Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) trebrona válasza fa4hu (#16100) üzenetére


trebrona
Topikgazda

3S-re szerintem nincs még, jóval utána kezdték.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16102) sz.j válasza fa4hu (#16100) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na most ezt nem értem ... :B
Van egy gyári és van még egy EU ROM (vagy más)?
És ha így van, akkor a gyári helyett fel kellene rakni az EU ROM-ot és azzal már a 4G is stabil lenne?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16103) trebrona válasza sz.j (#16102) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem, nincs EU rom. Van gyári kínai romból készített custom rom, xiaomi.eu, amit bootloader nyitás után lehet feltenni custom recovery-vel.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16104) sz.j válasza trebrona (#16103) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor lehet, hogy ez lesz/lenne a megoldás .., ha végre rászánja magát hogy elvigye a telót szervizbe és addig a régit használja ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16105) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Xiaomi.eu van fent évek óta, de a 4G olyan értelemben hibás, hogy telenorosként sokszor nem lép vissza 3/2G-re bejövő hívásnál, hanem csak percekkel később érkezik az SMS értesítés róla, így ezen a telón is csak a 2/3G mód van engedélyezve..
Nem tudom, hogy létezik-e rá olyan custom rom, amivel támogatja a VoLTE-t.

(#16106) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Újból elővettem a "kicsikét". :)
Van ennél jobb FW rá: PixelExperience_land-11.0-20211216-0502-OFFICIAL.zip?
Köszönöm.

(#16107) fa4hu válasza jambiyya (#16106) üzenetére


fa4hu
őstag

Havos-OS-ből van ennél sokkal újabb is, ha jól emlékszem, Android 12-vel.

(#16108) jambiyya válasza fa4hu (#16107) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem ismerem. Próbáltad? Milyen?

(#16109) vendelin8


vendelin8
csendes tag

Nekem a lineage (cyanogen) jött be a legjobban, abból a legújabb microg-vel a lineage-16.0-20220409-microG-land . Az egyetlen fájdalmam a vowifi hiánya.

(#16110) kiir


kiir
tag

A Havoc-OS jelenleg Android 11, security patch 2022.07.05. Mindennapi főtelefonként használom, és működik. Az akku azért rosszabb, mint a MIUI alatt volt, és néhány beállítás is hiányzik nekem -- szóval összességében valamivel kényelmetlenebb így használni. Viszont mennek rajta azok a progik, amik Android 6 alatt már nem mentek. Ha más készüléket vettem volna, nem pedig új akkut ebbe, akkor is ugyanitt tartanék.

(#16111) jambiyya válasza kiir (#16110) üzenetére


jambiyya
őstag

Banki alkalmazások is mennek rajta?

(#16112) kiir válasza jambiyya (#16111) üzenetére


kiir
tag

OTP és Revolut megy. (Mondjuk nincs rootolva a telefon -- azért ezt még ki fogom próbálni, ha lesz rá érkezésem.)

(#16113) jambiyya válasza kiir (#16112) üzenetére


jambiyya
őstag

Én már rég csináltam, de úgy rémlik root-twrp kellett. Twrp használhatósága még most is meglepett, mikor az új PE-t felraktam.

(#16114) kiir válasza jambiyya (#16113) üzenetére


kiir
tag

Xiaomi.eu ROM-on én is rootolva voltam, de most a Havoc-OS-en még nem. Kis lépésekben haladok :)

(#16115) vendelin8 válasza jambiyya (#16111) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Bár nem tőlem kérdezted, de az én lineage-omon gond nélkül megy az Erste George és a Revolut, mást nem használok, eddig még nem volt olyan app, amit nem tudtam volna rátenni. Lineage 16 Android 9-nek megfelelő. Ráadásul rootolva van az enyém, utóbbi magisk-kal megoldott. Az akksit se zabálja. Egyedül a vowifi hiányzik, @kiir Havoc-OS tudja esetleg?

