Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) A Zéé válasza Tav-Csoves (#30149) üzenetére


A Zéé
addikt

csillagokat max 20-30 másodperces képekkel szoktak, különben bemozdul. Vagy ha az ég egy bizonyos pontját akarják, és valamiért ez a záridő nem elég, akkor egy motoros fejre helyezik a fényképezőt.

Csillaghúzós képeket Startrails-el összekombinált "rövid" záridős képekből lehet csinálni.

Az a temperature meg a színhőmérséklet, nem valami felület, vagy elem hőmérséklete :K

Just a simple Lineman...

(#30152) Larry303 válasza anaqer (#30150) üzenetére


Larry303
addikt

semennyire ha rawban lövöd..ahogy észrevettem ellenfénynél azért jobban sávosodott, de azért nagyon ritkán volt az, hogy tényleg zavaró legyen, csúszka ráncigálás után is.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30153) anaqer válasza Larry303 (#30152) üzenetére


anaqer
veterán

Mindent RAW-ban lövök - a linkelt példát is :)

Melyik csúszkára gondolsz? Az expósokon kívül - tudom, hogy azok elcseszik, de én direkt rögtön importálás után, defaultban néztem.

(Mellékkérdés - van esetleg valami ajánlott LR plugin, ami ezt ki tudja szedni?)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30154) Larry303 válasza anaqer (#30153) üzenetére


Larry303
addikt

Baszakortam anno vmivel mar nem emlekszek, de asszem ps plugin volt nem lr
Vmi zajszuro plugin banding lesz a kulcsszo...kerdezd az 5dmiii tulajokat ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30155) matyi012345 válasza anaqer (#30153) üzenetére


matyi012345
őstag

Topaz Denoise tud debanding eljárást, YT-n van róla videó is. Pár dolláros PS plugin.

(#30156) matyi012345 válasza matyi012345 (#30155) üzenetére


matyi012345
őstag

Na most meg is néztem a képet :D

Azt gondoltam jobban csíkosodik. Viszont alul a lilás elszíneződés 1/6 másodpercnél az brutális. Most próbáltam az 1200D-men, 6400 1s és semmi. Ez engem jobban aggasztana.

(#30157) anaqer válasza matyi012345 (#30156) üzenetére


anaqer
veterán

Igen, az meg a másik problémám... még pár hónapig garis, szerintem megfuttatom egy körre, hátha tudnak vele mit kezdeni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30158) Tav-Csoves válasza A Zéé (#30151) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm! :)

(#30159) forceberg válasza anaqer (#30157) üzenetére


forceberg
veterán

Ezzel nem fognak semmit sem kezdeni, bár az 1/6 nem is olyan hosszú záridő. Előtte közvetlen nem lőtték hosszabb expót?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30160) anaqer válasza forceberg (#30159) üzenetére


anaqer
veterán

Nem, ilyen 1/4 - 1/20 körüli tartományokban dolgoztam előtte... még csak nem is sorozatban, vagy LV-vel, szóval abszolút nem volt csúcsra izzítva a szenzor.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30161) glaci


glaci
őstag

Szisztok!

Tegnap előtt meghozta a futár az Extreme Digital webáruházból még 1 hete megrendelt Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 Di II VC objektívet. Sajnos pont a szabadságom végére érkezett meg, így már csak munka mellett (után) tudtam kipróbálni tegnap.
Úgy érzem nagyon peches vagyok és kifogtam egy rossz példányt! (Lehet, hogy csak túlzottan beleéltem magamat, mert annyi jót hallottam Tőletek róla, de nekem ez most nagyon nagy csalódás.)
Elsőre látszik, hogy a képek közel sem olyan jók, mint a Nikon 18 - 105 -el voltak.
A stabilizátort próbáltam, az egyébként pöpec, de még lerekeszelve és rövid záridővel is nagyon életlenek a képek.
Próbáltam tesztelni és arra jutottam, hogy a hiba nagyobbik részt azért van, mert az obi a téma elé fókuszál valamivel. (Bár LV -ben kontraszt fókusszal is jobb a 18-105, de akkor már nem olyan vészes a különbség.)
Ilyenkor mi a teendő? Írtam már az Extrémnek egy levelet, de félek, hogy a szervizbe hajtanak majd vele, hiába vagyok még 3 napon belül.
Mert az OK, hogy egy tájképnél ez nem olyan nagy probléma, de egy makrónál már használhatalan és egy portrénál sem jó, ha az alany szeme helyett az orra éles!

