Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Fuser és Tsa válasza vampire17 (#34850) üzenetére

köszöm

csak az a gondom, hogy ez a cím (WiNetStove.svc)ahhoz a kazánhoz való.
a szivattyúnak valami más kell.
már nyektetem egy ideje.
erre már a listát adja, de üresen:
https://cloudwinet.it/Application/User/shfdhsrwppw/default.aspx/PostAction
gondolom valahová még kéne az api-key.

szerk: meg ehhez belépve kell lenni. ez nem az...
az adatcsomagokat látom, de nem tudom jobban kibogozni. még sosem használtam a chrome fejlesztői eszközöket.
a preview-nél ez jön:
{"d":"{
\n\"key\": 1,
\n\"standBy\": 1,
\n\"flagError\": 0,
\n\"master\": 0,
\n\"barOrPsi\": 0,
\n\"doubleSetPoint\": 0,
\n\"extEnabled\": 1,
\n\"extErr\": 0,
\n\"motorOn\": 0,
\n\"noException\": 0,
\n\"backLightState\": 0,
\n\"pilota\": 0,
\n\"pumpMan\": 0,
\n\"temp\": 39,
\n\"tempIgbt\": 28,
\n\"amp\": 0,
\n\"ampMax\": 72,
\n\"volt\": 221,
\n\"freq\": 0,
\n\"freqMax\": 50,
\n\"press\": 24,
\n\"setPointPress\": 24,
\n\"errorActive\": false,
\n\"errorNumber\": 0,
\n\"e0\": 0,
\n\"e1\": 0,
\n\"e2\": 3,
\n\"e3\": 177,
\n\"e4\": 0,
\n\"e5\": 0,
\n\"e6\": 10,
\n\"e7\": 0,
\n\"e8\": 0,
\n\"e9\": 0,
\n\"e10\": 0,
\n\"e11\": 0,
\n\"e12\": 0,
\n\"e13\": 0,
\n\"hPowerOn\": 10675,
\n\"hPowerRunning\": 123,
\n\"nrStarts\": 31930\n}"}
ezek rendben is vannak, felismerem, hogy mi micsoda.
csak még előcsalogatni nem tudom...

(#34852) vampire17 válasza Fuser és Tsa (#34851) üzenetére


vampire17
addikt

Probalj valahol keresni barmilyen .svc -t a dev toolban! valahol a webes felulet csak hasznalja ezt az API-t... ha az meglenne, akkor hasznalhato lenne a link.

(#34853) Fuser és Tsa válasza vampire17 (#34852) üzenetére

vetnél erre egy pillantást?

hol nézzem, nem találok olyasmit.

(#34854) vampire17 válasza Fuser és Tsa (#34853) üzenetére


vampire17
addikt

Ez persze tok mas rendszer, de valami ilyesmit keress:

A network fulet nyisd meg es frissitsd be az oldalt!

(#34855) Fuser és Tsa válasza vampire17 (#34854) üzenetére

ezt találtam:

Request URL: https://cloudwinet.it/Application/User/shfdhsrwppw/default.aspx
Request Method: GET
Status Code: 200
Remote Address: [2606:4700:3030::6815:1e0d]:443
Referrer Policy: strict-origin-when-cross-origin

de amikor a request url-t beillesztem egy másik böngészőbe, akkor a belépési oldalra rak.
ebben a böngészőben (ahol be vagyok lépve) pedig a listát adja, üres adatokkal

(#34856) vampire17 válasza Fuser és Tsa (#34855) üzenetére


vampire17
addikt

Fullra csak tipp, de esetleg WiNetPump.svc?

(#34857) Fuser és Tsa válasza vampire17 (#34856) üzenetére

ez 404-re fut.

küldök egy felhasználót, meg egy jelszót.
rá tudnál nézni?

köszi

(#34858) M@nH. válasza Blackmate (#34847) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Nem találkoztam még a fent említett olvasóval, így azt sem tudom, hogy lehet e Arduino környezetben programozni, de ha netán igen, akkor [ez] a kód működik, mert ebben is inaktív a crc. Viszont mivel ez is esp-re van írva, így inkább csak az adatkezelés rész az ami érdekes lehet.

