Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) ojb


ojb
tag

ha már Coral...
Hallott vagy olvasott már valaki Coral Dev Board-ra telepített HA-ról...

(#34902) ojb válasza vampire17 (#34899) üzenetére


ojb
tag

Lehet az 1001 is ha az ESPHome annnyira állítja :)
Valahol max 30KHz-ig stabil emlékeim szerint

(#34903) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Berakom ide is, mert korábban volt téma a redőnyök mozgatása napállás szerint.
Nálam lényegében kelet és nyugatot kellett megoldani:
- kelet:
{% set a = state_attr('sun.sun', 'azimuth') | float(0) %}
{% set values = { 80: 0,
                  90: 20,
                  100: 30,
                  190: 40,
                  200: 60,
                  300: 0,
                  361: 0} %}
{{ values.get(values.keys() | select('>', a) | first, 100) }}
- nyugat:
{% set a = state_attr('sun.sun', 'azimuth') | float(0) %}
{% set values = { 110: 0,
                  170: 80,
                  190: 70,
                  200: 40,
                  220: 30,
                  250: 20,
                  300: 10,
                  311: 30,
                361: 0} %}
{{ values.get(values.keys() | select('>', a) | first, 100) }}

(feleslegesnek érzem ennél finomabb mozgatást)
Sehol nem megy fel 100-ra nyáron. Ez még csiszolódni fog nálam is, de ki lehet már ebből indulni. Hátha más is kedvet kap hozzá :)

Ez alapján néztem végig a debugger-ben, hogy mikor merre jár a nap: [link]
Pl.:{% set a = 100 | float(0) %}

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34904) szat8 válasza ojb (#34898) üzenetére


szat8
tag

De jó, máris sokkal előrébb vagyok!
Úgy olvasom a pc ventilátoroknak ennek az értéknek a 25-szöröse kéne, mármint 25kHz. Az ESPHome-mal még csak ismerkedem, de elvileg csak az output: után kell írni, hogy frequency: 25000 Hz
Remélem az ESP32 le is tudja kezelni. :)
Na majd összevadászom a hiányzó alkatrészeket, aztán elkezdek vele kísérletezgetni.
Köszi még egyszer a segítséget!

(#34906) ojb válasza fo_di (#34905) üzenetére


ojb
tag

Nagyon köszönöm... :R
(A múlt héten kerestem rá, akkor még nem találtam meg ezt a három napos bejegyzést :) )

(#34907) fo_di válasza ojb (#34906) üzenetére


fo_di
őstag

ez nekem is új volt, de végre van instrukció a dev boardon frigate-re is (és általában ezek legalább még vannak raktáron)

(#34908) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,

Esetleg tudja valaki hogy ESPhome-ben hogyan kell beállítani SSD1306 oled display yellow-blue változatnál, a betűk színét.

Annyit szeretnék, hogy a hőmérsékeltet kékkel írja a páratartalmat meg sárgával.

Az alábbi módon probálkoztam de nem jön össze:

display:
- platform: ssd1306_i2c
model: "SSD1306 128x64"
reset_pin: D0
address: 0x3C
lambda: |-
if (id(statussensor).state) {
it.printf(15, 35, id(font1), TextAlign::BASELINE_LEFT, "%.1f°C", id(temp).state, my_blue);
it.line(0, 42, 128, 42);
it.line(0, 43, 128, 43);
it.printf(0, 60, id(font2), TextAlign::BASELINE_LEFT, "Paratartalom: %.1f%%", id(hum).state, my_blue);

} else {
it.printf(15, 35, id(font1), TextAlign::BASELINE_LEFT, "%.1f°C", id(temp).state, my_blue);
it.line(0, 42, 128, 42);
it.line(0, 43, 128, 43);
it.printf(0, 60, id(font2), TextAlign::BASELINE_LEFT, " NINCS KAPCSOLAT!", my_yellow);
}

color:
- id: my_blue
red: 0%
green: 0%
blue: 100%
- id: my_yellow
red: 100%
green: 100%
blue: 0%

Előre is köszi!