Mondjatok valamit, mert most nagyon el vagyok keseredve!
Köszi előre is!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30162) matyi012345 válasza anaqer (#30160) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez egyértelműen hiba, 1/6-nál nem szabad hogy ilyen legyen.

glaci: Ha visszalépnél az egésztől és inkább elfelejtenéd akkor van hozzá jogod, nem fognak szervízbe hajtani. Még 12 napig állhatsz el a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#30163) Colonel993 válasza glaci (#30161) üzenetére


Colonel993
senior tag

Online rendelés estén, független személyes vagy postai úton való átvételtől, 14 munka nap áll rendelkezésedre indok nélkül elállni a vásárlástól a magyar fogyasztó érdekvédelmi törvények alapján!

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#30164) glaci válasza matyi012345 (#30162) üzenetére


glaci
őstag

És (#30163) Colonel993 is:

Köszi srácok!
Az a baj, hogy én ha lehetséges, akkor inkáb egy tökéletesen működő üveget szeretnék.
De most ezzel nagyon befürödtem ... :(
Már nem cserélnek 3 napon belül, ha a termék hibája a rendeltetés szerű használatot akadályozta?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30165) Colonel993 válasza glaci (#30164) üzenetére


Colonel993
senior tag

Cserélnek meg minden, mert nem akarnak péztől elesni (ez az ő érdekük volna...) de 14 munkanapon belül te vagy az atyaúristen
Nem kérem és köszönöm van, hanem ugrik fordul!
Az üzlet rád eső felét Te teljesítetted, a termék rosz, ők nem teljesítették a rájuk eső felet.
Ennyi!
Törvény, nem szeretni kell, hanem betartani!

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#30166) Larry303 válasza forceberg (#30159) üzenetére


Larry303
addikt

2 óra felcsapott tükör mellett sem produkált nekem anno ilyent...ok video mód volt, de látszódott volna 2 ór után, ha a szenzor izzadásának lenne betudható
amúgy e első redőnnyel, ellenfényben rondán sávosodik az a6000 is :(

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30167) fireman123 válasza Colonel993 (#30165) üzenetére


fireman123
őstag

Mi történik a 14 napon belül visszaküldött obival (vagy bármi más műszaki cikkel), ami ugye már fel lett bontva, ki lett próbálva, akár használták is 13 napig? ....újból eladják a következő online vevőnek (mint vadi újat és tökéletest), hátha neki megfelel és nem reklamál és nem küldi vissza????

(#30168) matyi012345 válasza fireman123 (#30167) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem konkrétan ezt mondták a 220V-ba, amikor visszavittem egy Wifi adaptert, hogy majd eladják másnak így.

(#30169) glaci válasza Colonel993 (#30165) üzenetére


glaci
őstag

Írtam nekik e-mailt (hogy legyen nyoma), azzal, hogy nem jó és ezért kérem a cseréjét, de még nem reagáltak.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30170) anaqer válasza Larry303 (#30166) üzenetére


anaqer
veterán

Hát ez bizony erősen szopóág... most visszanézve a vele készült képeket, 1/45 meg még 1/180 (!!!) mellett is észrevehető ISO 3200-nál. Tehát szerintem ez nem longexpó melegedés, és nem is fényszivárgás, ha csak kicsit magasabb ISO-knál jön elő.

Kicsit durva azért... Broki bácsinál láttam, hogy 12800-nál van egy ilyen defekt - de mondom az már úgyis extended (szóval erősen Dangerzone), azt még benyelném. De hogy már 3200-nál is összeszarja magát... na, azt már nem annyira szeretem. :(

Lehet itt valamit csinálni? Használtan vettem ugyan, de egy elég korrekt(nek tűnő) embertől - volt adásvételi, nálam az eredeti számla (egy elvileg még létező cégtől - interhifi.hu), "Nikon Europe Service Warranty" jegy dátummal, pecséttel...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30171) fanti válasza glaci (#30161) üzenetére


fanti
addikt

A kolléga úr képeit láttad?

Viszonyításképpen gondoltam megnézni.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30172) hemaka válasza fireman123 (#30167) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pontosan igy, ahogy szinte mindegyik boltban. Ezert szoktam kerni, hogy ha szemelyesen veszem at, a dobozon levo zarjegy ne legyen atvagva. Ha megis at van, nem vagyok erte hajlando fizetni. :)

(#30173) nasinas


nasinas
tag

Készítettem pár fotót ma este, D3300 és az újabb fajta Tami 18-200. A Szabadság hídtól indultam és a Parlamentnél vettem észre, hogy addig ki volt kapcsolva a képstabi. Ezért visszafelé is lesétáltam - villamosoztam a fotós helyszíneket. Tulajdonképpen stabi nélkül is lehet ügyeskedni, állvány híjján merev felületekre tettem le a gépet vagy a karomat támasztottam ki a korlátnak, de a stabi azért nagyon jó, hogy van. Persze lesz állvány is, kell az néha, főleg így este ,amikor nem mindenre elég a stabi sem.
A gép villanó nélküli automatán volt, gondoltam, most nem rekeszelek én, a gép úgyis megteszi, az ISO gyakran volt 3200-6400 értéken.
Ide kattintva láthatók a képek.
:DDD

A képeket számítógépen élesítettem - a gépben nem találtam ilyen lehetőséget, emlékeim szerint a Canon 1100d-ben mintha lett volna, de nem kellett nagyon. Ashampoo Photo Optimizer 6-ot használtam - szóval nem volt nagy műtét. A JPG-k Fine minőségűek a gépben, legnagyobb méret (és felbontás), más utómunka eddig nem volt, a fájlok méretét a Google képtár csökkentette. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#30174) t_a_m_a_s válasza nasinas (#30173) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

"sajnáljuk, nem rendelkezel hozzáféréssel..."

Holnap majd jól beletépünk...

(#30175) fireman123 válasza hemaka (#30172) üzenetére


fireman123
őstag

Hát így nagy lutri az online vásárlás :(

(#30176) hemaka válasza fireman123 (#30175) üzenetére


hemaka
nagyúr

Onlinenal az a baj, hogy ki kell bontaniuk, mert a garipapirok alt. a dobozban vannak es kitolteni ill. pecsetelni kell a kikuldes elott. Na most onnan kezdve csak bizhatsz a szerencsedben, hogy nem hasznaltat kapsz uj gari papirral. Bar Nikonnal a gyari szam bele van nyomtatva a garanciajegybe, ott nem tudnak trukkozni a visszahozottal, max kiallitottat kapsz a legrosszabb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#30177) quby válasza glaci (#30169) üzenetére


quby
őstag

Állj el a vásárlástol! küldd vissza és vegyél másikat!

Én most szopok egy alaplappal. (ipon). Megjött, nem indul! 20 órán belül jelzem, kérem a 3 napos cserét. Visszaküldöm, majd 3 hét mulva (benne volt a karácsony) visszajön, hpgy a hibát nem tapasztaltuk, (de egy BIOS frissités azért volt) igy nincs csere. 14 nap ugye lejárt mert oda volt 3 hétig, most elindul ugyan de 5 perc után ugy kifagy mint az északi sark. Jelzem a problémám. Küldjem garba. 14 nap lejárt ugyhogy bekaphatom (lejogászoltam és tényleg). Most oda van megint garban. Dec 14-én vettem és azóta egy egy büdös percet nem tudtam használni, és vissza fogják küldeni hogy semmi baja akkor ott állok, egy szar alaplappal és egy garanciajeggyel, és eladhatom ugy hogy valakit átbaszok és csak keveset bukok, vagy nem baszok át senkit és és bukom a 80%-át....

Most verem a fejem a falba :W :W :W hogy az elején miért nem éltem a 14 napos jogommal.....

