Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) szab13 válasza chipi-85 (#29841) üzenetére


szab13
aktív tag

Próbáld meg a monitort is megvenni, csak kérj személyes találkozót.
Persze más számmal, névvel, hátha ...

(#29852) aleister válasza szab13 (#29851) üzenetére


aleister
veterán

Természetesen haverokkal többen odamenni.
Egyébként rendőrségi feljelenés. A bankszámla nyitáshoz személyes okmányok kellenek. Innét kezdve van kit elővenni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29853) JohnyBlue válasza #65675776 (#29845) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Persze az egész semmit sem ér ha a frontlencse (vagy az előtte levő szűrő) be lesz borítva vízcseppekkel. ezt úgy kifejtenéd bővebben ?

Nem kötözködésképp, de nem tudom beemelni, hogy ha szűrő van az objektív elején akkor az miért zavarja meg az időjárás állóságát. (holott pl. a Canon 17-40 as gyártó írja, le hogy csak akkor lesz időjárás álló az obi, hogy ha szűrő van előtte )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29854) chipi-85 válasza aleister (#29852) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Próbáltam rámenni a monitorra, de semmi!

Holnap reggel a rendőrségen kezdek!

[ Szerkesztve ]

(#29855) anaqer válasza JohnyBlue (#29853) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem a képre gondolt (t.i. hogy szar lesz), nem a gépre...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29856) #65675776 válasza JohnyBlue (#29853) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sehol nem írtam ilyet. Amit írtam az azt jelenti, hogy ha a rendszer első optikai eleme (legyen az a frontlencse vagy egy előtte levő szűrő) szennyezett akárcsak vízzel is, akkor már reszeltek a képnek. Tegnap hazafelé jövet szitáló esőben olyan kellemesen ellepték a vízpára apró cseppjei a szemüvegem, hogy kb át sem láttam rajta. Pedig nem volt éppen komoly szitálás, kb akármilyen obi kibírta volna. De ugyanaz lett volna azzal is, mint a szemüvegemmel, legyen akármilyen csúcsprofi obi az.

Azért írtam oda zárójelben az előző hsz-ban, mert máshol tapasztaltam már, hogy sokan azt hiszik ha egy szűrőt raknak az obi elejére, akkor azzal minden probléma elszáll, onnantól kezdve csak tökéletes képek készülnek, az obinak pedig semmi sem fog ártani. Egy beszélgetés során egyszer az egyik fél folyamatosan hozzátette minden mondatomhoz, amiben szerepelt a frontlencse szó, hogy "Ezért kell egy UV szűrőt rakni elé!". Még arra is így reagált, amikor a fényerőről volt szó, és megemlítettem, hogy fix obiknál a belépőpupilla átmérője kb a frontlencs átmérője.

Egy szó mint száz: ahol már tényleg számítana az időjárásállóság, ott elsődlegesen azt kell megoldani, hogy a frontlencsére ne jusson víz, vagy szennyeződés. Onnan meg már nem kunszet egy szerencsétlen nylonszatyrot húzni az egész gépre.

(#29857) JohnyBlue válasza #65675776 (#29856) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ez tény, hogy nem írtál róla, na de a képminőségről se írtál az adott hsz. ban ;)

Mivel az időjárás állóságról ment a trécs így nem tudtam,hogy te arra gondoltál :D

Na de holnap kimegyek a szabadba és tolok egy frontlencse hót vizes dzsuvás tesztet :) csak hogy mindenki boldog legyen :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29858) Oroszlánom válasza chipi-85 (#29841) üzenetére


Oroszlánom
tag

SZERINTEM RENDŐRSÉG. AZ SEGÍT? Egy ismerősöm tabletet adott el . A vevő feljelentette, hogy nem működik. A rendőr azt mondta fizesse vissza az árát, mert nincs esélye.

(#29859) t_a_m_a_s válasza szuszinho (#29848) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kicsit összemosódik hogy ki mit akart, de egy D5200, D5300 minden tekintetben jobb választás mint egy őskövület D300. Kivéve a pöcshosszabbítást.

Holnap majd jól beletépünk...

(#29860) #65675776 válasza t_a_m_a_s (#29859) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden tekintetben biztosan nem. Ergonómiailag pl egy teljesen más világ a D300.

(#29861) Oplex válasza t_a_m_a_s (#29859) üzenetére


Oplex
tag

A szenzort és a videozási lehetőséget leszámítva miben jobb egy D5200? :U

(#29862) t_a_m_a_s válasza #65675776 (#29860) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó, tudom, nekem kicsit más a szemléletem, de kicsit uncsi már a két ultimate érv (az ergonómia meg a vázba épített motor) az ezeréves sólymok mellett...
Aki nem szöszölni akar, az egy D5200+18-105-el ezerszer jobban jár mint akármelyik 8-10 éves közép-felső géppel. Szerintem.

(#29861) Oplex: a szenzor meg mondjuk a 3 év gari számomra kicsit többet nyom a latba mint az, hogy húdefaszán meg lehet fogni a D300-at. Meg mondjuk az 5200 hátsó LCD-jét még látnám is. Ezzel nem akarom leszólni utóbbit, ne érts félre, de inkább venném 120-130-ért újonnan az 5200-t mint 80-90-ért egy régi D300-at. Ti elmondtátok az egyik oldalt, én a másikat. Volt már itt pár éve D300 hájp, aztán azok a vasak sincsenek már meg nagyon az akkori tulajoknak. Valamiért mindenki lecserélte D7000-re és társaira.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#29863) #65675776 válasza t_a_m_a_s (#29862) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, D7k-ra és társaikra. De nem D3/5k-ra. Mert pont ezzel az alacsonyabb kategóriával kell szöszölni. Majdnem mindenért a menüben kell turkálni, míg D300-on van egy marék dedikált gomb. Rengeteget tud jelenteni.

(#29864) anaqer válasza t_a_m_a_s (#29862) üzenetére


anaqer
veterán

Nézd, felőlem inkább azt vegye mindenki, ami tetszik neki, amit szívesen fog a kezébe - lófaszt se ér a D300 vagy a D5x00 vagy akár a D5, ha tehernek érzi és elmegy a kedve a fotózástól.

Én azért javasoltam a D300-at, mert a) AF szinten nagyon rendben van, b) egy S1-ről váltva az ISO meg a felbontás tényleg elég mellékes szempont és c) lehet D40-el, meg manuálozva is madarazni.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29865) JohnyBlue válasza #65675776 (#29863) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Mindig mondjátok ezt a menüben turkálást... én nem tudom de ha egyszer beállítasz egy vázat a te igényeidnek megfelelően akkor utána nem nagyon kell ott a menüben turkálni. (szerintem)

Bár lehet az én igényeim alacsonyak, de anno másodváznak a D7K mellé egy 5100 volt. A váz miatt nem maradtam le soha egy pillanatról se. És nem gombákat fotóztam akkor se és most se :)

Mert ugyebár ha berakod "A" ba akkor az első tárcsával állítod a rekeszt, a hátsó iránybigyókkal a fókuszpöttyöket, FN gombra kirakod az ISO-t + első tárcsa. felül még van az expokorrekció. Mi kell még ?

"M" ben ugyanez plusz hátsó tárcsával tekered a záridőt.

Szóval én is inkább egy 5xxx szériát ajánlanék ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29866) Oplex válasza t_a_m_a_s (#29862) üzenetére


Oplex
tag

Szerintem egyik sem ultimate érv. Az ergonómia semmiképp sem. Én nagyon örültem és kész felüdülés volt megfogni a D40X után a D300-at, de az ergonómia mellé törvényszerűen párosul a nagyobb és nehezebb gép. Valakinek ez inkább hátrány.
A fókuszmotor hiánya is inkább régebben volt fájó pont, ma már elég sok (és olcsó) kitobi van, amivel a 18-300 tartományt le lehet fedni. Egy kezdő fotósnak ez teljesen megfelel.

Szóval minden az igényektől függ, ha valaki nem akar annyira szöszölni a beállításokkal és csak fotózgat, annak jobb választás egy D5200/D5300, ellenkező esetben inkább a D300, mert ahogy írták előttem is,nem jó dolog a menüben turkálni.

(#29867) vrbst válasza t_a_m_a_s (#29862) üzenetére


vrbst
tag

Az ultimate ervek mellett az AF rendszer es a kereso is jobb egy nagysagrenddel az ezereves solyomban, es ezek szerintem nem tartoznak az elhanyagolhato tulajdonsagok koze. Nekem is volt D300-am, most D7100 van. Utobbi termeszetesen jobb vaz, bar annyival talan nem, mint amennyivel tobbet er.

Azt se felejtsuk el, hogy az emlitett 120-130K epp a masfelszerese a 80-90K-nak. Egy jo obi ara. :) Szoval en batran ajanlom tovabbra is a regebbi, de semi-pro vazat amiket ma mar szinte gombokert meg lehet szerezni.

Viszont a velemenyedet termeszetesen elfogadom, ettol szines a vilag, hogy mindenkinek masok a preferenciai :)

[ Szerkesztve ]

(#29868) anaqer válasza JohnyBlue (#29865) üzenetére


anaqer
veterán

Ötezres sorozatnál nincs első tárcsa, ez mennyire zavar? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29869) JohnyBlue válasza anaqer (#29868) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Huu hát baromira.

"M" módban Expo korrekció gomb + tekerés és megy a záridő, de ez megfordítható ;)

Na de én kiszálltam ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29870) forceberg válasza JohnyBlue (#29869) üzenetére


forceberg
veterán

Kényelmesebb, de túl van lihegve.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29871) anaqer válasza JohnyBlue (#29869) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, hát ha a tényekkel nem számolunk, meg kapcsiból feltételezzük, hogy majd M-ben fog kezdeni... akkor tényleg nincs miről beszélnünk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29872) t_a_m_a_s válasza JohnyBlue (#29865) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mert ugyebár ha berakod "A" ba akkor az első tárcsával állítod a rekeszt, a hátsó iránybigyókkal a fókuszpöttyöket, FN gombra kirakod az ISO-t + első tárcsa. felül még van az expokorrekció. Mi kell még ?

Pont ezt csinálom én is a D5000-en, csak én a fókuszpöttyöket se sokat buzerálom, szinte mindig a középsőt használom, aztán esetleg újrakomponálok. Az idejét nem tudom, mikor baszkuráltam a menüben.

Nem akartam én ezzel flémelni, meg azt is elhiszem hogy fasza a D300, csak kicsit megint megy a topik arrafele, hogy minden idetévedő kezdőnek D300-at vagy 7-es szériát dobunk fel.

Én is kiszállok :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#29873) Oplex válasza t_a_m_a_s (#29872) üzenetére


Oplex
tag

Ebben az árkategóriában ez a két értelmes versenyző van. Mivel nem is egy ligában játszanak, nem nehéz dönteni melyik gép megfelelőbb valakinek.

Ha nagyobb váz kell sok beállítási lehetőséggel, soksok AF ponttal, 100% lefedettségű keresővel, stb... akkor D300
Ha valakinek ezek nem fontosak, vagy még el is riasztja a túl sok gomb a vázon, akkor a jobb szenzorral szerelt, videozásra képes D5xxx

Ha pedig D300 váz kell jó szenzorral, akkor D500 ;]

Szerintem is túl lett tárgyalva :)

(#29874) #65675776 válasza Oplex (#29873) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami még szempont lehet, az a vakuzási lehetőségek. Ebben megint egy másik ligában versenyez a D300.

(#29875) Larry303 válasza #65675776 (#29874) üzenetére


Larry303
addikt

te ugye most nem fogtok vakuszinkron idővel jönni, meg pc sync csatival
komolyan néha agyrém amit itt le bírtok folytatni 1-2 kommentben
a kereső és az ergonomia mellett semmi sem szól a d300 mellett, bármilyen milccel jobban jár mint azzal ha már ennyire meg akarjuk váltani a világot

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29876) nasinas


nasinas
tag

(#29877) vrbst válasza Larry303 (#29875) üzenetére


vrbst
tag

Szerintem a CLS-re gondolt... :U Az pedig igen jo kis feature!

(#29878) JohnyBlue válasza vrbst (#29877) üzenetére


JohnyBlue
őstag

a CLS-t tudja. a HSS-t nem tudja ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29879) spanyoll


spanyoll
addikt

Mi a kénköves ménkű van ma? Telihold, vagy télapó újra megjött mindenhova? Ez a második FÓRUM, nem is topic ahol megy a cicaharc ma. Ennyire azért ne védje mindenki az igazát, mert még a végén hiszti lesz.
Szerintem túl van lihegve ez az egész vázkérdés. Ha használtan veszi akkor értelmesen végiggondolva mennyire nyúlhat mellé? Semennyire. Megveszi, kipróbálja, ha macera akkor max bukik rajta 5 rongyot és eladja rá egy hónapra majdnem ugyanannyiért vesz egy eggyel feljebbi kategóriát.
Ha nem használtan veszi, akkor kicsit nagyobb bukással, de szintén ugyanez eljátszható.