(#16116) kiir válasza vendelin8 (#16115) üzenetére


kiir
tag

Csak halványan sejtem, hogy mi az a vowifi, de van olyan beállítás, hogy Wifi calling, a Settings/Network@Internet/Mobile network menüpontban. Külön lehet állítani belföld és roaming esetén, hogy híváskor a mobilhálózat vagy a wifi legyen az elsődleges. Amúgy Magyarországon mire lehet használni?

Az akkut zabálni éppen nem zabálja, csak nem olyan jó, mint a MIUI volt egykor. Egy éjszaka 2%-ot merül, töltésenként 2 nap és 4-5 óra SOT jön ki belőle. Láttam én ugyanezen a készüléken kétszerennyit is az ősidőkben.

Idővel ráteszem a Magisk-ot, csak először arra voltam kíváncsi, hogy mennyire stabil a működés, meg hogy mit szólnak a custom rom-hoz a bankprogramok. Úgy tűnik, ezen az első teszten átment.

[ Szerkesztve ]

(#16117) vendelin8 válasza kiir (#16116) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Igen, a vowifi = voice over wifi = Wifi calling. A szolgáltatók többségénél nem sok különbséget jelent, de pl. Diginél ingyen lehet vele hívni wifi hálózatról. Talán ha épp azon a helyen nagyon rossz a mobilhálózat, akkor lehet, hogy wifiről jobb, de mostanában ahol wifi van, ott többnyire a mobilhálózat is elég stabil. Kivéve talán a karácsonyt és a szilveszter éjszakát :D

Akkor lehet, hogy teszek vele egy próbát, kösz a tippet.

(#16118) reluxa


reluxa
csendes tag

Sziasztok,

Van egy 3S- Prime-om, B20-as. Kb egy éve nyugdijaztam, de most gondolkodok, hogy életet lehelek bele. PIE rom van/volt rajta. Telekommal volt benne 4G internet, viszont Digivel és Yettel-el (akkor még Telenor) nem volt. Olvastam, hogy másnál is volt ilyen. APNek rendben voltak, hivni is lehett, de 4G-s internet az nem volt benne.

Időközben rajött valaki, hogy mi erre a megoldás?

Köszi, Reluxa

(#16119) vendelin8 válasza reluxa (#16118) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Én sokáig küzdöttem vele, a lineageOS-re végül sikerült megoldanom a build.prop-ba az alábbi beállításával:
telephony.lteOnCdmaDevice=1
de a 12-es custom romok működtek vele alapból.

(#16120) vendelin8 válasza kiir (#16116) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Feltettem a legújabbat Havoc-OS-v4.19-20220730-land-Official, de nem megy a kamera, neked megy?

(#16121) vendelin8


vendelin8
csendes tag

Sikerült addig nyomkodnom, míg rájöttem, hogy a face unlock a hibás. Nem megy, és még a kamerát is blokkolja minden más elől :((

(#16122) kiir válasza vendelin8 (#16121) üzenetére


kiir
tag

Nekem megy a kamera, viszont nem használok arcfelismerést. Amúgy biztos van benne egy csomó bug, de szerencsére az én használatomban nem vettem észre őket :)

(#16123) sz.j


sz.j
nagyúr

Volna egy kérdésem.
Mi kell ahhoz, milyen app, hogy az e-mailbem érkező pdf fájlokat megtudjam nézni?
Mit ajánlotok?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16124) elfelejtette válasza sz.j (#16123) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én a WPS Office-t használtam korábban, de a Note 9 Pro-n alapból telepítve van a Gugli Drive, és egy pdf-re kattintva a "drive pdf olvasó" opciót használom.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16125) sz.j válasza elfelejtette (#16124) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, kifogom próbálni csak várok még ajánlásokat, hátha azok között van jobb.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16126) sz.j válasza sz.j (#16125) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lenne egy láma kérdésem ...

Elkezdtem letölteni az ajánlott WPS Office-t, de annak ellenére, hogy a free- t kezdtem letölteni valahogy a prémium változat jelent meg a gépen, amire nincs szükségem.

