Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) fanti válasza Akula (#30399) üzenetére


fanti
addikt

Szerintem is, a tervezett keret feléből már kapsz olyat, ami kielégíti az igényeidet.

És ha úgy hozza a sors, akkor is egy alap váz nem nagyon fog limitálni a fotózásban, obikat meg vehetsz hozzá talicskaszám....

Tudod, vagy két hónapja vettem én is a masinámat, és mivel totál kezdő vagyok, az itteni srácok mondták meg a frankót, és nagyon hálás vagyok nekik, mert ésszerű keretből kijött egy mindenes gép, és hidd el, egy kezdő DSLR vázban is rengeteg tartalék van!
Hallgass az előttem szólókra, kenik-vágják a témát és pont ők irányítottak engem is a helyes útra!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30402) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok. Kompaktról váltottam D5200 +18-105-re. A kompakthoz képest fele akkora az optikai zoom, ami az első szabadtéri portréknál (gyerekek) szembetűnt. Hogy mennyire fog hiányozni, az rövidesen kiderül (hogy bírom a szaladgálást :DD ), de elgondolkodtam egy cserén. Ahogy olvasgattam a fórumokat, pozitívan nyilatkoztak a Tamron 18-200-ról is. (A Nikon 18-200 túl drága lenne, azt elvetettem.) Úgy látom, hogy minimális veszteséggel tudnám lecserélni egy ilyenre a Nikon 18-105-öt, a kérdésem, hogy milyen hátránnyal jár ez, ill. szerintetek megéri-e a csere? (Na jó, a második kérdés relatív: végtére úgyis az számít, hogy mennyire fontos a nagyobb gyújtótávolság. De azért mégis...)

(#30403) Akula válasza fanti (#30401) üzenetére


Akula
őstag

Pont ezért vagyok itt :K Ha bemegyek az első üzletbe, nem biztos, hogy azt javasolják ami tényleg kell, hanem ami eladó. Egy kicsit körüljártam a témát. Amúgy tényleg sok dolgot kell mérlegelni, szerintem belépek a tükrösök táborába (most az van a fejemben, hogy nézek egy használt gépet és hozzá obikat és ha tetszik, akkor tovább lépek). Lehet, hogy a családi amatőr fotózáshoz tényleg elég lesz :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30404) fanti válasza bippeti (#30402) üzenetére


fanti
addikt

Én a Tamron 18-200-ról tudok nyilatkozni.
SZUPER!

Azaz szép képeket lövök vele, gyors az AF, és a VC (rázkódás csökkentés) nagyon hatékony.
Ja, idehaza a lakásban, a 4x5méteres nagyobbik szobánkban estefelé a D3300 beépített vakujával, max tele állásban is lövök jó képeket, és csak egy kis fali lámpa világít.
Én imádom ezt a D3300 + Tamron 18-200 kombót!

És öt év gari van az obira! Ez sem mellékes szempont azért!

De többen használják itt a topikban is ezt az optikát, őket kérdezd inkább, mert én kezdő vagyok nagyon!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30405) t_a_m_a_s válasza bippeti (#30402) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

(#30402) bippeti, (#30403) Akula

Itt a topikban kb 5-6 embernek van az új Tami 18-200, eddig egy embernek volt vele fókuszproblémája, ezt azért meg kell jegyezni. Ettől eltekintve mindenki nagy megelégedéssel használja.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30406) OPiiPO válasza fanti (#30398) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi, jó az amit írtál :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30407) GTR222HUN


GTR222HUN
csendes tag

Sziasztok!

Nikon D3100-as vázam van, és a kereső dioptria korrekció állítótárcsája felmondta a szolgálatot, nem lehet vele állítani a korrekciót, a kereső pedig a legnagyobb korrekciós állásban maradt, ami totál homályos. Mit lehet ezzel csinálni? Gari már nincs, házi módszerek is játszanak, de azért kíváncsi vagyok, ha szervizbe kell menni, akkor milyen összegre számítsak?

