Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Ezzel tudja valaki, hogy mi a helyzet?

"If you choose to open a full current account with Revolut Bank in the future, any funds you deposit will be protected up to €100,000 under the European Deposit Insurance Scheme (EDIS).
It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations."

(#19802) vmarci21 válasza Cyberbeni (#19801) üzenetére


vmarci21
tag

Brexit miatt lehet hogy használni fogják:
"Revolut chief operating officer Richard Davies told The Telegraph that the initial reason for the move was Brexit. “The strategy is to have our central and eastern European clients on our Lithuanian EMI and bank licence,” he said."
[link]

Persze nem egyértelmű a fogalmazás, mert "and" van az e-pénz kibocsátás és a bank között, ami bármit jelenthet (Litvániában a Revolutnak nem csak banki, hanem e-pénz kibocsátási engedélye is van.)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#19803) Cyberbeni válasza vmarci21 (#19802) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Mármint én az "It's worth pointing out that this scheme is not currently in place" részre gondolok. Tavaly áprilisban még mindig ugyanez volt.

(#19804) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy múlthéten Párizsban jártam és ott revoluttal fizettem többször is utaltam rá bankkártyáról és váltottam át euroba akadálymentesen, de most a mai nap megjelent a revolut számlámon - 30 ezer forint, ami nem tudom hogy került oda a listázás alapján amit 29.én fizettem azt akkora számlázta ki folyamatosan 1-2-3-án. Minuszba nem mentem le a kártyámmal, nem is tudom hogy lehet-e, de ez most mikor beléptem az appba nagyon meglepett. Mitől lehet ez? maradt rajta 1 euro 29.-én és most HUF egyenleg -32876, ami még 29.-én 0 volt

[ Szerkesztve ]

(#19805) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Osztalékfizetéssel van valakinek tapasztalata, mennyi az átfutási idő? Hivatalosan tegnap volt osztalékfizetési nap, de még nem látom a számlámon az összeget.

(#19806) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

2 külön számlába sem tudunk belépni nem fogadja el a jelszót ,és 3 sikertelen próbálkozás után letiltott.

(#19807) MrPeekaboo válasza Zsöti90 (#19804) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ilyen akkor szokott előfordulni, ha pl. korábban Ft-ban ennyit fizettél valahol, de azt a tranzakciót a kereskedő nem küldte be 7 napon belül, így a Revolut revert-álta. Ezt a visszaérkezett pénzt te időközben elköltötted másra, majd később (most) újra beterhelték, de mivel nem volt rajta pénz, így mínuszba mentél.

(#19808) Zsöti90


Zsöti90
tag

Az úgy volt hogy ezek a fizetések euróban történtek feb 27-28-án párizsban, akkor le is vonta euróban a pénzt a kártyáról azonnal nem is volt semmi gond és hogy hazajöttem tegnap levonta forintba is ugyan ezeket a tételeket. mi a teendő írni kell nekik hogy dupla levonás történt és mi kell még ehhez?

(#19809) kovisoft válasza Zsöti90 (#19808) üzenetére


kovisoft
őstag

Nincsenek sztornózott eurós tételeid?

(#19810) Zsöti90


Zsöti90
tag

de igen ezek a tételek ahogy nézem függőben lévő tételek de a pénzt akkor levonta

(#19811) gzbotii válasza Zsöti90 (#19808) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha jól értem dupla terhelés történt - ez esetben írj nekik chaten.
Nekem azokra a napokra nem volt dupla terhelés :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19812) Zsöti90


Zsöti90
tag

igen dupla terhelés ami függőben van az feb 28.-án van euróban, de akkor levonta az eurót, míg ugyan ez a terhelés március 2. de már forintban "késedelmes tranzakció 28. február időpontra" késznek jelezve, írni akartam már az appon belül de hibát jelez és próbáljam meg később, bár ha valaki megmondaná, hogy melyik menüpont kell pontosan hátha én néztem el valamit

[ Szerkesztve ]

(#19813) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Ha van magyar számlám, de nincs hozzá bankkártyám akkor...Milyen lehetőségem van feltöltésre? Illetve milyen díjjal kell számoljak? TW van ha az segítség lehet az ügyben.

(#19814) kissbg válasza petir (#19813) üzenetére


kissbg
tag

elvileg eur-t tudsz utalni belföldi forint utalás árában, forint számláról.

(#19815) viktorhu válasza petir (#19813) üzenetére


viktorhu
veterán

TW számlára tudsz utalni magyar számlaszámra forintot, utána a TW kártyával feltöltheted a revolutot.

(#19816) Aaron14 válasza Zsöti90 (#19804) üzenetére


Aaron14
őstag

Szia!

