Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) A Zéé válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


A Zéé
addikt

AF-P
Itt a lényeg. Stepping motoros (van erre jó magyar szó?, megvan, léptető motor!) az AF, nem a hagyományos. Hasonlóan a Canon STM-es obijaihoz, ami videózáshoz jó, mert halkabb, és állítólag pontosabb is.
Gondolom követe a konkurenst, itt is jön majd a szenzorra helyezett fázis alapú AF szintén a videóhoz, amit már a Nikon 1 rendszeren amúgy is használnak. Szóval várható 1-2 videós váz és pár hasonló obi is előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#29302) Larry303 válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


Larry303
addikt

0 mert a nikon olyan messze jár a használható af es videohoz....

gyd456: tuti van más létező, láttam róla anno vhol postot tán asus volt nem emlékszek, de garantáltan megy mással is

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29303) *Ropi* válasza gyd456 (#29296) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet kapni csak 15-16.000 Ft: egy ismerősöm nemrég vett (én még a feléért vettem 2-3 éve)...Nikonhoz valószínűleg olcsóbb a gyári megoldás, Canonhoz viszont nagyságrendekkel drágább: ott még ennyiért is megéri.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29304) toth_janika válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


toth_janika
őstag

Én 6 évig fotóztam 18-55-el :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29305) anaqer válasza toth_janika (#29304) üzenetére


anaqer
veterán

De gondolom nem ötfélével... csak mert ezekkel együtt csak az elmúlt 6 évben ötféle verzió volt piacon.

(Igazából pont leszarom, Oly is meg gyakorlatilag mindenki ezt csinálja a kitobikkal - na de hogy a VR-mentes verzió minek ???)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29306) toth_janika válasza anaqer (#29305) üzenetére


toth_janika
őstag

:DDD 3 db 18-55-öm volt... Természetesen nem egyszerre...
Egyébként VR nélkül olcsóbb lesz sztem. Nekem mondjuk tök felesleges a VR...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29307) Salex1 válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


Salex1
senior tag

Nincs

(#29308) nesa válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


nesa
veterán

Es plane 259 es 199 euros aron gondolom mindenki rohanni fog februarba bevasarolni.
Ez hianypotlo volt ezen az aron.

Inkabb egy 14-50 et csinaltak volna vagy mint a zuiko 12-60 na az hianypotlo lett volna meg ha nem is fenyeros.

[ Szerkesztve ]

(#29309) hemaka válasza t_a_m_a_s (#29300) üzenetére


hemaka
nagyúr

Picit legalább fényerősebb lenne a VR verzió vagy valami, már úszunk a 18-55-be.

(#29310) atok666


atok666
őstag

D500 - nem rossz.

Robog a marketing - D5 - Extended sensitivity Hi5: ISO 3,280,000 :DDD

Atok

[ Szerkesztve ]

(#29311) Imifej válasza gyd456 (#29299) üzenetére


Imifej
senior tag

Egy mai hír ezzel kapcsolatban: CamFi Ez is egy alternatíva lehet a Wifi-s távírányítók terén.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#29312) A Zéé válasza atok666 (#29310) üzenetére


A Zéé
addikt

D500 nagyon vad.
10 fps, 200 képes buffer, 153 AF pont, 99 kereszt, középső -4 EV-ig érzékeny, a többi -3-ig, touch Af. Igazi munkás váz lesz, gondolom az árán is szépen látszik majd. Meg lennék lepve, ha 500k alatt lenne :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#29313) Larry303 válasza A Zéé (#29312) üzenetére


Larry303
addikt

ez jól hangzik, még az is kérdés amúgy, hogy most mit sikerült elb@szni :DDD
videoban úgy örülnék ha fejlődne már vmit a nikon

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29314) A Zéé


A Zéé
addikt

És jött még egy vaku is: SB-5000
és egy akciókamera is [link]

és akkor szerepeljen már a D500 és a D5 is. D500 2000 dollár... Helló 600k HUF :)

