Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) aleister


aleister
veterán

Mindkettőtöknek a válasz: oké. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7152) psycroptic


psycroptic
őstag

A D5100+SB-700+YN-622n nem képes az 1/200-as zársebességnél gyorsabb működésre? A váz miatt?

PSNID: Tomy83PS

(#7153) Real_Necro válasza psycroptic (#7152) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én úgy tudom D5100 nem támogatja az auto FP-t. Ezért nem megy.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7154) psycroptic válasza Real_Necro (#7153) üzenetére


psycroptic
őstag

Sejtettem. Köszi a megerősítést! :R

PSNID: Tomy83PS

(#7155) Larry303


Larry303
addikt

mi a véleményetek erről a diffuzorról?
vmit rendelnem kéne az sb700hoz

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#7156) Real_Necro válasza Larry303 (#7155) üzenetére


Real_Necro
veterán

Demb Flash? 1 hét alatt megjön. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7157) A Zéé válasza Larry303 (#7155) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem ilyen van, szerintem egész jó cucc. Ha van plafon, akkor az a 80-20-as áteresztő ver szembe is valamennyi fényt, nem lesznek olyan kemények az árnyékok alul. Ha nincs miről visszaverni a fényt, akkor vannak a betétek. A fehér a standard, az ezüst kicsit keményebb fényt ad, az arany színű meg nem tudom miért jó :) A lágyító az elejére szintén nem rossz. Ami hátránya, hogy kicsit nagy, nekem épp csak befér a táskámba.
Hívtam a türelmes modelljeim, és itt próbálgattam. Nem egy egzakt, pontos teszt, de nagyjából látni, hogy milyen. Amúgy bevetésen volt már barátnőm ismerőseinél közös kép fotózáson, ahol a fehér betét jól jött, mert ronda sötétpiros volt a fal meg a plafon. Csak azokat a képeket nem szabad mutogatni :(

szerk: mégsem ilyen van, mert az enyémnek nem kell a tépőzár ellendarabját felragasztani a vakura. Hanem ilyen tapadós belsejű szalagon van. Ez a ráragasztás lehet, hogy stabilabb, de nem esik le az enyém sem.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#7158) Freddy76 válasza A Zéé (#7157) üzenetére


Freddy76
addikt

Nemá, Tappancs és Csibészke mikor voltak nálad?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7159) A Zéé válasza Freddy76 (#7158) üzenetére


A Zéé
addikt

gyakran járnak errefelé, mindig a kutyákat hergelik... Aztán behívtam őket, hogy segítsenek már egy kicsit :)

Just a simple Lineman...

(#7160) Larry303 válasza A Zéé (#7157) üzenetére


Larry303
addikt

köszi! hasznos volt! ennyi pénzért sztem mellélőni nem tudok...és amit a színes falakról írtál, nos pont azzal vagyok nagyon sokszor bajban, illetve a 4,50es belmagassággal :)

Necro: ér szted annyival többet?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#7161) Real_Necro válasza Larry303 (#7160) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem Ropit kérdezd, nekem sajnos nincs összehasonlítási alapom. Anno kipróbáltam Ropi példányát, most meg már sajátot használok. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7162) gboszi válasza Larry303 (#7155) üzenetére


gboszi
senior tag

Ha meglesz, azonnal számolj be:)
(#7157) A Zéé: Király a teszt!

"If you're good at something, never do it for free!"

(#7163) MC Pite


MC Pite
veterán

Ki találja ki mit hoztam ma, kitobival és egy CZ 50/1,7 manu obival? :)
Érdemi tesztképek holnap, sötét volt mire hazaértem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7164) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

X-E1 ??? :F :U

Merakkókabbe... ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7165) Andrew31


Andrew31
senior tag

Hát, nekem viszont pont ilyen van, és ha teleragasztgatom a vakut (amit nem fogok megtenni), akkor nem megy fel rá "kupak" diffúzor, ezt érdemes lehet szem előtt tartani. Sajnos nem néztem meg a képeket elég jól vásárlás előtt, de fel lehet persze máshogy is erősíteni, pl. gumit is szerezhet rá. És valóban, majdnem A4-es méret kihajtogatva, az el kell tudni rakni valahova...