Segítséget szeretnék kérni, mert leszeretném törölni ezt az appot, de nem találom ... az Eszközök--> Letöltések-nél nincs.
Hol keressen és hogy tudom letörölni a lelcsiről?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16127) sz.j válasza sz.j (#16126) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy néz ki, hogy sikerült törölni, de hogy őszinte legyek ebben nem vagyok biztos .... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16128) xabolcs


xabolcs
őstag

Tegnap feltettem a LineageOS 19.1-et. :DDD
Nagyon durva, hogy lesz ra 20 is: Official LineageOS 19.1 is out / 20 coming soon!

A telepites csak azert nem ment elsore, mert ahogy a leirasban is szerepel, dinamikus particionalast hasznal, igy azt is frissiteni kell (super_empty.img)

Komolyabb beszamolot sajnos nem fogok tudni irni, mert csak porosodik a telefon. Valtani is azert valtottam, mert az elozo (AOSPExtended v7.3) 20% toltottsegi szint alatt megbizhatatlan volt.

Gyors DIGI-s teszt: a VoLTE-val nincs kibekulve, ugyanugy visszakapcsol 2G-re, s csak utana tudja inditani a hivast. Hivasfogadassal nincs baj, de az is 2G-re valt.
VoWiFi-s kapcsolo van, de hiaba, nem mukodik magatol. Lehet a modem piszkalastol meggyogyulna, egyelore nem probalom.
A *#*#4636#*#* IMS-es menupontja is errol arulkodik, hogy bar mukodhetne, megsem mukodik se a VoLTE se a VoWiFi.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16129) xabolcs válasza xabolcs (#16128) üzenetére


xabolcs
őstag

A telepites csak azert nem ment elsore, mert ahogy a leirasban is szerepel, dinamikus particionalast hasznal, igy azt is frissiteni kell (super_empty.img)

Mivel nem tudom, hogyan lehet a dinamikus particionalasrol a regi particionalasra visszaterni, ezert nem ajanlom a LineageOS 19 es ujabb verziok hasznalatat!
Persze, ha valakinek ez nem gond az nyugodtan hasznalhatja. A Play aruhaz mukodik, de nem meglepo modon a SafetyNet bukik mind a "Basic integrity"-nel mind a "CTS profile match"-nal.

Se a Redfox (RedWolf-027-land.img) se a legujabb TWRP (twrp-3.6.2_9-0-land.img) nem indul: mutatjak a boot logojukat, de nem jutnak tovabb.
A LineageOS recovery termeszetesen mukodik, de az nem tud annyit, mint az elozo ketto.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16130) xabolcs válasza xabolcs (#16129) üzenetére


xabolcs
őstag

Szerencsere csak vaklarma volt!

A hivatalos fastboot (land_global_images_V10.2.1.0.MALMIXM_20190114.0000.00_6.0_global_d6200458a8.tgz) image-bol gyonyoru szepen visszaalltam gyarira:
kicsomagoltam, odaalltam a szkriptekhez es lefuttattam az OS-nek valot: flash_all.sh

$ ls -gG
total 36
-rw-r--r-- 1 3144 Jan 14 2019 flash_all.bat
-rw-r--r-- 1 3048 Jan 14 2019 flash_all_except_data_storage.bat
-rwxr-xr-x 1 1794 Jan 14 2019 flash_all_except_data_storage.sh
-rw-r--r-- 1 3165 Jan 14 2019 flash_all_lock.bat
-rwxr-xr-x 1 1876 Jan 14 2019 flash_all_lock.sh
-rwxr-xr-x 1 1855 Jan 14 2019 flash_all.sh
drwxr-xr-x 2 29 Jan 14 2019 images
-rw-r--r-- 1 77 Jan 14 2019 misc.txt

Igy nez ki egy sikeres futasa (Linux alatt).

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16131) xabolcs válasza xabolcs (#16129) üzenetére


xabolcs
őstag

A Play aruhaz mukodik, de nem meglepo modon a SafetyNet bukik mind a "Basic integrity"-nel mind a "CTS profile match"-nal.