Elég mozgalmas ez a CES :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#29315) forceberg válasza Larry303 (#29313) üzenetére


forceberg
veterán

Marad az egy százassal több :D :K

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29316) taranis válasza Larry303 (#29313) üzenetére


taranis
addikt

Pont a videót sikerült elbaszni. D500-ön M4/3-nál is kisebb a crop 4K módban. (D5-ön meg 3 perc a limit 4K módban)

colorizer.net

(#29317) aleister válasza A Zéé (#29312) üzenetére


aleister
veterán

Remek! Végre kezdenek következetesek lenne a számozásban, erre behoznak egy háromszemjegyes DX-et. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29318) #31757056 válasza A Zéé (#29312) üzenetére


#31757056
törölt tag

En nagyon orulok, vegre egy DX pro cucc. Talan lejjebb kuldi a D7200 arat nehany honapon belul :) Videot en szemely szerint leszarom, eddig se erdekelt. De tenyleg, ha van valakinek ideje par szoban leirhatna, hogy a Nikon miben van konkretan elmaradva a Canon-tol videoban, nem erdekelt ugyan a videozas sosem, de azert kivancsi vagyok.

(#29319) Larry303 válasza #31757056 (#29318) üzenetére


Larry303
addikt

pár szóban nem tudom, de ha érdekel beszélhetünk róla :DDD

mondjuk az durva hogy megkapta a d5 fokuszrendszerét

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29320) #31757056 válasza Larry303 (#29319) üzenetére


#31757056
törölt tag

aleister ez igaz :R

igen, mondjuk szerintem ez a 153 pontos fokusz is nagy reszben parasztvakitasnak tunik nekem, mert ugyanakkora teruletre vannak besuritve a pontok ahova korabban, foleg FX-en zsufoltak igy. DX-en talan tobb ertelme lehet. Mondjuk ha belegondolunk hogy 99 keresztszenzoros annak elvileg nagyobb pontossaggal kell kecsegtetnie mint eddig barmikor korabban.

Biztos le lehet irni valahogy a kulonbseget roviden, cimszavakban is. Tenyleg erdekel amugy :)

[ Szerkesztve ]

(#29321) aleister válasza #31757056 (#29320) üzenetére


aleister
veterán

AF-C-nél van értelme. A mozgó témák pozíció becslése annál pontosabb, minél több AF ponttól kap infót a váz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29322) anaqer válasza A Zéé (#29312) üzenetére


anaqer
veterán

Hááát... a vázzal nem is lenne különösebb baj, de BAZMEG, esetleg valami értelmes DX lencsét kiadni mellé...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29323) #31757056 válasza anaqer (#29322) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem a jelenlegi DX lencse line-up is kiszolgalja. Felbontas is alacsonyabb mint a jelenlegi Nikonok zome, es van itt egy csomo remekbe szabott DX uveg, pl 17-55 f2.8, esetleg 35 1.8 hogy valami olcsot is emlitsunk :) vagy tessek, itt van ket vadiuj 18-55 is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29324) Larry303 válasza #31757056 (#29320) üzenetére


Larry303
addikt

autofokusz nulla, peaking nuku, pprofilok nem igazán jók videora, neten van pár flat profil, de kínszenvedés rendsen színezni a 24mbites streamet, szürke bőr stb, ha nem ebben a profilban lövöd akkor a dinamikát bukod, tele tömörítési hibával (moire de főleg aliasing) ...az a pláne ha vmi szarabb üveget raksz elé akkor ugye nem jön elő :DDD
nemazt mondom lehet vele szép képeket is csinálni, de sokkal nehezebb sztem mint egy sony, pana, canon rendszerrel, illetve sokkal kevesebb lehetőséged van, nem igazán fejlesztett eddig nagyon nikonra senki

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29325) nasinas


nasinas
tag

Az extréméknél az új Tamron 18-200-as Nikon bajonettel (is) most pár napig 5000 Ft-tal olcsóbb, azaz 69.990 Ft.Ez 9% kedvezmény... :Y
Le is csaptam rá, jó jó, nem nagy píz - mármint a kedvezmény - de akkor már vettem rá gyorsan egy vékonyított polárszűrőt is, cirkulárisat , Phottix márkájút.
A Sugárban veszem majd át szombaton a D3300-assal együtt.