Nekem ugyanez volt es en is ugyszint Parizsban jartam. Irj a supportnak, nekem par perc alatt megoldottak.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#19817) Zsöti90


Zsöti90
tag

Írtam nekik és tényleg pár perc alatt megoldották a problémát. :)

(#19818) RM1 válasza RM1 (#19805) üzenetére


RM1
aktív tag

Mivel nem kaptam választ, de másnak is hasznos infó lehet, ma, azaz 3 nappal a hivatalos osztalékfizetés után jelent meg a Revolut rendszerében a kifizetés. 15%-t vontak le belőle.

(#19819) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok,

A napokban akartam feltölteni a balance-omat ismét de nem sikerült.
OTP dombornyomott VISA-m van és a cvc kód beírása után bejön a Verified by VISA, ahol sms kóddal kell verifikálnom, ez meg is történik de sikertelennek írja mindig, így nem tudom feltölteni.
Találkozott már vele valaki? Illetve mi a megoldás?
Köszönöm

P4

[ Szerkesztve ]

(#19820) alexy92 válasza pentium4 (#19819) üzenetére


alexy92
aktív tag

Hello,

2 napja volt hasonló gondom, de csak átmeneti volt. Már simán megy.

(#19821) pentium4 válasza alexy92 (#19820) üzenetére


pentium4
senior tag

én 2 napja próbálkozom de ugyan az még mindig. Neked milyen kártyád van?

P4

(#19822) alexy92 válasza pentium4 (#19821) üzenetére


alexy92
aktív tag

KH dombornyomott master

(#19823) bernel


bernel
tag

Én is szemezek a Revoluttal, de én leginkább belföldi utalásra használnám, hogy elkerüljem a tranzakciós adót (kártyával feltöltöm az összeget ingyen Revolutra, és onnan ingyen elutalom). Annyi kérdés merült fel bennem, hogy a címzettek nem csodálkoznak, hogy egy angliai címről jön meg nekik az utalás? Pl. ha a NAV-nak utalok hátralékot, akkor nem fognak fennakadni azon, hogy miért angliai számláról jön a pénz? Nem gondolják majd azt, hogy valamit trükközök?

(#19824) Tuomas válasza bernel (#19823) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem angliai számláról fogják kapni, hanem hazai közvetítő bank által ha minden igaz.

We were here

(#19825) bernel válasza Tuomas (#19824) üzenetére


bernel
tag

Ez jó, ha ez a helyzet. Nem próbálta még itt senki ki,hogy valami minimális összeget átutal saját számlára Revolutról, hogy kiderüljön, milyen számláról jön?

(#19826) viktorhu válasza pentium4 (#19819) üzenetére


viktorhu
veterán

Internetes vásárlási limit a visa kártyádon?

(#19827) eszmilan válasza eszmilan (#19799) üzenetére


eszmilan
tag

Erre esetleg valaki? Köszönöm!

(#19828) Watt25 válasza bernel (#19823) üzenetére


Watt25
veterán

Bár nem bizonyított, de a Revolutnak nem az a célja, hogy erre használd. Meg van rá az esély, hogy ha csak erre használod, akkor egyszerűen meg fogják szüntetni egy idő után a számládat. (Persze addig is használhatod így...)
Én inkább abba az irányba mennék el, hogy bizony a tranzakciós illeték nem egy kikerülhetetlen dolog magyar bankon keresztül sem. Egyszerűen csak kell keresni egy megfelelő bankot/számlacsomagot.
valami minimális összeget átutal saját számlára Revolutról, hogy kiderüljön, milyen számláról jön?
De, már próbáltam, de nem ez volt a cél, hogy kiderüljön milyen számláról jön, úgyhogy nem emlékszem. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19829) LordRajZoL válasza Watt25 (#19828) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Én múlt hónapba kipróbáltam
KH-számlámra utaltam
Nemzetközi Swift utalásként látom
S a Revolutos GB számlászámot jelzi
Én is tranzakció dij sporolás miatt használom.
De kártyát is rendszeresen
Ergo mint egy számlát

zZz

(#19830) Tuomas válasza LordRajZoL (#19829) üzenetére


Tuomas
addikt

Valóban? Na ez újdonság.

Egyébként jó verses hsz lett :DDD

We were here

(#19831) Friczy válasza Tuomas (#19830) üzenetére


Friczy
senior tag

Mindenképpen jobb így, egy esetleges téves utalás (volt már rá jó pár példa itt a topicban) könnyebben és hamarabb visszatalál az eredeti számlára.

