Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#7400) üzenetére


spanyoll
addikt

Itt van :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#7402) Andrew31 válasza Bazsee71 (#7298) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szórás nálam is van, hiszen zoomom az enyém is... :)
De arra jó volt a kitobis időszak, hogy tudjam, mi kellene majd ezután (bár a jövőbe nem látok), no meg hát erre volt akkor pénzem.

De hogy miért csak jpg-t kezel a program, az tényleg kérdés.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#7403) Digger válasza r3dsnake (#7396) üzenetére


Digger
senior tag

A minap letöltöttem valahonnan egy Excel táblázatot.
LCC2.6.1En.xls a neve és egy Nikon oldalról jött le.
Ebben benne van minden Nikon DSLR és minden Nikkon által forgalmazott objektív és az, hogy mi működik az adott párosítással és mi nem.
Próbáltam utólag megint megtalálni, de csak dokumentum megosztó oldalakon láttam viszont.
Ha valakit érdekel, felrakom valahova.

(#7404) hotkar válasza Digger (#7403) üzenetére


hotkar
aktív tag

Úgymint Lens Compatibility Chart.

(#7405) ujtzjani


ujtzjani
tag

Sziasztok.

Napról-napra közelebb kerülök, hogy végre kezembe foghassam a saját D7000-emet. És memókártyákat nézegetek hozzá. Samsung SDHC kártya 32GB Pro Class10, UHS-I Grade1 néztem ki mert ár érték aránya nagyon szimpi. Kinek mi a véleménye róla, esetleg tapasztalata. Vagy más javaslatot is szívesen fogadnék.
Előre is köszönöm.

(#7406) Bandinho válasza ujtzjani (#7405) üzenetére


Bandinho
tag

Nekem is még csak útban van a gépem, de többször szívtam már meg memóriakártyával, így én személy szerint minél kisebbet ajánlok, hogy ha esetleg valami történne vele, kevesebb adat vesszen el. 16 vagy, ha nem zavar a több csere, akkor 8GB-osat.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#7407) ujtzjani válasza Bandinho (#7406) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm a tanácsot. Maga a samsung márka nem problémás a nikonnal? Van erről tapasztalat?
Bár most nézem a lexar kártyákat nagyon igéretes a 16GB-os....
Jah és sok örömet a gépedhez, gondolom te is izgatott vagy már... :)

[ Szerkesztve ]

(#7408) Bandinho válasza ujtzjani (#7407) üzenetére


Bandinho
tag

Samsung-Nikon párosítással még nem volt dolgom, de Samsungok jók, illetve még a SanDiskkel vannak pozitív tapasztalataim. :)
Naná! Én D5100-ra várok :D

[ Szerkesztve ]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#7409) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Eye-fi kartyaval nincs kapcsolatban nincsn tapasztalata valakinek? Multkor mar rakerdeztem, de nem volt reakcio. 12e korul lenne eBayrol a 8gigas Pro X2.

(#7410) ujtzjani válasza r3dsnake (#7409) üzenetére


ujtzjani
tag

Nagyon szívesen segítenék, de semmi infom nincs róla... :(

(#7411) Santiagain


Santiagain
senior tag

A kártyás kérdésekre ITT hamarabb kaptok választ.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7412) balintkagan1 válasza ujtzjani (#7410) üzenetére


balintkagan1
tag

Az én szerény véleményem-pár hónap d7000+8gb sandisk sdhc után: bárcsak vagy 1 db 16 GB-osat vagy 2 db 8 GB-osat vettem volna...mert sokszor van, hogy lévén kb.:20 Mb (átlagban) egy RAW kép, elég hamar telik a kártya, pláne még ha videó is megy, akkor naponta egyszer üríteni kell:).
Amúgy meglátásom szerint a kártya sebességére is érdemes odafigyelni, mert pl.: a SanDisk Extreme Pro, és a Sandisk Extreme III is class 10-es, de az előbbi jelentősen gyorsabban üríti ki a buffert, mint az utóbbi, ha az megtelik. (ami nem csoda, hiszen az egyik 95Mb/sec sebességgel van hirdetve (ez sztem inkább az olvasás sebessége) a másik pedig kb 30Mb/sec.