(#34909) S.Milan válasza S.Milan (#34908) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Közben rájötem hogy ez FIX! :DD

(#34910) koala69


koala69
tag

Sziasztok! Frigate -el kapcsolatban szeretnek segitseget kerni. Szeretnem a live stream felbontasat es fps-jet lejebb venni, mivel sokszor mobilnetrol akadozik, es folosleges a nagy felbontas. Probaltam a dokumentaciobol kinezni, de a gyakorlatban nem veszek eszre valtozast - tudna vki tapasztalat alapjan segiteni? - koszonom!!

detect:
width: 640
height: 480
fps: 6

objects:
track:
- person
- dog
- bicycle
- cat
- car

snapshots:
enabled: true
timestamp: true
bounding_box: true
retain:
default: 5
live:
height: 480
quality: 8

(#34911) noorbertt válasza koala69 (#34910) üzenetére


noorbertt
őstag

Log nem mond semmit?

https://docs.frigate.video/configuration/index

detect:                
      width: 640
      height: 480
      fps: 6
     
live:
   height: 480
   quality: 8        

Így esetleg?

(#34912) koala69


koala69
tag

igy van ez, csak mire idemasoltam, elcsuszott..... egy oszlopban kezdodik minden sor.

(#34913) Vodike


Vodike
tag

Szerintetek melyik az a tasmota command amivel ki lehet kapcsolni, hogy leszakadas utan ne kapcsoljon? Rohadt idegesito, hogy van egy kapuvezerlom ami sajnos eleg szar wifi lefedettseggel rendelkezik, hogy azert tobbsegeben rendben van. Viszont ha leszakadt es ujra felcsatlakozik, ranyom egyet a virtualis gombra es kinyilik a kapu :/ egyszeruen nem jovok ra a tasmota commandsokat bongeszve sem.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#34914) Blackmate


Blackmate
senior tag

Létezik olyan kész elektronika, amely hőmérséklet függvényében ki/be kapcsol egy ventilátort, esetleg fordulatszámot szabályoz és mindez integrálható HA alá?

(#34915) ojb válasza Vodike (#34913) üzenetére


ojb
tag

A WiFi leszakadás után az ESP is újraindul vagy csak újra csatlakozik?
Hányas GPIO- adja ki a nyitó impulzust?

(#34916) Fall-N válasza Blackmate (#34914) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudjátok, hogy a Broadlink RM4 Minin hol van pontosan az IR? Fel szeretném ezt is a falra (lambéria) szerelni, de nem tudom, hogy lenne érdemesebb. Ha tippelni kellene akkor azt mondanám, hogy a tetején van és függőleges pózban érdemes felszerelni a hozzáadott kis műanyag talppal. Sajnos semmit nem találni róla.

(#34917) Fall-N válasza Fall-N (#34916) üzenetére


Fall-N
veterán

Találtam egy képet, igaz ez az RM4C Pro. Elvileg mindegy a pozíció, ha minden igaz, sőt jobb ha előre néz a teteje. [link]

[ Szerkesztve ]

(#34918) Vodike válasza ojb (#34915) üzenetére


Vodike
tag

Ugy latom nem indul ujra.

egy ilyen egyebkent:
[link]

exTiga

(#34919) canniball válasza Fall-N (#34916) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha ráirányítod a telefon kameráját miközben küldi az ir jelet, akkor be tudod lőni honnan jön a jel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34920) Fall-N válasza canniball (#34919) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszönöm,ez jó ötlet!

(#34921) vkp válasza Fall-N (#34920) üzenetére


vkp
aktív tag

Az RM 3 Miniben így néznek ki, valószínűleg a 4-ben sem sokat változott.
KÉP

(#34922) Fall-N válasza vkp (#34921) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi, akkor ugyanúgy néz ki, mint amit linkeltem (RM4C Pro). Holnap felszerelem és elrejtem a kábelezést. Jelenleg egy komódon van, ami nem jó megoldás, mert bármi elé van rakva, akkor zavarja. Jó lesz a lambérián kábé 1,8 m magasan.

(#34923) amargo válasza ojb (#34901) üzenetére


amargo
addikt

van coral-od? Igaz én a pci-e-et (M.2) szeretném beszerezni, frigate-hez.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34924) ojb válasza amargo (#34923) üzenetére


ojb
tag

Kaptam egy 4GB-s Dev Board-ot játszani...
Kezdeni kéne vele valamit.

(#34925) koala69


koala69
tag

Sziasztok - aki hasznal frigate-et, tudna abban segiteni, hogy ha object detection / car -t hasznalok, akkor a camera.cameraname_car sensor addig van "ON" allapotban, amig a detektalt auto a megfigyelt teruleten van?

gyakorlatban azt szeretnem, hogy akkor zarodjon le a garazs ajto, ha a kocsi nincs elotte, mert kulonben racsapodna az auto orrara az ajto.

koszonom!