Szerencsere ez is csak a hozza nem ertesemet tukrozte! :B

Azert bukott, mert feltettem a Magisk-ot de utana nem uzemeltem be a (forkolt) safetynet fix modult. Az erintetlen LineageOS rendben megugorja az ellenorzest.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16132) kiir válasza xabolcs (#16131) üzenetére


kiir
tag

Ja, akartam is írni, mert nekem a LineageOS for microG simán viszi a Revolutot és az OTP banki appját. Igaz, Magisk nélkül.

(#16133) trebrona


trebrona
Topikgazda

A telefon pár hónapos tetszhalott állapota után, később részletezem, ha már életre keltettem, feltettem én is a LineageOS-t. Eszembe jutott, hogy kripróbálok egy GCam-et is, hát nem rossz:

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16134) xabolcs


xabolcs
őstag

A telefon pár hónapos tetszhalott állapota után ...

Hasonloban volt resze a kezem ugyeben levo Redmi 3s-nek is, mult hetvegen.

Ugy indult az eset, hogy a hozza tarsitott Mi Band nem mutatta az idojarast, hanem csak azt, hogy inditsam el az alkalmazast a telefonon. Persze hiaba inditgattam a Zepp Life-ot, nem nagyon erdekelte a karkotot.
Ezen felul pedig tobbszor is ujraindult amikor bongesztem a telefon menujeben.

Eloszor a "szokasos" fastboot.sh / fastboot.bat-os modszerrel tettem vissza a gyarit, s legnagyobb meglepetesemre valamit kiirt az indulasnal aztan a beallitasos szertartasnal nem volt egyetlen wifi sem.

Miutan leesett, hogy tenyleg nincs wifi, mert be se tudja kapcsolni, el kezdtem figyelni, hogy pontosan mit is ir ki indulaskor:

Find Device storage corrupted. Your device is unsafe now

A kereso hamar hozta, hogy a persist particio serult, (spoiler: pont mint trebronanal) es a legnagyobb meglepetesemre "fastboot flash persist ....."-tel nem lehet javitani!
Be kell lepni a telefonba es ugy dd-vel (vagy EDL modba lepve MiFlash-sel. :K).

Eloszor megprobaltam TWRP-t bootolva, dd-vel, de ujrainditas utan sokaig szoszolt a Mi logonal, igy inkabb adb reboot edl-lel ujrainditottam es Windows alol MiFlash-sel "COM portosan" ujra flasheltem a telefont.
3 perc mulva mar vigan booltolt a 10-es MIUI, rendben listazva a wifi halozatokat. :C

Hogy mitol romlott el a persist particio, es hogy mi a magyar megfeleloje a hibauzenetnek, azt nem tudom.

Marmint a karkotos idojaras miatt LOS helyett feltettem nehany masik ROM-ot, de vegul visszatertem LineageOS-re. Az egyik ROM kifejezetten sok particiot felulirt (a szokasos system es vendor particiokon felul). En arra fogom. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16135) trebrona


trebrona
Topikgazda

Az úgy történt, hogy feltettem valami romot szokásos módon TWRP-vel. Bootloop. Ezután szokásos rendberakás fastboot MiFlash. Indul a gyári rom, csak éppen nem működik sem a wifi, sem a bluetooth. Find Device storage corrupted. Your device is unsafe now nálam is megvolt.

Gyakorlatilag ugyanazokat próbáltam ezután, mint xabolcs. Fastboot persist.img flash, nem megy:

Ezután recovery-ben dd próba:

Látszólag rendben. Format data=>Reboot
MI logo-nál nem megy tovább....
MiFlash, sikeresen lefut, öröm-bódottá, és MI logo-nál nem megy tovább....
Na, akkor legyen EDL mód. MiFlash nem látja. Itt elengedtem, ment a fiókba.
Ez volt decemberben.
Közben xabolcs is hasonlóan járt, így rákérdezett, hogy ugyan a driverek rendben vannak-e az edl módhoz?
Hát nem voltak. :N

Ezt gyorsan orvosoltam:

Telefon EDL módba, MiFlash azonnal felismeri:

Itt már látszik a remény, majd:

Bootol a gyári rom, és sikeresen el is indul.

