Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) sopruk válasza silencio (#19498) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én itthon is, mindenhol azzal fizetek, hogy ha majd intenzívebben használom, például egy nyaralásnál, akkor addigra legyen előélete a kártyának, ne legyen belőle probléma. És még hasznos is, mivel kategorizálni tudja a különböző költéseket. Biztonság szempontjából is jó, hogy nem a fő kártya van nálunk az esetleges elvesztés esetén...

(#19502) delllap


delllap
csendes tag

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem a revoluttal kapcsolatban.Kb 2hónapja rendelkezem kártyával.
-Van valamilyen limit revolut kártyák közti utalásra? Nem engedett 300.000Ft-ot átutalni az egyik ismerősömnek az én kártyámra, csak 50ezret (ha minden igaz, naponta). Miért?
-Van hasonló keret külföldi (nem revolut) bankszámlára USD-ben való átutalásra?
-Van limitálva, hogy mennyi pénzt költhetek egyszerre Revolut kártyával történő fizetáésre? Ha van akkor azt lehet módosítani?
-Nemsokára utazok St. Lucia-ra (Karib térség). Tudok ott majd fizetni a revolut-al ahol USD valutát elfogadnak?
Nagyon köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#19503) torma99 válasza Tuomas (#19499) üzenetére


torma99
aktív tag

Ezt ilyen full kategórikusan nem jelenteném ki. Ugyanis anno 2018-ban én is hagytam pár hétig az appot és fel is dobta üziben és emailt is küldött, hogy akkor ingyen küldik a kártyát, csak igényeljek már. Én sem meghívóval kezdtem a Revolutot. Nem zárom ki, hogy esetleg ez még él és feldobhatja neki.

(#19504) qantum


qantum
senior tag

A lakcímkártyának, Szignek mindkét oldala kell?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19505) Tuomas válasza torma99 (#19503) üzenetére


Tuomas
addikt

Ebben igazad van, most, hogy írtad, beugrott, hogy nekem is volt ilyen. Bocsi mindenkitől! :R

We were here

(#19506) Tuomas válasza qantum (#19504) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen!

We were here

(#19507) bigdady válasza qantum (#19504) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lakcímnek a személyi számos része nem a sensitive infó, trv sem engedi fénymásolni sem. Szig igen

[ Szerkesztve ]

(#19508) vmarci21 válasza delllap (#19502) üzenetére


vmarci21
tag

1.: ha jól gondolom, akkor a címzett top-up limitje vonatkozik erre az esetre is. [link]
2.: Elméletileg csak UK-be való GBP utalásnál van limit. [link]
3.: Kártyabeállításoknál tudsz limitet megadni. [link]
4.: Mindenhol lehet fizetni, ahol elfogadnak prepaid MasterCard vagy Visa kártyát, kivéve: [link]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#19509) delllap válasza vmarci21 (#19508) üzenetére


delllap
csendes tag

Szia,
nagyon köszönöm a válaszaid! :)
top up limitet gondolom nem tudom megnézni hogy mennyi az aktuális ugye?
ha USD-ben szeretnék fizetni külföldön, akkor feltöltök forintban egy bizonyos összeget, abból valamennyit átváltok USD valutára, ami bekerül az USD számlámra. Ha innen szeretnék fizetni és nem a forintos számláról ahhoz mit kell tegyek?
köszi ismét! :)
szép napot!

(#19510) Losicica


Losicica
csendes tag

Nálam az volt, hogy regeltem revolutra, majd igényeltem ingyen virtuálist, kb 10 ezer FT-ig feltöltöttem, lehasználtam apple pay-el, majd kb 1-2 hónapig nem használtam. Ekkor jött egy levél, hogy nagyon sajnálják, hogy nem használom a szolgáltatást, és szeretnék-e esetleg ingyen plasztik kártyát - ekkor rendeltem, és valóban ingyen volt.
Tehát ha nem kell SOS használnia, és pár hét inaktívságot ki lehet húzni, akkor simán benne van a pakliban, hogy beajánlják mindenkinek.