(#34926) amargo


amargo
addikt

Más is tapasztalt olyat, hogy android 12 alatt a hassio mobile app-nál a location sensor nem működik? Bekapcsolni sem tudom..
A logban kb ennyi látszik:
E mpanion.androi: Invalid ID 0x00000000.

Még nem néztem rá a github-ra..

ojb: Kíváncsi leszek majd a véleményedre a coral-al kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34927) canniball válasza amargo (#34926) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megmondod hol találom ránézek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34928) LouiS22 válasza amargo (#34926) üzenetére


LouiS22
veterán

Megerősítem, valóban nem lehet bekapcsolni sem még abban az esetben se, ha engedélyezem a hozzáférést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34929) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.

Ezen leírás alapján csináltam meg a dsmr olvasómat. Mivel nagyon kezdő vagyok, ezért az első probálkozásra csak az OBIS kódot írtam át az esp8266-dsmr.ino fileban. Ekkor kaptam is valamire eredményt, de értelmezhetetlen volt számomra. Közben rájöttem, hogy a mögötte lévő karakterek jelentik azt, hogy mettől meddig kell a kapott adatot kivenni és továbbítani az mqtt felé. Átírtam arra amit szeretnék kapni, de innentől kezdve semmi sem működött.
Már kétszer szétszedtem és összeraktam a kis próbapanelemet, többször átellenőriztem a vezetékezést, többször visszaállítottam az alap kódra az D1 minimet, majd újra visszatöltöttem az általam szerkesztett kódot, de sajnos nem működik.
Mqtt explorerrel látom, hogy az ESP aktív, feljelentkezik a hálózatra, küldi az "online" szöveget, de semmilyen más adatot nem küld. Még az időt sem. Már próbáltam plusz tápot is adni neki, de akkor sem történt változás.

A HA-nak címzett topikok (ha jól értelmezem) megjelennek, de szerintem nem ezeknek az értékeknek kellene ott lenniük.

Abban kérek segítséget, hogy mi lehet a gond, amiért nem küldi a kis egység az adatokat? Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy az óra küldi az adatokat, csak nálam van a hiba. (mint említettem először működött, de a bénázásom miatt újrakezdtem és azóta viszont nincs adat)
Előre is köszönöm! :R

(#34930) amargo válasza canniball (#34927) üzenetére


amargo
addikt

settings->Companion app->manage sensors és itt valahol a location.

LouiS22: köszi, akkor ez még várat magára.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34931) fo_di válasza amargo (#34926) üzenetére


fo_di
őstag

párom s20 fe telefonján android 12 mellett sikerült bekapcsolni a helyadatokat , így tudok zónát is nézni meg a térképre is felkerül (engedélyeztem a hozzáférést és kivettem a home assistantot az optimalizált alkalmazások közül, hogy ne altassa)
a geokódolt hely, az egyetlen pontos hely, a helyszín a háttérben, helyzóna és nagy pontosságú mód van engedélyezve (a háttérben érzékelőnek a frissítési intervalluma gyárilag talán 5 mp, ami eléggé meríti az akkut, azt most 1 percre tettem, azzal nagyjából elég jól jelzi az elmenést és érkezést)

(ha 2022.05.02, app 2022.3.0-full és android 12, április 1-jei rendszerfrissítéssel)

[ Szerkesztve ]

(#34932) canniball válasza amargo (#34930) üzenetére


canniball
nagyúr

Húú, én magyarul használom; ez lesz az: beállítások - mobilalkalmazás - érzékelők kezelése - helymeghatározó érzékelők, geokódolt hely?
Ha igen, akkor hiába engedélyezem azt mondja unknown és amikor zónát szeretnék beállítani teljesen máshová teszi a markert mint ahol vagyok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34933) fo_di válasza canniball (#34932) üzenetére


fo_di
őstag

én ott állítottam be a fentieket, működik

[ Szerkesztve ]

(#34934) canniball válasza fo_di (#34933) üzenetére


canniball
nagyúr

No de mindjárt a másodiknál nem értem a dolgot: ha az egyetlen pontos hely-et kapcsolom, akkor valami közeli eszközök kereséséről "beszél" és a felugró ikonon is egy bt jel van; a közeli eszközöknek mi köze a helymeghatározáshoz? :F
Mod. A fenti mondat a helyérzékelők mindegyikére igaz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34935) fo_di válasza canniball (#34934) üzenetére


fo_di
őstag

ezt nem tudom, addig nyomkodtam és engedélyeztem egyre többet, amíg fel nem bukkant a pozíció a rendszerben :D
egyébként lehet, hogy a közeli wifi és bluetooth eszközök azonosítóit is gyűjti, hogy tanulva pontosabb infót kapjon (pl adott access pont csak otthon van, stb)