(#30408) fanti válasza OPiiPO (#30406) üzenetére


fanti
addikt

Köszi!

Még nagyon kezdő vagyok, így a fogalmakkal és pláne a tanácsadással sem szívesen dobálózok, inkább tanulni járok ide!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30409) bippeti válasza t_a_m_a_s (#30405) üzenetére


bippeti
tag

Köszi. Pontosítom picit a kérdést: szerintetek veszítek bármit azzal, ha "beáldozom" a zsír új Nikkor 18-105-öt egy zsír új Tamron 18-200-ért cserébe? (Előnye a kétszer-akkora zoom-átfogás, ráadás az 5 év gari.)

(#30410) bippeti válasza Akula (#30403) üzenetére


bippeti
tag

Ha nem vagy biztos még abban, hogy mi is kell neked, akár egy használt vázat is megpróbálhatsz, aztán pár ezer kép után legrosszabb esetben túladsz rajta minimális veszteséggel. (Új géphez viszont kaphatsz ún. kitobit, amihez így olcsóbban juthatsz, mint külön-külön.)
Szerintem, amíg kezdő fotós vagy, ne szórd a pénzt profi cuccokra, a belépő szintekkel is bőven lehet "jó képeket készíteni". Ha pedig már kezded majd kinőni, azt biztosan észreveszed menet közben és ráérsz váltani.
Javasolták korábban a D3300-at. Nem tudom, hogy fontos-e neked pl. gyermekek fotózása, de ha igen, akkor érdemes megfontolni a kihajtható kijelzőt, hogy tudj az ő szintjükről képeket készíteni. És akkor plusz egy érv a D5200 mellett, ami alig több, mint a D3300.
Ha már kinéztél egy-két gépet, ami szóba jöhet, akkor érdemes őket különböző fotós oldalakon összehasonlítani, hogy könnyebb legyen döntést hozni.
Pl:
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3300-vs-Nikon-D5200/detailed
http://www.imaging-resource.com/cameras/nikon/d5200/vs/nikon/d3300/

Ezeken láthatod, hogy melyik tud panorámaképet, vagy jobb képminőséget gyengébb fényben, stb.

(#30411) Akula válasza bippeti (#30410) üzenetére


Akula
őstag

Köszi az infót! Elolvasom a comparison-t. Amúgy privátban többen is javasoltak ezt-azt és jó használt cuccokat is. Azt is megtudtam, hogyan kell az obit lecsekkolni, hogy nincs-e kikopva.
Tényleg mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30412) t_a_m_a_s válasza bippeti (#30409) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is egy 18-105-öt áldoztam be rá, én nem bántam meg. Mondjuk nekem prioritás volt hogy egy objektívvel tudjak megoldani minél több mindent, az esetek túlnyomó hányadában ne kelljen magammal vinni a böszme nagy 70-300-at.

Az eddigi egyetlen fókuszproblémát azért említettem meg, hogy jelezzem: ki kell azért próbálni a portékát!

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30413) glaci válasza t_a_m_a_s (#30412) üzenetére


glaci
őstag

Igen, ha van rá lehetőség mindenképpen érdemes próbálni, mert úgy tűnik még mindig van olyan, hogy becsúszik egy - egy rosszabbul sikerült darab is a kínálatba.
Én voltam a fókusz problémás "eset".
(Egyébként már be is vizsgálták, és jóvá írták az árát. Már csak azon agyalok, hogy mit vegyek helyette, mert a levásárlást választottam a vissza utalás helyett.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30414) t_a_m_a_s válasza glaci (#30413) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Tudom, hogy te voltál, csak nem volt energiám visszakeresni és belinkelni a hszeid. Ahogy Aleister is javasolta, komolyabb kipróbálás után egy ugyanilyet. Annyi itt a pozitív tapasztalat, én adnék neki mégegy esélyt.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30415) fanti válasza glaci (#30413) üzenetére


fanti
addikt

Én is egy másik ugyanolyan Tamron 18-200-ast választanék! Naná!
Jó az nagyon, csak beleválasztottál.....

