Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) K Norbi válasza tibbike01 (#2300) üzenetére


K Norbi
addikt

Csakis a legjobbat! [link] :D

(#2302) Motion_Blur
Gyári GM olaj jó? Mit hallani róla? :)

[ Szerkesztve ]

(#2302) Motion_Blur válasza K Norbi (#2301) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pedig ez a bele való ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2303) Roxbury


Roxbury
őstag

Volt az index fórumon linkelve régen egy finn olajszűrő teszt . Nem tudom mennyire valós. Az eredményét kicsit magyarosítottam.

Eredeti link: https://tekniikanmaailma.fi/tm-vertailu-oljynsuodattimet/

Google fordítóval lefordítva:

Az autó motorjának élettartama alatt nem kell megbirkózni. Mindaddig, amíg a karbantartás emlékezik az időben történő működésre, mechanikus működésük garantált. Az olajszűrő minősége azonban az egyik kockázati tényező. Megvizsgáltuk, hogy a piacon lévő olajszűrők olyan tulajdonságokkal rendelkeznek-e, amelyek lerövidíthetik a motor élettartamát.

AMC szűrők

Biltema

fram

Filtron

Hengst

Knecht

M-szűrő

Mann-Filter

PURFLUX

Teljesítményszűrő

Toyota

A motor belsejében kicsi szennyezõ részecskék bocsáthatók ki, amelyek elpusztíthatják egymás mozgó felületét, ha a részecskéket nem lehet elválasztani az olajtól. Ezt a feladatot olyan olajszűrő kezeli, amelyen keresztül a motorolaj minden alkalommal átfolyik, amikor az olajszivattyúból az olajellátóba vezet.

Szűrőmodellként a Toyota benzinmotorokhoz megfelelő szűrőt vezettünk be, amelyet sokat értékesítenek Finnországban.

Azt is választottuk a legtöbb eladott márkájú szűrőjelek. A szűrő kiválasztása nagyon széles, és tíz különböző karaktert hasonlítottunk össze. Ezenkívül egy Toyota márkájú szűrőt is bevontunk, amelyet a Toyota márkakereskedőjéből vásároltunk.

A szűrési hatékonysági méréseket a Parker Hannifi Urjala erőműében végezték, amely mérésre alkalmas berendezéssel rendelkezik.

A berendezést az ISO 16889-2 szabványnak megfelelően teszteltük annak mérésére, hogy a szűrő képes-e tisztítani a szennyeződéseket az olajról.

Az olajszűrő szűrőképessége a következő: Először helyezze be a szűrőt a próbapadba, mint általában az autó kenőrendszerében. Ezután a vizsgálati olaj elkezd átáramolni a szűrőn, és az olajat az ISO 12103-1 szabvány szerint 1-100 mikrométer átmérőjű részecskékkel keverik az A3 próbadarabokkal.

Ezek közül a 20, 25, 30, 40 és 50 mikrométer részecskék számát mértük a szűrő előtt és után. A számkülönbség megmondja, hogy a szűrő milyen jól tisztítható minden méretosztály számára.

A méretosztályokat azért választották ki, mert rendkívül károsak a motorra. Ezeket az öt különböző mérett nem ugyanolyan súlyú bírálat jellemezte, de a nagyobbak nagyobb hangsúlyt kaptak.

A szűrő élettartamát a valószínűségi kapacitás határozta meg, és a szűrési kapacitással egy időben talált.

A leeresztő kapacitás a szűrőporra permetezhető por mennyiségét jelenti, mielőtt az elzáró szelep kinyílik. A memória kapacitása nagyon különböző volt a különböző szűrőjelek között.

Szinte minden szűrő esetében az iránymutatások érvényesek voltak a sikeres szűrőcserére. Azonban a szűrők közül néhány nem talált finn nyelven, és a képek és utasítások csak elkötelezettség volt.

MINDEN komparátorszűrőnk legalább két csillagot kap, így valamiféle védelmet biztosít a motor számára. De a különbség a szűrési hatékonyság és a különböző karakterek közötti időtartam között megállapítható, hogy nem szükséges kiválasztani a legolcsóbb szűrőt. Különösen, ha az árkülönbség a legkisebb különbségnek tűnik az egyik szűrőtől a másikig.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#2304) tboldi válasza Roxbury (#2303) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mann FTW!

(#2305) Roxbury válasza tboldi (#2304) üzenetére


Roxbury
őstag

En is azt hasznalok.😁 Viszont a Filtronon meglepodtem milyen jo. A szuresi hatekonysaga megegyezik a MANN-al.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#2306) K Norbi válasza Roxbury (#2303) üzenetére


K Norbi
addikt

Nézem :D
Index fórumra is jártam sokat trollk, akarom mondani tanácsot adni. ;]

Egyébként [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2307) Qru válasza Roxbury (#2305) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mann-t meg Filtron-t használok én is. :K

#nincsbennetarcsi

(#2308) Mágus2 válasza tibbike01 (#2300) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tökmindegy mit rak bele, csörögni fog míg a láncfeszítőt nem cseréli.

