Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) daikonblaze


daikonblaze
csendes tag

Köszönön szépen a válaszokat.
Az elöző hozzászólásomban nem említettem,de olyanra lenne szükségem amivel kábelesem is tudok csaklakozni. Pl.: valami ehhez hasonló:[link], vagy éppen ez. Mik a tapasztalatok ezekkel a készülékekkel?

(#41252) Prien válasza daikonblaze (#41251) üzenetére


Prien
addikt

Mintha össze lenne keverve a kép a honlapon, a DWM-222 típus az egy USB stick, nem?

A másik képen meg van egy asztali router, de annak a típusát én nem látom.

Amúgy meglepődtem, mert jelenleg nem is hoz más asztali routert a választhatók között, csak ezt az ismeretlen d-link-et... :F

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#41253) milenda válasza Prien (#41242) üzenetére


milenda
tag

Köszönöm.

(#41254) 4Grider válasza Prien (#41252) üzenetére


4Grider
nagyúr

A képen a DWM-222 hátterében egy DWR-116-os router van, ami multi WAN-os, azaz az USB portjára rádugott DWM-222-essel 4G-t is meg tud osztani.
Viszont a DWM-222-es csak egy USB-s modem, azaz nincs benne WLAN. A Telenor leírásban pedig Wifi routerről is szó van, azaz vagy elírták, vagy ez egy DWM-222/DWR-116-os csomag.

[ Szerkesztve ]

(#41255) #79335424 válasza 4Grider (#41248) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... de mi lesz, ha lejár a kapcsolat fenntartási idő, és az adott kliens épp nincs feljelentkezve? Ha a routerben nincs összekapcsolva az IP és a MAC, akkor honnan tudja a router, hogy melyik eszközre kéne küldenie mondjuk egy WOL -t?
De, ez nem változtat a LAN portok sebességén. Próbáltam már 10/100 -on másolni a NAS -ról. Elég gyászos a tempó. Lehet venni a gigás switchet.
Lássuk be, hogy ebben a routerben az egyetlen érték a modem! Ahhoz meg egy kicsit húzós a listaár. Csomagban meg még drágább, csak ott a magas havidíjjal fizeted meg az árat. Mennyibe is kerül a Telenornál egy korlátlan csomag?

[ Szerkesztve ]

(#41256) DrBubo77 válasza somasz (#41249) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem tudom melyik flottára gondolsz. De a dőlt betűs rész alapján nem kapcsolják le és nem lassítják be egyáltalán.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41257) 4Grider válasza #79335424 (#41255) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem egész 6500 Ft-ot fizetek érte előfizetésenként. (DPI flottás net.)
Egy router/switch tudja, hogy melyik lábán, milyen fix ip című eszköz található akkor is, ha nem ő maga rendeli azt a fix ip címet az eszközhöz (hanem az eszközöm magán állítod azt be).

(#41258) tomp


tomp
félisten

Váratlanul kikerült a MyMusic opcióból a Google Play Zene.
Gondolom akik pont azt használták vele nem kaptak értesítést.

(#41259) #79335424 válasza 4Grider (#41257) üzenetére


#79335424
törölt tag

A DPI az nem a Telenor. A Telenortól bármikor tudnék csomagot rendelni, flottába viszont esélyem se lenne bejutni. A Telenornál viszont nincs ennyiért korlátlan csomag. Sőt, sztem semennyiért sincs.

(#41260) 4Grider válasza #79335424 (#41259) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mielőtt valaki félreérti: A DPI a Fidesz flottája és a Telenor hálózatán működik.
Ha nem tudsz flottába bejutni akkor így jártál. Magyarországon a publikus internet-csomagok jellemzően még mindig drágák, alig találni egy-egy olyan csomagot, amivel rendes otthoni vezetékes net kiváltható, korlátlanság pedig erősen korlátozottan fedezhető fel bennük. Azért a Home csomagok már közelítenek az átlagos havi vezetékes internethasználati szokásokhoz.

(#41261) #79335424 válasza 4Grider (#41260) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt írtam én is. Kérdeztem, hogy tudsz -e reális áron Telenor csomagot, Te meg írtál egy flottásat. Körte, alma.

(#41262) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Vett már valaki itt D-Link DWR-116-os routerrel (meg a hozzáadott DWM-222 stickkel) netet? Egyelőre én csak agyrákot kaptam tőle, mert kritikán aluli amit művel. Vagy ilyen szar vagy hibás cuccot kaptam.
Konkrétan: iszonyú lassan, de nagy nehezen amikor csatlakozik is a mobilhálózatra végre és látom, hogy kapott ip-t, mik a dns szerverek stb. egyszerűen nincs net a rádugott gépen, se wifin.
DHCP jól van beállítva, a routert látják is az eszközök, de egyszerűen nincs tovább, se pingetni nem lehet kifele, se semmit. Becsatlakozás után ő maga se tudja pl. pingetni a dns szervereket, amiket felvesz.
Egyetlen 1x elindult néhány restart után normálisan (kábelen és wifin is), majd állítani akartam a wifi csatornán és utána megint lehalt, pedig akkor nem is kért újraindítást. A stick tuti jól működik (bár a csatlakozás sebessége egy vicc a Huawei modemekhez képest, de ez legyen a legnagyobb baja, amúgy jó), közvetlenül pc-re rádugva minden gond nélkül megy a net.
A router amúgy csinált próbálkozás közben olyanokat is, hogy folyamatosan connect-disconnect állapot között ugrált. Ez nem tűnik normálisnak. Maximális jelerősség van, 4G hálózatra felmegy látszólag. Out of the box, varázslóval állítottam be, de próbáltam manuálisan is, úgy se lett jobb. Nézek még majd egy reset utáni helyzetet, de este már nem volt idegem hozzá... :F

Ha nem jutok vele semmire a 3 napos cseregarancia mit jelent, hogy műxik pontosan?

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#41263) wetomi válasza N€T0X|N (#41262) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nem volt dolgom még ilyen szerkezettel, de szerintem érdemes lenne segítséget kérni a beállításban. 1220-on kérj technikusi visszahívást, 1-2 napon belül visszahívnak.

(#41264) 4Grider válasza N€T0X|N (#41262) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az 1.06-os firmware van fent a DWR-116-on?

(#41265) N€T0X|N válasza 4Grider (#41264) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Verzióra nem emlékszem fejből, de valami 2016. júniusi rémlik (reális?).

Sent from my keyBoard

(#41266) 4Grider válasza N€T0X|N (#41265) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól rémlik, márciusi volt az utolsó.

(#41267) Littoral


Littoral
aktív tag

Már hogy tűnt volna el a Google Play Zene az ajánlatból? Nagyon is ott van, ez egy ma esti, 20:00 órai képernyőmentés:

[kép]

Az más, ha elszúrták, de akkor is ott van...

[ Szerkesztve ]

(#41268) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#41265) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A dátumra jól emlékeztem, valamiért tényleg ezt írta, pedig 1.01 volt. Frissítettem 1.06-ra és ugyanolyan szar. Látszólag becsatlakozik, net mégsincs se lanon, se wifin. Kireseteltem, újra beállítottam, ugyanaz. Világít a földgömb, villog a modem, net nincs. Semmi nem érhető el kifele, se dns, se ping, se semmi. Magáról az eszközről se (teszt pingetni elvileg ő is tud, a belső hálóba megy is, de kifele nem). :(((

wetomi: 1220-on ilyen menüpontot nem találtam, sőt egyáltalán nincs már operátor közvetlenül? :Y Mindegy is, hétfőn visszaviszem, mert ez tuti hibás.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#41269) tomp válasza Littoral (#41267) üzenetére


tomp
félisten

Nálam nem látszik a Play Zene.
Alul a szolgáltatók leírásában sincs a Play Zene.

(#41270) Littoral válasza tomp (#41269) üzenetére


Littoral
aktív tag

Igen, a leírásban már nincs benne, a főoldalon a promó-képen meg igen.

(#41271) Viktor0610 válasza 4Grider (#41254) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A stick külön is megvásárolható, és a router mellé is azt adjuk. :)

A Google Play Zene elérést holnap megnézem. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#41272) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Srácok, ez mitől lehet?

Montenegróban vagyok, tegnap még volt hálózatom, este kikapcsoltam, reggel vissza és már nem tud semmire csatlakozni... kártyát próbáltam kivenni, újraindítani, minden...