( Úgy terveztem, hogy először a gépet veszem Cetelem karival, arra van 7% kedvezmény :DDD , aztán berakom a pízt a karira és jöhet az obi,aztán persze vissza a pízt a karira mert annak kamata drága, de ez a pár napos akció kb annyit spórol nekem mint a kari. Jó, matekozhatunk, hogy akció nélkül és a szűrővel együtt véve karira az kb ugyanez, de a lelkem így megnyugvást talál, hogy együtt a váz és az obi, ráadásul polárszűrővel...... Így most a gép lesz 7% karikedvezménnyel, az obi meg 9% bóti akcióban. Szóval mögnyugvás a köbön... :D )

Ja, majd fényképezek is a cuccal.... :K

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#29326) eeXaa


eeXaa
addikt

Használ vki itt d5500-t? esetleg Tamron 17-50 f2.8-al?
ez az új kinézett szett.
ill. van e több verzió az obiból, van e köztük lényeges különbség?

(#29327) Melorin válasza aleister (#29317) üzenetére


Melorin
addikt

Hát ja, lehetett volna mondjuk D8000.

(#29328) Byk01 válasza Melorin (#29327) üzenetére


Byk01
senior tag

Vagy D10, ha azt nézem, hogy a profi vázak FX-en is két számjeggyel rövidebbek, mint a többi :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29329) atok666 válasza aleister (#29317) üzenetére


atok666
őstag

Ezzel mi a gond?
Valszeg meg akartak kulonboztetni a hobbi dx vonaltol, meg gondolom utalnak a D5 rokonsagra, de mivel a D50 mar foglalt volt, ezert lett a d500... :)
Miert kene minden dx gepnek 4 jegyunek lennie, mikor az fx vonal se csupa 3 jegyu...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#29330) anaqer válasza atok666 (#29329) üzenetére


anaqer
veterán

Meg hát ugye ez a D200-D300(s) vonal folytatása akar lenni - D400 nem lehetett, mert a japók utálják a négyest (már a D4-en is csodálkoztam...), szóval logikusan D500.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29331) Parci válasza anaqer (#29322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 16-80/2,8-4 nem elég értelmes :F
csak mert nekem nagyon is annak tűnik... :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29332) Larry303 válasza Parci (#29331) üzenetére


Larry303
addikt

még a 16-85 is az volt, pedig nem 2,8 ról indult...legalábbis én nagyon szerettem...amúgy meg ott a sigma, tamron kínálata is, most már van, hogy leverik a saját brand "ellenfeleit"

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29333) aleister válasza atok666 (#29329) üzenetére


aleister
veterán

Az, hogy következetlen, követhetetlen, logikátlan.
A D90 idejéig egyszerű volt a dolog, mert minél nagyobb volt a szám, annál felsőbb kategóriás volt a váz. Kicsit kakukktojás volt ugyan a D1 és D2, de az előbbi ugye a legelső modell volt, így érthető az elnevezés, az utóbbi meg annak az utódja. Egyedül a D700-zal izzadtak kicsit meg nevezéktanilag, tekintve, hogy nem egy kategória volt a D200/300-zal, mert mégis csak FX, ellenben a zászlóshajó szereptől is messze állt. Így aztán úgy gondolhatták, hogy egy kellően nagy szakadék a számok között (300-700), majd reprezentálja jól a különbséget.
Láthatóan egész idáig nem volt semmi épkézláb ötletük az egységes, következetes modelljelölést tekintve.

