- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- bambano: Bambanő háza tája
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
-
LOGOUT
FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót, használd a keresőtA Revolutról általánosságban
A Revolut fiókról, számlákról
Revolut kártyával kapcsolatos információk
A zárolásokról
A Revolut és a kiegészítő szolgáltatások
2020.08.24-től életbe lépő változások
A szolgáltatás állapota
Új hozzászólás Aktív témák
-
Moleman
addikt
válasz
fokukac #50085 üzenetére
Engem az a UI béta teszt idegesít a legjobban, hogy az utolsó frissítés óta összevissza cserélgeti a PIN kód számait belépésnél. Értem én, hogy biztonsági funkció, de az idő 99.95%-ában itthon vagyok, nekem nem kell ilyen, miért nem lehet kikapcsolni, mint minden más banki alkalmazásban?
-
fokukac
nagyúr
válasz
fokukac #47095 üzenetére
Na, hát úgy haladunk, hogy eltelt egy év, és már ~4,5 Ft a marzs...
ennyit a jó váltásról.387,59 vs. 392,03
úgy, hogy a bankközin most éppen 389,8-at látok. Tehát +- 0,5%de persze ez még mind kedvező Marciminiszter 0,9%-os váltási tranzakciós illetékéhez képest
fejlődünk, na
-
#01110937
törölt tag
válasz
fokukac #47095 üzenetére
https://www.portfolio.hu/arfolyam/EURHUF/EUR-HUF%20Spot
Változatos az árfolyam... fenti sávban írja aktuálist is mindig.
-
viharhozo
addikt
-
fokukac
nagyúr
válasz
fokukac #44062 üzenetére
Na, akkor megírom a horvátországi ATM-es tapasztalataimat.
sima Visa kártya. Crikvenicában próbálkoztunk.Ahogy nézem a nemzetközi fórumokat, a felvétel díja erősen függ attól, hogy régebbi Mastercard-od van vagy újabb VISA-d, ez utóbbival nem nagyon van ingyen sehol.
Nekem ugye 1-2 éve lecserélték sajnos visa-ra, a páromnak pedig egyből olyat adtak.Mindegyik automata, ahol próbálkoztunk, 5 eurót kért (volna) a felvételért. Meglepő módon az euronet volt a legolcsóbb, ott 3,95 EUR volt csak.
Viszont másnap találtunk egy olyat, ahol ingyen volt: Auro Domus nevő ATM-automata.
Én még sosem hallottam erről a cégről, de full ingyen volt. -
-
vilga
tag
válasz
fokukac #30621 üzenetére
Egyszer használtam fizetésre a fizikai kártyát hogy aktiválódjon /bedug+ pin/ azóta be van fagyasztva.
G-pay -hez a virtuális van felvéve, még soha nem gondom vele, sőt még pin-t sem kért soha. ezt kell feltelepíteni a telóra, semmi baj vele akkor sem mikor az ikon elrejti magát, teszi a dilgát. -
-
zerodot
aktív tag
válasz
fokukac #30386 üzenetére
Az idézet szerint péntek este 22:45 és vasárnap 23:00 között nincs forex.
Ez rendben van, de mint kiderült a Revolut nem ezeket az időpontokat használja (hanem a londoni éjfélt). Az ünnepnapokkal kapcsolatban pedig szintén mást állít a weboldalán. Úgyhogy ez már két ok, ami miatt én inkább a saját szememmel szerettem volna meggyőződni róla, hogy valójában hogy is van -
kp78
addikt
válasz
fokukac #30217 üzenetére
Nekem eddig egy Coca-cola automata volt az egyetlen, ami nem fogadta el (másnak sem szereti
), netes vásárlásom nem sok volt még.
-
zerodot
aktív tag
válasz
fokukac #23249 üzenetére
Tőlem lakcím-megerősítést kért a minap, de csak a Not now-ra kattintottam és tudtam mindent használni normálisan továbbra is.
Aztán másnap újra előjött ezzel és akkor belementem, de kiderült, csak két azonos cím (egyikben ott volt a városrész is, a másikban nem, de gyakorlatilag megegyező címek) közül kell kiválasztanom a helyeset egy kattintással. Fogalmam sincs, honnan szedte a Revolut a két picit más formátumú címet...