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#7166) JohnyBlue válasza Real_Necro (#7156) üzenetére


JohnyBlue
őstag

AZ egyik ismerősnek rendeltünk Dembet és majd egy hónapra jött meg :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7167) A Zéé válasza Andrew31 (#7165) üzenetére


A Zéé
addikt

méteráruboltba vegyél 30 centi fekete gumit, meg 35 centi tépőzárat (lesz vagy 200 Ft összesen) és csinálj egy ilyent. Ha van varrógéped egész szépen meg lehet csinálni, ha nincs, akkor kézzel varrva is megoldható :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#7168) Andrew31 válasza A Zéé (#7167) üzenetére


Andrew31
senior tag

Csak számára írtam.
Van a munkahelyemen bőven tépőzár... és adtak is a cucchoz. De nem is kell, csak gumiból kell egy gyűrűt csinálni, megfogja az, szerintem nem kell keverni. :)
Sok ilyen gagyiságot rendeltem már ebayről, el lehet bénázgatni velük. :D

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#7169) MC Pite válasza M_o_g_y_i (#7164) üzenetére


MC Pite
veterán

Kapom, kapom :K

Ez meg a plusz üvegem hozzá:
Carl Zeiss Planar 1,7/50 T*

Este vagy holnap irogatok egy kicsit... ha van kérdés, vagy hogy inkább melyik topikba kéne (a nikonos helyett), akkor mondjátok.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7170) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Nikon d5100-es készített (2/3 arányú képeket) hol lehet nagyon jó minőségben előhívatni 10*15-ös méretben vagy nagyobban? (edigital-ban van most akció, de ott egyszerűen nincs 2/3-as arány)
Nem baj ha kicsit drágább, a lényeg, hogy jó minőségű legyen.

Köszönöm

(#7171) Kleroo válasza Süvi (#7170) üzenetére


Kleroo
veterán

DFL.hu

Nem annyira csilivili,modern,"divatos" a kép rendelésének menete; de a végeredmény amit kapsz a lehető legjobbak között van.

12x18-at javaslom, ideális méret és lehet hozzá kapni albumot is kis utánajárás után.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7172) Süvi válasza Kleroo (#7171) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, utánajárok, hogy szállítanak-e vidékre.

(#7173) Schuby


Schuby
aktív tag

Ha csak úgy kíváncsiságból belekóstolnék, a makrofotózásba, de nem szánok rá egy sokforintos objektívre, akkor előtét lencsét vagy közgyűrűt érdemes inkább kipróbálni? és milyet? D5100/ 18-105

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#7174) Freddy76 válasza Süvi (#7170) üzenetére


Freddy76
addikt

digilabor.net

Ugyanaz, mint amit Kleroo írt: kissé elmaradott rendelési felület, de szépen dolgoznak.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7175) MC Pite válasza MC Pite (#7169) üzenetére


MC Pite
veterán

Nullszériás OOC jpegek: [link]

Az af sebesség javulása (bőven), focus peaking és a fókuszpont váltás gyorsabbá tételével sokkal szerethetőbb, nem értem előző tulaj miért nem frissítette. Jah, HG-XE1-el használom, nem is olyan kicsi mint ahogy képeken tűnik, pontosabban elég ehhez a súlyhoz.

A drive gombot és a 2 dimenziós q menüt ha a többi gyártó nem másolja le akkor ökrök :).
Film módot korábban sose használtam a fujiknál, viszont most kóstolgatva egész jó cucc, az X10esen is rálesek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7176) Freddy76 válasza MC Pite (#7175) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem ez a kérdés engem érdekel itt a legjobban, de ki fogsz kapni, ha offolsz. Inkább lehelj életet ebbe a topikba, és írd le, hogy miért cseréltél, mennyiért cseréltél, hogyan cseréltél, mid van hozzá, meg egyebek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7177) bandigno válasza Schuby (#7173) üzenetére


bandigno
senior tag

jelenleg én is ezzel próbálkozom :) mint friss 3200 tulaj (2 hónapja) én is ez irányba szeretnék elindulni, azaz már meg is tettem!
haverok/ismerősök ajánlásával az előtét lencse lehet a befutó, abból is szinte minden nikonos a Raynox-ot ajánlja, mivel nagyon praktikus, felcsipteted és ennyi! ha meg gyors váltásra van szükség, pillanatok alatt le tudod szedni! Nekem jelenleg nincs rá keret, de 1-2 hónap múlva tuti megveszem! Viszont tesztelni sikerült már és tényleg jó! Esetleg ebayről rendelj egy felcsavarható előtét lencsét 67 mm-es szűrőmérethez 8 dioptriásat, 2-3e forintért kipróbálni ezt a módszert (én is ezt csináltam, míg nem lesz pénz a raynoxra)! 8 dioptriát tud a drágább is! Ha meg megtetszik a filléressel a bohóckodás, megveszed a 20 ezrest! Esetleg vadászol használtan, de itt az aprón nem nagyon láttam mostanság! azt mondták, hogy bele lehet futni 10-15ért is :)

[ Szerkesztve ]

(#7178) m3ss válasza bandigno (#7177) üzenetére


m3ss
veterán

18-105 hosszabbik vegen mar vignettalni fog a 250-es raynox amugy.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7179) bandigno válasza m3ss (#7178) üzenetére


bandigno
senior tag

és meddig lehet probléma mentes?

a 18-55ön kb 24 mm-nél már van sötétség, itt kb ua várható?

[ Szerkesztve ]

(#7180) m3ss válasza bandigno (#7179) üzenetére


m3ss
veterán

18-55+raynox 250 egyaltalan nem "vignettal", kisebb a szuromeret mint 18-105-on.
18-105 vege fele mar latszodik a a fekete keret a kep szelen, nem tudom pontosan hany mm-tol, 1-2 eve probaltam 2 kep erejeig kb. sztem 60-80mm-tol mar biztos latni...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7181) A Zéé válasza m3ss (#7180) üzenetére


A Zéé
addikt

és akkora gyutávnál kb mekkora nagyítást lehet elérni vele? Alapesetben kb 13x9 cm-et tud lefedni a 35/1.8, meg a 18-105 is, ezt kéne valahogy 4(-5)x3(-4) cm környékére leredukálnom. Filmes negatívokat kellene majd digitalizálni, és kellene valami megoldás nekem is, lehetőleg minél olcsóbban. Úton van már a hívótank, aztán már csak vegyszerek kellenek a házi híváshoz.
A full manuális közgyűrűkkel nem lehet blendét vezérelni ugye? Közgyűrűkkel meg hogyan lehet számolni a nagyítást?

Just a simple Lineman...

(#7182) lyunior


lyunior
tag

Sziasztok!

Belépő Nikonra szeretnék kistelés zoomot. ~120-ig. Kb. 100 rugóig nyújtózhatok árban.
Általános használatra kellene, de nem lenne baj, ha valami fényerősebb példányt találnék, hogy játszhassak a mélységélességgel. Nem kell, hogy új legyen.
Milyen típust tudnátok javasolni?

Köszi!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7183) MC Pite válasza lyunior (#7182) üzenetére


MC Pite
veterán

... legjobb tudomásom szerint nem túl sok alternatíva van.
Sigma 17-70mm f/2.8-4.0 DC Asp IF OS HSM Macro (Nikon) 120 a 220voltnál, bár én ennek a felét adnám érte. (ez a régebbi, iparkodni kell mert szerintem raktárról tolják ki). Az utódjárautódjára ránéznék, mostanában egész jó üvegeket csinál a sigma, de az bő huszassal több. (Ez korrektnek tűnik, a régi meg nekem nem volt képek alapján szimpatikus.)

Vagy használt 28-75 2.8 ha nincs égető szükséged a 28 alatti tartományra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7184) lyunior válasza MC Pite (#7183) üzenetére


lyunior
tag

Igazából azon agyalok, hogy két obival fedjem-e le a tartományt, vagy eggyel.
Pl. 17-70+ 55-200 bár ez már nem kis tele. Vagy egy 18-105 v. 120 lenne-e jobb megoldás.
Mi a véleményed a nikkor 18-105-ről? Az már kitben is kapható, a vázzal.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7185) Schuby válasza bandigno (#7177) üzenetére


Schuby
aktív tag

nagyon jól hangzik, én azt hittem a közgyürüvel jobban járok, de ránézek a Raynoxra. Árban is nagyon baráti, játszani jó lesz

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#7186) MC Pite válasza lyunior (#7184) üzenetére


MC Pite
veterán

18-105 nem annyira fényerős. De ha megfelelne neked, akkor 18-200VR-t kapsz ennyiért, komolyabb darab és a vége rendes tele. Volt 18-105öm, és még van 18-200am is, a képük gyakorlatilag ugyanolyan (azaz nagyátfogású zoomhoz képest egész jó).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7187) lyunior válasza MC Pite (#7186) üzenetére


lyunior
tag

Gondoltam ilyesmire én is, de pont a fényerősség kérdése tántorít el. Bajban vagyok, mert jó lenne némi természetfotózás, de oda meg fényerős tele lenne jó, az meg ugye a házunkkal azonos árban van. Tehát valami kompromisszumos megoldást keresek.
Olvasom itt a fórumon, hogy sigmában is egész jó minőség kapható, elérhetőbb árakon.
Szeretnék venni egy D3200-at, de a kit obi (18-55) helyett valami használhatóbb kellene, erre keresek megoldást.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7188) MC Pite válasza lyunior (#7187) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha a 18-105 elég fényerős, akkor a 18-200is (egykutya).
Azért sigmában van szórás, de jah, vannak jobb darabok (a régebbi, főleg a 17-70 2,8-4,5 nem igen győzőtt meg, 18-105 határozottan szimpatikusabb képeket produkált).

Ha van még, gondold meg 3200es helyett a D5100at is szerintem. ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7189) lyunior válasza MC Pite (#7188) üzenetére


lyunior
tag

Sokallod a pixelt a 3200-ban, vagy a képérzékelőt találod jobbnak a 5100-ben?
Mástól is hallottam már, hogy az 5000-es szériát javasolta.
Most a 7100-ról olvastam jókat, főleg természetfotózásra, de az ugy 3x annyiba fájna mint a 3200.
Árban végülis hasonló lenne, de kicsit zavarna, hogy a technikai fejlődés már átlépte az 5100-at.
Vagy rosszul látom?

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7190) lyunior válasza MC Pite (#7188) üzenetére


lyunior
tag

Bár most hogy kicsit utána olvasok, nem is tűnik olyan rossznak.
Pl. a HDR teszik benne.
A 3200ban nincs, sőt még expo sorozat se.
Nem tudom...

Valami jó kis kombináció kellene (váz+obi), ami kijön 200 rupó körüli árból.
Régóta eszem magam rajta, mert a pénzem se sok, meg az eszem se, meg valami haszontalan cuccot se akarok venni...

Bár most Nikon-os fórumon vagyok, ahol gondolom a Canon felér egy szitokszóval, azért a Canon-on is gondolkoztam, de amikor egy belépőt volt szerencsém a kezembe fogni, azt elég gagyinak éreztem, legalábbis az ergonómiáját tekintve.
A nikon valahogy jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7191) Bazsee71 válasza lyunior (#7189) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem szállt el az idő a D5100 felett. Az, hogy a marketing gépezet mit sugall, már más dolog....

Egyébként a D7000 szenzora van benne, komoly darab.

