Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) dopolgx válasza Tuomas (#19449) üzenetére


dopolgx
kezdő

Igen, nekem volt kb. 2 hónapja, mikor a számlát nyitottam. Hallottam, hogy régebben csak szelfi volt. Lehet most is véletlenszerű, hogy kitől mit kér a rendszer...

(#19452) tuzpenge válasza emeritus (#19426) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát valóban érdekes, és főleg hektikus az utóbbi 2,5 hétben. Előtte több mint fél éve nekem sem volt soha gondom a feltöltéssel, pedig havonta többször is töltöm. Budapest Bankos kártya az enyém. Az utúbbi 2,5 hétben viszont vagy sikerül vagy nem, de inkább nem. Ha sikerül is akkor nem kaptam 3d ellenőrző sms-t a banktól, amit idáig minden egyes alkalommal kaptam és be kellett pötyögnöm. Nem tudom....

ˣ

(#19453) anadroid válasza dopolgx (#19448) üzenetére


anadroid
senior tag

Az nem a Revolut, hanem a Monese, ahol forogni és beszélni kell.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#19454) dopolgx válasza anadroid (#19453) üzenetére


dopolgx
kezdő

Engem a Rev. is forgattatott/beszéltetett.

(#19455) qantum


qantum
senior tag

HELP SOS
Sziasztok, kezdem feladni, első vásárlás, fizikai kártya, bedugva, pénz van rajta, elutasítva, hibakód 050, személyazonosság ellenőrzésre nem reagál, kártya számlához adva,irataim szkennelve. Mit akarnak még? :O

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19456) kmarci25 válasza qantum (#19455) üzenetére


kmarci25
veterán

A kártya biztonsági beállításai között engedélyezve van a készpénzfelvétel?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19457) balinlin válasza kmarci25 (#19456) üzenetére


balinlin
senior tag

Vásárolni akar, nem pénzt felvenni.
qantum: nincs fagyasztva a kártya?

(#19458) kmarci25 válasza balinlin (#19457) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, ezt elnéztem.:B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19459) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Frankó ez a frissítés az (iOS) appon. Nem enged hozzáférni Revo a pénzhez ameddig nem adok meg a telefonon valami extra biztonsági lépést (passcode vagy biometrikus). Eszem megáll. :W

⭐ Stella

(#19460) pictigjis válasza radi8tor (#19459) üzenetére


pictigjis
senior tag

de mire gondolsz? ujjlenyomat/kod eddig nem kellett neked, amikor megnyitottad az appot? vagy mikor ker most?

(#19461) radi8tor válasza pictigjis (#19460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4 számjegyű PIN-t használtam az app indítására. Most már ez kevés neki.

⭐ Stella

(#19462) Somatom


Somatom
veterán

Költözök új droidba. Kicsit félve kezdtem bele a Revolutba (v.: 6.27), de símán, flottul ment minden. Feltöltés is volt, azzal sem volt probléma. Viszont, utána ellenőrző kódot kért, úgyhogy sztem a biztonságos eszközösdi újraindul.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19463) balinlin válasza radi8tor (#19461) üzenetére


balinlin
senior tag

Tehát a telefonon nem volt eddig semmi biztonsági zár aktiválva?

(#19464) radi8tor válasza balinlin (#19463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, most kénytelen leszek addig bekapcsolni ameddig belépek az appba. :(((

⭐ Stella

(#19465) balinlin válasza radi8tor (#19464) üzenetére


balinlin
senior tag

Lehet, hogy amúgy sem olyan ártalmas az, de persze mindenkinek szíve joga eldönteni...

(#19466) Somatom válasza balinlin (#19465) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem nagyon bejön, hogy ujjlenyomattal lehet belépni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19467) bigdady válasza Somatom (#19466) üzenetére


bigdady
nagyúr

Arccal jobb :)

(#19468) qantum válasza balinlin (#19457) üzenetére


qantum
senior tag

azt hol nézzem meg? De szerintem nincs, most szeretném először használni. :(((

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19469) MasterMark válasza qantum (#19468) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor pont hogy lehet. Az alkalmazásban kell megnézni nyilván...

A kártyáknál nézd meg, hogy egyáltalán aktív-e a kártya, és a biztonsági beállításoknál kapcsold be azt, ami kell neked.

Switch Tax

(#19470) pictigjis válasza MasterMark (#19469) üzenetére


pictigjis
senior tag

de aktivalni pont igy kell emlekeim szerint: bedugos vasarlas pin kod megadasaval

(#19471) MasterMark válasza pictigjis (#19470) üzenetére


MasterMark
titán

Az más. Ha sokáig nem aktiváltad be úgy, ahogy mondod, akkor biztonsági okból befagyasztja a kártyát. Először azt kell feloldani, aztán tudod aktiválni chippel.