[ Szerkesztve ]

(#34936) canniball válasza fo_di (#34935) üzenetére


canniball
nagyúr

No ha mindent engedélyezek amit felsoroltál, akkor (ott a beállítások között) nekem is megjelenik a cím. Viszont ha az állítható időintervallumú nagy pontosságú kutyafülét amit említettél letiltom, akkor meghal, úgy tűnik az (is) a kulcs.
És a zóna beállításnál sehogy sem jelenik meg a pozícióm...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34937) ratkaics válasza -ZeeZee- (#34929) üzenetére


ratkaics
senior tag

Milyen villanyórád van?

Nekem ez alapján sikerült megoldanom, igaz én nem "építettem" DSMR olvasót, hanem vásároltam egy Slimmemeter-t.

Üdv.:

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34938) -ZeeZee- válasza ratkaics (#34937) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

SX631.

Tegnap este megpróbáltam, hogy újrakötöttem, de semmi változás. Frusztrál, hogy nem tudom, mi lehet a gond: a kód, az építés, egyéb... Nem tudom merre induljak. Tönkrement a P1 port, azért nem ad adatot? Nem jó a vezetékezés mégsem? Tönkrement az alkatrész (ezt próbáltam méréssel ellenőrizni, hibát nem találtam...)? Sz.r a kódom, valami hiányzik, ami másnak evidens, de nekem nem tűnik fel? :W

(#34939) amargo válasza fo_di (#34931) üzenetére


amargo
addikt

Nálam nem lehet bekapcsolni azaz a csúszka visszaugrik a telefonos alkalmazásban (gondolom van mögötte egy exception aztán a végén false-ba rakja vissza), lehet van valami ráolvasási trükk, de már töröltem mindent az app-ból újra rakva se akarja bekapcsolni. Az egyedüli nyom a lenti "hiba kód", ami szinte bármi lehet.
Nálam ugyan ez az app verzió viszont Xiaomi, android 12 (SKQ1.220303.001)

Marad a support.

Más:
Vannak shelly 2.5-ek redőny mozgatásra és egy helyen van ez: Zigbee3.0 Tuya Home Smart Curtain Switch Module RF433 MS-108ZR [link]
Ennek a kalibrációja mindig elmászik :) valakinek sikerült már értelmesen belőnie? Ugye itt van egy timer, amiből tudja milyen pozícióban van (shelly is így oldja meg szerintem), de elég ha csak 100ms a különbség és 10 mozgatás után már 1sec eltérésem van..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34940) canniball válasza canniball (#34936) üzenetére


canniball
nagyúr

Eljöttem ~50 km-re, a beállításokban szépen mutatja a jelenlegi címet. Viszont a területek és zónák menüpontban ha új zónát szeretnék felvenni továbbra is Újpestre teszi a markert, fixre veszi hogy mindig ott vagyok és nem a helyzetemet veszi alapul; ez nálatok működik? Vagy van valami trükk amivel rábírható, hogy oda bökjön ahol vagyok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34941) Blackmate válasza ratkaics (#34937) üzenetére


Blackmate
senior tag

Nekem is ilyen P1 olvasóm van, de nem tudom beintegrálni HA alá. Én az újabb SlimmeLezer+ vezetékes verziót vettem. Nem ESPHome firmware van rajta. A DSMR Slimme Meter integráció-hoz hozzáadtam, de minden entitás értéke "unknown". Ez van a log-okban:

Logger: dsmr_parser.clients.protocol
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/dsmr_parser/clients/protocol.py:141
First occurred: May 13, 2022, 9:41:17 AM (9048 occurrences)
Last logged: 2:12:16 PM
disconnected due to exceptionTraceback (most recent call last):   File "/usr/local/lib/python3.9/asyncio/selector_events.py", line 870, in _read_ready__data_received     self._protocol.data_received(data)   File "/usr/local/lib/python3.9/site-packages/dsmr_parser/clients/protocol.py", line 124, in data_received     telegram = telegram.encode("latin1").decode("ascii") UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xff in position 1314: ordinal not in range(128)