Ezután ugrik a majom a vízbe, beállításoknál VAN WIFI!!!
Kapcsolódik is:

Ezután működik minden ismét.
Majd ment fel a már említett LOS, ami marad is. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16136) trebrona válasza trebrona (#16135) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Frissült is OTA.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16137) vendelin8 válasza xabolcs (#16131) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Az enyémen nagyon romlik az akksi, gondoltam beállítom az ütemezett leállást és újraindulást éjszakára, mint itt: https://www.gadgetbridge.com/how-to/3-simple-ways-to-schedule-auto-power-on-off-on-your-android-phone/
De ez a havocomon nincs, és az AutoOff inkompatibilis vele. De ha a lineage 19 tudja, akkor feltenném. Megnéznéd légyszi, hogy bármelyik megy-e ezek közül?

(#16138) xabolcs válasza vendelin8 (#16137) üzenetére


xabolcs
őstag

Tasker segitsegevel lehet az akkumulator kimelot kapcsolgatni eleg jol, talan meg idohoz is lehet kotni: How to Customize the Battery Saver Trigger Percent or Enable it when the Screen is Off

Ebresztovel bekapcsolni a telefont egyelerole nem sikerult, pedig elvileg tudja a Lineage OS.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16139) vendelin8 válasza xabolcs (#16138) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Köszi! Azt még meg tudnád nézni, hogy leállni tud-e időzítetten?

(#16140) kiir válasza vendelin8 (#16139) üzenetére


kiir
tag

Lineage 20-am van, és ennek a menüjében nincs ütemezett leállás vagy újraindulás. Meglepő módon nem ébreszt kikapcsolt állapotban, ezt MIUI-időkben még tudta, azóta nem próbáltam. Az akkukímélőt (Battery Saver) és a DND (Do Not Disturbe) funkciót viszont lehet idő szerint ütemezni.

[ Szerkesztve ]

(#16141) xabolcs válasza kiir (#16140) üzenetére


xabolcs
őstag

Az akkukimelonel en csak szazalekos utemezest talaltam. Hogyan lehet elocsalni az ido szerinti utemezest?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16142) kiir válasza xabolcs (#16141) üzenetére


kiir
tag

Upsz, igazad van, bocsánat. Láttam, hogy Schedule, és nem kattintottam bele...

(#16143) xabolcs válasza vendelin8 (#16137) üzenetére


xabolcs
őstag

Erdekesek ezek a ROM-ok.
A LineageOS-nel van egy bejelentes LOS 18.1-re, hogy nem kapcsol be idoben a telefon ebreszteskor: Alarm auto power on device isn't properly working

Ehhez kepest land-on es grus-on nem tudja a LOS 20 a bekapcsolos ebresztest.
Ellenben egy nem hivatalos crDroid a grus-hoz tudja: szepen bekapcsolja egy perccel ebresztes elott a telefont.
Aztan van hivatalos AlphaDroid is grus-hoz ... az sem tudja igy bekapcsolni a telefont, mikozben crDroid az alapja. :))

Egy szo, mint szaz, szerintem ha van root-od, akkor Tasker-rel meg lehetne oldani. :K
Ha mas nem, akkor az ejszakai idozitett battery saver-t.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16144) xabolcs válasza xabolcs (#16143) üzenetére


xabolcs
őstag

DIGI (Vodafone) mobilnet ~ 4 MB/s :D

Mar csak a VoLTE-t kellene beizzitani. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16145) bishop100


bishop100
csendes tag

Sziasztok!

A Redmi 3S telefonomat valamilyen alkalmazás folyamatosan ébren tartja, ezért újra szeretném indítani safe mode -ban, viszont a neten talált egyik módszer sem működik.
Hogyan lehet aktiválni a safe mode -ot?