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30178) glaci válasza fireman123 (#30175) üzenetére


glaci
őstag

B@sszus ...
Olvasom itt, hogy mindenkinek milyen gondjai vannak az online vásárlással.
Innentől fog van még jóformán szerencsém is van, hiszen "csak" kicsit félre fókuszál, de legalább működik.

Csak tudnám, hogy egy vidéki így hogy a fenébe tud "biztonságosan" vásárolni.
Mert BP nekem pl. 230 km, az oda - vissza már 460 ... :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30179) glaci válasza glaci (#30178) üzenetére


glaci
őstag

Most írt vissza az Extreme Digital ügyfélszolgálat, hogy küldenek futárt érte, bevizsgálják és ha tényleg hibás, akkor küldenek másikat.

Remélem nem csak időhúzás, hogy kifussak a 14 napból.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30180) catroot válasza glaci (#30179) üzenetére


catroot
veterán

Kollégám vett HDD-t, ami hibás volt. Ott is vitték volna bevizsgálni.

Végül elállt a vásárlástól és vett másikat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30181) aleister válasza glaci (#30178) üzenetére


aleister
veterán

Nekem hála égnek eddig mindig mázlim volt.
Franciországból használt Sigma 150. Tökéletes.
Angliából használt D800E. Tökéletes.

Az összes vásárolt obim online lett rendelve, és egyedül a legelső üvegem, egy Tami 17-50 volt eddig cserés, amit ingyen és bérmentve meg is csináltak a Camera Kft-s srácok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30182) quby válasza glaci (#30178) üzenetére


quby
őstag

Én nyíregyházán vagyok... szerinted??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30183) glaci válasza quby (#30182) üzenetére


glaci
őstag

Értem, ugyanaz a lábbeli ...

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30184) zool1 válasza quby (#30182) üzenetére


zool1
őstag

Eger sincs sokkal közelebb, tudnék mesélni... :U

(#30185) t_a_m_a_s válasza zool1 (#30184) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért Bp-hez pont félúton van Nyíregyhez képest ;) Amúgy siralmas, hogy a fővároson kívül szinte semmi nincs... Még a komolyabb nagyvárosokban sincs egy nyomorult fotós szaküzlet. Ennyire nem biznisz? Én még nem szólok egy szót sem, nekem a lélektani határon belül van az Optiform, oda-vissza egy bő 100-as. Ennyi utazást megér, hogy tesztelni tudjam a portékát mielőtt megveszem, így szinte mindenem tőlük van. Régebben még egy-egy ajándék UV stb is becsúszott, ami kompenzálta kicsit a benzinpénzt ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30186) zool1 válasza t_a_m_a_s (#30185) üzenetére


zool1
őstag

Ha nekem félúton van, akkor neked a kert végében... :DDD Amúgy igaz minden a "nagyfaluban van". :K

[ Szerkesztve ]

(#30187) t_a_m_a_s válasza zool1 (#30186) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért is írtam, hogy nem panaszkodom, az oda-vissza 100-120 az még bőven jó, 3-4 ezerből parkolóóra etetéssel együtt megúszom. Annyit meg ér személyes teszt és vásárlás.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30188) Throme válasza glaci (#30179) üzenetére


Throme
veterán

Ha bevizsgáltatod, az már a gariztatás folyamata... miért kéne neked ebben részt venni?
Ha visszaküldöd és kérsz másikat (vagy pénzvissza.. ) nem kell gariztatni.

Amúgy a bevizsgáláskor simán lehet, hogy nem ítélik hibásnak, mert speckón belül van.
Nekem is volt ilyen gondom nikon obival. Nekem szar volt, nekik fasza...

Egy AF tuningos vázzal lehet vissza se kéne küldened.

Szóval - szvsz - a bevizsgálással nem biztos, hogy jól jársz.
Bevizsgálás nélkül küldjék az újat.

(#30189) glaci válasza Throme (#30188) üzenetére


glaci
őstag

Még a hétvégén gondolkodok a dolgon, aztán meglátom, hogyan tovább.

Én is attól félek, hogy nekik még simán jó lesz, mert főleg közeli témánál ("makrónál") látszik inkább.

Hétvégén dolgozok, de majd próbálok csinálni még néhány teszt képet.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30190) bandigno válasza glaci (#30189) üzenetére


bandigno
senior tag

nem lehet, hogy esetleg az obi közelpontján belül akarsz "makrózni" vele? ha azon belül vagy, akkor nem nagyon lesz éles a tárgy!
szűkebb rekesz is kell ám makrózáskor, mert a DOF hangyapöcsnyi méretű csak! :)

(#30191) nasinas


nasinas
tag

Upsz, erre nem gondoltam, na szóval elvileg innen már láthatók a képek... :R

Ami ami, az az !

(#30192) JohnyBlue válasza glaci (#30178) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én a Fotósaroktól rendeltem online egy 35 milis Sigma ART-ot. Semmi gond nem volt velük. Bár a gari levél nem volt a dobozban :DDD Jeleztem a boltnak akik elnézést kértek és már küldték is a hiányzó papírokat.

Na igen, itt vidéken (Debi) venni még csak csak, de eladni.... na ahhoz kell művészet! :O

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30193) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok!
18-140-es obival történt már valakinél ilyen?

Itt írt róla valaki, de megoldás nincs:
[link]
Mit lehetne vele csinálni? Van valami ügyes szerviz, ahová érdemes elvinni? Már nem garanciális.

(#30194) glaci válasza bandigno (#30190) üzenetére


glaci
őstag

Nem, direkte kicsit távolodtam tőle, hogy ne járjak úgy.
Ill, akkor ugye mögötte lenne, nem előtte.
Meg rekeszeltem is egy picit.
Érdekes, hogy a 18-105 ugyanabban a helyzetben, gyutávon, beállításokkal, távolságból meg jó.
Jövő héten csinálok normális tesztet, aztán feltöltöm és megmondjátok a tutit.
Azt hiszem, nem küldöm vissza, hanem "ülök rajta" 2 hetet, aztán ha együtt tudunk élni, max. elviszem a szervizbe, ha nem akkor meg elállás lesz belőle.

(#30193) szilu7:
Nekem a 18-105 járt ugyanígy.
Fogtam a meleg ragasztó pisztolyt nyomtam 3 - 4 apró pöttyöt, rányomtam vissza a helyére, vártam pár percet míg visszahűlt és azóta is tökéletes! ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30195) gaben75 válasza szilu7 (#30193) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Az enyém is ilyen volt (használtan vettem).
Raktam rá szigetelő szalagot egy csíkot, majd oda tekertem és finoman pillanatragasztóval visszaragasztottam.
(4-5 pici pöttyel) megszáradt szigetelőszalag le és azóta hibátlan :DD

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#30196) zool1 válasza JohnyBlue (#30192) üzenetére


zool1
őstag

En is elmentem debibe a 70-200ert es megerte! :))

[ Szerkesztve ]

(#30197) JohnyBlue válasza zool1 (#30196) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Bár az áldomást nem tudtuk meginni rá :O

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30198) Throme válasza gaben75 (#30195) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is történt már ilyen a 18-105-tel. Valahogy sikerült visszacsavarni, -szorítani. A pillanatragasztós megoldásra én is gondoltam, csak más probléma is elő szokott fordulni. Ez pedig a zoom gyűrű gumi borítás elöregedés/elhasználódás. Egy cserénél azt hiszem a felragasztott műanyag homlokgyűrűt is le kell venni. Jól sikerült pillanatragasztós megoldásnál törhet a dolog.
Szvsz

[ Szerkesztve ]

(#30199) toth_janika válasza szilu7 (#30193) üzenetére


toth_janika
őstag

Ugyanilyet láttam a "hülyebiztos" boltban egy 18-105-nél... Nekem még hálistennek nem jött le, de ahogy gaben írta, egyszerűen meg lehet oldani. :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30200) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Van egy tényleg makulátlan D5100-as vázam. 16600 expo van benne. Mennyit érhet szerintetek?
Garancia még 2017 májusig.

Köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.