Más: Ez az Eye-Fi kártya engem is izgat(ott) csak szerintem eléggé drága ahhoz épest, hogy gyakorlatilag annyi a pláne benne , hogy a tableten (Wi-fi képes készüléken) meg tudod nézni a képeidet és át tudod küldeni, de mindezt eléggé lassan.Nem akarok hülyeséget mondani,de ha vesszük ehez a kb 16 000 Ft-os árat , akkor érdemes elgondolkodni, azon, hogy a wifi adapter a Nikonokhoz 24 000 Ft és ha jól tudom annak (és egy ingyenes Androidos programnak) a segítségével a kamera beállításokat is lehet módósítani vezeték nélkül, nem csak képeket küédeni a tabletre , jó lassan..

(#7413) r3dsnake válasza Santiagain (#7411) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, itt megpróbálom. :)

(#7414) ujtzjani válasza balintkagan1 (#7412) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm szépen a választ.
Már kezd körvonalazódni a megoldás bennem is... 16GB -os kártya lesz a befutó, és 94mb/s-os verzió. Mivel 2 kártya slot van a masinában ezért később még beruházhatok még egy 16-osra. Szerintem ez így jó lesz. A márka még elgondolkodtat de szerencsére van már több választási lehetőség... :)
Köszönet mégegyszer. :R

(#7415) Andrew31 válasza ujtzjani (#7414) üzenetére


Andrew31
senior tag

Sebességteszt.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#7416) ujtzjani válasza Andrew31 (#7415) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm szépen... :R

(#7417) subidu válasza ujtzjani (#7414) üzenetére


subidu
tag

Én egy 4gb-os kártya helyett vettem 32gb-osat. Hibátlanul működik másfél éve. Kisebbet már nem vennék. Minden alkalom után mentek róla mindent 2 helyre. Kényelmesebb mint 2db 16 gigás. A 4gb-os mindig nálam van. Kb. háromnegyed év alatt töltöm meg, videózással együtt jpeg-ben, d90-el, a 32gb-osat.
Ha váltanák dupla slotos fényképezőre, akkor is 2 db 32gb-osat használnék, úgy, hogy mindkettőre ugyanazt írja ki.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7418) Kleroo válasza subidu (#7417) üzenetére


Kleroo
veterán

No offense, de nem igazán logikus amit írsz.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7419) r3dsnake válasza subidu (#7417) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minek kellene tárolni a kártyán a képeket visszamenőleg? Én 8gigásnál nagyobbat nem hiszem, hogy vennék.

(#7420) spanyoll válasza Kleroo (#7418) üzenetére


spanyoll
addikt

Dehogynem. Mindig magánál hordja a backupját :D (kivéve ha törli másolás után, mert akkor még ennél is logikátlanabb)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#7421) ujtzjani válasza ujtzjani (#7416) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm az infót. Csak-csak nincs általános nézőpont erre. :D

(#7422) grabber válasza ujtzjani (#7405) üzenetére


grabber
addikt

Én inkább vettem egy 32 Gb-at mert,két 8 Gb volt nekem.

Amint a gépre rakom a memóriakártyát automatikusan tölti fel a felhőbe.Így duplán meg van alapból.Ha meg kis időm van a LR-al már a gépre fel is vittem.
De az elég szar érzés ha videó alatt vagy kép készítés alatt,kártyát kell cserélni,mert megtelt..Az a biztosabb,ha Inkább többször mentek,minél előbb,nem pedig a több kártya.

Kezdő fotós :B

(#7423) Kleroo válasza grabber (#7422) üzenetére


Kleroo
veterán

Mi a fontosabb? 5mp csereművelet néha-néha,amikor nem tudod jól kiszámolni mi-merre-hány lesz.
Avagy 32gigás kártyát agyig tölteni ,majd otthon szembesülni,vagy akár már helyszínen,hogy ERROR, minden képi anyagod eltűnt.
Avagy el sem kezdtél fotózni,de már meghalt a kártya. És ugyebár nincs más,mert egyetlen nagy méretűbe lett fektetve a pénz. Ez mondjuk elég dühítő lenne egy túrázás során,ahol a remek képek egyike sem készül el,és nincs sarki trafik. Murphy minden nap szorgalmasan felkel, nem szabad neki sok célpontot hagyni. :)

Nekem(szinte) mindig több kártyám volt párhuzamosan. Szerencsére nem volt ilyenből problémám. Viszont szerintem alig 1-2 alkalommal kellett konkrétan kártyacsere miatt kicsit félbeszakítani az adott kattintgatást.

