Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) ojb válasza 8zabi (#37098) üzenetére


ojb
tag

" ajánlott :F :F :F (Nézőpont kérdése. Én használom..)
fogyasztásmérős kütyü ami nem konnektor, olcsóbb mint a Shelly 1PM és ESP chippel szerelt " [link]

[ Szerkesztve ]

(#37102) Olympia76 válasza szat8 (#37096) üzenetére


Olympia76
tag

Nálad mennyi eszköz van? Én 55-öt próbálok most stabilizálni.

Az az érdekes, hogy egyszer egyszer nálam is csatlakozik a Xiaomi Ikea Trådfri izzóra, de inkább nem, akkor sem, ha nagyon közel van. Az Trådfri led-es tápegységet viszont nagyon szeretik, arra sokan csatlakoznak a közelből. A Philips Hue izzókhoz is úgy tűnik csatlakoznak.

Írtam már korábban, hogy annak ellenére, hogy nő a Zigbee eszközeim száma, továbbra sem vagyok elragadtatva a technológiától a Wifivel szemben, de ugye az elemes eszközöknél Wifi nem alternatíva :(
Pedig már 25-ös csatornára át lett állítva korábban, most be lett téve 3 router és még sem stabil (mondjuk mondom, egy jó ideig az volt. Vagy a Trådfri izzók zúzták le, vagy valami véletlen egybeesés és valaki a szomszédságban beindított valami Zigbee DDoS-t...)

Most is ki-ki esik egy egy eszköz, hogy bent vannak a CC2531-ek, de ha kiveszem, akkor még rosszabb lesz a helyzet, pedig tele van már rakva a ház Trådfri izzókkal, ahova vígan csatlakozhatnának a közelből, de alig-alig egyszer-egyszer, aztán azok is leesnek. Nem hiszem el, hogy az alábbi router-szénabogjában nem talál mindenki magának tetszőt :)

Ti milyen izzókat használtok, amik biztosan jók routerként?


[ Szerkesztve ]

(#37103) Degeczi válasza Olympia76 (#37102) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a Xiaomik nagyon háklisak arra, kivel párosodnak, és igen, sajnos a kiesést sem kezelik jól.
Pl. amikor a közelben villámlik, többek közt ki szoktam húzni a hűtőgép Zigbee-s okoskonnektorát is - és ezzel ilyenkor leesik egy rakás Xiaomi nyitásérzékelő a hálózatról, mert eszükben sincs átlépni az amúgy jó térerejű fő koordinátorra...

Nemrég egy Woox okosizzót üzemeltem be, arra is csak egy Ikea Tradfri távvezérlő csatlakozott, a közelében lévő Xiaomi nyitásérzékelők, hőmérők nem (mondjuk jobb is, ennél sem kizárható néha áramtalanítás)

[ Szerkesztve ]

(#37104) beers válasza ViZion (#37067) üzenetére


beers
addikt

Ewelink app felismeri, de pl a loratap 4 gombos remote-ot nem kezeli.....
Sonoff cuccai mennek 1.0.5-os verzión!

M&N

(#37105) Vodike


Vodike
tag

Fűtésmesterek!

Van egy Biasi kazán ami Tado termosztáttal és Tado termoszerepekkel kiválóan működik OT-vel. Ebbe a rendszerbe most bekerült egy elektromos kazán is, de nincs váltószelep a két kazán között (ezt nem is értem miért..)

Minden esetre az lenne az elvárás, hogy nappal amikor van napelem termelés, akkor az elektormos kazán menjen, éjjel pedig a gázkazán.

Ezzel nincs is probléma, viszont azt meg lehet oldalni, hogy amikor nappali módban van a rendszer, tehát az elektromos kazán csinálja a melegvizet, akkor ugyan úgy a termo szelepek nyissanak/zárjanak a szoba igényeinek megfelelően?

Ha Tadoval nem lehet, akkor mivel mással? MOES zigbee cuccaival? Az meg nem tudja a Biasi OT-t vezérelni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#37106) SafE84 válasza Olympia76 (#37102) üzenetére


SafE84
tag

Azt próbáltad már, hogy az adott xiaomi szenzort a közeli izzón keresztül csatlakoztatod a hálózatra? Úgy is leszakad róla? Mondjuk ha nem akarnak az izzókra csatlakozni, akkor áramszünet után sem akarnak majd újra oda csatlakozni szerintem... :(

(#37107) amargo válasza ojb (#37101) üzenetére


amargo
addikt

Ha használod, akkor szerintem egy ajánlásnak is felér, akkor ezt bojler vezérlésre is lehet magabiztosan használni, ha jól gondolom :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#37108) BlackJack21 válasza Olympia76 (#37102) üzenetére


BlackJack21
tag

A topik hatására én is megnéztem a zigbee hálózatomat. és valóban egyetlen végeszköz sem csatlakozik az ikea tradfri izzóra, pedig ott vannak 1-2 méteren belül. Csak és kizárólag másik routerrel van kapcsolata. Amiket szeretnek az az BW SHP15( ez a leggyorsabb, szinte azonnal szedi össze az eszközöket.), az Aqara függönyvezérlő és a Sonoff zbminik.