Amúgy én olyan kóddal regeltem, ami elvielg ha aktiválom a kártyát ad vissza némi pénzt. Ma aktiváltam, kíváncsi leszek (bár lehet erre volt X idő, és már lekéstem)

(#19511) anadroid válasza Losicica (#19510) üzenetére


anadroid
senior tag

A visszatérítős akciók 2-3 hétig (egyszer volt 6) érvényesek attól kezdve, hogy a kód gazdája megkapja az értesítést az alkalmazásban. Legutóbb novemberben zárult ilyen akció, ami Magyarországra is érvényes volt. Lehet, hogy más országban fut még ilyen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#19512) phain válasza bigdady (#19450) üzenetére


phain
tag

Budapest bankos bankkártyával 2 hetig nem mukodott a feltoltes, most ujra mukodik :C :C

(#19513) silencio


silencio
csendes tag

Tuomas: köszi, szerintem akkor kipróbálom, mondjuk a legközelebbi netes vásárlásnál. Ami a kártyák színét illeti: igen, van plasztik, meg a standard fölötti számlához fémkártya is, ez tiszta. De itt standard plasztik kártyára állítva is adott pár variánst: rózsaszínfélét, szürkét, iilyeneket.. és az alap Revolut-színűt. Vagy én néztem be... Mindegy is, mert ahogy sopruk, és a többiek is írták, kicsit rápihenek most, aztán várom, hogy ők keressenek meg egy "visszautasíthatatlan ajánlattal".. :)

(#19514) tuzpenge válasza phain (#19512) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen, ma én is tudtam topupolni. Kérdés hogy meddig? Volt már ilyen 2 napig és utána megint elutasított....

ˣ

(#19515) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ha új mobilra tenném fel a revo app-ot akkor előtte mindenképpen törőlnöm kell a régi mobilról?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#19516) anadroid válasza xy.zsolt (#19515) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem. Négy mobilon használom gond nélkül.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#19517) qantum válasza bigdady (#19507) üzenetére


qantum
senior tag

Akkor most csak azt nem értem - ha ez a baj- miért nem aktív a személyazonosság igazolása gomb? Valamennyi időnek el kell telni, vagy mi?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19518) balinlin válasza qantum (#19517) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha nagyon nem megy sehogy írj a supportnak.

(#19519) Adikosa


Adikosa
tag

Tájékoztatásként a díjbekérős fizetést is készpénzfelvételnek könyvelte az Erste, hitelkártyával fizetve.

(#19520) warta válasza balinlin (#19484) üzenetére


warta
csendes tag

Ezt válaszolta a support:
Tisztelt Felhasználónk! Sajnáljuk, hogy szándékunk ellenére kellemetlenséget okoztunk Önnek. A levelében említett szolgáltatás technikai hiba miatt nem érhető el. A hiba elhárításán munkatársaink jelenleg is dolgoznak. Türelmét és együttműködését köszönjük.
Nem lettem okosabb :F

(#19521) gzbotii válasza warta (#19520) üzenetére


gzbotii
veterán

OTP topic erre: [link]
Ez itt teljesen off.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19522) kossuth1 válasza Brandynew (#19227) üzenetére


kossuth1
csendes tag

Ez se teljesen igaz, mert a plusz díjakat, amik hitelkártyás KP felvétnél jönnek elő, nem terheli, csak a kamatot rakja rá. De ez még változni fog

(#19523) Quinine911 válasza delllap (#19509) üzenetére


Quinine911
aktív tag

semmit nem kell tenned, először mindig a terhelés pénznemében próbálja levonni a kívánt összeget a számládról - ha abból nem áll rendelkezésre megfelelő összeg, akkor az accountod fő devizájában, ami magyarországi regisztráció esetén a forint lesz.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#19524) kovisoft válasza Quinine911 (#19523) üzenetére


kovisoft
őstag

Csak annyit kiegészítésül, hogy ha hétvégén akar vásárolni, akkor érdemes lehet még előtte hétköznap váltani, hogy elkerülje a hétvégi felárat.

(#19525) kmarci25


kmarci25
veterán

Elvesztettem a plasztik kártyám, először csak fagyasztottam, de sajnos nem lett meg, úgyhogy le is tiltottam, és kértem egy újat. 1,5 GBP-t kértek ezért (normál posta, az expressz drágább lett volna). FYI.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19526) Maxxy10 válasza kmarci25 (#19525) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én még Decemberben hagytam el, nekem teljesen ingyenes volt az új.

[ Szerkesztve ]

(#19527) kmarci25 válasza Maxxy10 (#19526) üzenetére


kmarci25
veterán

Van egy RevP plasztikom is, lehet ezért. És anno meghívó nélkül regisztráltam, úgyhogy az első kártya díját is fizettem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19528) qantum válasza balinlin (#19518) üzenetére


qantum
senior tag

Írtam a csevegésbe Ritának, de csak általános válaszokat dobott be az automata. 😔

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19529) sopruk válasza qantum (#19528) üzenetére


sopruk
aktív tag

Live Agent -et ha beírod, akkor élő személyt kapsz a csevegésben...