(#2309) Koczó93


Koczó93
őstag

Audi a4b5-be milyen szervó olaj ajánlott? Ha szeretném lecserélni az egészet mennyi mehet bele kb? :)

(#2310) Mágus2 válasza Koczó93 (#2309) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Piros atf olaj. 2 liter kell a teljes átmosáshoz.

(#2311) Koczó93 válasza Mágus2 (#2310) üzenetére


Koczó93
őstag

Zöld a kupakja. Az autószerelő azt mondta nehogy pirosat töltsek bele. Butaságot beszélt?

(#2312) Mágus2 válasza Koczó93 (#2311) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha át akarod mosni, akkor mehet bele a piros, keverni nem szabad, mert habzik. Zöld a kupakja, de az összes VW konszern szervónak zöld a kupakja bakker. A visszatérő ágat le kell vanni a tartályról, belógatni egy edénybe, beindítani, mikor kiürül a rendszer, tölteni rá a pirosat. Mikor már csak tisztán a piros jön, a segéd elkezdi tekerni a két végállás között a kormányt. Ha tiszta a folyadék, cső vissza, felönteni max-ra és le van cserélve.

Eredetileg aranysárga ment bele G002000, de azt nem lehet már kapni, mert ásványi alapú. A zöld ami helyette van G004000 meg szintetikus, de hamar feketére ég a rendszerben. Az ATF is szintetikus, de jobban bírja a gyűrődést, nem ég meg benne, nem kopik el a szivattyú.

Én eddig mindegyikbe azt öntöttem, és mindeki happy. A mostani Golf4-ben is ATF van a szervóban. Szép piros.

[ Szerkesztve ]

(#2313) kaszaking válasza Mágus2 (#2312) üzenetére


kaszaking
tag

Melyik atf olajat javaslod? Kb mennyi kell a teljes feltöltéshez és az átmosáshoz?
Nekem is b5 van és g002000 van ráírva de szerintem ebben nem volt még cserélve mert szép fekete.
Köszi :R

(#2314) Mágus2 válasza kaszaking (#2313) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bármelyik piris atf jó, teljes mosáshoz meg kettővel fölötte írtam, hogy 2L.

(#2315) kaszaking válasza Mágus2 (#2314) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm :R
Ha jobb idő lesz akkor átmosom

(#2316) F_Zolee válasza F_Zolee (#2276) üzenetére


F_Zolee
veterán

Srácok. Most érkezett meg a cucc. Viszont a levegőszűrőn van még plusz gumi rész. Mint a képén. Nekem az nem kellene oda. Levarázsolhatom vagy vegyek újat? :F [link] Még jó, hogy típus alapján kerestem. -.- Szarul. :D

[ Szerkesztve ]

(#2317) tibbike01 válasza F_Zolee (#2316) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt jól megcsináltad :D

Ha tudod vidd vissza és cseréltesd ki. Csak végső esetben vágnám le...

[ Szerkesztve ]

(#2318) F_Zolee válasza tibbike01 (#2317) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jól segítettetek. :D
Postáztattam így nem viszem sehova. :D Melyik típus kell akkor?

(#2319) K Norbi válasza F_Zolee (#2316) üzenetére


K Norbi
addikt

C2998/5x [link]
;]

[ Szerkesztve ]

(#2320) bul07 válasza F_Zolee (#2318) üzenetére


bul07
nagyúr

BCB motorkódra a hengst oldala ezt hozza
És ha minden igaz [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2321) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Köszi mindenkinek.

(#2322) K Norbi válasza F_Zolee (#2321) üzenetére


K Norbi
addikt

A segítségért cserébe mit kapunk?
Semmi mókás linket nem látok. ;]

(#2323) bul07


bul07
nagyúr

Szoktam nézni ezeket az olaj teszteket, és amióta nézem semelyik nem szerepelt olyan jó mint a Castrol Magnatec Stop-Start 5W30 C2 [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2324) F_Zolee válasza K Norbi (#2322) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát most időm sincs ilyenre. :D Talán hétvégén.

(#2325) tibbike01 válasza bul07 (#2323) üzenetére


tibbike01
őstag

A Magnatec-et sokan alacsony kategóriás olajnak tartják, pedig szerintem nagyon jó olajok.
pl Motul, Mobil, Shell...közép vagy alsó kategóriás olajai felett könnyebben elnézünk, mint egy Mangatec felett...

(#2326) Dluinet válasza tibbike01 (#2325) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én mindig kicsit vékonyabbnak találom, mint ami rá van írva, és nem érzem hogy meg lenne az elvárt HTSH.

Az ilyen teszt pedig az olaj sok feladata közül csak egyet vizsgál.