(#37109) vampire17 válasza Vodike (#37105) üzenetére


vampire17
addikt

Az elektromos kazant mi kapcsolja? csak on/off? Arra nem lehet termosztatot kotni?

(#37110) Vodike válasza vampire17 (#37109) üzenetére


Vodike
tag

Csak on/off és lehet termosztátot kötni vagy akár shelly11-et is, ha kell.

exTiga

(#37111) vampire17 válasza Vodike (#37110) üzenetére


vampire17
addikt

Most "kár" hogy OT a kazanod :) Ha az is kapcsolos lenne, akkor egy shelly 2 DIN sines cuccal meg lehetett volna oldani azt, hogy a Tado termosztatot rakotni es a ket kimenet meg idozites alapjan kapcsolna a ket kazant.

(#37112) SafE84 válasza BlackJack21 (#37108) üzenetére


SafE84
tag

Nekem azért egy darab xiaomi fényérzékelő csatlakozik egy tradfri-ra összesen.
A többi máshová csatlakozik.

(#37113) vampire17 válasza Vodike (#37110) üzenetére


vampire17
addikt

Tadonak az a baj, hogy nincs erre igazabol megoldasa... Wishernek van kimondottan kiegeszito elektromos futeshez modulja:

https://wiser.draytoncontrols.co.uk/electrical-heat-switch-and-remote-floor-temperature-sensor

(#37114) Olympia76 válasza BlackJack21 (#37108) üzenetére


Olympia76
tag

Köszönöm a válaszokat!

Hát úgy néz ki ez szivattyú akkor, de legalább Nektek nem szakítják el az ikea-s izzók az elemes cuccokat a többi routertől. Nekem most az lesz akkor a következő lépés, hogy rendelek másfajta izzókat (ezért lett volna jó, ha valakinek van routerként bevált javaslata), aztán meglátom mi történik.

Azért sajnálom, mert a tradfri egyébiránt nekem nagyon bejött. Olcsó, a hét minden napján hozzáférhető, ha kell egy, csak elugrom az Ikea-ába, könnyen illeszthető (szemben pl. a Philips Hue esetében a touchlinkkel való szerencsétlenkedéssel) és jól konfigurálható (pl. könnyen beállítható a power-on behaviour z2m-t alól, szemben megint csak a Hue-val, ahol manuális mqtt paranccsal lehet csak ezt beállítani).

Úgy nézem az Aqara izzó lesz a kiszemelt, de ez jóval drágább és rendelős :(

(#37115) Degeczi válasza Olympia76 (#37114) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha RGB kell, ez a Woox a hónap végéig automatába ingyen szállítással 5300. Tradfriből ugyanez 8e.

(#37116) Vodike válasza vampire17 (#37111) üzenetére


Vodike
tag

Hagyni a kazánt ON/OFF-on pedig hülyeség lenne, nem?

exTiga

(#37117) Olympia76 válasza Degeczi (#37115) üzenetére


Olympia76
tag

...de azt mondtad erre sem csatlakoznak rá a közeli szenzorok, nem? :)

Ez is viszonylag könnyen hozzáférhető (Obi), de jól látom, hogy nem látom a z2m támogatott eszközök között, vagy szerintetek valamilyen más néven támogatott lehett?
https://www.obi.hu/okos-otthon-keszlet/xiaomi-mi-smart-led-bulb-essential-szabalyozhato-okosizzo-feher-es-szines/p/4764387

...nemár, hogy pont Xiaomi tömegcucc nem supported?! :)

(#37118) Degeczi válasza Olympia76 (#37117) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h nem támogatja a Z2M, hiszen wifis... :D
(nekem itt pont jobb is, h nem csatlakoznak rá, ha néha véletlenül lekapcsolnánk. Van a környéken redőnyvezérlő és SHP13 is, inkább kapcsolódjanak azokra)

(#37119) Olympia76 válasza Degeczi (#37118) üzenetére


Olympia76
tag

Bahh, ezt jól benéztem :)
Köszönöm a helyreigazítást!

(#37120) vampire17 válasza Vodike (#37116) üzenetére


vampire17
addikt

Haaat en hagynam buszoson.... Esetleg egy masik wired thermostat, ami kapcsolna az elektromos kazant? Csak attol persze nem nyitnak a szelepek... nehez ügy, ez mar sztm tulmutat a Tado-n...