(#34859) ratkaics válasza Blackmate (#34843) üzenetére


ratkaics
senior tag

Én ilyen Slimme metert használok, csak wifi-et.
Esphome integráción keresztül sikerült működésre bírni.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34860) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Rutinosabb társaim szakértő véleményét szeretném kérni zigbee hálózat témában.
Szépen lassan fokozatosan bővül a zigbee hálózatom, emiatt néhány régebbi end device nem a jelenleg legközelebbi routerhez csatlakozik, hanem egy régebben a hálózaton lévő távolabbihoz. A kérdésem annyi lenne, hogy érdemes lehet újrapárosítani ezeket az eszközöket, vagy ha nem törlöm őket az adatbázisból, akkor úgyis csak az eredeti routerhez fog visszatalálni?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#34861) vampire17 válasza fap333 (#34860) üzenetére


vampire17
addikt

Szia,

Uj parositas utan (valoszinuleg, de nem 100%-ban) a legerosebb routerhez fognak csatlakozni.

(#34862) BlackJack21 válasza fap333 (#34860) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem biztos, hogy újra kell párosítani, a "régi" routert kiiktatni egy időre és a végeszközök és a többi router másik/jobb útvonalat keresnek. Vannak "lassabb" és vannak "gyorsabb" eszközök, de egy idő után mind váltani fog. Ezután vissza lehet kapcsolni a régi routert is.

(#34863) fo_di válasza BlackJack21 (#34862) üzenetére


fo_di
őstag

mivel a zigbee2mqtt engedi a specifikus eszközön keresztüli párosítást is, így szerintem úgy a legegyszerűbb, hogy kiválasztja, melyik eszközön akar pároztatni és megteszi (főleg, mert a xiaomi eszközök maguktól nem szeretnem roamingolni)

(#34864) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Gosund nak van olyan 1 socketes okos konnektoja amiben van tukfesz védő , ha nincs akkor van ilyen ami jó vétel jelenleg klíma elé raknam

(#34865) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

használ valaki "open uv " integrációt? . nekem évekig ment, es most hiába adom hozza az api key t , kidob azzal, hogy megszakítva :(

(#34866) LouiS22 válasza cpt rodgi (#34865) üzenetére


LouiS22
veterán

Működik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34867) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
egy barátomnak próbálnék segíteni, akinek kötöttem már be 2 Shelly relét is, így az udvari világítást tudja automatizálni. Mivel tetszik neki, így volna még 2 igény:

1. szeretne egy belső szoba ablakra automatizálható reluxát. Erre van esetleg működő megoldás (onnan kezdve, hogy milyen reluxa, milyen motor, milyen relé...)? Nekem redőnyöm van Shelly 2.5-tel, az remekül működik, de neki ez nem opció, nem fér el a tok.

2. Van egy hosszabb folyosó (kb. 15x2m), ahol van összesen 4 lámpa (2 csoportban, alternatív kapcsolásban, mindkét körön 1-1 Shelly 1-es). Az lenne a kérdés, hogy ezzel a Shelly mozgásérzékelővel (kicsit sokallom az árát) tudná kapcsolni a folyosó lámpáit? Ha igen, csak az egyik kört, vagy mindkettőt is akár?
(nincs semmilyen szervere, nem is lesz)
Köszönöm, ha valaki útba tudna igazítani :) :R

(#34868) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Létezik akkumulátoros "okos" kültéri lámpa (ami HA alá integrálható)?
Ha igen, akkor hol keressem?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34869) vampire17 válasza ratkaics (#34868) üzenetére


vampire17
addikt

"Okos" alatt pontosan mit ertesz? lehet fol-le kapcsolni?

(#34870) ratkaics válasza vampire17 (#34869) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igen, annyi, hogy "HA alól" szeretném kapcsolgatni és áram sincs ott, ahova szeretném tenni...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34871) vampire17 válasza ratkaics (#34870) üzenetére


vampire17
addikt

nem igazan megoldhato... az a gond, hogy minden olyan eszkoz, ami folyamatosan "hallgat", az mellete ugye fogyaszt is... szal nincs tul sok ilyen nyilvan...

A shellynek van pl olyan mozgaserzekeloje, ami wifis de folyton elerheto. De releben ilyet nem tok....