Időjárásálló négytekercses jó szenzorú igáslovat vennék, de olyat amit még régen gyártottak, mert az jó, de új szenzor van benne, mert az még jobb.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#29880) #65675776 válasza Larry303 (#29875) üzenetére


#65675776
törölt tag

"bármilyen milccel jobban jár"

Jelen esetben ez pont nem szempont, mert MILC-ről váltana DSLR-re... De nem baj, lemaradtál a jelek szerint az elejéről és ezzel a lényegről.

(#29881) vrbst válasza JohnyBlue (#29878) üzenetére


vrbst
tag

A beepitett vaku commander modjara gondoltam ;)

(#29882) fireman123 válasza nasinas (#29876) üzenetére


fireman123
őstag

A D5300-ra szintén új van, ....ma jött email értesítés a Nikontól :) ...nagyjából ugyanaz a változás ebben is mint a D3300-ban (mondjuk nincs ilyen 18-55 obim, így nem igazán érint ...de azért lefrissítettem), amit észrevettem, hogy az infóképenyőn megjelenik egy plussz ikon ha az aktuális obin be van kapcsolva a VR....

[ Szerkesztve ]

(#29883) Larry303 válasza vrbst (#29881) üzenetére


Larry303
addikt

Cls akar hasznalni, de nem tudja milyen vaz valo neki...ertem en hogy gozgep....

Daaraa: dehogynem tudom, o nem tudja, hogy egy szoporollere akarjatok ultetni

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29884) Oplex válasza Larry303 (#29883) üzenetére


Oplex
tag

Idézem: "A hétvégén volt alkalmam pár órát használni egy D200-at 18-200-as obival, azóta motoszkál bennem a kis ördög, hogy lehet nekem tükrös gép kell."

Miért is ültetnénk szopórollere?

Btw én világos leírtam, hogy ha most vált DSLR-re, akkor fontolja meg a D5xxx vonalat, aztán repkedtek itt a pro/kontra érvek mindkét géphez.

[ Szerkesztve ]

(#29885) Larry303 válasza Oplex (#29884) üzenetére


Larry303
addikt

Mondjuk amig a 18-200 at hasznalja, addig nem veszi eszre legalabb a mellefokuszalasokat :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29886) A Zéé


A Zéé
addikt

Hát itt meg mi van? Jobb a buli, mint amikor még a "D90 vagy D5100" volt a sláger...

Just a simple Lineman...

(#29887) *Ropi* válasza zolikaDB (#29805) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt se felejtsd el, hogy utána már teljesen eltértetek az ONtopic témától: én már csak akkor töröltem (egyébként vissza lehet keresni: nem csak nekem tűnt fel, mások is megjegyezték utána). Ha csak 1-2, kötődő hsz. lett volna, az maradhatott volna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29888) szab13


szab13
aktív tag

Saját példám csak úgy...
D80-D90-ről D7100-re akartam váltani, de 5200 lett belőle
miért?,
+kihajtható kijelző nekem fontos szempont volt,
+teszteket olvasva képminőségbe nagy különbség nincs
+ ára, kb fele annyi újonnan (szintén 3év gari)
+vidóra is megfelelő
+kicsi
+AF+MF kapcsoló már az sok obin rajta van. ( nekem fontos a makróhoz)
Fn gomb iso

- a dedikált gombok hiánya picit zavaró de nagyon gyorsan meg lehet szokni
-na igen a fókuszmotor, olyan obikat kell venni.
-két tárcsa hiányzik, de túlélem

és igen viccesen néz ki a rajta az új sigma105, bólint lefele, de D7100-en is alátámasztanám másik kézzel sigmát

Persze ettől még jobb váz a 7100, de jelenleg nem nekem.(lehet egyszer az lesz)

Csak azt akartam mondani, hogy úgy is az felhasználó igénye dönti el mire van szüksége.