Lehet mérlegelni kinek mi a fontosabb. :)

Érdemesebb most már elvonatkoztatni a kapacitástól,és átnyargalni elkészíthető képek/percek számára.
Nekem bőven elég egy 8gigás kártya, bőven. Viszont egy D800-ban eléggé korlátozó lehet.

Én a több fizikai kártya híve, ideális kapacitás, és a minőségi atomrobbanás álló konstrukció híve vagyok(tehát inkább a profibb,megbízhatóbb kivitelre költök,mint arra,hogy extrémnagy kapacitása legyen).

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7424) nesa válasza Kleroo (#7423) üzenetére


nesa
veterán

Hagyd, masikba is ez a tema megy epp, nemerdemes ezzel foglakozni ott lehet mar a 64 esnel tartanak hogy az milyen fasza enmeg rohadtul elvagyok 2 vazon 2x8gb al+ 4gb tartalek, eddig nekem csak eskuvokon fordult elo hogy 1db 8as ne lenne eleg, meg d7100 nal is meghuznam a 16gb os hatart.
Pesze van aki egymas utan lovi a jobbnal jobb kepeket ezerszamra es baromi bosszanto mikor tele a kartya:D

[ Szerkesztve ]

(#7425) t_a_m_a_s válasza nesa (#7424) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

+1

Nekem is egy 8-as kártyám van meg 2-3 régi 2-es. Mindenre elég...

Holnap majd jól beletépünk...

(#7426) m3ss válasza nesa (#7424) üzenetére


m3ss
veterán

miert mi baj lehet amugy a 32-es kartyakkal? en errol lemaradtam. vagy egyik kartyat sem erdemes telirakni :F
nekem 16-os van d90-ben, ez 1100-1200 nef? ennyi nem is art nekem. en kepes vagyok nyaralason mondjuk 600+ kepet elloni egy nap alatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7427) aleister válasza m3ss (#7426) üzenetére


aleister
veterán

Főleg 36MP-nél kevés az a 16GB. Százvalahány kép fér rá. Egy esküvőnél, rendezvényfotózásnál ez édes kevés.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7428) subidu válasza spanyoll (#7420) üzenetére


subidu
tag

Év eleje óta rajta vannak a képek. Én így szeretem. Ha valaha feljebb lépek a d90-ről dupla kártyás gépre, akkor vennék még egy 32gb-osat. Nekem ez így kényelmes. Kinek a pap, kinek a papné.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7429) Kirtam


Kirtam
tag

Tiszteletem topiklakók!

Ha a pénzügyi dogokat figyelmen kívül hagyjuk melyiket éri megvenni: D7000 vagy D7100? Sokat számít hogy nincs low pass filter a 7100 ban? A képélességen gondolom elég sokat dob azért.

(#7430) Sequoyah válasza Kirtam (#7429) üzenetére


Sequoyah
tag

A filter hiánya pont nem számít semmit igazán, de a többi fejlesztés miatt mindenképp jobb a D7100. Plusz elhagyta a D7000 AF problémáit.

(#7431) m3ss válasza aleister (#7427) üzenetére


m3ss
veterán

en azt ertem. epp ezert kerdezem, hogy mi a baj a 32-es kartyakkal...de lehet felreertettem akkor vmit.

(#7429) Kirtam ez eleg erdekes kerdes. ha a penz nem szamit melyik a jobb auto, a ferrari 360 vagy egy 458? :DDD
nyilvan mindenben jobb a d7100, az a kerdes hogy meger-e neked annyival tobbet...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7432) aleister válasza m3ss (#7431) üzenetére


aleister
veterán

Egyetértésként írtam a dolgot. :)

16MP-re ideális szerintem a 16GB. Nagyobb szenzornál már kevés lehet bizonyos helyzetekben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7433) Frigetrus válasza m3ss (#7431) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Kleroo megválaszolta pár hozzászólással előbb [link]

Lényeg: Inkább legyen nálunk több kisebb kártya mint egy nagy, mert ha telelövünk egy nagyot, és tönkremegy a fotózás közben, akkor több képünk megy a kukába, mint ha több kis kártya közül az egyik menne tönkre.
Sőt, ha több kártyánk van, akkor már eleve van tartalék, tehát bármikor folytathatjuk a fotózást annak tudatában, hogy bár elment pár képünk, de legalább tudunk még csinálni újakat.