Switch Tax

(#19472) qantum válasza balinlin (#19465) üzenetére


qantum
senior tag

Egy barátom a kódra esküszik, mivel ha alszol elég csak az ujjad elé tenni a telót. :))

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19473) qantum válasza MasterMark (#19469) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm, holnap megyek vásárolni. A pin cvv kód zárolásnál próbálkoztam.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19474) Somatom válasza qantum (#19472) üzenetére


Somatom
veterán

Ez jogos. Tömegszállásokon óvatosnak kell lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19475) pictigjis válasza MasterMark (#19471) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt nem tudtam, köszi

(#19476) regos


regos
tag

Üdv. Kérdésem lenne,hogy ha lecserélem az OTP-s kártyám Revolutra a Paypal-nál és az Alipayen akkor minden ugyanúgy fog működni? Pl. ha refund van simán visszaérkezik?

(#19477) balinlin válasza qantum (#19472) üzenetére


balinlin
senior tag

Én nem mondtam, hogy milyen védelem, nyilván van különbség. És ebben igaza van a barátodnak. Más kérdés, hogy munkásszálláson meglehetősen ritkán alszom. :D
Otthoni környezetben meg... Annyira nem félek.
És bármilyen védelem jobb a semminél.

(#19478) bigdady válasza regos (#19476) üzenetére


bigdady
nagyúr

simán, csak a konverziót se felejtsd beállitani hozzá ne pp váltson

[ Szerkesztve ]

(#19479) qantum válasza balinlin (#19477) üzenetére


qantum
senior tag

Ő is csak a feleségétől fél, vele meg gyakran alszik. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19480) zseko válasza qantum (#19472) üzenetére


zseko
veterán

Kislábujjra kell beállítani, bár lehet furán néznének az emberre mikor feloldja :DDD
Nyár és flip-flop papucs előny :D

HR24.hu

(#19481) zseko válasza pictigjis (#19470) üzenetére


zseko
veterán

Aktiváláskor mondom a pénztárosnak, hogy új a kártya, aktiválni kell a bedugós fizetéssel, nem a lehúzóssal, plusz a pin kóddal, azt mondja oké, aztán fogja és lehúzza...
:F

HR24.hu

(#19482) digitalentum


digitalentum
csendes tag

Ilyenkor egy ATM lehet a megoldás.

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#19483) warta


warta
csendes tag

Sziasztok, SimplePay-ben próbáltam beállítani a kártyát, de azt írja, hogy a kártya lejárati dátuma nem megfelelő. 01/25. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#19484) balinlin válasza warta (#19483) üzenetére


balinlin
senior tag

Másik kártyát használni, esetleg írni a supportnak. Általános hiba, hogy nem fogadja el a hosszú lejáratú kártyákat.

(#19485) radi8tor válasza balinlin (#19465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ja, de érdekes módon Revolut Business-re nem vezették be ezt a korlátozást (még).

⭐ Stella

(#19486) silencio


silencio
csendes tag

Sziasztok,
nincs még Revolut-om, de nagyon úgy néz ki, lesz. Ma utánajártam a dolognak, itt a fórumot is böngésztem, de van valami, amire nem kapok választ. Röviden:
- Rendszeresen kapok külföldről EUR/RON/USD/HUF alapú utalásokat. Ezek fogadására használnám a számlát leginkább.
- Ezeket az összegeket aztán szeretném felvenni itthoni ATM-en keresztül, KP-ben.
- A felvételkor nem lenne konverzió, ha van a kártyámon 500 EUR, azt mindenképp EUR-ban akarom felvenni, nem forintban! (Amilyen lendülettel romlik a forint, szerintem ez érthető.. :) )
Az oké, hogy ezt minden további nélkül megtehetem. Az EuroNet-nek is vannak ilyen ATM-jei, de azok pl. nem hajlandóak EUR-alapú számláról EUR-t kiadni.. :C (Nyilván, a konverzión keresztül akarnak lehúzni..) De vannak EUR ATM-ek pl. az OTP-nek is, és tőlük azt az infót kaptam, hogy nem vesznek le rólam külön semmilyen sápot. Tehát: havi 75.000 Ft-ig a Revoluttól én INGYEN, minden költség nélkül vehetek fel pénzt, így van? Ha az OTP nem kér ezért külön pénzt, akkor ezek alapján TELJESEN költségmentesen fel tudok venni mondjuk havi 100 EUR-t a Revolutos számlámról egy itthoni OTP ATM-ből 100 EUR készpénzben?
Mert ez túl szép, hogy igaz legyen... :F
Minden választ megköszönök, aki esetleg meg gyakorlatban is alkalmazta már ezt, annak a tapasztalataiért pedig külön köszönetem!