Homekit integracioval esetleg lehetne egy relevel kapcsolni a villanyos kazant, amikor hoigeny van, de ilyenkor hogyan oldod meg, hogy a tado ne inditsa a gazkazant?

(#37121) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Rpi 4B 4GB-os modellre 64bites, vagy 32 bites HASSIO-t érdemes telepítení?

(#37122) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#37121) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, meg közben megtaláltam a választ is.

[ Szerkesztve ]

(#37123) Rosep válasza szat8 (#36686) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát úgy néz ki változtattak a Shelly 1 Pro-n, azt már nem lehet DC12V-al megtáplálni. Ergo a nyitás érzékelőből is 230-as kell. Már ha ki akarnánk küldeni a kapura...

(#37124) LouiS22 válasza Rosep (#37123) üzenetére


LouiS22
veterán

Adott esetben rázós élmény lenne :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#37125) Rosep válasza LouiS22 (#37124) üzenetére


Rosep
senior tag

Napok óra készülök rendelni egyet, de már sehol sem találok régit. Ja és 2000 Ft-al drágább is lett.

(#37126) BlackJack21 válasza Olympia76 (#37114) üzenetére


BlackJack21
tag

Én egy firmware frissítés megpróbálnék az izzókon, lehet segítene a problémákon. Elvileg a z2m-en keresztül is megy, nem csak a saját hubján.

(#37127) vampire17 válasza Rosep (#37123) üzenetére


vampire17
addikt

Miért nem használsz Shelly Plus I4 DC t? Pont erre való.

(#37128) Rosep válasza vampire17 (#37127) üzenetére


Rosep
senior tag

Etherneten szeretném. A kapunál már nem túl jó a Wi-Fi, viszont van egy szabad kábelem.

(#37129) Rosep válasza Rosep (#37123) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez a változáslista:
- Power supply: no more 12 VDC option.
- Relay: no more DC switching
- Connectors: 3-terminal connectors are replaced by 2-terminal ones.
- PCBs: relay 2-layer PCBs are replaced by 4-layer ones for better thermal performance.
- LAN: improved high voltage electrical distances.
- Plastics shell: improved dielectric performance.

A 2. sort ti hogyan értelmeznétek?

(#37130) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Vettem ma egy SmartWise RF Bridge Pro for Shutters (R2) RF-WiFi (eWeLink) gateway-t.
eWelink App letöltve párosítás is sikerült viszont az "Eszköz Offline". Valamit a routeren állítani kellene? :F

(#37131) szat8 válasza Rosep (#37123) üzenetére


szat8
tag

A pro-t nem ismerem, nálam sima shelly1 van, az biztos tud DC-t kapcsolni.
Ha van ott kábeled, miért nem dobsz rá egy régi routert wifi AP-nak? Raksz rá MAC filtert is, és akkor nincs biztonsági rés a régi FW miatt annyira...

(#37132) LLKobe


LLKobe
veterán

Semmi :D

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#37133) ojb válasza amargo (#37107) üzenetére


ojb
tag

Egy bojler általában nem nagyobb teljesítményű 2,5kW-nál.
Ez 10- 11A áramot jelent.
Ez a terhelés nem okozhat gondot ennek az eszköznek még akkor sem, ha kínai. :)

(#37134) Rosep válasza szat8 (#37131) üzenetére


Rosep
senior tag

Nincs még meg a Pro, most akartam venni, de már mindenhol csak az újat hozza.
A garázskapunál nekem 1 Plus van, a motorra kötve. Egyszer valaki írta, hogy nem szerencsés rákötni, mert nem tudja stabilan kiadni a 24V-ot. Hát ez teljesen igaz, alapból csak 20V-ot ad. Ha működtetem, felmegy 23-ra, egy darabig annyi, aztán visszaesik 20-ra megint. Szerintem az kevés a Shellynek, mert néha megszakad a kapcsolat vele.

(#37135) Olympia76 válasza BlackJack21 (#37126) üzenetére


Olympia76
tag

Minden a legfrissebb elvileg.
LED2003G10 izzód nincs véletlenül? Nekem v1.0.0.12-t mutat z2m legfrissebbnek.

(#37136) amargo válasza ojb (#37133) üzenetére


amargo
addikt

Rendeltem egyet én is :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#37137) vampire17 válasza Rosep (#37134) üzenetére


vampire17
addikt

Mi ilyeneket hasznalunk, ha "ki akarunk egyenesiteni" valami feszkot: [link]

Neked nem lenne jo?