Például:
Valaki esküvőt fotóz, és egy nagy kártyára készít képeket, belerakott már aznap 1000 képet, majd egyszer csak azt mondja a gép, hogy error, a kártya nincs többé, és a képeket sem látja soha viszont. Mennyivel jobb, ha inkább azt a nagyot 2-3-4 kártyával helyettesítette volna, és akkor csak kb 2-300db kép megy a kukába, de a többi 7-800db használható marad.

Persze lehet több nagy kártyát is venni, nyilván függ attól is mekkora fájlokat készít a gép.
Szóval nem az van, hogy bármiféle baj lenne a 32-es kártyákkal.

(#7434) m3ss válasza Frigetrus (#7433) üzenetére


m3ss
veterán

ertem. akkor eskuvon ezt szoktak csinalni profik hogy 2-3x memkartyat cserelnek? bar gondolom ha 2 kartyara mentesz parhuzamosan akkor nem kell ezen gorcsolni.,,
en eskuvon elmentem backupolni egyet a vacsora alatt biztos ami biztos. amugy en ki se vettem meg a memkartyat a gepbol csak parszor. nem lehet nagyobb esely van arra hogy tonkremegy ha kiveszem? pl serules. eltorom, elejtem, rosszul rakom be :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7435) aleister válasza Frigetrus (#7433) üzenetére


aleister
veterán

Már a D7k-ban is dupla aljzat van. Ilyenkor duplikált írást kell használni. Aki ebből él, annak illik olyan vázat használni, ami ezt tudja.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7436) Frigetrus válasza m3ss (#7434) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nyilván a két kártyára mentés egy baromi jó dolog pont ebből a szempontból. Egyébként profik simán kártyát cserélnek. Scott Kelby is ezt javasolja amúgy.
A backupolás szintén jó dolog már rögtön a helyszínen.
(Nem hiszem, hogy túl sok baja lehet egy kártyának a ki-be rakosgatástól.)
Úgy kell érteni az egészet, hogy több kártyával már egy lépést tettél a biztonság érdekében.

(#7437) m3ss válasza Frigetrus (#7436) üzenetére


m3ss
veterán

legalabb akkor mondhatod a parnak hogy a templomi szertartasrol sajnos nem lett kep, de nyugodjanak meg, mert a vacsorarol viszont lesz :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7438) Frigetrus válasza m3ss (#7437) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Talán nem vágják le a fejed, csak a kezed.. :D :DDD
Amúgy inkább úgy csinálnám, hogy minden eseményen cserélgetném a kártyákat. Akkor marad mindegyikről biztosan. :)

Ja igen, és tuti két kártyás gépet vennék ha...

[ Szerkesztve ]

(#7439) grabber válasza Kleroo (#7423) üzenetére


grabber
addikt

Attól mert 16 vagy 32 GB egy kártya,attól még lehet cserélni :U

Én úgy szeretem ha a régi képek is rajta vannak.Azokat nem törlőm,amíg be nem telik a kártya.De előtte már fokozatosan lementve,persze.

nesa: Bocsi,ha túl nagy vitát indítottam és nagyon úgy tűnik nem lehet normálisan megbeszélni ezt.De mint írtam,nem sok képet készítek,hanem szeretem a régi képeket rajta tartani,emiatt kell a nagyobb hely.Bár a nyaraláson készült képek(1,5 hónap)azért jó néhány képet csináltam.Minden nap lementve.Csak NEF,mert újra nem mehetek vissza egy hamar.DE hagyjuk ezt,mert biztosan hülye vagyok.Ezért van 2x8 GB és ha tárhely kell,arra a 32 GB.Mind a 3 kártyán képek vannak,elosztva.