(#34872) ratkaics válasza vampire17 (#34871) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szomorú vagyok. :(
Akkor készíteni kell. :DD

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34873) LouiS22 válasza ratkaics (#34872) üzenetére


LouiS22
veterán

Ennél jelentősen egyszerűbb vezetékezni oda, ahova szükséges :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34874) vkp válasza LouiS22 (#34873) üzenetére


vkp
aktív tag

Napelemes+akkus lámpa van csilliárd a kínainál, már csak egy esp-t kell mellérakni...

(#34875) ojb válasza vampire17 (#34871) üzenetére


ojb
tag

"A shellynek van pl olyan mozgaserzekeloje, ami wifis de folyton elerheto."

Segítsetek...
Lassan egy órája a fentieken gondolkodom.
Miért is kell állandóan elérhetőnek lenni egy mozgás érzékelőnek. :F :F :F
Valaki tegye meg, hogy felvilágosít.

(#34876) vkp válasza ojb (#34875) üzenetére


vkp
aktív tag

Mert ha akkor kezd el a wifihez kapcsolódni, amikor mozgást érzékel, akkor mire kapcsolódik, elküldi az infot, hogy "mozgást érzékeltem" és a lámpa kapcsol, hogy mozgás van, már régen el is hagytad a helyiséget.

(#34877) ojb válasza vkp (#34876) üzenetére


ojb
tag

Valahol, valaha mintha 200ms körüli deep sleep ébredési időről olvastam volna. :F
Minek akkor a deep sleep, ha anélküli is hosszú ideig üzemelhet(ne) a WiFi-s mozgás érzékelő, mert annyira keveset fogyaszt :F
Ettől függetlenül még mindig érthetetlen számomra, hogy miért is fontos állandóan elérhetőnek lennie egy szenzornak..., de ez már az én hibám. :B

(#34878) Degeczi válasza ojb (#34877) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Illetve arra a célra praktikusabb a rádiós érzékelő, mert nincs nincs ilyen éledési idő, az elem pedig örökidőkig (akár 2 évnél is tovább) elég lehet.
Igaz, cserébe szépen szemeteli a 433 MHz-es sávot.

(#34879) ojb válasza Degeczi (#34878) üzenetére


ojb
tag

Nincs elemes WiFi-s szenzorom, de megvoltam (vagyok) győződve róla, hogy csak deep sleep alkalmazásával lehet tartani az elfogadhatóan hosszú akkumulátoros (elemes) rendelkezésre állási időt.
Ami elvi kapcsolásokba eddig botlottam ott mindig valami fizikai kontaktus (pl. reed) vagy egy alacsony fogyasztású PLC ébresztette a WiFi-t (ESP-t) a DS-ből (pl. PIR vagy a Waterius)

(#34880) LouiS22 válasza ojb (#34879) üzenetére


LouiS22
veterán

Shellyék trükkje az, hogy nem esp alapú a cucc (a pir)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34881) ojb válasza LouiS22 (#34880) üzenetére


ojb
tag

Ahogyan olvasom ennek is kb ugyanannyi idő (~200ms) kell, hogy észhez térjen (felébredjen az alvásból , kapcsolódjon a WiFihez , majd jelentsen.... mint az ESP-nek.
Mindezt 6,5Ah akkumulátor használatával egy (három) évig... :F
Vagy,
ha nem DS-ből ébred, akkor meg mit tököl annyi ideig a riasztás elküldésével?

(#34882) LouiS22 válasza ojb (#34881) üzenetére


LouiS22
veterán

200 ms talán szó szerint a "szempillantás" időtartama. Ennyi biztosan kell egy z-wave-es vagy zigbee-s PIRnek is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34883) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nem tudtok veletlenul kulterre is tehet zigbee vagy zwaves 230s kapcsolot? Kulteri konektorba lenne dugva es ra egy lampa

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34884) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen okos konnektort használ már valaki Zigbee2MQTT-vel?

