Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46043) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

A gépem (Ryzen 5900X, Asus Tuf Gaming X570-Plus, G.Skill Trident Z Neo 2x16GB DDR4 3600MHz F4-3600C16D-32GTZNC, MSI GTX1060 OCV1 6GB VGA, BQ Pure Power 11 500W táp) a következőket produkálja: ha szabályosan leállítom, és utána később bekapcsolom, egy rövid három hosszú sípolással fogad (az álmoskönyv szerint VGA probléma), és az alaplap VGA fehér ledje is égve marad.

Egész egyértelműnek tűnne a dolog, de ezután megy tovább, simán bebootol a Windows, megy minden ahogy kell, játékkal és benchmarkolva is stabil (most benézek a gépházba, még mindig világít a VGA led). Ha egy ilyen kör után csak egy restartot tolok, nincs már csipogás se VGA led nem világít tovább.

Ami történt: CPU-t cseréltem, új cucc az 5900X (3800X volt, ugyanakkora TDP-s), de a jelenség maga már akkor kezdődött, amikor két nappal a CPU csere előtt áthoztam egy másik szobába.

Triviális megoldás hogy biztos elmozdult a VGA, esetleg a RAM, az alaplapból mindent kiszedtem (cpu, memória, vga), bár full pormentes volt de kifújkáltam, visszatettem, na ez nem oldotta meg a "gondot", ugyanaz a process van hidegindítás után. Találkozott már valaki ilyesmivel? Hogy lehetne kideríteni hogy valójában mi okozza és hogy lehetne megszüntetni?

Köszi előre is a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.