Ja, amúgy nem láttunk képeket, pedig ígérted!
Már csak hogy láthatnánk mi is az általad hibásnak vélt obival lőtt képeket, gondolom sokakat érdekelne itt!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30416) glaci válasza fanti (#30415) üzenetére


glaci
őstag

Nem ment még kép, mert azóta is folymatosan mobilról vagyok, azt meg csak a PC -ről tudok feltölteni. (Már ami egyáltalán maradt, mert mérgemben kitöröltem annak idején a nagyját.)

Másikra nem merem cserélni, mert az üzletes átvétel az ügyfélszolgálat szerint nem játszik, csak futárral tudják küldeni amit választok. (Nem tudom miért ilyen speciális eset ez a 3 napon belüli hiba miatti ügyintézés.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30417) bippeti válasza glaci (#30416) üzenetére


bippeti
tag

A másikra cserélést megoldhatod úgyis, hogy visszakapod a pénzt és ugyanazon a pénzen rendelsz egy másikat (akár más üzletből). Ha ezt nem cégként teszed, akkor lesz 14 napod a tesztelésre-elállásra.

(#30418) glaci válasza bippeti (#30417) üzenetére


glaci
őstag

Hú, tényleg! Ez eszembe sem jutott ...
Mondjuk már nyilatkoztam, hogy nem pénzt kérek vissza, hanem levásárolnom ...
Legfeljebb rákérdezek, hogy módosíthatom-e még eme döntésemet.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30419) energomatt válasza glaci (#30418) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem csoda, ha olyan nagy a választék és amnnyi mindent kell mérlegelni ilyenkor ! Például, az a 833 egépad, amire levásárolhattad volna a kifizetett összeget, biztosan tovább tartana, mint az objektív.

(#30420) fanti válasza glaci (#30418) üzenetére


fanti
addikt

Biztosan megváltoztatható, hívd is fel őket telefonon.

És utána veheted akár innen is.

Megéri a telefonálgatást hidd el, mert ez a Tamron obi most általános célra a leggazdaságosabb és a legjobb vétel egyben. Ne hagyd ki!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30421) fanti válasza energomatt (#30419) üzenetére


fanti
addikt

Ebben igazad lehet, de ha az egérpadokat a váz elé teszi, akkor elég nehézkessé válik a fotózás a számára.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30422) azka79 válasza energomatt (#30419) üzenetére


azka79
aktív tag

833-at nem tud venni. Max 100-200db-ot attól függ prémium egérpad vagy valami noname. Az én egérpadom is ~2000,-Ft ebből durván 37db-ot tud vásárolni. ;]

(#30423) azka79


azka79
aktív tag

Sokan mantrázzátok a 18-200-as Tamit, nem rossz, láttam teszt képeket de szerintem a 18-105 Nikkor rajza szebb. De akinek nagy átfogás kell annak kompromisszummal elfogadható....

(#30424) t_a_m_a_s válasza energomatt (#30419) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Van egy humorod... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30425) t_a_m_a_s válasza azka79 (#30423) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért a mantrázás kicsit túlzás... Tény, hogy elég sokan bevásároltak most belőle (én voltam az első fecske még ősszel), és Laci kivételével mindenkinek pozitívak a tapasztalatai. Persze a helyén kell kezelni az obit, de mondjuk a Nikkor megfelelője pont 3x ennyibe kerül...