(#19832) Tuomas válasza Friczy (#19831) üzenetére


Tuomas
addikt

Ebben nem kételkedem :)
Én le voltam ragadva még. :D Sorry a téves infó miatt. :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#19833) hedgehog válasza bernel (#19823) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én a Postának fizetek így szállításiköltség-számlákat, nem szokott probléma lenni. A NAV-ot kártyával fizetem, ezért ott alapból nincs semmi extra költségem.

-- aka p3d3str1an

(#19834) kavics válasza bernel (#19825) üzenetére


kavics
csendes tag

Én Erste-s számlámra utaltam haza
Igaz még tavaly augusztusban
Hazai K&H-s számláról jött meg a pénz, a feladó pedig én voltam, csak a Revolut-on használt angol formátumú névvel

(#19835) eszmilan válasza hedgehog (#19833) üzenetére


eszmilan
tag

Katás Bt katáját nem lehet befizetni csak egyéni vállalkozóét kártyával. Nincs ilyen opció efer-en.

(#19836) eszmilan válasza kavics (#19834) üzenetére


eszmilan
tag

Én is utaltam vissza magamnak próbából K&H-s számlára, és a feladó a Revolut volt, angol számlával.

(#19837) petir válasza viktorhu (#19815) üzenetére


petir
senior tag

Köszi a válaszokat!

(#19814) kissbg
Tehát annyi mint egy sima forint átutalás? Nem lesz semmi extra költségem?
Amúgy MagNet-nál van a számla.

(#19815) viktorhu
Ezen a verzión gondolkodtam én is. De mennyire szereti a Revolut , hogy egy konkurense a topup kártyám?
Ebben az esetben ugye forintról forint számlára utalok. Majd a topup gyakorlatilag díjmentes tehát csak az utalás költségével kell számoljak.

Nekem a második verzió jobban tetszik de félek a leírtaktól...

(#19838) Almos


Almos
aktív tag

Rossz topic...

[ Szerkesztve ]

(#19839) kissbg válasza petir (#19837) üzenetére


kissbg
tag

Szia, igen, dec 15-től HUF számláról EUR-t utalni külföldi, EGT országbeli EUR számlára törvény szerint azonos költséggel lehet, mint belföldi forintszámlára forintot utalni.

(#19840) viktorhu válasza petir (#19837) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen mindegy nekik, a lényeg, hogy a saját neveden lévő kártya legyen.

(#19841) Gabás válasza eszmilan (#19835) üzenetére


Gabás
addikt

Az utalásnál megjegyzésben megadod az adószámot (ugyanúgy, mint a belföldinél), és nem lesz gond

(#19842) zsamiatt válasza RM1 (#19818) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, hol jelent meg a programban?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#19843) pentium4 válasza viktorhu (#19826) üzenetére


pentium4
senior tag

Van beallitva de boven az alatt akarok feltolteni, es eddig ment is, ez a verified by visa eddig soha nem jott fel, es a nyakamat ra hogy ezert nem megy. Mas otp visa nak tapasztalat?

(#19844) viktorhu válasza pentium4 (#19843) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem nincs gond az otp visa-val, tegnap is töltöttem fel vele. Nekem akkor volt gondom, amikor elfelejtettem, hogy az internetes vásárlási limit külön van a normál vásárlási limittől, ezért is kérdeztem ezt.

SMS aláírás be van állítva a kártyához?

(#19845) hedgehog válasza eszmilan (#19835) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sajna bt-vel nincs tapasztalatom, én ev vagyok. Az ebev-ről indulva sincs rá opció?

-- aka p3d3str1an

(#19846) eszmilan válasza Gabás (#19841) üzenetére


eszmilan
tag

Ok, de az átutalás, nem kártyás fizetés.

(#19847) eszmilan válasza hedgehog (#19845) üzenetére


eszmilan
tag

Nincs sajnos, a legördülő listában, ahol kiválaszthatod, hogy milyen adót szeretnél fizetni sokkal kevesebb van, mint egyéninél és nincs benne a kata.

(#19848) hedgehog válasza eszmilan (#19847) üzenetére


hedgehog
senior tag

Közben rákerestem, és sajna valóban csak egyéni vállalkozók, adószámos magánszemélyek, meg nyár óta a gazdálkodók tudnak csak kártyával fizetni, bocsi a félinformációért.

-- aka p3d3str1an

(#19849) asla


asla
újonc

Forint Revolut számlára utaltam pénzt az OTP-ben. Az ügyintéző mutatta, hogy a rendszer nem engedi forintban utalni az összeget, fontban engedte. Lehet ebből probléma? Már három nap eltelt, de az összeg még nem érkezett meg. Nem az enyém a Revolut számla, csak arra kellene egy összeget eljuttatnom.

(#19850) INGJOKE válasza asla (#19849) üzenetére


INGJOKE
veterán

Miért nem kérte be az akié a számla már rég rajta lenne? :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.