MIUI Global 10.2 van rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#16146) kiir válasza bishop100 (#16145) üzenetére


kiir
tag

Van egy olyan emlékem, hoigy a MIUI ezt nem tudja :(

[ Szerkesztve ]

(#16147) bishop100 válasza kiir (#16146) üzenetére


bishop100
csendes tag

Nekem is úgy jön le ahogy keresgélek.

Valami nem engedi alvó állapotba a telefont és azt szerettem volna megnézni, hogy safe mode -ban is fentáll e a probléma...

(#16148) RpPRO


RpPRO
őstag

Hi,

Telón teamwin twrp van fent, advanced wipe-on belül ezúttal data opciót is bepipáltam a cache törlésen túl. Majd (meggondolatlanul) reboot.

Azóta nem indul. Fastboot van. USB Debugging nyilván nem volt bekapcsolva, android 6 van fent, rootolt teló.

Twrp-be nem tudok belépni, gomb + volume up-ra semmi. adb devices-ra semmi.

Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#16149) xabolcs válasza RpPRO (#16148) üzenetére


xabolcs
őstag

Indits rajta TWRP-t:

fastboot boot /path/to/recovery.img

Aztan ha elindul, akkor megnezheted, hogy mi maradt a telefon fajlrendszerebol.
Aztan telepitsd ujra a TWRP-t akar zip-pel, akar fastboot-bol: fastboot flash recovery /path/to/recovery.img

Ha mar ilyen szepen agyonvagtad az adataidat, akkor nincs kedved az Android 13 alapu Linage OS-t belakni Android 6 (gyari?) helyett?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16150) RpPRO válasza xabolcs (#16149) üzenetére


RpPRO
őstag

Köszi!

Be tudtam így lépni teamwin-be, nem tudom, mi lehet a baj. Legújabb twrp-t fastbootból feltettem, de nem bootol, csak a mi logó figyel a képernyő közepén.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#16151) xabolcs válasza RpPRO (#16150) üzenetére


xabolcs
őstag

FR-t csinaltal, nem csak az van, hogy az elso boot sokaig tart? ;)

TWRP-bol csinalj meg egy factory reset-et (azaz data torlest), hatha az megjavitja.
Esetleg megprobalhatod a gyari zip-et feltenni (vagy ami epp rajta volt, xiaomi.eu?) TWRP-bol.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16152) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Az e-mailben kapott PDF mellékletet mivel lehet megnyitni, mert amikor megakarom nyitni állandóan azt írja ki, hogy próbálja meg újra (Try again)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16153) vendelin8 válasza sz.j (#16152) üzenetére


vendelin8
csendes tag

Nekem MuPDF mini van fenn. De elképzelhető, hogy az email kliensed az oka.

(#16154) sz.j válasza vendelin8 (#16153) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót, kifogom próbálni a MuPDF-t és összevetem a Foxit PDF Editor-l, mert közben azt is feltettem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16155) xabolcs


xabolcs
őstag

Most, hogy hivatalos a Yettel VoWiFi, gondoltam PDC-vel megszakertem a Redmi 3s modemjet, hogy legalabb a VoLTE menjen, ha a VoWiFi nem is. ;]

A setprop utan rendben lathato lesz a telefon, de ahogy betoltene a PDC a konfiguraciot, eldobja a kapcsolatot. :U

Valami otlet, hogy mi baja, esetleg mikent tudnam stabilizalni? Masnal is ilyen a PDC kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16156) xabolcs válasza xabolcs (#16155) üzenetére


xabolcs
őstag

Multkor - par hetes uptime utan - megbolondult a BT: nem szeretett volna bekapcsolva maradni.
Gondoltam is, hogy nem sokat fejlodott a LineageOS 20, mert ezt a gyari szofttal is tudta. ;]

Aztan, hogy ne legyen felesleges az ujrainditas, letoltottem a legfrissebb LOS-t, s nem hittem a szememnek!
10 azaz tiz MB/s-sel toltodott a heti LineageOS kiadas.