(#34885) LouiS22 válasza RobexX10 (#34884) üzenetére


LouiS22
veterán

Használnak: [link] Ez is csak egy újabb Tuya klón, csak erre (a wifis verzióra) ráírták a 20A-t is, amit azért nehezen hiszek el :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34886) RobexX10 válasza LouiS22 (#34885) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm! :) Kipróbálom :)

(#34888) fo_di válasza zsamiatt (#34883) üzenetére


fo_di
őstag

meg lehet próbálni egy sima buta kültéri konnektort egy fali kötődobozba tett relével felokosítani

(#34889) zsamiatt válasza vampire17 (#34887) üzenetére


zsamiatt
őstag

Koszi, a nemet lidlssel sajnos nem sok mindent tudok kezdeni. A masikat megnezem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34890) Fall-N válasza zsamiatt (#34883) üzenetére


Fall-N
veterán

Én a kültéri konnektort okosítanám fel, ahogy írták. Akkor az IP védelemmel sem kell törődni

(#34891) szat8


szat8
tag

Sziasztok!
Hú de régen jártam erre... :B
Mostanában nem nagyon volt időm foglalkozni az okosotthon hobbival, de most bele szeretnék vágni egy egyszerű(nek hitt) ESP32 projekbe, viszont már az elején elhasalok a hardver részén az alapvető ismereteket hiánya miatt.

Egy PWM vezérelt ventilátort szeretnék csinálni DS18B20 hőmérővel, (és talán egy TM1637 kijelzővel is kiegészítem majd,) de a ventilátor részénél megakadtam.
PC ventilátor méretben gondolkodom. De hogyan célszerű megoldani ESP32-vel? 12 vagy 5V-os ventilátor? 3 vagy 4 kábeles? Kellenek hozzá mindenféle kis csíkos ellenállások, amikről fogalmam sincs, vagy nem? :DDD

Próbáltam keresni wiring diagramokat, de laikusként nézve kicsit ellentmondanak egymásnak, és egy részük nem is mindig világos számomra. Ennél adtam fel a dolgot.
Úgy látom többféle megoldás is járható, nekem az egyszerű is megfelel. :)

Valaki irányba tudna állítani, hogy merre kezdjek bele? A szoftveres ESPHome résszel majd elbíbelődök, de a hardver része nekem túl kínai (és most nem a gyártás helyére értettem :D ).

Köszönöm!

(#34892) zsamiatt válasza Fall-N (#34890) üzenetére


zsamiatt
őstag

Alapvetően remek ötlet ha az illetőnél ez nem bérlemény lenne. Nem fogom megbontani a bérleményt. Ezért nézek plugot.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#34893) ojb válasza szat8 (#34891) üzenetére


ojb
tag

Szia szat8!

A kijelző a hőmérsékletet vagy a ventilátor fordulatszámot vagy a PWM %-os értékét mutatná? Vagy mindhármat? :)
Legegyszerűbb a feladatot szétválasztani:

Egyértelműnek tűnő kapcsolás, amiben a GPIO -- bizonyos korlátok között -- szabadon választott.

PWM szabályozott ventilátor (maradva az általad használt rajznál):

Piros - fekete vezetékek egyértelmű DC 5V és GND
Kék PWM vezérlőjel kiment az ESP-től
A Zöld - piros - Fekete kombó ellenállásokkal és kondival, pedig egy impulzus számláló ki-bemenet.
Erre csak akkor van szükséged, ha a ventilátor ~valós fordulat számára is kíváncsi vagy.
(pl kontroll, hogy valóban forog-e a ventilátor)
A használt GPIO-k itt is "szabadon" választhatók a működtető program függvényében.
Amennyiben nem túl nagy ventilátor teljesítményre van szükség egyszerűbb 5V-osat használni, bár ezekből kisebb lesz a választék.