Logger: homeassistant
Source: /usr/src/homeassistant/homeassistant/runner.py:96
First occurred: May 13, 2022, 9:41:17 AM (9048 occurrences)
Last logged: 2:12:16 PM
Error doing job: Fatal error: protocol.data_received() call failed.Traceback (most recent call last):   File "/usr/local/lib/python3.9/asyncio/selector_events.py", line 870, in _read_ready__data_received     self._protocol.data_received(data)   File "/usr/local/lib/python3.9/site-packages/dsmr_parser/clients/protocol.py", line 124, in data_received     telegram = telegram.encode("latin1").decode("ascii") UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xff in position 1314: ordinal not in range(128)

Az adatokat egyszerűen ki tudom olvasni egy telnet <IP cím> 23 paranccsal és látom is mi a gondja a dsmr_parser-nek: a 0-0:96.13.0 OBIS kódra nem várt karakterek érkeznek.

Neked hogyan működik?

(#34942) vtechun válasza nemethsza (#34819) üzenetére


vtechun
veterán

megjött időközben a fillérekért vásárolt Rpi4 (8GB, 30 k HUF, táppal, hdmi kábellel)

Ha én az arp3-asomból az SD kártyát átrakom ebbe, akkor mit fog hozzá szólni? elindul egyből? Vagy el sem indul? Egyelőre a legkevésbé macerás megoldást szeretném a költözésre, aztán, ha már ezen a hardveren működik, akkor váltanék SSD-re vagy HDD-re.

(#34943) LouiS22 válasza vtechun (#34942) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem fog menni. Szánd rá azt a kis időt, amíg telepíted.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34944) ratkaics válasza Blackmate (#34941) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az eredeti fw-vel nekem sem ment.
Én felraktam rá az esphome fw-t. Kicsit mókolni kellett az előző hsz-emben linkelt leírásban látható mintaprogramon, de most működik rendesen.
Ha, kell akkor beírom ide a kódot, amivel most megy.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#34945) Blackmate válasza ratkaics (#34944) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezt az ESPHome-os firmware-t raktad fel úgy, hogy az eredeti fw-es verzió web-es felületén frissítetted? Van opció visszatérni a régire?
Ha megosztod a kódot, az nekem hasznos és lehet másnak is.

(#34946) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Udvart rendezünk. Áramot viszünk 4 helyre. Ma ajánlottak valami wifi-s cuccot, amivel lehetne vezérelni a lámpákat. Ti mit ajánlotok erre? Érdemes ilyet beépíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34947) nemethsza válasza cellpeti (#34946) üzenetére


nemethsza
tag

Szia,
ennyi információ alapján feltétlenül 🙂
Szóval, ha leírod, mit szeretnél (pl. hány lámpa, milyen alapon - mozgás, fény, idő, időjárás, naplemente, random stb. - szeretnéd vezérelni, mivel [kapcsoló, telefon, hang, automatizálások stb.]), szerintem a topicban felgyülemlett kollektív bölcsesség segít…

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#34948) BullZeye


BullZeye
veterán

Video kaputelefont használtok esetleg? Ring.com-ot ismerem de az havidíjas amit nem szeretnék feltétlenül.

Van valami szép szolid jóképeségű ami nem 200kba kerül és HA-ba integrálható? :)

(#34949) fo_di válasza BullZeye (#34948) üzenetére


fo_di
őstag

én egy dahua vto kaputelefont rendeltem, nem túl régen ideért, de még nem volt időm játszani vele (még a kerítés sem készült el, amire ki kéne rakni)

(#34950) ratkaics válasza Blackmate (#34945) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem a Slimmelezer-es ESPHome fw.t használom, hanem a HA alá feltettem az ESPhome addon-t és ott új eszközt készítettem, majd az alábbi yaml kódot töltöttem fel.
/Az eredeti fw-re szerintem vissza lehet állni ESP flasher-el, bár sosem próbáltam/

---
substitutions:
  device_name: slimmelezer
  device_description: "DIY P1 module to read your smart meter"
     
esphome:
  name: ${device_name}
  comment: "${device_description}"
  platform: ESP8266
  esp8266_restore_from_flash: true
  board: d1_mini
  name_add_mac_suffix: false
  project:
    name: zuidwijk.slimmelezer
    version: "1.0"
  on_boot:
    then:
      - if:
          condition:
            lambda: return id(has_key);
          then:
            - lambda: |-
                std::string key(id(stored_decryption_key), 32);
                id(dsmr_instance).set_decryption_key(key);
          else:
            - logger.log:
                level: info
                format: "Not using decryption key. If you need to set a key use Home Assistant service 'ESPHome:  ${device_name}_set_dsmr_key'"
 
wifi:
  networks:
    - ssid: !secret wifi_ssid
      password: !secret wifi_password
 