(#19487) kmarci25


kmarci25
veterán

Talán van információértéke: a mai napon sikerült egy eurós OTP ATM-ből összesen 660 eurót kivennem, 220 eurós részletekben, egyszer 220-at a saját revolut kártyámról, másik 220-at feleségem revolut kártyájáról, a harmadik 220-at pedig curve kártyáról (ami mögött egy euróra állított virtuális revo van beállítva). A curve-ös felvétet vásárlásnak könyvelte.

silencio: ahogy épp írtam, igen, havonta 75000.- Ft összegig pl. OTP eur ATM-ből költségmentesen vehetsz fel eurót. (Ha igényelsz egy Curve kártyát is, és mögé beteszel egy revolut kártyát, akkor még 10 ilyen lehetőséget kapsz, de erről bővebben itt.)
Ja, igen, ahogy a többiek is írják, a használati szokásaidat nem fogja jó szemmel nézni a revolut.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19488) Tuomas válasza silencio (#19486) üzenetére


Tuomas
addikt

Euronet felejtős. És igen, 100 eurót ingyen tudsz felvenni, összesen 75 000 ft, vagy annak megfelelő értékben tudsz felvenni pénzt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#19489) UberMutant válasza silencio (#19486) üzenetére


UberMutant
őstag

ha nem használod másra az accountod, nem leszel hosszú életű ezen a platformon.

(#19490) Tuomas válasza UberMutant (#19489) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, erre oda kell figyelni. De ha 500 euróból felvesz mondjuk 100-at havonta, és emellett használja valamennyit a kártyát, nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#19491) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok, ma sem sikerült, mit kellene csinálni?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19492) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok, mit kellene csinálni?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19493) bigdady válasza qantum (#19492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igazolni? :DDD :U

(#19494) Tuomas válasza qantum (#19492) üzenetére


Tuomas
addikt

Igazolni a személyazonosságodat.
Fórumtárs megelőzött. :DDD

Megjegyzem, ilyenkor használhatnád a szerkesztés gombot.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#19495) balinlin válasza qantum (#19492) üzenetére


balinlin
senior tag

Igazolni a személyazonosságod. Magyarul feltölteni amit kér.
Megelőztek:)
De ha megoldod az időfüggetlen Schrödinger-egyenletet az se baj.:)

[ Szerkesztve ]

(#19496) qantum


qantum
senior tag

Természetesen feltöltöttem a Szig-et, Lakcímkártyát. Ha személyazonosság igazolására pöttyintek, semmi nem történik.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19497) tuzpenge válasza qantum (#19496) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pedig kell egy selfi is magadról, ahhoz meg kell hogy engedélyezd az alkalmazásnak a kamera használatot.

ˣ

(#19498) silencio


silencio
csendes tag

kmarci25, Tuomas, UberMutant köszönöm a válaszokat! Az azonosításon túl vagyok, a kezdő 3.500 HUF-t is átutaltam, lényegében már csak a kártya megrendelése maradt hátra. Ez jelenleg 2.100 HUF, de ha jól olvastam, vannak akciók, amikor ingyen kiküldik. Mivel nem sietős a dolog, most még nem rendeltem meg. Szerintetek várható ilyen akció még, vagy ez kifutott, 3-4 millió aktív felhesználónál már nem érdeke a Revolut-nak egy ilyen marketing-fogás? :U
Ahogy majdnem megrendeltem a fizikai kártyát, mutatott ott néhány színt, de csak az alap Revolut-színesen mutatja a kártyaszámot stb. Ha nekem mondjuk a silver jobban bejönne, azon télnyleg nem is lenne rajta semmi más adat a nevemen kívül:F (Mondjuk fura lenne, de inkább megkérdezem a hozzáértőbb közönséget.. :) )
Írtátok, hogy ilyen felhasználással nem leszek náluk hosszú életű. Külföldi utazások alkalmával nyilván kihasználom majd a kártyával fizetést, ahol lehet prepaid-alapú kártyával, csak hát ugye nem utazom minden évben két-háromszor külföldre.. Szóval erősen ajánlott néha itthon is használni kártyás fizetésre? (Igazából nem akarom, mert a jelnlegi HUF-kártyámmal szinte minden ilyen műveletet teljesen ingyenesen el tudok végezni, semmi egyéb költség.. :) )

(#19499) Tuomas válasza silencio (#19498) üzenetére


Tuomas
addikt

Az akcióról, azzal, hogy regisztráltál, le is késtél, ha meghívóval regisztráltál volna, akkor lehetett volna ingyenesen kártyát igényelned.

A színes kártya az a standard kártya, az ingyenes csomag mellé. A szürke, fekete, rosé, még arany azok a metál kártyák és havi díjas szolgáltatás mellé járnak.

Nyugodtan használhatod itthon is a meglevő bankkártya mellett, illetve pl a virtuális kártyát netes vásárlások esetén, mindenképp jó pont és ennek sincs hátránya, viszont a netes vásárlás mégis biztonságosabb virtuálissal.

We were here

(#19500) qantum válasza tuzpenge (#19497) üzenetére


qantum
senior tag

Szelfi is van.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.