A képminőség megint kicsit objektív dolog. Én monitorméretben nem látok érdemi különbséget, a pixelkukkolásról meg már leszoktam egy ideje. Azért a 18-105 képminősége sem egy húb+, pl a hordó-párna torzítása kifejezetten zavaró, tehát kompromisszum ott is van. Egyébként azt megfigyeltem, hogy akik most ezt vették, ők a klasszikus hobbifotósok és/vagy családos emberek, akik ezzel kergetik a csemetét, meg ezzel lövik a karácsonyi-szülinapi csoportképet. Arra meg bőven megfelel.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30426) oszy válasza fanti (#30420) üzenetére


oszy
veterán

Valóban jó választás ez az objektív? Szeretnék vásárolni ilyesmi átfogásút, de eddig csak Nikont vettem. :) És ez most jó áron van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30427) fanti válasza oszy (#30426) üzenetére


fanti
addikt

Nem ajánlanám, ha nem lenne személyes tapasztalatom vele. De mivel én is ilyet használok, ezért jó szívvel ajánlom!

Nem csalódsz benne, hidd el!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30428) Throme válasza t_a_m_a_s (#30425) üzenetére


Throme
veterán

A torzításokat még egy képszerkesztő progival korrigálhatod elfogadható mértékben (vagyis hobbifotós szinten). A széleken lévő homályosabb részeket már nem, de monitor/tv méretben szerintem is elfogadható képet adnak ezek az obik.

szerk: mondjuk aki LR-t használ, ott - ha jól tudom - a 6.2-es revíziótól "ismeri" ezt a tamit a szoftver.
Korábbi verzióknál egy korábbi tamron 18-200 obi beállításait választja a program objektív korrekcióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#30429) fanti válasza azka79 (#30423) üzenetére


fanti
addikt

Monitorméretben nézem én is (FHD - 24") és tökéletes.
Családom szerint is sziporkáznak a képek, mindenki maximálisan elégedett vele.
Kell ennél több?
Lehet hogy valakinek igen, de nekem nem!

Ja, és a Nikkor háromszoros árban méri az ilyen obit.....egy év garival....erre meg öt év van!
Nekem, csóri embernek ez igazán nem mindegy!

Én nem misztifikálom túl ezt a dolgot. Ami nekem és a családnak tetszik, az jó.
Nem művészi képeket akartam, hanem a valóságból vett szép, hétköznapi pillanatokat megörökíteni.

Nem a PS-nek meg a LR-nak vettem fotócuccot, hogy ott elemezzem képpontonként a képeket, meg hisztogramokat piszkálgassak. Nem is akartam egy vagyont elkölteni, pusztán jó képeket szerettem volna, egy egyszerűen kezelhető gépet, egy mindenre jó obival.

Ezt is kaptam!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30430) azka79 válasza fanti (#30429) üzenetére


azka79
aktív tag

Nem rossz obi, de én már 7 éve használok egy 18-105-t és mikor megnéztem a teszt képeket nem ragadott meg annyira. De egyetértek t_a_m_a_s -al helyén kell kezelni mind a két obit. A tami ár/érték arányban verhetetlen!!!

(#30431) energomatt válasza fanti (#30429) üzenetére


energomatt
senior tag

Kell ennél több?
Az fényképek 99%-a mobiltelefonnal készül és a tulajdonosaik többsége ugyanezt mondja. Főleg addig, amíg meg nem jelenik egy újabb típus. Mert akkor már kell. (A hozzászólásomra 5 év garanciát adok.)

[ Szerkesztve ]

(#30432) t_a_m_a_s válasza azka79 (#30430) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Össze kellenek hozni egy Nikon talit, aztán sokféle vázzal végiglőni ugyanazt a témát ugyanazokkal a beállításokkal, mindkét obival, az jó összehasonlítási alap lenne.
Milyen tesztképeket néztél amúgy? Netről, vagy az enyémeket? Utóbbi esetben melyik nem győzött meg?

Holnap majd jól beletépünk...