(#19530) balinlin válasza qantum (#19528) üzenetére


balinlin
senior tag

Élő emberrel kell beszélni.
Látom már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#19531) qantum


qantum
senior tag

Hú, na tudjátok mit kellett, egy selfit kezembe a Sziggel, a fotót kellett elküldeni! 😊🙏
Köszönöm srácok! :R

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19532) gzbotii válasza qantum (#19531) üzenetére


gzbotii
veterán

Tőlem is ezt és így kérte. De így is írták akkor.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19533) qantum válasza gzbotii (#19532) üzenetére


qantum
senior tag

Írhattad volna pár nappal korábban is! 😊

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19534) gzbotii válasza qantum (#19533) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem tudtam, hogy nem úgy töltötted fel.
+Tőlem kimondottan így kérték.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19535) qantum válasza gzbotii (#19534) üzenetére


qantum
senior tag

Egyébként feltöltöttem, de valószínűleg csak a fényképes oldalát. Bár most is csak az kellett. Akkor ha jól tudom, használjam gyakran és akkor nagyobb összeg feltöltését is engedi? A hétvégén pedig a használatot kerüljem?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19536) MasterMark válasza qantum (#19535) üzenetére


MasterMark
titán

A hétvégén nem kell kerülni a használatot, hanem ha tudod, hogy más pénznemben fogsz vásárolni, akkor előre átváltod. De a ha mégsem, akkor gondolom nem az a fél százalék fog hasratenni egyébként sem.

Switch Tax

(#19537) kovisoft válasza qantum (#19535) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem kell hétvégén kerülnöd a használatát, csak tudj róla, hogy hétvégén magasabb árfolyamon vált (főbb devizáknál 0.5%), ezért érdemes lehet hétköznap váltani, ha hétvégén akarsz vásárolni más devizában.

Szerk: lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#19538) INGJOKE válasza qantum (#19535) üzenetére


INGJOKE
veterán

A váltás feláras a hétvégén 0,5-1%, ha jól tudom), de az még így is sokkal jobb, mint szinte bármi más. Huf vásárlásnál, ha huf-t töltesz fel mindegy is. :)

(#19539) qantum


qantum
senior tag

köszönöm

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#19540) pictigjis


pictigjis
senior tag

ezt kiprobalta mar valaki? nehany orszagban tenyleg jo lenne egy maestro kartya... ha atirom a cimet, nem lenne egybol ellenorzes? ketlem :)

For the trick described by @Recchan you don’t actually need a German (or Dutch) address. You change your address to a German one (now the Maestro card will show as an order option), but during the ordering process you say you want to receive it on your real address. After your order has completed you change the German address to your real address again.

(#19541) bigdady válasza pictigjis (#19540) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rendelés közben meg lehet adni másik címet?

(#19542) pictigjis válasza bigdady (#19541) üzenetére


pictigjis
senior tag

en meg nem probaltam ki, nem merem :) es olyan reg rendeltem mar kartyat, hogy nem emlekszem. amugy van olyan nemet cimem, ahol ismeros lakik

[ Szerkesztve ]

(#19543) bigdady válasza pictigjis (#19542) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én így rendeltem Apple pay és Google pay kompatibilis virtuálist is tavaly de ott nem kellett rendelés közben átírni semmit mert nem volt szallitas. Csak a megrendelés idejére írtam be külföldi címet

[ Szerkesztve ]

(#19544) balinlin válasza bigdady (#19541) üzenetére


balinlin
senior tag

Emlékeim szerint meg lehet adni.

(#19545) balinlin válasza pictigjis (#19540) üzenetére


balinlin
senior tag

Maestro hol és miért jó?

(#19546) gzbotii válasza pictigjis (#19540) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg lehet adni más címet rendelésnél, de nekünk is a regisztrált címre küldte, és másnak se vette figyelembe az új címet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19547) pictigjis válasza balinlin (#19545) üzenetére


pictigjis
senior tag

peldaul hollandiaban, nemetorszagban, ausztriaban sok helyen. mi hollandiaba pont sokszor megyunk, es megint belefutottunk olyanba, hogy nem fogadtak el se visat, se mastercardot, hagyhattuk ott az osszes cuccot, hogy keressunk egy automatat. ez olyan kinos. az ilyen orszagokban egyszerubb lenne egy maestro revolut

(#19548) pictigjis válasza gzbotii (#19546) üzenetére


pictigjis
senior tag

koszi, akkor szolok azert elore az ismerosnek, hatha o kapja meg, ki ne dobja :)

(#19549) balinlin válasza pictigjis (#19547) üzenetére


balinlin
senior tag

Én ilyenbe még nem futottam bele sehol, de jó tudni. Köszi az infót.

(#19550) pictigjis válasza balinlin (#19549) üzenetére


pictigjis
senior tag

5,99 eur volt, de elvileg megrendeltem... majd beszamolok... meg lehetett adni kulon postazasi cimet

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.