(#29890) flash- válasza nasinas (#29807) üzenetére


flash-
veterán

nagyon jó obinak tünik a kategóriáján belül, így tesztképek alapján semmiben sem marad el pl 18-105,től,
aztán ez a VC..
bár másutt is meggyőzödtem már hogy a Tami VC veri a Nikon VR-t.De legalábbis arról hogy baromi jó.

szerintem már teszem is fel apróra a 18-105 öt.. ezek után már nem nagyon tudok egy érvet sem mellette..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29891) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Annyit emlegettétek már az új Tamron 18-200-at mostanában, van esetleg valaki, aki az én terveimhez hasonlóan Nikon 18-55 (II) + 55-200 kombót cserélt le rá, és a még meglévő obikkal (nyilván azonos gyutáv+rekesz beállításokkal) tudna csinálni pár összehasonlító képet? Nagyon megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29892) szuszinho


szuszinho
őstag

Azt hiszem kivárok még a váltással (5xxx), és spórolok. Melyik az a gép, amit feljebb már szívesebben ajánlotok?

(#29893) aleister válasza szuszinho (#29892) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen rendben vannak a D5xxx-es gépek szerintem. Először a D5100 hozott olyan szenzort, hogy a konkurens Canonosok is csak meggyőzően csettintettek a nyelvükkel. Felette nyilván eljárt már az idő, de a D5200-től tovább tökéletesítették a szenzort. A D5500-ben meg már minden olyan fícsör benne van, amit jelenleg hobbifotós kívánhat. Nincs baj a D5300-mal sem, átmenet a kettő között.
Ha ezek közül BÁRMELYIKET választod, nem jársz rosszul.

Természetesen egy D7100-7200 magasabb szintet képvisel, de ennek megvan az ára. Adtál meg végül értékhatárt? Nem követtem a dolgokat a D300 ajánlása után.

Szerintem inkább arra fókuszálj (ééééérteeeeed!? :) ), hogy milyen optikát csavarsz majd rá!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29894) szuszinho válasza aleister (#29893) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha most váltanék, akkor D5200 18-105, vagy D5300 18-55 lenne.
Az AA szűrő hiánya, megléte a gyakorlatban mennyire számít egy hobbistánál?

(#29895) #65675776 válasza szab13 (#29888) üzenetére


#65675776
törölt tag

"+AF+MF kapcsoló már az sok obin rajta van. ( nekem fontos a makróhoz)"

Ezzel csak óvatosan. A legutóbb bejelentett AF-P obikról pl már minden kapcsolót lehagyott a Nikon.

(#29896) aleister válasza szuszinho (#29894) üzenetére


aleister
veterán

Én is féltem tőle anno, de alaptalannak bizonyultak a fenntartásaim.
Viszont ez esetben tényleg gyűjtögess még egy picit, mert célszerűbb a 18-105-tel venned.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29897) jasonka válasza JohnyBlue (#29865) üzenetére


jasonka
aktív tag

Tökéletesen egyetértek ezzel - mint egy "ásatag / molyolós " D5100-as tulaja - :D csak azzal egészíteném ki eme hsz első három bekezdését, hogy nekem is van egy "standard beállításom" a vázamon - ha attól esetenként eltérek utána úgy teszem el a gépet, hogy visszaállítom a (nekem) standard állapotra.

Természetesen : mindenkinek más az igénye (és a bukszabélése) és mindenki olyat vesz magának,
ami NEKI megfelel - és ez így van jól.

spanyoll 29879 hsz-ának első két mondatát pedig eltettem, mert tetszik a humora... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#29898) darkarthur


darkarthur
senior tag

AF-S VR obikról tudnátok valami összefoglalót mutatni? Melyiket inkább mire, hogyan, stb. :U

Samsung S23 Ultra 5G

(#29899) JohnyBlue válasza darkarthur (#29898) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ide kattintva bejön az összes objektív. A rázkódáscsökkentésre kattintva elvileg 37db terméket fog neked mutatni. Utána pedig egyenként kattingatva eltudod olvasni melyik obi mire való.

Miután körvonalazódott benned, hogy ez meg az a obi tetszik, irány az árgép ahol megnézed hogy engedi e a buxád... ha engedi akkor utána gyere vissza tapasztalatokért :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29900) darkarthur válasza JohnyBlue (#29899) üzenetére


darkarthur
senior tag

Szuper, köszönöm szépen! :R

Samsung S23 Ultra 5G

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.