(#30433) t_a_m_a_s válasza energomatt (#30431) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Sokféle ember van. Igen, van aki megveszi a legújabbat, amint az megjelenik. Nekem van olyan ismerősöm aki az első iPhone-tól kezdve abban a pillanatban vált, ahogy kijön az új verzió. Van aki tök jól elvan a 4S-el is, pedig nem kenyérre kellene neki a 6S ára... Fotós cuccot szerintem pont nem cserélgeti ilyen tempóban az emberek túlnyomó része. Sógorom most cserélte D7200-ra a jó öreg D80-at, pedig megtehette volna hogy vált anno akár D90-re, akár D7000-7100-re. Nem tette, mert elégedett volt a képminőséggel, pedig anyagilag neki is kifért volna. Nem mindenkinek kell azonnal az új típus amint megjelenik.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30434) energomatt válasza t_a_m_a_s (#30433) üzenetére


energomatt
senior tag

Így van, de én mobiltelefonokról beszéltem most, nem vázakról. Azokat pedig elég sűrűn cserélik, ha nem is mindenki. Azért az megkérdezném, hogy tíz-húsz évvel ezelőtt milyen monitorokat használtunk? Aki komolyan gondolkodik, nem csak a mának készíti a képeket a pillanatnyi igényei szerint. A mi gyerekeink, unokáink, milyen felbontású és méretű kijeklzőkön nézhetik majd a régen róluk készült képeket? Meg még akár mi is, ha még egy két vagy több évtizedig élünk?

(#30435) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Valaki tudna fényt gyújtani a sötétségembe?
Szóval azon gondolkoztam hogy mire jó egy fényerös 35mm 1.8 as objektiv?

Csak mert ha 1.8 ra ki van nyitva, akkor kicsi a mélységélesség és egy képem amin sokminden van ennek ellenére az és csak az éles (na meg a sikja) amire épp fokuszáltam nem lehet szép... bár még nem láttam csak elképzelem.
Ha összehúzom a rekeszt 5,6 vagy jobban, hogy mélységéleség is legyen akkor meg jó a kitobim is nem?

Portrézni meg megint nem való mert torzitja a fejet. (ezt is csak olvastam)

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#30436) t_a_m_a_s válasza energomatt (#30434) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó kérdés. Amikor én kezdtem, 14"-os monitoron nézegettem a képeket, most 21-24"-nél járok, attól függően hogy otthon vagy az irodában nézem. A gyerekkoromból max 9x13-as papírképek vannak meg.

Én az utókornak szánt képeimet nagyon szeretném papír alapon megőrizni, mert számomra az a biztos. Ezért minden évben csináltatok 100-200 db papírképet. Ezeket jórészt anyu és a családtagok őrzik, én otthon csak digitálisan tárolok. Az elmúlt 15 évben nem volt adatvesztésem, de akkor is azt gondolom, az marad meg ami papíron marad meg. Normál fénykép méretben bőven elég a mostani 15 megapixeles fine jpegből előhívott minőség (sőt most csináltattam belőle a gyereknek A3 nyomatot, pont a mintagalériámban lévő repülős képek egyikéből, az sem lett rossz), de azt gondolom ezek még digitálisan is megállják a helyüket egy jó darabig. Aztán az is lehet, hogy nem így lesz, ha a technika ilyen ütemben fejlődik tovább.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30437) energomatt válasza Geripapa (#30435) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem csak egyféle portré van, van félalakos, egészalakos portré is. Megfelelő távolságból tehát nem torzít. Amúgy meg azonos rekeszen jobb a képminősége mint a kitobjektíveknek, mivel fix gyújtótávra könnyebb jobb minősget alkotni azonos árban. Röviden ennyi, de ezt még ki lehetne egészíteni egyebekkel is.