-
-
-
izisz
senior tag
válasz
fokukac #16536 üzenetére
Talán ebben benne lehet az is, hogy így auto-exchange-t beállítani sincs értelme (az alábbi ötlet kapcsán _csak_, amúgy persze van értelme).
Vagy csak én bénáztam, mikor app nyomogatás közben ötlet jött, hogy mi lenne, ha auto-exchange-t állítanék pl vegyen USD-ot 290Ft-nál, majd váltsa vissza, mikor 293Ft-nál jár pl.
Csak a max 4 tizedes beírási lehetőség miatt ez nem működne sajna.
Amúgy ez másnak is eszébe jutott már, gondolom?! -
izisz
senior tag
válasz
fokukac #16255 üzenetére
Nekem pl a fizikai revolute huf, virtual1 usd, virtual2 eur, virtual3 gbp pénznemes.
Így Curve alá be van pakolva mind + a magyar Huf alapú kártyám. És mindenhova csakis a Curve száma van megadva (online, fixen), meg fizikailag is azzal fizetek. Vásárlás előtt Curveben átpöccintem a kártyát a szükséges deviza típusúra. Vásárlás után pedig a Curve "Cash" kártyát pöccintem be. Így bárki bárhol lenyúlná a curve kártya adataim, akkor is csak "dev/null"-hoz férne hozzá, semmit nem ér vele. Kb firewallként kezelem a curve kártyát :D plusz a revolute "rétegen" is csak korlátozott mennyiségű pénzt tartok. Ill. itt egy "takarékmalacot" (Vault) is állítottam egyfajta észrevétlen megtakarítás céljából.
(Míg csak 1 virtual volt ingyenes, addig a fizikai revolute devizanemét váltogattam curve alatt; és a virtuál fixen usd volt; de több virtuállal már ezt sem kell)
Nálam csak spotify elöfizetés annual, az persze mindíg csuklik, hisz elsöre nem tudja levonni a havi díjat ("Cash" az aktív, dev/null) Ekkor beavatkozok kézzel de ennyi a "kényelmetlenség" csak.
Fizikailag így elég a Curve-öt hurcolni. Ha ellopnák/elhagynám, elég csak azt tiltani az appban. -
vnorbi
aktív tag
válasz
fokukac #16074 üzenetére
Én két készüléken használtam az elejétől (idén május), igaz, mindkettő android. Nincs vele igazából gond, csak arra kell figyelni, hogy mindenhol ugyanazt a passcode-ot kell használni. Ha az egyiken megváltoztatod, akkor a másik kiléptet, és újra meg kell adni a telefonszámot + az új passcode-ot.
Meg többen tapasztaltuk azt, hogy a notifok nem érkeznek meg minden készülékre.
-
válasz
fokukac #15994 üzenetére
Tedd azt.
Meg minden devizához amiben vásárolni szoktál, ha előre akarsz váltani.
Vagy felfoghatod az 1%-ot kényelmi felárnak.Illetve azért is célszerű több zseb, mert pl a refundot a vásárlás pénznemében kapod (legalábbis Alitól így jön vissza).
Azt hiszem, ha nincs olyan zsebed amiben a pénz jön akkor átkonvertálják a fő pénznemedre. (De javítsatok ki, ha nem így van.)
-
-
fokukac
nagyúr
válasz
fokukac #14963 üzenetére
ja, és még valami. Eurós vásárlás volt, egyből át is konvertálták, 334,5 Ft-os árfolyamon.
A CIB-nél ma 341,5 volt az árfolyam, de ott kb. 2 nap múlva váltották volna át, az akkori árfolyamon, ki tudja, 345-ön is akár....
Szóval már az első vásárlásnál spróroltam egy ~3 ezer Ft-ot, csak az árfolyamon, ez tetszik.Remélem, külföldi nyaraláskor is el fogják fogadni a fizikai kártyát, és nem lesznek ilyen anomáliák, mint a Spárban, ahogy olvasom.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
FIGYELEM! A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
- Hír Drágul a Revolut
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 TomaHawk R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX5500 XT 8GB Rampage SHIVA TT 530W
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 2nd - i7-7G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Sérült I W11 I CAM I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged