Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) hp1950


hp1950
tag

FF vázon használta, illetve próbálta már valaki közületek ezt az obit?
NIKON Nikkor AF 18-35 mm f/3.5-4.5 D ED-IF

Esetleg tapasztalat, vélemény, vagy más alternatíva?

(#7652) Graphy válasza #40935168 (#7648) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nem voltam egy hónapig, és a nyáron szó volt róla, hogy nekiesel timelapsnak, lett belőle valami?

...az ezer hozzászólást nem volt kedvem végigolvasni, mert qrva sok köztük az off (IYF vitaestek aztán milc vagy nem, stb)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#7653) Motaba78 válasza lyunior (#7649) üzenetére


Motaba78
őstag

szia

Nekem van mindkettő, mióta megvan a sigma 17-70,nem volt fenn a 105-ös, nekem nagyon tetszik.

(#7654) Graphy


Graphy
aktív tag

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hol lehet Nikonhoz objektívet bérelni? Az Artwork-öt ismerem, de ott sajnos nincsen 24-70-nél nagyobb objektív. Október utolsó hétvégéjére szükségem lenne legalább egy 70-200/2.8 objektívre max 1.7-es extenderrel, de egy 80-400 sem lenne rossz. Sport fotózáshoz kellene. Aki tud ilyen lehetőségről, kérem írjon nekem. Előre is köszönöm.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#7655) #40935168 válasza Graphy (#7652) üzenetére


#40935168
törölt tag

Lett, csak nem sikerült 8 mp-nél hosszabb video-hoz több képet rögzíteni, mert éjjel 2-3 körül leállt a gép. Eneloop-ok nem csipázták a nulla közeli fokokat, az obira pedig előbb kiült valami pára az utolsó pár tucat képkockán, aztán rá is fagyott. Időzítő is leállt.. minden megállt.

De 8mp megvan, majd feltöltöm. Olyasmi mint Kleroo-é, még a színvilág is. Ugyanazt fotóztuk, FX mindkettő, ő 24-en lőtte, én 14-en, ennyi az eltérés.

(#7656) MC Pite válasza szarkad333 (#7650) üzenetére


MC Pite
veterán

Minőségileg? Minőségileg a Tamron 17-50 2,8 legalább egy lépéssel a sigma előtt van. Az új sigma állítólag nem rossz, de ammennyire képeken láttam még mindig a tamron mögött van; más kérdés hogy a +1 fé vagy a +20mm a fontosabb.
Nemrég linkelten, nyitva is tök korrekt: https://picasaweb.google.com/m/viewAlbum?uname=116279021830350379135&aid=5912861632927805121&start=0

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7657) szarkad333 válasza MC Pite (#7656) üzenetére


szarkad333
tag

en a tamronra gondoltam:D

Szarkadavid.hu

(#7658) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Mókusvakítás lehet, vagy ezt tényleg ennyire odatették? Nem mint ha a D5000-en ez lenne a következő üveg... :U

(#7659) aleister válasza Bazsee71 (#7658) üzenetére


aleister
veterán

4000 dollárt akkor se biztos, hogy adnék érte, ha jár hozzá a D800 is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7660) Peethy


Peethy
őstag

Srácok, ha már úgyis kinn vagyok: ha láttok valamit, ami méretben/tömegben relative kicsi, és Amazonról szeretnétek megvenni, mert olcsóbb, akkor megoldható, hogy hazahozzak pár dolgot - persze ingyen és nem kereskedelmi mennyiségben :) Akit érdekel, írjon egy pü-t.

(#7661) spanyoll válasza Peethy (#7660) üzenetére


spanyoll
addikt

10db macbook, 50db d800, ilyenek :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#7662) Peethy válasza spanyoll (#7661) üzenetére


Peethy
őstag

Ok, utald a pénzt és haza sem megyek ;]

(#7663) csacsi77


csacsi77
senior tag

Hi-hi!!!!! D610
:DD :DD

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#7664) Peethy válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


Peethy
őstag

Lásd: Nikon D600, porosodás nélkül (reméljük!!)