Ez a D3000 megjelenésével kezdett normalizálódni, amikor is nagyon helyesen kialakult D3xxx, D5xxx és D7xxx vonal, valamint az eddigi egyetlen FX munkagép számozását továbbvíve feltűnt a D6xx és D8xx termékskála.
A flagshipek továbbra is egy számjeggyel büszkélkedtek, a két számjegyes jelölés meg egyrészt már elment, másrészt már foglalt is volt. Sajna a korábbi meggondolatlanság most visszaütött, de legalább így is lett egy alapvetően működő és átlátható nomenklatúra.

Na ebbe fostak most bele.
Érthető a szándék, hogy a D200/D300 szintű pro DX vonalat akarták megjelölni, csak épp ezzel a jelenlegi rendszerbe piszkítottak bele. Most modellszámilag egy D500 és D600 szomszéd, kategóriájukat tekintve meg nem. Továbbá bezárult a jövőbeni köztes modellek kihozatal a kettő közé (nem mintha szükség lenne rá, de Nikon sosem az ésszerű fejlesztéseiről volt híres).

Simán lehetett volna D8xxx vagy D9xxx.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29334) Melorin válasza aleister (#29333) üzenetére


Melorin
addikt

Bezárulna a kör? Az utolsó DX lenne a D500? Ideje is lenne már, vakvágány volt...

(#29335) Parci válasza Melorin (#29334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29336) anaqer válasza Parci (#29331) üzenetére


anaqer
veterán

De, az (meg az elődje) a ritka kivételehez tartozik.

Viszont fényerős tele egyáltalán nincs (vegyél ff üveget), 35 alatt fix nincs (vegyél ff üveget), stb.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29337) aleister válasza Melorin (#29334) üzenetére


aleister
veterán

Nem ezt írtam. :)
Ha a modellek elnevezését vesszük, akkor kategóriát tekintve a jelenlegi nevezéktan szerint nincs hely a D500 és a D600 között. Ide már csak a D500 ráncfelvarrt modelljei jöhetnének (D510, D550, stb).

Továbbá -szintén ahogy írtam-, simán lehet még D8xxx és D9xxx széria.

Azt meg nem mondanám, hogy a DX vakvágány lenne. Sok kompaktos és m4/3-os összetenné a két kezét azért a vakvágányért. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29338) forceberg válasza Parci (#29335) üzenetére


forceberg
veterán

Bizonyos helyeken még mindig státuszszimbólum a szenzorméret! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29340) A Zéé válasza anaqer (#29336) üzenetére


A Zéé
addikt

én is abban reménykedem, hogy ha már jött egy pro váz, akkor jön 1-2 olyan obi is, ami eddig hiányzott.

Nekem egy ekv. 24 és egy ekv. 100 körüli fix hiányozna úgy igazán. Egy 16/2.8 és egy 70/1.8 minden álmom teljesítené. Természetesen egyenként max. 40k-ért :))

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#29341) zool1 válasza Melorin (#29334) üzenetére


zool1
őstag

Szűklatókörödet bővíteni kellene... :(((

[ Szerkesztve ]

(#29342) #31757056 válasza Melorin (#29334) üzenetére


#31757056
törölt tag

Vakvagany igen. Menjen mindenki akkor FX-re és vegyen dupla/tripla áron objektívet ugyanazokra a gyutávokra, mert az jó :DDD

(#29343) Melorin válasza #31757056 (#29342) üzenetére


Melorin
addikt

A szutyok 18-xx és 35mm obikon kívül azért a többi DX obi sem olyan olcsó ám :U
50mm 1.8-at a DX-esek is veszik, aki portrézik az a 85-öt is. A 105-ös Sigma macro obit is, pedig az FX obi.
A 70-300 VR Nikon is jó FX-re.
Egy Nikon 12-24 DX obi is 300 felett van.
Szóval nem fenékig tejföl az élet DX vonalon sem és nem reménytelenül drága az FX.
Csak egy picit túl kell látni a "18-55-össel mindentlefotózok olcsón" beidegződésen, és a DX "olcsóságán."