(#30438) energomatt válasza t_a_m_a_s (#30436) üzenetére


energomatt
senior tag

Most éppen 2006-ban készült képeket dolgozok ki újra, természetesen rawból. Jpg képem csak akkor van, ha valakinek küldeni kell képet, akkor ideiglenesen lekonvertálom. Amúgy raw és tiff. Látnod kellene a különbségeket egyes képeknél, az akkori és mostani képkidolgozás között ! Feljődnek a képkidolgozó szotverek és én is sokat fellődök a képkidolgozás terén. Tehát ha rögtön eldobnám magamtól a lehetőséget a raw eldobásával, már ezerszer megbántam volna. Az adatbiztonságra természetesen nagyon figyelni kell.

(#30439) m3ss válasza Geripapa (#30435) üzenetére


m3ss
veterán

lehet az szep kisebb melysegelesseggel is, sot altalaban szebb :) nem feltetlen kell mindennek elesnek lennie a kepen. ha nem makro tavokra fenykepezel, eleg lesz az 1.8 35mm-en dx-en szinte mindenre...ha oda fokuszal, ahova szeretned.
tobb meteres targytavolsagnal mar nem mm-ben kell a dofot szamolni...meg ket embert is ki lehet hozni elesre, ezek nyitott kepek. egy, ketto,harom, negy, ot, hat
direkt par olyat valasztottam ki, ahol nem a vilag vegen vannak, ketten vannak, es meg is eleg (sztem) az 1.4 50mm-en, ff-en.
amugy ha 5.6on fotozol, akkor jo a kitobi is helyette, ott nem lesz nagy kulonbseg kozottuk. ritkan lesz annyi termeszetes feny, hogy 5.6-on tudj fotozni...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30440) energomatt válasza m3ss (#30439) üzenetére


energomatt
senior tag

Na igen, ezek igazán remek képek, kitobival aligha lehet pont ilyet készíteni. Kivéve a négyest, mert azon valóban látszik a torzulás, viszont így arra is van legalább példa..

(#30441) m3ss válasza energomatt (#30440) üzenetére


m3ss
veterán

ott nem igazan jellemzo ez meg, felalakosra sztem jo meg, soot sokszor erdekesebb is, mint egy nagyon hosszu obi. egy nagyon kozeli arcportrenal kezd sok lenni, ahol az arc szinte az egesz kepet kitolti.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30442) szuszinho válasza t_a_m_a_s (#30432) üzenetére


szuszinho
őstag

Támogatom a talis ötletet. Épp csak belecsöppentem a tükrös világba, és jól jönne vásárlások előtt számomra az ilyen tapasztalat.

(#30443) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#30436) üzenetére


*Ropi*
félisten

Plusz az esküvői fine art albumotok. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30444) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#30443) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az is papíron van... ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30445) fanti válasza energomatt (#30431) üzenetére


fanti
addikt

Nézd, én nem engedhetem meg magamnak a folyamatos cseréket.
Ezt a gépet és obit is addig használom, amíg tart. Remélem, hogy ez lesz vagy tíz év legalább! És ehhez is családi összefogás kellett, mert erre mifelénk (viharsarok) nagyon kevés a meló és így a pénz is. De itt is emberek élnek, akik szeretnének szép pillanatokat megörökíteni.

És hogy min fogják majd húsz év múlva nézegetni a képeket?
Nem érdekel, mert nem az a fontos, hogy min nézik, hanem az, hogy legyen mit nézniük.

Az én gyermekkoromban (71-es vagyok) édesapám egy Smena 8-assal fotózta a családot.
És a képek zöme mind a mai napig megnevettet, mert olyan aranyos, vagy könnyeket csal a szemembe, mert annyira megható. Pedig van közöttük mindenféle. Bemozdulós, alexes, stb... De számomra mind kedves emlék, és nem a minősége a fontos, hanem a mondanivalója, az eszmei értéke.