De ne legyen igazam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2327) tibbike01 válasza Dluinet (#2326) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem kifejezetten tetszik, hogy vékonyabb olaj, ettől érzem szintetikusabbnak.... ;]

(#2328) K Norbi válasza F_Zolee (#2324) üzenetére


K Norbi
addikt

Ban ;]

(#2329) F_Zolee válasza K Norbi (#2328) üzenetére


F_Zolee
veterán

Inkább azt mond meg milyen szerszám kell az olajleeresztő csavarhoz. Egyre jobban érik bennem, hogy itthon csináljam. Mindig pingvinezni időpőntért meg költözés miatt új szerelővel tökölni sincs erőm. :D

(#2330) Morris válasza F_Zolee (#2329) üzenetére


Morris
veterán

19-es villáskulcs :) (vagy 17-es, ezt mindig keverem és a helyszínen derül ki :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#2331) Dluinet válasza Morris (#2330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dugókulcs, azzal nem kell szenvedni
de csak a 6 szögletű jó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2332) F_Zolee válasza Morris (#2330) üzenetére


F_Zolee
veterán

Villás az nem oda való. :D

(#2333) K Norbi válasza F_Zolee (#2329) üzenetére


K Norbi
addikt

Torx T45 ;]

[ Szerkesztve ]

(#2334) F_Zolee válasza K Norbi (#2333) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó vicc. Ilyet tegyek ki jutalmul? :D

[ Szerkesztve ]

(#2335) K Norbi válasza F_Zolee (#2334) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát autó típust nem írtál, úgy emlékeztem Opel H-d van. :DDD ;]

(#2336) F_Zolee válasza K Norbi (#2335) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kösz mindenkinek a segítséget. 19Es villás kellett. Meg 30as a szűrőre. Élmény volt akna nélkül véghez vinni a melót. :D

(#2337) K Norbi válasza F_Zolee (#2336) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem sincs akna, anélkül könnyebb [link] :K
Meg több olaj jön le.

Nekem egy jó zene sokat szokott segíteni a munkában [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2338) tboldi válasza K Norbi (#2337) üzenetére


tboldi
nagyúr

Miért is? Az akna fölött állva is vízszintesen van az autó (jó esetben), csak éppen alá is tudsz menni.

(#2339) K Norbi válasza tboldi (#2338) üzenetére


K Norbi
addikt

Te nem értesz hozzá :o :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2340) K Norbi válasza F_Zolee (#2336) üzenetére


K Norbi
addikt

Jut eszembe..
Képek??

A rengeteg segítségért valamit viszonozni kell ám.. :D
Manapság semmi nincs ingyen.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2341) F_Zolee válasza K Norbi (#2340) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na hát örültem, hogy magam meg tudtam csinálni nem még fotózni olajos kézzel. :D De majd csinálok amiről még lehet. :D

(#2342) bul07 válasza tboldi (#2338) üzenetére


bul07
nagyúr

Az enyémet nem is igazán lehet akna nélkül, a motort védő borítást alul szinte lehetetlen lenne leszedni

Igaz egy két patent már oda van a jó szerelőknek köszönhetően, így kötegelő is van :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2343) tboldi válasza bul07 (#2342) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az enyém meg túl alacsony hozzá. Még az aknában is görnyednem kell. :DDD

Érik a csápos emelő, csak attól tartok, hogy nemigen férne el a garázsban. De egy ollós emelő sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#2344) hans74


hans74
csendes újonc

Sziasztok! Kb. Hányadik olajcsere után kell alátétet cserélni a leeresztő csavarnál? (hogy véletlenül se szivárogjon) (civic 2016 1.8) köszi szépen

(#2345) kunberci válasza hans74 (#2344) üzenetére


kunberci
aktív tag

Illene minden olajcsere alkalmával alátétet is cserélni. Mivel az olajcsere árához képest filléres tétel, ezért én minden olajcsere alkalmával cserélem. (Suzuki). Nekem alu kell. Ezer Ft környékén vettem 20 alátétet, ami 20 évig elég.
Ha nem cseréled minden alkalommal, akkor csak arra figyelj, hogy ne fordítsd meg, mert volt akinek ezért csöpögött az olaj.

(#2346) hans74 válasza kunberci (#2345) üzenetére


hans74
csendes újonc

Köszi a választ,kb.erre számítottam. Akkor majd kihangsúlyozom a szerelőmnek ..ugyanis gyanítom e felett elsiklanak... :(( ,én nem értek az ilyesmihez ugyhogy nem én csinálom..Köszi

(#2347) kunberci válasza hans74 (#2346) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mivel 50 Ft egy alátét, ezért ez nem egy nagy összeg. Az első alkalommal én sem cseréltem, de nem éri meg kockáztatni mert akkor van szívás, ha még is csöpög az olaj. Még egyszer leengedni az olajat nem kellemes dolog. Az egyik ismerősöm járt így, le kellett engedni még egyszer az olajat, mert csöpögött, és megfordítani az alátétet, mert nem volt új alátétje, és akkor szűnt meg a csöpögés.

(#2348) hans74 válasza kunberci (#2347) üzenetére


hans74
csendes újonc

Szted. Milyen alátétet nézzek hozzá,? és hol tudom beszerezni? (réz,alu.?)

(#2349) tboldi válasza hans74 (#2348) üzenetére


tboldi
nagyúr

zsemito.hu-n találsz gyári alátétet. :K

(#2350) hans74 válasza tboldi (#2349) üzenetére


hans74
csendes újonc

Köszi szépen..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.