(#7440) *Ropi* válasza Frigetrus (#7433) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 kártyás vázaknál relatíve kis kártyákat érdemes használni és sűrűn menteni az adatvesztés elkerülésére, 2 kártyát kezelő vázaknál viszont az ellenkezője: mehet bele 2 egyformán nagy kártya tükörmásolatban (én is így használom az 5D3-mat 2 db 64 GB-os kártyával és az egész napot végigfotózom velük esküvőkön).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7441) *Ropi* válasza grabber (#7439) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Én úgy szeretem ha a régi képek is rajta vannak.Azokat nem törlőm,amíg be nem telik a kártya.De előtte már fokozatosan lementve,persze."

Nem ajánlott módszer amit csinálsz, mert aszimetrikusan terheled a kártya blokkjait: egyes blokkok jóval több írási ciklust kapnak mint a folyamatosan lefoglalt társaik: hamarabb fognak meghibásodni, ami adatvesztéshez vezet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7442) *Ropi* válasza Frigetrus (#7436) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#7434) m3ss: Neked is szól. ;)

"Nem hiszem, hogy túl sok baja lehet egy kártyának a ki-be rakosgatástól."

A kártyának nem is annyira, de a foglalatnak...Lásd CF foglalat lábainak benyomódása / letörése, ami jellemző "erőszakos behatolásnál". ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7443) Frigetrus válasza *Ropi* (#7442) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Jogos. Csak SD-ben gondolkodtam. CF kártyánál nekem is hajlottak el érintkezők régen, elég parás dolog. Nagyon rosszul találták azt ki.

(#7444) Kirtam válasza m3ss (#7431) üzenetére


Kirtam
tag

Azért írtam, hogy nem számít, hogy ne az ára alapján legyen eldöntve, de valóban igaz amit írsz, tehát akkor úgy kérdezem, hogy a felár megéri-e a különbséget a kettő között. Ha az ár nem számítana nyilván rámennék a fullframe-re. Leginkább tájképre, meg streetfotóra használnám, max pár portré.

(#7445) grabber válasza *Ropi* (#7441) üzenetére


grabber
addikt

A kártya kezeli,hogy hova írjon?Ha van rajta elég hely,az SSD-nek megfelelően,egyenletesen elosztva ír a cellákba.
Ez újdonság,mert azt hittem ha tele van,fokozatosan írom tele a tárhelyet.

(#7446) *Ropi* válasza grabber (#7445) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az SSD-kkel ellentétben a kártyák firmware-je nem pakolgatja át a szektorok / blokkok tartalmát, hogy egyenletesen ossza el az írásterhelést. ;) Ahova felírtad a rajta maradó képeket, azok ott is maradnak a törlésükig és csak a többi helyre írhatsz utána.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7447) subidu válasza *Ropi* (#7446) üzenetére


subidu
tag

Én tele szoktam írni a 32gb-os kártyámat, és ha megtelt, akkor a gépben formatálom, nem a számítógépen.
Igaz én hobbi fotós vagyok. Most április óta vannak a képek a kártyán, és még mindig van rajta bőven hely.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7448) ujtzjani


ujtzjani
tag

Látom nagy port kavart a kérdésem, de nagyon örülök, hogy kifejtettétek a véleményeteket, mert ebből tanulok. :) Mivel nekem hobbi és nem hivatásszerű használatra lesz a gép így szerintem inkább 2db 16gb-os kártya mellet teszem le a voksomat. De abból valami nagy sebességű változatot veszek majd. Mondjuk Lexar Professional 16GB Class 10 UHS-1 600X 90MB/s és az ára sem horror.
Köszönöm szépen a véleményeket sokat segítenek a döntésben. :D

(#7449) m3ss válasza Kirtam (#7444) üzenetére


m3ss
veterán

erre majd jol beindul a flame party :DDD
nekem biztos nem erne meg annyit a d7100, d7k-hoz kepest, de kinek mi...sot majdnem kapsz egy hasznalt d700-at is a d7100 arabol.
milyen obikkal venned? remelem nem kitobival akarsz d7100-at venni :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7450) atok666 válasza Kirtam (#7444) üzenetére


atok666
őstag

A nagyobb felbontas, meg talan az aa szuro hiannya esetleg jol johet a termeszetfotonal. Az uj AF betalalhat street fotonal ott, ahol a 7k mar hibazna. Az, hogy megeri-e ez neked a felarat, csak te tudhatod.
(Es persze amint m3ss is irta, nem mindegy milyen obit raksz majd ele)

Atok

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.