Ezért, ha nem haragszol, én továbbra is lövöm a gagyi D3300-al és a gagyi Tamronnal JPG-ben, utómunka nélkül a képeket a kislányomról, a családról, mindannyiunk örömére.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30446) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#30444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan azért mondtam. :)) A jelrögzítési technológia változik (lásd Fonográf ---> SSD), de az a könyv még 100 év múlva is ugyanolyan lesz. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30447) bippeti válasza azka79 (#30430) üzenetére


bippeti
tag

A tamron 18-200 obija jóval nagyobb átfogást tud a nikon 18-105-ös obijához képest ugyanazért az árért, ill. töredéke áron kapható a nikon párjához képest. Ezért nálam nem az a kérdés, hogy ezeken felül még minőségibb képeket is készítsen, hanem az, hogy a kedvezőbb árért cserébe tudja-e (közel) ugyanazt a minőséget, vagy ha nem, akkor kb. mit vállalok be azért, hogy lemondok a Nikonról.
Itt a leginkább valóban az lehetne jó összehasonlítási alapnak, amit Tamás is írt a #30432-ben.
Illetve ha valaki tud egyéb összehasonlítási alapról, az ne kíméljen.

(#30448) bippeti válasza fanti (#30445) üzenetére


bippeti
tag

Azt azért ne felejtsd el, hogy ez egy fotós topik. Ha mindenkinek elég lennének a bemozdulós, akár homályos képek, akkor nem itt lennének és nem százezrekért vennének masinákat, hanem egy zsebben elférő kompakttal lődöznének. Nincs baj a szép pillanatokkal, emlékekkel, de fotós oldalról a képek minősége naná, hogy számít. A különbség talán ott lesz, hogy a kezdők, amatőrök nagyobb torzulásokat viselnek majd el a profi fotósokhoz képest.

(#30449) Tav-Csoves válasza szuszinho (#30442) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Fb esemény? :B :U

(#30450) t_a_m_a_s válasza fanti (#30445) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Most, hogy így felmerült az utókornak való képelés témája, és nagyjából leírtam hogy is gondolom/csinálom, jár a fejemben a téma. A mondandód közepével nagyon egyetértek!

Én most szkenneltem-szkennelem a családi képanyagot. A papír képek meglesznek 20-30-50 év múlva is, de nekem nézegetni, keresgélni, a rosszul látó nagynéninek nagyban megmutatni kényelmesebb digitálisan. Kb 1200 képnél járok, nagymamám fiatal korától az én kamaszkoromig. Ez kb 40 év. Most fossuk a digitális képeket, egy nyaraláson több tud készülni. Arra jutottam, hogy ezen képek zömét magamnak készítem, most érdekes, 5-10-30 év múlva nem lesz az. Kit fog érdekelni 20 év múlva, hogy milyen frankó képet lőttem Füreden a tóról? Kit fog érdekelni, hogy milyen jó lett a svenk a WTTC futamon? Milyen művészi lett a kökörcsin a kertben? Az utódokat valószínűleg ugyanaz fogja érdekelni mint engem most: hogy néztem ki, milyen volt a ház, milyen volt a nagyi, a dédi, a nagynéni. Ez a képeim pár százaléka, a többi az ő szemükben értéktelen, érdektelen. Az érdekes képeken pedig a "téma" lesz a lényeg nem a tökéletek minőség, kompozíció, nem az, hogy lágyul-e a szélek felé, vagy torzított-e az üveg...
Van olyan családi képem, ami szakadt, gyűrött, lyukas itt-ott, tán még meg is égett a széle. A dédimamám van rajta, a karonülő nagyapámmal. Beszkenneltem, darab-darab. A napokban tudtam meg, hogy az ominózus kép dédipapának a zsebében megjárta a frontot, hadifogságot, majd hazajött vele... Ennek a képnek ez az ereje, nem a tökéletes kidolgozottsága.

(#30449) tnilabk: Van erre topik is, de mostanában kicsit leültek ezek az események. Biztos a fő szervező nem ér rá... ;) ;]

(#30448) bippeti: Itt most nem elsősorban a hobbi fotókról volt szó, hanem a családi emlékképekről. Utóbbiaknál sokszor az a kép fő ereje, hogy van kép...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.