  # Enable fallback hotspot (captive portal) in case wifi connection fails
  ap:
    ssid: ${device_name}
    ap_timeout: 15s
 
captive_portal:
 
# Enable logging
logger:
  baud_rate: 0
 
# Enable Home Assistant API
api:
  services:
    service: set_dsmr_key
    variables:
      private_key: string
    then:
      - logger.log:
          format: Setting private key %s. Set to empty string to disable
          args: [private_key.c_str()]
      - globals.set:
          id: has_key
          value: !lambda "return private_key.length() == 32;"
      - lambda: |-
          if (private_key.length() == 32)
            private_key.copy(id(stored_decryption_key), 32);
          id(dsmr_instance).set_decryption_key(private_key);
 
ota:
 
web_server:
  port: 80
 
uart:
  baud_rate: 115200
  rx_pin: D7
  rx_buffer_size: 1500
 
globals:
  - id: has_key
    type: bool
    restore_value: yes
    initial_value: "false"
  - id: stored_decryption_key
    type: char[32]
    restore_value: yes
 
dsmr:
  id: dsmr_instance
  # For Luxembourg users set here your decryption key. 
  # Enable this when using decryption for Luxembourg;
  # key looks like '00112233445566778899AABBCCDDEEFF'
  #decryption_key: !secret decryption_key 
  crc_check: false
  max_telegram_length: 3000
 
sensor:
  - platform: dsmr
    energy_delivered_lux:
      name: "Energy Consumed Luxembourg"
      state_class: total_increasing
    energy_delivered_tariff1:
      name: "Energy Consumed Tariff 1"
      state_class: total_increasing
    energy_delivered_tariff2:
      name: "Energy Consumed Tariff 2"
      state_class: total_increasing
    energy_returned_lux:
      name: "Energy Produced Luxembourg"
      state_class: total_increasing
    energy_returned_tariff1:
      name: "Energy Produced Tariff 1"
      state_class: total_increasing
    energy_returned_tariff2:
      name: "Energy Produced Tariff 2"
      state_class: total_increasing
    power_delivered:
      name: "Power Consumed"
      accuracy_decimals: 3
    power_returned:
      name: "Power Produced"
      accuracy_decimals: 3
    electricity_failures:
      name: "Electricity Failures"
      icon: mdi:alert
    electricity_long_failures:
      name: "Long Electricity Failures"
      icon: mdi:alert
    voltage_l1:
      name: "Voltage Phase 1"
    voltage_l2:
      name: "Voltage Phase 2"
    voltage_l3:
      name: "Voltage Phase 3"
    current_l1:
      name: "Current Phase 1"
    current_l2:
      name: "Current Phase 2"
    current_l3:
      name: "Current Phase 3"
    power_delivered_l1:
      name: "Power Consumed Phase 1"
      accuracy_decimals: 3
    power_delivered_l2:
      name: "Power Consumed Phase 2"
      accuracy_decimals: 3
    power_delivered_l3:
      name: "Power Consumed Phase 3"
      accuracy_decimals: 3
    power_returned_l1:
      name: "Power Produced Phase 1"
      accuracy_decimals: 3
    power_returned_l2:
      name: "Power Produced Phase 2"
      accuracy_decimals: 3
    power_returned_l3:
      name: "Power Produced Phase 3"
      accuracy_decimals: 3
    #gas_delivered:
    #  name: "Gas Consumed"
    #  state_class: total_increasing
    #gas_delivered_be:
    #  name: "Gas Consumed Belgium"
    #  state_class: total_increasing
  - platform: uptime
    name: "SlimmeLezer Uptime"
  - platform: wifi_signal
    name: "SlimmeLezer Wi-Fi Signal"
    update_interval: 60s
 
text_sensor:
  - platform: dsmr
    identification:
      name: "DSMR Identification"
    p1_version:
      name: "DSMR Version"
    p1_version_be:
      name: "DSMR Version Belgium"
  - platform: wifi_info
    ip_address:
      name: "SlimmeLezer IP Address"
    ssid:
      name: "SlimmeLezer Wi-Fi SSID"
    bssid:
      name: "SlimmeLezer Wi-Fi BSSID"
  - platform: version
    name: "ESPHome Version"
    hide_timestamp: true

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.