(#7665) L4mie válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


L4mie
veterán

hmmm :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7666) m3ss válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


m3ss
veterán

remelem lenyomja a d600-ak arat mondjuk 200-250 ezer kornyekere, es majd szepen takaritgatom itthon magamnak :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7667) Sequoyah válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


Sequoyah
tag

Reméltem, hogy az új D600 egy FF D7100 zal lesz egyenértékű, de csalódtam. Ha erről is kiderül, hogy vannak garanciális gondjai, akkor pontosan 0-val több a D600nál:)

(#7668) Real_Necro válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na most sikerült elindítanod a következő "Miért jó/ miért sz@r lavinát"... :DDD ;]

Az árakra én is kíváncsi leszek. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7669) Freddy76 válasza csacsi77 (#7663) üzenetére


Freddy76
addikt

Annyira nyilvánvaló volt. A nikon, ahelyett, hogy elsimerte volna a d600 bizonyos szériáinak bizonyos hibáit, hivatalosan soha nem foglalt állást. A nikon számára a porosodás, olajosodás nem létezik. Így a hibás gépek javítása/cseréje helyett kihozzák - gyanúsan gyorsan - az utódot, amelynek létét néhány lényegtelen fícsörrel indokolják, de közben a lényeg: ez már nem olajosodik... Persze ezt nem írják le a termékismertetőben, de nyílván az összes fórumon, tesztoldalon le lesz írva...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7670) dabgergo válasza Sequoyah (#7667) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem is pofátlanáság... minimum azokat a feature-öket be kellett volna építeni amik megvannak a D7100-ban (fúkuszrendszer, középső gombra full zoom, nagyobbb felbontású kijelző stb.).
Hivatalosan el se ismerik h gond lenne a D600-al, mégis jön a gyakorlatilag ugyan olyan D610, akárcsak az SB900-SB910-nél. Számomra elég visszataszító a Nikon arroganciája...

Egyébként számomra amúgy is hiányos a jelenlegi Nikon line-up; nincs olyan profi FX gép ami nem stúdióba való és mondjuk 800e FT alatti...

[ Szerkesztve ]

(#7671) m3ss válasza Sequoyah (#7667) üzenetére


m3ss
veterán

felkeres egy keringore? :DDD
miert olyan jo a d7100 amugy? sosem ertettem, fx kozeli arban (d700) miert vennek aps-c kamerat?
amugy egyik vazrol sem tudok tul sokat, szoval meggyozheto vagyok. de most rakerestem es ugy latom zajban jobb a d600, es hat dofdofdof. af meg nem tudom, melyik a jobb? mondjuk nyilvan nem 1 arkategoria most a 2 kamera :B
amugy kozepre zsufolt kereszt af pontokrol egy egesz erdekes megkozelites...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7672) dabgergo válasza m3ss (#7671) üzenetére


dabgergo
őstag

D7100-at a videó, a nagyobb felbontás és 3év gari miatt vettem a D700-al szemben. Egyébként nem tom ISO-ban hol van a D700, de a D7100 engem lenyűgözött D90 után (najó ez azért nem meglepő :) )

De nekem is egy profi kamera lenne az álmom, a fenti tulajdonságokkal, de ezeknek egyelőre csak a D800 felel meg, az meg nekem már túl sok MP (egyelőre) és túl drága is.

[ Szerkesztve ]

(#7673) m3ss válasza dabgergo (#7670) üzenetére


m3ss
veterán

mi az a kozepso gombra full zoom?

"Egyébként számomra amúgy is hiányos a jelenlegi Nikon line-up; nincs olyan profi FX gép ami nem stúdióba való és mondjuk 800e FT alatti..."
nem ertem minek beskatulyazni igy a gepeket, sportfotos, studios, hagyjuk mar. valamelyikkel nem lehet makrozni, tajkepezni, portrezni terepen? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7674) gab.m válasza m3ss (#7673) üzenetére


gab.m
senior tag

Szerintem arra gondol, hogy a képek visszanézésénél a fókuszpontot állító "pad"-on ha a középső gombot megnyomod, akkor 100%os nagyításra ugrik. Kétlem egyébként, hogy ez nincs benne, bár nem próbáltam még D600at.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7675) dabgergo válasza m3ss (#7673) üzenetére


dabgergo
őstag

Ha megnyomod a az OK gombot akkor a képen bezoomol annyira amennyire beállítottad és nem kell csomószor megnyomnod a nagyító gombot, hogy lásd éles-e a kép.