Utana ramertem iperf3-mal is, szinten 10 MB koruli eredmenyt produkalt. Megneztem a halozatokat es 150 Mbit/s kapcsolati sebesseget irt.

Hogyan sikerult ezt osszehoznia? 20 Mhz szeles N-es halozatokat tartok ... valamelyik AP-nak megis sikerult az 40 MHz-en dolgoznia? Csak mert azota is mindig 72 Mbit/s.

A masik amit ekkor kitapasztaltam, hogy bekapcsolt BT-vel kiabranditoan lassu ugyanez a mutatvany: 800-1500-2500 KByte/s :O

Mihelyst kikapcsolom a BT-t, rogton 5-6 MByte/s. Ezt mas is tapasztalja? Gyari rommal is ilyen?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16157) kiir válasza xabolcs (#16156) üzenetére


kiir
tag

BT-wifi lassúság: mindeddig úgy tudtam, hogy ez köztudott :) . Mindenesetre itt a fórumon volt róla szó, meg egyébként is taglalják. Nálam gyári rommal is ilyen volt, meg LOS-sal se más.

(#16158) xabolcs válasza kiir (#16157) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

A kikapcsolodo BT-re emlekeztem, meg talan a lassu wifi is remlene. De hogy a bekapcsolt BT uti meg a wifi-t az most az ujdonsag erejevel hat! :B

Koszonom, hogy tudatositottad!

Regota nem hasznalom a telefont, most is csak a wifi-n log. A gyerek bongeszik rajta, meg a karkotojet figyeli.
Amit foglalkoztam vele az a heti frissitesek valtoztatasainak olvasasa meg telepitese.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16159) sz.j


sz.j
nagyúr

Szerintetek az mitől van, hogy egyszer-egyszer újraindul a telcsi?
(Gyári rajta minden)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16160) xabolcs


xabolcs
őstag

Nahat! Android 14 a Redmi 3s-re! :D

Sajnos nincs csere telefon, amin buntetlenul kiprobalhatnam a frissitest, de tenyleg nem jo a dirty flash? Muszaj neki az adattorles?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16161) 22Dávid22 válasza xabolcs (#16160) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nagyon-nagyon régen ROMoltam, de el tudom képzelni, hogy ha recoveryből kézzel telepíted a frissítést, akkor működni fog. Ha jól emlékszem, a GApps miatt nem tették lehetővé a közvetlen frissítést új Android verzió esetén, mert abból is A14-hez való verziót kell telepíteni, azaz frissítés előtt célszerű formázni a /system-et (az addon.d mappa miatt), majd kézzel feltenni a frissítést és a GApps-ot (és egyebeket, ha használsz, pl. Magisk).
Nem tudom, milyen recoveryt használsz, de valószínűleg van benne egy backup funkció, amivel pillanatképet készíthetsz a telefonról, amire visszaállhatsz gond nélkül, ha mégsem sikerülne a frissítés, viszont a belső tárhelyet kézzel kell lementened, a mentés azt nem tartalmazza.

(#16162) xabolcs válasza 22Dávid22 (#16161) üzenetére


xabolcs
őstag

Koszonom!

Titkon en is abban bizok, hogy egy sima sideload-os frissites nem tolja szet a rendszert.
Igen, a GApps-bolt lehet kellene az A14-es (irjak is a leirasban).

Hivatalos LineageOS recovery van rajta, de inkabb varok meg vele.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#16163) trebrona válasza xabolcs (#16162) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ne várj, hajrá, utánad én is felteszem. :)

Szerk: Holnap szabin vagyok, lehet nekiállok.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16164) trebrona válasza trebrona (#16163) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Tiszta telepítéssel. +A14 Gapps.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16165) sz.j


sz.j
nagyúr

Az utóbbi időben állandóan "felugrál" az alábbi ablak ...
Hogy lehetne végleg megszüntetni/kikapcsolni (nem szeretnék semmit elküldeni)?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.