményezett Revolut tranzakciók kezelése. Bankunk a fentiek alapján készpénzfelvételi tranzakcióként kezeli a költést, melytől eltérni nem áll módunkban.

[ Szerkesztve ]

(#18897) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok,

Elértem a havi átváltási limitet (standard díjcsomag).
Arra gondoltam, hogy átküldöm páromnak, átváltatom az ő fiókjában, és visszaküldetem magamnak.
Működhet?
Vagy majd elkezdik feszegetni nála, hogy honnan a pénz?
(Ő relative ritkánm használja a Revolutot)

[ Szerkesztve ]

(#18898) szabi__memo válasza djbahool (#18897) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az szép. És téged még nem ellenőriztek?

(#18899) djbahool válasza szabi__memo (#18898) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem, én szinte napi szinten használom, gondolom azért.

(#18900) Watt25 válasza djbahool (#18897) üzenetére


Watt25
veterán

Tapasztalat híján csak logikusan gondolkozva úgy gondolnám, hogy ilyen esetben a Revolut nem feszegetné, hogy honnan jött a pénz, hiszen tudja, hogy honnan jött a pénz. (Tőled, akit elvileg már ismernek.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.