[ Szerkesztve ]

(#34894) szat8 válasza ojb (#34893) üzenetére


szat8
tag

Nagyon köszönöm a gyors választ ojb! :R

A kijelző mindent mutasson! :D
Viccelek, alapvetően a hőmérsékletre gondoltam 1 tizedes pontossággal. Lehet, hogy kiegészítem majd két mikrokapcsolóval a tervet, amivel növelni/csökkenteni lehet a fordulatot, mondjuk egy low/mid/high/auto között, hogy manuálisan is állítható legyen, és akkor állítás közben pár másodpercig azt is mutathatja, de ez ráér.
A valós fordulatszám nem követelmény, szóval ha jól értem, a zöld ág mindennel együtt mehet a kukába, és máris egyszerűbb lesz a dolgom. A ventilátornak azt a kábelét nem is kell semmire használnom, és a PWM jelet az ESP pinje közvetlenül le tudja adni, nem kell hozzá semmi trükközés, igaz? Valami rémlik, hogy olvastam frekvenciával kapcsolatban valamit, hogy mennyire kell állítani, és hogy az ESP32 vagy csak az ESP8266 tudja talán... :F Vagy már minden információt összekevertem a fejemben? :U

Összefoglalva: 1 db 4.7kOhm-os ellenállás kell a hőmérőhöz, és mehet is az ESP-re, a ventinek meg a PWM szála minden nélkül szintén ráköthető a megfelelő pinre, tápot meg oldjam meg ahogy akarom, de ha 12V-os ventilátort választok, akkor külön táp, vagy a 12V-ot szabályozom le 5V-ra az ESP-nek, ha nem akarok 2 külön tápot, de ez már részlet kérdés.

Jól értelmeztem a dolgokat?

(#34895) ratkaics


ratkaics
senior tag

Akik itt használják a frigate-et HA alatt, azok közül van aki használ Coral gyorsítót hozzá? Ha igen, akkor milyet és milyen konfigban?
Mert nekem azért eléggé kifektetni a CPU-mat (i5-11400T), igaz VM ként fut a HA.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34896) Warter válasza ojb (#34893) üzenetére


Warter
őstag

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy ezekhez a modern csodákhoz, már nem kell ellenállást rakni a hőmérő mellé, anélkül is tökéletesen működik.

(#34897) fo_di válasza ratkaics (#34895) üzenetére


fo_di
őstag

sok szerencsét a coral beszerzésével, én már kb fél éve várok egyre, és folyamatosan tolják ki a szállítás idejét (szerencsére még a kamerákat sem tudtam felszerelni, mert még nem áll ott a ház, így nem csúszok a projekttel emiatt)

elvileg talán a dev boardok raktáron vannak, de azokra meg talán körülményes a frigate eredmény átküldése (legalábbis nem találtam eddig straightforward leírást)
legegyszerűbb nyilván az usb-s, azt bedugod, megy, a mini pcie kártyáknál már nem mindegy, milyen port van a gépeden, hogy csak wifi stickre vagy másra is jó, meg hogy msata vagy mpcie (pl asszem a raspberry compute modul 4 valami hardveres bug miatt kiesik, hiába van fizikailag jó port rajtuk, de legalábbis semmiképp sem halandónak való még a dolog), a dual modul ígéretes lenne, annak idején egy orosz csóka el is kezdett tervezni egy adaptert, hogy a dual egység mindkét tpu-ját sima pcie porton be lehessen kötni bármilyen gépbe, de nem tűnik úgy, hogy bármi lenne belőle (fél éve a várólistáról egy kanyi email nem jött), az oroszokat sújó szankciók miatt még esélytelenebbnek tűnik, mert nem vevő az open source-osításra

(#34898) ojb válasza szat8 (#34894) üzenetére


ojb
tag

Igen!
Tökéletesen látod... :)
Valami olyasmire emlékszem mintha ~1000Hz körüli lenne a default szoftveres PWM freki ESP8266 esetében. Az ESP32-nek, ha jól emlékszem hardveres a PWM-je, de az is állítható.

(#34899) vampire17 válasza ojb (#34898) üzenetére


vampire17
addikt

(#34900) ojb válasza Warter (#34896) üzenetére


ojb
tag

A "kopasz" DS18b20-hoz még kell, ha modulon van akkor már nem biztos, mert a modulon rajta lehet a felhúzó ellenállás, hasonlóan az I2C-s eszközökhöz is, amik PCB-re szereltek, mert az esetek túlnyomó részében a board-on megtalálhatóak a busz felhúzásához és az eszköz címzéséhez tartozó ellenállások, forr-pad-ok.
Több I2C eszköz paralel használata esetében pont a modulokon lévő ellenállások párhuzamos kapcsolódása okozhat némi anomáliát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.