Köszi!

(#41273) 4Grider válasza szkorhetz (#41272) üzenetére


4Grider
nagyúr

Előfizetéses vagy feltöltős vagy?

(#41274) szkorhetz válasza 4Grider (#41273) üzenetére


szkorhetz
őstag

Előfizetés.

(#41275) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Külföldi nyaralásunkhoz szeretnék rendelni egy M-es EU net hetijegyet. Ezt még itthonról meg kell rendelnem, vagy kintről is küldhetek SMS-t a 1750-re?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#41276) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Ha rendelek egy eu duo hetijegyet akkor az melle visszakapott sms utan csak kapcsoljam be az adatroaming gombot?
Ez órától egy hét múlva órára jár le vagy ha hétfőn rendelem akkor vasárnap éjfél?

[ Szerkesztve ]

(#41277) daikonblaze


daikonblaze
csendes tag

Sziasztok

Tegnap elmentem megrendelni a csomagot. My hipernet home XXL lett. Még aznap be is izzítottam, kész álom ez a sebesség. Amin még meglepődtem eléggé pontosak a becsléseik. Amennyi a lefedettség térképen van kb hozza azt a sebességet. Mytv is működik, össze se lehet hasonlítani a képet az analóg kábeltv képével.
Eddig túl szép és jó minden, kivéve egy dolgot. Ebben kérném még a segítségeteket.
HBO GO-ra próbáltam beregisztrálni, de bármit csináltam a második lapon ezzel a hibával nem enged tovább.
Kép a hibaüzenetről:[link]
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#41278) #79335424 válasza madmike (#41275) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elméletileg lehet kintről SMS -ben, de nem javaslom, mert megbízhatatlan. Sztem rendeld meg még itthonról a 1220 -on, mert úgy az aktiválás napját is meghatározhatod, amire SMS -ben nincs lehetőséged.

(#41279) asdf_ válasza madmike (#41275) üzenetére


asdf_
veterán

Indulas napjan itthonrol, vagy ha sanszosan csak kesobb kell net odakint, 7 napnal hosszabb az ut, es van a szallason wifi, es raer odaig, akkor telenor appon keresztul a wifit hasznalva.

(#41280) Viktor0610 válasza daikonblaze (#41277) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1220 vagy Telenor üzlet.
Nem találkoztam még a hibaüzenettel. :F

Samsung Galaxy A54

(#41281) tomp válasza Viktor0610 (#41280) üzenetére


tomp
félisten

MyMusic PlayZenét megnézted?
Fb-on már jeleztem nekik de csak "továbbítottuk az illetékesek felé, válaszukig türelmedet kérjük"
Szerintem még ők sem tudják mivan mert nincs válasz. :DDD

(#41282) Viktor0610 válasza tomp (#41281) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is itt tartok. :D

Samsung Galaxy A54

(#41283) tomp válasza Viktor0610 (#41282) üzenetére


tomp
félisten

:DD
Reméljük nem csak hiba miatt került bele a Play Zene amit utólag töröltek. Vagy a Play Zenével még nincs megállapodás de véletlenül belerakták már.
Habár nem mintha gond lenne emiatt az adattal de hát no. Elején benne volt.

(#41284) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Ha Telenoros telefont veszek apróról, akkor le lehet iratni a tulaj nevéről? Hogy ne függjek tőle, vagy ha esetleg cserélik akkor az én nevemre, és ne őt kelljen zargatnom.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#41285) tomp válasza Viktor0610 (#41282) üzenetére


tomp
félisten

Ahogyan látom a tv-s reklám sem tudja mi van. Ott Tidal, Deezer és Play Zene szerepel. Apple Music és rádiók nem.
Jajjj. :D

(#41286) Viktor0610 válasza gyurkikrisz (#41284) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

gyurkikrisz:
Nincs rá lehetőség/szükség, mert a telefon nem kerül senkinek a nevére. :)
A garanciapapír legyen meg, ez elég mindenhez. :)

tomp:
Persze, mert ez a Google Play Zene téma most, a napokban változott, a reklám meg korábban elkészült. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#41287) tomp válasza Viktor0610 (#41286) üzenetére


tomp
félisten

Az oké de az Apple Music a kezdetek óta benne van, a reklámban még sincsen benne. :DDD
Kicsit zűrzavar van a telenornál.