Illetve a Shelly 12V kerdesre. Ez nem lenne neked jo? [link]

Rateszed valamelyik GPIO-ra a nyitaserzekelot es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#37138) vampire17 válasza vampire17 (#37137) üzenetére


vampire17
addikt

Szerk: ja latom, rele is kell. Akkor ilyen:

https://www.olimex.com/Products/IoT/ESP32/ESP32-EVB/open-source-hardware

ESPhome ra es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#37139) vampire17 válasza vampire17 (#37138) üzenetére


vampire17
addikt

Az lemaradt hogy ebben az esetben ilyen tap kell, de ez mar reszletkerdes :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37140) BlackJack21 válasza Olympia76 (#37135) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem IKEA-s izzóból csak TRADFRI bulb E14 WS opal 600lm LED1738G7 van, annak a fw verziója: 0x20029623.

(#37141) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésben szeretnék segítséget kérni. Adott egy automata tolókapu, amihez ilyen távirányító van: Roger e80/tx52r/2

Az első kérdésem, hogy ezt a típusú távirányítót lehet-e helyettesíteni valami olcsó, akár Aliról rendelt távirányítóval. (Tartaléknak szeretnék elrakni 1-2 darabot és ha van lehetőség, akkor nem tennék ebbe tizen-huszonezreket.)

A másik kérdésem, hogy van-e valami olyan okoskütyü, amit fel lehetne tanítani, hogy vezérelje a kaput úgy, mint a távirányító? A story úgy néz ki, hogy ez egy lakóparknak a kapuja, ami csak távirányítóval nyitható. A netes/telefonos nyitást leszavazták. Én szeretném mégis valahogy megoldani magamnak, hogy telefonról ki tudjam nyitni a kaput. Ehhez kellene valami kis okostávirányító, amit kirakok a teraszra, megtanítom neki a parancsokat és elérem telefonról. Fizikailag természetesen nem nyúlhatok a kapu elektronikájához.
Ha nagyon nagy a választék, akkor Sonoff előnyben :)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#37142) halisa


halisa
tag

Egy érdekes és hasznos oldat találtam! :) Zigbee Device Compatibility Repository [link]

(#37143) vampire17 válasza CsodaPOK (#37141) üzenetére


vampire17
addikt

Ahogy latom, fix kodos a tavironyito, ezzel tegyel probat:

https://okosotthon.bolt.hu/webaruhaz/termek/sonoff-rf-bridge-433-mhz-es-rf-wifi-atjaro-gateway/

Felteve ha ismeri a taviranyito kodolasat...

Taviranyitonak valami ilyesmi esetleg? [link]

[ Szerkesztve ]

(#37144) CsodaPOK válasza vampire17 (#37143) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi a gyors választ! Nézem őket.

(#37145) Kolondrum válasza CsodaPOK (#37141) üzenetére

Telefont akartam írni, van egy száma. Mi a távot nem használjuk. Eleve mert 28 másodperc mire kinyílik és mire odaérünk már nyitva van így.

(#37146) szat8 válasza CsodaPOK (#37141) üzenetére


szat8
tag

Ha elér addig a wifi, én az éj leple alatt becsempésznék egy shelly1-et a nyomógomb inputra. :))

(#37147) CsodaPOK válasza szat8 (#37146) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Elég furcsán néznének szerintem az első karbantartáskor :DDD

(#37148) CsodaPOK válasza Kolondrum (#37145) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Maga a kapu kb. tudna mindent. GSM, BT, Wifi, 4G. Egy havi 500 ft-os SIM kártya kellene és meg lenne oldva. Csak amikor erről volt szó, akkor a közös képviselő eleve úgy vezette fel a kérdést, hogy ez mind hülyeség és mindenki idióta, aki ilyen újkori technikákat akarna használni. Sokkal jobb az (neki biztosan), ha tizenhuszonezerért veszünk plusz távirányítókat. És különben is mekkora biztonsági kockázat az, ha én távolról telefonról kinyitom a kaput, ha pl jön egy futár és letesz egy csomagot a teraszomra.
Innen nehéz nyerni, főleg, ha olyanok is szavaznak a kérdésben, akiknek se parkolójuk, se autójuk...

(#37149) Saughassy válasza Olympia76 (#37102) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nekem csak 24 van, de teljesen hibamentesek, pedig nalam komoly szenvedes volt a wifivel, sot most latom, hogy a TADOval is lesz meg.
Egy Conbee van csak, sok SHP13 es ikeas lampak, sonoff nyomogombok, Aqara homerok satobbi.

(#37150) Kolondrum válasza CsodaPOK (#37148) üzenetére

Az enyém nem fogad csak a megadott számokról hívást. A többinek foglalt. Nálam ha nem vagyunk otthon és jön futár akkor beengedem és nézem kamerán, ha kiment zárom. Ma már el sem tudnánk képzelni nélküle a mindennapokat :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.