Nem feltétlen kell bekategorizálni, de a 36MP nekem mindenképpen sok, főként mert a jelenlegi gépemet megterhelné, meg iszonyat sok helyet foglalnánek a képek (tudom ez nem mindenkinek gond). Illetve pl sportfotózásra (bár ez engem pont nem annyira érdekel) a D800 sok (akár olcsóbb) géphez képest is lassú. Tehát azért van értelme vmennyire kategorizálni, mert segíti az eligazodást imho.

gab.m: én úgy tudom nincs benne, de bárcsak tévednék....

[ Szerkesztve ]

(#7676) m3ss válasza dabgergo (#7672) üzenetére


m3ss
veterán

"D7100-at a videó, a nagyobb felbontás és 3év gari miatt vettem a D700-al szemben. "
kinek mi. mondjuk engem ezek kozul egyik sem erdekel. fotozas meg a dof viszont annal inkabb. ujabban bassza a csoromet ez az fx-es dof :)
36 mpixel a d600? hat az tenyleg tul sok. akkor d700 meg mindig a legszimpibb.

(#7674) gab.m :U :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7677) dabgergo válasza m3ss (#7676) üzenetére


dabgergo
őstag

Mások az igények, nekem kell munkára is néha a videó, így eléggé leszűkült a kör...
Ami engem egyébként nagyon zavar az a pontatlan AF, szívesen kipróbálnék egyszer egy D4-et mondjuk h össze tudjam hasonlítani a fókuszrendszert, kíváncsi vok százalékban mennyivel kevesebb életlen kép lenne.

(#7678) m3ss válasza dabgergo (#7677) üzenetére


m3ss
veterán

nem csak 24 mpixel a d600 es d610 is?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7679) dabgergo válasza m3ss (#7678) üzenetére


dabgergo
őstag

De igen. A 24MP nekem még belefér, ami sok az a D800 36MP-e. Arra írtam h sok, nem a D610-re.

[ Szerkesztve ]

(#7680) Santiagain


Santiagain
senior tag

Az 1/4000 még mindig vicces egy D600-on.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7681) TayRol válasza Santiagain (#7680) üzenetére


TayRol
veterán

meg a d610-en is.

(#7682) Santiagain válasza TayRol (#7681) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ja, ja! Azt akartam én is írni. Ha már a sorozaton emeltek, megoldhatták volna ezt is. FF-en azért nem ritka, hogy 1.4-es üvegeket használnak. Ott bele lehet futni a korlátba.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7683) m3ss válasza Santiagain (#7682) üzenetére


m3ss
veterán

hat ja, ez tenyleg tre. bar iso 50 vmit segithet de akkor is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7684) Freddy76 válasza m3ss (#7683) üzenetére


Freddy76
addikt

Pontosan. Ez különösen annak fájó, aki dofbuzi, és emiatt vesz ff-et. Nappal már ugrik is az 1.8 vagy az 1.4 sok esetben az 1/4000 miatt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7685) hotkar válasza Freddy76 (#7684) üzenetére


hotkar
aktív tag

Aki dofbuzi (ha már ilyen perverz...) hordjon magánál ND szűrőt :K

(#7686) cOxeR válasza hotkar (#7685) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért csak-csak van expókorrekció a Nikon vázakon is. ;) :))

(#7687) gab.m válasza Freddy76 (#7684) üzenetére


gab.m
senior tag

Viszont tud iso50-et, így valamennyire kompenzálható az 1/4000.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7688) Peethy válasza gab.m (#7687) üzenetére