(#41288) khorvat


khorvat
senior tag

Egy kérdésem lenne azokhoz akik szoktak egyszeri havi adatjegyet venni Telenornál.
Ma vettem egy 500MB egyszerit és ezt írj a my telenor:
500 MB adatjegy
Aktiválás: 2016.07.31
Lejárat: 2016.08.01

Egyszeri díj
1 000 Ft
Lemondom

Ez most így 1 napra szól, vagy a my telenor később ír majd helyes adatokat?
Mi az egyszeri adatjegyek fordulója? Egészhónapokra szól esetleg és így jól megszívtam, azt gondoltam megrendeléstől 30napig fog élni!?
Köszi a válaszokat.

(#41289) Sayuar válasza khorvat (#41288) üzenetére


Sayuar
őstag

neked melyik napra esik a ciklusod ? :DDD

(#41290) Viktor0610 válasza khorvat (#41288) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A ciklusod zárásáig tudod elhasználni.
Ennek dátumát a 1220 mondja meg, vagy a kollégák bármely boltban. :)
Azért "tűnik el" egy nap múlva, mert 24 óránként egyszer rendelhető meg. :)

Samsung Galaxy A54

(#41291) tomp


tomp
félisten

Megjött a fb válasz a Play Zenére!
Kikerült a MyMusic szolgáltatásból.
Miután az összes oldal megírta a szolgáltatást, kivették.
Ügyes kis beetetés... :W
Gondolom kaptak a MyMusic ügyfelek értesítést, hogy változott...(természetesen nem kaptak)

(#41292) Littoral válasza tomp (#41291) üzenetére


Littoral
aktív tag

És továbbra is hirdetik, hogy Google Play Music (most még ott van mindig)...
Jó tett helyébe' jót várj. Talán még máshol is jelzem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#41293) tomp válasza Littoral (#41292) üzenetére


tomp
félisten

fb válasz:
Az érintett oldalak módosítása folyamatban van, de arról, hogy miért következett be a változás, sajnos nem tudunk információt adni.

Gondolom aki reklamál, hogy jelzés nélkül kivették és lemondja emiatt nem írják jóvá az összeget mert miért is...
Megírta az összes oldal a MyMusic-ot benne a Play Zenével. Sajtóközleményeknél is szerepel.
Az adatcsomagok számos népszerű online streaming zeneszolgáltatáshoz és rádióhoz elérhetők, mint például a Deezer, az Apple Music, a Google Play Zene és a Tidal, valamint az MR rádiók. A Telenor holnapján is elérhető támogatott szolgáltatások és rádiók körét a Telenor folyamatosan bővíti a felhasználók visszajelzései alapján.
Bővíti? Ahha. Inkább csökkenti...

(#41294) khorvat válasza Viktor0610 (#41290) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok, köszönöm a választ akkor technikai dolog mert 1x rendelhető egy nap.
Ciklus forduló 24-e ezen a szamon szal így aug. 24ig lesz elérhető, én is így gondoltam mikor megrendeltem!

(#41295) Totheground


Totheground
addikt

Céges SIM-et tudok simán cseréltetni vagy kell valami felhatalmazás? Megjöttek az új telefonok de az ITs illető szabin van még két hétig és az eddigi micro SIMet nano-ra kellene cseréltetni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41296) Viktor0610 válasza Totheground (#41295) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelszó vagy meghatalmazás (plusz aláírási címpéldány a kisebb cégeknél) szükséges. :)
Kis szerencsével vágható is a SIM, ha ezek nem állnak rendelkezésre.

Samsung Galaxy A54

(#41297) Darko


Darko
senior tag

Szolgáltatótól lehet kérni a telefon szolgáltató függetlenítését, ha lejárt mindenfajta hűség a telefonra?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#41298) Sayuar válasza Darko (#41297) üzenetére


Sayuar
őstag

Persze 7650 Ft

(#41299) Darko válasza Sayuar (#41298) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi, ez már egységes ár, nincs olyan hogy újabb telefonra drágább? Mintha olvastam volna ilyet.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#41300) Viktor0610 válasza Darko (#41299) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egységes. :)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.