(#7192) L4mie válasza lyunior (#7190) üzenetére


L4mie
veterán

azt találd ki először mire van szükséged :)
ennek fényében talán tudunk segíteni. :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7193) lyunior válasza L4mie (#7192) üzenetére


lyunior
tag

Kéne nekem minden, csak kong a zsebem :DD
Bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül... :(

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7194) MC Pite válasza lyunior (#7189) üzenetére


MC Pite
veterán

Kevesebb limitáció van az 5100ban mint a 3200ben, egy sokkal élhetőbb váz szerintem.
Szenzora nagyon jó, a dönthető kijelző néha jól jöhet, raw feldolgozás kellemesebb vele, markolata a legtöbb embernek jobb.

Mit tud a 3200 amit az 5100 nem? Fordítva jóval hosszabb a lista. (jobb zajban, akkuban, szolgáltatásokban, gombok elhelyezkedésében - sokkal gyorsabb úgy kezelni hogy nem kell az obit elengedni bal kézzel-, stb).

Less utána, sok helyen vacilálnak e két gép között, de én megint a nagyobbat venném, nem kérdés, több szolgáltatás, kicsit jobb képminőség.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7195) erika53


erika53
csendes tag

Én csak szerényen megjegyzem, hogy ugyan ezeken a dolgokon vacilláltam
és döntöttem inkább a d5200 mellet, amit nem bántam meg és miután használtam több napot a d7100-at csak örültem, hogy plusz 120 ezret nem adtam ki rá...(másik topikba ki volt fejtve teljesen)
Ez a plusz pénz mehet nagyobb fényű obira inkább.

[ Szerkesztve ]

(#7196) MC Pite


MC Pite
veterán

Más kérdés az 5200 vs 5100, szerintem minden fillér mehet obira ami köztük van.
Sőt, egy árban sem vagyok biztos hogy az 5200őt hoznám el, nem hiszem hogy fénymérésben hoz annyit amit a felbontáson (főként feldolgozásnál) veszít.
Papíron hajszálnyival jobban teljesít a szenzor dxo mark szerint,(5200) de én már az 5100 rawméreteit is rühellem (D5K fájljai bőven elég nagyok voltak, A1-es posztereket meg ritkán nyomtatok...)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7197) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

D5100 helyett nem lenne esetleg érdemesebb D90-et néznie? Ott van a vázban is motor esetleg régebbi obikhoz. Árban nincs nagy különbség szerintem. Én az utóbbit választottam.

(#7198) Andrew31


Andrew31
senior tag

Az 5200 helyett sztem simán mehet az 5100, de a D90 már régicske. Persze egy kitűnő gép (én is gondolkodom egy beszerzésén), de jobb, ha választ egy modernebbet, nem mellesleg garanciával...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#7199) lyunior válasza MC Pite (#7196) üzenetére


lyunior
tag

Én topok, te topol, ő ...

"Amíg pszichológushoz nem mentem, határozatlan embernek tartottam magam. Ma már nem vagyok ebben annyira biztos..."

Azért szeretek vájtfülü (szemű) emberekkel beszélgetni, mert egészen más megvilágításba tudják helyezni ugyanazt a dolgot. Amikor feljöttem a fórumra, határozott elképzelésem volt a vázat illetően, most már benne val a bogár a fülemben. :U
Ennek ellenére jó hogy tájékozódok, mert a régebbi nagyobb és az új kisebb között nem egyszerű a választás.
Minél több kommentet olvasok annál inkább meggyőztök, hogy ne a 3200-őt vegyem.
Bár még nem kiforrott, hogy mi legyen helyette. Elültettétek bennem az 5100 csíráját, de még nem nőtt fává.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#7200) Bazsee71 válasza lyunior (#7199) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én a D3100 és D5000 között vacilláltam. Egy üzletben kézbe vettem őket, szinte már ott eldőlt: nyert a D5000. Nagyon nem bántam meg, mégis csak egyel magasabb kategória (szolgáltatások terén is). D5000-hez képest pedig egy kimondottan nagy előrelépés a D5100. Ha még nem került volna sorra, ajánlom figyelmedbe a pixinfo tesztjét. Ki fog nőni az a fa. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.