Peethy
őstag

Kiterjesztve tudja, tehát nem tudja :)

(#7689) gab.m válasza Peethy (#7688) üzenetére


gab.m
senior tag

A D300/D300s/D700/D3/D3s/D3x se tudja natívan a 100-as isot, így elvileg azokon is szopóág fényes nappal az 1.4es rekesz. A valóság meg az, hogy szerintem "nem történik semmi", ha lentebb tekerem a natívról egy értékkel.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7690) Peethy válasza gab.m (#7689) üzenetére


Peethy
őstag

Nem hát, szívom is néha a fogam miatta, de annyira gyakran tényleg nem jön elő. Nincs semmi extra vele, de ugyanezt a visszahúzást utólag is megcsinálhatod, ugyanaz lesz a végeredmény. (Hacsak nem JPEG-ben fényképezel.. akkor tényleg jó lehet.)

(#7691) forceberg válasza gab.m (#7689) üzenetére


forceberg
veterán

A 3X tud + ISO50-et is. De nem hinném, hogy bárki is venné azt a gépet... :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7692) gab.m válasza forceberg (#7691) üzenetére


gab.m
senior tag

Azt hittem a D3x is 200-ról indul, ezt akkor benéztem...
Tud iso50-et? Rohanok, veszek kettőt... :DDD Amúgy a D800 óta tényleg nem hiszem, hogy bármi értelme lenne megvenni... Van is egy most indexen, asszem legújabban 730ért árulják... A D800 meg újonnan 700 alatt van.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7693) MC Pite válasza m3ss (#7671) üzenetére


MC Pite
veterán

Az is egy megközelítés a fókuszpontokról...
Azért nekem egyelőre az ilyen kiosztás szimpatikusabb.
Látok én i sok összehaosnlítás D600 meg D7100 között - tuti ha lenne pénzem akkor cak a nagytesóval foglalkoznék, de hát én dof és lowlight mániás vagyok, nem sportfotós :B

Furcsa mondjuk nekem az is, hogy 16mp mire kevés, de tiszteletben tartom/elhiszem hogy munkára kell. (vagy nem szereti állóban tartani a gépet és inkább croppol? Arra is elégnek tűnik még a 16mp is mondjuk elsőre...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7694) TayRol


TayRol
veterán

van az indexen egy nem hazai garis d7k, eladó, na de az a 110e ft-os ár akkor is durva.

(#7695) gab.m válasza TayRol (#7694) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem irta mennyi expo van benne... Marpedig ha beletett 100 ezret, akkor tenyleg nem lehet mashogy eladni, csak nagyon alacsony aron.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7696) Real_Necro válasza gab.m (#7695) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja, nekem is kikerekedett a szemem és kerestem hol van a kutya elásva. Most meg annyi új gép megjelent, hogy nehéz döntés lesz, melyikre cserélek majd D90 után. De majd megosztom úgy is veletek a nyűglődésemet, hadd nosztalgiázzatok. :D ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7697) gab.m válasza Real_Necro (#7696) üzenetére


gab.m
senior tag

Vegyel D610et, azt csak nem kurjak el :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#7698) Real_Necro válasza gab.m (#7697) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vagy D7100-at, vagy D5200-at, vagy D600 javítottat, vagy D700-at, esetleg D7000-et... :D

Februárig szerintem nem lesz új gép, hacsak be nem ugrik valami nagyon jó akció vagy ajánlat. Szóval van pár hónapom utánaolvasni. Meg addig is gyűjtögetni rá.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7699) Graphy válasza Real_Necro (#7698) üzenetére


Graphy
aktív tag

D90 után a D5xx-et elfelejteném, nekem nagyon hiányoznának a dedikált gombok. ;)
...az AF motor hiánya is zavarna.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#7700) Freddy76 válasza Real_Necro (#7698) üzenetére


Freddy76
addikt

Jézusom, mire ezt kigondolod... Perpill a d7000 nagyon jó árban van, persze kérdés, nem akarsz-e valami újabbra... Mondjuk a d600-610-700 már egy másik árkategória...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.