(#29344) aleister válasza Melorin (#29343) üzenetére


aleister
veterán

Azért nagon nem mindegy, hogy 100-ért (használtan 60-ért), vagy 300-500-ért (használtan 220-320-ért) veszel fényerős alapzoomot. Az UWA-ról nem is beszélve.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29345) anaqer válasza anaqer (#29293) üzenetére


anaqer
veterán

Behúztam a Sigma 18-200 C-t, első benyomások:

+ hű, ez tényleg rendesen össze van rakva: anyaghasználatra szavam se lehet
+ stabi messze a várakozáson felül teljesít: odafigyeléssel, tele végen is fifty-fifty valószínűséggel lesz használható kép 1/10 körül (volt 1/3 is, ami így webes méretre húzva simán elmenne)
+ 1:3 nem igazán "macro", de ehhez képest... nem is rossz

- a forgó fókuszgyűrű: megszokásból pont ott fognám meg balkézzel, ahol nem kéne
- minek erre zoom lock? rázogattam, mint a hülyegyerek, de semmi creep nem volt. persze új a cucc, lehet, hogy majd két év múlva kilötyögősödik (nem hiszem, de lehet)

Szummázva - nope, nem szummázok 3 óra próba után. Inkább csak: eddig tetszik.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29346) Melorin válasza aleister (#29344) üzenetére


Melorin
addikt

Sigma 24-70 2.8 70.000 körül megy használtan.

(#29347) torzo válasza Melorin (#29334) üzenetére


torzo
Ármester

Az aps-c szenzor, csúcskategóriájú fókuszrendszer, végre megfelelő sorozatsebi, feltehetően jó iso tűrés, ezek mind-mind telézéshez való jó dolgok. Madarazáshoz, sporthoz végre lesz frankó Nikon váz. Hogy most logikus-illogikus-e a számozás, az számora elég margniális kérdés. Várok néhány hónapot, hogy kiderül-e valami szériahiba, és aztán bizony, örömmel fogom megvenni. :K
És mondjuk egy új d810-hez viszonyítva arányos az ára.

(#29348) Throme válasza torzo (#29347) üzenetére


Throme
veterán

Kolléga is ezeket az érveket hozta fel (AF, buffer...stb). Én kíváncsi leszek mennyire lesz kapós ez a váz.
A d400-ra áhítozókat jól kiéheztették. Szerintem már beleugrottak valamelyik d7xxx vázba, vagy FX-re váltottak. Azért az a 2000$ az eu-ban 2000€ lesz.
Nem keveset kell spórolnod...

Persze spekuláció az egész részemről, és nincs infóm pl a canon 7d mark II eladási statisztikáiról.

(#29349) torzo válasza Throme (#29348) üzenetére


torzo
Ármester

Dx-fx számomra nem vetélytársak, bár itt a fórumon többnyire ilyen szemmel nézzük őket. A Nikon dx vonal évek óta nem éri el a professzionális szintet, míg a Canon 7D már hosszú ideje bizonyít. A MarkII tudomásom szerint pedig remek darab.
Profi dx kamerának ez arányos ár, ha az fx párját nézzük. Az persze más tészta, hogy a d810 is drága. De csak erre mifelénk.
Szívesen spórolok, ha tuttira lehet menni, és a d500 eléggé annak látszik.

(#29350) spanyoll


spanyoll
addikt

D-mentes, tehát távolságvisszajelzés mentes üveggel ha fotózok, de vakuval villantok TTL-ben, akkor az befolyásolja a vaku fénymérését bármennyire is, hogy nem kapott távolságadatot? Azt vágom, hogy ttl-nél van egy nagyon rövid elővillantás ami alapján meg expo adatok alapján számolja a villanás szükséges erősségét, de ebben közrejátszik a távolságadat is?
Vennék 85ös üveget, most van is egy szimpatikus, de az még a D előtti régi verzió, én viszont rendezvényen viszonylag sokat villantok TTL-el, és nagyon nem mindegy, hogy van-e bármilyen hátrányom abból, hogy nincs távolságvisszajelzés vagy nincs.

"Super perfundo on the early eve of your day."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.